امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]
بعله. . . اما این قضیه اش مثل همون مهریه اس کی داده . . . کی گرفته. . . حالا کی بسازن خدا داند. ضمنا در تاپیک اف 35 اسراییل فکر کنم به اندازه کافی در مورد توان حملات عمقی اف 35 بحث شد! [/quote] این جوری میخواهیم با فکر به پیش فرض های دشمن مقابله کنیم ! ...

[quote]ه چه مبنایی برادر؟؟

عیب اونها در اینه که توسط رادرا قابل کشف هستند( البته بحث جمینگ همزمان با ورود اونها به ایران رو قبول دارم) و میشه هواگردهای خودمون رو به مقابله شون بفرستیم(اف 14 های پایگاه هشتم و میگ 29 ها) ضمن اینکه در همون ارتفاع 35 تا 50 هزار(سقف پرواز معمول هواپیماها) در تیررس پدافند راداری-الکترو اپتیکی(البته در صورت مساعد بودن هوا) 100 میلی متری هستند. (باور کن اینقدر آمریکایی ها از بابت از دست دادن هواپیماهاشون و همینطور خلبانها و آبروشون می ترسن که حتی یکی از این احتمالات برای لغو ماموریتهاشون یا لااقل ایجاد تردید در اونها کافیه)
[/quote]
ابرهای لایه پایینی بین 5 تا 8 هزار پا هستند و همچنین سقف بالایی پرواز که 40 هزار پا هست در دسترس این مدل پرنده ها بوده و هواپیما به لحاظ علایم صوتی و دیداری قابل روئیت نیست ! ...
علاوه بر اینکه گفتم قبل از عمل اینها اقدامات متقابل صورت میگیره اینها باز هم خودشون با اسکورت پرواز میکنند ...

[quote]
بله ولی حتی در سخت ترین شرایط حمله ای هم نیروی مدافع چند تا از سیستم های پدافندیش رو نگه می داره برای مقابله با آخرین حربه های هجومی دشمن(مثلا یک یا دو سامانه تور وظیفه شون فقط مقابله با موشکها و بمبهای رها شده است) اونوقت اونها می تونن این جسم و ای جی ام 129 و هدف قرار بدن(البته احتمالا بعدش به علت یهانفجار اتمی کوچک همه سامانه های پدافندی از بین میری و دشمن خیالش راحت میشه!((شوخی بود))). ضمن اینکه سیستم های الکترو اپتیک هم همونطور که اشاره کردم در بدترین شرایط در برد 2 کیلومتری جوابگو هستند و می تونن با توپهاشون با این دو عزیز مهاجم! مقابله کنن.
[/quote] جسم و 129 از فاصله حداقل 250 کیلومتری با هدف هم میتونند پرتاب بشوند ! پس پرتابهای همزمان و تلاش برای جیمینگ به همراه تلاش برای بمب اندازی های التیتود ! همچنین مقابله با اسکرامبل و ....
[quote]بله یه چند ثانیه ای پس از انفجار (اگر راداربلافاصله پس از انفجار روشن بشه) ایجاد اغتشاش خواهد کرد. البته شرطش اینه که هواپیمای حامل بتونه اونقدر خودشو نزدیک کنه که بمبش یا موشک رو رها کنه و این یعنی رد شدن از همه لایه های پدافندی و اگه بخواد برای همه شون( همه لایه های پدافندی) این کارو بکنه که دیگه هم اصل غافلگیری از دست میره و هم زمان زیادی ازش بابت نابودی رادارهای توی مسیر گرفته میشه که باعث زمان دادن به نیروی مدافع خواهد بود تا خودش رو جمع و جور کنه. [/quote] خیر !
امواج از ئی ام پی جهت دار خارج میشوند ! ...و بمب جی دام حامل نیز از ارتفاع با چتر رها میشه تا فرص برای گریختن از مهلکه وجود داشته باشه ! این بمب ها رو میشه با تور زد اما در هر شرایطی پس از زده شدن هم عمل میکنه ! به هر حالا اخلال روی گیرنده های فوق حساس رادار زمین تاثیر گذار شدید خواهد بود ...
توی این فرصت اصل قافلگیری از بین نخواهد رفت ! بلکه دیگه نیازی به اون نخواهد بود ! اینجا فقط باید آماده باش های اف 14 پرواز کنند ! که این سوال پیش میاد آیا فونیکس در صورت وجود توان انهدام رادار گریز ها را دارد ! ...و در نبرد داگ فایت ! قطعا شکاری های اف 35 و اف 15 برتر خواهند بود ! ...
و این تلاش باز هم مانع از بمب ریزی و حملات نمیشود ! ...

[quote]چیکن استراتژی یادت نره وریور خان[/quote]
البته بعد از حمله ...
و قبل از اون ما در حالت غورباقه هستیم ...

این پدافند هیچ چیز مهمی نیست که نشه ازش عبور کرد ! اما باید اهداف حمله مشخص باشه تا ببینیم چه چیزی رو میتونند بهش برسند ...
برای اونها فقط انداختن بمب و تبلیغات روش کافیه ! ...

مهمترین چیز برای اونها ضربه زدن و عبور از پدافند نیست ! فقط بعد از حمله و خارج شدن غول نظامی ایران از لاک خودشه ....
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]این جوری میخواهیم با فکر به پیش فرض های دشمن مقابله کنیم ! ..[/quote]

بله هر وقت ساختن اونوقت میشه فرض! فعلا سری جدید نایت هاوک پیش فرضه و بحث ما هم مربوط به الانه نه آینده.

[quote]گروئلر ها در شب و ارتفاع 35 هزار به بالا بی رقیب هستند ! ...[/quote]

متوجه منظور بنده احتمالا نشدید بنده گفتم که غیر قابل دسترس نیستند.

[quote]جسم و 129 از فاصله حداقل 250 کیلومتری با هدف هم میتونند پرتاب بشوند ![/quote]

خب بشن! اصلا از 1000 کیلومتری پزتاب بشن بحث من اینه که در فاز آخر پرواز سیستم های پدافندی نهایی مخصوص مقابله با بمبها و موشکهای رها شده قادر به مقابله با اونها هستند به دلایل ذکر شده.

[quote] پس پرتابهای همزمان و تلاش برای جیمینگ به همراه تلاش برای بمب اندازی های التیتود ! همچنین مقابله با اسکرامبل و ....[/quote]

فکر نکنم به این عظمت برای یک عملیات غافلگیر کننده صلاح باشه عمل کنن. اونها طبق تجارب گذشته همیشه فاز اول عملیاتها را با مرحوم اف 117 و بی 2 انجام میدن.

[quote]یر !
امواج از ئی ام پی جهت دار خارج میشوند ![/quote]

بله ولی مگه عمر یه موج تو هوا چقدره؟

[quote]این بمب ها رو میشه با تور زد اما در هر شرایطی پس از زده شدن هم عمل میکنه ![/quote]

ایتجاشو نفهمیدم!! اگه بزننش چه جوری بازم عمل می کنه؟؟!!

[quote]توی این فرصت اصل قافلگیری از بین نخواهد رفت ! بلکه دیگه نیازی به اون نخواهد بود ! [/quote]

اشتباه نکن در حملات اولیه اصل غافلگیری خیلی مهمه و الا کل عملیات رو لغو می کنن.

[quote] در نبرد داگ فایت ! قطعا شکاری های اف 35 و اف 15 برتر خواهند بود ! ...[/quote]

باز که رفتی تو آینده اخوی؟ اف 35 هنوز داره تا به ما برسه.

[quote] اینجا فقط باید آماده باش های اف 14 پرواز کنند ! که این سوال پیش میاد آیا فونیکس در صورت وجود توان انهدام رادار گریز ها را دارد ! ...و در نبرد داگ فایت ![/quote]

دوست عزیز به سوال مهمی اشاره کردید که هیچ یک از ما توان پاسخگویی به اون رو نداریم، قطعا در نیروی هوایی بر رو فینیکس بهینه سازی هایی صورت گرفته اما ما از چند و چون آن بی خبریم. ضمنا توان نبرد داگ فایت اف 14 با نصب موشک آرچر بهبود قابل ملاحظه ای پیدا کرده.

[quote]و قبل از اون ما در حالت غورباقه هستیم ...[/quote]

با این صحبت مخالفم و دلیل هم دارم. البته غربی ها خیلی تلاش کردند ما را به حالت غورباقه بیچاره بیندازند اما با گسترش استراتژی به حیات خلوت آمریکا(آمریکای لاتین) ما در حال مقابله با این تاکتیک هستیم.

[quote]این پدافند هیچ چیز مهمی نیست که نشه ازش عبور کرد ! اما باید اهداف حمله مشخص باشه تا ببینیم چه چیزی رو میتونند بهش برسند ...[/quote]

بله اما باید دید اونها قادر به رسیدن به چه چیزی هستند؟!

[quote]برای اونها فقط انداختن بمب و تبلیغات روش کافیه ! .[/quote]

برای ما هم زدن فقط یه هواپیما کافیه!!

[quote]مهمترین چیز برای اونها ضربه زدن و عبور از پدافند نیست ! فقط بعد از حمله و خارج شدن غول نظامی ایران از لاک خودشه ....[/quote]

بله موافقم و البته اسراییل بیچاره در پادگان شیشه ای!

[quote]ابرهای لایه پایینی بین 5 تا 8 هزار پا هستند و همچنین سقف بالایی پرواز که 40 هزار پا هست در دسترس این مدل پرنده ها بوده و هواپیما به لحاظ علایم صوتی و دیداری قابل روئیت نیست ! ...[/quote]

بله قبول دارم ولی شما هم به بحث آب و هوایی که من گفتم توجه بفرمایید که در چند روز از سال این شرایط برای اونها موجوده.

من فکر کنم بحث بنده با شما اختلاف مبنایی داره و تا زمانی که یکی از ما مبنای دیگری رو نپذیره ادامه اون بی معنا خواهد بود بنده بر احتمال حمله آمریکا با رعایت شرط غافلگیری تاکید دارم و شما بر احتمال حمله بدون رعایت این شرط و حمله همه جانبه تاکید دارید لذا اول بهتر است که یکی از ما پیش فرض دیگری را قبول کند.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من امریکایی ها نمیتونند از اصل غافلگیری استفاده کنند البته برای زدن تاسیسات نطنز چون این تاسیسات در مرکز ایران قرار دارند و جنگنده های امریکایی فاصله زیادی رو باید طی کنند که اصل غافلگیری رو از بین میبره البته داشتن رادارهایی که توانایی کشف هواپیماهای استیلث رو دارند به از بین بردن غافلگیری کمک میکنه

اما باید قبول کرد که استفاده صرف از پدافند زمینی برای دفاع از هر نقطه ای مطمئنا شکست میخوره باید در این طرح همونطور که در این رزمایش هم انجام شد از جنگنده ها هم استفاده کرد

در جنگ دوم خلیج فارس پراولر های امریکایی از فاصله بیش از صد کیلومتری از بغداد با سیستم های جمینگشون رادارهای بغداد رو کور کرده بودند در حمله به تاسیسات ایران هم احتمالا به همین شکل عمل میشه برای مقابله با این هواپیماها باید از جنگنده های نیروی هوایی استفاده کرد و مقابله با بمب افکنها و اسکرتهای اونها رو به پدافند زمینی واگذار کرد با این کار احتمال هدف قرار گرفتن اشتباهی جنگنده های خودی هم کم میشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تاپيك با حاليه.
آقا جواد شما كه ميگي هواپيماهاي گرولر رو با نيروي هوايي بزنيم بگو آخه چطور از سد اسكورت سنگين اين هواپيماها رد شيم؟!
ضمنا بابت پدافن هوايي ايران عرض كنم كه از كحاظ الكترونيك خوبه ولي از لحاظ تهاجم موشكي به هواپيماهاي دشمن جالب نيست.
يه نكته ديگه : طوري راجع به سيستم پدافند هوايي ما تو اين تاپيك صحبت ميشه كه من يه لحظه فكر كردم صحبت راجع به سيستم دفاع چند لايه مسكو هست !!! fi_lone_ranger
يه شوخي كردم كه بگم : رد كردن پدافند هوايي ايران اگه بخواهن كار سختي نيست. مهم اينه كه ما ضربه اول و غافلگيرانه دشمن رو تحمل كنيم و بعد عكس العمل باحال ايراني خودمونو نشون بديم و حالشون رو بگيريم! fi_lone_ranger

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من خيلي تو اين بحث وارد نشدم

اما بعضي دوستان كه ارادت سنگيني هم خدمتشون داريم پدافند ما رو خيلي دست كم گرفتن

مثلا همين قضيه پراولر يا گراولر

ECM گراولر يا پراولر هر چي باشه سنگين تر از، Tu-22M3 که نیست!

مگه همین S-200VE وگا که تو ایران ارتقا داده شده تو جنگ گرجستان یه توپولوف 22 رو به زیر نکشید؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان بنده در زمینه هوایی و راداری خیلی اطلاعاتم قدیمیه . دوستان زحمتی بکشن از این اصطلاحات و نام هایی که نام ببرن داخل پرانتز کارایی و وظیفه ی اونها رو هم ذکر بفرماییند تا امثال بنده هم شوکه نشن تو این تاپیک . . . fi_lone_ranger fi_lone_ranger

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر امین شما اصطلاح رو بفرمایید تا دوستان توضیح بدن.

اینجوری حجم اصطلاحات زیاده.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]

مگه همین S-200VE وگا که تو ایران ارتقا داده شده تو جنگ گرجستان یه توپولوف 22 رو به زیر نکشید؟
[/quote]
وزن و قدرت مانور توپولف هم در برابر این گروئلر قابل مقایسه نیست ! ...
اف 18 براحتی با انجام مانور میتونه از دست موشکی که تقریبا هم اندازه خودشه در بره ! نمیتونه ؟
اصلا این وگا که میفرماید بدترین کارنامه پدافندی رو از خودش ثبت کرده ! البته استفاده بد هم مزید بر علت بوده ...

دوست عزیز من در جواب دوستان و کشک دونستن این سبک پدافند دلایلی دارم که مطرح کردنش جایز نیست و به همین خاطر بحث رو ادامه ندادم ! ...

و اگرنه براحتی میشه از منطقه ای با وجود حتی 3 واحد اس 300 هلاکت وحشتناکی برای پدافند و اهداف بکار برد ...
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]

[/quote]
وزن و قدرت مانور توپولف هم در برابر این گروئلر قابل مقایسه نیست ! ...
اف 18 براحتی با انجام مانور میتونه از دست موشکی که تقریبا هم اندازه خودشه در بره ! نمیتونه ؟
اصلا این وگا که میفرماید بدترین کارنامه پدافندی رو از خودش ثبت کرده ! البته استفاده بد هم مزید بر علت بوده ...

دوست عزیز من در جواب دوستان و کشک دونستن این سبک پدافند دلایلی دارم که مطرح کردنش جایز نیست و به همین خاطر بحث رو ادامه ندادم ! ...

و اگرنه براحتی میشه از منطقه ای با وجود حتی 3 واحد اس 300 هلاکت وحشتناکی برای پدافند و اهداف بکار برد ...[/quote]

سامانه اس200 به منظور هدف قرار دادن هواپیماهای بلند پرواز طراحی شده و علت ناموفق بودن آن در لیبی استفاده علیه هدفهای ارتفاع متوسط و مانورپذیر اف15 بوده است.

بهترین کاربری اس200 در نقش ضد بالستیک است و میتواند موشکهای بالستیک کوتاه برد تا میانبرد را هدف قرار دهد و برای زدن هواپیماهای بمب افکن و آواکس که از تحرک کافی برخوردار نیستند.

درباره پدافند ایران هم حرف و حدیث زیاد هست که موارد جایز را خوب است بحث کنیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با نظر وريور موافقم با قوي ترين پدافند هم احتمال عبور وجود داره - مهم اينه كه اولين و سريع ترين پاسخ ما بعداز تجاوز دشمن كي و در چه حجمي داده ميشه
اگر بتونيم حجم زيادي از آتش (موشك يا توپخانه .. ) رو در كوتاه ترين زمان ممكن بعد از تهاجم روي پايگاهها يا تجهيزات دشمن بريزيم و دشمن از اين توان ما آگاه باشه از هر پدافندي قوي تر و موثر تره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
درسته تنها از پدافند زمینی نمیتوان انتظار دفاع کامل را داشت و باید بر روی عوامل دیگر مانند هواپیماهای شکاری سرمایه گذاری صورت گیرد. هواپیما و موشکها و توپهای ضد هوایی مکمل هم هستند و وجود چند رهگیر بر فراز شبکه پدافندی سهولت اجرای عملیات را از دشمن سلب میکند. نیازی نیست این هواپیماها از نوع پیشرفته باشند صرف وجودشان کافی است تا ماموریت دشمن با مشکل مواجه شود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote] وجود چند رهگیر بر فراز شبکه پدافندی سهولت اجرای عملیات را از دشمن سلب میکند. نیازی نیست این هواپیماها از نوع پیشرفته باشند صرف وجودشان کافی است تا ماموریت دشمن با مشکل مواجه شود.[/quote]

با سلام

دقیقا به نکته درستی اشاره کردین. وجود چند تا اف 5 یا میگ 29 می تونه سرکوب پدافند هوایی رو برای اونها به کاری بسیار سخت و یا غیر ممکن تبدیل کنه و اف 14 ها هم برای گشت های مهمتر می مانند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote] وجود چند رهگیر بر فراز شبکه پدافندی سهولت اجرای عملیات را از دشمن سلب میکند. نیازی نیست این هواپیماها از نوع پیشرفته باشند صرف وجودشان کافی است تا ماموریت دشمن با مشکل مواجه شود.[/quote]

با سلام

دقیقا به نکته درستی اشاره کردین. وجود چند تا اف 5 یا میگ 29 می تونه سرکوب پدافند هوایی رو برای اونها به کاری بسیار سخت و یا غیر ممکن تبدیل کنه و اف 14 ها هم برای گشت های مهمتر می مانند.[/quote]

به نظر بنده مهمترین موضوع بخش راداری و ایستگاه های پیش اخطار می باشند! زیرا باید اگر غافلگیر شویم ابتکار عمل از دست ما خارج خواهد شد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام ...

[quote]درسته تنها از پدافند زمینی نمیتوان انتظار دفاع کامل را داشت و باید بر روی عوامل دیگر مانند هواپیماهای شکاری سرمایه گذاری صورت گیرد. هواپیما و موشکها و توپهای ضد هوایی مکمل هم هستند و وجود چند رهگیر بر فراز شبکه پدافندی سهولت اجرای عملیات را از دشمن سلب میکند. نیازی نیست این هواپیماها از نوع پیشرفته باشند صرف وجودشان کافی است تا ماموریت دشمن با مشکل مواجه شود.[/quote]

هواپیما هامون مثل آب خوردن توسط چند فروند جنگنده اسکورت منهدم میشوند و در حمله بعدی قطعا دیگر هواپیمایی نخواهیم داشت ! ...

خوبی عمود پرواز ها اینه که شما میتونید مثلا 4 فروند اف 35 در خود سایت پدافندی داشته باشید ! که پاسخ قاطع و کوبنده ای با موشکهاشون به حریف خواهند داد دربردهای بالا ! ...

فکر کنم نوعی عمود پرواز یاک روسی باشه که بشه براش برنامه ریخت ! یعنی روش آر 27 نصب کرد و اطراف سایتی نطنز مستقر کرد ! به نظر من از اس 300 بیشتر جواب میدن ! ضمن اینکه هر قیمتی بابت اونها چیز ارزش داری خواهد بود و حدود 16 الی 24 فروند برای استفاده در پدافند کشور کاملا مفید خواهد بود ! با توجه به اینکه سامانه های رادار زمینی توی اون مناطق قوی هستند این پرنده ها از بهترین توان راداری برای انهدام دشمن برخوردار خواهند شد ! ...

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/yak141_3%7E1.jpg[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.