Recommended Posts

اما هیچی مثل رژه گروهی که استتار کرده بودن نمیشد !!
من یه لحظه ترس ورم داشت!
راستی تانکها چی بودن من نتونستم ببینم!؟؟ icon_eek :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
درود بر شما جناب mhm
اکثر عکسها از زاویه بسیار خوبی گرفته شدن
یکی بره این عکسا رو به بچه های صداوسیما نشون بده تا یاد بگیرن به جای زوم کردن روی چرخ و چراغهای خودروهای حامل از چی باید تصویر بگیرند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]یکی بره این عکسا رو به بچه های صداوسیما نشون بده تا یاد بگیرن به جای زوم کردن روی چرخ و چراغهای خودروهای حامل از چی باید تصویر بگیرند[/quote]
گل گفتي. icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بچه یک سوال! من رژه رو ندیدم!
اینبار تانک ها انشا الله با پای مبارک خود راه رفتن یا باز هم زحمت افتاد به کول 18 چرخ های زحمت کش؟
بعدشم تانک ها چی بودن؟
بعد اونم اسکادران صاعقه همین چهار پنج تا بودن؟ (نمردیم و معنی اسکادران در ایران رو فهمیدیم)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بچه یک سوال! من رژه رو ندیدم!
اینبار تانک ها انشا الله با پای مبارک خود راه رفتن یا باز هم زحمت افتاد به کول 18 چرخ های زحمت کش؟
بعدشم تانک ها چی بودن؟
[/quote]

آسفالت خیابانهای ما به اندازه کافی مشکل دارند به قول شما اگر تانکها با پای خودشون تشریف بیاورند که مصیبت است icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بعدشم تانک ها چی بودن؟ [/quote]

T 55 مثلا بهينه سازي شده همراه با ذوالفقار و T 72

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بنده هر سال برای دیدن رزه میرم
سالهای قبل با امسال یه نقاط ضعف و قوتی داشت ویه سزس حاشیه هایی که شاید شنیدنش برای دوستان خالی از لطف نباشه :
اول نقاط قوت :
1- سالهای گذشته زیاد به ملتی که میومدن برای دیدن مراسم اهمیت نمیدادن و با اینکه یه سری جایگاه هر سال برای نشستن مردم در نظر میگیرن اما سالهای قبل این جایگاها خیلی کم بود ولی امسال هم بیشتر بود وهم اینکه یه پذیرایی ساده از ملت می کردندکه حداقل ادم یه کم دلش گرم میشد که اینجور مواقع به مردم احترام گذاشته میشه در ضمن باور کنید 60% از کسایی که کوبیده بودن اومده بودن برای دیدن مراسم از نوجوونا بودن!

2- در رزه امسال ارتشی ها به سبک جدیدی رژه رفتند !

3- بروبچز بسیج عشایر- لر - کرد و...با اون اسلحه هاشون ( عشایر با m1) نظر همه رو به خصوص مستشاران نظامی رو به خودشون جلب کرده بودن!

4- باور کنین تا موشک سجیل از جلوی جایگاه رد شد همه سوت وکف زدن ( بماند که همون طور که گفتم بیشتر ملتی که اومده بودن از جوان ها ونوجوان ها بودن که با دیدن موشک سجیل بعضی هاشون اشک شوق تو چشماشون حلقه زده بود و یهو به صورت خود جوش ملت شروع کردن به کف زدن)

5- ......

اما نقاط ضعف :
1- از بدو بدوی مسئولان میشد فهمید که نهایت سعی رو میکنن برای اجرای بهتر مراسم ولی وسط سخنرانی رئیس جمهور کل بلند گوها به غیر از جلوی جایگاه از کار افتاد و تا اخر مراسم هم درست وحسابی وصل نشد.
2- علی رغم احترامی که به مردم گذاشته میشد اما یه سری سرباز بودن که فرمانده هاشون فکر کنم زیاد جو گیر شون کرده بودن و اونا هم به الکی میپیچیدن به پای ملتی که اومده بودن برای مراسم ( مثلا" در خود جایگاهی که برای مردم در نظر گرفته بودن ) باور کنین الکی الکی هم بود!
3- من یکی که 140 فروند هواپیما ندیدم ( ایران 140 نبود - آواکس نبود _ ... نبود - .... نبود !!!حالا بماند که اون بنده خدایی که پشت تریبون بود هر از چند گاهی می گفت بیننده گان عزیز (نمی دونم منظورش ما بودیم یا بیننده گان تلویزیون ) دقایقی پیش شاهد پرواز 140 فروندی ه.اپیماهای .... وهلیکوپترهای ارتش ... بودیم icon_eek که باور کنین من یکی از اول تا اخر مراسم هواپیما رو که گفتم ولی4 تا هلی کوپتر بیشتر ندیدم ( 2 تاش مال رئیس جمهور بود - یکیش چتر باز آورد - اون یکی دیگه هم که اولای مراسم اونجا میپلکید فکر کنم مال صدا سیما بود !)
همین دیگه !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستانی که تو رژه بودن یه سوال دارم. من که تو عکسایی که منتشر شد 4 تا صاعقه بیشتر ندیدم می خواستم ببینم آیا واقعا یک اسکادران صاعقه به پرواز در اومد، چند تا صاعقه دیدید؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
واقعا دستتون درد نکنه از زوایای بسیار خوبی عکس گرفته بودید.
icon_eek
اگر باز هم عکسی دارید قرار بدهید که دوستان استفاده کنند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یکی از ضعفهاهم که در آخر مشخص بود به موقع نرسیدن بعضی از گروههای زرهی به مراسم بود در آخر ادوات زرهی رو اون طور با سرعت از جلوی همه رد کردن .
ولی اون ضد هوایی 8 لول مراتب تعجب رو فراهم کرد بعد هم قرارگاه خاتم هم گل کاشت 4 تا تورم 1 و 4 تا هم صام 6 رو به صحنه آورد که خیلی زیبا بود ولی همانطور که دوستان گفتن هیچی به اندازه موشکهای سجیل و شهاب نبود که ملت یه هو منفجر شدن سوت هیا هو فضا رو گرفت که باید گفت خیلی زیبا بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]یکی از ضعفهاهم که در آخر مشخص بود به موقع نرسیدن بعضی از گروههای زرهی به مراسم بود در آخر ادوات زرهی رو اون طور با سرعت از جلوی همه رد کردن .
ولی اون ضد هوایی 8 لول مراتب تعجب رو فراهم کرد بعد هم قرارگاه خاتم هم گل کاشت 4 تا تورم 1 و 4 تا هم صام 6 رو به صحنه آورد که خیلی زیبا بود ولی همانطور که دوستان گفتن هیچی به اندازه موشکهای سجیل و شهاب نبود که ملت یه هو منفجر شدن سوت هیا هو فضا رو گرفت که باید گفت خیلی زیبا بود.[/quote]
اون توپ ضدهوایی 6 لول 23 میلیمتری بود و موشک های شرکت کننده در رژه سجیل-1، قدر-1 و شهاب1و2و3 بودند.
در مورد آخر رژه هم حق با شماست، لیدر نیروی دریایی با تأحیر وارد شد. گویا خوابش برده بود. به هر حال سرهنگی که در مسئول هماهنگی رژه بود چنان با عصبانیت به سمت عقب نیروها میدوید که تمام سربازان موجود در مسیر به حالت احترام میخ کوب شدند. آخه حق داشت. شکاف ایجاد شده چنان بود که بعضیا فکر کردند که رژه تمام شده icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ظاهرا" هر سال یکی از نیروهای نظامی (انتظامی رو نمی دونم) عهده دار برگزاری مراسم هست که من شنیدم امسال برگزاری مراسم به عهده سپاه بوده .
ولی در مورد رژه هوایی خیلی بیشتر از اینها از ارتش انتظار می رفت !
رژه هوایی اون هم با تعداد کم ( من که نشمردم اما مطمئنم 60 تا خیلی کمتر بودن یا اینجوری بگم که مطمئنم 140 تا نبودند) دیگه نباید خیلی مشکل داشته باشه!
در وصف رژه هوایی امسال به ذکر همین نکته بسنده می کنم که ملت یه دونه یگان پیاده سان میدیدند یه دونه اسکادران هواپیما !
اما از انصاف هم نگذریم اگه اون حادثه هوایی با مانوردرارتباط بوده باشه دیگه برای اون مدیری که رژه هوایی رو مدیریت میکرده اعصابی باقی نمونده که بخواد این چیزها رو مدیریت کنه !
از اون طرف هم واقعا" نوبره که ما تویه رژه هوایی .... حالا چه برسه به این که بخواییم .... بجنگیم !
خب دیگه پیش میاد ... چه میشه کرد icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
متاسفانه کسی به سوال من پاسخ نداد، این یعنی احتمالا فقط همون 4 تا صاعقه بوده.
من تو یه فاروم انگلیسی زبان از قول یه بنده خدایی شنیدم که اون باز خودش از یکی دیگه که اونجا بوده نقل می کرد که 8 تا صاعقه در حال پرواز در ارتفاع پائین دیده. می خواستم ببینم دوستانی که اونجا بودن هم همچین چیزی دیدن یا نه؟

ولی اگه واقعا همون 4 تا صاعقه بوده باید بگم اینجور اطلاع رسانی دیگه داره پاک افراد رو نسبت به خبرهای مقامات نظامی بی اعتماد می کنه و متاسفانه در محافل خارجی هم که شده مایه به سخره گرفتن ایران و این سیاست مقامات نظامی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]از اون طرف هم واقعا" نوبره که ما تویه رژه هوایی .... حالا چه برسه به این که بخواییم .... بجنگیم !
خب دیگه پیش میاد ... چه میشه کرد Sad[/quote]
علی رغم حرف های زیبایی که مسئولین می زنند با توجه به شرایطی که می بینیم راستش من یکی دارم کم کم از نیروی هوایی قطع امید می کنم icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=red][size=18]پيام سرلشگر صالحي به مناسبت فرا رسيدن روز ارتش و حماسه آفريني هاي نيروي زميني[/size][/color]

بسم الله الرحمن الرحيم

بيست و نهم فروردين ماه ، روز ارتش و بزرگداشت حماسه آفريني هاي غيورمردان نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران،يادآور دلاورمردي ورشادت سلحشوراني است كه در سايه حمايت هاي بي دريغ حضرت امام(رضوان الله تعالي عليه ) با بذل جان و تقديم هزاران شهيد، نقش اساسي در پيروزي ، شكل گيري و مهندسي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران داشته اند .امروز ارتشيان غيوراين افتخار را دارند كه قوي تر از سنوات گذشته ، در راستاي حفظ تماميت ارضي وحراست از حدود ثغور ميهن اسلامي ،امنيت همه جانبه سرزمين عزيزمان را در مقابله با تهديدهاي زميني ، هوايي و دريايي تضمين نمايند.

اكنون و درطليعه سال " همت مضاعف ، كار مضاعف " ارتش مقتدر جمهوري اسلامي ايران با اتكال به قدرت لايزال الهي و تحت توجهات حضرت ولي عصر ارواحنا لتراب مقدمه الفداء توانسته است با تلاش كاركنان مومن ، شجاع و ولايتمدار خود مدارج ترقي و پيشرفت را در زمينه هاي مختلف علمي، فضائي، نظامي ، پزشكي و آموزشي به مرتبه اي برساند كه خود را از هرگونه وابستگي به بيگانگان برهاند .

ارتش جمهوري اسلامي ايران به عنوان ارتشي مومن و مقتدر، همدوش با ساير نيروهاي مسلح كه كانهم بنيان مرصوص اند توانسته است در سال گذشته دهها طرح خودكفائي از جمله ساخت ناوشكن جماران، تامين و تقويت امنيت در مرزهاي زميني ، هوايي و دريايي و توفيق الهي در دستگيري تروريست ها و قاچاقچيان وابسته به ايادي استكبار را دستاورد پايداري و حركت به سمت شكوفايي خويش سازد.

بي ترديد نقش ارزنده و پرافتخار كاركنان ولايت مدار ارتش درحفظ و ارتقاء اقتدار نظام مقدسمان در پرتو رهبري هاي خردمندانه فرماندهي معظم كل قوا و ايمان عميق به ارزش هاي ديني و معنوي از چنان استحكامي برخوردار گرديده است كه هرگونه توطئه عليه نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران از سوي دشمنان داخلي و خارجي همچون گذشته بي حاصل خواهد ماند و حريم مقدس جمهوري اسلامي ايران و دستاوردهاي گرانبهاي آن از تجاوز اهريمنان مصون خواهد بود.

اين جانب بارديگر فرا رسيدن بيست و نهم فروردين ماه روز ارتش جمهوري اسلامي ايران و بزرگداشت حماسه آفريني هاي نيروي زميني را به محضر مبارك فرماندهي معزز كل قوا و امت قهرمان ، بويژه رزمندگان ارتش سرافراز ايران اسلامي تبريك و تهنيت عرض نموده و علو درجات امام شهيدان، بنيانگذارجمهوري اسلامي ايران و شهداي گرانقدر انقلاب و جنگ تحميلي و همه شهيدان راه آزادي را از درگاه ايزد متعال خواستارم و عزت وعظمت بيش از پيش كشورمان را در پرتو عنايات يگانه منجي عالم بشريت ، حضرت ولي عصر (عج) با رهبري مدبرانه حضرت آيت الله العظمي خامنه اي(مدظله العالي) مسئلت مي نمايم.

سرلشگر ستاد عطاء الله صالحي

فرمانده كل ارتش جمهوري اسلامي ايران

http://aja.ir/portal/Home/ShowPage.aspx?Object=News&CategoryID=f7d36395-588c-496a-983f-379f6fcae43f&WebPartID=493a2a6c-5f7a-45a8-8162-9a5b4a1c3c24&ID=e545c400-8cae-460b-824f-85610dc15dc8

ب

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.