warjo

جنگ نفتكش ها در خليج فارس

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

ارسال شده در · مخفی شده توسط Electro_officer، 10 بهمن 1392 - ....
مخفی شده توسط Electro_officer، 10 بهمن 1392 - ....
[quote]دو حالت داره، یا از این فضای خود ساختتون نمیاین بیرون و هر روز نرمش می کنید و جمعتون کوچیکتر میشه. یا برای یک لحظه ایمان می آرید به اینکه اعتقاداتی که ازش دم میزنید واقعیت بیرون هرچی باشه حق هستند و دنیای واقعی رو همونطوری که هست قبول می کنید. [/quote]

از جمله ي شما خوشم اومد مرتضي جان .... پذيرفتن دنياي واقعي همان طور كه هست و نه همانطور كه ما دوست داريم .... احسنت ..... اين جمله ي شما به نوعي بازگو كردن همان جمله ي معروف است كه مي گويد : " سياست عرصه ي اقدامات رئال است " و نه عرصه ي آروزهاي ما ......

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
[quote][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]ما دوتا مین گذاری موفق داشتیم شد ضربات مهلک،[/right][/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]بعد دوتا سکوی نفتیمون با خاک یکسان شد، کلی قایق تند رو مون غرق شد و غنیمت گرفته شد، کلی شهید و اسیر دادیم، جوشن وسهند غرق شدن، سبلان اسیب شدید دید و یک هواپیمامون حداقل شکار شد، اونها هچی غلطی نتونستن بکنن.[/right][/font][/color]
[/quote]
دو تا مین گذاری..!؟
:laughing: :laughing: :laughing: ، جالبه که تلفات دشمن رو توی جنگ هرچه بیشتر کوچک می کنید و تلفات ما رو بزرگتر..!
دو تا مین گذاری موفق...!؟
پسر خوب..!فقط اوراق شدن استارک و ساموئل بی رابرتز توی خلیج فارس خودش به اندازه تمام تلفات ما به دشمن از نظر مالی خسارت وارد کرد..!
کلی قایق تندرو..!؟ یک هواپیما...!؟
شما که روی هر چی جاعل تاریخه سفید کردید..! :applause:
  • Upvote 9
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]پسر خوب..!فقط اوراق شدن استارک و ساموئل بی رابرتز توی خلیج فارس خودش به اندازه تمام تلفات ما به دشمن از نظر مالی خسارت وارد کرد..![/quote]

استارک ... بعله، می فرمودید ... از یو اس اس لیبتری بگید استاد!
  • Upvote 2
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Morteza313' timestamp='1391095588' post='362397']
استارک ... بعله، می فرمودید ... از یو اس اس لیبتری بگید استاد!
[/quote]
بنام خدا
خدمت دوست عزیزم آقا مرتضی سلام
من از دنبال کردن نظرات شما در تایپیک اینطور استنباط کردم که شما مایلید ثابت کنید در درگیری های دوران انتهایی جنگ تحمیلی که آمریکا هم پایش به میان کشیده شده بود ما ضربات زیادی خوردیم ودر مقابل پاسخ زیادی نتوانستیم بدهیم.
خوب عزیزم این که از روز روشن تره واحتیاج به این همه دلیل ومدرک نداره ولی خوب نتیجه چه شد تمام نیروی نظامی صدام به وسیله ی خود آمریکا ای که آمده بود ما را از بین ببرد نابود شد اینجا ست که انسان های متفکر می فهمند سرنوشت نهایی همه ی امور در جای دیگری رقم می خورد
شاید خداوند متعال با این تقدیر خود خواسته به ما بفهماند برای از بین بردن دشمنانش نیازی به ما ندارد واینکه به ما اجازه ی جهاد در راه خود را داده هم از لطف بیکرانش است
وتمام تلاش و مرارتی که ما متحمل می شویم برای تزکیه و تکامل خودمان است
دوست عزیزم آقا مرتضی اطلاعات ودانش نظامی شما جای تقدیر دارد ولی به نظر من شاید دید راهبردی خود را بیشتر باید تقویت کنید
والسلام علی من تبع الهدی ویرایش شده در توسط RAHRO313
  • Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Haj_Rezvan' timestamp='1391092012' post='362387']
دو تا مین گذاری..!؟
:laughing: :laughing: :laughing: ، جالبه که تلفات دشمن رو توی جنگ هرچه بیشتر کوچک می کنید و تلفات ما رو بزرگتر..!
دو تا مین گذاری موفق...!؟
پسر خوب..!فقط اوراق شدن استارک و ساموئل بی رابرتز توی خلیج فارس خودش به اندازه تمام تلفات ما به دشمن از نظر مالی خسارت وارد کرد..!
کلی قایق تندرو..!؟ یک هواپیما...!؟
شما که روی هر چی جاعل تاریخه سفید کردید..! :applause:
[/quote]

سلام حاجی ، بدون تعارف از ارادتمندان شما هستم .
نظرات شما و جناب مشکات یک نکته را برای من کاملا روشن کرد اون هم اینکه وقتی ما ( طرف ایرانی قضیه ) این استراتژی را برای مقابله با عراق انتخاب می کردیم ، فرماندهی یک نکته را ندیده بودو اون هم کینه تاریخی و عمیق ملت ایران از آمریکا بود ، کینه ای که خود آمریکائیها باعثش بودن و نیروهای ما خیلی دوست داشتن به اونها ضربه بزنن .

همین مسئله باعث شد به خیلی از اتفاقات ، اهمیت لازم را ندیم و خوشحال هم بشیم که آمریکائیها ضربه می خورند در حالیکه نباید چنین اتفاقی می افتاد ، اما نتیجه اون چیزی نبود که ما بخواهیم . و پس از اون کاری کردن که اجبارا قطعنامه را بپذیریم .

در مورد محاسبه سود و ضرر ما و دشمن ، بگذریم . :cry:

در مورد یک هواپیما ، پرواز مسافربری بندر عباس به دوبی .

باید این نکته را هم اضافه کنم ، گرچه با پذیرش قطعنامه خیلی چیزها را از دست دادیم و چیزی بدست نیاوردیم ، اما صدام را در آنچنان شرایطی گذاشتیم که خودش را به نابودی کشاند . این یک پیروزی برای ما به حساب می آد ، اما می توانستیم خیلی بهتر اینکار را انجام بدیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام خدمت همه دوستان گرامي
بجز آن سه استراتژي ذکر شده در متن که ايران مي توانست انتخاب کند آيا استراتژي چهارمي وجود داشت ؟ آيا استراتژي انتخاب شده ايران بين آن سه استراتژي با توجه به توان و ظرفيت ايران بهترين انتخاب بود ؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='warjo' timestamp='1391210248' post='362661']
سلام حاجی ، بدون تعارف از ارادتمندان شما هستم .
نظرات شما و جناب مشکات یک نکته را برای من کاملا روشن کرد اون هم اینکه وقتی ما ( طرف ایرانی قضیه ) این استراتژی را برای مقابله با عراق انتخاب می کردیم ، فرماندهی یک نکته را ندیده بودو اون هم کینه تاریخی و عمیق ملت ایران از آمریکا بود ، کینه ای که خود آمریکائیها باعثش بودن و نیروهای ما خیلی دوست داشتن به اونها ضربه بزنن .

همین مسئله باعث شد به خیلی از اتفاقات ، اهمیت لازم را ندیم و خوشحال هم بشیم که آمریکائیها ضربه می خورند در حالیکه نباید چنین اتفاقی می افتاد ، اما نتیجه اون چیزی نبود که ما بخواهیم . و پس از اون کاری کردن که اجبارا قطعنامه را بپذیریم .

در مورد محاسبه سود و ضرر ما و دشمن ، بگذریم . :cry:

در مورد یک هواپیما ، پرواز مسافربری بندر عباس به دوبی .

باید این نکته را هم اضافه کنم ، گرچه با پذیرش قطعنامه خیلی چیزها را از دست دادیم و چیزی بدست نیاوردیم ، اما صدام را در آنچنان شرایطی گذاشتیم که خودش را به نابودی کشاند . این یک پیروزی برای ما به حساب می آد ، اما می توانستیم خیلی بهتر اینکار را انجام بدیم.
[/quote]
سلام
ضمن تشکر از شما، مسلما ما در نهایت جنگ پیروز نهایی نبودیم..! دلایل مختلفی داشت ولی عملکردمون چندان هم که دوستان تمایل دارند سیاه جلوه بدهند نبود..!
بدون شک ضربات جدی خوردیم..! ولی این همه ی ماجرا نبود..!
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='warjo' timestamp='1391210248' post='362661']

[/quote]

برادر من اين چه استدلالی است، پس با اين وجود آلمان نازی هم شوروی را شکست داد، چون پس از جنگ شوروی را در آنچنان شرایطی گذاشت که خودش را سالها بعد به نابودی کشاند.
در ضمن استارک را هم عراق زد و نه ايران.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بازم این بحث قدیمی و پر دامنه!

یادمه یه زمانی توی سایت دانشجو با یکی از دوستان روش بحث داشتیم،

فقط خدا می دونه چه زمانی واقعیات جنگ رو میشن،

در آن زمان که حضرت روح الله فرمود: [b]اگر من بودم می زدم،[/b]

و کدوم جریانات( از چپ و راست) از سیاسیون گرامی نذاشتن اینطوری بشه،

بستن دست سپاه و ارتش در جنگ دریایی با آمریکا،

دستور به نیروی دریایی ارتش که اگر شما را زدند تا از ما دستور نگرفتید حق پاسخ دادن ندارید،

چرایی عدم شلیک کرم ابریشمها در جنگ،

که کل تنگه هرمز رو پوشش می دادن،

چرایی عدم حمایت هوایی از ناوگان دریایی،

چرایی فرستادن جوشن در شکم 3 یا 4 تا اژدهای تا بن دندان مسلح،

می دونستید جوشن موشک هارپون داشت؟

و البته باهاش غرق شد!

و . . .
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='MOHAMMAD' timestamp='1391288373' post='362807']
بازم این بحث قدیمی و پر دامنه!

یادمه یه زمانی توی سایت دانشجو با یکی از دوستان روش بحث داشتیم،

فقط خدا می دونه چه زمانی واقعیات جنگ رو میشن،

در آن زمان که حضرت روح الله فرمود: [b]اگر من بودم می زدم،[/b]

و کدوم جریانات( از چپ و راست) از سیاسیون گرامی نذاشتن اینطوری بشه،

بستن دست سپاه و ارتش در جنگ دریایی با آمریکا،

دستور به نیروی دریایی ارتش که اگر شما را زدند تا از ما دستور نگرفتید حق پاسخ دادن ندارید،

چرایی عدم شلیک کرم ابریشمها در جنگ،

که کل تنگه هرمز رو پوشش می دادن،

چرایی عدم حمایت هوایی از ناوگان دریایی،

چرایی فرستادن جوشن در شکم 3 یا 4 تا اژدهای تا بن دندان مسلح،

می دونستید جوشن موشک هارپون داشت؟

و البته باهاش غرق شد!

و . . .
[/quote]

اندر حکایت وحدت فرماندهی ، ...
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote] می دونستید جوشن موشک هارپون داشت؟ [/quote]

بله ، جوشن تنها یک هارپون داشت که البته قبل اینکه به دریا بره از یکی دیگر از کمان کلاس ها بهش منتقل شده بوده !

خود من امید ندارم که چه زمانی واقعیات جنگ ، به ویژه اوخر آن و ماجرهایی که به جام زهر منتهی می شود ! ویرایش شده در توسط Sami1993

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Sami1993' timestamp='1391290063' post='362816']
بله ، جوشن تنها یک هارپون داشت که البته قبل اینکه به دریا بره از یکیدیگر از کمان کلاس ها بهش منتقل شده بوده !

خود من امید ندارم که چه زمانی واقعیات جنگ ، به ویژه اوخر آن و ماجرهایی که به جام زهر منتهی می شود !

البته با کنار هم قرار دادن بعضی مواردی که بیان شده می توان به موضوع حدودا پی برد .

مثل انتقال نیروها به کردستان برای عملیات ، در حالی که مواضع ما در فاو تهدید می شد ، مثل همین مواردی گفته درباره جنگ دریایی که جناب MOHAMMAD تکرار کردن و .......

اگر هم دوستان کسی را دارند که زمان جنگ در فاو بوده ، ازش بپرسن که خطوط دفاعی ما ( در غرب اروند ) که از کارخانه نمک شروع می شده به چه شکلی طراحی شده بود و مصادف با ضد حمله عراق چه وضعیتی پیدا کرده بود ...........
[/quote]

[b][color=#a52a2a]و این گونه بحثها منحرف میشوند ، ...[/color]

در حوزه جنگ نفتکشها صحبت کنید و بررسی عملیات زمینی و فاو رو بسپارید به تاپیک خودش و اگر نیست یا تاپیک بزنید و یا صبر کنید کسی این کار رو بکنه ،...[/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
گزىنه ى چهارم مى شد خرىد تعداد زىادى کرم ابرىشم به هر قىمت ممکن و حمله ى مستقىم به ناوگان امرىکا باشه.... چىزى مثه زدن به سىم آخر....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='sedmammad' timestamp='1391294725' post='362832']
گزىنه ى چهارم مى شد خرىد تعداد زىادى کرم ابرىشم به هر قىمت ممکن و حمله ى مستقىم به ناوگان امرىکا باشه.... چىزى مثه زدن به سىم آخر....
[/quote]

یک حرفی هست که میگه بهترین سلاح سلاحی هست که مصرف نشه،
500 کرم ابریشم بخرید، که خریده بودند وقتی با چف ساده هر 500 تا منحرف میشه چه ارزشی داره.
همون زمان سوریه متحد جون جونی ما مسلح به موشکهای P-5 بود و خرید P-35 هم از خود شوروی، اقمارش یا با واسطه کره شمالی و خود سوریه به هیچ وجه غیر منطقی نبود.
یک باتری از P5/35 در این کشور بود؛ ایالات متحده به خودش جسارت ورود به خلیج فارس رو نمی داد، این رو مطمئن باشید.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Morteza313' timestamp='1391295957' post='362834']
یک حرفی هست که میگه بهترین سلاح سلاحی هست که مصرف نشه،
500 کرم ابریشم بخرید، که خریده بودند وقتی با چف ساده هر 500 تا منحرف میشه چه ارزشی داره.
همون زمان سوریه متحد جون جونی ما مسلح به موشکهای P-5 بود و خرید P-35 هم از خود شوروی، اقمارش یا با واسطه کره شمالی و خود سوریه به هیچ وجه غیر منطقی نبود.
یک باتری از P5/35 در این کشور بود؛ ایالات متحده به خودش جسارت ورود به خلیج فارس رو نمی داد، این رو مطمئن باشید.
[/quote]

مگه پفک نمکی است که همينجوری بخری و استفاده کنی؟ موشک هرچه پيشرفته تر باشد آموزشش طولانی تر و استفاده ازش دشوارتر است و امکان فروشش هم به کشورهای جهان سوم کمتر می شود. همان کرم ابريشم را که مسخره می کنی برای 30 سال پيش موشک خوبی بود ولی با وجود سادگی کل يوم سپاه نتونست يکبار ازش درست استفاده کنه برای زدن کشتی! با هزار تا سلام و صلوات يک دوبه را تو بندر کويت باهاش زدن که کل دنيا بهمون خنديدند. اگزوست هم که بهمون پيشنهاد دادند ولی نخريديم گفتيم گرونه (حرف مفت!)
تازه آمريکا به خاطر کدوم سلاح دشمناش تا حالا عرصه را ترک کرده که اين هم روش؟ ویرایش شده در توسط Brave_Heart
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.