امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

اانتخاب هر نوع هواپيما در يك پايگاه شكاري با در نظر گرفتن چه مواردي صورت ميگيرد ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام دوستان

سلام شما از سرنوشت سرگرد شریفی راد نویسنده کتاب سقوط در چهلمین پرواز اطلایی دارید ؟

من اطلاعات زيادي ندارم.ولي ميتونيد از رضا يا آرمانخان كمكهاي خوبي بگيري :evil:

یه سوال:یعنی در اصفهان هیچ هواپیمای دیگری نیست؟
من خودم اونجا همزمان 4 تا اف7 و 3 تا اف5 دیدم!!!!!

دوست عزيز
هواپيماهايي كه شما ديديد احتمالا براي ماموريت يا چيزهاي ديگه به اونجا اومدن.چون گردانهاي هوايي ثابت نيستند و ممكنه به يكديگر ملحق بشن من خودم صحت اين مطلب رو نميدونم ولي اف7ها اونم اونجا... :)

منبع يادت رفته از كجا آوردي اين آمار

منبع آمارها:گارتال

اانتخاب هر نوع هواپيما در يك پايگاه شكاري با در نظر گرفتن چه مواردي صورت ميگيرد ؟

انتخاب هواپيما در يك پايگاه،به موقعیت پایگاه و نیاز آن منطقه صورت میگیرد.
icon_wink

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تا آنجايي كه مي دونم به دليل شرايط خاص در پايگاه هوايي تبريز و ماموريتهاي روزانه اين پايگاه حتما بايد فانتوم ها هم در آن مستقر باشند. بخصوص انواع شناسايي آنها.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چند سالي هست كه ارتش روي اين پروژه كار ميكنه و قراره به زودي ايران 140 با كاربرد ميني آواكس وارد نيروي هوائي بشه

پروژه مینی آواکس ایران140خیلی وقته که به دلایلی لغو شد.نمیدونم چرا ولی شاید تا حالا دوباره پیگیری شده...
برای مقابله با کشورهای عربی و اف15 و 16هاشون میتونیم میگ29SMT و سوخو24 به مقدار زیاد خریداری و استفاده کنیم و اگه بخواهیم از روش های خشن تر استفاده کنیم باید از میگ31بی ام یا سوخو30 استفاده کنیم.گرچه به این مار ها نمیشه اعتماد کرد چون ممکنه هواپیمای40ملیونی رو بکنن100ملیونی!!! icon_wink مثل تور ام1

در ضمن دوستان اینقدر خیالپردازی نکنید :)

در مورد خريد اف-15 هم با اينكه عاشق اين جنگندم ولي فكر ميكنم بايد ديگه آرزوش رو به گور ببريم چون توليد اون هم به زودي متوقف ميشه

تا سال 2030در خدمت هست :evil:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آرزوي ايراني قدرتمند با 100 ميگ31 10 فروند آ-50 100 ميگ 29 و 120 سوخوي 34 دور از دسترس نيست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یه چیز جالب که از کسی که مسول اور هال اف 14 ها در هسا است می گفت مشکل راه اندازی رادار اف 14 ها برای ما قسمت مکانیکی ان است و در قسمت الکترونیکی مشکلی برای تعمیر نیست اون میگفت بین تایر های اف 14 ها گنجشک لونه گذاشته چونه مدت زیادی که اونها پرواز نکردند و اف 14 هایی که پرواز می کنند فقط روزی 4 تا 5 دفعه در روز ه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
رپتور جان به نظر بنده حقير ميگ29 حالا از هر نوعش و يا سوخو24 هيچكدام براي مقابلا با خطر اعراب گزينه ي مناسبي نيستند با در نظر گرفتن قدرت اعراب (خريد72 فروند تايفون عربستان وديگر كشورها)در اينده ميگ29 گزينه مناسبي نيست. ما حالا كه مي خواهيم بخريم بهتره خوبشو بخريم كه حداقل تا ده سال كم رقيب و يا حتي بي رقيب باشه و بتونه با خطر اعراب و امريكا در منطقه مقابله كنه و سوخو24 هم بمب افكنه و در جنگ هوايي حرفي براي گفتن نداره به نظر من همان طور كه دوستان هم گفتن بهترين گزينه سوخو30 و ميگ31 بي ام است كه اگر ما 100 فروند از هر كدوم را داشته باشيم مشكل كشور در اين مورد به طور كامل حل ميشه icon_wink

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام این خبر رو دوستمون djmerikhi به سایت ارسال کردند که در سایت ایرلاینرز نوشته شده است. متن انگلیسی که فردا ترجمش رو میزارم: [align=left]Per Aviation Week's Day Four recap of the Paris Air Show, Syria is going to be acquiring MiG-31E's via Iranian funding and Iran themselves could very well be acquring both MiG-31E's as well as brand new MiG-29M/M2 aircraft via Belarus so the bill of sale will not be listed as Iran being the ultimate end user so as to get around the West's objections. Reports also state that Iran is close to signing a huge order for 250 Su-30Mk's with Russia's Rosobornoexport (ROE) to replace all their 1970's US combat aircraft which might include licensed production rights to produce their own; this would be the largest single order for the aircraft ever. However, this version includes French Thales avionics and they might not be willing to sell them anything given the current nuclear issue with pretty much everyone else in the world save Russia and China - but I would imagine that would not be a huge deal breaker and they would acquire something comparable to get the deal done. http://www.aviationweek.com/shownews/ Needless to say where there is smoke there is usually fire and this only reiterates my opinion that Russia is of little friend to the West. I have the utmost respect and actually like the MiG-29 and Su-27/30 quite a lot, but with Putin it's "once KGB, always KGB." Iran with all of these aircraft would go from a second string minor league Air Force to a highly capable and lethal power as soon as they received all the new aircraft and trained their pilots on them (which back when they were trained via US pilots and doctrine were actually fairly good pilots per the 8 year Iran/Iraq War - however would still be of little comparison to US or Israeli pilots, though.)[/align] صحت مطلب فوق مورد تائید سایت میلیتاری نیست بعدا نگید شایعه پراکنی میکنن! فقط اطلاع رسانی کردیم. :?

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
انشاء الله که راست نباشه... :? تا کی باید پول نفتی که باید تو جیب مردممان برود را در جیب بیگانه بریزیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

انشاء الله که راست نباشه... :?
تا کی باید پول نفتی که باید تو جیب مردممان برود را در جیب بیگانه بریزیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دربارهء‌ اينكه پول و درآمد ملي ايران صرف خود كشور ايران و مردم آن شود، بسيار با شما موافقم. اميدوارم در همهء جهات اين اصل رعايت شود. در خريد ملزومات نظامي و امور دفاع، كيفيت و كميت تجهيزات مورد خريداري كه باعث حفظ كشور در برابر دشمنان حال و آينده خواهد بود، بسيار لازم و مهم است و در اين گونه معاملات نظامي، به هزينه ها كمتر توجه مي شود زيرا بالاترين هزينه، حفظ تماميت ارضي كشور در برابر تجاوز ديوانگاني مانند صدام است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
250 250Su-30Mk's!!! من که فکر نکنم با کدوم بودجه کل بودجه نظامی ايران در سال به زور 4 ميليارد دلار می شه مگر اينکه قرار داد 10 ساله ببندن که تا اون موقع هم آمريکا 10 بار حمله کرده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باور كنيد خود من هم تعجب كردم ولي توسايت نمايشگاه هم چنين چيزي تاييد شده است . :?

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ایران از سوریه بعنوان خط مقدم حمله احتمالی خود به اسراییل استفاده می کند به همین خاطر است که در خرید و تجهیز تسلیحات نظامی به سوریه نگاه ویژه ای دارد. خرید 250 فروند Su-30Mk به نظر من اغراق آمیز است قیمت این خرید و زمان دریافت هم مهم است با توجه به اینکه روسها ذاتا آدمهای خوش قولی هستند :? بعید به نظر می رسد به این زودی ها اتفاقی به این مهمی بیافتد. نویسنده این مقاله در قسمت آخر به صراحت ترس خود را از قدرتمند شدن ایران در منطقه ابراز می کند هر چند که کم هم نمی آورد و باز نیروی هوایی آمریکا و اسراییل را همچنان قویتر از ایران می داند. :D

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بنده موقع ديدن اين خبر تعجب كردم ولي تو سايت نمايشگاه هم اين خبر را تاييد مي كند ولي تا آخرين اطلاعي كه من از دوستان ستاد مشتركي داشتم كلا تا به حال 12 عدد سوخو 27 يا 30 :D تحويل ايران شده و تعداد 8 عدد نيز در روسيه براي آموزش خلبانان باقي مانده البته ميگن از 12 عدد نيز 6 عدد تحويل سپاه شده :?

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم