Ahmad6644

ارتباطات و قراردادهای دفاعی ایران و روسیه ( خبرها ، حواشی ، تحلیل ها ، احتمالات ! و .... )

Recommended Posts

نکته اینجاست که طبق تشریح صریح قطعنامه، ایران برای خرید سلاح های متعارف اعم از توپ و خودروی زرهی هم حتی باید مورد به مورد رضایت شورای امنیت سازمان ملل را جلب کنه در طی اون 5 سال محدودیت فروش سلاح و البته قطعات یدکی به ایران. مشکل طی این 5 سال برزیل و آفریقای جنوبی و فرانسه نیستند. مشکل اینجاست که آیا شورای امنیت سازمان ملل جلب رضایت میشه در این موارد؟ شاید برای نشان دادن نرمش دروغین و ظاهر سازی مثلا رضایت به خرید تعدای قطعات یدکی و تسلیحاتی چون خودروی زرهی و توپ بدند ولی سخته انتظار داشته باشیم مجوز خرید جنگنده و تانک (فرضا اگر خودشون هم راضی باشند) اون هم از نوعی که قطعا اعراب فشار خواهند اورد به امریکا و انگلستان و فرانسه که مخالفت کنند باهاش با دادن باج هایی را بدند به ایران.

برای همین تو این 5 سال باید رویاپردازی نکرد ( هر چند همه چیز امکان داره و باید سعی خودمون را بکنیم ) و از هر طریقی بازدارندگی را در برابر عربستان و اعراب حاشیه ایجاد کنیم. در کنارش طی مدت این 5 سال میشه مذاکرات را پیش برد، مبالغی پرداخت و در صف انتظار بود که لااقل با پایان 5 سال ( اگر برجام هنوز پابرجا بود) تحویل بلافاصله شروع بشه و دیگه منتظر عقد قرارداد و خط تولید و .. نباشیم. (اون هم با کشورهایی جز کشورهای غربی چون امیدی نیست که اولا اونها تو این 5 سال قراردادی ببندند و دوم اینکه بعد از پایان محرومیت 5 ساله هم اصلا معلوم نیست راضی بشند به فروش و نمیشه زمان را فدای "اطمینان صد در صد" غربی ها از پیشرفتن همه ی امور طبق نوشته ها و قوانین و روال اداری! کرد.

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

گفتم یه بار عزیز...قاهر یه پروژه بود که ازطرح گرافیکی با نرم افزار جلوتر نرفت !

تنها نمونه ای هم که ازش ساخته شد همون نمونه rc بود 

خودش پروژش با مهندس پروانه جفتشون رفتن تو زباله دان....

خیلی از طرح ها و پروژه های نظامی ایران به مرحله پروتوتایپم رسیدن عملیاتی نشدن مثل ذ3 اونوقت این که کلاهش پس معرکس با اون نمونه rc !

بریزید بیرون حرفای امثال باشگاه "خبرپراکنان خام(همون جوان ) "رو دور...اونا بحثشون فرق میکنه

از شماها بعیده به عنوان میلیتاریست جماعت هرچی گفتن باور کنین

ارماتا تا 2022 هم عملیاتی نمیشه تو روسیه...بعدم شما فکر کردی روسیه عاشق چش ابروی ماس تکنولوژی روزش رو بده بهمون؟(بعدم اینقدر تو نیروی نظامی مشکلات هست که بهتره نگم که اگه بهترین تجهیزات نظامی و قطعات رو وارد کنن بازم چش من اب نمیخوره بتونن چیز به درد بخوری درست بکنن..همین الان شما فکر میکنی ما دسترسی نداریم به این قطعات؟ در حالی که دم گوشمون عراق ابرامز داره ! ...؟ بحث اراده ساخته که نیست....این ارتش نهایت توان و زورش همون امثال اقاربه..

خواهشا از اظهار نظر های احساسی پرهیز کنید

همون اس 300 و تی 90 رو هم بده باید کلاهمونو بندازیم هوا ! تازه اگه نزنه زیرش

سوخو 30 با موتور و 35 هم به شرطی بخریم که انتقال تکنولوژی بکنن و گرنه فایده نداره

کلا باید دنبال انتقال فناوری برن تو خرید نظامی...وگرنه مفت نمی ارزه

واقعا از شما به عنوان یک میلیتاریست بعیده برادر من شما که میگی حتی بهمون نمیفروشن بعد تکنولوژیش رو وارد کنیم ؟؟؟؟؟

مثلا ساخت رادار کاری داره ؟ نه

حالا واسه جنگنده ؟؟؟؟ حالا خط تولید ؟؟؟؟

شما میگی اراده خرید و سرهم کردن قطعات توی این کشور وجود نداره بعد میگی تکنولوژی وارد کنیم ؟؟؟ که حتما بعدش هم باید خط تولید بزنیم....

میگم مارو چیز فرض کردی؟؟؟ میخواید مخالفت کنید مشکلی نیست اما چرا اینجوری ؟؟؟

عزیز من کار نشد نداره .... و البته که در ایران غیر ممکن وجود نداره....

و البته حال میکنم بعضی از دوستان یک جوری برخورد میکنن انگار شمخانی هستن یا مثلا خود رهبری هستن یه جوری میگن فلان طرح تموم شد یا مثلا یه جوری میگن باید تاکید میکنم باید بریم انقدر فلان بخریم انقدر بسان بخریم و قیمت میدن و حساب کتاب میکنن که نگووووووو

نه آقا جان ما ها فقط میتونیم تحلیل کنیم یا مثلا بگیم امکان فلان کار وجود داره یا اگر متخصص هستیم یه دکترین نظامی تحیه کنیم و تسلیم وزارت دفاع کنیم نه که .....

برای همین تو این 5 سال باید رویاپردازی نکرد ( هر چند همه چیز امکان داره و باید سعی خودمون را بکنیم ) و از هر طریقی بازدارندگی را در برابر عربستان و اعراب حاشیه ایجاد کنیم. در کنارش طی مدت این 5 سال میشه مذاکرات را پیش برد، مبالغی پرداخت و در صف انتظار بود که لااقل با پایان 5 سال ( اگر برجام هنوز پابرجا بود) تحویل بلافاصله شروع بشه و دیگه منتظر عقد قرارداد و خط تولید و .. نباشیم. (اون هم با کشورهایی جز کشورهای غربی چون امیدی نیست که اولا اونها تو این 5 سال قراردادی ببندند و دوم اینکه بعد از پایان محرومیت 5 ساله هم اصلا معلوم نیست راضی بشند به فروش و نمیشه زمان را فدای "اطمینان صد در صد" غربی ها از پیشرفتن همه ی امور طبق نوشته ها و قوانین و روال اداری! کرد.

درود بر شماalala....

ویرایش شده در توسط GMozafarian

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام خدمت دوستان عزیز میلیتاری

من خیلی تو این سایت خیلی کامنت نمیزارم بیشتر خواننده هستم

این تاپیک رو هم تقریبا همه صفحاتش رو خوندم

متاسفانه چیزی که من برداشت کردم تفکر بسیاری از بچه ها مثل زمان قبل از انقلاب میمونه و فقط علاقه مند به خرید محصولات خارجی هستند اگه اینطور باشه پس فرق ما با کشورهای حاشیه خلیج فارس چیه

برخی از دوستان از آزاد شدن بیش از 30 میلیارد دلار از اموال بلوکه شده ایران صحبت کردن و نظرشون این بود که ما با این سرمایه به سراغ خرید نظامی از کشورهای فرانسه و روسیه و آلمان بریم

به این فکر کنید که اگه ما این سرمایه رو صرف برگردوندن دانشمندامون که خارج از کشور هستن بکنیم و حتی از نخبه های سراسر دنیا دعوت به همکاری کنیم و خودمون شروع به تولید تسلیحات کنیم چه تحول عظیمی در این صنعت پر سود رخ میده؟!

مهندسان ایرانی بسیاری هستند که به دلیل نبود شرایط و موقعیت شغلی مناسب به کشور های دیگه رفتن میتونیم این سرمایه رو با یک مدیریت درست و هدفمند صرف برگردوندن این افراد به کشور بکنیم

من با خرید خارجی مشکلی ندارم اما باید قرار داد ها به گونه ای تنظیم بشه که طرف مقابل هم سرمایه گذاری کنه و همین طور انتقال فناوری صورت بگیره و اینکه خرید ها به تعداد کم انجام بشه نه مثلا خرید 500 فروند جنگنده از یک کشور

خرید ها باید به تعداد کم باشه و بلافاصله شروع به مهندسی معکوس بشه

من یه سوال دارم اگه در همین شرایطی که امروز هستیم بین ایرا با کشورهای حوزه خلیج فارس جنگ بشه کدوم طرف پیروز میدانه؟

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دل یک عده واقعا خوش. خیلی خیلی خوش خیالند. نیازمند منابع مالی اند خخخخ. ببینید دوستان من.از فکر فرانسه و... بیاید بیرون. روسیه که مثلا هم پیمان ماست داره بازی در میاره. طرف به ما به زور شکایت و مثلا هم پیمان بودن اس 300میده بعد میره با هند عربستان قرار داد اس چهار صد و اسکندر و... می بنده. شما خیلی دلتون خوشه والله. آقا ما در جنگیم باهاشون. جنگ دیگه به چی میگن. یکم منطقی باشید. روسیه دیوانه نیست به ایرانی جماعت که ازش متنفرند و البته در همسایگی روسیه هست سلاح بده. این همون کشوری که ده ها درصد از خاک کشور مارو جدا کرد. قطعا یادشون نمیره ما ایرانی ها از ته قلب به یاد باکو و گنجه قفقاز و... هستیم. نه تنها انتظار سلاح نداشته باشید. باید بترسید که جنگ شد اینا زیر آب مارو نزنن. همون کاری که با صدام حسین کردن. در جنگ های ایران روس این فرانسوی ها اینگلیسی ها با روسیه دشمن بودن. میومدن با ایران قرار داد می بستن. ولی فرداش زیرشو میزدن. مارو از یک امپراطوری تبدیل کردن به کشور فقیر و گرسنه . که گدایی یک رو تفنگ می کرد(به نون شب محتاج بودیم) از همین کشور های استعمار گر ببینید دوستان من.دنیا همون دنیا عصر قاجار هیچ فرقی نکرده. نسب به کشور بیگانه خوش‌بینی مضحک و باطل. مثل نادر شاه باید بود. داخل رو ترمیم کرد. حتی اگه سخت ترین کار ممکن باشه. قصد شعار و... ندارم. فقط می خوام به اون دوستانی که لکرک و رافائل و پگفا و... میکنند بگم. اگر می تونستن این کشور های به اصطلاح قدرت جهانی کله مارو زیر آب می کردند همین اخوی ولادیمیر و برادران چینی. فرانسه که نیاز به گفتن نیست. بازم میگم همه ی این ها دشمنان ما هستند تاریخ گویای همه چیز هست. الکی با یک تعهد و قرار داد ذوق زده نشید. ما از این قرار داد ها بهتر در دوران قاجار و... بستیم. اونا نمی خوان شکوه جلال ایران رو ببینند. این رو از ته قلب باور کنید. ویرایش شده در توسط Navard
  • Upvote 8
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دل یک عده واقعا خوش. خیلی خیلی خوش خیالند. نیازمند منابع مالی اند خخخخ. ببینید دوستان من.از فکر فرانسه و... بیاید بیرون. روسیه که مثلا هم پیمان ماست داره بازی در میاره. طرف به ما به زور شکایت و مثلا هم پیمان بودن اس 300میده بعد میره با هند عربستان قرار داد اس چهار صد و اسکندر و... می بنده. شما خیلی دلتون خوشه والله. آقا ما در جنگیم باهاشون. جنگ دیگه به چی میگن. یکم منطقی باشید. روسیه دیوانه نیست به ایرانی جماعت که ازش متنفرند و البته در همسایگی روسیه هست سلاح بده. این همون کشوری که ده ها درصد از خاک کشور مارو جدا کرد. قطعا یادشون نمیره ما ایرانی ها از ته قلب به یاد باکو و گنجه قفقاز و... هستیم. نه تنها انتظار سلاح نداشته باشید. باید بترسید که جنگ شد اینا زیر آب مارو نزنن. همون کاری که با صدام حسین کردن. در جنگ های ایران روس این فرانسوی ها اینگلیسی ها با روسیه دشمن بودن. میومدن با ایران قرار داد می بستن. ولی فرداش زیرشو میزدن. مارو از یک امپراطوری تبدیل کردن به کشور فقیر و گرسنه . که گدایی یک رو تفنگ می کرد(به نون شب محتاج بودیم) از همین کشور های استعمار گر ببینید دوستان من.دنیا همون دنیا عصر قاجار هیچ فرقی نکرده. نسب به کشور بیگانه خوش‌بینی مضحک و باطل. مثل نادر شاه باید بود. داخل رو ترمیم کرد. حتی اگه سخت ترین کار ممکن باشه. قصد شعار و... ندارم. فقط می خوام به اون دوستانی که لکرک و رافائل و پگفا و... میکنند بگم. اگر می تونستن این کشور های به اصطلاح قدرت جهانی کله مارو زیر آب می کردند همین اخوی ولادیمیر و برادران چینی. فرانسه که نیاز به گفتن نیست. بازم میگم همه ی این ها دشمنان ما هستند تاریخ گویای همه چیز هست. الکی با یک تعهد و قرار داد ذوق زده نشید. ما از این قرار داد ها بهتر در دوران قاجار و... بستیم. اونا نمی خوان شکوه جلال ایران رو ببینند. این رو از ته قلب باور کنید.

جانا سخن از زبان ما میگویی . ما اگه یه رادار درست درمون واسه صاعقه بسازیم حتی اگه در حد رادار رافالم نباشه اثرش برای ما خیلی موثره . چون اینجوری کسی که با ما داره میجنگه نمیدونه دقیقا با چی طرفه . ولی اگه سراغ رافال و اینا بریم همه اطلاعاتشو دشمنمون خواهد داشت. اواخر جنگ رو در نظر داشته باشین که اف-14 های ما دیگه نمیتونستن به راحتی روی میراژای عراقی قفل راداری داشته باشن. 

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
درباره ی برجام و محدودیت پنج ساله صریحا ذکر شده که محدودیت داریم اما محرومیت نداریم.برای مثال خرید از روسیه قطعا با موافقت روسیه و چین در شورای امنیت مواجه میشه و فرانسه هم احتمالا میشه راضی کرد به یه طریقی.البته قبل از اینا باید در شورایی که نماینده های پنج به علاوه یگ و ایران هستن بررسی بشه.
در کل خرید های سنگین در همه ی بخش ها به نظرم صحیح نیست. ما فقط به تعدادی در حد 100فروند سوخو 30 نیاز داریم به صورت ضربتی.و بقیه موارد باید در داخل کشور حل و فصل بشه.
حتی تانک تی90 هم به نظرم خرید مناسبی نیست.به جاش میشه با یه سرمایه گذراری خوب بریم به سمت توسعه سیستم های دفاع فعال مثل تروفی.اینجوری همین تی 72 ها هم میتونن تانک مناسبی باشن. و البته توسعه ذوالفقار به عنوان تانک اصلی میدان نبرد.
تو بخش هوایی ما الان واقعا وضعیت خرابی داریم و سرمایه گذاری کلان هم چند سال دیگه ثمره میده.پس باید تمام تلاشمونو واسه یه خرید فوری بگذاریم.همین 100تا سوخو30 در کنار باقی جنگنده هامون فعلا میتونه امنیت هوایی مارو تامین کنه در کنار پدافند قدرتمند.

راستی ارتقا تجهیزات نظامیمون هم جزو محدودیت هاست؟مثلا فالکروم ها به ارتقا اس ام تی.یا همین تی 72.
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دل یک عده واقعا خوش. خیلی خیلی خوش خیالند. نیازمند منابع مالی اند خخخخ. ببینید دوستان من.از فکر فرانسه و... بیاید بیرون. روسیه که مثلا هم پیمان ماست داره بازی در میاره. طرف به ما به زور شکایت و مثلا هم پیمان بودن اس 300میده بعد میره با هند عربستان قرار داد اس چهار صد و اسکندر و... می بنده. شما خیلی دلتون خوشه والله. آقا ما در جنگیم باهاشون. جنگ دیگه به چی میگن. یکم منطقی باشید. روسیه دیوانه نیست به ایرانی جماعت که ازش متنفرند و البته در همسایگی روسیه هست سلاح بده. این همون کشوری که ده ها درصد از خاک کشور مارو جدا کرد. قطعا یادشون نمیره ما ایرانی ها از ته قلب به یاد باکو و گنجه قفقاز و... هستیم. نه تنها انتظار سلاح نداشته باشید. باید بترسید که جنگ شد اینا زیر آب مارو نزنن. همون کاری که با صدام حسین کردن. در جنگ های ایران روس این فرانسوی ها اینگلیسی ها با روسیه دشمن بودن. میومدن با ایران قرار داد می بستن. ولی فرداش زیرشو میزدن. مارو از یک امپراطوری تبدیل کردن به کشور فقیر و گرسنه . که گدایی یک رو تفنگ می کرد(به نون شب محتاج بودیم) از همین کشور های استعمار گر ببینید دوستان من.دنیا همون دنیا عصر قاجار هیچ فرقی نکرده. نسب به کشور بیگانه خوش‌بینی مضحک و باطل. مثل نادر شاه باید بود. داخل رو ترمیم کرد. حتی اگه سخت ترین کار ممکن باشه. قصد شعار و... ندارم. فقط می خوام به اون دوستانی که لکرک و رافائل و پگفا و... میکنند بگم. اگر می تونستن این کشور های به اصطلاح قدرت جهانی کله مارو زیر آب می کردند همین اخوی ولادیمیر و برادران چینی. فرانسه که نیاز به گفتن نیست. بازم میگم همه ی این ها دشمنان ما هستند تاریخ گویای همه چیز هست. الکی با یک تعهد و قرار داد ذوق زده نشید. ما از این قرار داد ها بهتر در دوران قاجار و... بستیم. اونا نمی خوان شکوه جلال ایران رو ببینند. این رو از ته قلب باور کنید.

جانا سخن از زبان ما میگویی . ما اگه یه رادار درست درمون واسه صاعقه بسازیم حتی اگه در حد رادار رافالم نباشه اثرش برای ما خیلی موثره . چون اینجوری کسی که با ما داره میجنگه نمیدونه دقیقا با چی طرفه . ولی اگه سراغ رافال و اینا بریم همه اطلاعاتشو دشمنمون خواهد داشت. اواخر جنگ رو در نظر داشته باشین که اف-14 های ما دیگه نمیتونستن به راحتی روی میراژای عراقی قفل راداری داشته باشن. 

حرفتون کاملا درسته اما ساخت داخل کشور نیاز به برنامه ریزی بلند مدت داره اما ما نیاز مبرمی به بروز رسانی تجهیزات سپاه و ارتش داریم اگر دقت کرده باشید ارتشبد و نخست وزیر پاکستان برای میانجیگری به ریاض رفتن و بعد اومدن تهران حالا هم عراقچی داره میره جده برای صحبت (به درخواست عربستان) هر لحظه ممکنه درگیر بشیم پس خرید برای رفع نیاز های کوتاه مدت بهترین کار هست.

راستی ارتقا تجهیزات نظامیمون هم جزو محدودیت هاست؟مثلا فالکروم ها به ارتقا اس ام تی.یا همین تی 72.

خیر جزو محدودیت ها نیست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خیر جزو محدودیت ها نیست.

طبق توضیحات بند 5 قطعنامه به نظرم هرگونه ارتقاءی هم جزء محدودیت قرار میگیره و مو به مو باید توسط شورای امنیت بررسی و تایید بشه. چون به هر حال نیازمند ارسال تجهیزات و قطعات هست مگر در شکلی مخفیانه و محرمانه که هم کسی زیر بارش نمیره و هم بعید میدونم به هزینه هاش بصرفه.

«تمامی کشورها، مشروط به اینکه شورای امنیت پیشاپیش بر مبنایی مورد به مورد، تصمیم به تصویب بگیرد، می‌توانند در این فعالیت‌ها مشارکت داشته و یا اجازه آن را صادر کنند: تأمین، فروش و یا انتقال مستقیم یا غیرمستقیم، هرگونه تانک جنگی، خودروهای رزمی زرهی، سامانه‌های توپخانه‌ای سنگین، هواپیماهای رزمی، بالگردهای تهاجمی، ناوهای جنگی، موشک‌ها و یا سامانه‌های موشکی، مطابق با اهداف "فهرست تسلیحات متعارف سازمان ملل"، یا مواد مرتبط، شامل قطعات یدکی، از داخل و یا از طریق قلمروهای تحت حاکمیتی‌شان، و یا توسط اتباع آنها و یا افراد تحت حاکمیت آنها، یا با استفاده از هواپیماها و یا کشتی‌های حامل پرچم‌های آنها، اعم از اینکه از قلمروشان نشأت گرفته یا خیر، به ایران، یا برای استفاده در داخل ایران و یا در جهت تأمین منافع ایران، و ارائه آموزش فنی، منابع یا خدمات مالی، پیشنهادات، دیگر خدمات و کمک‌های مرتبط با تأمین، فروش، انتقال، تولید، حفظ و نگهداری و یا استفاده از تسلیحات و مواد مرتبط توصیف شده در این بند فرعی، به ایران توسط اتباع این کشورها و یا از داخل یا از طریق قلمروهای تحت حاکمیتشان.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

طبق توضیحات بند 5 قطعنامه به نظرم هرگونه ارتقاءی هم جزء محدودیت قرار میگیره و مو به مو باید توسط شورای امنیت بررسی و تایید بشه. چون به هر حال نیازمند ارسال تجهیزات و قطعات هست مگر در شکلی مخفیانه و محرمانه که هم کسی زیر بارش نمیره و هم بعید میدونم به هزینه هاش بصرفه.

طبق قطعنامه بله محدودیت داریم اما طبق توافق نه یعنی اگر ما خرید نظامی فعالیت موشکی و , یا ..... داشته باشیم برخلاف قطعنامه سازمان ملل هست اما برخلاف توافق هسته ای نیست....

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

واقعا از شما به عنوان یک میلیتاریست بعیده برادر من شما که میگی حتی بهمون نمیفروشن بعد تکنولوژیش رو وارد کنیم ؟؟؟؟؟

مثلا ساخت رادار کاری داره ؟ نه

حالا واسه جنگنده ؟؟؟؟ حالا خط تولید ؟؟؟؟

شما میگی اراده خرید و سرهم کردن قطعات توی این کشور وجود نداره بعد میگی تکنولوژی وارد کنیم ؟؟؟ که حتما بعدش هم باید خط تولید بزنیم....

میگم مارو چیز فرض کردی؟؟؟ میخواید مخالفت کنید مشکلی نیست اما چرا اینجوری ؟؟؟

عزیز من کار نشد نداره .... و البته که در ایران غیر ممکن وجود نداره....

و البته حال میکنم بعضی از دوستان یک جوری برخورد میکنن انگار شمخانی هستن یا مثلا خود رهبری هستن یه جوری میگن فلان طرح تموم شد یا مثلا یه جوری میگن باید تاکید میکنم باید بریم انقدر فلان بخریم انقدر بسان بخریم و قیمت میدن و حساب کتاب میکنن که نگووووووو

نه آقا جان ما ها فقط میتونیم تحلیل کنیم یا مثلا بگیم امکان فلان کار وجود داره یا اگر متخصص هستیم یه دکترین نظامی تحیه کنیم و تسلیم وزارت دفاع کنیم نه که .....

اولن که شما متوجه حرف من نشدید....اول از همه وقتی ما تکنولوژی وارد میکنیم باید یه سری مستشار هم وارد کنیم

در ثانی باید مدیران و نیروی کار و تفکر جدید وارد نیروی نظامی ما بشه وگرنه سرنوشت مثلا تی 90 هایی هم که (مثلا") قراره وارد بشه میشه مثل سفیر های نویی که تو افتاب بودن پوسیده بودن

چون مدیریت نیست

درثالت من گفتم برای نیروی زمینی و تانک نه نیروی هوایی....نیروی هوایی که از نظر من نه تکنولوژیشو داره نه بودجشو !

درضمن قطعا اینو در نظر بگیر من گفتم بهترین حالت برای ما اینه تکنولوژی وارد کنیم و بهتر از خریده...چون وقتی خرید انجام بدید و بعد به خاطر فشار ها دیگه بهمون قطعات ندن باید بشینیم نیگاشون کنیم

ولی وقتی تکنولوژی وارد بشه مجبور میشن قطعات رو خودشون تولید بکنن و اونطوری مشکلمون کمتره

شما از حرف های بالای من برداشت خودتو کردی ولی من منظورم چیز دیگری بود

شما حتما باید اینو بدونی که وقتی قراره تحول توی نیروی هوایی انجام بشه..و تکنولوژی وارد بشه باید نیروی کار مهندسان جدید و فرماندهان با تفکر مطابق روز وارد نیرو بشن

فرماندهی که هنوز توی جنگ 8 ساله سیر میکنه به کار نیروی ما نمیاد

فرماندهی میخواییم که به مسائل روز اشنا باشه

پس نظر من در اصل این بود که باید تکنولوژی رو وارد میکنیم که روح جدید به نیرو هوایی هم وارد بشه با تکنولوژی هم اشخاص جدید...

وگرنه سرنوشت نیروی هوایی با وجود دانش ساخت مثل نیروی زمینی تو بعضی موارد اخرش یه چیزی مثل اقارب میشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

طبق قطعنامه بله محدودیت داریم اما طبق توافق نه یعنی اگر ما خرید نظامی فعالیت موشکی و , یا ..... داشته باشیم برخلاف قطعنامه سازمان ملل هست اما برخلاف توافق هسته ای نیست....

خب کشورهای تاثیرگذار خصوصا مثلا روسیه هیچوقت قطعنامه ای که روش اعضای شورای امنیت اجماع کردند را زیر پا نمیزاره (قبلا دیدیم حتی پا را فراتر گذاشته و شدیدتر از قطعنامه هم عمل کرده). و به همین ترتیب سایر کشورها که از تحریم ها چشیدند و میترسند حسابی! این دیگه قضیه ی موشکی نیست که ما با اتکا به داخل آزمایشی کنیم و امریکا هم چند شرکت و فرد را تحریم کنه. بلکه شرکت های تسلیحاتی به خاطر ارتباطات مشخصشون با دولت ها برای پرهیز از تحریم حتما فقط مجوز شورای امنیت را مد نظر قرار میدند.

تسلیحات و عمده قطعات یدکی موثر (مگر مثلا پیچ و مهره توپ و تانک باشه یا آلیاژی در سطح محدود ) دیگه مثل برخی خریدهای موشکی از بازار سیاه قابل خریداری نیستند به مقداری که کار ما را راه بندازن.

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اخوی قاهر در حال پیگیریه ... 

لطفا با قاطعیت در مورد چیزی که صحت اون رو نمیدونید اظهار نظر نکنید 

شما از کجا می دونید در جریان نیست؟؟؟؟!!!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خب کشورهای تاثیرگذار خصوصا مثلا روسیه هیچوقت قطعنامه ای که روش اعضای شورای امنیت اجماع کردند را زیر پا نمیزاره (قبلا دیدیم حتی پا را فراتر گذاشته و شدیدتر از قطعنامه هم عمل کرده). و به همین ترتیب سایر کشورها که از تحریم ها چشیدند و میترسند حسابی! این دیگه قضیه ی موشکی نیست که ما با اتکا به داخل آزمایشی کنیم و امریکا هم چند شرکت و فرد را تحریم کنه. بلکه شرکت های تسلیحاتی به خاطر ارتباطات مشخصشون با دولت ها برای پرهیز از تحریم حتما فقط مجوز شورای امنیت را مد نظر قرار میدند.

تسلیحات و عمده قطعات یدکی موثر (مگر مثلا پیچ و مهره توپ و تانک باشه یا آلیاژی در سطح محدود ) دیگه مثل برخی خریدهای موشکی از بازار سیاه قابل خریداری نیستند به مقداری که کار ما را راه بندازن.

تمام چیز هایی که گفتید رو قبول دارم اما حتی اگر قطعنامه هم نبود و ما چیزی رو سفارش میدادیم چند سالی طول میکشید حالا هرچیزی از تانک گرفته تا جنگنده ... مسئله اینجاست که قطعنامه با رایزنی درباره خرید مشکلی نداره اما با ارسال به ایران مشکل داره . یعنی اگر چیزی رو بفروشن ولی به ایران نفرستن مشکلی نداره میتونیم سفارش بدیم و بعد از 5 سال دریافت کنیم ( ن : توی 5 سال خیلی اتفاقا میفته شاید اگر به صنعت خودمون اتکا کنیم بتونیم توی 5 سال خودمون بسازیم.)

اما نظر شخصی من اینه : استراتژیست های غربی بعد از این توافق درفکر اینن که ایران از موضع 180 درجه خود به 90 درجه رسیده (همون کاری که با شوروی کردن) پس یعنی میشه با ایران مذاکره کرد. و ایران از این دید اونا باید سوء استفاده کنه و معامله هایی رو انجام بده ....

گرچه کمی غیر محتمل نشون میده اما قبلا با همین روش ها تونستیم موشک‌های تاو و قطعه های یدکی موشک‌های هاوک، موشک‌های هوا به هوا و موشک‌های ضد دریایی پیشرفتهٔ هارپون از آمریکا با واستگری اسرائیل بخریم icon_eek ...... (در زمان جنگ 8 ساله)

پ.ن : اسرائیلش از پهنا توی حلقم

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تمام چیز هایی که گفتید رو قبول دارم اما حتی اگر قطعنامه هم نبود و ما چیزی رو سفارش میدادیم چند سالی طول میکشید حالا هرچیزی از تانک گرفته تا جنگنده ... مسئله اینجاست که قطعنامه با رایزنی درباره خرید مشکلی نداره اما با ارسال به ایران مشکل داره . یعنی اگر چیزی رو بفروشن ولی به ایران نفرستن مشکلی نداره میتونیم سفارش بدیم و بعد از 5 سال دریافت کنیم ( ن : توی 5 سال خیلی اتفاقا میفته شاید اگر به صنعت خودمون اتکا کنیم بتونیم توی 5 سال خودمون بسازیم.)

اما نظر شخصی من اینه : استراتژیست های غربی بعد از این توافق درفکر اینن که ایران از موضع 180 درجه خود به 90 درجه رسیده (همون کاری که با شوروی کردن) پس یعنی میشه با ایران مذاکره کرد. و ایران از این دید اونا باید سوء استفاده کنه و معامله هایی رو انجام بده ....

گرچه کمی غیر محتمل نشون میده اما قبلا با همین روش ها تونستیم موشک‌های تاو و قطعه های یدکی موشک‌های هاوک، موشک‌های هوا به هوا و موشک‌های ضد دریایی پیشرفتهٔ هارپون از آمریکا با واستگری اسرائیل بخریم icon_eek ...... (در زمان جنگ 8 ساله)

پ.ن : اسرائیلش از پهنا توی حلقم

زمان جنگ ما مخفیانه تجهیزات مورد نیازمون رو تهیه میکردیم. ولی به اعتقاد من اون موقع ما در واقع آلت دست اونها بودیم. غربی ها همون کاری رو به ما و عراق کردن که الان به داعش و سوریه و عراق میکنن. یعنی به دو طرف سلاح میدن تا همدیگر رو از بین ببرن. در جنگ هر وقت ما از پیروزی نا امید میشدیم کانال هایی رو باز میذاشتن تا به ما سلاح برسه. هر وقت زیادی پیش میرفتیم عراق رو تقویت میکردن تا جنک صفر صفر ادامه پیدا کنه. وقتی تصمیم گرفتن جنگ رو تموم کنن. تمام کانال های فروش سلاح بخصوص قطعات هواپیما رو به ما بستن. نفت رو قیمتش رو به شدت پایین اوردن. عراق رو به شدت تقویت کردن. نتیجه این شد که ورق برگشت و ما قطعنامه رو قبول کردیم. 

ویرایش شده در توسط sasasasa
  • Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام خدمت دوستان عزیز میلیتاری

من خیلی تو این سایت خیلی کامنت نمیزارم بیشتر خواننده هستم

این تاپیک رو هم تقریبا همه صفحاتش رو خوندم

متاسفانه چیزی که من برداشت کردم تفکر بسیاری از بچه ها مثل زمان قبل از انقلاب میمونه و فقط علاقه مند به خرید محصولات خارجی هستند اگه اینطور باشه پس فرق ما با کشورهای حاشیه خلیج فارس چیه

برخی از دوستان از آزاد شدن بیش از 30 میلیارد دلار از اموال بلوکه شده ایران صحبت کردن و نظرشون این بود که ما با این سرمایه به سراغ خرید نظامی از کشورهای فرانسه و روسیه و آلمان بریم

به این فکر کنید که اگه ما این سرمایه رو صرف برگردوندن دانشمندامون که خارج از کشور هستن بکنیم و حتی از نخبه های سراسر دنیا دعوت به همکاری کنیم و خودمون شروع به تولید تسلیحات کنیم چه تحول عظیمی در این صنعت پر سود رخ میده؟!

مهندسان ایرانی بسیاری هستند که به دلیل نبود شرایط و موقعیت شغلی مناسب به کشور های دیگه رفتن میتونیم این سرمایه رو با یک مدیریت درست و هدفمند صرف برگردوندن این افراد به کشور بکنیم

من با خرید خارجی مشکلی ندارم اما باید قرار داد ها به گونه ای تنظیم بشه که طرف مقابل هم سرمایه گذاری کنه و همین طور انتقال فناوری صورت بگیره و اینکه خرید ها به تعداد کم انجام بشه نه مثلا خرید 500 فروند جنگنده از یک کشور

خرید ها باید به تعداد کم باشه و بلافاصله شروع به مهندسی معکوس بشه

من یه سوال دارم اگه در همین شرایطی که امروز هستیم بین ایرا با کشورهای حوزه خلیج فارس جنگ بشه کدوم طرف پیروز میدانه؟

سلام برادر ببخشید ولی فکر کنم ی چیزایی رو باید بگم.

اون مهندس ها و مغز های متفکر که رفتن اونور به این سادگی ها بر نمیگردن.چون اون موقع که نیاز به حمایت داشتن به خاطر اینکه ریش نداشتن یا استین کوتاه میپوشیدن و ... کسی ندیدشون و تحقیر شدن الان بیان چیکار؟ک ی پسر 18 ساله بیاد جلوشو بگیره بگه چه نسبتی با هم دارین؟این مشتی از خرواره شما بگیر منظورمو خیلی چیزارو نمیشه گفت.بعدشم انتقال تکنولوژی یا تولید داخلی به این سادگی ها نیست همون کشور های قدرتمند کلی طول کشیده به اینجا رسیدن کشور هایی مثل ترکیه و کره جنوبی هم با کمک بقیه تونستن چیزی بسازن.بعدشم اونایی که میگن اینا به ما اینو نمیدن اونو نمیدن نمیتونن پیشرفت ما رو ببینن چی فکر کردن؟هیچ کشوری واسه هیچ کشوره دیگه ای کار مفت نمیکنه.هر کسی دنبال منفعت کشور و مردمشه مثل ما نیستن که.همون زمان شاه هم راحت f14ندادن بهمون .تا حالا فکر کردی چرا عربستان که بابای تروریست های جهانه میتونه هر چی بخواد بخره ولی ما نمیتونیم؟فقط ی جواب داره اسراییل.همه این مشکلات و شرایط زجر اور بخاطر فلسطینه.از الان منتظر منفی ها و اتهاماتتون هستم.من الله توفیق :winking:

ویرایش شده در توسط rezatizi
  • Upvote 16
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط FLANKER
      http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385294.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385295.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385335.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385333.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385300.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385309.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385302.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385304.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385306.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385307.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385334.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385336.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385337.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385338.jpg
    • توسط GHIAM
      با استفاده از طول استند موشک فاتح، تونستم ابعاد موشک فتح را به دست بیاورم. موشک فتح دارای طول 6.5 متر و قطر 40 سانتیمتر است. این موشک نسبت به فاتح110 حدودا 2.30متر کوتاهتر و 20 سانتیمتر قطر کمتری دارد.  
      هیچ گونه اطلاعاتی از جنس موتور و جنس بدنه موشک وجود ندارد. اما احتمالا فتح موشکی با وزن 800-900 کیلوگرم، برد  200 - 300 کیلومتر و سرجنگی 150-200 کیلوگرمی باشد. به نظر میر‌سد سپاه قرار است این موشک را جایگزین نسخه های اولیه فاتح 110 کند. هرچند سرجنگی سبکتری نسبت به فاتح دارد برای زدن اهداف نرم از جمله زیرساخت‌های نفتی، مراکز صنعتی، اهداف غیرمقاوم نظامی و ... بسیار موثر است. 
      با توجه به ابعاد و وزن موشک فتح، می‌توان 4 تیره از این موشک را مانند فجر 5 از روی حامل IVECO پرتاب کرد.  

• توسط mehdipersian
      شناور شهید باقری به بالگرد، موشک و پهپاد مجهز خواهد شد 
      فرمانده نیروی دریایی سپاه:

شناور شهید باقری که در آینده ساخت آن به اتمام می‌رسد، علاوه بر داشتن یک ناوگروه در داخل خود، باند پرواز هم دارد که پهپاد می‌تواند از روی آن حرکت کرده و به پرواز درآید و در بازگشت هم می‌تواند بر روی آن بنشیند.
      شناور شهید باقری با ۲۴۰ متر طول و ۲۱ متر ارتفاع، مجهز به بالگرد، موشک و پهپاد است.
      این شناور به گونه‌ای در حال ساخت است که از روی عرشه آن حدود ۶۰ پهپاد می‌تواند پرواز کند و بنشیند.
      وستانیوز

• توسط mehdipersian
      مرداد گذشته، یک ماهواره سنجش از دور ساخت روسیه برای ایران از پایگاه فضایی بایکونور پرتاب شد و انتظار می‌رود سه ماهواره دیگر نیز در سال‌های آینده به فضا پرتاب شوند. همچنین شواهد قانع‌کننده‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد یک شرکت روسی در حال ساخت یک ماهواره ارتباطی برای ایران است که در سال 2024 در مدار زمین ثابت قرار می‌گیرد.

ماهواره ی خیام:

مرداد 1394، ایران با دو شرکت روسی در مورد پرتاب ماهواره سنجش از دور ساخت روسیه که توسط ایران اداره می شود، به توافق اولیه دست یافت. ماهواره ایرانی در 18 مرداد 1401 به وسیله ی شرکت روس کاسموس به فضا پرتاب شد. 

مشخصات فنی ماهواره:

مشخصات فنی ماهواره توسط روسیه و ایران اعلام نشده است ولی می توان از یک حق اختراع منتشر شده توسط شرکت NPK Barl در مرداد 1401 اطلاعات جدیدی بدست آورد. این طرح یک ماهواره سنجش از دور با وضوح بالا را توصیف می کند که دقیقاً شبیه خیام است. دارای یک گذرگاه شش ضلعی و چهار پنل خورشیدی است که با زاویه 45 درجه نسبت به محور طولی ماهواره به سمت پایین امتداد دارند. 

محموله یک تلسکوپ کورش(Korsch) با پنج عنصر نوری است. تلسکوپ کورش یک تلسکوپ آناستیگمات سه آینه ای فشرده است که میدان دید وسیعی را ارائه می دهد. این تلسکوپ تصویربرداری را در یک کانال پانکروماتیک و چهار کانال چند طیفی (نزدیک مادون قرمز، قرمز، سبز و آبی) ارائه می دهد. سه پیکربندی ممکن برای تلسکوپ ارائه شده است که همگی با نسبت کانونی f/11.53 (نسبت کانونی تقسیم فاصله کانونی بر دیافراگم است)میباشند. مقادیر سه پیکربندی عبارتند از:

دهانه / فاصله کانونی
      0.535 متر6.17 متر
      0.75 متر8.65 متر
      1.1 متر12.68 متر

در اولین پیکربندی که در شکل زیر نشان داده شده است، وزن تلسکوپ 125 کیلوگرم و طول آن 1.8 متر است.

دو پیکربندی دیگر منجر به گذرگاه طولانی‌تر می‌شود، اما نیازی به تغییر در جعبه‌های الکترونیکی محموله و آرایه‌های پیکسل CCD ایجاد نمیکند. این تلسکوپ از یک آرایه کانونی کروی و نه مسطح برای کمک به جلوگیری از لکه دار شدن تصاویر استفاده می کند. یک آرایه اسکن الکترونیکی داده‌ها را در باند X با سرعت‌های 480 مگابیت تا 1.5 گیگابیت بر ثانیه به زمین ارسال می‌کند (نرخ بالاتری نسبت به گزارش NPK Barl در فوریه 2021 ).

سازنده محموله نوری مشخص نیست، اما برخلاف تخصص این شرکت در سیستم های زمینی می تواند خود NPK Barl باشد. طی نمایشگاهی در سال 2019، این شرکت تلسکوپ سنجش از دور را به نمایش گذاشت که انتظار می‌رفت ظرف دو سال آینده به فضا پرواز کند. گزارش شده است که وزن آن تنها 46 کیلوگرم است و همچنین کوچکتر از نمونه ثبت اختراع به نظر می رسد، اما تنها ماهواره میزبان ممکنی که در حال حاضر برای آن قابل شناسایی است، خیام است. احتمالاً تنها یک بخش از تلسکوپ به نمایش گذاشته شده است. 

در یکی از نقشه‌های همراه با حق ثبت اختراع(پتنت) ، ماهواره در بالای طبقه فرگات در داخل محفظه محموله موشک سایوز-2-1a قرار دارد (که نشان می‌دهد پرتاب اولیه به وسیله ی این ماهواره بر به جای سایوز-2-1b سنگین تر بود).

اگرچه پتنت‌ها به ندرت به پروژه‌هایی اشاره می‌کنند که به آن‌ها مربوط می‌شود، اما در اینجا ماهواره در واقع متعلق به پروژه 505 نشان داده شده است. همانطور که در نقاشی زیر مشاهده می‌شود، ماهواره‌ها به اندازه‌ای کوچک هستند که سه عدد از آنها در داخل دماغه قرار گیرند.

کاربرد خیام:

به طور رسمی، خیام تنها کاربردهای غیرنظامی در زمینه هایی مانند کشاورزی، مدیریت منابع طبیعی و نظارت بر محیط زیست خواهد داشت. مدت کوتاهی پس از پرتاب، رئیس سازمان فضایی ایران مدعی شد خیام به دلیل اندازه کوچکش نمی تواند به عنوان یک ماهواره جاسوسی استفاده شود. با این حال، وضوح زمینی گزارش شده آن (0.73 متر) برای انجام کارهای شناسایی ارزشمند کافی است. 

مرکز کنترل ماموریت خیام:

به گزارش اخبار ایران، مرکز کنترل ماموریت خیام در مرکز فضایی ماهدشت که تقریباً در 60 کیلومتری غرب تهران و نرسیده به شهر کرج قرار دارد. این مرکز در اوایل دهه 1970 برای دریافت اطلاعات از ماهواره های سنجش از دور خارجی تأسیس شد که اولین آنها ماهواره های لندست ایالات متحده بود. همانطور که در تصاویر Google Earth مشاهده می شود، ساخت یک ساختمان جدید در این سایت حدود آوریل 2020 آغاز شد و اکنون کامل شده است. احتمالاً در گزارش تلویزیون ایران که پس از پرتاب خیام از مرکز کنترل مأموریت پخش شد، دو آنتن سهموی در شمال شرقی ساختمان جدید دیده می‌شود.

همکاری های روسی/ایرانی بعدی:

خیام پیش بینی می شود حداقل پنج سال فعالیت داشته باشد و قرار است در سال های آینده ماهواره های بیشتری نیز به آن ملحق شوند. پس از پرتاب، حسن سالاریه اعلام کرد که ایران سه ماهواره دیگر از همین نوع را سفارش داده است و افزود: اولین ماهواره در مجموع 40 میلیون دلار هزینه داشته است.

به نظر می رسد که همکاری فضایی بین روسیه و ایران اکنون فراتر از حوزه سنجش از دور است. در هفته‌های اخیر شواهدی به دست آمده است که روسیه در حال ساخت یک ماهواره ارتباطی زمین‌ایستا برای ایران با نام اکواتور (به روسی به معنای «استوا») است. این نام برای اولین بار در سال 2020 در بیوگرافی مختصری از متخصص ISS Reshetnev، تولید کننده پیشرو روسیه در ماهواره های ارتباطی مستقر در نزدیکی کراسنویارسک در سیبری ظاهر شد. در کنار آن بسیاری دیگر از پروژه ها نیز به آن اشاره شد که این شخص در آن مشارکت داشته است و جزئیات بیشتری ارائه نشده است.

ایران در نهایت قصد دارد ماهواره‌های ارتباطی زمین‌ایستا را با استفاده از پرتاب‌کننده‌های بومی پرتاب کند، اما به‌نظر نمی‌رسد ماهواره‌هایی که در آینده قابل پیش‌بینی به فضا پرتاب می‌شوند، قادر به قرار دادن محموله با این ویژگی در این نوع مدار باشند. بنابراین، این کشور احتمالاً برای پر کردن جای خالی باقیمانده نیز به روسیه متکی خواهد بود. اگر معامله‌های دیگری در این زمینه هنوز وجود داشته باشد، پشت درهای بسته انجام شده است. 

https://www.thespacereview.com/article/4475/1

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.