Recommended Posts

یه روزی عراق داشت خودشو برای جنگ آماده میکرد مسئولین ایرانی خواب بودن، زمانی که ارتش عراق از پل بهمن شیر گذشت دولت ایران هم از خواب ناز پا شد. حالا میترسم ماجرای عربستان هم مثل همون بشه.
بهتره مسئولین ایران یه هشدار جدی به روسیه در مورد فروش سلاح های استراتژیک به عربستان و امارات بدن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]

من راجع به پدافندها توجيه ام امّا بالگرد... يعنى واقعاً با [color=brown][size=13][i]بلك هاوك[/i][/size][/color] ها اقناع نمى شوند؟ يعنى اين قدر [color=darkred][i][size=13]هايند[/size][/i][/color] رو ارتقا داده اند كه چشمشون رو گرفته؟ كسى نظرى نداره؟[/quote]

اینکه اونها دنبال mi35 هستند میتونه به دلایل زیر باشه:

سایت نشانه روی روز و شب همراه با تی وی و فلیر
یک کامپیوتر مدیریت ماموریت یا همون mission computer
کاکپیت ان جی وی و همچنین نمایشگر انلاین با نقشه منطقه و ام اف دی
پشتیبانی از helmet-mounted
سیستم اقدام متقابل پیشرفته
شبکه جی پی اس نظامی!!
این دو تا هم که جز جدایی ناپذیر این پرنده هستند: AT-6 Spiral و Rafael Spike با برد 5 کیلومتر
و .......

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سعيد جان اون روزايي كه عراق آماده ميشد مسوولين وقت بيدار بودن و آماده شدن. عراقيا از دوره پهلوي خودشونو آماده ميكردن و شاه سابق هم خوب كشورو مسلح كرد. موضوع اينه كه امروز چه بايد بكنيم؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]لابد اينا مى خواهند براى رياض هم ٬ همانند مسكو چنين پدافندى مستقر كنند؟!
[align=center][url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/Moskva_S-300.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_Moskva_S-300.jpg[/img][/url]

إس 300 (سمت راستى) و إس 400 (سمت چپى) :
[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/70074712.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_70074712.jpg[/img][/url]

اينم Mi-24 Hind هست كه پايه ى Mi-35 محسوب مى شه :
[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/mi24-hind-helicopter.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_mi24-hind-helicopter.jpg[/img][/url][/align]

من راجع به پدافندها توجيه ام امّا بالگرد... يعنى واقعاً با [color=brown][size=13][i]بلك هاوك[/i][/size][/color] ها اقناع نمى شوند؟ يعنى اين قدر [color=darkred][i][size=13]هايند[/size][/i][/color] رو ارتقا داده اند كه چشمشون رو گرفته؟ كسى نظرى نداره؟[/quote]
اين تصوير وسطي مربوط به مسكو واقعيه ؟؟؟ اخه همش نشانكه
اگه واقعي باشه فكر كنم كل جهان هم بسيج بشن نتونند مسكو رو هوايي هدف قرار بدن‌!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اين تصوير وسطي مربوط به مسكو واقعيه ؟؟؟ اخه همش نشانكه
اگه واقعي باشه فكر كنم كل جهان هم بسيج بشن نتونند مسكو رو هوايي هدف قرار بدن‌![/quote]

بله تصوير بسيار جالبيه /

صحت تصوير رو كسي نميتونه تاييد كنه / چون اگر روسيه مدعيه كه آسمان مسكو نفوذ ناپذيرترين ناحيه در دنيا براي متخاصمين هواييه !!

در اون صورت نميشه نقشه استقرار مدافعين آسمان مسكو در قاب نمايشگر هاي رايانه هاي ما باشه !!

ولي خوب احتمالا اين نقشه ماله چند سال پيش و يك حدس باشه / حقيقت ميتونه چيزي شبيه به اين و يا فراتر از اون باشه(اصل قافلگيري)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]

[quote]بمب اتم با اون قدرتش وقتی جایی منفجر میشه 10 متر هم زمین رو گود نمیکنه .............حالا این چه موتوری داره و چه سرعتی داره که 70 متر icon_biggrin broken_heart :evil: به داخل زمین نفوذ میکنه ............. :evil: :evil: :cow:

دروغه ......دروغه ........شما باور نکنید........[/quote]
ظاهراً با ساز و کار بمب های استحکام شکن آشنا نیستید. بمب هسته ای B61-11 EPW با قوی ترین کلاهک استحکام شکن خود (با قدرت 2/1 مگاتن) می تواند تا عمق 305 متری محل اصابت (سطح زمین) را تخریب کند:

http://nogw.com/images/b61-11_epw.jpg[/quote]

دوست عزیز

من که نگفتم بمب اتمی که ساختار استحکام شکن داره.........منظورم همین بمب های اتمی معمولی بود..........بعدش میشه یه عکس از این 305 متری واسه ما بزاری البته 305 متر پیش کش......150 متری هم واسه ما کافیه

مطمئنا شما روی این تصویر این حرف رو زدید دیگه
[URL=http://www.irupload.ir/viewer.php?file=n2em0c9pknbe54n2653.jpg][img]http://www.irupload.ir/images/n2em0c9pknbe54n2653_thumb.jpg[/img][/URL]

من نمگم دیگران ولی میگم خودتون با توجه به انفجار، این عکس icon_razz آیا ایجاد چنین گودالی که نشون داده امکان پذیره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بعدشم این مگه می خواد با انفجار بره تو زمین که اینو میگن

این می خواد بدون انفجار 70 متر بره تو زمین!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

شما تا حالا 70 متری زمین رو اصلا دیدید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اینها می خواستن با موج زمین رو تکون بدن این یکی که دیگه چیزی نیست :lol: :lol: :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
TAHA-SH wrote:
هدف بزرگتر و لخت تر مثل b2 با سطح مقطع 0.1 مترمربعی در مدل اولیه و حتی کمتر - با سیستمهای شناسائی نوین ما شناسائی و قبل از رسیدن به خاک ما با موشکهای جدید ما یا حتی همین S200 ارتقاء یافته شکار می شود نگران نباشید- بیشتر باید نگران موشکهای کروز پنهانکار بود که دفاع هوائی مارو سرکوب یا موشکهای محدود ما رو به هدر بدهد- با همین موشکهای الان هم میشه شکارش کرد -اگه باور373 عملیاتی بشه که دیگه درباره B2 نباید نگران بود

قبلا هم نظرهایی مثل این رو توی سایت دیدم ، نمیدونم کی همچین چیزی رو به شما گفته ، پدافند هوایی ایران قادر به شناسایی و انهدام بمب افکن B-2 هست !!؟؟ icon_razz
خب اگر اینطوریه پس ما دیگه یکی از ابرقدرتهای دنیا هستیم ، پس باید به عنوان عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل انتخاب بشیم ! Mr. Green
عزیز من ، وقتی آمریکا میگه من توانسته ام یک بمب افکن پنهانکار بسازم ، این رو واسه روسیه گفته ! ، یعنی ای رقیب ابر قدرت من ، حواست باشه من دیگه میتونم بدون اینکه تو متوجه چیزی بشی در عمق خاکت عملیات کنم و با بمبهای هسته ای کوچک شهرهات رو بمبارون کنم !
و گرنه پدافند ایران و کره شمالی و چین و .... اصلا واسه آمریکا نگرانی ایجاد نمیکنه [/quote]

خوب صربها که تونستند f117 رو بزنند ابرقدرت هستند؟ یک مقدار زیادی فکر میکنم رشد صنایع هوافضای خودمون رو دست کم گرفتید- ما الان به سامانه های شناسائی اهداف بسیار پنهانکار دست یافتیم و موشکهای مرصاد هم توانائی شکار اهداف تا 0.1 متر مربع رو دارند - لااقل در فاصله 25 کیلومتری مطمئن باشید هیچ سامانه راداری برای زدن این پنهانکارها لازم نیست و ما میزنیمشون- این رو با اطلاع میگم - بیشتر از اون رو چون سامانه های جدیدمون هنوز عملیاتی نشدن قطعی نمیگم اما از بابت s200 , sam10 موجود مطمئن باشید برای b1- b2 به آمادگی رسیدند و حریف سرسختی خواهند بود - درباره شکاراهداف با توپ هم حق با جناب worior است

[quote] Quote:
از فکر امثال تور بیائید بیرون - با 15-20 کیلو مواد منفجره این غول بی شاخ و دم (بمب رو میگم ) نمیشه زد

عجب صحبتی می فرمایید! شما تا حالا انفجار مواد منفجره رو از نزدیک دیدید؟ مثلا سی 4 یا تی ان تی؟ [/quote]
دروست عزیز به اطلاعات بمب توجه کنید:

News Service said it has a hardened-steel casing and can reach targets as far into the ground as 200 feet before exploding.

The 20-foot-long bomb contains 5,300 pounds of explosives and is guided by Global Positioning System satellites, according to a description on the Web site of the Pentagon’s Defense Threat Reduction Agency./-[quote][/quote]
بمبی که یک ششم وزنش مواد منفجره است و قسمت عمده اون فولاد سخت کاری شدست
با 10- 15 کیلو tnt تو هوا یا درمجاورتش شاید خراش برداره اما منهدم نمیشه- بله اون دوستی که فرمودند قسمت بالچه ها بخوره و بمب به پهلو بخوره زمین درست می فرمایند- اما یک مقدار مطالعه کوتاه هم تو موشکهای زمین به هوا بکنید می بینید برای شکار موشکهای بالستیک کمتر از 150- 200 کیلو tnt رو مفید نمیدونند- البته تو sm3 آمریکا اومده نوع جدیدی بکاربرده که نیرو بصورت هدایت شده به خود موشک و نه کروی - منتقل بشه
درباره زدن بمب با شلیکا و ... تجدید نظر کنید چون حتی یک لایه تنگستن تو su33 هم مانع نفوذ گلوله 30 میلیمتری میشه چه رسه این ضخامت فولاد سخت کاری شده -
به نظر من زدن هواپیما راحت تره تا خود بمب - البته b2 تنهائی نمیاد و حتما یک گروه لاشخورهمراهش هستند که پدافند رو به خودشون مشغول کنند و یا کلا محیط رو صاف کنند
تا پدافند بلند برد قوی تو اسمان یک کشور باشه b2 بمب سقوط ازاد استفاده نمیکنه و ریسک حضور تو محیط رو به خودش نمیده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بدترین خبری که بود میتونستم بشنوم همین بود ولی دست شما درد نکنه sorena جان بابت تاپیک .همین یه قلم کم داشتیم .من که واقعا از عربستان متنفرم. icon_razz :| .روسیه هم که فقط بلده نوبت ایران که شد دبه در بیاره.عربستان واقعا فکر میکنه با این تسلیحات در حد و اندازه ایران میشه :lol: :lol: .خیلی خوش خیال و دلشاد هستن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
احتمالا اینا فکر موزه تسلیحات در100 سال دیگه رو می کنند icon_razz خارج از شوخی روس ها دارن چکار می کنند؟متحد امریکارو مجهز می کنند؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جالبه!!!!!!
عربستان داره کلکسیون سامانه های دفاع موشکی جمع اوری می کنه icon_razz
امارات هم در جنوب ما داره سامانه ی تاد راه اندازی می کنه :lol:
بزرگترین ارتش ناتو هم در غرب کشور ما داره اولین و جدی ترین حلقه ی سپر موشکی امریکا رو تکمیل می کنه :lol:
همه ی اینا هشداری جدی برای توان نظامی کشور ماست.به نظر من مسئولین نظامی ما باید به فکر طراحی دو نوع موشک استراتژیک (کروز و بالستیک) با سرعت و دقت بسیار بالا و رادارگریزی بسیار بالاتر جهت سرکوب پدافند کشورهای به اصطلاح دوست و برادر منطقه باشند.
رفتارهای روسیه هم بسیار مسخره و دوگانه است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]
TAHA-SH wrote:
هدف بزرگتر و لخت تر مثل b2 با سطح مقطع 0.1 مترمربعی در مدل اولیه و حتی کمتر - با سیستمهای شناسائی نوین ما شناسائی و قبل از رسیدن به خاک ما با موشکهای جدید ما یا حتی همین S200 ارتقاء یافته شکار می شود نگران نباشید- بیشتر باید نگران موشکهای کروز پنهانکار بود که دفاع هوائی مارو سرکوب یا موشکهای محدود ما رو به هدر بدهد- با همین موشکهای الان هم میشه شکارش کرد -اگه باور373 عملیاتی بشه که دیگه درباره B2 نباید نگران بود

قبلا هم نظرهایی مثل این رو توی سایت دیدم ، نمیدونم کی همچین چیزی رو به شما گفته ، پدافند هوایی ایران قادر به شناسایی و انهدام بمب افکن B-2 هست !!؟؟ icon_razz
خب اگر اینطوریه پس ما دیگه یکی از ابرقدرتهای دنیا هستیم ، پس باید به عنوان عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل انتخاب بشیم ! Mr. Green
عزیز من ، وقتی آمریکا میگه من توانسته ام یک بمب افکن پنهانکار بسازم ، این رو واسه روسیه گفته ! ، یعنی ای رقیب ابر قدرت من ، حواست باشه من دیگه میتونم بدون اینکه تو متوجه چیزی بشی در عمق خاکت عملیات کنم و با بمبهای هسته ای کوچک شهرهات رو بمبارون کنم !
و گرنه پدافند ایران و کره شمالی و چین و .... اصلا واسه آمریکا نگرانی ایجاد نمیکنه [/quote]

خوب صربها که تونستند f117 رو بزنند ابرقدرت هستند؟ یک مقدار زیادی فکر میکنم رشد صنایع هوافضای خودمون رو دست کم گرفتید- ما الان به سامانه های شناسائی اهداف بسیار پنهانکار دست یافتیم و موشکهای مرصاد هم توانائی شکار اهداف تا 0.1 متر مربع رو دارند - لااقل در فاصله 25 کیلومتری مطمئن باشید هیچ سامانه راداری برای زدن این پنهانکارها لازم نیست و ما میزنیمشون- این رو با اطلاع میگم - بیشتر از اون رو چون سامانه های جدیدمون هنوز عملیاتی نشدن قطعی نمیگم اما از بابت s200 , sam10 موجود مطمئن باشید برای b1- b2 به آمادگی رسیدند و حریف سرسختی خواهند بود - درباره شکاراهداف با توپ هم حق با جناب worior است

[quote] Quote:
از فکر امثال تور بیائید بیرون - با 15-20 کیلو مواد منفجره این غول بی شاخ و دم (بمب رو میگم ) نمیشه زد

عجب صحبتی می فرمایید! شما تا حالا انفجار مواد منفجره رو از نزدیک دیدید؟ مثلا سی 4 یا تی ان تی؟ [/quote]
دروست عزیز به اطلاعات بمب توجه کنید:

News Service said it has a hardened-steel casing and can reach targets as far into the ground as 200 feet before exploding.

The 20-foot-long bomb contains 5,300 pounds of explosives and is guided by Global Positioning System satellites, according to a description on the Web site of the Pentagon’s Defense Threat Reduction Agency./-[quote][/quote]
بمبی که یک ششم وزنش مواد منفجره است و قسمت عمده اون فولاد سخت کاری شدست
با 10- 15 کیلو tnt تو هوا یا درمجاورتش شاید خراش برداره اما منهدم نمیشه- بله اون دوستی که فرمودند قسمت بالچه ها بخوره و بمب به پهلو بخوره زمین درست می فرمایند- اما یک مقدار مطالعه کوتاه هم تو موشکهای زمین به هوا بکنید می بینید برای شکار موشکهای بالستیک کمتر از 150- 200 کیلو tnt رو مفید نمیدونند- البته تو sm3 آمریکا اومده نوع جدیدی بکاربرده که نیرو بصورت هدایت شده به خود موشک و نه کروی - منتقل بشه
درباره زدن بمب با شلیکا و ... تجدید نظر کنید چون حتی یک لایه تنگستن تو su33 هم مانع نفوذ گلوله 30 میلیمتری میشه چه رسه این ضخامت فولاد سخت کاری شده -
به نظر من زدن هواپیما راحت تره تا خود بمب - البته b2 تنهائی نمیاد و حتما یک گروه لاشخورهمراهش هستند که پدافند رو به خودشون مشغول کنند و یا کلا محیط رو صاف کنند
تا پدافند بلند برد قوی تو اسمان یک کشور باشه b2 بمب سقوط ازاد استفاده نمیکنه و ریسک حضور تو محیط رو به خودش نمیده[/quote]
نمي دانم از ماجراي شكار اف-117 به طور كامل اطلاع داريد يا نه...شكار آن يك نايت هاوك عامل كارهاي اطلاعاتي بود نه فناوري...
شليك هفتصد موشك سام در برابر شكار سه چهار هواپيماي ناتو ان هم توسط ارتش مدرن و آموزش ديده اي مثل يوگسلاوي سابق آن هم در حالي كه حجم نيروي ناتو چندان هم بزرگ نبود به نظر شما الگوي مناسبي براي ايران است؟
كارنامه موشك اس-200 كه بر همگان روشن است.از افتضاح سلفش سام-5 در ليبي 1986 و همچنين قفل اشتباه روي توپولف-154 بيچاره اكرايني چند سال پيش...
حقا كه پدافند هوايي روسيه هم چنين ادعاهايي كه شما مي كنيد ندارد.
در مورد عمليات سركوب پدافند هوايي بهتر است به ماجراي طوفان صحرا مراجعه كنيد.
اگر قرار است پدافند ايران در حالت با رادارهاي اكثرا خاموش و شبيه يوگسلاوي با تاثير كم عمل كند كه بايد فاتحه اش را براي دفاع از زيرساخت ها و تاسيسات حساس كشور خواند.
فكر مي كنم بلوف زني به عنوان سلاح تبليغاتي بازهم به الگوي برخي دوستان تبديل شده است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب TAHA-SH همونطور که میدونید و دوستی هم اشاره کردن نيازی به انهدام 100 درصدی این بمب نیست بلکه یک آسیب جدی به بالچه ها که باعث انحراف این بمب بشه کافیه یک تغییر زاویه در برخورد به زمین که باعث از دست رفتن نفوذ بمب بشه ! این آسیب به نظر شما با سامانه ای مثل تور ام 1 نمیتونه ایجاد بشه؟یا با سامانه ای مثل سماوات؟ یک اسیب به یک یا دو بالچه و کمی انحراف همین!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوست عزیز

من که نگفتم بمب اتمی که ساختار استحکام شکن داره.........منظورم همین بمب های اتمی معمولی بود..........بعدش میشه یه عکس از این 305 متری واسه ما بزاری البته 305 متر پیش کش......150 متری هم واسه ما کافیه[/quote]
تاپیک درباره ی بمب های استحکام شکن است. اگر منظور شما نوع دیگری از بمب های اتمی بود، تنها خدا از این موضوع اطلاع داشت! ضمناً ما روی اطلاعات منتشر شده بحث می کنیم وگرنه بمبی که به آن اشاره کردم (با کلاهک 2/1 مگاتنی) شاید اصلاً تا به حال آزمایش نشده باشد. آن 305 متر هم با فرمول های فیزیک بر اساس قدرت کلاهک به دست آمده است (بمب اتم را دست کم نگیرید). اگر بخواهیم آن را غیر واقعی تلقی کنیم و نبود عکس را بهانه قرار دهیم که به خیلی چیز ها می توان این گونه گیر داد؛ مثلاً توانایی زراد خانه ی اتمی روسیه در نابودی کره ی زمین برای سه بار! البته بهتر است این موضوع بمب های هسته ای را کنار بگذاریم چون ربطی به تاپیک ندارد.

[quote]من نمگم دیگران ولی میگم خودتون با توجه به انفجار، این عکس آیا ایجاد چنین گودالی که نشون داده امکان پذیره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ [/quote]
نیازی به ایجاد گودال نیست. بمب های استحکام شکن (چه هسته ای و چه غیر هسته ای) پس از برخورد تا حداکثر عمق نفوذ خود ایجاد گودال نمی کنند. مهم تخریب هدف در آن عمق می باشد.

[quote]بعدشم این مگه می خواد با انفجار بره تو زمین که اینو میگن

این می خواد بدون انفجار 70 متر بره تو زمین!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

شما تا حالا 70 متری زمین رو اصلا دیدید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟[/quote]
نفوذ این بمب ها در زمین آنقدر هم عجیب نیست. عکس هایی که جناب [b]worior[/b] قرار داده اند می تواند به شما کمک کند. از طرفی، همان طور که جناب [color=blue][b]TAHA-SH[/b][/color] فرمودند، تنها حدود یک ششم از جرم این بمب را ماده ی منفجره تشکیل داده است و بقیه ی آن را پوسته ی بسیار محکم بمب به خود اختصاص می دهد. این را هم اضافه می کنم که چگالی این بمب بسیار زیاد است.
درضمن، این بمب 61 متر در زمین (سطح معمولی که کاملاً از سنگ نباشد) نفوذ می کند، نه 70 متر. منظور از نفوذ به این عمق چه نفوذ خود بمب باشد و چه عمق تخریب بمب، برای بمبی که سال ها پس از GBU-28 (آن هم با جرمی بسیار بیشتر) روی کار آمده تا جایگزین آن شود، قابل باور است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این سلاح حتما آزمایش شده چرا باید کلی پول خرج کنن برای یک خالی بندی
ما عادت دارین توان علمی دیگران با خودمون مقایسه کنیم همه می دونن آمریکا توان نابودی تاسیسات اتمی ما رو داره و حتی کل توان نظامی ایران ولی این به قیمت ریادی که برای آمریکا تمام خواهد شد نمی ارزد
توان نظامی آمریکا برای مقابله با قدرت هایی مثل شوروی و چین ساخته شده تازه اون ها هم در همه موارد توان رویارویی با آمریکا ندارن بعضی جاها کم میارن
بهتر یه کم منطقی فکر کنیم .....
B2 سلاح استراتژیک آمریکا است حالا اگه موشک های S200 ما توان زدن اون ها رو داشته باشه که دیگه سلاح استراتژیک نیست
تجربه ثابت کرده که سلاح های آمریکایی همیشه کارایی خوبی داشتن

این بمب 2600 کیلو مواد انفجاری قوی داره انفجار 2600 کیلو در یک فضای کوچک در زیر زمین همه چیز نابود می کنه اثرات تخریبی در فضاهای محدود به خوبی معلوم شده
حالا اگه چند تا باشه که دیگه بدتر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از اینکه جنگ روانیه تقریبا مطمئنم و از اینکه این خالی بندی محضه مطمئنم البته میشه گفت تستشون رو تو شن و ماسه انجام دادند که در این صورت باز هم هفتاد متر نمیشه و از بس هندیا به آمریکا مهاجرت کردند فیلم هندی درست کردند اونجا. بعدم خود بی دو یک بمب افکن نیمه سنگین هست و با این بمب نمیتونه با سرعت بسیار بالا اون هم در ارتفاع بالا و اون جو حرکت کنه و اگر به احتمال یک از هزار این واقعی باشه هنوز وارد حریم هوایی کشورمون نشده باید تو آمریکا حلوای خلبان هاش رو بخورند. در کل یا خود هواپیما مورد اثابت قرار میگیره یا بمبش . البته این رو هم اضافه کنم که دست کم گرفتن این چیزها خودش یه ضرر بزرگه و ما باید پدافند هوایی و رادار های هوایی و طرح ساخت رادار شناسایی هواپیماهای پنهانکار ور به سرعت پیش ببریم که طرحی بین ایران و روسیه هست و اینکه پدافند و آفندمون رو قوی کنیم نه اینکه بهمون ضرر نمیرسونه بلکه توان و روحیمون رو هم بالا تر میبره و دیگه واقعا دشمن ازمون به ترس میوفته
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط MR9
      با سلام
      آزمایش سامانه دریاپایه "lora"

طبق اخبار منتشر شده ، صنایع هوا- فضای رژیم عبری (IAI) موفق شده تا آزمایشات سامانه تسلیحات توپخانه ای برد بلند ( Long-Range Artillery weapon system) خود را با موفقیت به اتمام رساند که این تستها ، عمدتاً بعنوان  بخشی از برنامه  تبلیغاتی و همچنین گسترش رزمی  که در نهایت منجر به خرید آن توسط IDF خواهد شد ، در نظر گرفته شده است . در این آزمایش ، یک تیر موشک از روی عرشه یک شناور غیر نظامی ، بسوی یک هدف در عمق دریا شلیک گردید . سامانه تسلیحاتی LORA ، در رده  راکتهای توپخانه ای تاکتیکی  برد بلند قرار دارد  که توسط بخش MALAM از صنایع IAI توسعه پیدا نموده  است .

براساس اطلاعات موجود این سامانه برای انهدام اهداف در بردی فراتر از 400 کیلومتر و با دقتی در حدود 10 متر طراحی و از یک سکوی دریاپایه به مورد آزمایش قرار گرفت . به گفته تحلیلگران دفاعی ، گونه آزمایشی این سامانه راکتی به این دلیل از روی یک شناور غیر نظامی به سوی هدف شلیک گردید تا کارشناسان فنی قادر باشند تا کاراکترهای این سلاح را بطور کامل بررسی و تجزیه و تحلیل کنند . این سامانه رزمی ، از یک تریلر بعنوان پست فرماندهی و یک لانچر زمینی تشکیل شده و می تواند اهداف مورد نظر را در برد مشخص شده ، با دقت مورد اصابت قرار دهد  . در این تست رزمی ، سامانه های اصلی و جانبی و هم راکت شلیک شده ، با موفقیت عمل نموده و رضایت ناظران را برآورده کردند .

بواز لِوی ، معاون اجرایی IAI و مدیر سیستم های تسلیحات راکتی این شرکت در این زمینه معتقد است :
      " این تست ، یکی از پیچیده ترین آزمایشات IAI در یک دهه گذشته بشمار می رود ، چرا که این رویداد ، یک طرح تمام عیار عملیاتی شامل ارزیابی نحوه مانور سامانه ، نحوه عملکرد در مرحله نهایی (ترمینال ) و همچنین دقت در انهدام هدف ، می گردید . وی تاکید نمود که  این سامانه به بلوغ خود نزدیک شده و یک ترکیب بسیار پیشرفته را برای کاربران احتمالی آن به ارمغان خواهد آورد .
      پی نوشت :
      علی الظاهر ، جمهوری اسلامی ایران ، تنها کشوری نیست که روی سامانه های موشکی تاکتیکی با دقت بالا مشغول کار هست !!!!
      صرفاً برای میلیتاری / مترجم  MR9

• توسط Ahmad6644
      اندونزی به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی سوخو است

مقامات اندونزی روز گذشته اعلام کردند که به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی روسی سوخوی SU-30 هستند. این قرارداد که در کنار نمایشگاه هوایی روسیه (MAKS-2007) و در روز اول آن منعقد شده است ارزشی در حدود 330 تا 350 میلیون دلار در برخواهد داشت. این جنگنده‌ها که تکنولوژی آنها به اواسط دهه‌ی 90 بازمی‌گردد، به صورت تدریجی و از سال آینده تحویل داده خواهند شد.

منبع : AVIA.IR
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.