MR9

تاپیک جامع بررسی شهادت فرماندهی سپاه قدس ، سپهبد پاسدار شهید حاج قاسم سلیمانی

Recommended Posts

1 minute قبل , MA5 گفت:

پاسخ کجا بود ۹ صبح رفتن جلسه الان ۴ و نیم بعد از ظهره ، مگه دارن اتم مو شکافی میکنند ؟ طرف دعوا معلومه که ...

نه رفتن ناهار بخورن بعدش چای بعدشم احوال پرسی کنن چه حرفایی میزنین قشنگ معلومه یسریا این سنشون هنوز دو رقمی نشده ..... واقعا موفق باشیم 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

قاسم سلیمانی

از آن روز که آرزوی شهادتت را شنیدم بارها به مرگ تو فکر می کردم ، انصاف نبود که چون تویی در بستر بمیرد، نمیدانم برای آمینی که برای دعای شهادتت گفتم خوشحال باشم یا خودم را سرزنش کنم . بالاخره دعایت مستجاب شد و رفتی . خوش به سعادتت  خدایت تو را رحمت کند و تو را با مولایمان امام حسین مشهور کند  ،

نمی دانم که بعد از تو چه خواهد شد ، چه عملیات نظامی به یاد تو اجرا می شود ، شهرداری کدام خیابان و میدان را به نام تو نامگذاری خواهد کرد ، سپاه کدام موشک را مزین به نام تو می کند ، هر چه شود نام تو همیشه این گوشه ی قلبم ماندگار است و داغ شهادتت هرگز سرد نخواهد شد . درود و بدرود سردار . والحمد الله علی کل حال .

اما بعد :

در خصوص ساخت بمب اتمی ، چند وقتی است که با خودم فکر می کنم و حوادث گذشته را مرور می کنم . آخرین بار با خواندن مقاله پاسخ دوم هسته ای در مجله نآورد بازهم به همین نتیجه رسیدم . مثل اینکه می بایست بین ساخت سلاح هسته ای (کشتار جمعی) و اراده بکار گیری آن تفاوت قائل بشویم . چرا که اگر دشمن شما به این نتیجه برسد که اراده ، توان و شجاعت بکارگیری آن را ندارید ، حتما بر شما یورش خواهد آورد .

ترور های اتفاق افتاده کاملا قابل پیش بینی بود ( واقعا نمی دونم اتاق فکرهای وابسته به رهبری چه غلطی می کنند ) هر بار که ما نسبت به تبادل جاسوس های آمریکایی و غربی با اسرای خودمان اقدام می کنیم و اهرم فشارمون را دو دستی تحویل دشمن می دیم  ، تن و بدنم به لرزه می افتد چرا که به یاد شهادت دبیر کل حزب الله لبنان پس از مبادله جاسوسهای آمریکایی می افتم . البته تبادل این بار با این شیرین کاری حسن در قضیه بنزین همراه بود  که به نظرم حسن بسیار هم حساب شده و سیاسی کار را انجام داد و موضع خودش را در عمل نه در حرف به آنها نشان داد ،  وضعیت کشور را آشفته کرد و حمایت تمام قد آقاتون از حسن باز هم اون را سر کار نگه داشت و خب صلاح مملکت خویش خسروان دانند ولی خسرو خوبان این بار باید رخت عزا بپوشن ، مبارکشون باشد . واقعا جای تبریک داره .

خداوند در وحیی که به پیامبر رحمت العالمینش فرستاد فرمود : وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ وَمِن رِباطِ الخَيلِ تُرهِبونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّكُم

واقعیت اینه که کار خاله بازی نیست .

• Like 2
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
8 minutes قبل , baktari گفت:

نه رفتن ناهار بخورن بعدش چای بعدشم احوال پرسی کنن چه حرفایی میزنین قشنگ معلومه یسریا این سنشون هنوز دو رقمی نشده ..... واقعا موفق باشیم 

دقیقا بنده همچین فکری راجب مقامات دارم جناب دقیییقا همچین تفکری ، بله سن یکسریا دو رقمی نشده هنوز 

دقت کرده باشن دوستان ساعت ۳ صبح خبر شهادت سردار مسجل شده و جلسه شورای امنیت ملی ۹ صبح برگزار شده یعنی ۶ ساعت بعد ، در حالی که وقتی به وقت محلی تل آویو یک راکت به زمیت هاشون میخوره ساعت ۴ صبح تشکیل جلسه می دهند .

اما توی کشور ما موندن صبح بشه یه صبحونه نرمی هم زدند بعد جلسه گذاشتن و  ۷ ساعته تصمیمی نگرفتند .

تاریخ جنگ رو مطالعه کنید مخصوصا اولین واکنش ایران به عراق با عملیات کمان ۹۹

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بارها در مورد کهولت سن تصمیم گیران صحبت شده ....

از ویژگیهایم نفی کهولت سن

۱- عافیت طلبی

۲- دنیا دوستی

هست

• Like 3
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
27 minutes قبل , MA5 گفت:

دقیقا بنده همچین فکری راجب مقامات دارم جناب دقیییقا همچین تفکری ، بله سن یکسریا دو رقمی نشده هنوز 

دقت کرده باشن دوستان ساعت ۳ صبح خبر شهادت سردار مسجل شده و جلسه شورای امنیت ملی ۹ صبح برگزار شده یعنی ۶ ساعت بعد ، در حالی که وقتی به وقت محلی تل آویو یک راکت به زمیت هاشون میخوره ساعت ۴ صبح تشکیل جلسه می دهند .

اما توی کشور ما موندن صبح بشه یه صبحونه نرمی هم زدند بعد جلسه گذاشتن و  ۷ ساعته تصمیمی نگرفتند .

تاریخ جنگ رو مطالعه کنید مخصوصا اولین واکنش ایران به عراق با عملیات کمان ۹۹

ببخشید جناب ولی امریکا عراق نیست و جنگ با امریکا یعنی جنگ جهانی عزیزم و نه جنگ ایران و عراق هر طورم که بخواید بگید که عراقم تنها نبود امریکا رو با عراق مقایسه نکنید لطفا 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

منم شهادت سردار رو تسلیت عرض می کنم.

به نظر میرسه طی شش ماه گذشته چند مورد عملیات بزن در رو طراحی کرده بودن که شکست خورد (از محورهای جاسک و ماهشهر و داستان کشتی ژاپنی و ایرانی و ...) و از اینکه خودشون شروع کننده باشند ناامید شدن میخان ایران شروع کننده باشد.

رسانه هم دستشون هست کسی نمیگه ایران اقدام دفاعی انجام داد حق داشت!

اگر این جریان رو امروز متوقف نکنید فردا به داخل ایران کشیده خواهد شد.

• Like 1
  • Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ج.ا دو راه داره ...

1- یا پاسخ می دهد ( اونم به صورت رسمی با قبول تمامی جوانبش )

2- یا ... شعر می بافند و دم از انتقام سخت در آینده ای نزدیک می زند ...

در صورت عدم اقدام عملی »

اون سپاهی داخل قایق تندرو به این نتیجه می رسه که « وقتی سلیمانی رو کشتن و ج.ا واکنش نشان نداد ، من چرا خودم رو توی خطر قرار بدم !؟  من که از سلیمانی بالاتر نیستم »

اون ارتشی لب مرز می گه ،  « اگه آمریکایی رو بزنم ، بعد اونها شروع به بمبارانمون کنند ، خونم هدر می ره ، پس چرا خودم رو در خطر قرار بدهم !؟ من که از سلیمانی بالاتر نیست »

اون اپراتور پدافند می گه : «  اگه هواپیمای آمریکایی رو بزنم ، اونها هم بهم شلیک کند ، کسی به دادم نمی رسه و خونم هدر می ره ، پس چرا خودم رو توی خطر قرار بدهم !؟ . من که از سلیمانی بالاتر نیستم »

عملا روحیه ای برای نیروهای نظامی ما باقی نمی مونه ...

خیلی زود کتاب حزب ا.. ، حزب ا... ، انصار ا.. .، فاطمیون ، زینبیون هم به همین نتیجه گیری می رسند ...

کیش و مات ... ترس برادر مرگ هست

• Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در مورد بایکوت خبری ایران و عدم نمایش پیروزی های جنگی ایران همین بس که یک کانال تاریخی مثل Kings and Generals که طی مستنداتش ریز لشکرکشی های سیلمان قانونی به همه جا رو نشون داد ، خیلی راحت از جنگش با صفویان که بنا به آمار بزرگترین لشکرکشی بود و شاه تهماسپ تونسب فقط با 7 هزار نفر جلوش رو بگیره ، گذره کرده ، یا در مورد تاریخ روم ، شکست هاشون رو کلا نادیده گرفت و خیلی راحت گفت در تاریخ روم فقط یک امپراطور روم در جنگ کشته شده اونم در جنگ با Goth  ها بود ( حالا والرین و جولیان که توسط ارتش ساسانی نابود شدند چی !؟ )

کلا از 6 ماه پیش این تغییر مواضع کانالهای تاریخی یوتیوبی که انگار به صورت دستوری وقایع ایران و پیروزیهاش رو سانسور می کردند ، شروع شده .... این پست اخیر ترامپ مادر به خطا هم  کلا ....

با جریان سختی مواجهی که داره ایران رو به صورت همیشه بازنده نشون می ده و داره مقدمات حمله ی گسترده ی نظامی به ایران رو آغاز می کنه .... 

اگه می تونید توی 6 ماه به بازدارندگی متعارف نظامی برسید ، بسم ا... نمی تونید ، نامتعارفش رو به دست بیارید ....

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

86038.jpg

اولا باید آفرین گفت به قلم شیوای مهران عزیز که به زیبایی در رثای این شهید بزرگوار به گردش در اومد. خیلی چیزهایی که میخواستم بگم رو این دوست گرامی گفت ولی شاید نیاز به سخن گفتن باشه تا کمی بار غم سبک بشه. حال عجیبیه. وقتی این خبر رو شنیدم به زور خودمو کنترل کردم ولی وقتی کارم تموم شد، دلم از آدمها گرفته بود. مدتی مدید راه رفتم تا خودمو پیدا کردم. سخت بود، قاسم سلیمانی منو یاد عارف مجاهد چمران و اسوه ایمان و شجاعت صیاد شیرازی می انداخت. سلیمانی از تبار  نام آورانی مثل جهان آرا،  همت و باکری و احمد کاظمی بود. شهادت این بزرگمرد و اینکه به دست هرزه ای به نام ترامپ بود دل آدمی رو به درد میاره و انسان رو سرشار از حس انتقام می کنه. ولی فکر میکنم چه عنصری در ایالات متحده یا عربستان یا اسرائیل ارزشی همسنگ قاسم سلیمانی داره؟ می بینم که هیچ کس. یه موی فرمانده ما به کل قبیله این پست فطرتان می ارزید  و هیچ کدوم لایق انتقام خون شهید ما نیستند. انتقام حتما گرفته خواهد شد، همین الان هم 750 نظامی امریکا در سفارتشون پنهان شدند. اینکه ما با شهادت سرمونو بالا می گیریم و دشمن ما حتی با ضربه ای که زده پست و  زبونه جالب توجهه. چون ترس دشمن از تفکر ماست. تفکری که اگرچه امثال صیاد، چمران، کاظمی، باکری، همت یا سلیمانی الگوش بودند ولی باز ادامه داره بقول پیر انقلاب " بکشید ما را، ملت ما بیدارتر می‌شود؛ منطق شما ترور است" . این ترس و زبونی نتانیاهو که سعی میکردند اون رو پشت هلهله و شادی وحشیانه ای پنهان کنند بزرگترین شکسته. و اما لحظه به لحظه زندگی فرمانده ما مکتب زندگی و ایمان است. اشاره های رندانه اش،  عظمت نگاهش که لباس سربازی وطن و آیین را با  جامه ریاست جمهوری عوض نکرد، از جامه رزمش که نشان افتخاری تا این اواخر نداشت ولی افتخارهایی که کسب کرد بالاتر از مجموع فرماندهان دولت های خود فروخته عربی بود که هر کدام چندین مدال افتخار داشتند، بی آنکه افتخاری کسب کنند. اینها برای انسان هایی که به خاطر زندگی روزمره دل های غبار گرفته ای دارند تلنگری اساسی است. ای کاش برای راست و چپ هم که به بهانه خدمت و وظیفه عطش قدرت کورشان کرده  و بعضی عناصر خود فروخته خارجی که فاقد حس غیرت و از خود گذشتگی هستند، هم تلنگری باشه تا از این خواب گران بلند شن. آری " هرگز كسانى را كه در راه خدا كشته شده‌اند، مرده مپندار، بلكه زنده‌اند كه نزد پروردگارشان روزى داده مى‌شوند" وظیفه ماست که پرچمی که شهدا بلند کردند را نگذاریم بر زمین بیفتد آری باید کاسه سر را از ترس تهی کرده و به پروردگار سپرد، گام هایی استوار داشت و پیروزی را از پروردگار سبحان خواستار شد. 

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سخنان رهبری را فراموش نکنید. قطعا انتقام شدیدی در راه خواهد بود ولی کار باید اصولی و با در نظر گرفتن حالت های مختلف باشه

خلاصه ی سخنان رهبری:

انتقام سختی در انتظار جنایتکاران است

خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت.

با رفتن او به حول و قوه‌ی الهی کار او و راه او متوقف و بسته نخواهد شد

پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است، فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد.

سیدعلی خامنه‌ای
۱۳دیماه ۱۳۹۸
@Khamenei_ir

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

هران- دبیرخانه شورای عالی امنیت-۹۸/۱۰/۱۳ -به دنبال حمله جنایتکارانه آمریکا به خودرو سردار سپهبد پاسدار شهید حاج قاسم سلیمانی که منجر به شهادت ایشان و جمعی از فرماندهان جبهه مقاومت گردید، شورای عالی امنیت ملی بیانیه ای به شرح ذیل صادر کرد:
بسم الله الرحمن الرحیم
من المومنین رجال صدقوا ما عاهدواالله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا
شهادت سردار رشید اسلام، فرمانده غیور نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ،سپهبد پاسدار شهید حاج قاسم سلیمانی، حامل نشان عالی ذوالفقار و دیگر فرماندهان مبارزه با تروریسم به ویژه مجاهد خستگی‌ناپذیر شهید ابومهدی المهندس را به امام زمان(عج)، مقام معظم رهبری( مدظله العالی)، سلحشوران مقاومت اسلامی، همرزمان و خانواده ایشان و تمامی ملت ایران تبریک و تسلیت عرض می‌نماید.
سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی، مایه عزت و افتخار نه فقط ایرانیان بلکه تمامی مسلمانان ومستضعفان تحت ستم در سراسر عالم بود. شهادت این بزرگ فرمانده مقاومت اگرچه ضایعه بزرگی برای جهان اسلام و مردم بزرگ ایران به شمار می‌رود اما به تعبیر امام خمینی(ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی هر پرچمی که از دست توانای سرداری بیفتد سردار دیگری آن را برخواهد داشت .
مگر با شهادت سرداران بزرگی که این ملت تاکنون تقدیم کرده است، خدشه‌ای در حرکت نیروهای مسلح و توانمندی‌های دفاعی کشور پیش آمد که اکنون و با شهادت حاج قاسم سلیمانی پدید اید؟ آمریکا بداند که حمله جنایتکارانه بر علیه سردار سلیمانی، بزرگترین خطای راهبردی آن کشور در منطقه غرب آسیا بوده و آمریکا از تبعات این اشتباه محاسباتی به آسانی رهایی نخواهد یافت .
همانگونه که مقام معظم رهبری در پیام خود فرمودند انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون پاک سردار سلیمانی آغشته کردند. این جنایتکاران با انتقام سخت منتقمین خون سردار سلیمانی در زمان و مکان مناسب روبرو خواهند شد. بدون تردید خط جهاد ومقاومت با انگیزه‌ای مضاعف ادامه پیدا خواهد کرد و درخت مقاومت هر روز تنومند تر و شکوفاتر خواهد شد. پیروزی از آن مجاهدان این راه مبارک است و آنانکه به این جنایت دل خوش کرده‌اند بدانند که این گونه اقدامات کور و بزدلانه اراده جمهوری اسلامی ایران را در تداوم بدون تنازل سیاست مقاومت فعال قوی تر نموده و تلخکامی آنان را زود و شدید خواهد کرد.
بدون شک این جنایت، انتقام داعش و تروریست‌های تکفیری از فرماندهان بزرگ مبارزه با تروریسم بود که به دست آمریکا علیه نمادهای افتخارآمیز اضمحلال تروریسم در عراق و سوریه صورت گرفت. در هم آمیختن خون فرماندهان سرافراز ایرانی و عراقی در این مسیر نورانی، نمادی از پیوند ناگسستنی دو ملت ایران و عراق در آینده خواهد بود. شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران در جلسه فوق العاده امروز خود با بررسی ابعاد مختلف این حادثه، تصمیمات مقتضی را اتخاذ نموده و بدین وسیله اعلام می‌کند رژیم ایالات متحده آمریکا مسئول عواقب کلیه تبعات این ماجراجویی جنایتکارانه خواهد بود.
بار دیگر به روح بلند سردارشجاع سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی ادای احترام می‌کند و اطمینان دارد خون این شهید بزرگوار همچون دیگر شهدای انقلاب اسلامی برکات زیادی برای ملت بزرگ ایران و آزادی‌خواهان جهان در پی خواهد داشت
و لاتهنوا فی ابتغاء القوم ان تکونوا تالمون فانهم یالمون کما تالمون و ترجون من الله ما لایرجون و کان الله علیما حکیما

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پاسخ ما باید روشن باشد...

در وهله‌ی اول بایستی مسببین به اینجا رسیدن کشور که در بحران اقتصادی و فرهنگی غوطه وره رو گردن زد. مدیران فاسد و بیسواد در تمام سطوح ...

بازنگری در تمام موارد تعریف شده در سطح کلان و تمام خرد نهادها.

دوم بهم زدن تمام محدودیت های خودساخته و خود فریب مثل ان‌پی‌تی و عدم ساخت موشک قاره پیما و...

در بعد میدانی قطعا ما باید پاسخ بدیم، نظام اگر میخواهد حفظ کند خودش را باید پاسخ دهد بهر شکل ممکن، اگر ندهد سرنوشتی جز عراق نخواهد داشت. هرچند که شرایط عمومی بهیچ وجه به سود ایران نیست و استفاده از زمین عراق و لبنان و سوریه و یمن و... هم بسیار سخته.

اما باید جواب داد.

اگر بخواهیم بدنبال گزینه هم سنگ بگردیم ! فقط و فقط کشتن ترامپ و‌ نتانیاهو کمی درد رو تسکین میده.

نابود کردن کاخ سفید هم بایستی گزینه حتمی و در دسترس باشه.

خواهشا شبیه یکسری حمار بی‌وجود که مملکت رو به حماقت خودشون گره دادن ، استدلال نفرمایید که نه سلاح اتمی بدرد نمیخوره و فلان و بیسان..

چین زمانی به رسمیت شناخته شد که به این سطح رسید ‌ودیگر روس‌ها و غربیها نمی‌توانستند هرچیزی رو بهش تحمیل کنند. 

• Like 1
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آیه ی آخر بیانیه بسیار مهم هست:

(ولا تهنوا فی ابتغاء القوم ان تکونوا تالمون فانهم یالمون کما تالمون وترجون من الله مالا یرجون و کان الله علیما حکیما):

(و در تعقیب کفارسستی نورزید، اگر شما در رنج هستید، آنان نیز مانندشما در رنجند، با این فرق که شمااز خدا امید پاداش را دارید و آنان این امید را ندارند و همانا خدا همواره داناوحکیم است )،

یعنی دچار ضعف نشوید و از تعقیب آنها کوتاهی نکنید ،چون اگرشما از جنگ و جهاد دردمند و ملول شده اید ،مسلما آنها هم دچار درد و رنج وملال هستند، اما شما حال بدتری از دشمن خود ندارید، چون شما از ناحیه خداامید فتح و ظفر و امید مغفرت و اجر جزیل دارید، چون خدا ولی شماست ،امادشمنان مولایی نداشته و امیدی که آنها را دلگرم کند ندارند تا در عمل خودنشاط بیابند و کسی نیست که رسیدن آنان به هدفشان را تضمین کند و خداوندمتعال دانای به مصالح است و همچنین در امر و نهیی که می نماید، حکمت لحاظمی کند، پس در انجام اوامر الهی تردید نکنید.

• Like 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط HRA
      دیدگاه های کوتاه کارشناسان اندیشکده Rand

دالیا داسا کای - مدیر سیاست های عمومی خاور میانه
      تهران احتمالاً حمله ایالات متحده را به عنوان یک اقدام جنگی تلقی می کند. احتمال تشدید تنش بین دو کشور از قبل زیاد بود ، اما پس از حمله شب گذشته ، تقریباً مسلم است. کای افزود : اکنون ما در یک لحظه بسیار خطرناک قرار داریم .

کالین کلارک - محقق تروریسم
      واکنش ایران می تواند از نظر ماهیت نامتقارن باشد و این  بدین معنا است که ارزش دارد حزب الله ، گروه وابسته به ایران را در لبنان و سراسر جهان تحت نظر بگیرید .
      کلارک همچنین خاطر نشان کرد که این وضعیت اساسا متفاوت از عواقب عملیات‌های آمریکا در ترور اسامه بن‌ لادن رهبر القاعده یا ابوبکر البغدادی رهبر داعش می باشد . در هر صورت ، ایران کشوری بسیار توانایی است ، کشوری که منابع لازم برای مقابله با حمله آمریکا با اقدامات نظامی مخرب خود را دارد.

بكا واسر - تحلیلگر سیاسی و متخصص بازی جنگ  
       ایران می تواند با حمله به اهداف نظامی آمریكایی در منطقه پاسخ دهد. وی افزود : عامل جغرافیا با استقرار ارتش آمریكا در خلیج فارس همراه  نیست ، حتی اگر تمام اقدامات لازم برای محافظت از نیروها صورت گرفته باشد .

جیمز دابینز - سفیر سابق ایالات متحده در اتحادیه اروپا
      پاسخ ایران به شهادت حاج قاسم سلیمانی تنها ایستادن و تماشا کردن نیست ، همچنین چگونگی واكنش عراق نیز بسیار مهم است. وی افزود : دشوار است كه باور كنید كه دولت عراق همچنان به استقبال نیروهای آمریكایی رفته و به اعطای مصونیت به آنها ادامه خواهد داد.

ترجمه شده صرفا برای میلیتاری - بن پایه : اندیشکده Rand

پی نوشت - از دوستان خواهشمندم از تکرار صحبت هایی که بارها در این موضوع بیان شده اجتناب کرده ، تا فرصت برای ارائه مطالب و تحلیل های جدید توسط دیگر کاربران فراهم شود . 
      با تشکر
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.