reza4087

تهاجم ارتجاع عرب ( به رهبری آل سعود ) به یمن / خبر ، گزارش ، تحلیل و ... (1)

Recommended Posts

دلیل دخالت اماراتی ها مشخص نیست اگه پاکستان و مصر و سودان بود میگفتیم عربستان بهشون پول داده ولی امارات نیازی به پول نداره احساس میکنم خودشون داوطلب شدن .

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دلیل دخالت اماراتی ها مشخص نیست اگه پاکستان و مصر و سودان بود میگفتیم عربستان بهشون پول داده ولی امارات نیازی به پول نداره احساس میکنم خودشون داوطلب شدن .

علاوه بر مسئله اتفاق نظری که در کشورهای حاشیه خلیج فاس - به جز عمان - بر علیه حوثی ها وجود داره ، بیشتر به خاطر کسب تجربه هستش ؛ در جنگ لیبی هم امارات و قطر با میراژها و فالکون هاشون عملیات در شرایط واقعی رو تجربه کردن.

در واقع این جنگ ها در سوریه ، عراق ، یمن و لیبی با تمامی مشکلاتی که به وجود آورد باعث شد که بیشتر نیروهای هوایی منطقه خلبانان جوانشون رو در ماموریت در شرایط جنگی شرکت بدن و کسب تجربه ای - هر چند ناقص - داشته باشن.

در مورد فالکروم های یمن هم به نظرم اگر اینها منهدم نشده باشن - که بعید هست با این حجم حملات - پرواز نکردن اونها علاوه بر این که عاقلانه نیست شدنی هم نخواهد بود ؛ به پرواز در آوردن یه هواپیما نیاز به ده ها نفر پرسنل فنی و قطعات سالم به اضافه خلبان و تسلیحات چک شده داره ، جنگنده که تانک و نفربر نیست که بشینی پشتش بری..

• Upvote 13
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به شدتُ الاعلا! کمبود چند فروند فرمانده میدانی حزب الله لبنان در یمن (به عنوان مشاور حوثی ها) احساس میشود! :straight:

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در واقع این جنگ ها در سوریه ، عراق ، یمن و لیبی با تمامی مشکلاتی که به وجود آورد باعث شد که بیشتر نیروهای هوایی منطقه خلبانان جوانشون رو در ماموریت در شرایط جنگی شرکت بدن و کسب تجربه ای - هر چند ناقص - داشته باشن.

با سلام

کاملاً صحیح ، با یک دوست بسیار عزیز صحبت می کردم ، ایشان چنین می فرمودند که برنامه ریزان نیروی هوایی ایالات متحده ، بشدت ،  از مهارت افسران نیروی هوایی کشورهای حاشیه جنوبی خلیج پارس ، بخصوص نیروی هوایی امارات در تنظیم سیستماتیک  و حرفه ای طرح پروازی ( رهگیری / بمباران ) بر فراز سوریه ، تعجب کرده بودند .

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این وظعیت منو یاده جنگ خلیج فارس 1 میندازه که آمریکا داشت تو عربستان نیرو پیاده میکرد صدامم داشت خاکریز میکند و زمان طلایو از دست داد نتیجش هم همه میدونین چی شد

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

امارات نشون داد که کشوری مقتدری هست .دخالتشو کتمان نکرد ،انکار هم نکرد بلکه به وقتش ستون کشی نظامی هم کرد 

• Upvote 4
  • Downvote 16

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

طبق آخرین گزارش ها، پایگاه نظامی العند در لحج، از کنترل حوثی ها خارج شده. البته بعضی منابع دیگه میگن مهاجمین فقط تونستن از ورودی غربی وارد بشن و درگیری ها ادامه داره.

عملکرد حوثی ها در عدن و بعد از اون توی چند وقت اخیر خیلی مشکوکه. من فکر میکنم از عمد عقب میکشن، چون خیلی راحت تر از اون مقاومتی که از قبل نشون میدادن الان تسلیم میشن یا عقب میکشن. شاید هم یه توافق مخفیانه ای در کار هست.

ویرایش شده در توسط era_923
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بگ گزارش العربیه،  پایگاه هوایی العند به طور کامل به تصرف قوای مشترک اماراتی و جدایی طلبان در آمده است.

( تصاویرش هنوز منتشر نشده البته ، قرار هست تا شبکه المسیره تصاویری رو از داخل پایگاه منتشر کنه که ادعای العربیه رو تکذیب کنه منتظر هستم تا پخش بشه)

i40kosireycb46939n2f.jpg

• Upvote 14

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با اون حجم تسلیحاتی که سپر جزیره روانه یمن کرده باید هم اینطوری سری مواضع حوثی ها سقوط کنه

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نکته ای که هست اینه که حوثی ها هیچ کاری انجام نمی دهند ! این قضیه زیادی بوداره ! یه جورایی حس می کنم دارند کل قواشون رو برای حمله به جایی آماده می کنند ! چون هیچ خبری ازشون نیست !

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نکته ای که هست اینه که حوثی ها هیچ کاری انجام نمی دهند ! این قضیه زیادی بوداره ! یه جورایی حس می کنم دارند کل قواشون رو برای حمله به جایی آماده می کنند ! چون هیچ خبری ازشون نیست !

ان شاءالله که اینطور باشه . ان شاءالله که خدا کمکشون کنه واقعا نبرد نابرابری هست.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

گزارش چند دقیقه پیش شبکه الحدث از لحظات اولیه تهاجم نیروهای جدایی طلب جنوب به پایگاه هوایی العند

این تهاجم در سایه بمباران های سنگین جنگنده های سعودی صورت پذیرفت

( هنوز شبکه المسیره گزارشی رو پخش نکرده )

CLf9pkKUMAA1zqk.jpg

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10312/CLf9pj8UcAEZ_5S.jpg]thumb_CLf9pj8UcAEZ_5S.jpg[/url]  [url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10312/CLf9pj5UMAAWCg7.jpg]thumb_CLf9pj5UMAAWCg7.jpg[/url]

لینک دانلود

http://1.irartesh.ir/rpd/files/irartesh___%D8%A7%D9%84%D8%A3%D9%88%D9%84%D9%89_%D9%84%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%85_%D9%82%D8%A7%D8%B9%D8%AF%D8%A9_%23%D8%A7%D9%84%D8%B9%D9%86%D8%AF_%D9%81%D9%8A_%23%D9%84%D8%AD%D8%AC-%5BYT-f18%5D%5BWC8T64wkPEI%5D.mp4

• Upvote 14

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم