Abed2

Members
 • تعداد محتوا

  116
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

294 نشان افتخار

2 دنبال کنندگان

درباره Abed2

 • رتبه حساب کاربری
  گروهبان سوم

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

250 نمایش های پروفایل
 1. سلام، مشخصات طبق معمول همیشه ایراد داره. یا سرعت کروز ۶۰۰ کیلومتر در ساعت هست و ماکزیمم سرعت ۹۰۰ کیلومتر هست. یا اگر سرعت کروز ۹۰۰ کیلومتر باشه، برد این موشک ۶۷۵ کیلومتره نه ۴۵۰ کیلومتر. ضمناً به نظرم ما با یک موشک از خانواده نور طرف هستیم با ظاهر بروز و پنهانکار و همچنین برد بسیار بیشتر. نسخه ضد کشتی این موشک عالی میشه.
 2. سلام دوستان. دوست عزیز از روی سایز موشک نمیشه ارتفاع درگیری رو حدس زد. ضمن اینکه هرچقدر موشک بزرگتر بشه به همون میزان سنگین تر میشه و رانش خیلی بیشتری لازم داره تا به ارتفاع بالاتر برسه. واقعا سوالتون خیلی بی جا بود چون میشد با یه سرچ ۵ دقیقه ای تو اینترنت و یا گشتن تو تاپیک های همینجا بفهمید برد و ارتفاع درگیری این سامانه چقدر هست و سقف پروازی گلوبال هاوک چقدر. نظریه شما هم کاملاً مردود هست چون نیازی به کم کردن ارتفاع گلوبال هاوک نبوده. به خاطر داشته باشین بیشترین ارتفاع درگیری که برای این سامانه بسته به نوع موشک ۲۷ تا ۳۰ کیلومتر عنوان شده یعنی در حداکثر برد میتونه در این ارتفاع هدفی رو بزنه پس اگر ارتفاع کمتر بشه موشک هدف رو در برد بیشتری میتونه بزنه و اگر فاصله تا هدف کمتر از برد حداکثری باشه میتونه تو ارتفاع بالاتری هدف قرار بده ولی یک محدودیت هایی (مثل بیشینه ارتفاع رهگیری رادار و ...) هم داره تو این زمینه ها. اصطلاحا به این جور سوالات شما ترول میگن. البته نحوه جواب دادن دوستمون هم خوب نبود و باید با صبر و حوصله بیشتری و با لحن بهتری پاسخ می‌داد.
 3. http://s9.picofile.com/file/8367330500/Screenshot_20190721_111856.png http://s8.picofile.com/file/8367330518/Screenshot_20190721_111829.png http://s8.picofile.com/file/8367330518/Screenshot_20190721_111829.png http://s9.picofile.com/file/8367330534/Screenshot_20190721_111818.png انتهای تصاویر منتشر شده توسط سپاه، این دو هلیکوپتر به نظر همان دو هلیکوپتر داخل عکس هستن. البته نمیشه به طور قطع گفت. و مثل اینکه ارتش و سپاه هماهنگ بودن در انجام این ماموریت و حتی شاید بشه گفت این عملیات تله ای بوده برای ترامپ احمق و ارتش آمریکا تا بشه در رسانه ها دروغ گو بودنشون بیشتر نشون داده بشه.
 4. سلام. مهمترین اتفاقی که باعث شد برد خانواده فاتح افزایش پیدا کنه استفاده از تکنولوژی سر جنگی جدا شونده بود. در مورد افزایش برد بیش از ۲۰۰۰ کیلومتر قطعاً تحقق پیدا کرده و این کار هم به سادگی قابل دستیابی هست. مثلاً سر جنگی موشک خرمشهر رو از ۱۷۰۰ کیلوگرم به ۵۰۰ کیلوگرم برسونن. البته افزایش طول موشک خرمشهر یا دو مرحله ای کردنش هم امکان داره. در مورد خانواده سجیل هم میشه با تغییر ترکیب سوخت و بهینه کردن خط سیر پروازی افزایش برد رو داشت اما نه به میزان خانواده فاتح.
 5. با سلام خدمت دوستان به نظر این حقیر آمریکا خودش مستقیماً با ایران درگیر نمیشه. در عوض سگ های هار منطقه ای رو مثل اول انقلاب به جون ایران میندازه. قطعاً حمله از سمت عربستان خیلی محتمل تر از حمله مستقیم آمریکا هست. تجربه ثابت کرده سیاست آمریکایی ها برای کشور هایی که ضعیف هستن مثل عراق صدام اقدام مستقیم هست البته با مشارکت دوستان و تشکیل گروه و در مورد کشور هایی که قوی تر هستن اقدام نیابتی و در کنار اون هنگامی که کشور هدف ضعیف تر شد اقدام مستقیم حالا این اقدام نسبت به قدرت کشور هدف برای تحمیل آتش بس میتونه باشه و یا تموم کردن کار حریف. در مورد افغانستان اول میخواستن ایران وارد جنگ بشه تا هم ایران تضعیف بشه هم راه برای آمریکا هموار تر بشه اما درایت باعث شد نقشه ها نقش بر آب شد. اونها میدونن که ما در ابعاد حماس نیستیم و قدرت و دقت موشک های مارو در یمن دیده اند. قطعاً در صورت درگیری مستقیم با ایران نیرو های اونها تا حداقل ۱۰۰۰ کیلومتر باید عقب نشینی کنن که این یعنی شکست برای آمریکا. با استفاده از عربستان اونها به چند هدف میرسن، تاثیر ایران در ونزوئلا کمتر میشه، قدرت ایران کمتر میشه و مقداری از ذخایر موشکی و دلاری پشتیبان ایران کم میشه، مهره سوخته حکام عربستان که در حال حاضر خیلی زیر ذره بین هست آخرین عملیات خودش رو انجام میده و تبدیل به برگ برنده آمریکا میشه و دلیلی قانع کننده تر برای کشوندن ایران پای میز مذاکره برای موشکی پیدا میشه. البته خدا دشمنان مارو از احمق ها آفریده و اونها نمیدونن بهترین چیز برای ایران جنگ هست در حال حاضر و تحولات به سمتی خواهد رفت که منطقه بیشتر به دست ما بیوفته. اونها با اینکه بارها دیده اند که بارها برای ما از غیب کمک رسیده اما براشون تجربه نمیشه و از همینجا ضربه میخورن. هر کشوری جای ایران بود با اینهمه خیانت و دزدی مسئولان و تحریم های جور واجور، اقتصاد وابسته به نفت و غیره ۱۰ سال هم دوام نمیاورد، اما تا همینجا هم دستی ایران رو نگه داشته. یه استاد داشتیم میگفت اینجا واقعا مملکت امام زمان (عج) هست، برای مثال هر جا یه آمپول به تعداد چند صد هزار تا با تاریخ مصرف گذشته وارد میشد یه فاجعه انسانی رخ میداد اما اینجا کسی طوریش نمیشه این مثال نمونه تی از هزاران رخداد هست بهترین استراتژی برای ایران میتونه در صورت درگیری بستن تنگه هرمز و اجازه ندادن به کشتی های دیگر کشور ها برای ورود با بهانه اینکه منطقه جنگی بوده و خطر اونها رو تهدید خواهد کرد در کنار اخطار به نیروهای خارجی برای خروج به طور جدی باشه.
 6. سلام دوستان ۱- دوست عزیز فکر نمیکنم من به شما بی احترامی کرده باشم و من اصلاً نگفتم اهل کل (من نفهمیدم، شاید منظورتون عقل کل بوده) هستم، نه گفتم شما بیسوادی. حتی حرفی از شما رو نقل قول نکردم. اصلاً نمیدونم چرا یهو شما اینطور برخورد کردین. فقط به نظرم در دوران کمبود کار با فایده در ارتش (که خودم با چشم خودم وضع خراب ارتش و نیروهاش رو دیدم) این کار خوب و به نظرم در شرایطی که نمیتونیم خرید داشته باشیم و تولید هم که اراده اش نیست بسیار هم عالیه، چون تعداد نسبتا خوبی هم کبرای نان تاو داریم (همیشه هم برای من سوال بود چرا اینهارو ارتقا نمیدیم). ۲- فقط موتور مهم نیست، کبرا های ما موتور نسبتاً قوی و خوبی دارن ولی همینارو با کمی ارتقای استراکچر و بالچه ها میشه مهمات بیشتری حمل کنن و البته گفتم که باید رفت به سمت توسعه بالگردی قوی تر. ۳- منم برای همین گفتم باید بالچه ها قوی تر بشن، اصلاً این لود دوتا موشک رو قبول ندارم و نمیتونم درک کنم. ۴- در کل خیلی با استتار ادوات و نیروهای نیروی زمینی مشکل دارم، اما این احتمالاً با تغییر استتار لباس نیروی زمینی ارتش که اگر اشتباه نکنم سال ۹۵ انجام شد و شد این بی ارتباط نباشه، فکر میکنم برنامه ای برای حضور در سوریه باشه، شایدم علت چیز دیگه ایه. در کل من نه کاره ای هستم تو نیروهای نظامی و نه وکیل اونها که اینطور با من صحبت میکنید. من خودم منتقد سر سخت عملکردشون هستم ولی کارهای خوبشون هم باید در کنار اشتباهات گفت.
 7. با سلام به دوستان عزیز. به دلیل اینکه به کامپیوتر دسترسی ندارم برام سخته با عکس براتون توضیح بدم. نکته ای که تقریبا از چشم همه دور مونده اینه که هوانیروز داره کبرا های نان تاو رو با اپتیک تجهیز میکنه، اینو میشه به راحتی فهمید که تاو کبرا ها دست نخورده موندن و داره تجهیز کبرا های نان تاو به اپتیک انجام میشه. اگر به عکس ها نگاه کنید سر بالچه های تاو کبرا ها بزرگتر هست، و نان تاو ها کوچک تر. حرکت خوبیه اما امیدوارم اپتیک بهتر و قوی تری روی کبرا ها قرار بگیره و برنامه ای هم برای تاو کبرا ها داشته باشن. همینطور بهتره برنامه ای برای تعویض بالچه ها و تقویت اونها و همینطور اضافه کردن مخزن سوخت تطبیقی هم تدوین بشه و عمل کنن بهش. البته این در کنار رفتن به سمت توسعه بالگرد تهاجمی قوی تر و با قابلیت های بیشتر باید انجام بشه. ان شا الله فرصت کنم مطالب دیگه ای هم برای بحث کردن دارم.
 8. سلام دوستان فکر میکنم استناد دوستمون برای فیل شدن موشک اون فیلمی باشه که تک موشک تو آسمان هست و فیلمبردار میگه ماشالله به سپاه و بعد موشک زمین میخوره. به نظر این حقیر اون فیلم ساختگی هست چون تو فیلم پرتاب ها موشک ها چند عددی شلیک میشن و نه تنها ساختن همچین فیلمی هم کاری نداره به راحتی با افتر افکت میتونن بسازن. در ضمن اون فرد از کجا میدونسته قراره موشک شلیک بشه که از لحضات ابتدایی پرواز موشک فیلم گرفته چون موشک دیگه ای در آسمان نیست. در مورد اون فیلم سه فروند هم باز من مشکوکم و احساس میکنم قبلا این فیلم را دیدم یا شاید هم اشتباه میکنم و شبیه این فیلم بوده. در مورد فیلم پهپاد ها هم فیلم برای نمایش به عموم ساخته شده و فیلم عملیات واقعی نیست چون همون دوربین ها سطح مقطع راداری رو افزایش میدن. قطعا با توجه به فاصله یا از پهپاد رله استفاده شده یا از روش پاس دادن پهپاد، همونطور که میدونید محل حمله هم به مرز عراق نزدیکه و میشه از حشد کمک گرفت برای هدایت هم میشه از محلی که تحت کنترل ارتش سوریه هست پهپاد هارو تحت کنترل گرفت. همچنین میشه پهپاد رو به منطقه فرستاد و با مقایسه تصاویر از قبل تهیه شده پهپاد هدف رو پیدا کنه و بمب رو به سمتش شلیک کنه (مثل استورم شادو که با دوربین دماغه عوارض زمین رو چک میکنه) فقط یه هوش مصنوعی قوی میخواد. با توجه به تصاویر قطعا بیشتر از ۳ هدف وجود داشته و لزومی هم نداره تصاویر تمامی اهداف نشون داده بشه. منطقی هم هست تمامی اهدافی رو که احتمال بدن فرمانده هان ممکنه اونجا باشن بزنن. درضمن چهل نفر فکر نمیکنم تو این ۳ ساختمان جا بشن. در هر صورت هر نوع عملیات از این دست خوبه به چند دلیل یکیش اینکه به دشمن میفهمونه ما دستمون بسته نیست تا شما بزنید و در برید و آستانه تحمل ما به حد انفجارش نزدیک شده و اینکه اگر اراده کنیم در نبردی تمام عیار میتونیم از این دست عملیات هار در هر نقطه از جهان انجام بدیم فکر نمیکنم پرتاب پهپادی با این ابعاد از کشتی های باری کار سختی باشه کلا از این عملیات خیلی خوشم اومد چون خیلی ابعاد زیاد و پیچیده ای داره همین اصل قافلگیری و استفاده نکردن از شاهد ۱۲۹ خودش کلی پیام داره برای آمریکا و جوجه هاش تو منطقه. خوشحال میشم فیلم عملیات این پهپاد رو در جنگ یمن ببینم.
 9. با سلام خدمت دوستان این حقیر بسیار مخالف ارسال سامانه ای مثل باور و اس 300 و غیره به سوریه هستم (که بر خلاف نظر خیلی از دوستان هست) . به دلیل اینکه بعد از هدف قرار گرفتن هواگرد های رژیم صهیونیستی راهبرد این رژیم در حملات عوض شد به این صورت که از مهمات دور ایستا استفاده گسترده تری بشه و تاکتیکی هم مورد استفاده قرار گرفت تا دست پدافند سوری برای هدف قرار دادن هواگرد حامل مهمات بسته تر بشه و فکر می کنم این تاکتیک چیزی نیست جز استفاده از پوشش دیگر هواگرد ها مثل آی ال 20 و هواپیما های مسافر بری و غیره. برخلاف نظر خیلی از دوستان به نظر این حقیر ابتدا باید سیستم های دفاع نزدیک زمین پایه و بعد سامانه های پدافندی کوتاه برد به تعداد بالا در سوریه مستقر بشن برای مقابله با مهمات های دور ایستا که از موشک های بسیار گران قیمت سامانه های میانبرد و دوربرد برای زدن مهمات دور ایستا استفاده نشه و پس از اون سامانه های میانبرد و دوربرد مستقر بشن، البته باید سیستم های رزرو هم در نظر گرفته بشن تا اتفاقی که برای پانتسیر سوری افتاد تکرار نشه. شما کمتر دیدین که رژیم صهیونیستی مستقیم به پدافند اس 200 حمله کنه به جای اون از تاکتیک بزن و در رو استفاده کرده چون آمادگی برای تقابل کامل و مستقیم رو ندارن و نمیدونن در صورت تقابل مستقیم چه اتفاقی براشون میوفته. بهترین تصمیم هم همین هست در حال حاظر که هر جا فرصتی پیش اومد از دور یه مشت بزنی و دور باستی و نظاره گر باشی. به نظرم بهترین کار برای ایران اینه که ابتدا نزدیک و کوتاه برد تقویت بشن برای کمتر کردن اثرات این حملات و بعد به فکر استقرار پدافند دوربرد باشیم. اونها میدونن ایران داره یه کاری میکنه اما دقیقا نمیدونن چیه برای همین از هرجا اطلاعاتی برسه حمله میکنن و امیدوارم نیروهای ما در این جنگ اطلاعاتی پیروز بشن و اون چیزی که میخواییم در سوریه به زودی مستقر بشه. بهتره هرچه زودتر هم حزب الله سوریه تاسیس بشه و مقدمات تاسیس پایگاه های ایران در سوریه اینجوری فراهم بشه.
 10. سلام بر دوستان به نظر این حقیر اینطور که از تصاویر برمیاد (برخلاف نظر برخی از دوستان) عملیات کاملا موفق بود، عدم نمایش تصاویر پهپاد ها از دیگر هدف ها دلیل بر فیل شدن موشک نیست و هزاران دلیل میتونه داشته باشه. اینطور به نظر میاد که هیچ موشکی فیل نشده و در ادامه دلایل خودم رو میارم. اول اینکه دو موشک که برای محل برگزاری جلسه انتخاب شدن دقیقا و بهتر بگم با دقت بالایی همونطور که در تصاویر پهپاد دیده میشه به محل مورد نظر برخورد میکنن اولی به حیاط مجموعه و دومی کمی بعد به خود ساختمان (همون نوری که توی دود مشخص میشه) برخورد میکنن. در دیگر تصاویر منتشر شده میبینیم که چهار دود که به نظر یکی همان محل جلسه است و حاصل دو موشک و دود غلیظ تر و بلندتر در آسمان هست و پس از اون سه صدای اصابت که میشه تخمین زد به محل دود های تکراری برخورد کرده شنیده میشه. البته فکر میکنم اولین صدا مربوط به دود تازه درحال شکل گیری هست و کوتاه تر. در واقع 2موشک (دود غلیظ تر در سمت چپ تصویر) + 1 موشک دود وسط + 1 موشک دود سمت راست + 3 صدای انفجار = 7 موشک اون 3 صدای انفجار هم اولی مربوط به دود بین موشک وسطی و سمت راستی که کوتاه تر هست. و دوتای دیگه احتمالا در محل برخورد های قبلی چون اگر جای دیگری برخورد میکرد خارج از کادر دوربین رو به اون سمت میچرخوندن. در کل تبریک میگم بابت این انتقام گیری و امیدوارم در سایر موارد هم شاهد برخورد های قاطع اینچنینی باشیم.
 11. Abed2

  قاهر F-313

  دوستان توجه نکردید به این نکته که گفته شده پشتیبانی نزدیک هست این هواپیما.
 12. سلام به نظر شما این انتصاب جدید میتونه با این رونمایی مرتبط باشه؟ https://www.tasnimnews.com/fa/news/1397/05/28/1806984/انتصاب-فرمانده-جدید-نیروی-هوایی-ارتش-با-حکم-فرمانده-معظم-کل-قوا
 13. Abed2

  قاهر F-313

  سلام دوستان به نظر این حقیر هم رونمایی از کوثر 88 محتمل تر از قاهر هست. البته امیدوارم با تزریق پول توسط سپاه پروژه قاهر به جاهای خوبی با تغییرات عمده در پیشران و وزن ختم بشه.
 14. Abed2

  قاهر F-313

  سلام در ایران تلاش برای دستیابی به همچین تکنولوژی بزرگی که زیر ساخت های بسیار زیاد و عظیمی میخواد و در کل هر قطعه اش تقریبا زیر ساخت خاص خودش رو میخواد، مثل بازی گل یا پوچ میمونه که هرچی تعداد دست ها بیشتر باشه شانس دشمن برای باز کردن مشتت و گرفتن گل کمتر میشه چون نمیتونه تو کارت سنگ اندازی کنه. برای مثال شما میخوای یک دستگاه تست و نه ساخت یک قطعه ای رو وارد کنی تا مهندسی معکوسش کنی، از افراد غیر نظامی برای اینکار مجبوری استفاده کنی و اگر پروژه ها نا مشخص و زیاد باشن دشمن نمیتونه اون فردی که میخواد این دستگاه رو برای این پروژه وارد کنه شناسایی کنه.