Abed2

Members
 • تعداد محتوا

  111
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

274 نشان افتخار

2 دنبال کنندگان

درباره Abed2

 • رتبه حساب کاربری
  گروهبان سوم

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 1. با سلام خدمت دوستان به نظر این حقیر آمریکا خودش مستقیماً با ایران درگیر نمیشه. در عوض سگ های هار منطقه ای رو مثل اول انقلاب به جون ایران میندازه. قطعاً حمله از سمت عربستان خیلی محتمل تر از حمله مستقیم آمریکا هست. تجربه ثابت کرده سیاست آمریکایی ها برای کشور هایی که ضعیف هستن مثل عراق صدام اقدام مستقیم هست البته با مشارکت دوستان و تشکیل گروه و در مورد کشور هایی که قوی تر هستن اقدام نیابتی و در کنار اون هنگامی که کشور هدف ضعیف تر شد اقدام مستقیم حالا این اقدام نسبت به قدرت کشور هدف برای تحمیل آتش بس میتونه باشه و یا تموم کردن کار حریف. در مورد افغانستان اول میخواستن ایران وارد جنگ بشه تا هم ایران تضعیف بشه هم راه برای آمریکا هموار تر بشه اما درایت باعث شد نقشه ها نقش بر آب شد. اونها میدونن که ما در ابعاد حماس نیستیم و قدرت و دقت موشک های مارو در یمن دیده اند. قطعاً در صورت درگیری مستقیم با ایران نیرو های اونها تا حداقل ۱۰۰۰ کیلومتر باید عقب نشینی کنن که این یعنی شکست برای آمریکا. با استفاده از عربستان اونها به چند هدف میرسن، تاثیر ایران در ونزوئلا کمتر میشه، قدرت ایران کمتر میشه و مقداری از ذخایر موشکی و دلاری پشتیبان ایران کم میشه، مهره سوخته حکام عربستان که در حال حاضر خیلی زیر ذره بین هست آخرین عملیات خودش رو انجام میده و تبدیل به برگ برنده آمریکا میشه و دلیلی قانع کننده تر برای کشوندن ایران پای میز مذاکره برای موشکی پیدا میشه. البته خدا دشمنان مارو از احمق ها آفریده و اونها نمیدونن بهترین چیز برای ایران جنگ هست در حال حاضر و تحولات به سمتی خواهد رفت که منطقه بیشتر به دست ما بیوفته. اونها با اینکه بارها دیده اند که بارها برای ما از غیب کمک رسیده اما براشون تجربه نمیشه و از همینجا ضربه میخورن. هر کشوری جای ایران بود با اینهمه خیانت و دزدی مسئولان و تحریم های جور واجور، اقتصاد وابسته به نفت و غیره ۱۰ سال هم دوام نمیاورد، اما تا همینجا هم دستی ایران رو نگه داشته. یه استاد داشتیم میگفت اینجا واقعا مملکت امام زمان (عج) هست، برای مثال هر جا یه آمپول به تعداد چند صد هزار تا با تاریخ مصرف گذشته وارد میشد یه فاجعه انسانی رخ میداد اما اینجا کسی طوریش نمیشه این مثال نمونه تی از هزاران رخداد هست بهترین استراتژی برای ایران میتونه در صورت درگیری بستن تنگه هرمز و اجازه ندادن به کشتی های دیگر کشور ها برای ورود با بهانه اینکه منطقه جنگی بوده و خطر اونها رو تهدید خواهد کرد در کنار اخطار به نیروهای خارجی برای خروج به طور جدی باشه.
 2. سلام دوستان ۱- دوست عزیز فکر نمیکنم من به شما بی احترامی کرده باشم و من اصلاً نگفتم اهل کل (من نفهمیدم، شاید منظورتون عقل کل بوده) هستم، نه گفتم شما بیسوادی. حتی حرفی از شما رو نقل قول نکردم. اصلاً نمیدونم چرا یهو شما اینطور برخورد کردین. فقط به نظرم در دوران کمبود کار با فایده در ارتش (که خودم با چشم خودم وضع خراب ارتش و نیروهاش رو دیدم) این کار خوب و به نظرم در شرایطی که نمیتونیم خرید داشته باشیم و تولید هم که اراده اش نیست بسیار هم عالیه، چون تعداد نسبتا خوبی هم کبرای نان تاو داریم (همیشه هم برای من سوال بود چرا اینهارو ارتقا نمیدیم). ۲- فقط موتور مهم نیست، کبرا های ما موتور نسبتاً قوی و خوبی دارن ولی همینارو با کمی ارتقای استراکچر و بالچه ها میشه مهمات بیشتری حمل کنن و البته گفتم که باید رفت به سمت توسعه بالگردی قوی تر. ۳- منم برای همین گفتم باید بالچه ها قوی تر بشن، اصلاً این لود دوتا موشک رو قبول ندارم و نمیتونم درک کنم. ۴- در کل خیلی با استتار ادوات و نیروهای نیروی زمینی مشکل دارم، اما این احتمالاً با تغییر استتار لباس نیروی زمینی ارتش که اگر اشتباه نکنم سال ۹۵ انجام شد و شد این بی ارتباط نباشه، فکر میکنم برنامه ای برای حضور در سوریه باشه، شایدم علت چیز دیگه ایه. در کل من نه کاره ای هستم تو نیروهای نظامی و نه وکیل اونها که اینطور با من صحبت میکنید. من خودم منتقد سر سخت عملکردشون هستم ولی کارهای خوبشون هم باید در کنار اشتباهات گفت.
 3. با سلام به دوستان عزیز. به دلیل اینکه به کامپیوتر دسترسی ندارم برام سخته با عکس براتون توضیح بدم. نکته ای که تقریبا از چشم همه دور مونده اینه که هوانیروز داره کبرا های نان تاو رو با اپتیک تجهیز میکنه، اینو میشه به راحتی فهمید که تاو کبرا ها دست نخورده موندن و داره تجهیز کبرا های نان تاو به اپتیک انجام میشه. اگر به عکس ها نگاه کنید سر بالچه های تاو کبرا ها بزرگتر هست، و نان تاو ها کوچک تر. حرکت خوبیه اما امیدوارم اپتیک بهتر و قوی تری روی کبرا ها قرار بگیره و برنامه ای هم برای تاو کبرا ها داشته باشن. همینطور بهتره برنامه ای برای تعویض بالچه ها و تقویت اونها و همینطور اضافه کردن مخزن سوخت تطبیقی هم تدوین بشه و عمل کنن بهش. البته این در کنار رفتن به سمت توسعه بالگرد تهاجمی قوی تر و با قابلیت های بیشتر باید انجام بشه. ان شا الله فرصت کنم مطالب دیگه ای هم برای بحث کردن دارم.
 4. سلام دوستان فکر میکنم استناد دوستمون برای فیل شدن موشک اون فیلمی باشه که تک موشک تو آسمان هست و فیلمبردار میگه ماشالله به سپاه و بعد موشک زمین میخوره. به نظر این حقیر اون فیلم ساختگی هست چون تو فیلم پرتاب ها موشک ها چند عددی شلیک میشن و نه تنها ساختن همچین فیلمی هم کاری نداره به راحتی با افتر افکت میتونن بسازن. در ضمن اون فرد از کجا میدونسته قراره موشک شلیک بشه که از لحضات ابتدایی پرواز موشک فیلم گرفته چون موشک دیگه ای در آسمان نیست. در مورد اون فیلم سه فروند هم باز من مشکوکم و احساس میکنم قبلا این فیلم را دیدم یا شاید هم اشتباه میکنم و شبیه این فیلم بوده. در مورد فیلم پهپاد ها هم فیلم برای نمایش به عموم ساخته شده و فیلم عملیات واقعی نیست چون همون دوربین ها سطح مقطع راداری رو افزایش میدن. قطعا با توجه به فاصله یا از پهپاد رله استفاده شده یا از روش پاس دادن پهپاد، همونطور که میدونید محل حمله هم به مرز عراق نزدیکه و میشه از حشد کمک گرفت برای هدایت هم میشه از محلی که تحت کنترل ارتش سوریه هست پهپاد هارو تحت کنترل گرفت. همچنین میشه پهپاد رو به منطقه فرستاد و با مقایسه تصاویر از قبل تهیه شده پهپاد هدف رو پیدا کنه و بمب رو به سمتش شلیک کنه (مثل استورم شادو که با دوربین دماغه عوارض زمین رو چک میکنه) فقط یه هوش مصنوعی قوی میخواد. با توجه به تصاویر قطعا بیشتر از ۳ هدف وجود داشته و لزومی هم نداره تصاویر تمامی اهداف نشون داده بشه. منطقی هم هست تمامی اهدافی رو که احتمال بدن فرمانده هان ممکنه اونجا باشن بزنن. درضمن چهل نفر فکر نمیکنم تو این ۳ ساختمان جا بشن. در هر صورت هر نوع عملیات از این دست خوبه به چند دلیل یکیش اینکه به دشمن میفهمونه ما دستمون بسته نیست تا شما بزنید و در برید و آستانه تحمل ما به حد انفجارش نزدیک شده و اینکه اگر اراده کنیم در نبردی تمام عیار میتونیم از این دست عملیات هار در هر نقطه از جهان انجام بدیم فکر نمیکنم پرتاب پهپادی با این ابعاد از کشتی های باری کار سختی باشه کلا از این عملیات خیلی خوشم اومد چون خیلی ابعاد زیاد و پیچیده ای داره همین اصل قافلگیری و استفاده نکردن از شاهد ۱۲۹ خودش کلی پیام داره برای آمریکا و جوجه هاش تو منطقه. خوشحال میشم فیلم عملیات این پهپاد رو در جنگ یمن ببینم.
 5. با سلام خدمت دوستان این حقیر بسیار مخالف ارسال سامانه ای مثل باور و اس 300 و غیره به سوریه هستم (که بر خلاف نظر خیلی از دوستان هست) . به دلیل اینکه بعد از هدف قرار گرفتن هواگرد های رژیم صهیونیستی راهبرد این رژیم در حملات عوض شد به این صورت که از مهمات دور ایستا استفاده گسترده تری بشه و تاکتیکی هم مورد استفاده قرار گرفت تا دست پدافند سوری برای هدف قرار دادن هواگرد حامل مهمات بسته تر بشه و فکر می کنم این تاکتیک چیزی نیست جز استفاده از پوشش دیگر هواگرد ها مثل آی ال 20 و هواپیما های مسافر بری و غیره. برخلاف نظر خیلی از دوستان به نظر این حقیر ابتدا باید سیستم های دفاع نزدیک زمین پایه و بعد سامانه های پدافندی کوتاه برد به تعداد بالا در سوریه مستقر بشن برای مقابله با مهمات های دور ایستا که از موشک های بسیار گران قیمت سامانه های میانبرد و دوربرد برای زدن مهمات دور ایستا استفاده نشه و پس از اون سامانه های میانبرد و دوربرد مستقر بشن، البته باید سیستم های رزرو هم در نظر گرفته بشن تا اتفاقی که برای پانتسیر سوری افتاد تکرار نشه. شما کمتر دیدین که رژیم صهیونیستی مستقیم به پدافند اس 200 حمله کنه به جای اون از تاکتیک بزن و در رو استفاده کرده چون آمادگی برای تقابل کامل و مستقیم رو ندارن و نمیدونن در صورت تقابل مستقیم چه اتفاقی براشون میوفته. بهترین تصمیم هم همین هست در حال حاظر که هر جا فرصتی پیش اومد از دور یه مشت بزنی و دور باستی و نظاره گر باشی. به نظرم بهترین کار برای ایران اینه که ابتدا نزدیک و کوتاه برد تقویت بشن برای کمتر کردن اثرات این حملات و بعد به فکر استقرار پدافند دوربرد باشیم. اونها میدونن ایران داره یه کاری میکنه اما دقیقا نمیدونن چیه برای همین از هرجا اطلاعاتی برسه حمله میکنن و امیدوارم نیروهای ما در این جنگ اطلاعاتی پیروز بشن و اون چیزی که میخواییم در سوریه به زودی مستقر بشه. بهتره هرچه زودتر هم حزب الله سوریه تاسیس بشه و مقدمات تاسیس پایگاه های ایران در سوریه اینجوری فراهم بشه.
 6. سلام بر دوستان به نظر این حقیر اینطور که از تصاویر برمیاد (برخلاف نظر برخی از دوستان) عملیات کاملا موفق بود، عدم نمایش تصاویر پهپاد ها از دیگر هدف ها دلیل بر فیل شدن موشک نیست و هزاران دلیل میتونه داشته باشه. اینطور به نظر میاد که هیچ موشکی فیل نشده و در ادامه دلایل خودم رو میارم. اول اینکه دو موشک که برای محل برگزاری جلسه انتخاب شدن دقیقا و بهتر بگم با دقت بالایی همونطور که در تصاویر پهپاد دیده میشه به محل مورد نظر برخورد میکنن اولی به حیاط مجموعه و دومی کمی بعد به خود ساختمان (همون نوری که توی دود مشخص میشه) برخورد میکنن. در دیگر تصاویر منتشر شده میبینیم که چهار دود که به نظر یکی همان محل جلسه است و حاصل دو موشک و دود غلیظ تر و بلندتر در آسمان هست و پس از اون سه صدای اصابت که میشه تخمین زد به محل دود های تکراری برخورد کرده شنیده میشه. البته فکر میکنم اولین صدا مربوط به دود تازه درحال شکل گیری هست و کوتاه تر. در واقع 2موشک (دود غلیظ تر در سمت چپ تصویر) + 1 موشک دود وسط + 1 موشک دود سمت راست + 3 صدای انفجار = 7 موشک اون 3 صدای انفجار هم اولی مربوط به دود بین موشک وسطی و سمت راستی که کوتاه تر هست. و دوتای دیگه احتمالا در محل برخورد های قبلی چون اگر جای دیگری برخورد میکرد خارج از کادر دوربین رو به اون سمت میچرخوندن. در کل تبریک میگم بابت این انتقام گیری و امیدوارم در سایر موارد هم شاهد برخورد های قاطع اینچنینی باشیم.
 7. Abed2

  قاهر F-313

  دوستان توجه نکردید به این نکته که گفته شده پشتیبانی نزدیک هست این هواپیما.
 8. سلام به نظر شما این انتصاب جدید میتونه با این رونمایی مرتبط باشه؟ https://www.tasnimnews.com/fa/news/1397/05/28/1806984/انتصاب-فرمانده-جدید-نیروی-هوایی-ارتش-با-حکم-فرمانده-معظم-کل-قوا
 9. Abed2

  قاهر F-313

  سلام دوستان به نظر این حقیر هم رونمایی از کوثر 88 محتمل تر از قاهر هست. البته امیدوارم با تزریق پول توسط سپاه پروژه قاهر به جاهای خوبی با تغییرات عمده در پیشران و وزن ختم بشه.
 10. Abed2

  قاهر F-313

  سلام در ایران تلاش برای دستیابی به همچین تکنولوژی بزرگی که زیر ساخت های بسیار زیاد و عظیمی میخواد و در کل هر قطعه اش تقریبا زیر ساخت خاص خودش رو میخواد، مثل بازی گل یا پوچ میمونه که هرچی تعداد دست ها بیشتر باشه شانس دشمن برای باز کردن مشتت و گرفتن گل کمتر میشه چون نمیتونه تو کارت سنگ اندازی کنه. برای مثال شما میخوای یک دستگاه تست و نه ساخت یک قطعه ای رو وارد کنی تا مهندسی معکوسش کنی، از افراد غیر نظامی برای اینکار مجبوری استفاده کنی و اگر پروژه ها نا مشخص و زیاد باشن دشمن نمیتونه اون فردی که میخواد این دستگاه رو برای این پروژه وارد کنه شناسایی کنه.
 11. سلام با تشکر از پست های مفید و اخبار خوبی که قرار میدین. به نظر این حقیر این ماموریتی که براش تعریف شده پوششی برای ماموریت اصلی این طرح هست و اونهم استفاده در ابعاد نظامی این طرح. یک جورایی الینت برای موبایل های ساده هست که میتونه چند هدف رو دنبال کنه مثلا ترور شخصیت ها با استفاده از هوم کردن روی موبایل فرد توسط پهپاد انتحاری یا پیدا کردن محل برخی تجمعات مثلا پیش از عملیات ها که افراد با موبایل های روشن و در برخی موارد در حین عملیات با موبایل روشن حضور دارن و یا استفاده از بستر گوشی های هوشمند که شما نمیتونید باتری اونها رو دربیارین و غیره. در کل به نظرم این پروژه ی فوق العاده ای میتونه باشه برای ما چون نیروهای آمریکایی در پایگاه هاشون از موبایل به وفور استفاده می کنند.
 12. دستیابی ایران به تکنولوژی ساخت سامانه دفاع نزدیک و تجهیز یک به یک شناور های جمهوری اسلامی با فالانکس بومی https://www.tasnimnews.com/fa/news/1397/05/27/1805121/اختصاصی-اولین-ناوشکن-ارتش-به-فالانکس-ایرانی-تجهیز-شد-دفع-حملات-به-شناورها-با-سامانه-دفاع-نزدیک
 13. ببخشید دوستان، عکس رو اشتباهی گذاشتم. http://s8.picofile.com/file/8332882626/new_01.jpg
 14. با سلام خدمت تمامی دوستان ابتدا باید بگم خوشحالم که هرچند این تعداد کم اما بالاخره حرکتی از سپاه در زمینه نیروی هوایی سپاه انجام شد. به نظر این حقیر این رونمایی چند نکته داشت که در ادامه عرض می کنم. اول اینکه این پرنده ها هرچند قدیمی هستن اما میتونن برای یکی دو سال و تا آماده شدن پرنده ای مثل قاهر یا تا زمان امکان خرید برای ایران مشکلات رو رفع کنند. دوم بخش تسلیحات این پرنده ها هست که با دیدن موشک بینا و بمب های سقوط آزاد بالدار بسیار خوشحال شدم و آینده ای مثل موشک های خانواده سدید برای اینها میبینم و این نکته که امکان استفاده این تسلیحات روی فانتوم ها و دیگر پرنده های ایران وجود داره بسیار خوشحال کننده تر هم هست. مثلا تصور کنید چند کرار یا سیمرغ یا خانواده شاهد با انواع این تسلیحات چه ترکیب دردناکی برای دشمن هست. تصور استفاده از بمب افکن بومی که از روی آر کیو 70 ساخته میشه و یا سیمرغ (مهندسی معکوس آر کیو) و این بمب های بالدار و یا موشک کروز 1500 کیلومتری آب از لب و لوچه من یکی که آویزون کرده. سوم این سوخو ها با تعداد زیادی موشک سدید کابوسی برای ستون زرهی دشمن هستن. چهارم اینکه اون بمب های بالدار دو نوع دارند که احتمالا برای افزایش دقت یا کاربری خاصی مانند ضد زره میتونن هدایت تصویری یا فرو سرخ داشته باشند. http://s8.picofile.com/file/8332831826/new_02.jpg پنجم تصور کنید این پرنده ها برد عملیاتی در حدود 1100 کیلومتر بدون قابلیت سوخت گیری هوایی (که فکر نمیکنم داشته باشن) دارند و با موشکی با برد 1500 کیلومتر دستی توانمند و 2600 کیلومتری برای ایران خواهند بود. گرچه استفاده از کروز 1500 کیلومتری بر روی تامکت یا فانتوم با قابلیت سوختگیری هوا به هوا بسیار زیباتر خواهد بود. اگر کروز 1500 کیلومتری با تکنولوژی پنهانکاری ساخته بشه من یکی از خوشی سکته می کنم. اما چند سوال از اساتید دارم. چرا دو نوع سریال و شماره گذاری دارند این پرنده ها؟ چرا 4 نوع (البته به نظر بنده) استتار دارند؟ دو نوع در زیر بانکر مسقف (استتار ببری شکل و سبز رنگ) و یک نوع در حال پرواز (که قطعا استتار عملیاتی خواهد بود) و یک نوع سبز هم در محیط فضای آزاد (سبز فضای آزاد اگر دقت کنید با سبز در بانکر تفاوت دارد)؟
 15. سلام دوستان، به نظر من اگر تصمیم بر افزایش توان پدافند هوایی سوریه باشه به احتمال قوی پیش زمینه احداث پایگاه در سوریه هست. ما برای اینکار باید هزینه هایی بدهیم و رویکرد رژیم اشغالگر این هست که هزینه را افزایش داده و اگر نتونه بازداری لازم رو برای ایران ایجاد کنه سراغ پلن بی میره و با فشار بر سوریه، سوریه رو عامل بازداری میکنه. در راستای تقویت پدافند سوریه برای تکمیل حلقه های پدافندی باید سامانه رزرو داشته باشه که زمانی که سامانه های اصلی مشغول ریلود هستن از اونها دفاع کنه، تنها گزینه خوب و در دسترس هم سامانه تور هست به نظرم. البته ایران باید روی ساخت سامانه ای کار کنه که مثل تور باشه و یه توپ ضد هوایی هم داشته باشه. تور قابلیت سرچ در حال حرکت داره و این میتونه خیلی کمک کنه. اللته تور به تنهایی فایده ای نداره و در کنار سامانه های دیگه به عنوان محافظ خوب هست. تور با قابلیت اپتیکی میتونه به صورت پسیو هم رهگیری انجام بده، البته در صورت ساخت. اگر سامانه های برد بلند به سوریه داده بشه میتونیم با خیال راحت تری تو لبنان هم فعالیت کنیم. مرحله آخر هم فکر میکنم ساخت پدافند های کاملا پسیو و متحرک و تحویل اونها به حزب ا... باشه. به نظرم حالا که مناطقی کامل پاکسازی شدن بهترین کار در زمینه حفظ سوریه میتونه کار بر روی تغییر بافت جمعیتی باشه.