Abed2

Members
 • تعداد محتوا

  134
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

355 نشان افتخار

2 دنبال کنندگان

درباره Abed2

 • رتبه حساب کاربری
  گروهبان سوم

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

396 نمایش های پروفایل
 1. سلام علیکم با راهنمایی شما من متوجه نکته دیگه ای شدم، و اون این هست که حداقل دو سیستم اپتیکی حرارتی داشتن از هواگرد فیلم میگرفتن. از ثانیه ۳۸ به بعد شاهد فیلم سامانه اپتیکی که نزدیک محل شلیک موشک هست رو مشاهده میکنیم، در صورتی که قبلش تصویر مربوط به سامانه اپتیکی هست که تقریباً سمت راست محل شلیک و در فاصله دور تری قرار داشته. به خاطر پرسپکتیو و اختلاف زاویه نسبت به هدف و جهت حرکت اون این امر بوجود آمده. اون ابتدا هم که تورنادو بزرگتر و با پس سوز روشن نشان داده میشه احتمالا یا مربوط به اپتیک سمت محل شلیک هست یا کار اپتیک سومی هست. با دقت بیشتری مشاهده کنید.
 2. سلام علیکم جسارتا مخالفم به یه دلیل ساده. پس از اصابت هواگرد در جهت جاذبه زمین سقوط میکنه. پس جهت درسته. برای توضیح اون پیچش باید بگم موشک قطعاً حرارتی نیست، چون حرارتی ها تعقیب میکنن هدف رو (اصطلاحا tail chase هستن). اون چرخش هم به علت پیش بینی مسیر توسط موشک هست که دو راه داره، هدایت راداری فعال یا نیم فعال. قطعاً هواپیما داره مستقیم فرار میکنه و با نزدیک شدن موشک سامانه دفاعی جنگنده فلر و چف میزنه و خلبان با آلارم سیستم مانور میده و به سمت راست میپیچه اما موشک داره حرکت رو پیش بینی میکنه و راه فراری برای تورنادو باقی نمیمونه. البته اینها تصورات شخصی بنده هست و تحلیل شخصیه. من هم با شما هم عقیده هستم هم مخالف. علت هم عقیده بودن ظاهر و مشخصات اون هست و اینکه تا حدودی شبیه اسپایک ان لاس هست. و علت مخالفت هم اینه که سر جنگی به نظر خیلی کوچک هست برای اون چیزی که سردار گفته. درواقع حقیر هنوز گیج و منگ هستم که اینی که ساختن چی چی هس. یه چیز دیگه، اگر این موشک پدافندی نباشه امکان داره تو حمله به آرامکو استفاده شده باشه با توجه به اینکه یمنی ها گفته بودن از افرادی در داخل خاک عربستان کمک گرفته شده و اون حفره های کوچک کاملاً با این موشک همخونی داره.
 3. سلام و درود دوستان با توجه به فیلم ساده و بدون دید حرارتی که از ساقط شدن تورنادو منتشر شده، از لحظه شلیک تا اصابت به هدف حدودا ۲۲/۵ ثانیه طول کشید (۲۲/۵ ثانیه عذاب آور، پر استرس و مشقت بار برای خلبانان و افسر رادار کنترل هواگرد سعودی). این عدد مارو به فاصله هواگرد تا نقطه شلیک میرسونه. اگر سرعت موشک (به صورت میانگین) ۱/۷۵ ماخ باشه فاصله تا هدف حدودا ۱۳ کیلومتر بوده اگر سرعت موشک (به صورت میانگین) ۲ ماخ باشه فاصله تا هدف حدودا ۱۵ کیلومتر بوده اگر سرعت موشک (به صورت میانگین) ۲/۵ ماخ باشه فاصله تا هدف حدودا ۱۸/۵ کیلومتر بوده اگر سرعت موشک (به صورت میانگین) ۳ ماخ باشه فاصله تا هدف حدودا ۲۲ کیلومتر بوده اگر سرعت موشک (به صورت میانگین) ۳/۵ ماخ باشه فاصله تا هدف حدودا ۲۶ کیلومتر بوده اگر سرعت موشک (به صورت میانگین) ۴ ماخ باشه فاصله تا هدف حدودا ۳۰ کیلومتر بوده نظر این حقیر اینه که با توجه به فیلم سرعت موشک حدودا ۲ برابر سرعت هواگرد هست، سرعت هواگرد حدود ۱/۵ تا ۲ ماخ بوده با توجه به روشن بودن پس سوز حداقل برای ۲۲/۵ ثانیه. پس سرعت موشک حدودا ۳ تا ۳/۵ ماخ باید باشه. فاصله نیز ۲۲ تا ۲۶ کیلومتر بوده. باید دید آیا یمنی ها به موشک مورد استفاده اشاره میکنن یا خیر که بعید میدونم اعلام کنن. اگر به برد بیشتر و سرعت بالاتر دست پیدا کنن خیلی عالی میشه. البته ابزار شناسایی هم مهمه در برد بالا. فعلا که ما به همین اندازه نا امن کردن آسمان هم راضی هستیم. به امید پیروزی های بیشتر. حزب الله هم الغالبون
 4. سلام به نظر با اون موشک قدیمی که قبلاً رونمایی شده بود زدنش. جداشدن بوسترش شبیه اون موشک هست. اما حقیقتا خیلی کیف کردم، نتونست فرار کنه.
 5. سلام به دوستان، با کلیت صحبت هاتون موافقم، تو جزئیات یکم نظرم متفاوت هست البته فقط بخش هایی. ابتدا در مورد قابلیت ضد بالستیکی، تقریباً برد در قابلیت ضد بالستیکی کمتر از اهداف آیرودینامیک هست و اون هم به خاطر سرعت و ارتفاع بالاتر هست. یعنی رادار درگیری شما تا ارتفاع مثلاً ۱۰۰ کیلومتری میتونه آشکارسازی انجام بده و قفل کنه روی هدف، پس شما با هدفی که مثلاً ۱۴ ماخ سرعت داره میتونید در ارتفاع ۱۰۰ کیلومتری موشکی رو براش شلیک کنید. فرضا موشک رهگیر شما با سرعت ۲۸۰۰ متر بر ثانیه حدوداً ۳۵ ثانیه فرصت میخواد تا به ارتفاع ۱۰۰ کیلومتری برسد البته چون سرعت مسیر عمودی تر هست در عمل زمان بیشتر هم میشود، این در صورتی هست که هدف شما ۲۱ ثانیه زمان نیاز داره تا به زمین برسه. نمیدونم تونستم منظورم رو برسونم یا خیر. برای همین هست که اکثر سامانه های پدافندی قابلیت ضد بالستیکی تا ارتفاع حدودا ۲۵ کیلومتری و در برد حدودا تا ۴۰ کیلومتری هستند. در واقع برای موشک بالستیک همه چیز روی دور تند هست و خیلی زود دیر میشود. در مورد برد قطعی و فعلی سامانه باور، باید بگم وقتی هدف در فاصله ۲۵۰ کیلومتری هست ما موشک رو شلیک میکنیم و در ۲۰۰ کیلومتری برای هدف نزدیک شونده ای با سرعت ۱/۶ ماخ موشک به هدف برخورد میکند. اگر سرعت موشک رو ۲۰۰۰ متر بر ثانیه در نظر بگیریم برای رسیدن به حداکثر برد ۱۰۰ ثانیه زمان لازم داره و هدف با سرعت ۵۳۰ متر بر ثانیه (۱/۶ ماخ) در این ۱۰۰ ثانیه ۵۳ کیلومتر نزدیک شده و در برد موشک قرار گرفته. اگر موشک ۲۸۰۰ متر بر ثانیه سرعت داشته باشد، میتواند هدفی را که ۷۰۰ متر بر ثانیه (۲/۱۱ ماخ) نزدیک شونده است در ۲۰۰ کیلومتری هدف قرار بده، چون ۷۱ ثانیه زمان لازم داره تا به برد ۲۰۰ کیلومتر برسد. در سامانه های پدافندی نقش اساسی رو رادار ها هستن که بازی میکنن. چون محدودیت اصلی برای اونهاست نه موشک ها. حالا اگر موشک پدافندی ما قابلیت هدایت راداری فعال داشته باشد، با یک آواکس در آسمان میتونیم بر این محدودیت غلبه کنیم. همونطور که قبلاً هم گفته بودم، به نظر این حقیر پروژه باور ۳۷۳ یک پروژه بزرگ هست که هدف نهایی اون رسیدن به برد درگیری ۶۰۰ کیلومتر (۳۷۳ مایل) هست. مثل سامانه تلاش که با ۷۵ کیلومتر شروع شد و الان بردش به ۱۲۰ کیلومتر رسیده و البته احتمال میدم تا ۱۶۰-18۰ هم بره. باید دید در آینده چه پیش میاد. و البته این چیزی که الان با اطلاعات نصفه و نیمه رونمایی شده چیزی هست که در سال ۹۵ دست پیدا کردیم. خواهش میکنم نیروهای مسلح رو دست کم نگیید دوستان، در خیلی از بخش ها مشکلات هست و خیلی ها کاری انجام نمیدن، اما کسانی هستن که قابلیت های بسیار بالایی دارن و دارن به شدت کار میکنن البته در سایه. نه اینکه انتقاد نباشه نه، انتقاد سازنده موجب پیشرفت هست و این چیزیه که ما در میلیتاری دنبالش هستیم. امیدوارم روزی برسه که این تجهیزات رو در برابر دشمن صهیونیستی در سوریه و لبنان پیروز ببینیم و شاد بشیم.
 6. سلام دوستان، به نظر این حقیر یمن باید اول به شدت از نظر پدافند هوایی قوی بشه. البته کارهایی صورت گرفته که تاثیر اونها رو داریم میبینیم، تصور کنید یک f-15 عربستانی به زیر کشیده بشه، اونوقته که موازنه قوا به سمت یمنی ها جا به جا میشه. فکر میکنم فعلاً دارن از موشک شهاب ثاقب استفاده میکنن. http://s7.picofile.com/file/8385643934/700622_264.jpg http://s6.picofile.com/file/8385643968/_کرار_نقشه_آمریکا_را_زمین_گیر_کرد_تصاویر.jpg
 7. میخواستم یک متن طولانی بنویسم البته نه در مورد پست بالا بلکه در مورد کلیت این حمله اما فعلاً صبر میکنم. در مورد پست بالا، اون بالن نظارتی که در تصویر هست چرا تو عکس های ماهواره ای دیده نمیشه؟ و وظیفه اش آیا به عنوان رادار پیش اخطار هست؟
 8. سلام. به نظر این حقیر ضربه اول باید به قدری قاطع باشه که دشمن حتی نتونه سرش رو بالا بگیره ببینه کیه داره میزنتش. در واقع حمله باید چند بخش باشه که بخش اول به صورت کاملاً رادار گریز و در سکوت و همزمان سایت های راداری و پدافند و سیستم عصبی(مراکز فرماندهی) دشمن هدف قرار بگیره و با فاصله کمی مراکز تجمع نفرات و سپس با استفاده از کلاهک های بارشی مراکز نگهداری ادوات هوایی هدف قرار بگیره تا قدرت پاسخ از دشمن صلب بشه. در صورتی که آمریکا پاسخی بدهد، باید به سمت زدن پشتیبانی رفت، چون ارتش پر هزینه و بزرگ آمریکا بدون پشتیبانی دوام چندانی نداره. البته این نظر شخصی من هست و قطعاً خالی از ایراد نیست، ضمن اینکه اینها کلیات بود و در جزئیات دنیایی از طرح ها رو میشه مطرح کرد.
 9. سلام. دقیقاً باید با این سگ های غربی تند و قاطع بود. دیپلماسی لبخند تا وقتی مواضع قاطع و سختگیرانه نباشه به درد نمیخوره. دقیقاً همه الان به حرف سعید جلیلی رسیدن که باید محکم بود در مذاکرات تا دشمن کوتاه بیاد. البته رئیس جمهور آمریکا هم تفاوت چندانی ایجاد نکرد ترامپ فقط رو بازی کرد و واضح، مثل اوباما لبخند نزد و خنجر بزنه زمان اوباما هم تحریم ها برداشته نشد و هر چند وقت یکبار تحریم جدید اعمال شد. ببینید من کارم فروش هست و این کار تقریباً شبیه دیپلماسی هست. شما اگر قیمت ارزان به مشتری بدهید مشتری دفعه بعد درخواست قیمت ارزان تر دارد. اگرتخفیف ندید سری بعد راحت تر هستید و مشتری عادت میکند به شرایط سخت. دیپلماسی هم همین هست. الان ما پاسخ مناسب ندهیم به ترور حاج قاسم، قطعاً مورد تهاجم دشمن قرار میگیریم. انتقام سخت دشمن رو به عقب میرونه و پالس های مذاکره از داخل باعث گستاخی بیشتر دشمن میشه.
 10. با سلام، کوتاه عرض کنم. بی ثبات کردن عراق و استعفا پشت استعفا پیش زمینه این حمله بود. الان نیرو های مردمی عراق نمیتونن پاسخ مناسب بدن، عراق هم دولتی نداره تا آمریکایی هارو بابت این حمله از عراق بیرون کنه. درنتیجه امکانش هست که مثل سوریه که از ترس قوت گرفتن معارضین پاسخی به اسرائیل نمیده اینجا هم از ترس انحلال نیروهای مردمی پاسخی داده نمیشه و حتی احتماش هست که این دست ترور ها روتین و عادی بشه مثل سوریه. مشکل مردم عراق اینه در برابر کشوری مثل آمریکا مثل مردم ایران نیستن و در برابر دشمن خارجی متحد نمیشن و متحد کردنشون خیلی سخته. خلاصه پازل بسیار پیچیده ای شده عراق، پاسخ قاطع و مناسب بسیار سخت هست چون که یا به خروج کامل آمریکا از عراق منتهی میشه یا به انحلال نیروهای مردمی.
 11. امیدوارم مسئولین تمهیداتی اندیشیده باشن که تنها دستاورد باقیمانده برجام از بین نره. امیدمون اینه که انتقال فناوری موتور بعد از برداشته شدن تحریم ها اتفاق بیوفته در کنار مُسکِن موقت (خرید جنگنده). البته ما تجربه خرید قطعاتی رو هم داریم، مثلاً دوشپرتاب ها یه سری قطعه هاشون داخلی بود و یه سری وارداتی (اینکار قیمت تمام شده رو کم میکرد) که اونهم مجدد راهش کامل باز میشه. قطعاً تو هدف گذاری پدافند هوایی خرید اس ۴۰۰ قرار نداره و دارن به سمت تولیدش میرن، اما شاید مجبور بشن بخرن. مثلاً روسیه بگه فقط اگر اس ۴۰۰ بخری کنارش انتقال کامل فناوری موتور جنگنده رو بهت میدم.
 12. حرفهای شما کاملاً درسته، اما یه ایرادی هست این وسط. این رو بذارید کنار علاقه دولتی ها (به واسطه نونی که براشون داره) به واردات، نه تولید. پول نقد برای واردات هست و اوراق قرضه که باعث ورشکستگی میشه و امروز و فردا کردن در پرداخت مال تولید داخل. یه بنده خدایی نیروگاه میساخت برای دولت و دولت با همین حرکت طرف رو ورشکسته کرد و حالا یه شوینده فروشی باز کرده. خیلی خنده دار (کمدی درام واقعی) و مسخره است اما حقیقت داره. این فقط مختص دولت نیست، مجلسی ها هم همینن.
 13. یه موردی که به نظرم میاد اینه که این پروژه سالها پیش پرواز های آزمایشی خودش رو انجام داده و این شاید آخرین پرواز آزمایشی اون باشه با این تفاوت که اون زمان از موتورهای داخل انبار استفاده شده بود براش و حالا با به سرانجام رسیدن پروژه داخلی سازی j85 حالا از موتور ۱۰۰ درصد داخلی داره استفاده میکنه.
 14. سلام دوستان الان اخبار داشت گزارش ویژه پخش میکرد گفت موتور های توربوجت کاملاً ایرانی با ۷۰۰۰ پوند رانش هستن. احتمالاً مجموع تراست هر دو موتور در مجموع ۳۰ کیلو نیوتن باشه که با تراست خشک دو عدد j-85 برابری میکنه.
 15. سلام. پایین گوشه سمت چپ تصویر هم تصویر نازعات هست هم زلزال. ولی رونمایی کاملا مبهم هست. شاید موشک جدیدی در کار هست. شایدم نازعات و زلزال رو هدایت پذیر کردن.