امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

shahed-914-01.jpg

ماشالله سهیل جان خودت حرف خودتو نقض می کنی. پس کو موتور ایرانیش؟ نگو که اینو کپی کردن چون اگه یادت باشه چند تا عکس از میز موتور های ساخت داخل از نمایشگاه سپاه داریم این اونجا نبود.

• Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ماشالله سهیل جان خودت حرف خودتو نقض می کنی. پس کو موتور ایرانیش؟ نگو که اینو کپی کردن چون اگه یادت باشه چند تا عکس از میز موتور های ساخت داخل از نمایشگاه سپاه داریم این اونجا نبود.

به بنده هم گفتند داخلی هست ... ولی بعدا فهمیدم منظورشان نمونه ی توربوپراپ هست که قراره روی نمونه ی بزرگتر هم سایز MQ-9 نصب بشه !

شاید هم کپی کردن ... حتما که نباید همه چیز رو لو بدن ... روتاکس درخواست غرامت می کنه !

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خود سردار حاجی زاده داخل برنامه گفتوگوی  خبری شبکه دو  گفته بود  موتور شاهد ایرانی هست و ما موتوری می سازیم با قدرت نزدیک یک موتور پیکان و وزن یک چندم اون!...چی رو می گفت پس!؟

اکثر کارهای ایران کپی هست و مهندسی معکوس اگر ازروی عکس حساب کنیم موشک سومار هم روسی هست ایرانی نی!

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آقای بابک تقوایی مدت ها قبل نوع موتور شاهد رو اعلام کرده بودن .( و راست هم گفته بود با این حساب . ) در ضمن اشاره کرده بوند که 500 نمونه از این موتور در ایران هست و در پرنده های مختلف کاربرد دارد و به همین لیل توسط شرکت های مختلف خصوصی دولتی پشتیبانی میشود.

در ضمن سومار رو هم چیزی جز خا 55 های انباری نمی داند. اگر منفی نمی دید به نظرم این یکی هم بی راه نیست...

ویرایش شده در توسط k_Alavi
  • Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آقای بابک تقوایی مدت ها قبل نوع موتور شاهد رو اعلام کرده بودن .( و راست هم گفته بود با این حساب . ) در ضمن اشاره کرده بوند که 500 نمونه از این موتور در ایران هست و در پرنده های مختلف کاربرد دارد و به همین لیل توسط شرکت های مختلف خصوصی دولتی پشتیبانی میشود.

در ضمن سومار رو هم چیزی جز خا 55 های انباری نمی داند. اگر منفی نمی دید به نظرم این یکی هم بی راه نیست...

ایشون خیلی حرفها زدن و خیلی ادعاها کردن که طی سالیان عدم صحت بسیاریش ثابت شده و در همین تالار گفتگو مطرح شده، دلیلی نداره بالفرض صحت یکی همه ادعاهای ایشون رو وحی منزل بدونیم.
  • Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بله . من خودم  همین نظرو دارم . به هر حال دست کم عرض کردم که نوع موتور رو درست گفته بود. برای موضوع دوم هم دلایلی دارم که اینجا جای بحثش نیست .

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حرف های این تقوایی ترکیبی از دروغ و راست هست که البته میزان دورغ هاش بیشتره !

مثل اون افسانه سرایی پروژه دوران F-4 که از همش تنها اون آنتن ها و سوختگیری هواییش درست در اومده ..........

یا درباره باور ........

یا پنها 1 ......

حتی صیاد 2 رو هم گفته بود که همون استانداردهای قدیمی هستند ......

و .......

در بهترین حالت ، مطالب این فرد ( که غرض و عنادش هم مشخصه ) در حد مطالب مجلات زرد هست !

• Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بله . من خودم همین نظرو دارم . به هر حال دست کم عرض کردم که نوع موتور رو درست گفته بود. برای موضوع دوم هم دلایلی دارم که اینجا جای بحثش نیست .

من از مدیران سایت نیستم ولی بنظر من اگر دلایل خودتون رو در تاپیک مربوطه بیان کنید مشکل خاصی نباشه، کاربران این سایت همیشه در خط مقدم انتقاد (منصفانه، خیرخواهانه)از سلاح های ساخت ایران هستن، نهایتا با دوستان دیگه با هم مباحثه میکنید. نظر حقیر!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بنده بعد از رونمایی از شاهد نوع موتور رو اعلام کردم ... همه نادیده گرفتن بجز بابی جون !

حرف های ما پشم هست ...

اینکه الان وقت گذاشتم و این عکس رو درست کردم بخاطر یکی ازدوستان در فروم زیرون بود ... ولی اینجا کسی حرف مارو به ... هم حساب نکرد !

منتظرم یه سوتی بد از این بابک بگیرم ...

• Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بنده بعد از رونمایی از شاهد نوع موتور رو اعلام کردم ... همه نادیده گرفتن بجز بابی جون !

حرف های ما پشم هست ...

اینکه الان وقت گذاشتم و این عکس رو درست کردم بخاطر یکی ازدوستان در فروم زیرون بود ... ولی اینجا کسی حرف مارو به ... هم حساب نکرد !

منتظرم یه سوتی بد از این بابک بگیرم ...

با توجه به اینکه نمونه بزرگتر شاهد هم اندازه راپیر یا MQ-9 هستش ......شاید نمونه بزرگتر فطرس هم در ابعاد ایتان اسراییلی باشه چون ظاهرا طرح کلیش مثل اونه

ویرایش شده در توسط Thundar
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با توجه به اینکه نمونه بزرگتر شاهد هم اندازه راپیر یا MQ-9 هستش ......شاید نمونه بزرگتر فطرس هم در ابهاد ایتان اسراییلی باشه چون ظاهرا طرح کلیش مثل اونه

بله !

کلا سال دیگه قراره بترکانند !!!

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام...

ببخشید دیگه! این حقیر هر جا میبینم بحثی چیزی مربوط به RQ-170 هستش، نا خود آگاه به سمتش جذب میشم... big_grin

............................................................................................

حالا که موضوع تولید پهپادهای بال پرنده ایرانی مطرح شده و به نوعی در اولویتهای هوافضای سپاه قرار گرفته، شاید بد نباشه این حقیر هم چند موردی رو بیان کنم...انشاالله که به چشم عزیزان دست اندر کار برسد.

موضوع اول؛ سایز تولید و دسته بندی؛

به نظر این حقیر پهپادهای بال پرنده ما (که فعلاً بر مبنای RQ-170 Sentinel ساخته می شوند و احتمالاً در آینده نه چندان دور هم با طرح های جدیدی رو به رو خواهیم شد)، باید در سه سایز ساخته بشوند...

1-سایز کوچک (60% آرکیو-170 آمریکایی)

2-سایز میانی (نمونه هم اندازه RQ آمریکایی)

3-سایز سنگین (150% تا 200% آرکیو-170)

[امکان برای تولید سایزهای بزرگتر هم وجود داره ها! ولی به نظرم بیشتر از 250%، بدون سرنشین بودنش، ریسک بی خودی و چیزی در مایه های حماقت هستش!]

موضوع دوم؛ تقسیم بندی ماموریت ها؛

کلهم ماموریت هایی که برای هواپیماهای بدون سرنشین قابل تعریف و سازماندهی هستش به دو بخش عمده رزمی و غیر رزمی تقسیم بندی میشود...

1-سایز کوچک این پهپادها با توجه به ساده تر بودن، ارزان تر بودن و به طبعش تیراژ و سرعت تولید بیشتر و نیز محدودیت بُرد عملیاتی و محدودیت حمل بار، مناسب ترین گزینه برای مرزبانی و شناسایی های سطحی در آن سوی مرزها هستند.

2-سایز میانی یا همون نمونه هم اندازه RQ آمریکایی مناسب ترین کاری که میشه باهاشون کرد، شناسایی و دیگر فعالیت های اطلاعاتی برون مرزی  هستش و لاغیر.  این کلاس سایزشون در اون حدی نیست که برای عملیات های رزمی سخت (Bombing) بشه روش حساب مقبولی باز کرد، پس به نظرم مناسب ترین سکو برای پیاده سازی فناوری های بسیار پیشرفته اطلاعاتی و پنهانکاری هستش تا بشه مستمراً در جمع آوری اطلاعات آن سوی مرزهامون و یا شناسایی های استراتژیک به کارشون بگیریم.

3-سایز سنگین این قبیل پهپادها باید به صورت مولتی ماموریت (البته با اولویت ماموریت های رزمی سخت و نرم) به تولید انبوه برسند. ترجیحاً در دو کلاس فناوری متفاوت، یکی نمونه رزمی استراتژیک و دیگری نمونه مولتی ماموریت تاکتیکی. ببینید دوستان گرامی، این نوع تعریف من از نمونه سنگین پهپاد بمب افکن پنهانکار دلیل خودشو داره. خودتون بهتر می دونید که هر چقدر فناوری پنهانکاری یک طرح هوایی ارتقا یافته تر و به عبارتی پیچیده تر باشه، زمان تولید بیشتر، هزینه بیشتر و ریسک تکنولوژیک بیشتری رو به ما تحمیل میکنه، پس به طبعش محدودیت به کارگیری پیش میاد. [به عنوان مثال؛ اجرای عملیات رزمی سخت (Bombing) و یا نرم (جنگ الکترونیک) علیه یک سایت راداری استراتژیک در عمق یکی از کشورهای همسایه و یا سرزمین های اشغال شده و غیر اشغال شده دورتر، ریسک عملیاتی بالایی دارد؟ و یا اجرای عملیات بر ضد یک ستون زرهی در حال پیش روی به سمت مرزهای کشور؟]. فکر کنم تا اینجای کار منظورم رو گرفته باشید، در یک کلام ما به نمونه ای با فناوری بالا (که به طبعش پنهانکارتر هم از آب در میاد) نیازمنیدم برای عملیاتهای رزمی خاص (دشوار) و نیز نمونه ای ساده تر (و ارزان قیمت تر) برای استفاده گسترده تر در عملیات های کم ریسک تر رزمی و اطلاعاتی.

موضوع سوم؛ سازمان دهی کلی پهپادهای سپاه؛

نمی دونم سپاه الان یگان پهپادی داره؟ نداره؟ اوضاعش چطوره؟ اما به هر حال شاکله ای کلی در ذهنم نقش بسته که بیانش میکنم...

یگان پهپادی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران

1)واحد اطلاعات و شناسایی

1-1)بخش ماموریت های ویژه اطلاعات و شناسایی

2)واحدهای رزمی

2-2)بخش ماموریت های ویژه رزمی

3)واحد ترابری!

............................................................................................

همگیتون در پناه حضرت حق موفق و سربلند باشید...ما رو از دعاهای خودتون محروم نگذارید... :rose:

ویرایش شده در توسط Marine101
  • Upvote 16
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.