Recommended Posts

[quote name='pckho0r' timestamp='1348602165' post='273892']
با توجه به عکس هایی که وریور گذاشتن به ظاهر چرخ ها و لاستیک های ساییده شده میخوره این ماشین تاریخ ساختش به ماه ها قبل برمیگرده ومشخصه تو جاده خاکی (بیابون) تردد داشته!
من اشتباه میبینم یا ضخامت ورقه های فولادی اتاق اینقدر کلفته؟؟؟ (عکس اول بالای چرخ زیر شوفر رو نگاه کنید انگار قطر ورقه اتاق یه 5 سانتی هست!!! icon_eek
[/quote]

یکی از دوستان که کامیون رو از نزدیک دیده بود گفت که ماشین رو تمیز کرده بودن و نو نبود

می گفت حداقل 1 سال کار کرده

یا اینکه آزمایشات خارج از جاده ی سنگینی رو گذرونده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
راستی ! یکی لطف می کنه فیلم نفربر طلائیه رو که 20:30 دیشب نشون داد رو بذاره :kiss: می خوام مدل تری دیش رو بسازم hee_hee ها ؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]امکانش هم هست که در ازای دستیابی به RQ-170 اجازه ی دستیابی به تکنولوژی ساخت هرمس رو به ما داده باشند ، RQ-170 برگه ای نیست که ایران به این راحتی در مبادلات نظامی ازش صرف نظر کنه تکنولوژی ساختش هم که بسیار بالاتر از Hermes هست و احتمالا مبادله ی تکنولوژی سامانه ی Buk رو هم شامل میشده (ضمن اینکه توجه داشته باشید قبل از ساقط شدن RQ-170 ، تجهیزات اخلالگر ویژه از روسیه دریافت کردیم که احتمال یک همکاری برنامه ریزی شده در این پروژه ی پهپادها میان روسیه و ایران که هر دو نسبت به تکنولوژی روز پهپادها ابراز علاقه کرده اند بعید نیست) [/quote]

اما اگر روسیه خودش این پهپاد رو داره باید از روی اون ساخته باشه ،اگر دوستان پهپادی روسی شبیه به هرمس میشناسن لطفا تصاویرشو بزارن!!!
نکته بعد یعنی ما در مدت حدودا یکسال(از زمان گرفتن rq170)،خود بوک رو تولید کردیم بعد در همین یکسال نمونه بهترش رو طراحی و تولید انبوه کردیم من که بعید میدونم.
نکته اخر rq170 در مقابل هرمس+بوک، معامله ی خوبی به نظر نمیرسه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دو نکته
اول ممنون از تحلیل های دوستان! واقعا با وجود شما دیگه دستگاههای اطلاعاتی بیگانه هیچ نیازی به تکاپو ندارن! :mrgreen: :mrgreen:

دوم به نظر من تحلیل دوستان در مورد معاوضه آرکیو170 با اون دو تا اصلا صحیح نیست و با عقل جور در نمیاد! در صنایع دفاع نیروهای بسیار زبده و دانشمندان خبره کم نیستن و خداروشکر هر روز داره به تعدادشون افزوده میشه! به علاوه این که صنایع دفاع و دیگر بخشهای نیروهای مسلح واقعا بها میدن به این نخبگان!(یه خاطره ای یادم اومد ولی حیف که.. .)
به نظر من این روش برای زیرسوال بردن دستاوردهای نخبگان روش صحیحی نیست!کما اینکه ما تو این سالها چیزایی ساختیم که دنیا رو متحیر کرده اینم مثل اونا!

از همه دوستان هم خواهش می کنم اگه نظری دارن با دلیل و منطق و سند بیان کنن نه حدسیات و غیره!
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فکر می کنم رد کشنده های سامانه بوک رو پیدا کردم ولی شاید به صلاح نباشه اینجا معرفی بشه! نمیدونم به نظر دوستان اگه مانعی نداره معرفی اش کنم تا روش بحث کنیم؟!.
.
.
.
(بیخیال بعید میدونم مشکل امنیتی داشته باشه اگه داشت مدیران خودشون حذف کنند!)

به شباهت های این دو ماشین دقت کنید :

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10187/Raad-Medium-Range-Air-Defense.jpg[/img]

[img]http://www.sanginkar.com/fa/modules/MT-Gallery/images//FREZIA3.jpg[/img]

به نظرم ذوالفقار مدل تغییر یافته این ماشین اتش نشانی فرودگاهیه! در واقع با تعویض بدنه و اتاق و برداشتن مخازن اب و ... تغییر کاربری داده شده تا سامانه های موشک بوک رو حمل کنه!
این سایت شرکت سازنده این خودرو هست و به نظر تحت لیسانس بنز المان محصولاتش رو تولید می کنه :

[url="http://www.sanginkar.com/fa/modules.php?name=MT-Gallery"]http://www.sanginkar...name=MT-Gallery[/url]

اقا اگه از فردا واردات خودروهای اتش نشانی به کشور ممنوع شد نیان در سایتو تخته کنن؟!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='pckho0r' timestamp='1348604499' post='273906']
فکر می کنم رد کشنده های سامانه بوک رو پیدا کردم ولی شاید به صلاح نباشه اینجا معرفی بشه! نمیدونم به نظر دوستان اگه مانعی نداره معرفی اش کنم تا روش بحث کنیم؟!
[/quote]

دوستان این جور چیز ها به نظر من نگفتنش بهتر است ( منظور کشور و روش فروش و معامله)
ولی اگر سامانه مشابه پیدا کردید و مقایسه کنید خوب است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
موشک و رادار نیست که ! تریلی یه !! اتاقش رو خودمون ساختیم شاسی و موتور رو هم وارد کردیم. خیلی از ماشین های نظامیمون همینطورند. هیچ عیبی هم نداره . دیگه هر چقدر هم خفن باشه از این ماشین آلات راهسازی که از شرکت کوماتسو میخریم بالاتر نیست که! کارشناس ها با یه نگاه تا شماره شناسنامه مخترع و سازندش رو هم میخونند چه برسه به موارد دیگه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان لازم است چند قضیه رو براتون روشن کنم.
1.روس ها به هیچ عنوان سامانه ی بوک را در اختیار ما قرار ندادند (قرار بود تحویل دهند اما زیر قولشان زدند).حداقل اگر سامانه ی بوک از جایی دیگری تامین شده باشد قطعآ از طرف روس ها نبوده است.شک نکنید
2.هیچ پرنده ی بدون سر نشینی از طرف روسیه یا گرجستان به دست ما نرسیده است،هرچه داریم از خودمان داریم.RQ-170 هم بسیار با ارزش تر از ان است که در اختیار چین یا روسیه قرار دهیم.مطمئن باشید در جهان فقط دو کشور به سنتینل دسترسی دارند ایران و امریکا.باز هم شک نکنید
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب چه اشکال داره در مورد کشنده رعد بحث بشه بنظرم من که هیچ مشکلی نداره
مگه اون دوستمون عکس کشنده هوو رو نشون نداد و گفت شاید کشنده باور373 هم از روی نمونه چینی کپی شده باشه و....بالاخره هر کس نظر خودشو داد و بنظرم در نهایت با توجه به فاصله محور چرخ ها از هم نتیجه گرفتیم که لانچر باور با کشنده هوو تفاوت داره و یکی نیستن

حالا چه اشکالی داره همین بحثم در مورد کشنده رعد مطرح بشه حداقل برا خود من از روزی که تو مراسم 31 شهریور این لانچر رو دیدم جای سوال بود که ایران چه جوری تونسته همچین چیزی رو بسازه
بنابراین از جناب Pckho0r
میخوام اگه واقعا سر نخی در مورد این کشنده پیدا کردن ما رو هم بی نصیب نذارن لاقل برا خود من که خیلی جالبه

بشدت منتظریم
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام
بوک را می سازیم می گویید از روسیه کمک گرفته ایم یا rq170 تعویض شده یا هرمس ، تا قبل اینکه پرتاب نشود ماکت بود . نمی دانم تا کی خود را باور نداریم ، یک نکته می گویم تا ببینم چند نفر اطلاع داشتن حتی اصلا این قضیه را می دانند ، نکته خیلی ساده است اما کسی به ان توجه نمی کند اما نکته :
کسی تا حالا قیطان دیده است ، کششهای برای نگه داشتن وسایل روی موتور استفاده می شود یا بنده کفش یک نکته مهم این بنده کفش است .گرفتید یا نه .
حتما فکر می کنید من شوخی می کنم نه مثل خیلی جدید است . خارجی ها به قیطان ، برید می گویند که چی ، قیطان یا همان برید یکی از قوی ساختار های است که بشر ساخته است این نکته را می دانستید که برید بیشترین تنشهای کششی وخمششی و.. را تحمل می کند اگر با یک پلیمر مناسب تقویت بشود این سازه با وزن خیلی کمتر از فولاد صدها برابر از فولاد قویتر می شود حالا به پرژه دانشگاهی ما مراجعه شود می دانید چند سال است ما روی این پروژه ها کار می کنیم نهایت این پروؤه ها در کجا استفاده می شود ...نمی گویم خود حدس بزنید .خیلی چیزها را ما در دانشگاه کار می کنیم که جنبه نظامی ندارد اما در پروژه های نظامی استفاده می شود و کسی هم اطلاع ندارد .همین موضوع خیلی مهم قیطان می دانید موضوع خیلی از تحقیقات نظامی جهان است .حال اگر ایران نکاتی بدست اورد ایا از جای گرفته ایم ...
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با توجه به عکس هایی که وریور گذاشتن به ظاهر چرخ ها و لاستیک های ساییده شده میخوره این ماشین تاریخ ساختش به ماه ها قبل برمیگرده ومشخصه تو جاده خاکی (بیابون) تردد داشته!
من اشتباه میبینم یا ضخامت ورقه های فولادی اتاق اینقدر کلفته؟؟؟ (عکس اول بالای چرخ زیر شوفر رو نگاه کنید انگار قطر ورقه اتاق یه 5 سانتی هست!!! icon_eek
[/quote]

احتمالا اون مربوط میشه به خم کردن لبه ورقه ها(برای اینکه لباس کارکنا بهش گیر نکنه و پاره نشه icon_cheesygrin )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
ببخشید دوستان
شمایی که این قدر ریز میشین تا بدونید ایران اینها رو چه جوری ساخته، ماکته، مهندسی معکوس و....جوری که مغز گیریپاچ می کنه این همه نظرات متفاوت رو می خونه و با خودش میگه که اصلا اینها به کجاها که فکر نمی کنن، خب داداش گلم یه کسی هم هست هم سن و سال من و شما میشینه اینها رو می سازه

یه خورده واقع بین باشیم بد نیست
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته خیلی از این مسایل بر میگرده به ذهن فعال و تخیل قوی دوستان! :-?

بهتره روی جنبه های فنی و علمی بحث بشه تا روی مسایلی متفرقه!
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='kaftar' timestamp='1348606712' post='273915']
[/quote]

احتمالا اون مربوط میشه به خم کردن لبه ورقه ها(برای اینکه لباس کارکنا بهش گیر نکنه و پاره نشه icon_cheesygrin )
[/quote]

ولی من فکر می کنم واقعآ اینقدر ضخیم باشه! اگه باور 373 از سیستم cold-lunch استفاده کنه این احتمال وجود داره که موشک بعد از پرتاب از تیوب موتورهاش روشن نشه و از بدشانسی روی اتاق سقوط کنه که جان سرنیشنان به خطر می افته و ممکنه کشنده بر اثر اسیب وارده قادر به حرکت نباشه ولی یه اتاق مستحکم میتونه جلوی این مشکل رو بگیره!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right][quote name='SoheilEsy' timestamp='1348601689' post='273891']
هیملر جان ! hee_hee بیشتر بگرد ! hee_hee این نبود hee_hee
[/quote]
فکر میکنم سینو تراک فقط یک مدل نداشته باشه[/right]

[right]ممکن هم هست از محصولات تاترا باشه[/right]
[right][url="http://img10.imageshack.us/img10/396/tatra10x10.jpg"]http://img10.imagesh.../tatra10x10.jpg[/url][/right]

[right][url="http://www.offroadvehicle.ru/AZBUCAR/Tatra/tatra_10x10%20big.jpg"]http://www.offroadve...a_10x10 big.jpg[/url][/right]
[right][quote]من اشتباه میبینم یا ضخامت ورقه های فولادی اتاق اینقدر کلفته؟؟؟ (عکس اول بالای چرخ زیر شوفر رو نگاه کنید انگار قطر ورقه اتاق یه 5 سانتی هست!!![/quote][/right]
[right]برای افزایش پایداری و جلوگیری از ارتعاشات ، لبه ورق خم میشود[/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.