Recommended Posts

[quote]F-22 می توانند بدون اینکه رادارش را روشن کند کل محیط و تمامی سیگنال های الکترو مغناطسیس را شناسایی و محل و سرعت اهداف را تعیین نماید. [/quote]
تعیین محل آنتن نیازمند دید مستقیم و احتمالا کشف شدن بالای هواپیمای متخاصم است . ضمن اینکه این مطلب رو با استفاده از رادرش انجام نمیده سیتستم افزوده لینک 22 ناتو هست که اطلاعات مربوط به محوطه و دامنه تشعشعی رادارها رو قبل از حمله مشخص میکنند بصورت نقشه های دیجیتالی پیوسته برای جنگنده هاشون آپلود میکنند ! منتها رادار های خاموش و رادار های متحرک رو نمیشه با این تکنیک تعیین محل دقیق کرد ! این جنگنده سعی میکنه با توجه به اطلاعات موجود از فواصلی عبور کنه که بیم کمتری از امواج برای شناسایی شدن وجود داره .

[quote]در ایران هیچ پدافندی نداریم که بتواند جهت نابود سازی و سرکوب ّF-22 استفاده شود. [/quote]
کلا تا زمانی که عملا این جنگنده وارد آسمان کشوری نشود و بصورت تجربی آزموده نشود چنین حرفی علط است ..
اف 117 هم هم در خاموشی الکترونیک و با گریز امواج راداری در ارتفاع بالا پرواز میکرد تا بتونه تنها محموله خودش یعنی بمب های هدایت لیزری رو روی هدف بندازه .
و شکار سام 3 شد ! چون وارد منطقه ای شده بود که چند رادار مشابه مشغول به فعالیت بودند و بازتاب های یک رادار دیگه اون یکی کشف میکنه و منهدمش میکنه .
البته صحبت از خرید نمونه های جدید پیچورای 2 با ایران بوده و بصورت سری دنبال میشه .

[quote]- کشور عزیزمان ایران در بخش علوم پایه بسیار ضعیف می باشد یکی از این بخش ها متالورژی می باشد. مطمئن باشید اگر می توانستند توپ گاتلینگ را بجای توپ 33 م م استفاده می کردند. آمریکا جهت حفاظت از ناو های خود از سیسم فالانکس استفاده می نماید.[/quote]
این حرف مسخره است ! یعنی چون توپ گتلینگ استفاده نکردن در علوم پایه ضعیف هستند ؟ یعنی چون نیروی دریایی انگلستان اومده از توپ اورلیکن 20 میلیمتری سوئدی غیر خودکار روی ناوش استفاده کرده در علوم پایه ضعیف هست ؟
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/800-Royal_Navy-GCM-AO3_twin_Oerlikon_30mm_1.jpg[/img]
بعد متالورژی چه ربطی به فیزیک و ریاضی و شیمی داره ؟! و از کی تا حالا شده علوم پایه ! بهتر بود میگفتید مهندسی مواد تا متالورژی !

اون فالانکس هم دیدم که چقدر موفق بود ! توی هیچ یک از شرایط عملی ازموده شده موفق بیرون نیومد ... خصوصا یو اس اس استارک ! ساعر و ...

[quote]رادار موج میلیمتری جزء اصلی این سیستم ها می باشد. در ایران عمرا بتوانند رادار موج میلیمتری بسازد. آرایه فازی که حرفش را نزن [/quote]
به عرضتون برسونم که قطعات الکترونیکی این کار در ایران ساخته شده ! خصوصا ترانزیستور های تا 8 گیگاهرتز و زیر ساخت تولید ترانزیستور های 200 الی 300 گیگاهرتزی به بالا !!!
در ضمن برد اکتشاف این رادار موج میلیمتری بسیار کمتر از حد مورد نیاز برای کشف رادار گریز هاست !
بیشتر به رادار های باند بلند نظیر وی اچ و یو برای کشف نیاز هست .

فکر کنم کاربران جدیدالورد حتما باید تمامی تاپیک های موجود سایت رو اول مطالعه کنند ! ..
---

طراحي و ساخت Frequency Generator و سنتايز مربوطه براي رادار باند L، نيروي هوايي پيروزي، سال 1361

طراحي و ساخت VCO باند Lبراي جايگزيني با لامپ کلايسترل منعکسه در رادار ردگيري موشک، نيروي هوايي مهرآباد، سال 1362

VCO یعنی اسیلاتور کنترل ولتاژ
نمی دونم دقت کردید یا نه ، ما تو نهاجا سال 61 یا 62 موشکی که با باند ال کارکنه نداشتیم، فونیکس ایکس و میلی متری بود، اسپارو و هاوک هم باند ایکس بودن،
این دو تیتر در واقع پروژه ای برای تغییر فرکانسهای درگیری سیستم پدافندی هاوک و کاهش یاند کاری این سیستم از باند X به باند L هست، نمی دونم میشه روش اسم ارتقا رو گذاشت یا نه ، با اینکار جم کردن این سیستم و هدفگیریش با موشکهای ضد رادار خیلی سخت تر میشه اما کارایی ارتفاع پائین و برد کوتاه هاوک که تو زمان جنگ خصوصا صحنه نبرد هم خیلی مهم بود

سال 1360 سال ناکامی هاوک بود، SU-22 رو خیلی ها دسته کم میگیرن اما غلافهای اخلالگر و موشکهای KH28 ش پدری در می آورد از پدافند، تو عملیات بیت المقس علی رغم اینکه 55 تا هواپیما زدن تو یک ساعت پنج تا سایت راداری رو با KH28 زدن، این تغییر فرکانس هم به نظر می رسه به همین دلیل انجام شد، چون فرکانس ال پائین تر از ایکس بود نیازی به مولدهای جدید ، بشقاب جدید و کلا یه رادار جدید نبود ، و از طرفی چون این فرکنس جزو فرکانسهای پائینه اون زمان ردگیریش هم به مراتب باید سخت تر باشه، خصوصا برای موشکهای ضد رادار KH28 که قبل از پرواز باید جستجوگرشون برای یه محدوده فرکانسی معین تنظیم میشد، تا وقتی که این باند و فرکانسهای قابل انتخابش محرمانه میموند کار خیلی سخت میشد (اینا چیزایی بود که من شنیدم).

طراحي و ساخت LNA در باند X براي افزايش M.D.S رادار هوائي، نيروي هوايي مهراباد، سال 1362

LNA یعنی Low-Noise Amplifire ، یه قطعه به اندازه جعبه کبریت،
این قطعه کوچولو وساده به رادار این اجازه رو میده که سیگنالهای ورودی خیلی ضعیف رو هم شناسایی کنه و راندمان رادار و در نتیجه برد و توان کشف و ضد جمینگش ارتقای اساسی پیدا کنه، پروژه نصب LNA رو رادارهای باند ایکس این اجازه رو به رادارهایی مثل AN/APQ-120 فانتومها میداد تا اهداف رو در فواصلی خیلی بیشتر کشف کنن ، ناگفته پیداست که رادارهایی مثل AWG-9 این جعبه کبریت براشون شبیه خلال دوندون بود!
بعدها نهاجا به مجموعه پروژه هایی که به نصب ادوات سخت افزاری مثل LNA روی رادار فانتوم ها و تایگرها انجامید کدهایی مثل پروژه "البرز" داد و به صورت سربسته افزایش برد APQ-120 ها رو به 230 کیلومتر ( برد شناسایی نهایی نه قفل) و APQ-159 های تایگر رو به حدود 70 کیلومتر تائید کرد( نشریاتی مثل اوییشن ویک برد 159 ها رو 90 کیلومتر هم ذکر کردند که خیلی معتبر نیست)

طراحي و ساخت تست موشک با برد کم و فرکانس باند J توسط سيستم کدينگ، سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران، سال 1363

بدون شرح و بدون اطلاعت!
[size=24]
طراحي و ساخت آنتن مونوپالس باند X با استفاده از آرايه هاي شکافي با تغذيه موجبري، نيروي هوايي مهرآباد، سال 1369[/size]

پروژه ساخت رادار موشک اسپارو، همونطور که می دونید یکی از مهم ترین تفاوتهای رادار اسپاروهای سری E با F رادار نیمه فعال اونهاست که ائی ها

طراحي و ساخت سيستم VCO باند با ضزيب کيفيت حدود 1000، نيروي هوايي مهرآباد، سال 1371
طراحي و ساخت في*لتر Interdigital پنج کاناله 18-12، 12-8، 8-4، 4-2، 2-1 گيگاهرتز، مرکز تحقيقات صنايع دفاع، سال 1360

پروژه ای مربوط به کنترل خروجی امواج رادیویی از باند ال تا کی یو
از کاربردش اطلاع دقیقی ندارم

طراحي و ساخت آنتن حلزوني ارشميدس با پهناي باند 18-1 گيگاهرتز، مرکز تحقيقات صنايع دفاع، سال 1361
طراحي و ساخت لامپهاي مگنترون رادار در باند X، سال 1374-1371

لامپهای مگنترون که معرف حضورتون هستند؟ خارج از اوردر بودن این لامپها بزرگترین دلیل یک عده برای اینه که نهاجا نمی تونه از موشکهای هدایت راداری مثل اسپارو یا فینیکس استفاده کنه،
به تاریخ نگاه کنید ، سال 74 سالیه که از اون به عنوان پایان تاریخ آخرین قطعات ارائه شده به ایران در قرارداد ایران کنترا نام میبرند

طراحي و ساخت تقويت کننده 41dbm باند X برروي مدازهاي چاپي دولايه اي، 1374-1371

یک از زیر مجموعه های پروژه البرز، اینبار تقویت قابلیت تفکیک رادار

طراحي و ساخت آنتن 18-2 گيگاهرتز اسپيرال ارشميدس با محفظه پشت، 1375-1373
جداسازي سيگنالهاي مايکرويو با استفاده از فيل*تر تريپلکسور، سال 1368
خطي نمودن توان خروجي ترانزيستورهاي قدرت مايکرويو براي استفاده در ماهواره، سال 1369

[size=24][color=red]طراحي و ساخت يک آنتن ميکرواستريپي راداري، سال 71-70[/color][/size]

پروژه ارتقای رادارهای زمین پایه، پروژه ای که فکر می کنم( مطمئن نیستم ) بعدها در "رادار ملی" مورد استفاده قرار گرفت

طراحي و ساخت يک آرايه دوقطبي ميکرواستريپ باند X با استفاده از آرايه هاي شکافي موجبر، سال 71-70

فرستنده های کنترلی، سخت افزار مورد استفاده در لینکهای ارتباطی میان موشک و هواپیما یا سایت زمینی/دریایی و موشک

طراحي و ساخت سيستم VCO باند L با استفاده از قطعات نيمه هادي و محفظه هم محور، سال 71-70

ارتقای دوباره سیستم هاوک، حرکت به سمت سیستم های حالت جامد....

طراحي و ساخت Back-Cavity در باند X بهره حداقل 20db

پروژه ای مثل LNA که به افزایش نسبت سیگنال به نویز رادار انجامید.

طراحي و ساخت سيستم جمع کننده سيگنال مايکرويو، سال 71-70
بررسي افزايش ظرفيت در سيستمهاي مخابرات سيار سلولي با مراکز متحرک، سال 72
طراحي، آناليز و ساخت تقويت کننده قدرت مايکرويو و خطي کننده پيش اعوجاج، سال 72
طراحي و ساخت فيل*تر ميانگذاري موجبري با توان 600Kw با استفاده از پنجره هاي ضخيم سلفي با روش تنظيم فرکانس، سال 73
[size=18]
بررسي و ساخت آرايه SLOT دوري با پرتو OMNIDIRECTIONAL برروي استوانه در مود TM011 باند L، سال 73[/size]

طراحي مگنترن باند X و بهره حداقل و دوره کار 10000/1 ، سال 73

افزایش توان خروجی رادارهای باند ایکس رادارهایی مثل APQ-120

طراحي و ساخت دستگاه جراحي الکتريکي فرکانس بالا، سال 74
[size=18]طراحي و ساخت آرايه آنتن هاي شکافي برروي سطح استوانه اي هادي، سال 75[/size]
طراحي و ساخت ( STC (Sensitive Time Control ، سال 76
طراحي و ساخت Front End يک گيرنده کم نويز در باند X، سال 76

طراحي جامع TWT باند S، سال 76

طراحی ادوات تولید امواج الکترو مغناطیسی برای رادارهای ارتفاع پائین.

[size=18]تحليل، طراحي و ساخت آنتن ميکرواستريپ Wrapround در باند X، سال 76[/size]

پروژه ای برای ساخت فرستنده های کنترلی

آناليز و طراحي آنتن سينوس در باند فرکانس 2 تا 18 گيگاهرتز، سال 76

طراحي و ساخت ميکسر متعادل تکي با بالون هم صفحه در فرکانس 3/2 گيگاهرتز، سال 78

طراحي و تحليل و ساخت فيدرهاي خطي و سطحي براي منعکس کننده کروي، سال 78

ايجاد قدرتهاي زياد توسط ترانزيستورهاي مايکرويو باند X، سال 78

روشهاي اختلال راداري و طراحي بلوکي سيستم اختلال کننده راداري، سال 78

تئوري و طراحي و ساخت يک HRPC در فرکانس 1.2GHz- 800 MHz

طراحي آنتن ردگيري راديو سوند هواشناسي، 1360-1358

http://een.iust.ac.ir/Hodjat/main_f.html
http://ee.sharif.edu/~nayebi/fa/articles.html
تازه اینا همش کار تحقیقاتی تبدیل به عمل شده به سرپرستی یک نفر از 30 سال پیش بوده !

--

اما در مورد راداری که گفتم ..

[quote]اون چیز مخوف اگر بتواند 10 کیلومتر هم بگبرد باید جشن فن آوری برگزار نمود.
من از جمله دوست عزیزم چیزی نفهمیدم ولی کشتی ها قادر نیستند ورای افق را ببینند راداری که توانایی دیدن اهداف وارای کرو زمین رادار OTH یا Over the horizon نامیده می شود.
جهت فائق آمدن بر این مشکل رادار های دریایی از پدیده ای به نام داک استفاده می کنند که بر اساس بازتاب های اتفاقی ذرات هوا ناشی می شود و صرفا جهت اطلاع وجود هدف در سمت رادار استفاده می گردد و نمی تواند فاصله واطلاعات دیگر را شناسایی کند[/quote]

توی اون متن یک قسمتی رو با رنگ قرمز مشخص کردم تا توجه کسانی که پستها رو نخونده جواب میدن جلب کنه .

[b][i]طراحي و ساخت يک آنتن ميکرواستريپي راداري، سال 71-70 [/i][/b]

اما آنتن میکرو استریپی چی هست : لذا خواهشمندم این لینک رو مطالعه بفرمایید ! توضیحات نوشته .

http://www.eng.nus.edu.sg/EResnews/0005/rd/rd_4.htm

در جواب پهلوان هم باید عرض کنم که اصولا کسی نگفت که اون رادار موج میلیمتری هست اگر هم باشه که خوبه . اما مشکل امواج میلیمتری کلا برد کم نهایتا همون چیزی هست که میفرمایید بین 2 تا 3 کیلومتر و بیشتر بدرد استفاده بر روی موشک های ضد تانک میخوره خصوصا 94 گیگاهرتز که حالا تحت شرایطی در برد های بالاتر فقط بشه زرهپوش های بزرگ دشمن رو با حذف بازتاب زمین بواسطه اختلاف سطح با فلزات کشف کرد که در صورت بهره گیری از کامفولیج های مناسب (استتار های راداری) دیگه هیچ شناسایی ای وجود نخواهد داشت ... پس اینکه میفرمایید برای کشف رادار گریز ها احتمالا گفته خودتون هست که باید موجه بودنش بررسی بشه .

کلا منظور بنده از اون رادار این بود ! :>

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/Navico_Broadband_Radar_interior_small.jpg[/img]
البته نوع 35 گیگاهرتزش هم وجود داره ! ولی منظورم من کلا این رده نیست .
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/an05_millimeter_wave_radar_subsystems_5.jpg[/img]

استفاده از چند رادار میکرو استریپ مولتی مد که که هر کدوم به یک افق نظاره میکنند تا اسکن سه بعدی بدست بیاد .
چون طبعا این آنتها آرایه هستند و در چند خط افق مشغول به کاوش مجموع اون رو میشه یک رادار آرایه بزرگتر چند فازی و احتمالا چند موجی در نظر گرفت .
رادارهای دریایی نظیر اون چیزهایی که قبلا دیدید آنتنهای کاوش سطحی هستند و اصولا خط دید روئیت افق بر سطح دریا 12 الی 17 کیلومتر هست در همینطور وابسته به ارتفاع موقعیت رادار .
که در نتیجه با ترکیب چند رادار کاوش سطحی میشه افق های مختلف رو همزمان روئیت کرد.. پس اگر متوجه شده باشی او تی اچ همسطح با خط افق در دریا اینقدر هست حالا روی زمین هم وابسته به ارتفاعات برای هر راداری (به غیر از برخی رادار های خاص) کاهش میابد . البته ارتفاع هدف تایین کننده برد کشف است .
برد عمومی (بازاری) این رادار های دریایی که منظور من بود بطئر متوسط 48 تا 86 کیلومتر است .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان عزيز ! چرا اينقدر با هم بد صحبت ميكنيد ؟ چرا اينقدر تيكه ميندازيد؟ چرا اينقدر تو جواب دادن ها و سپوال كردن ها همديگه رو مسخره ميكنيد ؟ نا سلامتي مثلا همه ما تو يه جبهه هستيم ؟ خيلي بده كه دو تا بچه مسلمون سر يه سري قضايايي كه از لحاظ عملي اصلا بهشون ربطي نداره اينقدر به هم بي احترامي كنن !
آقايان ! اگر جنگ بشه من و شما نه پشت رادار آرايه فازي خواهيم نشست و نه توپ 23 ميليمتري و نه هيچ تجهيزات و تسليحات خاص ! من و شما نيروهاي پياده خواهيم بود ! نهايتا چند تا گروه چريكي خودجوش ! كه در جاي خودش خيلي هم مهمه !
اصلا اگر بنا رو هم بذاريم بر اينكه شما اينقدر ارتقا درجه پيدا كني كه مسپول يه وسيله مهم هم بشي ( كه بعيد به نظر ميرسه ) باز هم دليل نميشه آدم بياد تو يه سايت و اخلاقيات رو رعايت نكنه !‌
دوستان ! شما هر قدر هم سواد نظامي داشته باشيد بدون خودسازي ايماني به دردتون نميخوره ! پس بياييد در كنار علم تقوا رو هم سرلوحه كارمون قرار بديم ! با تشكر !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسم الله فی الاول والاخر

[quote]دوستان عزيز ! چرا اينقدر با هم بد صحبت ميكنيد ؟ چرا اينقدر تيكه ميندازيد؟ چرا اينقدر تو جواب دادن ها و سپوال كردن ها همديگه رو مسخره ميكنيد ؟ نا سلامتي مثلا همه ما تو يه جبهه هستيم ؟ خيلي بده كه دو تا بچه مسلمون سر يه سري قضايايي كه از لحاظ عملي اصلا بهشون ربطي نداره اينقدر به هم بي احترامي كنن !
آقايان ! اگر جنگ بشه من و شما نه پشت رادار آرايه فازي خواهيم نشست و نه توپ 23 ميليمتري و نه هيچ تجهيزات و تسليحات خاص ! من و شما نيروهاي پياده خواهيم بود ! نهايتا چند تا گروه چريكي خودجوش ! كه در جاي خودش خيلي هم مهمه !
اصلا اگر بنا رو هم بذاريم بر اينكه شما اينقدر ارتقا درجه پيدا كني كه مسپول يه وسيله مهم هم بشي ( كه بعيد به نظر ميرسه ) باز هم دليل نميشه آدم بياد تو يه سايت و اخلاقيات رو رعايت نكنه !‌
دوستان ! شما هر قدر هم سواد نظامي داشته باشيد بدون خودسازي ايماني به دردتون نميخوره ! پس بياييد در كنار علم تقوا رو هم سرلوحه كارمون قرار بديم ! با تشكر ![/quote]

به خاطر این که من و بچه ها دیگه از آیات یأسی که به عجمی نوشته شده باشه خسته شدیم،دیگه حال سعه صدر نداریم،من یکی که دیگه، هرکسی که
خداش آمریکا باشه رو ( :( :mrgreen: ) بسه دیگه بحث و مناظره و ... البته با اهلش چرا ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حفظ انسجام وروحیه فراموش نشود

ما اینجا جمع شدیم تا باهم صحبت کنیم
نه جنگ

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]حفظ انسجام وروحیه فراموش نشود

ما اینجا جمع شدیم تا باهم صحبت کنیم
نه جنگ[/quote]
موافقم من با تمام عقايدم 1 اتم از خاك ايران را به كل امريكا و روسيه و ... نميدهم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چه خوبه که بحثها بصورت علمی و بدون جنجال برگزار بشه، دوستان هم تا از صحت مطلبی اطمینان ندارند از بیان اون خودداری فرمایند.

[color=red]ذکر مطالب محرمانه نظامی کشور هم کما فی السابق ممنوع است.[/color]

----------------------------------

راستی یه سوال: چرا نواخت تیر این سلاح 500 گلوله بر هر لوله(در دقیقه) ذکر شده؟!!

در حالی که در اکثر منابع مانند این:

http://en.wikipedia.org/wiki/ZU-23-2

در اونها اسم از 1000 گلوله برای هر لوله در دقیقه هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=cyan]با سلام [/color]

[color=green]از اونجایی که اصلا علاقه نداریم بحث به حاشیه بره به دوستان توصیه میکنم که تا میتونن جواب همدیگه رو علمی بدم و منطقی درست همانند جناب واریور [/color]

[color=olive]مسئله اصلی اینه که ما اگر پشه هم تولید میکنیم که اینطور نیست در هر صورت خودمون داریم تولید میکنیم و منتظر کشورهای دیگه نیستیم که
[/color]
[color=blue]آی فلان کشور به ما پدافند میده یا نه [/color]

[color=blue]یا فلان کشور به ما گلوله میده یا نه [/color]

[color=green]سر همین s-300 چقدر خون دل خوردیم همین شما که داری انتقاد میکنی رو میگم [/color]

[color=red]چقدر حرص خوردی و هی مجله و روزنامه خریدی تا ببینی که به ما دادن یا نه
[/color]
[color=indigo]و هر دفعه وزیر امور خارجه یا هر شخصیتی میومد میگفت که نقص فنی رادار یا کوفت و زهرمارش ایراد داره

[/color]
[color=darkblue]ما نباید اینو فراموش کنیم که اگر بنا رو رو خودباوری گذاشتیم باید از اون حمایت کنیم[/color]

[color=brown]چه از طریق رسانه مثل ما یا تخصصی مثل برادرای نخبه در وزارت دفاع که البته پیشرفت 100 ساله رو 1 ساله رفتیم دیگه چه انتظاری دارید
[/color]

[color=cyan]با تشکر[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خبری بود که از دبکا نقل شده بود که گویا [b]منابع نظامی اسرائیلی[/b] این سلاح رو بسیار کار آمد دریافتند و از اون به "پاسخ قدرتمند ایران به موشک های کروز" نام بردند:
[align=left]
debkafile's military sources say that if Iran has indeed designed a weapon of this type and quality, it has come up with a powerful answer to US and Israeli cruise missiles, which pose the biggest threat to Iran's nuclear facilities in a military strike.
[/align][quote]

http://fittoblog.blogspot.com/2010/05/iran-has-new-anti-cruise-missile-weapon.html

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر seginem
این حرفها رو به دوستانی بزنین که ظاهرا به جز روندن توی اتوبان امریکا کاری بلد نیستن و کنارش هم دو تا حرف میهن پرستانه و بع اصطلاح روشنفکرانه می چپونن که بله ماهم اگر جنگ بشه هستیم و ما هم اله و ما هم بله اما نمی دونن که به عمل کار براید به سخن وری نیست.
منی که از همین حالا از امریکا دارم می ترسم روز جنگ هم می ترسم و کاری از پیش نمی برم.
و این حق است که مجاهدین راه خدا در عمل خود استوار هستند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان Planner Array Radar چطور راداریست؟ من از یکی که اینجا زیاد ازش خوششون نمیاد، درباره این سیستم پرسیدم. در مورد رادارش گفت رادارش یک Planner Array هست و نه یک Phased Array ،

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]برادر seginem
این حرفها رو به دوستانی بزنین که ظاهرا به جز روندن توی اتوبان امریکا کاری بلد نیستن و کنارش هم دو تا حرف میهن پرستانه و بع اصطلاح روشنفکرانه می چپونن که بله ماهم اگر جنگ بشه هستیم و ما هم اله و ما هم بله اما نمی دونن که به عمل کار براید به سخن وری نیست.
منی که از همین حالا از امریکا دارم می ترسم روز جنگ هم می ترسم و کاری از پیش نمی برم.
و این حق است که مجاهدین راه خدا در عمل خود استوار هستند.[/quote]

[color=blue]با سلام[/color]
[color=green]
دوست من ما نمیخواهیم پا رو حق بزاریم که همون آمریکا که جولو ما خوار شده از تکنولوژی های برتر دنیا داره استفاده میکنه که ما به برخی از اونا فکر هم نکردیم چه برسه تحقیق و یا ساختن
[/color]
[color=olive]پس نباید ساده لوحلنه به قضیه فکر کرد اونا اگر همین دین مسیحیت رو هم که دارن واقعا عمل میکردم بهت میگفتم حالا من و شما کجا بودیم [/color]

[color=darkblue]ما از یک سلاح برتر استفاده میکنیم و در پناه اون پیش میریم به نام توکل به خدا و خداوند برای همه چیز ما کافی هستند
[/color]
[color=green]حالا بیایید حق بین باشیم اگر شما جای آمریکا بودید در برابر این سلاح های ارزان قیمت ابتدایی که از تکنولوژی خاصی هم استفاده نکردن و با همین ها ممکنه نیروهای چند میلیون دلاریتونو یا گاهی چند میلیارد دلاریتونو که حاصل یک عمر تلاش شبانه روزی و دهها سال تحقیق و تجربه چند جنگ هستند رو یک شبه بفرستن اون دنیا چه میکنید؟؟؟؟؟؟[/color]
[color=cyan]
با تشکر[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام.
بابا دمشون گرم.این سامانه تو خانواده ی خودش نسبت به همه بهتره.چون محیط بیشتری رو پوشش میده.سیستمهایی مثل فالانکس ساخت آمریکا فقط سرعت شلیک زیاد و نواخت تیر بالایی دارند.ولی فقط محیط کوچکی رو پوشش میدن.هزینه ی ساختشون هم بالاست.اما دانشمندان کشور ما چیزی رو ساختن که هم کارایی بهتری داره،هم ساختش راحتتر و سریعتره،هم کم هزینه تره و میشه در تعداد خیلی زیاد اون رو تولید کرد.فکر میکنم توانایی جابجاییشم از فالانکس خیلی بیشتر باشه.دست بچه های وزارت دفاع درد نکنه.واقعا اینبار گل کاشتن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote] همون آمریکا که جولو ما خوار شده[/quote]

متسفانه باید خدمت دوست عزیزمون عرض کنم در بسیاری از موارد ما از آمریکا شکست خوردیم یا با ذلت در مقابلش کوتاه آمدیم

از اونجایی که از بعضی از مسائل پشت پرده آگاه هستم نگذارید ازشون صحبت کنم

در صحرای طبس هم ما کاری نکردیم که بخوایم بهش افتخار کنیم بلکه این خشم خدا بود که دامان آمریکا را گرفت

این که ما جوانان تا آخرین قطره خون در مقابل این آمریکا می ایستیم هیچ شکی نیست ولی در تاریخ شکست های زیادی از این آمریکا متحمل شدیم که یاداوری آنها باعث عذاب است

پس اگر تا الان یک بار هم عملا آمریکا را خوار نکردیم لطف کنید با بیان جملات احساسی نمک به زخم ما نپاشید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در گذشته ای که شما به اون استناد می کنید نه حکومت اسلامی بود و نه مجاهدی و نه اسلامی اما حالا چی .....
ملاک عمل حال ماست و اون اینکه ما به تکلیفمون عمل می کنیم و به نتیجه کاری نداریم.
اینکه صحرای طبس رو خدا انجام داد من هم همین نظر رو دارم اما چرا و خدا چرا این کار رو کرد غیر از اینه که حاکمیتی دینی و ولایی در ایران بود و دست امام زمانی که \شتش بود و خداوند عذاب خودش رو بر سر امریکاییها ریخت.
ما اگر تنها یک کار کرده باشیم و اون رو کردیم دادن این حس به تمام دنیا است که این داره زورمیگه و ما هم جلوش وای می ستیم.
حالا هر کاری می خواد بکنه مهم نیست ما کار خودمون رو می کنیم و این یعنی نابودی امریکا به قول دوستمون اگر قرار باشه 10 تا کشور مثل ایران با همین تسلیحات پیش پا افتاده با امریکا در گیر بشن که دیگه چیزی ازش نمی مونه.
دوست بزرگوار ایه اخر نظر بنده رو توجه کنین همین خاری الان هم به خاطر خداست و دست امام زمان شما دوباره نظارت خود من رو به تحویل می دین.
من معتقدم که امریکا بسیار قوی و \یشرفته است اما خداوند برای نمابودی نمرود از یه پشه استفاده و برای ابرهه از ابابیل استفاده کرد من می گم اگر ما با خدا باشیم چه بسا باز هم ابابیلها برای امریکا بلند بشن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیز آیا شما در جنگ اول خلیج فارس در جزایر سیری و فارسی حضور داشتید ؟؟

وقتی که آمریکا شرق و غرب ایران را تصرف کرد ما چه کار کردیم ؟

وقتی آمریکا به اماکن مقدس شیعیان در عراق تعرض کرد ما چه کردیم ؟

وقتی در عراق چند زائر ایرانی کشته شدند ما چه کار کردیم ؟

هر غلطی که دلش بخواد می کنه و ما متاسفانه فقط محکوم می کنیم

البته به لطف خدا در حال حاضر تعرضات آمریکا به خاطر قدرت بازدارندگی ما خیلی کمتر شده ولی تا همین چند سال پیش هم که حکومت اسلامی داشتیم نتونستیم یک حال اساسی از این زورگو بگیریم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم