king-of-heaven

آیا احتمال جنگ در سال 2012 وجود دارد ؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

وقتی حکومت لیبی دست مردم باشه نه یک دیکتاتور گوش به فرمان غرب این چه بدی برای ما داره ؟؟

اگه در لیبی هر حاکمی بیاد باید به مردمش جواب پس بده چطور بر علیه ما میتونه کار کنه ؟؟؟

در سوریه وقتی حکومتش هیچ خیانتی به مردمش نکرده و همیشه راه رو درست رفته چرا باید ساقط بشه ؟؟؟

این طبیعی هست که مردم سوریه با وقوع انقلاب های مردمی خواهان مشارکت سیاسی بیشتر و دخالت بیشتر در سرنوشتشون باشن ، ولی این به معنای سرنگونی حکومتی که خیانتی بهشون نکرده نیست . میخوان بیشتر در بازی سرنوشت باشن . مگه چیز بد یا خطرناکیه ؟؟ حاکمان سوریه هم که این مشارکت رو پذیرفتن پس از چی باید نگران باشن ؟؟؟

اگه حکومت سوریه دست مردم باشه چه نگرانی برای ما داره ؟؟؟ آیا مردم سوریه مخالف مقاومتن ؟؟ آیا آرمان فلسطین ندارن ؟؟؟ آیا با ما یا با کشور دیگه ای دشمنی دارن ؟؟ آیا دشمن اشغالگر یعنی اسرائیل نیستن یا از خاکشون میگذرن ؟؟؟ آیا رضایت میدن که ازشون بر علیه کشور مسلمان دیگه استفاده بشه ؟؟؟

آیا نوکر آمریکا میشن و رضایت به غارت شدن میدن ؟؟؟

بنابراین هر حکومت مردمی که سر کار بیاد در هرجایی آیا معناش قدرت بیشتر مسلمین و ضعف غرب و آمریکا و قدرت گرفتن آرمان فلسطین نیست ؟؟؟

آیا قدرت اسرائیل بجز در سایه غیبت مردم منطقه بدست اومده ؟؟؟

آیا با اضافه شدن توان مردم منطقه ما ضعیفتر میشیم ؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر rasoolmr،مشکل ما اینجاست که سرنوشتمون به یک کشور این چنینی گره خورده.وقتی اونقدر هم پیمان نداریم که از سقوط یکیش اینقدر به خودمون میلرزیم،قطعا یه جای کارمون میلنگه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سرنوشت ما بند به اراده خداست . اگه شما یار خدا باشی خدا هم یاریت یمکنه . همونطور که حضرت آقا هم بارها این آیه رو شاهد مثال آوردن ( ولینصرن الله من ینصره )

در مورد همپیمانان ما باید بگم که اونها وابسته به ما هستن نه بالعکس .

اگه خدا یکی رو بگیره بهترش رو همیشه میده بسته به مصلحتش . در صورتی که با خدا باشی . وگرنه اصلا بودن یا نبودن ما در صحنه به چه دردی میخوره اگه هدفت خدا نباشه . اگه خدا هدف نباشه دیگه فرقی نمیکنه چی باشه . شما سرکار باشی یا آمریکا یا هر کس دیگه .

در مورد انقلاب های منطقه هم این آرزوی ما از اول انقلابه و پیروزی تفکر ما محسوب میشه . وگرنه وضعیت آمریکا و غرب در حال حاضر بیشتر منفعلانه و سود جویانه و موج سواری بنظر میاد تا موضع فعال . هیچگونه شواهدی که دال بر این باشه که این انقلاب ها کار آمریکا باشه در دست نیست و همه شواهد داره خلاف اون رو میگه .

در هر صورت وقوع این انقلاب ها در هر کشور منطقه به نفع ماست و بنفع مردم منطقه و قدرت ملت ها رو افزایش میده و از قدرت هر نوع نیروی بیگانه به علت حضور مردمی کم میکنه .

اگه کشور ما مردمیه و انقلاب و نظامش رو مردم بوجود آوردن و مسولینش رو هم دارن خودشون انتخاب میکنن ، ما نباید نگران باشیم که کشورهای منطقه هم همین کار رو بکنن . مردم منطقه بدون شک بیشتر طرفدار ما هستن و این رو شما در هرنظرسنجی میتونید ببینید .

بنا بر این همپیمانان بالقوه ما در حال بالفعل شدن هستن . و این یمعنی افزایش قدرته نه کاهش قدرت .

واقعا با رفتن این حکام خائن که همشون دشمن ما بودن چه چیزی به ضرر ما شده ؟؟؟

اگه در سوریه هم مشارکت مردمی افزایش پیدا کنه با مدیریت درست کجاش ضعیف شدن قدرته بلکه بعکس افزایش قدرت ما رو در پی داره به جهت اضافه شدن توان مردمی به توان سابق .

فقط باید خواست مردمی رو درست هدایت کرد در جهت منافع ملی و اسلامی که حکومت سوریه همین کار رو داره انجام میده .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]برادر rasoolmr،مشکل ما اینجاست که سرنوشتمون به یک کشور این چنینی گره خورده.وقتی اونقدر هم پیمان نداریم که از سقوط یکیش اینقدر به خودمون میلرزیم،قطعا یه جای کارمون میلنگه.[/quote]
داداشه من ما که نترسیدیم اگه شما ترسیدین دیگه بحثش جداست icon_cheesygrin
در ضمن ایران اگه بخواد با این چیزا بترسه که دیگه کارش خیلی وقت پیش تموم بود
کلی برای ایران شاخ شونه کشیدن و... حتی تهدید به حمله ی اتمی کردند اما جوابشون چی بود؟
خوبه آدم یه خورده فکر کنه بعد حرف بزنه icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان من می خوام به این نکته توجه شما رو جلب کنم که در صورت درگیری نظامی با آمریکا و یا ناتو ، هدف آنها از این درگیری چه خواهد بود و به تبع آن سطوح منازعه تا چه سطحی افزایش خواهد یافت ؟؟؟ اگر آنها قصد براندازی و تغییر نظام را داشته باشند در این صورت باید در شدید ترین سطوح منازعه و درگیری یعنی جنگ ، با ما بجنگند ولی اگر هدفی غیر از براندازی و تغییر حکومت داشته باشند ما به هیچ وجه با انها نخواهیم جنگید و آنها هم به هیچ وجه برای جنگ با ما به ما حمله نمی کنند . البته پاسخ ما به حملات آنها هم شرط است و باید متناسب با سطح درگیری ایجاد شده باشد و نباید آن سطح را تغییر داد و تنها در صورتی می توان این تغییر را ایجاد کرد که به نفع و مصلحت ما باشد و سرانجامش هم جنگی است که این بار خود عامل بوجود آمدنش هستیم پس باید خیلی دقت کرد و به نظر من غیر از رهبری کس دیگری در نظام نمی تواند این چنین تصمیم مهمی را بگیرد .

حالا از اینها که بگذریم بهتر است روی این مسئله بحث کنیم در صورتی که ناتو بخواهد با ایران به دلیل اشغال کشور و تغییر حکومت بچنگد (( در بالاترین سطح منازعات )) در این صورت آیا به هدف خود خواهند رسید یا خیر ..... خودشون به این قضیه اعتقاد دارن که برای سرکوب آشوب های بعد از اشغال و براندازی ایران به یک میلیون سربازی که باید آشنا به زبان فارسی باشن نیاز هست ؟؟!!! چگونه می توانند این میزان نیرو را فقط برای بعد از اتمام عملیات های جنگی در ایران و سقوط حکومت حاکم کشور و برای آشوبهای کنترل نشده فراهم کنند .... چگونه می خواهند با نیروی زمینی چریکی ایران مقابله کنند و او را شکست دهند ؟ ..... چه فکری برای قایق های تند رو ما کرده اند ؟؟ آیا از امکانات جنگی سری ایران خبردارند که در صحنه ی نبر ممکن است چه بلایی بر سر آنها بیاورد ؟؟ ..... آیا واکنش ایران در صورت حمله به به خودش را می دانند چیست ؟؟ ممکن است حرف های ضد و نقیضی در این باره گفته شده باشد ولی آن چیزی که آمریکایی ها بتوانند با استفاده از آن نقشه ی جنگی خود را طراحی و اجرا کنند هنوز کشف نشده و دیدید که سعید یکی از این واکنش ها را که حمله به بحرین بود را روی میز گذاشت و کلی محاسبات آنها را به هم ریخت ........ ناتو می داند ما از موشک های خود غیر از صحنه ی نبرد در چه جاهای دیگری استفاده خواهیم کرد ؟؟ به نظر من اگر روی این مباحث بحث بشه حمله یا عدم حمله به ایران و یا حتی سوریه می تونه مشخص بشه و معلوم بشه که اونا اساسا توانایی انجام این کار رو دارند یا خیر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان كسي ميتونه واكنش روسيه در اين مسله رو پيش بيني كنه؟
بنظر من آمريكا و متحدانش حتما قبل از حمله به سوريه بايد يطوري با روسيه كنار بياد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]

اگه حکومت سوریه دست مردم باشه چه نگرانی برای ما داره ؟؟؟ آیا مردم سوریه مخالف مقاومتن ؟؟ آیا آرمان فلسطین ندارن ؟؟؟ آیا با ما یا با کشور دیگه ای دشمنی دارن ؟؟ آیا دشمن اشغالگر یعنی اسرائیل نیستن یا از خاکشون میگذرن ؟؟؟ آیا رضایت میدن که ازشون بر علیه کشور مسلمان دیگه استفاده بشه ؟؟؟

آیا نوکر آمریکا میشن و رضایت به غارت شدن میدن ؟؟؟

بنابراین هر حکومت مردمی که سر کار بیاد در هرجایی آیا معناش قدرت بیشتر مسلمین و ضعف غرب و آمریکا و قدرت گرفتن آرمان فلسطین نیست ؟؟؟

آیا قدرت اسرائیل بجز در سایه غیبت مردم منطقه بدست اومده ؟؟؟

آیا با اضافه شدن توان مردم منطقه ما ضعیفتر میشیم ؟؟؟[/quote]

به نظر من معترضین سوری با شعار نه حزب الله نه ایران و آتش زدن پرچم کشورمون جواب این سوالات بالا رو دادن icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]داداشه من ما که نترسیدیم اگه شما ترسیدین دیگه بحثش جداست
در ضمن ایران اگه بخواد با این چیزا بترسه که دیگه کارش خیلی وقت پیش تموم بود
کلی برای ایران شاخ شونه کشیدن و... حتی تهدید به حمله ی اتمی کردند اما جوابشون چی بود؟
خوبه آدم یه خورده فکر کنه بعد حرف بزنه
[/quote]

برادر عزیز شجاع!من منظورم اون نوع ترس نبود.این تحلیل هایی که دوستان میدن مثلا میگن حتی به قیمت کشته شدن تعداد زیادی از مردم سوریه،حکومتش باید حفظ بشه!این یعنی اینکه ما اصلا نمی خوایم سوریه سقوط کنه.منظورم این نبود که میترسیم میریم پشت دیوار قایم میشیم!من حرفم اینه که ای کاش فقط همین یک هم پیمان رو نداشتیم تا اگر به فرض سقوط کرد،ضربه ی به این مهلکی نخوریم.از ترس سقوطش حتی جرات نکنیم اخبار نا آرامیهاش رو تو رسانمون بگیم.منم امیدوارم با همین اصلاحات از سر زور و کمی هم دیر،این آشوب ها بخوابه و سوریه به حالت عادیش برگرده.
حالا نمی دونم حرف من بدون تفکر بود یا شما.الله اعلم
فکر نکنین اگر کسی خلاف نظر شما حرف زد از سر نادانی یا فکر نکردن بوده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
era_923 جان زیاد خودت رو ناراحت نکن
متاسفانه ما یاد گرفتیم به نظر مخالف خودمان یا بگوییم ترسو یا مزدور یا فریب خورده و اصلا مهم نیست حق است یا نه
اسلام و خدا هم فقط موقع نفع خودمان به یاد ما می آیند

مشکل اساسی این است که پدران ما دفاع مقدس را ناقص به ما نشان دادند
نگفتند که خیلی ها ادعا ها داشتند اما موقع عمل سرجایشان قفل می شدند
نگفتند یک برای حفظ هر وجب این خاک ده ها نفر شهید شدند
نگفتند که گلوله پدر و مادر نمی شناسد نگفتند . . .
نگفتند که به خاطر غرور و نابلدی نیروهای مردمی چگونه عراقی ها قتل عام ها کردند جوانان ما را
نگفتند که چه دردی دارد رفیق زخمی خود را بگذاری و عقب نشینی کنی
نگفتند که چه ترسی دارد وقتی تانک از خاکریز بالا می رود
نگفتند چرا کربلا 5 واقعا محشر کبرا بود

این ها را گفتم تا بگویم جنگ خوب نیست و تنها دفاع خوب است ( این جمله را یک بار دیگر بخوان)
اگر جنگ ما حس خوبی به ما می دهد نه از برای جنگ است بلکه از برای دفاع از کشورمان
خیلی از شما که الان خواستار جنگ هستید مطمئن باشید پای کار نصف تون خشکتون می زنه و تکون نخواهید خورد علارقم میل باطنی خودتان
آره من می ترسم از خیلی از جوانانی که امروز ادعای مردی دارند ولی هنوز آمادگی و توان مواجهه با جنگ را ندارند ولی فکر می کنند که آماده اند

******* پس بگذارید جنگ سر موقع خودش انجام شود تا شما هم مثل پیروان پیامبران نباشید که مدام از خدا جنگ می خواستند و موقع آغاز جنگ گفتند خدایا چرا بر ما این آزمایش سخت را فرستادی

حال یک سوال از دوستان که طالب حمله به بحرین هستند
از جنگ ما با آمریکا جز دفاع و حفظ مرزهای کشور چه چیز حاصل ما می شود
آیا غیر از این است خیلی از ما ها فقط فقط و فقط قصد رو کم کنی داریم

حضرت علی (ع) گفت برای پرهیز از جنگ خود را مجهز کنید
دوباره می گم برای پرهیز از جنگ خود را مجهز کنید
برای پرهیز از جنگ خود را مجهز کنید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان عزيز توجه كنند اولا تمامي پيش بيني ها و تحليل هايي كه در اين تاپيك ارائه مي شود جزو احتمالات است ثانياً پيش بيني هايي كه راجع به وقوع جنگ بيان مي شود فقط كيفيت آغاز آن را در نظر دارد و نه بيش تر.اين كه مثلا گفته مي شود با سقوط حكومت اسد , حزب ا.. خنثي شده و غرب راحت تر به ايران حمله خواهد كرد فقط كيفيت شروع جنگ عليه ايران را بيان مي كند و اينكه عكس العمل ايران چه خواهد بود , مديريت جنگ با كدام طرف خواهد بود و نتيجه چه خواهد شد نيازمند تحليل هاي تخصصي تر خواهد بود و از آنجايي كه اطلاعات راجع به توان نظامي ايران محدود مي باشد نمي توان تحليل دقيقي ارائه كرد.
دوستاني هم كه اتكاي ايران به سوريه را اشتباه مي دانند البته حق دارند اما بدانند ميزان اتكاي ايران به سوريه بسيار ناچيز مي باشد,درواقع ميزان اطمينان و اتكاي ما به حزب ا.. شايد ده برابر بيش تر از ميزان آن به حكومت اسد باشد.ما بيش تر به اين خاطر از سوريه حمايت مي كنيم كه به لحاظ جنگ رواني براي ما بازدارندگي بسياري ايجاد مي كند , درواقع سوريه براي ايران مانند يك شمشير بزرگ چوبي در غلاف مي ماند كه تا از غلاف بيرون نيايد ماهيت آن بر ملا نشود و موجبات بازدارندگي را براي ايران فراهم كند.در صورتي كه حزب ا.. همچون چاقوي تيزي براي ايران خواهد بود كه كاربرد گسترده اي هم دارد.بنابراين دوستان نگران اين نباشند كه با سقوط اسد حكومت اسلامي ايران هم سقوط كند.
زماني هم كه آمريكايي ها صدام را ساقط كردند عده اي در داخل وحشت زده نامه غلط كردم به آمريكا فرستادند و منتظر لشكركشي آمريكا به ايران شدند اما...

در مورد انقلاب هاي منطقه هم فكر مي كنم اينكه بگيم غرب همه اينها را رقم زده و ... كاملا اشتباه است.غرب تمام تلاش خودش را كرد تا 3 جا انقلاب بشود (لبنان - ايران - سوريه) كه به خاطر همراهي نكردن عموم مردم موفق نبود.انقلاب هاي منطقه هم تماما به خواست عموم مردم كه اتفاقا روحيه استكبار ستيزي داشتند اتفاق افتد و جلو رفت اما قبول دارم كه خيلي جاها از مسير خودش منحرف شد , بعضي مواقع شتاب گرفت بعضي مواقع كند شد كه عقيده دارم در موارد فوق دست غرب آشكار بود.
اگر انقلاب هاي مردمي منطقه را به يك رودخانه روان تشبيه كنيم در نهايت اين غرب است كه با سوء استفاده از فقدان يك رهبر مقتدر در بين مردم دائماً مسير اين رودخانه را به نفع خويش اصلاح مي كند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نه این فکر که آمریکا همه این انقلاب ها رو راه انداخته از بیخ اشتباه همونطور که گفتن حتی سازمان سیا هم نمی تونست پیش بینی انقلاب مصر و تونس
ولی در طرح خاور میانه بزرگ آمده که این حکومت های دیکتاتوری باید در خاور میانه برچیده بشن و جای اون ها رو حکومت های پارلمانی یا حداقل در ظاهر دموکرات بگیرن
و مبنای این طرح بر این اساس که دیگه نمی خوان یه وضعیت انفجاری و غیر قابل کنترل مثل انقلاب ایران داشته باشن
که به خودی خود این امر از تونس شروع شد و با یه اشاره بن علی رفت
صدام که خودش برداشت و طالبان هم همین طور
دموکرات ها واقعا تمیز یازی کردن و بدون کمترین خسارت دارن اینو اجرا می کنن ولی البته حکومت هایی مثل صدام اسد و قذافی جز با دخالت نظامی از بین نمی رن چون اساسا مشروعیت و محبوبیت داخلی براشون مهم نیست و تا بتونن آدم می کشن و راهی جز دخالت نظامی نمی مونه
آمریکایی ها بهتر از مبارک پیدا نمی کنن ولی اون ها فهمیده بودن که دیگه جامعه مصر مبارک قبول نمی کنه و دیر یا زود این جامعه منفجر میشه و بهتر بود خودشون کنترلش کنن
این طرح با حمله به عراق شروع شد مدتی شکست خورد و فراموش شد ولی الان داره نتیجه میده
ولی اصولا تیغ دولبه است شاید همه جا جواب نده یکی از این جاهایی که در هاله ابهام قرار داره لیبی است که شاید تمیز در نیاد ریاضی که نیست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آمریکایی ها چندین و چند بار درباره نحوه ی حکومت مبارک در مجامع رسمی و غیر رسمی بهش هشدار داده بودن و برخلاف نظر دوستان به نظر من سقوط مبارک اصلا به نفعشون نبود البته اگه دقیق نگاه کنیم توی مصر حکومت همون حکومته و فقط یه تغییر تاکتیکی انجام شده اما در مورد لیبی فکر کنم در جبهه غرب قلمداد شدنش توسط بعضی از دوستان صرفا به علت اینه که از سقوطش خوشحال نیستن وگرنه همه میدونن که مداخله ناتو تصویه حساب 30 ساله غربی ها سر مسایلی مثل لاکربی بوده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

معذرت میخوام پا برهنه میپرم وسط اما....

من نمیدونم اونایی که بحس سوریه رو میکنند میخوان به چی برسن؟

بحث خیلی خوبه ولی بحثی کنید که توش با دلیل و منطق به نتیجه برسید اینی که من دیدم تا ظهور اقا بشینید بحث کنید به نتیجه نمیرسید.

من نمیخوام تو بحثتون شرکت کنم اما میخوام دو تا جمله بگم.

امام خامنه ای در یکی از سخنرای هاشون گفتند

ما از حرکت هایی که با حمایت امریکا و کشور های غربی باشه حمایت نمیکنیم.(تموم شد رفت)

نتیجه ای که من برداشت کردم این بود که رهبری هم حرکت مردم سوریه رو مثل باقی کشور ها مردمی میدونن ولی چون با حمایت امریکا و ساپرت شدید رسانه ای غرب همراه هست تشخیصشون این هست که این حرکت از طرف ما حمایت نشه.بازم تاکید میکنم ایشون این حرکت رو هم مردمی میدونن اما به دلایل بالا از طرف ما همایت نشه.

امام خمینی

تا وقتی به شما دشنام میگویند بدونید بر حق هستید.

اگر دیدید دشمن برای شما سوت و کف زد بدونید دارید راه رو اشتباه میرید.(قابل توجه اقایان به اصطلاح دلسوز نظام در سایت)

یه چیزی که حتما متوجه شدید بعضی ها اینجا در لباس میش در ایاب ذهاب هستن مراقب باشید.

دوستان حدالمقدور پشت و رو یکی باشین تا فردا پسفردا نگین هرکی حرف مخالف زد بش میگن منافق.بعضی ها هم خواهش میکنم تحمل شنیدن نظر مخالف رو داشته باشن بنده خدا رو تا پادگان اشرف بدرقه نکنن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

عزیزان ما این احتمالات رو از سر توهم نمی دیم ، سایت های خارجی هم این احتمال رو می دن که سوریه پیش زمینه ای برای حمله به ایران ه

http://alamongordo.com/wwiii-world-war-iii/nato-syria-iran-attac/

متاسفانه امکان کپی کردن مطالب از سایت نبود تا متن رو بزارم برای همین هم مجبور شدم لینک رو بزارم

اینم یکی دیگه :

http://rarereaders.seablogger.com/2011/08/russia-nato-close-to-military-steps-in-syria-for-beachhead-to-attack-iran/

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جناب آریا جان ، نمی خواد بیاد بعدش ما رو به حماقت و دیوانگی متهم کنی ، خودمان می دانیم شما چه نظری داری و چه دیدگاهی داری ، نظراتان برای خودتان محفوظ هست و محترم ...[/quote]
100 عزيز بنده هم اميدوارم تفكري كه در حال حاضر در كشور وجود داره جواب بده و وضعيت كشور بهتر بشه! مشكلات اقتصادي و فساد از بين بره و مردم يكپارچه و متحد بشن و همه در زير سايه اسلام و رهبري زندگي خوب و خوشي داشته باشن.
ولي متاسفانه روند فعلي كشور اين رو نشون نميده!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.