Recommended Posts

[b]ایولا .[/b]
[b]احتمالا مثل ار کیو ۱۷۰ اولین بخش خبری ساعته ۱۹ شبکه ۱ نشان خواهد داد و بعد از آن ۲۰.۳۰ و ....[/b]

[color=#0000ff][b]امشب شارژ می‌شویم ...[/b][/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين دو خودروی زرهی هویزه و طلائیه واقعا ضد حال بود من فكر كرده بودم دو نفربر جديد ديگه رونمايي ميشه نه دو نفربري كه قبلا رونمايي شده رو دوباره رونمايي كنند !!! :-(

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Goebbels' timestamp='1348461460' post='273417']
سام 6 جدید یا یک ماکت؟

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10206/69600200398209492366.jpg[/img]
[/quote]

چیزی که سوال بر انگیزترش می کنه اینه که هم تو رژه نمایش داده شده و هم تو نمایشگاه.

اگه فقط تو نمایشگاه بود میشد نتیجه گیری (البته خیلی به سختی) کرد که خواستن برای نمایشگاه یک ماکت بسازن منتهی بس که آماتور بودن مثلا بجای شیر ، گربه از توش در اومده و این شکلی شده.

ولی از اونجا که تو رژه هم نمایش داده شده و اون سکوی لانچرش هم به نظر کاملا حقیقی میاد خیلی بعیده که تصور کنیم به خاطر ناوارد بودن همچین چیزی در آوردن. به هر حال ماکت هم بخوان بسازن خیلی سخت نیست که حد اقل شبیه خود اصل موشک در بیارن ( حتی اگه قابل تشخیص باشه که ماکته) نه یه چیزی کلا تو ظاهر هم متفاوته.

ولی از اونطرف هم این سوال پیش میاد که اگه واقعا یک محصول واقعی بود چرا تو رژه تهران به نمایش در نیاوردن؟

شایدم یک راکت یا موشک سطح به سطح بر اساس موشک سام 6 ساختن؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='SHAHABESAGEB' timestamp='1348486323' post='273476']
به نظرتون امکان نصب دو موشک قیام 1 روی ذوالجناح وجود داره؟ ظاهرا طول این موشک یکم زیاده ! ولی فکر میکنم امکان افزایش طول کامیون (قسمت انتهای کامیون ) وجود داره.
مسئله دیگه اینه که این کامیون تو جهاد خودکفایی نیروی زمینی ارتش ساخته شده!
[/quote]

عنایت دارید که جدا از بحث طول و قطر بیشتر در قیام-1، جرم اون هم نزدیک به دو برابر فاتح-110 هست.
به علاوه قیام بالستیک هست و نیاز به پرتاب عمودی داره و مکانیزم فعلی روی ذوالفقار(پرتابگر دوتایی فاتح-110) برای عمودی قرار دادن طراحی نشده و این هم مشکلی هست که باید برای اجرای این ایده بر طرف بشه
اساسا قیام از پرتابگرهای شهاب های اولیه استفاده می کنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
http://gallery.military.ir/albums/userpics/10146/216639_134.jpg

الان بزرگترین لطف رو به آمریکا کردن با این ترجمه شون :))))))))))))))))))))
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='sokuteasemuni' timestamp='1348488178' post='273484']
به نظرتون امکان نصب دو موشک قیام 1 روی ذوالجناح وجود داره؟ ظاهرا طول این موشک یکم زیاده ! ولی فکر میکنم امکان افزایش طول کامیون (قسمت انتهای کامیون ) وجود داره.
[/quote]

عنایت دارید که جدا از بحث طول و قطر بیشتر در قیام-1، جرم اون هم نزدیک به دو برابر فاتح-110 هست.
به علاوه قیام بالستیک هست و نیاز به پرتاب عمودی داره و مکانیزم فعلی روی ذوالفقار(پرتابگر دوتایی فاتح-110) برای عمودی قرار دادن طراحی نشده و این هم مشکلی هست که باید برای اجرای این ایده بر طرف بشه
[/quote]

ایشون ذوالجناح رو گفتن. همون کشنده ی باور 373

[quote name='heliaa' timestamp='1348488552' post='273485']
[url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10146/216639_134.jpg"]http://gallery.milit.../216639_134.jpg[/url]

[/quote]

یعنی خاک................ ترجمه نمیکردن سنگین تر نبودیم؟

البته توی فارسی دری (افغانستان) دقیقا همین معنی رو میده.
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
الان که فکر می کنم ، به نظرم که احتمالا همون یک ماکته که بد ساخته شده ، چون ماکت موشک اس 200 رو هم ماکتش رو ساخته بودن و تو رژه به نمایش گذاشته بودن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان بنظرتون این فیلم تست پدافند رعد تو چه بخش خبری پخش میشه

نظرم خودم اخبار ساعت 21 نمی دونم شایدم 22و30
بهرحال خبر بسیار مسرت بخشی بود من که دیگه از ساعت 7 بهد پپای تی وی بلند نمیشم از طرفی احتمالا باید شاهد رادار ارایه ای نجم802 هم در لابه لای فیلم باشیم
پس دوستان فرصت رو از دست ندن و سریع ضبط کنن تازه گزارش مراتی هم یحتمل باید پخش بشه
بشدت منتظریم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Goebbels' timestamp='1348461460' post='273417']
سام 6 جدید یا یک ماکت؟

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10206/69600200398209492366.jpg[/img]
[/quote]

حتی اگر ماکت باشه،
چه در ماکت ناوها، چه در مورد موشکها، از هاوکهایی که تا امروز دیدیم تا مدل های شهاب و قدر و موشکهای ضد کشتی، همگی دقت عالی داشتند،
حتی نمونه های اس300 توی رژه هم ظریف ترین نکات مثل آنتن های ارتباطیشون رعایت شده بود،
در ثانی چرا باید ماکتی به این افتضاحی روی یک لانچر با این دقت گذاشته بشه؟

از طرفی تغییراتی هندسه موشک معنی های جالبی داره،
نکته اول رادوم بزرگتر و کشیده تر راداره، به نظرم تغییرات از همینجا شروع شده، یعنی تغییر کرده چون می خواستن یک رادار جدید روش سوار کنن،
اما چه راداری و چرا؟ خوب نکته اول اینه که خود سیکر 1SB4 موشکهای 9M336 یک شهرت جالبی داره برای اشباع شدن،
اما اگر هدف فقط یه رادار نیمه فعال باشه، چه نیازی به افزایش حجم؟ اون هم در این حد
نظر شخصیه، اما به نظرم این افزایش حجم به دلیل حظور یک رادار فعاله، این رادار فعال باتری های قوی تری می خواد، المانهای سالید تولید موج می خواد، پس حسابی افزایش حجم و وزن خواهد داشت،
افزایش حجم و افزایش وزن، طبیعتا یعنی تغییرات تو مرکز فشار و مرکز جرم، و حرکت اونها به سمت دماغه موشک،
در تصویر هم بال های میانی افزایش سطح دادن و جلو تر اومدن، که البته راه حل آماتوریه، اگر سطح مقطع پره ها رو عوض می کردن تا ضریب برا بیشتری داشته باشه خیلی بهتر بود
اینجوری قطعا درگ موشک افزایش پیدا کرده و بردش کمتر شده،

[b]اما چرا این تغییرات؟[/b]

جواب فکر می کنم ساده باشه،
تجربه عراق، وقتی نمی تونست رادارهای هشدار و رهگیریش رو روشن کنه و به بستن جستجوگر آفید روی سم6 رو آورد
اما به خاطر آسیب پذیری جستجو گر تک رنگ آفید در برابر فلیر، این تدبیرش شکست خورد
این رو بزارید کنار سام2 ئی که جستجوگر آفید بسته بودن روش؛ قطعا ترسی وجود داشته از شبیه عراق شدن!

[b]اونچه که اینجا میبینیم[/b]
یک هدف مشخص داره، بقا پذیری بیشتر، استقلال بیشتر از رادار مادر،
همه این هدفها با استراتژی نیروهای مسلح ما جور درمیاد!

شخصا بسیار مشتاقم این موشک رو در [b]لبنان [/b]ببینم
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='heliaa' timestamp='1348488552' post='273485']
[url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10146/216639_134.jpg"]http://gallery.milit.../216639_134.jpg[/url]

[/quote]
عده ای فقط بلدند ابرو ریزی کنند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10187/_DSC1300.jpg[/img]
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[/quote]

[/quote]
من کامیون ذوالجناح رو عرض کردم , همونی که ظاهرا قراره باور 373 روش نصب بشه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='M-ATF' timestamp='1348490426' post='273498']
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10187/_DSC1300.jpg[/img]
[/quote]

این چرا اینقدر شبیه زو23 هست؟
چرا ثابته؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='SHAHABESAGEB' timestamp='1348490886' post='273499']
[/quote]

[/quote]
من کامیون ذوالجناح رو عرض کردم , همونی که ظاهرا قراره باور 373 روش نصب بشه!
[/quote]

ببخشید اشتباه از بنده بود

ذوالجناح باور البته پتانسیل های بالایی داره اما شاید باز هم مشکل سامانه نگهدارنده و پرتاب کننده قابل توجه باشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.