LostSky

Members
 • تعداد محتوا

  239
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

1,230 نشان لیاقت

1 دنبال کننده

درباره LostSky

 • رتبه حساب کاربری
  گروهبان دوم

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

 1. اگر واقعیت باشد روغن ریخته رو خرج امازاده کرده چیزی از غزه و زیرساخت های خود غزه و زیر ساخت های مقاومت در غزه باقی نموند حالا عقب نشینی مصداق ضرب المثل بالاست! هر چند اگر اینها پایبند باشند که البته بعید هست ولی قطع کشتار این همه کودک بیگناه باز هم میتونه دلگرمی بده به ما. و سربلندی و از خودگذشتگی ایران در عدم پاسخ جهت توقف کشتار مردم بی دفاع غزه. اگر واقعاً پایان بدن من به شخصه راضی هستم.(نظر شخصی)
 2. جنگ مستقیم بصورت رسمی و همه جانبه و نه بصورت زد و خورد های مقطعی با رژیمی با کله شقی اسرائیل با توان و تسلیحات اتمی! که همه دیدیم هیچ ابایی از هیچ جنایتی نداره و تمام دنیای غرب در هر صورتی ازش حمایت کامل و علنی میکنند سرنوشت کاملاً نامعلومی داره. مطمئن باشید که اسرائیل بسیار راحت تر از آمریکایی که تنها استفاده کننده سلاح هسته ای علیه انسان هست از تسلیحات هسته ای خودش استفاده خواد کرد. بخصوص که اگر موجودیتش به خطر بیوفته شک نکنید که اسرائیل در استفاده از سلاح هسته ای درنگ نمیکنه. بیان فرمانده کل قوا حضرت آیت الله خامنه ای: حتماً این سرطان (اسرائیل) به فضل الهی به دست خود مردم فلسطین و نیروهای مقاومت در کلّ منطقه ریشه‌کن خواهد شد؛ ان‌شاءالله.» فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: نسل جدید و جوان فلسطین هراسی از رژیم کودک کش ندارد و تنها راه نجات را ایستادگی و مقاومت می داند و به یاری خداوند بزودی نابودی اسرائیل بدست باکفایت مجاهدان فلسطینی رقم خواهد خورد. این سخنان فرماندهی کل قوا و همچنین فرماندهان نظامی و مسئولین سیاسی کشور بی دلیل گفته نمیشود. با شناختی که از رهبر معظم انقلاب داریم ایشان نشان داده که در پس هر حرفی که میزند نکته ها نهفته است. و اگر میفرمایند به دست خود مقاومت و مردم فلسطین یا محور مقاومت،دقیقاً راهبرد جمهوری اسلامی را تبیین میکنند. ایشان به خوبی تبعات رویارویی مستقیم همه جانبه با این رژیم سفاک که هیچ بویی از انسانیت نبرده و قوانین بین المللی را علناً به سخره میگیره و در ریختن خون هزاران کودک بیگناه از کشتن شبه نظامیان حماس جری تر است میدانند و به حق هم میدانند. این مسئله ای که عنوان کرده اند دقیقاً بهترین راه نابودی اسرائیل است که باید توسط مقاومت فلسطین و محور مقاومت به سرانجام برسه. مگر در صورتی که ناگزیر به رویارویی مستقیم بشیم که اون زمان روز مماشات و امان دادن نیست!
 3. چون نظام واقعاً دنبال جنگ با اسرائیل نیست و با این کاهش مدت سربازی بصورت غیر مستقیم به اسرائیل و غرب پیام میده که ما دنبال جنگ مستقیم با شما نیستیم. حداقل در حال حاضر دنبال چنین برخورد مستقیمی نیستیم.
 4. کار جالبی از آب در اومده البته با توجه به تناژ و فضای در اختیار ناو مهدوی که مشکلی از نظر وزن و اندازه سلاح نداره میتونستند از سلاح قوی تری استفاده کنند مثل همون سامانه کمند، یا حداقل ترکیبی از این دو. با توجه به برد بیشتر، نواخت بیشتر و قدرت تخریب بیشتر سامانه کمند ترکیب این دو گاتلینگ میتونست هم تهدیدات کوچک و کم خطر و هم تهدیدات پر خطر رو بصورت بهینه تر و مقرون به صرفه تر و مطمئن تر هدف قرار بده. به تقریب ۱۴ گاتلینگ ۲۰ روی مهدوی مشخصه که میتونست حداقل ۴ تا جایگاه دو تا در جلو و عقب ناو و دو تا در جناحین به کمند اختصاص داده بشه. انگار ارتش سامانه کمند رو دراختیار داره و سپاه سامانه ۲۰ میلیمتری رو. جای گاتلینگ ۲۰ میلیمتری روی ناوگان ارتش و کمند روی ناوگان سپاه خالیه و باید یک تبادل تجهیز و فناوری صورت بگیره
 5. این از طرفی خوب هست و میتواند غافلگیری ایجاد کند اما از طرفی میتواند برای کشتی های تجاری و غیر نظامی ما تهدید هم ایجاد کند! فرض کنید در یک جنگ ما از این کانتینر ها بر روی ناوگان تجاری استفاده کنیم به همین بهانه دشمن به خودش حق میدهد که تمام ناوگان تجاری و غیر نظامی مارو به عنوان تهدید مورد هدف قرار دهد فقط با بهانه اینکه مشکوک به حمل کانتینر هایی شبیه به این کانتینر ها بودند! استفاده از این روش ها به نظرم میتواند امنیت کشتی رانی غیر نظامی ما رو در جنگ تهدید کند. من امیدوارم که این تست ها برای تطبیق موشک های بالستیک با ناو های نظامی باشد و به نصب سیلو های بالستیک منجر شود.
 6. با وجود سیستم های پدافندی عمود پرتاب نواب و صیاد که در ناو شهید سلیمانی نصب شده اند به نظر مشکلی در خصوص نصب سامانه پدافندی روی این ناو ها هم وجود ندارد و حتی با توجه به اندازه و تناژ میتوان تعداد بسیار بیشتری نصب کنند احتمال زیاد در آینده این ناو ها هم به این سامانه ها تجهیز خواهند شد ما به نیمه کاره الحاق شدن ناوها تقریباً عادت کردیم
 7. بله روند در گذشته هم برای تست سامانه های پدافندی به اینگونه بود که ابتدا نمونه های سامانه های پدافندی زمین پایه رو روی ناو تست کردند و بعد به سامانه های تخصصی دریا پایه رسیدند. تست سامانه پدافندی زمین پایه سوم خرداد در دریا از روی شناور که منجر به تولید سامانه های دریا پایه و عمود پرتاب و نصب اونها در ناوهای کلاس شهید سلیمانی شد مشابه همون روند تست سامانه موشک بالستیک زمین به زمین در دریا از روی ناو! به احتمال بسیار زیاد در آینده ما باید شاهد سیلوهای پرتاب موشک های بالستیک در ناو هامون باشیم و با توجه به ابعاد و تناژ ناوهای جدید سپاه توانایی جانمایی تعداد قابل توجهی باید داشته باشند.
 8. بغیر از ورودی و خروجی موتور، مشخصاً بصورت قابل توجهی قطر و حجم محفظه موتور زیاد و حجیم شده! در صورتی که پس سوز اضافه شده باشه باید طول محفظه موتور زیاد میشد درصورتی که بیشتر قطر آن زیاد شده. به نظر یا موتور تغییر کرده و نمونه توربوفن نصب کرده اند و یا طراحی رو برای نصب موتور توربوفن تغییر دادن تا در آینده موتور جدیدی بر روی اون نصب کنند. البته قطر نازل خروجی هم به نظر زیاد نشده که احتمال تغییر موتور رو کم میکنه
 9. البته که کار بسیار بزرگی کردند یمنیها. اما احتمال حمله به یمن بسیار بالاست. خصوصاً بعد از تمام شدن جنگ غزه ممکنه که آمریکا با اعتلافی به سراغ یمن بیاد. در صورتی که زمان بیشتری داشتیم یمن میتونست بسیار تجهیزتر بشه چه نیروی موشکی و چه پدافندی. اما شرایط حال حاضر ممکنه به خرج شدن انصارالله یا تضعیف اون بینجامه. البته که خدا کنه اینگونه نشه.
 10. بله برای هدایت سامانه کمند جانمایی جدید بهتر است و در گستره دید سامانه کمند است. همچنین تخصیص یک سامانه اپتیکی مستقل برای پدافند کمند ماندگاری و پایداری سیستم رو در شرایط جنگی بیشتر میکنه. با این اوصاف سامانه کمند ناو دیلمان هم هنوز کامل تجهیز نشده. احتمال داره که سامانه اپتیک روی دکل رادار برای هدایت اپتیکی توپ ۷۶ بکار بره و یا برای کشف اهداف.
 11. به شباهت ها دقت کنید تصوری بالا سمت چپ با تصویر پایین که مربوط به سامانه اپتیکی نصب شده بر روی ناو دیلمان است. یا این دو تصویر زیر : با این تفاوت که سامانه اپتیکی در ناو دیلمان در جلوی ناو و روی پل فرماندهی نصب شده و سامانه احتمالی اپتیکی در سهند کنار سامانه کمند در عقب ناو نصب شده. حالا دلیل این تفاوت جانمایی چیست جای سوال است. ولی اگر فقط مختص سامانه کمند باشه به نظر در سهند جانمایی بهتری دارد.
 12. به نظر سیستم اپتیکی هدایت سامانه دفاع نزدیک کمند است. تاکنون سیستم هدایت و کنترل آتش سامانه کمند نصب نشده بود احتمالاً با نصب این سیستم، سامانه تکمیل شده و باید تصاویر تست اون هم بزودی منتشر بشه.
 13. نیروی قدس و جبهه مقاومت... دلیل اینکه سپاه به سمت بکارگیری ناوها با تناژ بالا رفته وجود نیاز به حمایت و پشتیبانی از نیروی قدس سپاه و همچنین گروه های متحد جبهه مقاومت است، کاری که ارتش به دلیل تبعات سیاسی از انجام اون معذور هست. به نظر من هم نباید ارتش رو درگیر این ماموریت ها کرد. ارتش هم برنامه هایی برای بکارگیری ناوهای لجستیکی سنگین مشابه دارد اما ماموریت های متفاوت باعث شده تا سپاه هم به سراغ این شناور ها برود. از طرفی سپاه با اشباع شدن نیروی موشکی و پدافندی که به حد مطلوب و بازدارندگی قوی رسیده به دنبال تقویت بازوی دریایی خود و جلو بردن خط مقدم از مرزهای کشور است که کار بسیار معقولی هست.
 14. احتمالاً حداکثر وزن جنگنده رو گفتن ۱۱ تن جنگنده با ۷ تن تسلیحات این وزن تقریباً با ابعاد جنگنده میخونه