Recommended Posts

در این سایت کاربران با موضع بنده در مورد مسئله هسته ای اشنا هستند اما بگذارید در همین مورد چیز مهمی رو عرض کنم .

دوستان دو سال پیش متن کامل 83 صفحه ای تحریم های کنگره امریکا که تحریم های سنگین نفتی و بانکی رو بر ایران گذاشت رو خوندم و با هزار بدبختی الان تونستم پیداش کنم . انتظاری نیست که بشینید همش رو بخونید فقط برید به صفحه های اخر. اونجا که شرایط از لغو این لجسلیشن رو عنوان می کنه .

خودم قسمت سانستش رو ترجمه می کنم :

این بسته تحریم 30 روز بعد از اینکه رئیس جمهور امریکا این اطمینان رو به کنگره داده که ایران تمامی شرایط زیر را فراهم کرده ، لغو خواهد شد .

1 - ایران از هر گونه تلاشی برای طراحی و ساخت تجهیزات انفجاری اتمی ( بیولوژیکی و یا شیمیایی ) یا گسترش تکنولوژی مربوطه دست برداشته است .
2- ایران از هر گونه تلاشی برای طراحی و ساخت موشک های بالستیک و تکنولوژی پرتاب موشک های بالستیک دست برداشته است .
3 - ایران دیگر هیچ گونه پشتیبانی از تروریسم بین المللی نمی کند و تهدیدی برای امریکا و همپیمانان امریکا نیست .

لینک 83 صفحه تحریمی ایران ( انگلیسی ) :
[url="http://www.gpo.gov/fdsys/pkg/BILLS-112hr1905ih/pdf/BILLS-112hr1905ih.pdf"]http://www.gpo.gov/fdsys/pkg/BILLS-112hr1905ih/pdf/BILLS-112hr1905ih.pdf[/url]

در تمامی قطعنامه های شورای امنیت مثل قطعنامه سنگین اخری 1929 به مسئله موشک های بالستیک اشاره شده . متن انگلیسیش ماده 9 قطعنامه 1929 رو می زارم انگلیسیش هم زیاد سخت نیست .
[left]
Decides that Iran shall not undertake any activity related to ballistic
missiles capable of delivering nuclear weapons, including launches using ballistic
missile technology, and that States shall take all necessary measures to prevent the
transfer of technology or technical assistance to Iran related to such activities;
[/left]
مسئله حقوق بشر هم در بسته های تحریمی 2010 سنای امریکا جا شد که متاسفانه الان نمی تونم پیداش کنم که یکی از شرایط لغو تحریم ها ازادی همگی زندانی هایی بود که بعد از انتخابات 88 دستگیر شده بودند .

این مسئله از اونجا شروع شد که پرونده ایران به شورای امنیت رفت . نباید می زاشتیم کار به اینجا بکشه که الان برای لغو تحریم ها نه تنها برنامه هسته ای بلکه از خیلی چیز های دیگه باید کوتاه بیایم .
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]این مسئله از اونجا شروع شد که پرونده ایران به شورای امنیت رفت . نباید می زاشتیم کار به اینجا بکشه که الان برای لغو تحریم ها نه تنها برنامه هسته ای بلکه از خیلی چیز های دیگه باید کوتاه بیایم . [/quote]
البته اگه بخواهیم دقیقتر بررسی کنیم و به عقب برگردیم مسئله بعد از سال 88 حاد شد . اون موقعی که عده ای نادان متوهم وجهه دولت و نظام رو در جهان مخدوش کردند . قبل سال 88 آمریکا همین مسائل رو مطرح میکرد منتها اقبال جهانی و حتی داخلی نداشت. تا قبل اون سال کذایی تحریم ها به واقع کور و محدود بودند و به غیر از آمریکا کسی واسش تره هم خورد نمیکرد.
  • Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Royal_falcon' timestamp='1386958183' post='353044']
البته اگه بخواهیم دقیقتر بررسی کنیم و به عقب برگردیم مسئله بعد از سال 88 حاد شد . اون موقعی که عده ای نادان متوهم وجهه دولت و نظام رو در جهان مخدوش کردند . قبل سال 88 آمریکا همین مسائل رو مطرح میکرد منتها اقبال جهانی و حتی داخلی نداشت. تا قبل اون سال کذایی تحریم ها به واقع کور و محدود بودند و به غیر از آمریکا کسی واسش تره هم خورد نمیکرد.
[/quote]

خدا لعنت کنه اون کسانی که باعث اون اغتشاشات شدن
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='MOHAMMAD' timestamp='1386954809' post='353030']
[center]آقای ظریف بجای فرافکنی عذرخواهی و جبران کنید:[/center]

[center]
[color=#9A1010][font=Arial][b][b] [url="http://www.598.ir/fa/news/188743/%D9%86%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D9%87-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%82%D8%AF%D8%B1%D8%AA-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%B9%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%86-%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D9%82%D8%AF%D8%B1%D8%AA-%DB%8C%D8%B9%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D9%86%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%A7%D8%B5%D9%84-%D9%85%D9%81%D9%87%D9%88%D9%85-%D9%82%D8%AF%D8%B1%D8%AA-%D8%B5%D9%88%D8%AA-%D8%B3%D8%AE%D9%86%D8%A7%D9%86-%D8%B8%D8%B1%DB%8C%D9%81-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D8%B6%D8%B9%DB%8C%D9%81-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86"]نادیده گرفتن قدرت نظامی ایران به عنوان یکی از منابع قدرت یعنی درک نکردن اصل مفهوم قدرت + صوت سخنان ظریف در تضعیف توان نظامی ایران[/url][/b][/b][/font][/color][/center]

[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]ظریف در اعتراض به منتقدین در صفحه فیس بوک خود نوشت: " بازهم جای تأسف است که[b] اقلیت کوچکی [/b]برای پیشبرد دیدگاه‌های سیاسی خود، پاسخ من به سوالات یکی از دانشجویان را تحریف کردند و یک هفته است [/size][/font][/color]

[/quote]

از قول من بی سواد جناب ظریف...پاک ازت نا امید شدم....

بدان این راه که میروی همان است که محمود را به این حال و روز برد...

دیر نباشد که به همان عاقبت گرفتار شوی...
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='gava' timestamp='1386961792' post='353053']
از قول من بی سواد جناب ظریف...پاک ازت نا امید شدم....

بدان این راه که میروی همان است که محمود را به این حال و روز برد...

دیر نباشد که به همان عاقبت گرفتار شوی...
[/quote]
آف تاپیک حساب میشه ولی درست میگن آقای ظریف.
من متن سخنرانی ایشون رو چند بار خوندم همون سایت مغرضی که preamble رو که از یک واژه لاتین مشتق شده ربط داده به اسب و پوزه بند! تیتر تحریف شده از حرفای ایشون زده بود و دو سه تا سایت( و نه خبرگزاری) نقل کرده بودن.
به هیچ وجه تضعیف کسایی که خط مقدم هستن درست نیست مخصوصا تو این شرایط ویرایش شده در توسط Babbak
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=4][font=tahoma,helvetica,arial,sans-serif][color=#000000]باز دم محمود گرم همون اول که اومد سرکار یه حال اساسی داد پلمپهارو شکست حیف ..............[/color][/font][/size]
  • Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote] به هیچ وجه تضعیف کسایی که خط مقدم هستن درست نیست مخصوصا تو این شرایط [/quote]
موافقم الآن به انذازه کافی دشمنان به ایران طمع کردن..اصلا وقت نقد و اننتقاد از داخل نیست..............ما در بهترین شرایط می تونیم چند سال وقت کسب کنیم برای زمان برخورد.....بخصوص که هیچ بعید نیست در انتخابات بعدی امریکا جمهوری خواهان تندرو به قدرت برسن.........
[quote name='karkas' timestamp='1386957015' post='353039']
در این سایت کاربران با موضع بنده در مورد مسئله هسته ای اشنا هستند اما بگذارید در همین مورد چیز مهمی رو عرض کنم .

دوستان دو سال پیش متن کامل 83 صفحه ای تحریم های کنگره امریکا که تحریم های سنگین نفتی و بانکی رو بر ایران گذاشت رو خوندم و با هزار بدبختی الان تونستم پیداش کنم . انتظاری نیست که بشینید همش رو بخونید فقط برید به صفحه های اخر. اونجا که شرایط از لغو این لجسلیشن رو عنوان می کنه .

خودم قسمت سانستش رو ترجمه می کنم :

این بسته تحریم 30 روز بعد از اینکه رئیس جمهور امریکا این اطمینان رو به کنگره داده که ایران تمامی شرایط زیر را فراهم کرده ، لغو خواهد شد .

1 - ایران از هر گونه تلاشی برای طراحی و ساخت تجهیزات انفجاری اتمی ( بیولوژیکی و یا شیمیایی ) یا گسترش تکنولوژی مربوطه دست برداشته است .
2- ایران از هر گونه تلاشی برای طراحی و ساخت موشک های بالستیک و تکنولوژی پرتاب موشک های بالستیک دست برداشته است .
3 - ایران دیگر هیچ گونه پشتیبانی از تروریسم بین المللی نمی کند و تهدیدی برای امریکا و همپیمانان امریکا نیست .

لینک 83 صفحه تحریمی ایران ( انگلیسی ) :
[url="http://www.gpo.gov/fdsys/pkg/BILLS-112hr1905ih/pdf/BILLS-112hr1905ih.pdf"]http://www.gpo.gov/f...112hr1905ih.pdf[/url]

در تمامی قطعنامه های شورای امنیت مثل قطعنامه سنگین اخری 1929 به مسئله موشک های بالستیک اشاره شده . متن انگلیسیش ماده 9 قطعنامه 1929 رو می زارم انگلیسیش هم زیاد سخت نیست .
[left]
Decides that Iran shall not undertake any activity related to ballistic
missiles capable of delivering nuclear weapons, including launches using ballistic
missile technology, and that States shall take all necessary measures to prevent the
transfer of technology or technical assistance to Iran related to such activities;[/left]
مسئله حقوق بشر هم در بسته های تحریمی 2010 سنای امریکا جا شد که متاسفانه الان نمی تونم پیداش کنم که یکی از شرایط لغو تحریم ها ازادی همگی زندانی هایی بود که بعد از انتخابات 88 دستگیر شده بودند .

این مسئله از اونجا شروع شد که پرونده ایران به شورای امنیت رفت . نباید می زاشتیم کار به اینجا بکشه که الان برای لغو تحریم ها نه تنها برنامه هسته ای بلکه از خیلی چیز های دیگه باید کوتاه بیایم .
[/quote]

آرش جان چه تضمینی هست که ایران بیاد تمام فاکتورهای قدرت داخلی و منطقه ایش رو از بین ببره بعد طرف مقابل که از حمله نظامی و تغییر رژیم شیفت کرده به تحریم اقتصادی یا در اصل جنگ اقتصادی....دوباره با خیال راخت از خلع سلاح شدن ایران شیفت نکنه به مورد اول.....و با خیال راحت جنگ علیه سوریه حزب الله و حتی خود ایران رو شروع نکنن؟...
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آمریکا اگر میدونست با این توافق اینقدر راحت این کشور مملو از جدال سیاسی و چند دستگی میشه ، خیلی زودتر توافق میکرد !
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='worior' timestamp='1386964422' post='353060']
آمریکا اگر میدونست با این توافق اینقدر راحت این کشور مملو از جدال سیاسی و چند دستگی میشه ، خیلی زودتر توافق میکرد !
[/quote]به نظرم بیشتر دو دستگی کاهش یافته چون طرفی که فکر میکرد میشه به امریکا اعتماد کرد وبا راه دیپلماسی حلش کرد متوجه شده امریکا اهل مذاکره نیست البته خودم به این اقای ظریف انتقاد زیادی دارم ولی به نظرم در این زمان باید اختلاف ها رو کنار گذاشت
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
متاسفانه از هر نظری که نگاه می کنید ما در موقعیت ضعف قرار گرفتیم . حق با دوستان هست که اتفاقات سال 88 کمک کرد به تحریم ایران اما امروز هر امتیازی که به اون طرف داده بشه به عنوان ضعف بهش نگاه می کنند . و چون می دونن ما زیر فشار و مزیقه هستیم از این فرصت استفاده می کنند و مسائلی چون موشک های بالستیک رو هم چاشنی مذاکرات می کنند .

اقای جلیلی می گفت سنگر اول مسئله هسته ای هست و بعد مسائل دیگه . درسته اما زمانی که ما قدرت برتر رو در خاورمینه داشتیم طرفای سال 2006 و 2007 و بعد از پیروزی های لبنان و بالا رفتن محبوبیت ایران در منطقه و زمانی که می تونستیم با تعلیق موقت همون چند صد سانترفیوژی که داشتیم و نیاز هم نداشتیم ، به بازار هوانوردی دنیا دست پیدا کنیم و عضو سازمان تجارت جهانی بشیم ، مسئله رو باید حل می کردیم . یعنی در قبال تعلیق ، تقریبا تعداد زیادی از تحریم هایی که از زمان کارتر بر روی ایران وضع شده بود رو لغو می کردیم . امروز به جایی رسیدیم که می گن نه تنها تعلیق کنید بلکه مسائل موشکیتون رو بزارید کنار تا تحریم هایی که طی همین چند سال اخیر روتون وضع کردیم رو ورداریم .

تحریم هایی که به خاطر مسئله حقوق بشر و ... بر روی ایران از سال 1996 در زمان کلینتون وضع شده بود ، طوری نبود که زندگی مردم عادی رو به این صورت در تنگنا قرار بده .
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='SniperElite' timestamp='1386963267' post='353056']
[size=4][font=tahoma,helvetica,arial,sans-serif][color=#000000]باز دم محمود گرم همون اول که اومد سرکار یه حال اساسی داد پلمپهارو شکست حیف ..............[/color][/font][/size]
[/quote]

جهت اطلاع دوستمون فک پلمب در زمان دولت خاتمی و بنا به دستور رهبر ( نقل به مضمون : توسط همون دولتی که تعلیق صورت گرفته باید پلمب ها برداشته بشه ) صورت گرفت نه در زمان احمدی نژاد. ویرایش شده در توسط mister
  • Upvote 4
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mister' timestamp='1386965556' post='353064']
فک پلمب در زمان دولت خاتمی و بنا به دستور رهبر ( نقل به مضمون : توسط همون دولتی که تعلیق صورت گرفته باید پلمب ها برداشته بشه ) صورت گرفت نه در زمان احمدی نژاد.
[/quote]داداش رهبری فرمودن ولی گوش شنوایی در دولت خاتمی نبود ودر زمان احمدی نزاد باز شد
  • Upvote 3
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دولت آمریکا تا پیش از این به سنا هشدار میداد که تحریم های جدیدی رو بر علیه ایران وضع نکنه ولی خودش زودتر از اونها دست به کار شد و اینکارو انجام داد! این چه معنی میتونه داشته باشه؟ به نظر میاد اونها هدفشون چیز دیگری هست و دارن با ما بازی میکنن! حالا باید دید در ادامه سنا چه تحریم هایی بر ضد ایران وضع خواهد کرد!

[quote]

ما در بهترین شرایط می تونیم چند سال وقت کسب کنیم برای زمان برخورد.....بخصوص که هیچ بعید نیست در انتخابات بعدی امریکا جمهوری خواهان تندرو به قدرت برسن.........
[/quote]
همین دولت اوباما (1) نبود ما رو تهدید به حمله اتمی کرد؟ یا همین چند روز پیش جان کری نبود که گفت " اگر ایران هر بخشی از این توافقنامه را نقض کند، همه پیشرفت ها متوقف می شود و آمریکا می تواند به صورت نظامی پاسخ دهد " ؟ (2)[list=1]
[*][url="http://www.asriran.com/fa/news/106985/%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%88-%DA%A9%D8%B1%D9%87-%D8%B4%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%AA%D9%87%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D8%AD%D9%85%D9%84%D9%87-%D8%A7%D8%AA%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D8%AF"]لینک[/url]
[*][url="http://www.mashreghnews.ir/fa/news/270011/%D9%86%D9%82%D8%B6-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%81%D9%82%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%DA%98%D9%86%D9%88-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D9%88%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%85%D9%8A%E2%80%8C%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D9%88%D8%A7%DA%A9%D9%86%D8%B4-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%B1%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D9%BE%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D8%AF"]لینک[/url]
[/list]

[quote]
[size=4][color=#444444][font=Tahoma] تدبير هم لازم است. تدبير يعنى آگاهى از آنچه كه در برنامه‌ى دشمن است، و تصميم درست و بجا در مقابله‌ى با آن. دشمن به شكلهاى مختلفى ظاهر ميشود. شما امروز ملاحظه كنيد؛ در مقابل ملت ايران و نظام جمهورى اسلامى، صهيونيستها هستند، دولت آمريكا قرار دارد؛ گاهى لباس گرگ ميپوشند، گاهى لباس روباه ميپوشند؛ گاهى چهره‌ى خشن و خصمانه‌ى خودشان را نشان ميدهند، گاهى چهره‌ى فريبگرانه نشان ميدهند؛ بايد متوجه بود.[/font][/color][/size]

[right][b]بیانات رهبری در اجتماع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی[/b][/right]
[right][color=#646464][font=Tahoma][size=2](۱۳۸۹/۰۱/۰۱ - ۲۱:۵۱)[/size][/font][/color][/right]

[size=4][url="http://www.leader.ir/langs/fa/index.php?p=bayanat&id=6588"]http://www.leader.ir...bayanat&id=6588[/url][/size]

[/quote]
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='worior' timestamp='1386964422' post='353060']
[/quote]

برادر عزیزم،
بحث و چند صدایی و وجود ایده های متفاوت به دو شرط در مملکت مفید و حتی ضروریه
1 - همه پایبند به اصول (حداقل منافع ملی) باشند
2 - ادب رو در بحث رعایت کنند

به این ترتیب، آمریکا هم می فهمه که با یک ملت طرفه نه فقط یک تیم مذاکره کننده
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من باید پاسخ متناسب داده بشه به این اقدامات احتمال داره میخوان امتحان کنن ببینن واکنش ایران چیه.
البته جوری که معلوم باشه واکنش هست نه کنش.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.