Sami1993

رژه 29 فروردین 1394 ( روز ارتش ) / خبر ، گزارش ، تصویر ، تحلیل

Recommended Posts

سامانه تلاش-2 هم به سپاه و هم به ارتش تحویل داده شده، و در مراسم آغاز تولید انبوه موشک متعلق به این سامانه یعنی صیاد-2، یکی از کامیونها با پلاک سپاه حامل لانچر موشک صیاد-2 بود. ولی تکلیف تلاش1و3 مشخص نیست که در اختیار کدام ارگان قرار میگیرند.

thumb_Sayyad-2.jpg

می دونم که هنگام رونمایی پلاک سپاه داشت ولی سامانه های تلاش به پداجا تحویل می شن , اطلاعی ندارم که سپاه هم تحویل می گیره یا نه , تاکنون که هیچ مقام نظامی ای از تحویل تلاش به هوافضا سپاه هم حرفی به میان نیاورده ولی ارتش به طور حتم تلاش 1 و2 و3 را تحویل می گیره.

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کسی فیلم رژه رو داره؟ تو یه صحنه بنر روی تانک ذوالفقار رو نشون داد فک کنم یه ایی جلوی اسم انگلیسیش اضافه شده بود شایدم 3 بوده من درست ندیدم. خیلی سریع بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کسی فیلم رژه رو داره؟ تو یه صحنه بنر روی تانک ذوالفقار رو نشون داد فک کنم یه ایی جلوی اسم انگلیسیش اضافه شده بود شایدم 3 بوده من درست ندیدم. خیلی سریع بود.

نوشته بود نسل جدید تانک ذوالفقار ایران

می دونم که هنگام رونمایی پلاک سپاه داشت ولی سامانه های تلاش به پداجا تحویل می شن , اطلاعی ندارم که سپاه هم تحویل می گیره یا نه , تاکنون که هیچ مقام نظامی ای از تحویل تلاش به هوافضا سپاه هم حرفی به میان نیاورده ولی ارتش به طور حتم تلاش 1 و2 و3 را تحویل می گیره.

درپست قبلی شما گفتید که تلاش2و3 متعلق به ارتش هست.

منم اون تصویر را گذاشتم که نشون میده تلاش-2 فقط متعلق ارتش نیست، متعلق به  ارتش و سپاه است

درباره تلاش3 و1 هم درسته که به احتمال زیاد ارتش تحویل میگیره ولی دلیلی وجود نداره که بگیم سپاه تحویل نخواهد گرفت. احتمالا سپاه هم تحویل بگیره.

نکته بعدی اینکه واحدهای پدافندی سپاه هم جزو قرارگاه پدافندی خاتم الانبیا هستن.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

13940129111026555118414.jpg

عکس زیبایی است اما اگر بخواهیم
آن روی قضیه را ببینیم

عکسی میبینیم که در آن سه جنگنده متفاوت با استتار متفاوت هستند که کمی عجیب و نامعقول هست در حالی که تمام نیرو های هوایی به سمت و سوی یکپارچه کردن جنگنده ها دارن چه از لحاظ تنوع چه از لحاظ استتار

خسته نباشید باید گفت به پرسنل تعمیر و نگه داری بابت سختی های زیادی که میکشن

=================================

نکته مثبت این رژه میتونه رادار پیشرفته پسیو با قابلیت رهگیری همزمان 100 هدف که قابلیت کشف ریز پرنده ها (پرنده هایی با سطح مقطع رداری کم)حافظ باشه که رونمایی شد به یه نحوی در این رژه

سامانه های ارتباطی و کنترل فرماندهی رسول هم بود که نکته مثبتی است

=================================

روشی که در پیشه به نظرم روش درستی نیست چون ما تنوعمون در تجهیزات داره بسیار بالا میره

به نظرم وزارت دفاع به عنوان نهاد مرجع باید اعلام نیاز کنه مثلا برای تانک میدان نبرد

بعد هم سپاه هم ارتش شروع به تولید و طراحی کنن

بعد از گذشتن زمان محدودی مانند یکسال

دو طرح رو مقایسه کنه و بسنجه اون طرحی که بهترباشه انتخاب بشه به عنوان طرح اصلی تولید انبوه بشه 

و تحویل دو ارگان نظامیمون بشه

یعنی به یه نحوی مناقصه بزاره

از جنگنده بگیر تا سلاح انفرادی

این کار باعث میشه از موازی کاری

اتلاف سرمایه

تعدد گونه ها و تنوع

و خیلی چیز های دیگه

جلوگیری بشه

ارادت

یا مهدی

ویرایش شده در توسط AdmiralErfan
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نوشته بود نسل جدید تانک ذوالفقار ایران

درپست قبلی شما گفتید که تلاش2و3 متعلق به ارتش هست.

منم اون تصویر را گذاشتم که نشون میده تلاش-2 فقط متعلق ارتش نیست، متعلق به  ارتش و سپاه است

درباره تلاش3 و1 هم درسته که به احتمال زیاد ارتش تحویل میگیره ولی دلیلی وجود نداره که بگیم سپاه تحویل نخواهد گرفت. احتمالا سپاه هم تحویل بگیره.

نکته بعدی اینکه واحدهای پدافندی سپاه هم جزو قرارگاه پدافندی خاتم الانبیا هستن.

سپاه خودش خانواده رعد(1و2و3 خرداد و علم الهدی و طبس) رو داره, برای همین یه کم عجیب می شه اگر هوافضا هم تلاش تحویل بگیره.

واحدهای پدافند سپاه تحت کنترل عملیاتی قرارگاه خاتم اند ولی جزوی از هوافضای سپاه اند.

من سر حرف خودم هستم که تلاش فقط به ارتش تحویل داده میشه, احتمال داره که اون خودرو با پلاک سپاه متعلق یه صنایع هوافضا بوده(البته می دونم که وزارت دفاع پلاک زرد رنگ داره)

فعلا تا کسی از مقامات نظامی تایید نکرده یا ما تلاش رو در اختیار یگان های سپاه نبینیم , معلوم نیست که سپاه هم تلاش می گیره.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

ایکاش بعضی پروژه ها رو لغو کنند

یکیش این پروژه کایت

اصولا بعضی سلاحها ساختشون فقط پول هدر دادنه -- باید به سمت سلاحهای دور ایستای هوشمند برویم 

الان از پهپاد گرفته تا موشک یه ضعف عمده هست اونهم نیاز به هدایت توسط نفر (البته معدود موارد نادر گزارش شده که ممکن است سیستم پروسس تصویر داشته باشد که مثلا سیستم الکترو اپتیک یا اپتیک  خلیج فارس است که جای بحث دارد)

درباره موشک صیاد 4 ادعا شده که سیستمهای برتر از نمونه اصلی با تغییر عمده روی باور 373 نصب هست (باید دید)

درباره رژه برعکس دوستان که به بعد ترکیب و نحوه رژه انتقاد دارند - من بیشتر روی تکنولوژیهای جدید ارائه شده در رژه نظر دارم (حالا ببینیم چند تا هست)  این رو باید باور کرد که تا هزینه قابل توجهی تو نیروی پیاده نشه و از نظر حقوقی هم درحد متوسط لااقل بهبود پیدا نکنند و از سطح وظیفه به نیروی تخصصی استخدامی نرویم تغییر ها جدی نخواهد بود

اصولا اول باید فرماندهان ما یه مقدار زحمت آموزش رو اول روی خودشون  بکشند تا بعد پائینتر

من تو ستاد نیرو خدمت میکردم با ستوان دومی- اونجا پر درجه داره - این حرفهائی رو که گفتم خودم لمس کردم - نیروها بسیار خوب و پاک و مستضعفند - اصلا تاحالا به ارتش توجه کافی نشده که بشه انتظار خاصی داشت - حالا افزون براین نقائص در سطح فکری خود امرا هم هست که تاثیر میگذارد - ....

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

باز گلی به جمال نیروی دریایی

این کمبود اعتماد به نفس ایرانی ها خصوصا در برابر غربی ها ( در همه موارد تقریبا : فرهنگ، سبک زندگی، تسلیحات، تکنولوژی و علم ... )  باید بوسیله راههایی درهم شکسته بشه. کاش باقی نیروها هم مثل نیروی دریایی مثلا در مرحله اول یک سلاح را کپی نعل به نعل میکردند ( مثل جماران حالا با اغماض ) بعد همونطور که دیدیم در نیروی دریایی با افزایش اعتماد به نفس در پروژه های بعد جسارت تغییرات را هم در خودشون طبیعتا پیدا میکردند.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این چیه؟

139401291034453745117854.jpg

لانچر پی_15، البته ما مدل چینی یا کره شمالی (کرم ابریشم) رو داشتیم که از این شلیک نمیشن. ویرایش شده در توسط GRIPEN
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.