Abed2

Members
 • تعداد محتوا

  157
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

411 نشان افتخار

2 دنبال کنندگان

درباره Abed2

 • رتبه حساب کاربری
  گروهبان دوم

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

540 نمایش های پروفایل
 1. با سلام تصاویر موشک اخگر که خودم گرفته بودم مشخصات فنی با توجه به مشخصات برد پروازی موشک ۷۰ کیلومتر هست. برد دیتالینک ۳۰ کیلومتر سیستم هدایتش چیزی شبیه به قاصد و ماوریک هست. البته فکر میکنم نمونه کوچکتر و مدل پروازی از کروز هواپرتاب قاصد ۳ بوده که با توجه به مشخصات خوبش احتمالاً تبدیل به یک طرح مجزا شده. با تشکر از جناب HRA
 2. احتمالاً قصد انجام Operation false flag را دارند، برای محکوم کردن ایران.
 3. البته جواب من محور ۱ بود. چون انتهای نام کاربری من ۲ هست به اشتباه ۲ نوشته شده. حالا که فهمیدم ۱۹۴۴ هست بیشتر مطمئن شدم که ۱ بهترین راه هست. مسر مستقیم و میدان بزرگ شهر کار رو برای تک تیر انداز ها و دیده بان های نیروهای مدافع آسان میکنه و دیده بان ها به راحتی گرا داده و تک تیر انداز ها به راحتی تمرین هدف گیری می‌کنند. مسیر خیابان های عریض و کارخانه ها هم که خوراک تک تیر انداز ها و دیده بان ها برای پنهان شدن و آتش و گرا دادن است. اما کوچه های تنگ با ساختمان های قدیمی سنگی مناسب برای نیروهای با آموزش کافی جنگ شهری است. خوبی ساختمان های سنگی این است که مثل سوریه ایجاد حفره در آنها آسان نیست، پس تک تیر انداز و دیده بان کار سختی دارند. خطر قیچی شدن کمتر است، خود ساختمان ها جان پناه افراد می شود. ضمن اینکه ۱۲ گردان توپخانه بحرانی برای مدافعان به ارمغان می آورد.
 4. سلام. این دو تصویر رو ببینید. http://uupload.ir/files/p9cf_screenshot_20200530-095605.png این فاصله ای هست که شما ذکر کردین. همونطور که میبینید این فاصله حدودا ۱۳۵۰ کیلومتر هست. برای سوال اینکه اگر بخواهند در فاصله ۲۰۰۰ کیلومتری موشک را تست کنند این تنها فاصله ۲۰۰۰ کیلومتری ایران هست. http://uupload.ir/files/cp0_screenshot_20200530-095801.png البته کمتر پیش میاد در این فاصله موشک رو تست کنند ولی اگر هم بخواهند انجام بدن از کویر سمنان به سمت دهانه اقیانوس هند شلیک میکنن. این اعداد برد که اعلام میشه طبق محاسبه هست و معمولاً بیشتر موشک در برد کمتری تست میشه اما مواردی بوده که در برد نهایی تست شده. در کل به این عدد های اعلامی استناد نکنید معمولاً برد موشک هارو کمتر اعلام میکنن.
 5. منظور منم همین بود، مرز آبی ۲ هزار کیلومتر هست اما اگر شما موشکی رو از جنوب غربی ترین نقطه شلیک کنید به جنوب شرقی ترین نقطه موشک ۱۳۵۰ کیلومتر مسافت رو طی میکنه.
 6. سلام، البته دقت فقط در موشک هایی که مجهز به سر جنگی هدایت پذیر تا پایان مسیر هستن این اندازه هست. در مورد مرز آبی ۲ هزار کیلومتری در جنوب هم این مرز با تمام فرورفتگی و برآمدگی هاش ۲ هزار کیلومتر هست، برای موشک که مستقیم پرواز میکنه خیلی کمتره.
 7. سلام شاید چیزی شبیه به این عکس باشه. https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/3b/FTC-2000.jpg شایدم همون بال دلتا باشه. یه احتمال دیگه هم میدم که البته خیلی کمه اونم اینه مشتقات قاهر میتونه باشه. ویرایش: به بال F-7 خیلی بیشتر شبیه هست.
 8. نکته های جالبی داره عکس اول اینکه موشک های پرتابگر نزدیکتر به دوربین با دو پرتابگر دیگه فرق دارن، بالک های تثبیت کننده باریک تر و کشیده تر هستن و فاصله اشون با بالک های کنترلی کمتر هست. دوم اینکه پرتابگر مجهز به جک برقی شده، احتمالاً موشک ها سنگین تر و قدرت موتور ها بیشتر شده و برای جلوگیری از عدم تعادل بعد از شلیک مجهز به جک تثبیت شده. سوم اون کنیستر های خاکی رنگ موشک کنار پرتابگر هست. چهارم رنگ آمیزی غیر متداول هست که مناسب این منطقه نیست.
 9. اسکورت توسط خودمون امکان پذیر نیست به چند دلیل، اولین و بزرگترینش هزینه این اسکورت هست دوم پایگاهی برای ناوشکن ها نداریم تو اون منطقه سوم ناو پشتیبانی مناسب این کار فقط یکی داریم چهارم نداشتن ناوشکن با برد بالا هست. در مجموع با نیروی دریایی فعلی امکانش نیست.
 10. با سلام، به نظرم سامانه پانتسیر به شدت در زمینه رادار جستجوگر مشکل داره. در یکی از فیلم های منتشر شده دو سامانه با رادار روشن در کنار هم هستن و البته نمیتونن پهپادی که ازشون داره فیلم میگیره رو شناسایی و سرنگون کنن. این ایراد احتمالاً به علت فیلتر کردن سرعت اهداف هست. البته اپراتور ها هم مثل اینکه آموزش کافی ندیده اند. اینرو میشه از دو مورد متوجه شد، یکی منوالی که به زبان عربی در یکی از سامانه ها پیدا شده و دیگری ساقط کردن پرنده های خودی. تاکتیک سوری ها در استفاده از این سامانه در برابر صهیونیست ها بهتر از تاکتیک اونها در برابر ترک ها بود. اونهم به خاطر قرار گرفتن زیر چتر رادار های برد بلند تر و سامانه های با برد بیشتر در جنوب سوریه هست و در شمال شاهد استفاده اونها بدون حمایت بودیم. در کل به نظرم ضعف اصلی همان رادار جستجوگر و در کل ضعف در شناسایی هست.
 11. تصاویری که اوایل ویدئو به نمایش گذاشتن که صحنه ایجکت خلبان درش هست تکراری بوده و مربوط به سقوط اف ۱۶ چند ماه قبل هست.
 12. اگر داخل متنش رو بخونید میبینید مشخصاتی که آخرش نوشته غلط هست و مشخصاتش با معراج یکی هست. وزنش گفته بین ۳۴/۱ تا ۳۶ بسته به نوع موتور و مداومت هم ۱۰ ساعت
 13. علت اجبار نشدن اینه که تو انبار های آماد و پشتیبانی نیرو به تعداد بسیار زیادی هنوز لباس با استتار قبل رو دارن. یادمه اون زمان سرباز ها عشق و کل کل پیچوندن لباس از این انبار ها رو داشتن. حتی تو انبار ها به تعداد زیاد استتار جنگلی سابق رو دارن.
 14. نیروی زمینی ارتش، البته آخر خدمت من یعنی سال ۹۶ قرار بود به پیکسلی جنگلی تغییر کنه اما برخی یگان هاش پیکسلی کویری هستن. کلا سلیقه ایه. اما پیکسلی بودن شرط اصلی هست مثل اینکه.
 15. جسارتا من جای دوستمون مواردی که به چشم اومد رو میگم ۱- قنداق درست روی کتف قرار نگرفته ۲- چشم خیلی به دوربین نزدیک شده و در صورت شلیک لگد اسلحه عینک این فرد رو توی چشمش خورد میکنه. این اشتباه معمولاً موجب آسیب به چشم یا کبود شدنش میشه و بهش کبودی آماتور ها هم گفته میشه. البته دوربین اس وی دی های قدیمی در بعضی مدل ها لاستیکی داره برای جلوگیری از این نوع آسیب چشم باید در فاصله مناسب از دوربین قرار بگیره نه خیلی دور نه خیلی نزدیک