امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

بازم تشکر good_luck

برادر توضیحات شما زیبا و وسوسه انگیز است میشه یه مقدار از اون منابعتون رو بروز بدید تا ما هم نیمچه نگاهی به آنها بیندازیم و استفاده کنیم
اخه از قدیم گفتن شنیدن کی بود مانند دیدن icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست من ، منابع من یکی دو تا نیست. از یک جنس هم نیست. بعضی هاشون منابع اینترنتی و اکثرشون هم کلیپ ها و ویدئوها هستند و یا نشریه های الکترونیکی هستند. شاید در مورد تانکی مثل آبرامز نزدیک به 30 منبع مختلف رو مطالعه کرده باشم. برخی منابع مثل سایت های مختلف هستند که هر کدومشون اطلاعات خاصی رو میدن و هیچکدومشون کامل نیستند. من در کامپیوترم بیش از 5000 کلیپ درباره نیروی زمینی دارم که هر کدومشون درباره یک موضوع است. به عنوان مثال در کلیپ مستند مگافکتوری تانک ، نشون داده شد که شنی آبرامز در ظرف مدت کمتر از یک ساعت تعویض شد. البته متاسفانه این ویدئو نزدیک به یک گیگ حجم داره و امکان آپلود اون برای من وجود نداره. خیلی از اطلاعاتی که بنده ارائه می کنم ، به صورت منبع اینترنتی قابل دسترس نیستند. به عنوان مثال شما در هیچ سایتی نمی توانید این موضوع را ببینید که تعویض شنی تانک به یک ساعت زمان نیاز داشته باشد. اما برخی ویدئوها که درباره تانک ها وجود دارد ، این موضوع را نشان می دهد. در مجموع منابع متعدد هستند و محدود به یک نوع خاص و یا یک سایت خاص نیستند.

حالا شما بفرمایید چه منبعی می خواهید تا بنده خدمتتون ارائه کنم.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ALI' timestamp='1349034317' post='274819']
دوست من ، منابع من یکی دو تا نیست. از یک جنس هم نیست. بعضی هاشون منابع اینترنتی و اکثرشون هم کلیپ ها و ویدئوها هستند و یا نشریه های الکترونیکی هستند. شاید در مورد تانکی مثل آبرامز نزدیک به 30 منبع مختلف رو مطالعه کرده باشم. برخی منابع مثل سایت های مختلف هستند که هر کدومشون اطلاعات خاصی رو میدن و هیچکدومشون کامل نیستند. من در کامپیوترم بیش از 5000 کلیپ درباره نیروی زمینی دارم که هر کدومشون درباره یک موضوع است. به عنوان مثال در کلیپ مستند مگافکتوری تانک ، نشون داده شد که شنی آبرامز در ظرف مدت کمتر از یک ساعت تعویض شد. البته متاسفانه این ویدئو نزدیک به یک گیگ حجم داره و امکان آپلود اون برای من وجود نداره. خیلی از اطلاعاتی که بنده ارائه می کنم ، به صورت منبع اینترنتی قابل دسترس نیستند. به عنوان مثال شما در هیچ سایتی نمی توانید این موضوع را ببینید که تعویض شنی تانک به یک ساعت زمان نیاز داشته باشد. اما برخی ویدئوها که درباره تانک ها وجود دارد ، این موضوع را نشان می دهد. در مجموع منابع متعدد هستند و محدود به یک نوع خاص و یا یک سایت خاص نیستند.

حالا شما بفرمایید چه منبعی می خواهید تا بنده خدمتتون ارائه کنم.
[/quote]

به خاطر دیر پرداختن به بحث معذرت!(کار کوچکی پیش آمد و...)

دلیل خواستن منبع بیشتر برای باز کردن این مبحث بود که تعمیر در میدان نبرد با روال عادی وشرایط عادی بسیار فرق میکنه
یه مثال براتون میزنم تا منظورم رو بهتر برسونم

ان شا اله که کارتون به مکانیکی ماشین نخوره :waitung: (این دیگه چه دعایی است! خوب بگو چشم ما به جمال ماشین دیگه روشن نشه!) به دل نگیرید معمولا این دعاها دیگه عادی شده تو زندگی روزمره ما و کاریشم نمیشه کرد!

اگه یه ماشین رو ببری پیش یه مکانیکی که سرش خلوت باشه و یه کم دستش تند کار کنه شما هر ایراد سنگینی هم داشته باشی مدت زیادی طول نخواهد کشید که وسیله شما وضعیتش روبه راه خواهد شد و .....
اینکه شما میبیند که مکانیک به این سرعت مشکل شما رو حل میکنه دلیلش مشخصه چون مکانیک برای حل مشکل شما یه پرسه خاصی رو باید طی کنه که شاید صدها بار این کار رو انجام داده و در ضمن مشکل شما مشخصه و آسیب دیدگی ماشین شما نمیتونه به چند قسمت مجزا ربط پیدا کنه به همین خاطر خیلی زود ماشین شما اماده میشه.

اما اگر خدای ناکرده خدای ناکرده گوش شیطون کر و خود شیطون هم خر! شما بخواهید یک ماشین تصادفی رو پیش مکانیک ببرید اون موقع است که باید یه پاتون پیش صاف کار باشه1 یه پاتون پیش برق کار باشه! یه پاتون پیش رنگ کار باشه! یه پاتون پیش مکانیک باشه! و ..... در ضمن ماشینتون خودش راه نمیوته بیاد یه پرسه ای رو هم باید صرف آوردنش کنید!

مخلص کلام من همین بود!
حالا در میدان نبرد یه ضد زرهی میتونه به هر قسمتی از وسیله شما آسیب بزنه و این جور نیست که مثلا فقط به زره شما و یا قسمت الکترونیکی شما و یا موتور و یا دیگر قسمتها به صورت مجزا آسیب برسونه و در ضمن این با خراب شدن یک قسمت از وسیله شما بسیار تفاوت داره

منبع ما خودتی، منبع می خوایم چیکار :applause: good_luck

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از لطفی که نسبت به حقیر دارید ، بی نهایت سپاسگزارم.

ببینید دوست عزیز ، زره تانک هایی مثل لکلرک و مرکاوا به صورت مدولار طراحی شده اند. یعنی ساختار آنها به گونه ای است که در صورتی صدمه دیدن های سطحی و حتی عمیق ، می توان به سرعت بخش آسیب دیده زره را تعویض نمود. یعنی تمامی زره تانک به صورت یکپارچه طراحی نشده است. بلکه تنها می بایست قسمت آسیب دیده را تعویض کرد. البته تانک هایی مثل آبرامز و چلنجر 2 این خاصیت را ندارند و زرهشون در صورت صدمه دیدن به زمان زیادی برای بازسازی و تعمیر نیاز دارد. البته ناگفته نماند که با دارا بودن زره سنگین درچستر مجهز به لایه های اورانیوم ضعیف شده ، معمولا زره این تانک ها در اثر تهدیدات متعارف آسیب چندانی نمی بیند. اگر تصویر اون مرکاوا 4 آسیب دیده را دیده باشید ، می بینید که تنها بخش کوچکی از زره آن آسیب دیده است که برای ترمیم آن نیازی نیست که تمامی زره تانک را باز کرده و مجددا از نو تعمیر شود. بلکه تنها همان بخش آسیب دیده مورد مرمت و بازسازی قرار می گیرد. به همین دلیل تانک هایی مثل خانواده مرکاوا دارای بقاپذیری میدانی فوق العاده بالایی هستند و در صورت صدمه دیدن می توان به سرعت بخش صدمه دیده را ترمیم کرد و تانک را مجددا به میدان نبرد فرستاد. این قاعده تنها در زره تانک ها صادق نیست ، بلکه تقریبا در همه بخش های تانک صادق است. موتور تانک های غربی به صورت مدولار طراحی شده اند و در صورتیکه به هر دلیل از کار بیفتند ، ظرف مدت 30 الی 40 دقیقه با موتور سالم دیگری تعویض می شوند و تانک به میدان نبرد باز می گردد و موتور معیوب به کارخانه منتقل شده تا عملیات تعمیر در آنجا بر روی آن انجام پذیرد. اجزایی مثل پریسکوپ ها و تجهیزات الکترونیکی تانک هم قابلیت تعویض سریع دارند. در مجموع تانک های غربی به صورت مدولار طراحی شده اند و بخش آسیب دیده آنها عمدتا در میدان نبرد تعویض می شود نه تعمیر. به همین دلیل معمولا پایداری میدانی بسیار بالایی دارند.
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این سوال رو در یک تاپیک دیگه پرسیدم ولی جواب قانع کننده ای نگرفتم. سوالم این بود دو کلیپ زیر مربوط به برخورد موشک کونت با 1 نفربر و 1 تانک مرکاوا رو نشون میده که مربوط به جنگ 8 روزه است با توجه به این که در زمان این جنگ سیستم تروفی عملیاتی شده بوده چرا موشک کورنت میتونه تانک و نفربر رو بزنه نکته اینجاست که تانک از جمله تانک هایی بودند که به صورت آماده باش نزیک غزه گذاشته بودند تا حمله زمینی رو آغاز کنند این یعنی به احتمال زیاد سیستم تروفی روشون نصب بوده لطفا اگر اشتباه میکنم بهم بگید ایا امکان داره این موشک کورنت با تغییراتی ناشناخته(مثلا دهلاویه) بوده باشه؟

ببخشید اینم لینک کلیپ ها
http://www.aparat.com/v/3GqFJ
http://www.aparat.com/v/60WNK

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تعویض بسته قدرت (Power Pack) تانک مرکاوا مارک 3 ، برخلاف سایر تانک ها که پیشرانه در عقب قرار گرفته در خانواده مرکاوا پیشرانه در جلو قرار گرفته است. پیشرانه همچون زره به حفاظت خدمه در برابر اصابت پرتابه ها به سینه تانک (بخش جلویی شاسی) افزوده است.

thumb_1480486_1444848429076412_974774227

• Upvote 14

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آزمون پایداری جانبی تانکبر M1070 و تریلر M1000

thumb_dddsds.jpg

• Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Reichsmarschall' timestamp='1389826296' post='359633']
والا شکل هالوگرافیک سایت همینه قطعا دقترچه راهنما هم داره. این بنده خدا قطعا نتونسته چیزی از توش ببینه.

M4A1

محسن جان به عنوان عامل موساد حیفه این عکسها رو نبینی
زره ماژلار مرکاوا 4
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10027/Mer_28129.jpg[/img]

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10027/Mer_28229.jpg[/img]
[/quote]

http://www.military.ir/forums/topic/21981-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D8%B1%DB%8C-%D9%86%DB%8C%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%B1%DA%98%DB%8C%D9%85-%D8%B5%D9%87%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%DB%8C/page__st__210#entry359642

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بانوان از خدمه تانکی هستند که در پشت سرشان قرار گرفته.

thumb_118_1816.JPG

شبیه سازی نبرد شهری با تانک مرکاوا

thumb_tanks-at-sakam-635x357.jpg

• Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بانوان از خدمه تانکی هستند که در پشت سرشان قرار گرفته.

thumb_118_1816.JPG

احتمالا یکی راننده است و اونیکی فرمانده تانک ! هیکلشون به توپچی نمیخوره !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تانک های مرکاوا مارک 1 در بیروت (در جریان جنگ های داخلی لبنان)

thumb_01dn0.jpg thumb_03cy1.jpg

• Upvote 9
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دفع حمله و نابودی موشک کورنت شلیک شده به تانک مرکاوا توسط سامانه تروفی در درگیری های اخیر غزه.

tf1.JPG

tf2.JPG

یعنی اصلاً به تانک آسیب وارد نشده ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
یعنی اصلاً به تانک آسیب وارد نشده ؟
[/quote]

تنها اسیب جزئی ممکنه به برخی از ادوات روی تانک مثل تیربار و غیره وارد بشه.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم