aminmessi

شکارجانور قندهار/ به دام افتادن پهپاد جاسوسی پیشرفته آمریکا RQ170

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]سلام دوستان.
دوستی گفته بود که [b]ما در ساخت رادار زمین پایه هم هنوز مشکل داریم[/b] . فکر کنم منظورشون 15 سال قبل باید باشه. چون اولین رادار بومی ایران طبق مصاحبه یکی از مسوولین اگه اشتباه نکنم حدود 13سال قبل ساخته شده . حالا اینکه تا به حال چه رادارهایی ساخته شده باید منتظر بمونیم تا وقتی مسوولین صلاح دیدن رونمایی بشه . البته همین رادارهایی هم که رونمایی شده یا طبق گفته مسوولین مراحل پایانی ساختشون رو طی میکنن اگه توجه کنید متوجه میشید چیزی کم از کشورهای صاحب قدرت در این زمینه نداریم یا در اینده نزدیک نخواهیم داشت.
[/quote]

آقا چرا حرف تو دهن من میذارید؟ :applause: من اتفاقا گفتم رادار زمین پایه میتونیم بسازیم ولی رادار هواپایه مشکل داریم. :rose: یه بار دیگه پست منو بخونید بد نیست. توی پست جناب mzand هم دقیقا همین طور بیان شده. :mrgreen: کلا همه قبول دارن در زمینه ی رادار های زمین پایه وضعمن خوبه خصوصا بعد از اون ماجرای نمایشگاه دستاورد ها.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]خواب عجیبی دیدم که انشاالله فرد درستکاری اون رو تعبیر میکنه !
خواب دیدم که پهپاد عزیزمون زیرش سالم هست و دوربین و حسگر و ..... همه سالمه اما تعجب کردم که سیستم لندینگ عمل نکرده بود .
هاتفی ندا در داد که نگذاشتیم کف آن بر زمین خورد .......
انشاالله خیره.[/quote]
فلانی ( سلام انا علیه ) در تعبیر خواب خود فرمودند: اگر کسی در خواب کف هواپیمای بدون سرنشینی را سالم ببیند بدین معناست که متخصصان نظامی آن کشور مهارت خاصی در نشاندن پهباد ها دارند ، و اگر هواپیما ، سنتینل بوده باشد بدین معناست که هواپیمای مذکور اول هک شده و سپس به آرامی فرود آورده شده است!! و اگر در هنگام فرود سیستم لندیگ آن عمل نکرده باشد گواه بر هک شدن هواپیما دارد:rose:

کسایی که این کتاب رو می خوان بهم پیام خصوصی بدن:applause:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]آرماني عزيز...كلا بعضي خواب برگرفته از حوادث در طول روز است(يعني يه چيزهايي روز ديدي بعد شب خوابش رو ديدي)....اينم تعبيرش[/quote]
انشاالله که خیره !
[quote]لابد کف سنتینل تونسته با شن های کویر دوستی و ارتباط خوبی برقرار کنه ..[/quote]
سلام میکنم خدمت ابراهیم عزیز
استاد شما که 7 راه نشوندن هواگرد رو بدون چرخ ، بازوها بدون لاستیک ،لاستیک بدون بازو ، بشکل مورب و سیخکی بلد هستین ، دیگه چرا بذاریم شن بره تو پهپاد عزیزمون ... :applause:
[quote]فلانی ( سلام انا علیه ) در تعبیر خواب خود فرمودند: اگر کسی در خواب کف هواپیمای بدون سرنشینی را سالم ببیند بدین معناست که متخصصان نظامی آن کشور مهارت خاصی در نشاندن پهباد ها دارند ، و اگر هواپیما ، سنتینل بوده باشد بدین معناست که هواپیمای مذکور اول هک شده و سپس به آرامی فرود آورده شده است!! و اگر در هنگام فرود سیستم لندیگ آن عمل نکرده باشد گواه بر هک شدن هواپیما داردExclamation [/quote]
و علیکم السلام
در اینکه علمای علوم حرکت وکیمیا و علم ابدان و علم حواس و علم الاشیا در این عمل صالح شرکت داشتن شکی نیست !
حقیقتا اگر به کارگروههایی که در این راه زحمت کشیدن دقت کنین میبینین که چند صد نفر تلاش کردن تا شاهکاری رو به ثمر نشوندن.
تصورم این هست که شاید تمام شرایط و وسایل کار جوری فراهم شد که هیچکس جمع بندی کلی رو متصور نبود. باید از تمام عزیزان حفاظت اطلاعات و ضد اطلاعات تشکر کرد که اجازه ندادن که این عمل قابل پیش بینی باشه....!
هر چند که قابل تصور هست که دلیر مردان ارتشی و سپاهی برگهای برنده ی دیگه ای در دست دارن که هیچکس خبر نداره.(نه اینکه بگم من میدونم. نه. )انشاالله.
[quote]من اتفاقا گفتم رادار زمین پایه میتونیم بسازیم ولی رادار هواپایه مشکل داریم.[/quote]
فعلا لزومی به ورود در صنعت رادارهای هواگرد نیست. اولویت اول ما همین زمین پایه هاست که در انواع مختلف در حال تولید هست.
بر فرض که شروع به تحقیق و هزینه کردن کردیم نهایتا میبایست رو هواگردهایی نصب بشه که سازه های خسته ای دارن و تصور نمیکنم در عمل برتری استراتژی به ما بده.
تنها موردی که به نظر میرسه اینگونه رادارها واجب هستن بحث رادارهای پرنده هست که به نظر شخص خودم خرید به صرفه تر خواهد بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]فعلا لزومی به ورود در صنعت رادارهای هواگرد نیست. اولویت اول ما همین زمین پایه هاست که در انواع مختلف در حال تولید هست.
بر فرض که شروع به تحقیق و هزینه کردن کردیم نهایتا میبایست رو هواگردهایی نصب بشه که سازه های خسته ای دارن و تصور نمیکنم در عمل برتری استراتژی به ما بده.
تنها موردی که به نظر میرسه اینگونه رادارها واجب هستن بحث رادارهای پرنده هست که به نظر شخص خودم خرید به صرفه تر خواهد بود.[/quote]

در ادامه حرف شما
با ساخت رادارهای زمین پایه تکنولوژی و علم ساخت رادار هوا پایه هم بوجود می آید اما رادار دریا پایه یا هوا پایه شرایط خاص ساختاری خود را می خواهند برای مثال سبک بودن

در بحث رادار هواپایه راحت می توان یک هواپیما با آئرودینامیک بالا می توان ساخت که با پایداری بالا ضعف رادار های زمینی را برطرف کنند
چون رادار هواپایه فقط برای هواپیمای شکاری نیست بحث پوشش نقاط کور در نقاط خاص نیز منظور است
یا به راحتی در زمان صلح در ارتفاعی که رادار زمین مشکل دارد رادار هواپایه برای مثال روی بالون می تواند پوشش خوبی روی ارتفاع بالا یا هواپیماهایی مثل آواکس یا پرنده های جاسوس بدهد

خرید که کسی نمی فروشد مگر چند تا در بازار سیاه گیر بیاوریم
اما اگر بتوانیم هواپیمایی با موتور داخلی تولید کنیم راه برای ساخت و توسعه رادار هواپایه خیلی باز می شود
برای مثال با ساخت ناو جماران راه برای ساخت دریاپایه خیلی باز شده است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]فعلا لزومی به ورود در صنعت رادارهای هواگرد نیست. اولویت اول ما همین زمین پایه هاست که در انواع مختلف در حال تولید هست.
تنها موردی که به نظر میرسه اینگونه رادارها واجب هستن بحث رادارهای پرنده هست که به نظر شخص خودم خرید به صرفه تر خواهد بود.[/quote]

در ادامه حرف شما
با ساخت رادارهای زمین پایه تکنولوژی و علم ساخت رادار هوا پایه هم بوجود می آید اما رادار دریا پایه یا هوا پایه شرایط خاص ساختاری خود را می خواهند برای مثال سبک بودن

در بحث رادار هواپایه راحت می توان یک هواپیما با آئرودینامیک بالا می توان ساخت که با پایداری بالا ضعف رادار های زمینی را برطرف کنند
چون رادار هواپایه فقط برای هواپیمای شکاری نیست بحث پوشش نقاط کور در نقاط خاص نیز منظور است
یا به راحتی در زمان صلح در ارتفاعی که رادار زمین مشکل دارد رادار هواپایه برای مثال روی بالون می تواند پوشش خوبی روی ارتفاع بالا یا هواپیماهایی مثل آواکس یا پرنده های جاسوس بدهد

خرید که کسی نمی فروشد مگر چند تا در بازار سیاه گیر بیاوریم
اما اگر بتوانیم هواپیمایی با موتور داخلی تولید کنیم راه برای ساخت و توسعه رادار هواپایه خیلی باز می شود
برای مثال با ساخت ناو جماران راه برای ساخت دریاپایه خیلی باز شده است[/quote]

بعلاوه برای باور 373 هم نیاز داریم راداری متحرک بسازیم که اونوقت دیگه مثل رادارهای زمین پایه ثابت بحث وزن و همچنین وات مصرفی دیگه بی اهمیت نیست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فکر کنم شن های روان از بالشتک هم بهتر عمل می کنند .........................................

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب ارمانی شما استاد ما هستید ولی من در پست قبلی و جناب واریور هم بیشتر توضیح دادیم که روند برخورد با این موضوع در امریکا چی هست و من از روی این براورد عرض کردم که حمله رو عقب انداخته.
حالا شاید من در زمان کمی کم و زیاد گفته باشم اما موضوع خود کالک عملیاتی نیست بلکه موضوع ضربه علمی و سایبری خوردن هست و تا این باگ رفع نشه نمی تونن کاری بکنن.
هیچ تضمینی نیست این باگ اینقدر وسیع باشه که کل ماشین نظامی امریکا شامل ماهواره ها ناوها و هواپیما ها و..... رو از کار نندازه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]و من از روی این براورد عرض کردم که حمله رو عقب انداخته. [/quote]

هرچی حنگ عقب تر بیفتد فرصت بیشتری به ما داده می شود تا طرحهای خود را بهبود دهیم یا طرح های جدیدی ارائه دهیم
یا زیر دریایی های سنگین خود را به آب بیندازیم یا کلی کار دیگر بکنیم
برای مثال همین عملیات در اقیانوس هند دریای سرخ و خارج از آب های دریای عمان که احتمالا ناو های دشمن آن را پایگاهی مهم در جنگ احتمالی مد نظر قرار می دهند

امیدوارم آمریکا حسابی در محاسباتش تجدید نظر بکند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]و من از روی این براورد عرض کردم که حمله رو عقب انداخته. [/quote]

هرچی حنگ عقب تر بیفتد فرصت بیشتری به ما داده می شود تا طرحهای خود را بهبود دهیم یا طرح های جدیدی ارائه دهیم
یا زیر دریایی های سنگین خود را به آب بیندازیم یا کلی کار دیگر بکنیم
برای مثال همین عملیات در اقیانوس هند دریای سرخ و خارج از آب های دریای عمان که احتمالا ناو های دشمن آن را پایگاهی مهم در جنگ احتمالی مد نظر قرار می دهند

امیدوارم آمریکا حسابی در محاسباتش تجدید نظر بکند[/quote]

من مطمئن هستم این استدلال روشن و آشکار را خوده غربی ها - بخصوص آمریکایی ها- هم میدانند. از اول هم می دونستند. نتیجتا از همون اول هم جنگی در کار نبوده و نیست و نخواهد بود. مگر اینکه به طور غیر کنترل شده ای در خلیج فارس درگیری ناخواسته پیش بیاد.
ر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
رمزگشایی RQ170 در مراحل پایانی قرار گرفت
معاون سیاسی سپاه گفت: دستاوردهای خوبی پس از رمزگشایی هواپیمایی بدون سرنشین آمریکایی بدست آمده است.

سردار علی اشرف نوری رئیس اداره سیاسی و معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران از تکمیل رمز گشاییRQ170 درآینده نزدیک خبر داد و گفت: رمزگشایی از پهپاد RQ170 در مراحل پایانی قرار دارد و دستاوردهای خوبی از آن بدست آمده که به زودی پس از تکمیل آن به اطلاع عموم خواهد رسید.
http://www.irdiplomacy.ir/fa/news/32/bodyView/1896674/رمزگشایی.RQ170.در.مراحل.پایانی.قرار.گرفت.html

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[align=justify][color=darkblue]به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، کامران دانشجو وزیر علوم، ‌تحقیقات و فناوری با اشاره به نامه خود به سردار سرتیپ پاسدار احمد وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح مبنی بر آمادگی دانشگاه‌ها برای بررسی پهپاد جاسوسی آمریکا گفت: طی نامه‌ای به وزیر دفاع از نیروهای مسلح کشور به دلیل دستیابی به پهپاد جاسوسی آمریکا تشکر کردم و شک نکنید این رویداد آخرین خفت و خاری آمریکا نخواهد بود.[/color]

وی افزود: نظام آمریکا نمی‌تواند پایه‌ای داشته باشد و از درون با مشکلاتی روبروست. نظامی که براساس سلطه باشد، پایان کار آن نابودی است.
دانشجو خاطرنشان کرد: نظامی که براساس کرامت انسانی نباشد، نمی‌تواند برای انسان‌ها مقبول باشد. پس از دستیابی ایران به پهپاد جاسوسی آمریکا،‌ دولت‌مردان این کشور دست به تهدیداتی زدند که نشان‌دهنده سوزش آنهاست.

وزیر علوم تصریح کرد: آمریکا با اقداماتی که پس از دستیابی ایران به پهپاد جاسوسی این کشور انجام داد، نشان داد هنوز درباره از دست دادن این هواپیمای بدون سرنشین خود گیج است.
وی در ادامه گفت: طی صحبت‌هایی که با رؤسای دانشگاه‌ها داشتیم، به این نتیجه رسیدیم که جامعه دانشگاهی آمادگی دارد به بررسی پهپاد جاسوسی آمریکا بپردازد.
[b]دانشجو تأکید کرد: درباره همکاری‌هایی که جامعه دانشگاهی می‌تواند با نیروهای مسلح کشورمان در بررسی پهپاد جاسوسی آمریکا داشته باشد، جلساتی با وزیر دفاع داشتیم و اگر به جمع‌بندی نهایی برسیم آماده همکاری با نیروهای مسلح هستیم.
وزیر علوم اظهار داشت: دانشگاه‌های کشور به ستاد وزارت علوم پیشنهاد دادند که آمادگی دانشگاه‌ها برای بررسی پهپاد جاسوسی آمریکا به وزارت دفاع اعلام شود.[/b]

وی در ادامه گفت: یکی از برنامه‌های وزارت علوم این است که نسبتی از پژوهش‌ها و تحقیقات دانشگاهی را به سمت افزایش توان دفاعی کشور اختصاص دهد.
دانشجو در پایان خاطرنشان کرد: بنده در برنامه‌های خود به مجلس اعلام کردم 50 درصد توان پژوهشی و تحقیقاتی دانشگاه‌ها را در راستای افزایش توان دفاعی کشور به کار خواهم گرفت اما تاکنون نتوانستیم این 50 درصد توان تحقیقاتی دانشگاه‌ها را به افزایش توان دفاعی کشور اختصاص دهیم اما در این مسیر حرکت کرده و به جلو پیش می‌رویم.

[color=olive]90/10/12 [/color]
منبع: خبرگزاري فارس
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13901012000367
[/align]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام دوستان این بخشی از مصاحبه با آقای بادامچیانه که بحث هایی از این پهپاد توش هست که میذارم براتون :

سرار هواپیماهای جاسوسی آمریکا در اختیار ایران است

قائم مقام حزب موتلفه اسلامی نشاندن هواپیمای جاسوسی آمریکا در ایران را یکی از مسائل بسیار مهم دانست و تاکید کرد: هنوز ابعاد این مسئله برای ملت ما روشن نیست.

بادامچیان گفت: خداوند برای دومین بار معجزه الهی داد و دماغ مستکبران به خاک مالیده شد و این خیلی مهم است.

وی تصریح کرد: اینکه یک هواپیما را روی زمین بنشانند مهم است اما مهمتر از آن این است آمریکا این هواپیما را به کسی نداده و این سیستم بسیار پیچیده را به گونه‌ای تنظیم کرده که اگر رادار آن قطع شود سقوط کند و یا به جایگاه اصلی اش برگردد.

[size=18]بادامچیان گفت: سربازان امام زمان(عج) رادار هواپیما را در اختیار گرفتند و آن را آرام به زمین نشاندند و تمام قطعات آن به جز چرخ‌های هواپیما به صورت سالم در اختیار ایران است.[/size]

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اگر ایران توانست با رادار این هواپیما را در اختیار بگیرد، یعنی نیازی ندارد پهباد دوم را روی زمین بنشاند بلکه با همان رادار، هواپیما را هدایت می‌کند.

عضو جبهه متحد اصولگرایان با بیان اینکه اسرار تمام هواپیمای جاسوسی آمریکا از این نوع در اختیار ایران است و اعتبار آنها از دست رفته است، اظهار داشت: اگر ایران به دانشی دست یافته که هدایت این هواپیما را در اختیار گرفته پس در حقیقت می‌تواند به راحتی بقیه هواپیما را در اختیار داشته باشد و این از نظر مسائل نظامی و هدایت جنگ سایبری کاملا مسئله معجزه‌آمیزی است.

وی ادامه داد: این مسئله در ابعاد گوناگون آمریکا را در هم ریخته است و آنها آنقدر عصبانی شدند که اوباما مجبور التماس کند که این هواپیمای جاسوسی را به آنها برگردانیم و این اقتدار جمهوری اسلامی را نشان می‌دهد.

[url=http://www.mashreghnews.ir/fa/news/89922/%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B5%D9%84%D8%A7%D8%AD%E2%80%8C%D8%B7%D9%84%D8%A8%D8%A7%D9%86-%DA%86%D9%87-%DA%AF%D9%81%D8%AA]اسرار پهپاد[/url]

به امید درخشش ایران و ایرانی در همه زمینه ها ... یا علی[color=red][/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote][quote]امریکا برای اولین بار در سال 1992 نسل قبلی پهپاد جاسوسی خود موسوم به F117 را در نمایشگاهی نظامی در شهری در حومه پاریس موسوم به بورژه در معرض دید قرار داد. [/quote]

عجب پس نایت هاوک هم پهپاد بود و ما خبر نداشتیم icon_eek پس حتما اون یارو خلبانه که میشست پشت رولش برای خالی نبودن عریضه این کارو میکرده.
من تو درپیت بودن و بی سوادیه مشرق نیوز شک نداشتم ولی با این حرفشون دیگه 100% مطمئن شدم که هیچ ایده ای در مورد مسائل نظامی ندارن.آخه یکی هم نیست که این خبرها رو نظارت کنه و اگه مثلا اشتباه با منبع خارجی بود اصلاحش کنه.آبروی هر چی خبرگزاریه ایرانیه اینا بردن.[/quote]

قبل تر ها مشرق این طور نبود ظاهر این اواخر چند تا نویسنده سوپر میلیتار پیدا کرده که فرق پوند را با کیلو نمیفهمن![/quote]

فکر کنم نویسنده های نظامیشون عوض شدن چون قبلیا خیلی بهتر مینوشتن. قابل اطمینان ترین خبرگزاری ایران بودن در این زمینه.[/quote]

دقیقا حرف دلموزدی برادر
وقتی روز اول اینو دیدم کلی خندیدم.. ولی تعجب کردم کسی درمورد پهپاد نبودن f117 حرفی نزد

سلام

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
aaa84 حرفاهای این بنده خدا مبنای نظامی و علمی درست و حسابی نداره فقط بحث تبلیغاتی هست.
این بنده خدا هنوز نمی دونه رادار چی هست بعد در مورد هدایت حرف می زنه icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.