امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

سلام.اگر لینک عکس های مد نظرتون رو قرار بدید ممنون می شم.

سلام
همین تاپیک و تاپیک میدجتها رو ببینید کلی تصویر دارن
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام 

برای شلیک موشک کروز اینگونه طراحی شده ؟

خیر،در کلیپی که مرآتی تهیه کرده بود و مراحل ساخت فاتح رو نشون میداد، در قسمت بالایی زیردریایی (مابین جداره بالا و بدنه اصلی) محل نصب یک سری مخازن و کپسول و تاسیسات دیگر مشهود بود.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

http://www.hisutton.com/Fateh-Class_Submarine.html

کلا سایت مذکور رو میلیتاری زوم کرده !!!!!

تمام اطلاعاتش بر اساس تصاویر گذاشته شده تو این تاپیک است !

ایشون در توئیتر هستن اکثرا  کاربرهای ایرانی عکس میزارن  یا  چند اکانت مربوط به تحولات عراق سوریه  خبر های ایران پوشش میدن 

و ویدئو های کانال یکی ازدوستان فکر کنم عضو  میلیتاری باشن  در یوتیوب  

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایشون در توئیتر هستن اکثرا  کاربرهای ایرانی عکس میزارن  یا  چند اکانت مربوط به تحولات عراق سوریه  خبر های ایران پوشش میدن 

و ویدئو های کانال یکی ازدوستان فکر کنم عضو  میلیتاری باشن  در یوتیوب  

با ابن حال منبع اصلی میلیتاری است باز ، به ویژه با توجه به عکس اون نقشه که کمتر کسی بهش توجه داشته !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نمی خواهم اسپم بدم، ولی واقعاً چه مشکلی در فاتح هست که رفع اون سالها طول کشیده؟ مگه چنین چیزی اصلاً معنی داره؟ چند سال اتلاف منابع برای آب بندی و رفع اشکال یک زیردریایی کاملاً معمولی وابتدایی؟ به هیچ عنوان معقول و منطقی به نظر نمی آید!

• Upvote 2
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نمی خواهم اسپم بدم، ولی واقعاً چه مشکلی در فاتح هست که رفع اون سالها طول کشیده؟ مگه چنین چیزی اصلاً معنی داره؟ چند سال اتلاف منابع برای آب بندی و رفع اشکال یک زیردریایی کاملاً معمولی وابتدایی؟ به هیچ عنوان معقول و منطقی به نظر نمی آید!

همون مشکلی که جت فوق پیشرفته قاهر 313 داره.

• Upvote 5
  • Downvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نمی خواهم اسپم بدم، ولی واقعاً چه مشکلی در فاتح هست که رفع اون سالها طول کشیده؟ مگه چنین چیزی اصلاً معنی داره؟ چند سال اتلاف منابع برای آب بندی و رفع اشکال یک زیردریایی کاملاً معمولی وابتدایی؟ به هیچ عنوان معقول و منطقی به نظر 

سلام ،

مشکل اصلی رو قبلا من عرض کردم ولی توسط سایت حدف شد

مشکل اصلی سیستم تهویه مطبوع و سردخانه داخلی این زیر دریاییه که با انتخاب یک پیمانکار کلاهبردار برای طراحی و نصب این تجهیزات ، زیر دریایی در تست های دریایی به مشکل برخورد ، با وجود خلع ید پیمانکار اول و تعیین پیمانکار دوم باز هم این مشکل برطرف نشد و همچنان ادامه داشت . تجهیزات تهویه و سرمایشی بقدری بد نصب شده بود که بعنوان فقط یک نمونه برای عایق بندی جداره ها از بتن ریزی در زیر دریایی استفاده شده بود ! حالا کیفیت تجهیزات و استفاده از تجهیزات غیر حرفه ای و بدون استاندارد های نظامی در این زیر دریایی جای بحث دیگه ای داره !

بعنوان راهکار از متخصصین تجهیزات تهویه و سردخانه ی شاغل در  پروؤه های نفتی برای رفع ایراد استفاده گردید که اینکار هنوز ادامه داره !

متاسفانه رانت بازی در انتخاب پیمانکاران و ورود افراد بی صلاحیت در ساخت چنین پروژه هایی باعث این مشکل و هزینه های سربار نصب و جمع آوری چند باره تجهیزات در این زیر دریایی شده . خوشبختانه تکنولوژی و افراد متخصص در این زمینه در کشور وجود داره و چیزی نیست که گلوگاه این صنعت باشه و امیدواریم بزودی شاهد عملیاتی شدن این زیر دریایی باشیم

ویرایش شده در توسط 951
  • Upvote 14

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام ،

مشکل اصلی رو قبلا من عرض کردم ولی توسط سایت حدف شد

مشکل اصلی سیستم تهویه مطبوع و سردخانه داخلی این زیر دریاییه که با انتخاب یک پیمانکار کلاهبردار برای طراحی و نصب این تجهیزات ، زیر دریایی در تست های دریایی به مشکل برخورد ، با وجود خلع ید پیمانکار اول و تعیین پیمانکار دوم باز هم این مشکل برطرف نشد و همچنان ادامه داشت . تجهیزات تهویه و سرمایشی بقدری بد نصب شده بود که بعنوان فقط یک نمونه برای عایق بندی جداره ها از بتن ریزی در زیر دریایی استفاده شده بود ! حالا کیفیت تجهیزات و استفاده از تجهیزات غیر حرفه ای و بدون استاندارد های نظامی در این زیر دریایی جای بحث دیگه ای داره !

بعنوان راهکار از متخصصین تجهیزات تهویه و سردخانه ی شاغل در  پروؤه های نفتی برای رفع ایراد استفاده گردید که اینکار هنوز ادامه داره !

متاسفانه رانت بازی در انتخاب پیمانکاران و ورود افراد بی صلاحیت در ساخت چنین پروژه هایی باعث این مشکل و هزینه های سربار نصب و جمع آوری چند باره تجهیزات در این زیر دریایی شده . خوشبختانه تکنولوژی و افراد متخصص در این زمینه در کشور وجود داره و چیزی نیست که گلوگاه این صنعت باشه و امیدواریم بزودی شاهد عملیاتی شدن این زیر دریایی باشیم

سلام،

ممنون از توضیحات. من نگفتم که اشکالی وجود ندارد. منظورم این بود (و هست) که چرا رفع چنین مشکلی سالها به طول انجامیده است! مگه ساخت یک زیردریایی از 0 تا 100 چقدر طول می کشه که آب بندی و اشکال گیریش چند ساله ادامه داره!

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بعد از مدتها چشممون به جمال میلیتاری روشن شد !!

البته سایت قدیم است و حالت موقت دارد !

در این مدت هم که خبرهای مختلفی شده است و سیات هم درست در بحبوحه نمایشگاه پنها و قاهر و کوثر و..... از دسترس خارج شد !

بگذریم .....

ایزوایکو

photo_2017-06-13_06-03-35.jpg

photo_2017-06-19_03-47-51.jpg

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط arminheidari
      با سلام 

این تاپیک تصاویری از زیردریایی های جنگ جهانی است
      سلاح هایی که امروز هم پرکاربرد اند و می توانند همچون کوسه هایی به شکار هر کشتی یا شناوری بپردازند 

~ U-Boat های آلمان ~

و پیوستن به تاریخ...

---------------------------------- ضمن تشکر از دوستمون، پیشنهاد میکنم با به کارگیری یک نثر و بیان بهتر، به جذابیت تاپیکتون بیافزایید. عنوان اصلاح و تصاویر و تاپیک منتقل شدند PersianKing
    • توسط Skyhawk
      اژدر والفجر:

• توسط AmirAzad
      زیردریایی سابحات از سری زیردریایی های نوع مرطوب و فوق سبک ، ساخت وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران میباشند که در آن ها غواص در تعامل با آب قرار داشته و برای تنفس از کپسول اکسیژن استفاده میکند. .

سابحات می تواند به راحتی تا نقاط نزدیک دشمن ، عملیات مختلف از جمله گشت شناسایی ،پیاده کردن تکاور ،حمل و نصب مین و هدایت توپخانه را انجام دهد. این زیردریایی سابحات 15 نیز نامیده میشود و در واقع نخستین زیردریاییهای ساخته شده در ایران هستند که ساختشان در سال 2000 اعلام شد . طبق اطلاعات موجود در سطح اینترنت ، کاربرد اصلی این زیردریایی شناسایی و مینگذاری است اما با این وجود گفته میشود این زیردریایی قادر به جابجایی 3 تا 7 غواص نیز میباشد .

انواع زیردریایی سابحات

کوتاه سخن میتوان وظایف این زیردریایی را در گشت شناسایی ، حمل و نصب مین دریایی و چسبان ، جابجایی تکاوران دریایی و هدایت توپخانه خلاصه کرد .

پس از ساخت زیردریایی مرطوب سابحات با انجام وظایف نامبرده ، اخباری مبنی بر تولید یک زیردریایی مرطوب دیگر اما با قابلیت های رزمی "شلیک اژدر" در کشورمان شنیده شد . با شرکت این زیردریایی در رژه نیروهای مسلح مشخص گردید که گویا این زیردریایی با دو نفره خدمه خود قادر است یک اژدر سنگین را تا نزدیک شناور دشمن حمل و سپس آنرا به سمت دشمن رها سازد. بنابر برخی اخبار منتشر شده سوئیتهای سوناری قادر به تشخیص این زیردریایی نیستند که این امر بر تواناییهای آن میافزاید .

گفته میشود این زیرسطحی دارای تناژ جابجایی 3 تن و طول حدود 7 متر بوده و مانند زیردریایی سابحات میتواند توسط بالگردهایی چون شینوک یا سی کینگ جابجا شوند . همچنین در سال 89 در رزمایش دریایی ولایت ، به تعداد دو فروند زیردریایی سابحات بر روی عرشه ی ناو لاوان مشاهده شده است که در نوع خود بسیار جالب بنظر میرسد . تصویر زیر :

علی ایوحال با توجه به اینکه کشف و شناسایی این زیرسطحی های کوچک خیلی سخت و دشوار بوده و ناوهای کمی به تجهیزات ضد اژدر برای مقابله با اژدرهای شلیک شده مجهز اند ، در عین این موضوع که این زیردریایی ها میتوانند به تعداد در جنگ علیه دشمن استفاده شوند ، در صورت عملیاتی بودن این زیردریایی ها میتوان از آن ها بعنوان سلاح مهلکی برای شکار ناوهای بیگانه نام برد .

اطلاعات این مطلب مورد تایید نویسنده نمیباشد - یا علی "ع" مدد

نویسنده : امیر آزاد
    • توسط elo
      [right][font=tahoma,geneva,sans-serif][b][size=5]این نوشتار گردآوری های از سایتهای انگلیسی زبان بعلاوه ترجمه ای آزاد از سایت ویکی پدیا بوده که توسط محمد اقبالی و اختصاصا برای سایت میلیتاری تهیه شده و هرگونه برداشت از آن جز با ذکر نام منبع( سایت میلیتاری) ممنوع است.[/size][/b][/font][/right]

[right][font=tahoma,geneva,sans-serif]خیل وقتها پیش در نت پی ماجرا و سرگذشت زیردریایی کوسه ( اولین زیردریایی ایرانی و البته ناکام!!) گشتم اما متاسفانه هیچ جا یی به مطلب کامل و مناسبی برخورد نکردم ، تا اینکه سال گذشته وقتی از نت یک کشور دیگه استفاده میکردم و از ف ی ل ت ر ی ن گ خبری نبود در چند سایت انگلیسی زبان بویژه ویکی پدیا و چند سایت دیگه که امروزه بخاطر ف ی ل ت ر ی ن گ به اون سایتها (منهای ویکی پدیا) دسترسی ندارم ، به مطالب خوبی برخورد کردم و بر آن شدم که مطلبی رو درباره این مهمون ناکاممون اختصاصا برای سایت میلیتاری تهیه کنم[/font][/right]
      [right][font=tahoma,geneva,sans-serif]خوب ناگفته پیداست که این ترجمه ها برداشت آزاد من از اون نوشتار اصلی و اونم به سبک و سیاق خودم خواهد بود هرچند میکوشم هیچ تاریخ، داده ، عدد و اطلاعاتی رو تغییر ندهم ، همچنین به شکل اصلی داستان و ماجرا دستی نخواهم زد فقط جاهایی رو که به نظرم زیاد مهم نبودن و باعث طولانی شدن مطلب میشدن رو حذف کردم.[/font][/right]
      [right][font=tahoma,geneva,sans-serif]بالا هم گفتم ، به سبک و سیاق خودم خواهم نوشت و میکوشم خسته کننده و کسالت آور نباشه اما شاید در برخی جاها مجبور بشم که به برخی جزییات و ریزه کاریها بپردازم، بعنوان نمونه به جنگ جهانی دوم و ماجرای نخستین زیردریای آمریکایی با نام تراوت خواهم پرداخت که زیر دریایی کوسه ما نسل دوم ( از لحاظ نام) این زیردریایی معروف آمریکایی هاست و یا این بحث همیشگی خریدهای شاه و...که اینگونه موضوعات باعث طولانی شدن مطلب خواهد شد که همینجا بابت طولانی شدنش از همه دوستان پوزش میخوام.[/font][/right]

[font=tahoma,geneva,sans-serif][size=2]و اما خدایا به امید تو.....[/size][/font]
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.