امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

من متوجه چیزی غیر از یک فلش در عکس نشدم میشه بیشتر توضیح بدید قضیه چیه؟

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

علت دیده نشدن رد در پشت اون هم این هست که به احتمال زیاد پهپاد بوسیله افراد حاضر در صحنه، بلند و جابجا شده است.

احترامت واجب ای سردار! این طوری که هزاران تئوری توطئه میشه از این جور چیزا ارائه کرد. قابل قبول نیست! (امیدوارم رک گویی رو مبنی بر بی احترامی نزارید)

دوستان حالا شاید ربطی به بحث نداشته باشه اما از دوستان مطلع سوالی داشتم. توان درگیر شدن پهپاد های ما با هواگرد های دشمن به خصوص بالگرد ها در چه سطحی هست ؟ خیلی هامون میدونیم در صورتی که درگیری پیش بیاد با هرکشوری حتی امریکا نقطه ضعف نیرو های ما بالگرد های دشمن خواهند بود چون نیرو ها رو عملا رنده میکنند. چه قایق های تندرو و چه زرهی و نیروی زمینی رو. حالا سوالم اینه پهپاد های فعلی ما در چه سطحی توان درگیری با هواگرد ها رو دارن ؟حالا این سری شاهد 129 رو میشه گل سرسبد صنایع پهپادی مون بدونیم. 

نکته جالب: هر کی میرسه میگه یه چیز دشمن نقطه ضعف ماست! یکی میگه بالگرد یکی میگه موشک کروز! یکی میگه پایگاه ها! یکی میگه بی 2! یکی هم میگه پاتریوت و تاد!

بالاخره تکلیف رو مشخص کنید! کلا جایی از دشمن هست شما ازش تعریف نکنید؟

در پاسخ به سوالتون هم من که فکر نمیکنم بتونن به صورت موثر درگیر بشن.

یک نفر بگه چی از عکسای آقا سهیل میشه فهمید! بنده خدا راست گفت. این عکس میزاره ملت مثبت میدن! منم هاج و واج! بابا گیرایی ندارم خب توضیح بزار!

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

احترامت واجب ای سردار! این طوری که هزاران تئوری توطئه میشه از این جور چیزا ارائه کرد. قابل قبول نیست! (امیدوارم رک گویی رو مبنی بر بی احترامی نزارید)

باور کن خیلی وقتها اوضاع خیلی ساده تر از تصور ماست ...

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من متوجه چیزی غیر از یک فلش در عکس نشدم میشه بیشتر توضیح بدید قضیه چیه؟

در دو مدل قبلی این بر آمدگی فقط در سمت راست وجود داشت !!!

البته نمیشه دقیق نظر داد ...

MOHAMMAD, on 16 Aug 2015 - 6:11 PM, said:

باور کن خیلی وقتها اوضاع خیلی ساده تر از تصور ماست ...

احتمالش هست که پهپاد دچار اسپین شده باشه و بعد به زمین خورده !

این شکسته شدن دماغه بر اثر ضربه رو توجیه می کنه ...

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

احترامت واجب ای سردار! این طوری که هزاران تئوری توطئه میشه از این جور چیزا ارائه کرد. قابل قبول نیست! (امیدوارم رک گویی رو مبنی بر بی احترامی نزارید)

نه ، حتما می خوای ادعای عمود پرواز بودن شاهد رو کنی ...

• Upvote 1
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نه ، حتما می خوای ادعای عمود پرواز بودن شاهد رو کنی ...

توضیح بیشتر! چرا همه رمزآلود حرف میزنن؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اقا به نظر من این پرنده اونقدر سبک نیست که با ده بیست نفر جابه جا بشه  اونم با شکل گرد بدنه

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

توضیح بیشتر! چرا همه رمزآلود حرف میزنن؟

همه رمز آلود حرف می زنند چون چیزی برای توضیح دادن وجود نداره. هر کسی به تصاویر نگاه می کنه و یه تئوری ارائه میده که خودش هم میدونه معلوم نیست درست باشه یا نه.

از این تصاویر میشه فقط یک چیز را با قاطعیت گفت: از پهپاد شاهد داره به صورت عملیاتی استفاده میشه، و السلام نامه تمام. بقیه ی حرفها و ادعاهای غیر قابل اثبات دوستان را می فرستیم تو افسانه دان تاریخ تا خلافش ثابت بشه. دوستان هم چیزی برای گفتن ندارند الکی بحثو کش ندن.

با عرض پوزش از تمام بزرگواران

• Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من فقط يك سوال تو ذهنم هست كه اون پايلونهاي نصب سلاح زمان فرود
به جايي برخوردنكرده?
اگه برخورد پيش مي امد ياخودپايلون كنده ميشد يا بال شكسته ميشد،
ملخ هاي موتور هم سالم هستن،اياممكن اول روجاده فرودامده باشه بعد
ازجاده خارج شده باشه حالا يا به وسيله مردم به علت ترافيك يا توسط
خودكنترلر.
به نظر مياد ارابه هاي فرود عقبي بازنشدن، تو عكس كه انگار سرجاشون سالم هستن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به جايي برخوردنكرده?
خودكنترلر.

یکی از پره ها بدلیل برخورد به زمین شکسته.
هد پهپاد هم فقط بدلیل این شکسته که دوربین جلو نگر پهپاد در زیر هد به صورت ثابت نصب شده بوده و هنگام برخورد به زمین مقاومت ایجاد کرده و هد رو هم شکسته.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان یه نکته ای عکسی که از پشت گرفته نشون میده که ملخ احتمالا جَم (یا جام) کرده. حالا یا مشکل از موتور بوده یا اگه گیربکس دارن (من اطلاعاتم ضعیفه تو این زمینه)، مشکل از گیربکس بوده. در هر صورت ملخ ثابت بوده، یعنی حتی با فشار هوا هم نمیچرخیده. این رو از شکستن تنها یه پره از ملخ میشه فهمید. با سقوط پهپاد آمریکایی تو عراق مقایسه کنید، اون فکر کنم هر سه پره ی ملخش شکسته بود. نداشتن رد کشیدگی روی زمین هم به خاطر سرعت پایین موقع فرود بوده احتمالا.

اون آنتن گرد و سفید رنگ چیه؟

به نظرم چرخ ها باز بوده. چون تو یکی از عکسها چرخ عقب از جاش خارج شده.

ویرایش: اون کابل برق های پشت هم سالم هستن یعنی باهاشون برخورد نداشته.

ویرایش شده در توسط Abed2
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

همه رمز آلود حرف می زنند چون چیزی برای توضیح دادن وجود نداره. هر کسی به تصاویر نگاه می کنه و یه تئوری ارائه میده که خودش هم میدونه معلوم نیست درست باشه یا نه.

از این تصاویر میشه فقط یک چیز را با قاطعیت گفت: از پهپاد شاهد داره به صورت عملیاتی استفاده میشه، و السلام نامه تمام. بقیه ی حرفها و ادعاهای غیر قابل اثبات دوستان را می فرستیم تو افسانه دان تاریخ تا خلافش ثابت بشه. دوستان هم چیزی برای گفتن ندارند الکی بحثو کش ندن.

با عرض پوزش از تمام بزرگواران

دقت کنید این هم تئوریه! شاید تست بوده از کجا میدونید؟ چیزی که میشه با قطعیت گفت اینه موتورش خاموش کرده چرا که دو ملخش سالمن!

به جايي برخوردنكرده?
خودكنترلر.

خیلی جالبه همه دارن به حرفای من میرسن!

عزیز شما میگی چرخ باز نشده بعد چطوری تو جاده فرود اومده؟

اصلا رد حرکت پشتش نیست همه هم میگن بلندش کردن!

من فعلا بدلیل نداشتن عکس با کیفیت تئوری نبودن رد رو پس میگیرم! شاید هست من نمی بینم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خیلی جالبه همه دارن به حرفای من میرسن!

عزیز شما میگی چرخ باز نشده بعد چطوری تو جاده فرود اومده؟

اصلا رد حرکت پشتش نیست همه هم میگن بلندش کردن!

من فعلا بدلیل نداشتن عکس با کیفیت تئوری نبودن رد رو پس میگیرم! شاید هست من نمی بینم!

راستش بيشتربخاطراون پايلونهايي كه زيربال هستن وهم بال سالم هست وهم
پايلونهاسرجاشونن به نظرم امد كه اگه فرودي هم بوده باشه چه باچرخهاي باز
وچه بي چرخهاي بازاگه توغيرازاسفالت ياباندفرود باشه احتمال يابال براثربرخورد
باپستي بلنديهاميشكست ياپايلون , تنهاچيزي كه به ذهن من مياد اين پهپاد صاف خورده
زمين يا حملش كردن به اونجا البته ممكن من اشتباه فكرميكنم.
من فكرميكنم همون حرف شما درست تر باشه كه بايد صبركردتا عكسهاي باكيفيت تري به دست بياد.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسمه تعالیبا سلامبنده حقیر ابتدا یه خسته نباشید جانانه و خدا قوت به تمام متخصصان و جهادگران و همه دست اندرکاران عرصه دفاع از اسلام و انقلاب و کیان و نظام مقدس اسلامیمون بابت زحمات بی ادعاشون میگم و بعد چند نکته مهم و ضروری در مورد این پروژه میگم که متاسفانه یکیش تکراریه و علی رغم میل باطنیم مجبورا واگویه تکرار مکررات کنم!.باور کنید دوستان بنده حقیر قصد ندارم کیف دوستان رو خراب کنم منتها برخی خیلی ساده انگارانه و بی توجه و بی دقت و از روی بی اطلاعی و برخی هم که از ظواهر امر پیداست از روی غرض و مرض سعی در کوچک انگاری زحمات متخصصان عزیز کشور رو دارند که بنده ابتدا یک مسئله بسیار مهم که از دید غالب دوستان مغفول مانده متذکر میشم.و از این بابت ناراحتم و از دوستان عذر میخوام و مع الاسف ظاهرا این آرزوی ما که از میلیتاری و خیلی از فرومهای دیگه مون یک کارشناس مشرف به همه نکات نظامی دربیاد ، آرزویی بس بیهوده است!!!!! البته انصافا ادیب عزیز با زبان شیواشون تا حد زیادی قضیه رو برای اون برخی دوستان متذکر شدند ولی بنده حقیر قضیه رو عریانتر عرض میکنم:نکته اول اینکه اونها که خودشون نظامیند در کشور خوب میفهمند که بنده چی میگم . ببینید هیچ رونمایی باز هم تاکید میکنم هیچ رونمایی نیست که مدتها قبل از اون تمام جوانب کار طی جلسات متعدد و ریز بینیهای حفاظتی که اولویت اوله برنامه ریزی و اجرا نشه حتی وضعیت مکان رونمایی مثل کاشی های کف و وضعیت دیوار و محل قرار گرفت دست آورد و زوایایی که به خبرنگاران توصیه میشه که از اون زوایا عکس بگیرند و گزارش تهیه کنند تا براحتی به یک سری مختصات و مشخصات و اندازه ها که کلیدهای امنیتی داره پی برده نشه تا وقتش برسه.. لذا میبینید که تقریبا همه عکسها از یک زوایای خاص و یکجور هست و حتی ممکنه خود ودجاعکسها رو در اختیار رسانه ها بگذاره. در یک رونمایی در کشور ما و خیلی از کشورها اینطوره که هدفهای مد نظر و پیامهایی که با انتشار این تصاویر میده اهمیتش بیشتر از ایرادهای بنی اسرائیلی چند کاربر جوان نا آگاه یا بی توجه به مسائل حفاظتی و امنیتی و سیاسی در سایتها و فرومهای دنیای مجازیست. تازه اگر رونمایی با حضور خبرنگاران و عکاسان رسانه های عمومی کشور باشه این حفاظت بیشتر میشه و از یک فاصلهای بیشتر کسی نمیگذارن نزدیکتر بشه و همه دوربینهای اونها و توانایی لنزهاشون چک میشه و بهشون میگن از چه زوایایی و ضلعهایی عکس بگیرن تازه بعد از اتمام کار باز هم تمام فیلماشون باز بینی میشه تازه در خود سایتها و خبرگزاری ها هم باز سردبیران باز بینی های نهایی میکنند. حال وقتی از زاویه ای خاص از مثلا همین پهپاد فطرس میبینید که عکس با زو و فوکوس خاصی از فاصله گویی یک متری دست آورد گرفته شده و بخصوص زوم شده روی خط پرچها و مخصوص تر اینکه اون دو سه نقطه ای که پرچ نزده اند رو نه تنها خود دست اندرکاران میدانند و هدف دارند از اینکار بلکه عامدانه از اون نقطه و نقاط دیگر عکس گرفته میشه.و در این رونمایی فطرس هم دقیقا به همین دلیل هست( مخصوصا در عکس سه رخ از دماغه و خط پرچها )و پیامی که هدفگذاران در نظر داشتند رو مطمئن باشید اونها که باید بگیرن میگیرن و گرفتند و گرنه اونهایی که فقط دنبال ایرادند یا از درک پیام اون عکس ناتوان به حرف نه تنها بنده حقیر بلکه اگر خود متخصصان و وزیر محترم دفاع هم بیاد اعتنایی نمیکنند چون هدف دیگری دارند!یعنی این آقایان حد اقل التفاط ندارند که اون همه دست اندر کار رونمایی و اون همه عکاس و محافظ و .... همه در اونجا این (باصطلاح این آقایون) " سوتی" رو ندیدند! و خبرنگاران و عکاسان هم متذکر نشدند! تا این " سوتی" !!! رفو کاری شود و این عکس از اون همه فیلتر و بازبینی رد شد و به منظر دوستان کاشف رسید! تا ببالند که ایرادی مهم گرفته و به متخصصان کمک نموده اند تا ضعف کار معلوم شود؟؟؟!!!!غافل از اینکه برای نشان دادن برخی ریزه کاریهای مد نظر پروژه، در نمونه نمایشی تعمدا اینگونه نمایش و انتشار تصاویر انجام میشود.همانطور که در تصویر زیر میبینید موارد دیگری هم هست که دریچه ها و درزها نمایش داده شده و بالطبع به نظر دوستان از ظرافت معمول نمونه اصلی عملیاتی برخوردار نیست.بدلیل اینکهدر اینگونه رونمایی ها غالبا و مشخصا در این مورد نمونه prototype اصلی نمایش داده میشه کما اینکه در تصاویر پرواز مشخصا دیگه از اون خطوط پرچ در سازه اثری نمیبینیم.در رونمایی قاهر هم همینگونه بود که انشاءالله بزودی شاهد رونمایی نمونه اصلی پروازی و عملیلاتیش خواهیم بود و خواهند دید که از اون شبهات بعضا بی موالات که بیشتر از روی نا آگاهی و اشراف نداشتن به ریز مختصات پروژه یا خدای نکرده برخی هم هر چند قلیل از روی عداوت وارد کردند (مخصوصا خارجی ها) خبری نیست....thumb_fortos07_-_Copy.jpgنکته بعدی شائبه ارابه های فرود بود که باز هم در تصویر زیر میبینید که در حین پرواز جمع شده. که با توجه به برد و شعاع عملیاتی اینگونه پهبادها علی القائده ارابه ها جمع شونده است و این پهپاد هم مستثنی نیست.thumb_75498931179627147034.jpgدر مورد پایلون های مهمات و موشک نشان داده شده هم نگران نباشید ساخت خود وزارت دفاعست که از تکنولوژی دو سه نمونه خارجی بر طبق هدف گذاریها و نیازهای بومی عملیاتی تعریف شده ساخته و استفاده شده است.و این نیست که مهندسی معکوس از نمونه ای خاص خارجی باشد.در کل شاید این گمانه رو بخاطر شباهت های ظاهری نزدیکی که به یکی دو نمونه خارجی مثل هرون یا هارفانگ که هردو از یک پلتفرمند داشته باشد ولی مطمئنا بسیاری از مختصات و مشخصات حتی اندازه ها و تجهیزات اپتیکی و الکترونیکی و راداریش کاملا متفاوت و بومی است که بر اساس نیازهای برآورد شده و مد نظر برای این پهپاد در نظر گرفته شده.در مورد اندازه های بال و وزن برخاست و وزن فول لود و .... هم کمی صبر کنید بزودی انشاءالله اون مقداری که لازم باشه رسانه ایش میکنند.یا علی مدد.

بوی پرنده ی سیاه می آید... چشمک

قیافه دوستان دیدن دارد... مرغ
  • Upvote 9
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.