HHL

مباحث حاشیه ای تاپیک تحولات سوریه و تاپیک تحولات عراق

Recommended Posts

بنابراین مزدوران انگلیسی اسیر شده در زمان احمدی نژاد را قانونا می توانستیم که اعدام بکنیم که به جایش با هدایای فراوان بدرقه کردیم.

با سلام 

ضمن تشکر ، با این حال یک مساله بسیار مهم ، تا انجایی که یادم هست ، پرسنل ارتش بریتانیا ، با یونیفرم خودشون بازداشت شدند ، بنابراین ، به احتمال زیاد مشمول این قانون نمی شوند .

علاوه براین ، صرف نظر از مفاهیم حاشیه ای  ، پرسنل فوق ، با لباس نظامی بازداشت شدند و با لباس شخصی و بدون تجهیزات به کشورشان عودت داده شدند و این مساله برای ارتش فخیمه بریتانیا ، بیشتر از یک حادثه متعارف بشمار می رفت و بیشتر تحقیر بود تا مسائل دیگر . 

متشکرم 

• Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام 

ضمن تشکر ، با این حال یک مساله بسیار مهم ، تا انجایی که یادم هست ، پرسنل ارتش بریتانیا ، با یونیفرم خودشون بازداشت شدند ، بنابراین ، به احتمال زیاد مشمول این قانون نمی شوند .

علاوه براین ، صرف نظر از مفاهیم حاشیه ای  ، پرسنل فوق ، با لباس نظامی بازداشت شدند و با لباس شخصی و بدون تجهیزات به کشورشان عودت داده شدند و این مساله برای ارتش فخیمه بریتانیا ، بیشتر از یک حادثه متعارف بشمار می رفت و بیشتر تحقیر بود تا مسائل دیگر . 

متشکرم 

درود به جناب MR9 و سال نو بر شما فرخنده باد.

حق با شما است اما از آنجا که اینها در خاک ایران دستگیر شده اند و در زمان دستگیری انگلستان به ایران اعلام جنگ نداده بوده است چه لباس نظامی داشته باشند چه نداشته باشند، چه مسلح باشند چه نباشند مزدور حساب می شوند و حکمش قطعا دادگاه صحرایی و اعدام است.

مگر اینکه قوانین ژنو تغییر کرده باشد که اینجا باید با یک مشاور حقوقی قضیه را بررسی کنیم که از سواد من خارج است.

اگر به یاد داشته باشید انگلستان هم فقط بعد از تحویل گرفتن اسرایش حاضر شد قبول کند که اینها در خاک ایران بوده ند و قبل از آن با همه قدرت تبلیغاتی اعلام می کرد که اینها در آبراه بین المللی بوده اند تا پرسنلش شامل این قانون نشوند.

پیروز باشید

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یک نکته را دوستان نادیده می گیرند

دشمنی که در میدان جنگ اسیر می شود هرچقدر هم خونریز باشد باز نمی توانیم به او صدمه بزنیم 

اما کسانی که به سبب جنایت هایی متهم می باشند ، می بایست در دادگاهی محاکمه شوند و از خود دفاع کنند سپس با توجه به رای دادگاه می توان رفتار کرد

اینکه خود سرانه کاری کنیم حتی اگر علم داشته باشیم که او جانی است، باعث هرج و مرج می شود و قانون را تفسیر به رای می کند و چوبش را خودمان می خوریم

به قول دوستی همان وقت که می توانی خوب تیراندازی کن که طرف اسیر نشود 

-----------------

رفتار حضرت علی (ع) به زبان مولوی

گفت من تیغ از پی حق می‌زنم

بندهٔ حقم نه مامور تنم

شیر حقم نیستم شیر هوا

فعل من بر دین من باشد گوا

ما رمیت اذ رمیتم در حراب

من چو تیغم وان زننده آفتاب

رخت خود را من ز ره بر داشتم

غیر حق را من عدم انگاشتم

سایه‌ای‌ام کدخداام آفتاب

حاجبم من نیستم او را حجاب

من حیوان دوپایی رو که سینه انسان رو میشکافه و در ملا عام فلب انسان می خوره و جلوی والدین سر بچه شیعه می بره و آدم به صلیب می کشه و با سر بریده فوتبال بازی می کنه و اسیرو زنده زنده آتیش میزنه  اصلا انسان نمی دونم که بخوام طبق اصول نظامی یا شرعی مثل اسرا باهاش رفتار کنم!!  

تروریست وحشی که جز ریختن خون انسانها چیز دیگه ای حالیش نیست و به هر قیمتی حتی مرگ خودش میخواد دهها و صدها انسان رو بکشه نمیشه در زمره انسانها حساب کرد! بلاخره کفتار وحشی آفریقایی با یه آدم یه فرقی باید داشته باشه! کجای دین و قوانین نظامی گفته با حیواناتی که به کشتن انسانها حریص هستن مدارا کنید!؟

نمیگم ما هم مثل خودشون بشیم و همونکارو با خودشون بکنیم! که در اونصورت فرقی با اونها نداریم! ولی باور کنید اگر من در مقابل اونها باشم و بخوان تسلیم بشن به قول شما درست تیراندازی می کنم تا چهارنعل برن پیش حوری هاشون! 

ویرایش شده در توسط airborns
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من حیوان دوپایی رو که سینه انسان رو میشکافه و در ملا عام فلب انسان می خوره و جلوی والدین سر بچه شیعه می بره و آدم به صلیب می کشه و با سر بریده فوتبال بازی می کنه و اسیرو زنده زنده آتیش میزنه  اصلا انسان نمی دونم که بخوام طبق اصول نظامی یا شرعی مثل اسرا باهاش رفتار کنم!!  

تروریست وحشی که جز ریختن خون انسانها چیز دیگه ای حالیش نیست و به هر قیمتی حتی مرگ خودش میخواد دهها و صدها انسان رو بکشه نمیشه در زمره انسانها حساب کرد! بلاخره کفتار وحشی آفریقایی با یه آدم یه فرقی باید داشته باشه! کجای دین و قوانین نظامی گفته با حیواناتی که به کشتن انسانها حریص هستن مدارا کنید!؟

نمیگم ما هم مثل خودشون بشیم و همونکارو با خودشون بکنیم! که در اونصورت فرقی با اونها نداریم! ولی باور کنید اگر من در مقابل اونها باشم و بخوان تسلیم بشن به قول شما درست تیراندازی می کنم تا چهارنعل برن پیش حوری هاشون! 

در این دنیا هیچ کس به هیچ کاری مجبور نیست 

و اینکه کسی این اصول را رعایت کند یا نه، به خودش مربوط است ولی باید یه جوابی برای خدا هم داشته باشد

چون آخر طرف حساب خداست و حرف آدم ها زیاد مهم نیست

من باشم سعی می کنم منطق را بر احساسم حاکم کنم 

و اسیر را به عقبه می دهم تا تصمیم لازم را مرجعی مناسب بگیرد 

چون می دانم که حق ندارم به جای خدا در مورد گرفتن یا نگرفتن جان موجود زنده ای قضاوت کنم و این کار را به دادگاه می سپارم که این حق را دارد

نکته: البته بگم که پای عمل مرد مشخص می شود

در مورد خودم یه موقع دیدید تو میدان عمل از آن سر داستان که خودم انتظار ندارم زدم بیرون

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شما کل این بازیگرا و خواننده ها و سیاست مدارها رو حساب کنی سر جمع بیشتر از 2-3 هزار نفر از جمعیت کل آمریکا رو تشکیل نمی دن. ولی حاشیه نشین ها و کارتن خواب های لس آنجلس به تنهایی جمعیت میلیونی دارن که اکثریت قریب به اتفاقشون هم سیاه پوست ها و آسیایی تبارها هستن. شما برو تو ایالت فلوریدا یه دوری بزن ببین لاتینوها و سیاه پوست ها برای هفته ای 200 دلار چه کارها که نمی کنن. یا برو تگزاس و لاس وگاس تا به چشم خودت ببینی که سوسیس کیلویی 60 دلار رو به سگشون می دن ولی باقی مانده غذاشون رو به سیاه پوست ها نمی دن. بله عزیزم حالا ببین می صرفه جای اونها باشی یا نه؟

اهل سنت، همیشه میگن ایران سنی ها رو زندانی میکنه....

مسیحی های خارجی هم میگن ایران مسیحی ها رو زندانی و اعدام میکنه....

همین مسئله برای یهودی ها هم هست.....

ایا ایران مسیحی ها رو زندانی میکنه و اعدام میکنه؟ ایا ایران میره تو خیابون مثلا یه نفر از اهل سنت پیدا میکنه و میاره میکشه؟؟؟

یا اینها خلاف کارهایی هستن که حالا اتفاقا از دین و مذهبی غیر از اسلام و تشیع هستن؟؟؟

درصد زندانیان و اعدامی های شیعه‌ی ایران به چه صورته؟؟؟؟

=================

توی امریکا کلی کارتن خواب هست.... بعضی هاش سیاه، بعضی هاش چینی، بعضی هاش سفید و ....

مسئله یانه که کلی کارتن خواب دارن...

توی امریکا کلی ادم بیکار و علاف هست... بعضی ها سیاه، بعضی ها قرمز! بعضی ها زرد و بعیض سفید هستن...

جامعه‌ی امریکا مثل ایران نیست که یه پیرزن دست نوش رو بگیره ببره پیش استاندار وبگه پدر و مادرش مردن و خودش مونده و سه تا خواهر برادر کوچیک تر، سیکل رده و کارگری میکرده تا حالا و منم شوهرم مرده و هیچی نداریم، استاندار هم نامه بده طرف رو بذارن معاون شرکت گاز ناحیه‌ی ایلام مثلا....

اونجا اگر مثل سگ کار کردی و تلاش کردی و مخت کار کرد، تهش میشی صدها خواننده‌ی مکزیکی زبان و بازیگر و کارمند مکزیکی، اگر نه که هیچی نمیشی.....

همین مدونا یه روزی واسه یه صددلاری لخت میشه تا عکس رو بگیرن یا نقاشیش رو بکشن!!

همین بیل گیتس و استیو جابز یه روزی از ته انبارهاشون شروع کردن!! هردوتاشون هم احمق بودن و هیچوقت دانشگاهشون رو نتونستن تموم بکنن.... اگر ماکروسافت و اپل رو نمی‌زدن، کسی پوست خیار هم بهشون نمیداد که بخوره!!!! ولی میبینم که کمپانی های چند ملیتی چند ده میلیاردی دارن و دولت امریکا رو مالیات هر ساله‌ی اینا حساب باز میکنه....

==============

همه ی ماها توی فوربز داستان حاج اقا مک‌دونالد و همبرگرهاش و فرنچایزش رو شنیدیم....

کسی که پول دوچرخه خریدن برا نو‌ه‌اش رو نداشت... یه دوچرخه چند دلاره؟100 دلار؟؟؟

همین پیر امیدیار....

برنامه نویس ساده‌ای بود که برای سیستم عامل مک برنامه و اپ می‌نوشت!!!! سر یه ایده‌ی مسخره ایبی رو راه انداخت...

بنابراین برخلاف ایران، خیلی از کشورهای دیگه اهمیتی نداره پسر کی هستی، یا چه رنگی هستی، یا وقتی به دنیا اومدی مادرت کجا بود... اهمیتی نداره به چه جنسی برای سکص کردن علاقه داری، اهمیتی نداره که چی میکشی یا چی می‌پرستی!! کسی به کمکت نمیاد مگر خودت تلاش کنی و بسازی....

بنابراین شاید بشه گفت که توی جامعه‌ی ایران اگر بند پ نداشته باشی، هیچی نمیشی!! ولی بیرون از ایران این حرف نیست...

==================

توی همین ایران هم اختلاف طبقاتی بیداد میکنه.... بعضی ها برا سگشون گوشت میخرن کیلویی ۴۰ تومن، تو پایین شهر کسانی هستن که ماهی ۱۰۰۰ تومن گوشت میخورن....

توی همین ایلام ما، یه پیرزنه هست که جلو چشم خودم پوست موزی که من انداختم سطل اشغال رو برداشت و خورد.... هزاران بار دیدمش توی خیابون ها و هزاران بار دیگران هم دیدینش پیرزنی که زباله ها رو جمع میکنه و میخوره و میبره برا بچه‌هاش پس مونده های غذا ها رو... هزاران بار هم ملت و من رفتیم بهش در د وسعمون کمک کردیم...

==================

این چیزا همه جا هست.... اما مطمئنا سال ۲۰۱۵ و این روزها، اهمیتی که برای یه اردک، سگ یا غاز قائل هستن توی کشوری مثل امریکا، خیلی خیلی بیشتر از ارزشی هست که برای مردم عادی و فاقد بند پ توی ایران قائل میشن...

همین فردا بیا تا با یه کارت جانبازی، پاسداری یا .... ببرمت برات ۹۰ میلیون وام ۴ درصد بگیرم... همین فردا برات با یکی از همین کارتا وام ۲۵۰ ملیونی مسکن ۴ درصد و طولانی مدت میگیرم....

همین فردا بیا تا ببرمت همون بانک ۱۰۰ هزار تومن وام ۴۰ درصد نداشته باشه بهت بده!!!! :)))

در حالی که من و سایر ادم های فاقد بند پ توی مملکت خودمون برای ۱ ملیون وام، ۲ تا ضامن و ۳ ملیون سفته میبرن، افرادی هستن که چند هزار میلیارد تومن وام گرفتن و پس هم نمیدن و کسی هم ضامنشون رو کار نداره چون اصلا چنین چیزی ندارن!!!!!!!!

بله عزیزم حالا ببین می صرفه جای اونها باشی یا نه؟

بعد از تموم چیزایی که گفتم؟؟؟؟

من کسانی رو میشناسم که اینجا مهندس عمران بودن و سوار زانتیا میشدن و الان تو استرالیا نگهبان سگ هستن و وقتی باهاشون صحبت میکنی راضی هستن!!

بنابراین بله... میصرفه حتی افغانستان یا عراق( مثلا موصل در دست داعش) باشی ولی اینجا نمی‌صرفه تاجر فرش باشی... چون بدون بند پ و رشوه‌های گزاف، هیچ کاری از پیش نمیتونی ببری و خیلی راحت قانون رو میچرخونن با اون بند پ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ما از این عکس ها متوجه میشیم که اکثر جنایات داعش در حق کرد ها بوده و بقیه خیلی آسیبی ندیدن از داعش و جنگ با داعش رو بیشتر پیشمرگه ها انجام دادن تا دیگران!! :neutral: icon_cheesygrin

ویرایش شده در توسط mohammadreza98
  • Upvote 3
  • Downvote 22

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ما از این عکس ها متوجه میشیم که اکثر جنایات داعش در حق کرد ها بوده و بقیه خیلی آسیبی ندیدن از داعش و جنگ با داعش رو بیشتر پیشمرگه ها انجام دادن تا دیگران!! :neutral:

و ناتوانی در تحمل شنیدن حق!!

• Upvote 2
  • Downvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نه عزیزم

همچین خبری نیست ولی اگه دنبال استدلال درستی هستی که خودت رو قانع کنی:

میشه اینطور برداشت کرد که تمرکز رسانه ای روی جبهه هایی که اکراد (عراق یا سوریه) در اون درگیر شدند با داعش خیلی بیشتر از دیگر قسمت ها بوده در نتیجه مدیا های بیشتری هم از اون درگیری ها موجوده.

خوب بعدش باید بپرسی رسانه دسته کیه؟ و اینکه چرا اومده و با قدرت و متمرکز پوشش داده  و . . . . این کردهای مظلوم!  از کی سلاح و حمایت دریافت کردند ؟ اونایی که حمایت کردند و سلاح دادند و پوشش خبری دادند و بمباران کردند  در ازاش چی خواستند و چه هدفی داشتند؟ چرا به دیگران کمک نکردند؟ و . . . .

• Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نه عزیزم

همچین خبری نیست ولی اگه دنبال استدلال درستی هستی که خودت رو قانع کنی:

میشه اینطور برداشت کرد که تمرکز رسانه ای روی جبهه هایی که اکراد (عراق یا سوریه) در اون درگیر شدند با داعش خیلی بیشتر از دیگر قسمت ها بوده در نتیجه مدیا های بیشتری هم از اون درگیری ها موجوده.

خوب بعدش باید بپرسی رسانه دسته کیه؟ و اینکه چرا اومده و با قدرت و متمرکز پوشش داده  و . . . . این کردهای مظلوم!  از کی سلاح و حمایت دریافت کردند ؟ اونایی که حمایت کردند و سلاح دادند و پوشش خبری دادند و بمباران کردند  در ازاش چی خواستند و چه هدفی داشتند؟ چرا به دیگران کمک نکردند؟ و . . . .

خوب عزیزم منم همینو میگم دیگه!این پیشمرگه ها  خیلی زور زدن 4 تا عکس با تجهیزات آمریکایی و اروپایی که مثل نقل و نبات بهشون هدیه دادن گرفتن!وکل کشته شده های اکراد تو عراق به اندازه ی  کشته شده های پایگاه اسپایکرم نیست!حالا تو این عکسا یا کردا قربانیه جنگن یا پیشمرگه ها جنگجو های اصلی میدون!!!

• Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مردم سوریه از اینا حمایت کردن . بدون پایگاه مردمی مگه میشد سوریه همچین بلایی سرش بیاد ؟

حقشونه .... همین تروریست شپشو که 2 کلاس سواد نداره حقشونه . خودشون خواستن ، خودشون حمایت کردن و خودشون هم عضوشن 

یکی از دوستان به درستی اشاره کردن که شهری به بزرگی ادلب تو 3 روز سقوط کرد اما شهر های کوچک  نبل و الزهرا بعد از 2 سال محاصره هنوز مقاومت میکنن .

یعنی ادلب مرد توش نیست ؟ یا مرداش همین تروریست ها هستن تو عکس ؟

خودشون میخوان دیگه .... این شپشو ها رو دوست دارن . خداوکیلی الان اینایی که تو عکسن چقدر شعور دارن ؟ 

کوبانی چطور؟ اربیل چطور؟ اینها هم خودشون خواستن؟ نگید اینها ایستادگی کردن که واقعا خنده داره این حرف. اگر ایران و نیروهای ائتلاف نبودن بسیاری از شهرها که چه عرض کنم الان کل سوریه و عراق دست داعش بود و داعش به کشورهای دیگه هم لشکرکشی کرده بود. واقعیت رو نمی شه انکار کرد هر چند تلخ باشه.

• Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

عجبا !

کوبانی رو نگاه کنید مساحت ش رو و مقایسه کنید با حلب و ادلب و حمص و حتی القصیر و....

تمام شهرهای درگیر تو نبرد ، تقریبا ویران شدند ! اونوقت چطور فقط شهرهای کردنشین ؟؟

چیزی بگید با عقل و منطق و اسناد و مدارک جور دربیاد

توهم خودبزرگ پنداری اکراد بعد از وقایع دوباره شروع شد !!!!

همین کوبانی رو اگر اون همه بمباران نمیکرد امریکا ...الان از لباس زیر زنانه پوشاک فروشی های کوبانی داعش داشت پرچم درست میکرد !!!

یارو طرف گند زده به شنگال و سنجار و...بعد از اینکه گندشون رو ایران و امریکا میخوابونند میان تو همه اینترنت میگن: اصلا ما شنگال و سنجار نبودیم ...اصلا این دو تا منطقه کجا هستند ؟ مگر کرد هم توشون هست ؟ همه شون عرب بودند !

بعدا که میبری شون زیر قضیه ! میگن خوب آره این دو تا هم بودند ! ولی خوب رفتیم سراغ شون گفتند ما حمایت عرب عراقی رو میخواهیم نه پیشمرگه !!!!

حالا خوبه اونوقت یک قدمی اربیل بود داعش!!!! احتمالا اربیل هم به فنا میدادند میگفتند ، نه خوب ببینید موقعیت شهر اربیل بد بود ! میخواستیم شهر رو ببریم جای دیگری !

برو بابا خدا جای دیگه روزی نصیب تون کنه

چندین سال پیش گفتم پیشمرگه و این چیزها تقریبا تموم شده کارش! چون نسل های جدید اکراد عراقی که هی ادعای اصالت شون میاد الان در بهترین حالت زنان شون سوتین و شورتک می پوشند و یا لباس های غربی ...پسران شون هم بدتر

شبکه های کردی همه شون قابل دریافت هست برید نگاه کنید .... واقعیت ها تغییر کرده ....

یا حق

• Upvote 16
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

عجبا !

کوبانی رو نگاه کنید مساحت ش رو و مقایسه کنید با حلب و ادلب و حمص و حتی القصیر و....

تمام شهرهای درگیر تو نبرد ، تقریبا ویران شدند ! اونوقت چطور فقط شهرهای کردنشین ؟؟

چیزی بگید با عقل و منطق و اسناد و مدارک جور دربیاد

توهم خودبزرگ پنداری اکراد بعد از وقایع دوباره شروع شد !!!!

همین کوبانی رو اگر اون همه بمباران نمیکرد امریکا ...الان از لباس زیر زنانه پوشاک فروشی های کوبانی داعش داشت پرچم درست میکرد !!!

یارو طرف گند زده به شنگال و سنجار و...بعد از اینکه گندشون رو ایران و امریکا میخوابونند میان تو همه اینترنت میگن: اصلا ما شنگال و سنجار نبودیم ...اصلا این دو تا منطقه کجا هستند ؟ مگر کرد هم توشون هست ؟ همه شون عرب بودند !

بعدا که میبری شون زیر قضیه ! میگن خوب آره این دو تا هم بودند ! ولی خوب رفتیم سراغ شون گفتند ما حمایت عرب عراقی رو میخواهیم نه پیشمرگه !!!!

حالا خوبه اونوقت یک قدمی اربیل بود داعش!!!! احتمالا اربیل هم به فنا میدادند میگفتند ، نه خوب ببینید موقعیت شهر اربیل بد بود ! میخواستیم شهر رو ببریم جای دیگری !

برو بابا خدا جای دیگه روزی نصیب تون کنه

چندین سال پیش گفتم پیشمرگه و این چیزها تقریبا تموم شده کارش! چون نسل های جدید اکراد عراقی که هی ادعای اصالت شون میاد الان در بهترین حالت زنان شون سوتین و شورتک می پوشند و یا لباس های غربی ...پسران شون هم بدتر

شبکه های کردی همه شون قابل دریافت هست برید نگاه کنید .... واقعیت ها تغییر کرده ....

یا حق

تا دیروز جنابعالی و دوستانت که ائتلاف در بمباران کوبانی رو نمایشی میدونستی حالا چی شد نظرت عوض شد؟! رنگ عوض کردن هم حدی داره برادر خالص و مخلص محقق ظهور!

تنها شهری در سوریه و کل عراق که جلوی داعش وایستاد و در نهایت پیروز شد کوبانی بود نه مثل سربازان ظفرمند سوریه و عراق فرار کنن و لباساشونم دربیارن! همون زنان کردی که جنابعالی میگی لباس زیر! انتحاری میزدن داعش که داعش از سر حرص بره سر مرده شون رو ببره بیاره نمایش بده! شعر نگو لطفاً

کردهای سوریه هم در اوج ظلم و مظلومیت و محاصره از هر طرف دووم آوردن و اگر تو سوریه شهری حماسی باید مثال بزنی فقط و فقط کوبانیست که تونست فر انجام داعش رو شکست بده اگر مردان و زنانش شجاعت نداشتن ائتلاف هیچ کاری نمیتونست بکنه..

اربیل به فنا نرفت و اونها هم چیزی نگفتند و شما بهتره غیب گویی نکنی؛ شد غیب گویی اوایل حمله داعش که در مورد ظهور اما زمان بیانه میدادی!؟

پیشمرگه چه ربطی به لباس داره؟! الان تو جامعه ما فرق دختر و پسر رو نمیتونی بدی یعنی اینکه ارتش و سپاه هم به فنا رفتن؟! این دیگه چه استدلالی هست!!! اونم اینجا که یه کشور اسلامی هست و قوانین سختگیرانه در مورد حجاب داره.

شبکه های کردی مثل همه شبکه های دیگه دنیا تازه خیلی هم سنتی تر.

• Upvote 10
  • Downvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کسی نگفته فقط کردستان خراب شده....

حرف اینه که فقط کردها بودن که داعش رو به عنوان رهبر خودشون نمیخواستن و براشون اتفاق افتاد....

سایر شهرهای دیگه، همه با فرش قرم رفتن به استقبال داعش.....

Come on.... فکر میکنی همین داعش بیاد توی یه شهر شیعه نشین چقد دووم میاره؟؟؟؟؟ یا باید کل مردم رو بکشه، یا کل مردم بالقوه جاسوس دشمنانشونن!!!! فقط کافیه یه ثانیه پشتشون باشه به اینا تا یه ضربه ازشون ببینن!!!!

بنابراین این خیلی فرق میکنه با شهری که ملتش برای داعش و ورودش جشن گرفتن....

شهرهای کردستان هم امادگی رزمی چندانی نداشتن.... یه روزی صدام قیچیشون کرد، یه روزی هم قرار بود داعش.... اما اینبار تونستن حمایت جهانی برا خودشون بگیرن که بتونن مقاومت بکنن....

بله عمو ادیب.... داعش از لباس زیر خانم‌های کرد پرچم درست میکرد و خود خانوما رو هم به بردگی میگرفت و میبرد میفروخت اگر بمباران های امریکا نبود... و این نشون میده چقدر مهمه که کردها با هم باشن، مسلح باشن و سنگین هم مسلح باشن تا بتونن از خودشون دفاع بکنن....

این جنگ نشون داد که کرد ها اگر میخوان توی این دنیا زنده باشن، و لباس زیر زنهاشون تن زن‌هاشون بمونه و پرچم نشه، نیاز دارن به کمک مستشار های امریکایی و پشت‌بندش جنگنده‌های امریکایی....

خدا رو شکر میکنم که امریکا بود تا از کردهای مظلوم و بی دفاع و از کردستان دفاع کنه و اون رو حفظ کنه.... کردستان تا عمر داره، مدیون امریکا و جنگنده‌هاش هست...

سلام

شما به شکر کردنتون ادامه بدید . امیدوارم سایر هموطنان من فقط شکر نکنند ، گاهی فکر هم بکنند .  :applause:

• Upvote 10
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کسی نگفته فقط کردستان خراب شده....

حرف اینه که فقط کردها بودن که داعش رو به عنوان رهبر خودشون نمیخواستن و براشون اتفاق افتاد....

سایر شهرهای دیگه، همه با فرش قرم رفتن به استقبال داعش.....

Come on.... فکر میکنی همین داعش بیاد توی یه شهر شیعه نشین چقد دووم میاره؟؟؟؟؟ یا باید کل مردم رو بکشه، یا کل مردم بالقوه جاسوس دشمنانشونن!!!! فقط کافیه یه ثانیه پشتشون باشه به اینا تا یه ضربه ازشون ببینن!!!!

بنابراین این خیلی فرق میکنه با شهری که ملتش برای داعش و ورودش جشن گرفتن....

شهرهای کردستان هم امادگی رزمی چندانی نداشتن.... یه روزی صدام قیچیشون کرد، یه روزی هم قرار بود داعش.... اما اینبار تونستن حمایت جهانی برا خودشون بگیرن که بتونن مقاومت بکنن....

بله عمو ادیب.... داعش از لباس زیر خانم‌های کرد پرچم درست میکرد و خود خانوما رو هم به بردگی میگرفت و میبرد میفروخت اگر بمباران های امریکا نبود... و این نشون میده چقدر مهمه که کردها با هم باشن، مسلح باشن و سنگین هم مسلح باشن تا بتونن از خودشون دفاع بکنن....

این جنگ نشون داد که کرد ها اگر میخوان توی این دنیا زنده باشن، و لباس زیر زنهاشون تن زن‌هاشون بمونه و پرچم نشه، نیاز دارن به کمک مستشار های امریکایی و پشت‌بندش جنگنده‌های امریکایی....

خدا رو شکر میکنم که امریکا بود تا از کردهای مظلوم و بی دفاع و از کردستان دفاع کنه و اون رو حفظ کنه.... کردستان تا عمر داره، مدیون امریکا و جنگنده‌هاش هست...

کدوم کرد رو میگی ؟ همونایی که سر مردم کرد خودمونو بریدن گذاشتن رو بدناشون ؟ همونایی که سپاه شهید داد واسه بیرون کردنشون ؟

آره هواپیمای امریکایی بود که نجاتشون داد . اربیل رو هواپیمای آمریکایی نجات داد نه هوانیروز و F-4 ایرانی ..... نه نیروهای زمینی ایران 

اون کردها همه چی داشتن فقط پشتیبانی هوایی میخواستن  rolling_on_the_floor   نیروی زمینیشون 20 بود ، به خاطر همین فقط یک پشتیبانی هوایی همه چی رو درست کرد  rolling_on_the_floor

عزیز من این حرفا چیه میزنی خدا خیرت بده . 

داعش از لباس زیر همه خانوم های civilian کرد پرچم درست میکرد این درست .... اما خیالت راحت این امریکا نبود که نگران dignity و شرف زن های کرد بود .

چطور به این نتیجه رسیدی که امریکا واسه کردستان تره خورد میکنه ؟ چرا باید این کارو بکنه ؟

تا دیروز جنابعالی و دوستانت که ائتلاف در بمباران کوبانی رو نمایشی میدونستی حالا چی شد نظرت عوض شد؟! رنگ عوض کردن هم حدی داره برادر خالص و مخلص محقق ظهور!

تنها شهری در سوریه و کل عراق که جلوی داعش وایستاد و در نهایت پیروز شد کوبانی بود نه مثل سربازان ظفرمند سوریه و عراق فرار کنن و لباساشونم دربیارن! همون زنان کردی که جنابعالی میگی لباس زیر! انتحاری میزدن داعش که داعش از سر حرص بره سر مرده شون رو ببره بیاره نمایش بده! شعر نگو لطفاً

کردهای سوریه هم در اوج ظلم و مظلومیت و محاصره از هر طرف دووم آوردن و اگر تو سوریه شهری حماسی باید مثال بزنی فقط و فقط کوبانیست که تونست فر انجام داعش رو شکست بده اگر مردان و زنانش شجاعت نداشتن ائتلاف هیچ کاری نمیتونست بکنه..

اربیل به فنا نرفت و اونها هم چیزی نگفتند و شما بهتره غیب گویی نکنی؛ شد غیب گویی اوایل حمله داعش که در مورد ظهور اما زمان بیانه میدادی!؟

پیشمرگه چه ربطی به لباس داره؟! الان تو جامعه ما فرق دختر و پسر رو نمیتونی بدی یعنی اینکه ارتش و سپاه هم به فنا رفتن؟! این دیگه چه استدلالی هست!!! اونم اینجا که یه کشور اسلامی هست و قوانین سختگیرانه در مورد حجاب داره.

شبکه های کردی مثل همه شبکه های دیگه دنیا تازه خیلی هم سنتی تر.

کلا به خدا از مردم ما احساساتی تر وجود نداره .

چند تا سوال از عزیزان دارم اینجا . اقا من خودم کردم ، زانی چه اویشم ؟ منال کرماشانم ، کردی ایژ زانم . خونواده مادرم هم آذری هستن .

اون افرادی که اینقد واسه "پیشمرگه" های کرد یا "اذری های کشور اذربایجان"  سینه چاک میدن و خودشون به درو دیوار میزنن ، تا حالا از خودشون پرسیدن که : آیا اونها هم حاضرند واسه ما انگشتشونو بلند کنن ؟

به خدا قسم نه . 

شبکه کردی عادی هستن ؟ شما به عنوان یک ایرانی غیرتت قبول میکنه اون همه چرت و پرت که گفته میشه در مورد ما تو اون شبکه ها ؟ rudaw رو دیدی تا حالا ؟ واسه اونا خونت جوش میاد ؟

تو کوبانی واسه خودشون جنگیدن ، همونطور که الان نبل و الزهرا دارن واسه خودشون میجنگن . منت سر کسی نیستش که .

اربیل هم ما نجات دادیم ، period .

خلاصه میگم برادر عزیز ، من حاضرم واسه دفاع از خونواده شما (و البته بقیه ایرانی ها) در مقابل هر تهدید خارجی کشته بشم ، ولی جنگ در کنار PKK , YPG چون که اونها هم "کرد" هستن رو شرمنده ، نمیتونم .

ویرایش شده در توسط haman10
  • Upvote 8
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من بین جم تی‌وی و خیلی از کانال های کردی، کانال های کردی رو انتخاب میکردم! :)))

البته ماهواره ندارم...

درس خوندن توی کرمانشاه هم کسی رو کرد نمیکنه! :)

متولد کرمانشاه هستم ، پامو از کرمانشاه هم بیرون نذاشتم ، 7 پشتم هم  کرمانشاهی بوده .  :rose:

کردی هم اندکی بلدم شما بلد نیستی  :rose:

گرچه این هم معادلات رو عوض نمیکنه :) من همچنان کرد نیستم  :winking:

کلا کرمانشاهیا کرد نیستن  :winking:

جم تیوی و روداو هم بخوره تو سر صاحباشون . 

ویرایش شده در توسط haman10
  • Upvote 6
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.