امتیاز دادن به این موضوع:

30 ارسال ها در این موضوع

پادکست در مورد حمله موشکی به سپاه  به داعش   ظاهرا  موشک کردستان از سنندج شلیک شدن  دقیق نتوانستن جئو لوکیشن انجام بدن 

http://armscontrolwonk.libsyn.com/the-zolfaqar-at-war

4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

موشک ذوالفقار دارای سر جنگی جدا شونده و مستقل است.

موفقیت ۲ موشک از ۶ تا از اسرائیلیاته :-) 

همه موشکها اصابت کرده اند. اصولا این خانواده از موشکها بسیار قابل اعتمادند

4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یک نکته مهم اینه که اصولا ماموریت این موشک ها زدن یک خانه یا ساختمان کوچک وسط یک شهر نیست.موشک های بزرگ مثل شهاب و سجیل برای زدن پایگاه های بسیار بزرگ و شهر ها و پالایشگاه ها و این موشکهای سری فاتح برای اصابت دقیق تر به همین اهداف طراحی شدن.مثلا خلیج فارس که هم خانواده همین فاتح و ذوالفقار هست قراره یک ناو هواپیمابر با اون جثه رو بزنه.

البته که تو تمام تصاویر پیداست خطای موشک ها چند متری بوده.حالا شما تصور کنید تو زدن یک پالایشگاه چند متر اینور و اونور خیلی تفاوت نداره.یا مثلا برای یک فرودگاه هدف هرچی که باشه چند متر خطا باز هم منجر به خسارت میشه.

همین افزایش برد تا ۷۰۰کیلومتر برای دقیق ترین موشک بالستیک ما یک کار عظیمه.

6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با دیدن تصاویر و فیلم که به عدد شش نمیرسیم(حداکثر چهار). یا پهپاد دو اصابت دیگر را جداگانه فیلم نگرفته و یا کلا چهار موشک اصابت کرده

0

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
18 hours قبل , hosm گفت:

موشک ذوالفقار دارای سر جنگی جدا شونده و مستقل است.

همه موشکها اصابت کرده اند. اصولا این خانواده از موشکها بسیار قابل اعتمادند

من داستان موشکی رو دنبال نکردم زیاد، میشه بفرمایید این "بسیار قابل اعتمادند" از کجا اومده؟

یعنی کدوم عملیات‌های نظامی اینها رو دیدیم تا حالا که موفق بوده و بر اساس اون داریم میگیم "بسیار قابل اعتمادند" ؟

فعلا که تمام چیزی که دیده میشه، برخورد به زمین خالی هستش! :) و فقط حدس میزنیم که موشکه خورده یه جای مهم زیر زمین و خسارت به بار اورده! :)

من شخصا دستورالعملم Show Pictures or it never happened هستش! :)

9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
19 hours قبل , hosm گفت:

چیزی که دیده شده این بوده ،اگر شما چیزی دیدین ((نه میدانید ،مدرک ،بدون مدرک هیچ )) بگین اگر نه حرف شما کذب محض و پروپاگاندا کاملا بچه گانه و به نوع پیش زمینه برای ماست مالی هست

در ضمن موفقیت هم نیست ، برخورد ،دقت کنید برخورد دو موشک دیده شده ، اگر اهداف همون مناطق بوده باشن میتوان گفت موفقیت  ولاغیر

اینجا یه زمانی سایت تخصصی بود ،برای پروپاگاندا و شعار سایت های بسیار زیادی هست که میتونین تشریف ببرین با آسودگی تمام بدون مدرک هرچیزی رو بگین کلی هم تشویق بشین

14

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با تشکر از دوستان عزیز

یزدان عزیز هم می‌تونند از کلمات محبت آمیزتری استفاده کنند :-)

من مدرک قابل ارائه ای ندارم منتهی بررسی رزمایش‌ها و ضمنا توجه به موشکهای مشابه و ضمنا اصل هدایت پذیری و سوخت جامد بودن، حرف سپاه رو تایید می‌کنه

طبیعتا ملاحظه‌ای بوده که فیلم برخورد همه را نشان نداده‌اند. فیلم برخورد موشک بالستیک بسیاری از مسائل رو برملا می‌کنه (فنی) . حالا بماند پروپاکاندای رسانه‌ای و...

ضمنا دلایل مخلفین برخورد همه موشکها رو هم در نظر بگیرید. گفتند در عراق سقوط کرده و عکس از گودالهایی با عمق بسیار کم نشان دادند که هیچ نشانی از انفجار یک سر جنگی ۶۰۰ کیلویی نداشت و طبیعتا مربوط به سقوط بدنه موشک بود

7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

قطعا همه عزیزان از دقت بسیار بالای موشک های کروز نسبت به بالستیک اطلاع کافی دارند اون هم کروزهای  امریکایی و روسی که قطعا بهترین ها هستن

اگر فیلم حمله روسیه که از ناوشکن و زیردریایی با شش موشک انجام شد رو دیده باشین اون ها هم برخورد چهار موشک رو نشون دادن در واقع دو سوم شلیک ها اون هم از فاصله بسیار کم تر از 700 کیلومتر و با موشک های بسیار دقیق کروز

از طرفی همه عزیزان در جریان شلیک 59 موشک امریکا به سوریه هستن اون هم باز از فاصله بسیار کمتر و با موشک های کروز فوق پیشرفته ی  تام هاوک نکته مهم اینه که فقط 23 موشک برخورد کرده به پایگاه یعنی فقط یک سوم موشک ها ،،حالا برخی از مقام های روسیه گفتن که این 36 تارو ما با اس 300 و سوخو 35 رفتیم زدیم ولی خب کیه که باور کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!

حالا با توجه به مختلف بودن مناطق حمله سپاه به تروریست ها یا باید پنج ،شیش تا پهباد همزمان توی سوریه بلند میکردن که تصاویر همه رو بگیرن و سریع به تلگرام جناب یزدان عزیز ارسال میکردن که ایشون  قانع بشن ،،یا به دو سه نقطه بسنده میکردن به اعتقاد  من حتی اگر از شش موشک فقط همون دوتا برخورد کرده باشه باز هم چیزی از ارزش  کار سپاه کم نمیشه

این نکته رو هم اضافه کنم اون تصاویری  که نشون میده  سه ناحیه  از یک محله در حال سوختن هستن به نظر نمیرسه که با یه موشک این اتفاق افتاده باشه فاصله ی این سه ناحیه از هم چهل پنجاه متری باید باشه با توجه به کانون انفجار ها احتمال اینکه سه موشک برخورد کرده باشه بسیار زیاده حالا یا پهباد نتونسته فیلم موشک های دوم و سوم  رو بگیره یا گرفتن ولی نشون ندادن خدا داند

-2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
5 hours قبل , hosm گفت:

یزدان عزیز هم می‌تونند از کلمات محبت آمیزتری استفاده کنند :-)

اسرائیلیاته ...

5 hours قبل , hosm گفت:

من مدرک قابل ارائه ای ندارم منتهی بررسی رزمایش‌ها و ضمنا توجه به موشکهای مشابه و ضمنا اصل هدایت پذیری و سوخت جامد بودن، حرف سپاه رو تایید می‌کنه

اگر بررسی رزمایش ها  آزمایشات ملاک باشه باید ما برخورد موشک های کروز آمریکای و اروپایی و روسی رو ۱۰۰ % بدونیم که در واقیت اینطور نیست ، فرق تست عملی در جنگ با تست در یه محیط کنترل شده آزمایشی در همینه ،حالا مابقی موارد که در آزمایشات و رزمایش ها هم لحاظ میشه رو کاری نداریم

5 hours قبل , hosm گفت:

طبیعتا ملاحظه‌ای بوده

هیچ ملاحظه منطقی نمیتونه وجود داشته باشه ، قصد ما از زدن این موشک ها نشون دادن چنگ دندان به اعراب و حامیان اونها بوده که تازگی به شدت هار شدن نه حمله موشکی و ضربه زدن به گروه چریکی که از اساس پایگاهی نداره که بخواد با این حمله ها آسیب جدی ببینه ،کلا اگر داشت چریک نمیشد

حالا شما به من بگو دشمنانی که با وجود کلی پدافند ضد بالستیک که در عمل در مقابل موشک های بالستیک یمنی ((اون تعداد معدودی که در هوا خودش ساقط نشده )) هم خوب کار کرده با نشون دادن این دوتا نقطه برخورد که از شانس بد دقیق به همون یه گله زمین صاف وسط اون همه خونه فرود آمده میترسه یا خوشحال میشه که نه بابا ، نه نقطه زن آنچنانی هست که میگن نه سر جنگی آنچنانی داره ؟تازه همه اینها در صورت برخورد هست و نه اینکه ما با پدافند بزنیم

5 hours قبل , hosm گفت:

ضمنا دلایل مخلفین برخورد همه موشکها رو هم در نظر بگیرید. گفتند در عراق سقوط کرده و عکس از گودالهایی با عمق بسیار کم نشان دادند که هیچ نشانی از انفجار یک سر جنگی ۶۰۰ کیلویی نداشت و طبیعتا مربوط به سقوط بدنه موشک بو

دلایل عدم برخورد اینه که شما هیچ تصویری الارقم منطقی بودن پخش اون پخش نکردین ،افر گفته شده موشک ها به نقاط مورد نظر برخورد کرده پس حتما با پهپادی مثل همین دو نقطه ازشون فیلم تهیه شده ، نمیشه گفت موشک رو فایر کردن بعدا حدس زدن خورده ،حتما بالای اهداف پهپادی بوده ،اگر بوده کو ؟ بقول دوست عزیزم میثم Show Pictures or it never happened

3 hours قبل , OMID313 گفت:

حالا با توجه به مختلف بودن مناطق حمله سپاه به تروریست ها یا باید پنج ،شیش تا پهباد همزمان توی سوریه بلند میکردن که تصاویر همه رو بگیرن و سریع به تلگرام جناب یزدان عزیز ارسال میکردن که ایشون  قانع بشن ،،یا به دو سه نقطه بسنده میکردن به اعتقاد  من حتی اگر از شش موشک فقط همون دوتا برخورد کرده باشه باز هم چیزی از ارزش  کار سپاه کم نمیشه

آیا برای کشوری که ادا میکنه جزو ۲ کشور برتر ساخت پهپاد هست بلند کردن دو پهپاد سخته ؟ پهپاد نفرستادن بالای سر اهداف یعنی دقیقا اینکه شما به سیبل تیرندازی کنید ولی چشمتون رو ببندین نبینین کجا خورد ،اصلا خورد  یا نخورد ،شاید به نظر شما این منطقی بیاد ولی فکر نکنم برای سران سپاه و کلا همه مردم این حرکت عقلانی باشه

در ضمن برای بار دوم میگم اینجا زمانی یه انجمن تخصصی بود ،در انجمن تخصصی رویا پردازی نمیشه اینکه طرف گفته اینطوری هست پس هست وجود نداره با مدارک انسان قانع میشه ، شما رو هوا قانع میشی مشکل خودت هست ،کم شدن و نشدن از ارزش های سپاه هم اینجا ملاک بحث نیست ،اینجا عملکرد این موشک ها سر شرایط واقعی قرار نشون داده بشه 

6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نقل قول

از طرفی همه عزیزان در جریان شلیک 59 موشک امریکا به سوریه هستن اون هم باز از فاصله بسیار کمتر و با موشک های کروز فوق پیشرفته ی  تام هاوک نکته مهم اینه که فقط 23 موشک برخورد کرده به پایگاه یعنی فقط یک سوم موشک ها ،،حالا برخی از مقام های روسیه گفتن که این 36 تارو ما با اس 300 و سوخو 35 رفتیم زدیم ولی خب کیه که باور کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!

تا جایی که یادم میاد، این قضیه ابرو ریزی برای روسها شد چون اعلام کردن ۲۳ تا موشک بوده و بعدش مشخص شد ۵۰ تا موشک از بالای سر پایگاهشون در طرطوس رد شده و حضرات نصفش رو حتی ندیدن!!!!

بازم میگم! من داستانهای موشکی رو زیاد دنبال نمی‌کنم و برام هم اهمیت چندانی نداره و صرفا به عنوان یه ادمی دارم صحبت میکنم که یه چیزایی شنیده و میخواد دقیق تر بشنوه! :)

7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کلا هفت تا موشک شلیک شد سه تا از کردستان چهارتا هم از کرمانشاه
فیلمی که پهپاد ها دادن اصابت دوتاشون بود
چیزی هم که رادار های اسرائیلی ها رهگیری کردن که معلوم بود دقیق از این فرصت بهره میبرن
سقوط سه فروند در عراق و خوردن دوتا در فاصله های چند ده کیلومتری
دوتا هم که زمین خالی خوردن که البته اونا رو موفقیت امیز میگیریم چون اساسا موشک بالستیک هدفش مناطق وسیع مثل پایگاه های نظامیه
این ماه عسل عملکرد موشک های نقطه زن ذوالفقار بوده در مسیری که هیچ سامانه پدافندی هم نبود
تکیه بر قدرت موشکی و احساس اقتدار توسطش نوعی خود فریبیه ...خصوصا که کشورهای اطراف مثل عربستان بیکار ننشستن از الان سفارش سامانه های تاد شروع شده
به شخصه بیشتر به ضرب شصت یک نیروی هوایی مدرن اعتقاد دارم...که ما عاجزیم..اگه فانتوم ها هم بلند میشدن غیر از خطر جنگنده های ائتلاف
بعید بود به علت نقص فنی سالم برگردن

-7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
10 hours قبل , OMID313 گفت:

این برای من هم سوال شده بود که کی راست میگه ولی چند هفته پیش تصاویر ماهواره ای فرودگاه اپدیت شد (تصاویر مربوط به 3-4 روز بعد از حمله هستن ) و با زوم کردن روی اهدافی که ادعا شده بود هدف قرار گرفتن فهمیدم روس ها چه راحت دروغ گفتن . قطعا بیش از 23 موشک به پایگاه برخورد کرده شاید در اینده یه تاپیک در این مورد بزنم و با تصاویر ثابت کنم . تنها یک بخش از پایگاه رو به علت احتمال حضور نیروهای روس یا هر دلیل دیگه ای هدف قرار ندادن و خبرنگارهای روسی و ایرانی و سوری و ... از همون یه بخش گزارش میدادن . در عکس زیر اهداف ادعایی مشخص شده :

Trumps-bombardment-of-Syrias-Shayarat.pn

حالا اگه به سایت زیر برید و روی اهداف زوم کنید و فیلتر 2017.4.10 (این تاریخ 3-4 روز بعد از حمله هست ) رو انتخاب کنید متوجه اصابت ها میشید . فقط 10 موشکی که ادعا شده به انبار مهمات خورده برای من قابل تشخیص نبود یعنی شکل انبارها طوری هست که بر خلاف شلترها یا ساختمان ها سوراخ شدگی و یا اثار سوختگی و ویرانی رو نمیشه تشخیص داد یا شاید هم من نتونستم .

https://www.terraserver.com/view?utf8=✓&search_text=shayrat+air+base&searchLat=&searchLng=&lat=&lng=&bbox=&center=

در مورد حملات موشکی سپاه هم به نظرم حملات خوب و موفقی بود (دقت موشک ها برای زدن مراکز مهم خوبه ) فقط 2-3 تا سوال برام پیش اومده یکیش اینکه قدرت سرجنگی چقدر هست ؟ با دیدن فیلم اصابت میشه تشخیص داد کلاهک نسبت به فاتح سبکتر شده یا در همون حد هست ؟ سوال دوم اینکه برای دقت بهتر این موشک ها احتمال داره از سیستم هایی مثل جی پی اس یا گلوناس کمک گرفته باشن یا بدون استفاده از این سیستم ها این دقت حاصل شده ؟ و سوال سوم هم اینکه چرا فقط اصابت 2 موشک رو نشون دادن ؟ به نظر من احتمال داره در اینده و در کلیپ هایی که از سپاه منتشر میشه یا گزارشاتی که امثال مراتی به مناسبت های مختلف تهیه میکنن فیلم اصابت های بعدی هم نشون داده بشه هرچند دلیلی برای اینکار نیست و بهتر بود فیلم همه رو یکجا نشون میدادن .

6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این لینک جزئیات این حمله است که به صورت رسمی توسط سپاه منتشر شده

http://www.eghtesadnews.com/بخش-سایر-رسانه-ها-61/172691-سپاه-گزارش-داد-جزئیات-خسارات-تلفات-سنگین-تروریست-های-داعش-اسامی

منطقه عیاش شمال شهر دیرالزور

منطقه المحسن شرق دیرالزور

مقر تجمع داعش در شهر المیادین

ساختمان بیمارستان نظامی جنب ساختمان پست و تلگراف شهر المیادین

شاید سپاه در تعداد نفرات کشته ها اغراق کرده باشه اما اگر به این چهار نقطه موشکی اصابت نمیکرد سپاه لازم نبود نامی از اون محله ها ببره و ادرس دقیق بده

شاید موشک های قیام خورده باشه توی عراق یا رفته باشه تو باقالیا اما فکر نمیکنم موشک های ذوالفقار دیگه اونقدر فاجعه باشه ،،به گفته اسرائیلی ها هم نمیشه استناد کرد دیگه هیچکی رادار و ماهواره نداره فقط اونا تونستن بفهمن موشکا کجا خورده؟؟؟؟!!!!!!

1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم