امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

960x0.jpg

Mystery Submarine May Reveal A Major New Capability For Iran

https://www.forbes.com/sites/hisutton/2020/05/29/mystery-submarine-may-reveal-a-major-new-capability-for-iran/#1a2b828b1a80

EZL-QRZWsAErPB-.jpg

تصویر مفهومی از شناور شهید ناظری حامل زیردریایی بی سرنشین(UUV) نیروی دریایی سپاه 

طرح ذهنی از نویسنده مقاله فوق

https://twitter.com/CovertShores/status/1266354202479144960

ویرایش شده در توسط Mosip
  • Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 ساعت پیش, Brave_Heart گفت:

یک شناور با طراحی خفن رادار گریز در پس زمینه یکی از تصاویر دیده می شود که بسیار شبیه شناورهای دو زیست ذوالفقار است.

em2i_7cbc90aa-f88f-4c4f-b474-7e610528ddd

به نظر من شناوری که شما بهش اشاره کردید این شناور هست:

به نظرم اونچیزی که در تصویر شما تصور میشه شکل بدنه شناور هست در حقیقت سقف کابین شناور هست و ما قسمت پایینتر شامل پنجره ها و بدنه شناور رو نمی بینیم.

unkownboat2.jpg

unkownboat1.jpg

ویرایش شده در توسط M-ATF
  • Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
6 minutes قبل , M-ATF گفت:
1 ساعت پیش, Brave_Heart گفت:

یک شناور با طراحی خفن رادار گریز در پس زمینه یکی از تصاویر دیده می شود که بسیار شبیه شناورهای دو زیست ذوالفقار است.

به نظر من شناوری که شما بهش اشاره کردید این شناور هست:

شناور بدون سرنشین رادار گریز جدیده ؛ فکر نمیکنم دو زیست باشه !

نمونه چینی : EMN5xyQWoAEyRvZ.jpgAAD_2018_Chinas_CSOC_Unveils_JARI_Unmman

نمونه ی رژیم صهیونیستی: download.jpg

پ.ن خیلی بی ربط نیست اگه بخواهیم یادی از این بکنیم

unnamed.jpg

• Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
28 minutes قبل , YEQ گفت:

شناور بدون سرنشین رادار گریز جدیده ؛ فکر نمیکنم دو زیست باشه !

نمونه چینی : 

نمونه ی رژیم صهیونیستی: 

پ.ن خیلی بی ربط نیست اگه بخواهیم یادی از این بکنیم

اگر به تصویر جناب Brave-Heart و تصاویری که من گذاشتم توجه کنید، اولا جانمایی شناوری که در تصاویری که من بهش اشاره کردم دیده میشه، مطابقت داره با اون چیزی که در تصویر جناب Brave Heart وجود داره، 

ثانیا اگه اختلاف ارتفاع سطح اسکله با سطح آب و زاویه دید عکاس رو در تصویر مورد اشاره جناب Brave-Heart توجه داشته باشید باز اون چیزی که عرض کردم تایید میشه که اونی که ما داریم میبینیم در حقیقت سقف کابین شناور هست نه کل بدنه.

برای درک بهتر میتونید سطح آب رو از زیر شناور شهید ناظری به سمت اسکله نزدیک به دوربین دنبال کنید و متوجه میشید که سطح آب پایینتر از اون چیزیه که ما فکر می کنیم بدنه شناور هست.

ضمن اینکه اگه ابعاد رادارهای روی شناور رو بخواید لحاظ کنید متوجه میشید در صورتیکه آنچه که در تصویر دیده میشه رو بدنه شناور فرض کنیم، تناسب بین ابعاد شناور و رادار مخصوصا ارتفاع مناسب موقعیت رادار از سطح اب برقرار نیست . 

در نهایت برای مقایسه بهتر میتونید آنتن ها رو لحاظ کنید، 

همینطور اگه به تصاویری که من قرار دادم توجه داشته باشید و باز زاویه دوربین تصویر Brave-heart رو به خاطر داشته باشید و لحاظ کنید، در همون تصویر بنده هم این تطابق وجود داره که اگه قرار باشه عکسی از اون زاویه گرفته باشه، فقط بخش سقف کابین قابل رویت هست. 

ویرایش شده در توسط M-ATF
  • Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
17 minutes قبل , M-ATF گفت:

اگر به تصویر جناب Brave-Heart و تصاویری که من گذاشتم توجه کنید، اولا جانمایی شناوری که در تصاویری که من بهش اشاره کردم دیده میشه، مطابقت داره با اون چیزی که در تصویر جناب Brave Heart وجود داره، 

ثانیا اگه اختلاف ارتفاع سطح اسکله با سطح آب و زاویه دید عکاس رو در تصویر مورد اشاره جناب Brave-Heart توجه داشته باشید باز اون چیزی که عرض کردم تایید میشه که اونی که ما داریم میبینیم در حقیقت سقف کابین شناور هست نه کل بدنه.

برای درک بهتر میتونید سطح آب رو از زیر شناور شهید ناظری به سمت اسکله نزدیک به دوربین دنبال کنید و متوجه میشید که سطح آب پایینتر از اون چیزیه که ما فکر می کنیم بدنه شناور هست.

ضمن اینکه اگه ابعاد رادارهای روی شناور رو بخواید لحاظ کنید متوجه میشید در صورتیکه آنچه که در تصویر دیده میشه رو بدنه شناور فرض کنیم، تناسب بین ابعاد شناور و رادار مخصوصا ارتفاع مناسب موقعیت رادار از سطح اب برقرار نیست . 

در نهایت برای مقایسه بهتر میتونید آنتن ها رو لحاظ کنید، 

همینطور اگه به تصاویری که من قرار دادم توجه داشته باشید و باز زاویه دوربین تصویر Brave-heart رو به خاطر داشته باشید و لحاظ کنید، در همون تصویر بنده هم این تطابق وجود داره که اگه قرار باشه عکسی از اون زاویه گرفته باشه، فقط بخش سقف کابین قابل رویت هست. 

بله درست میفرمایید

کاملا مطابقت داره

خطای دید و کیفیت پایین باعث قضاوت سریع و اشتباهم شد

با توجه به مطرح شدن شناور ذوالفقار و خبر رونمایی زیر دریایی بدون سرنشین ناخودآگاه ذهن به سمت دیگه ای رفت!

(حالا که در شبکه های اجتماعی راستی آزمایی به جریان افتاده وقتشه که یک راستی آزمایی هم قبل از پست گذاشتن برای خودم در نظر بگیرم)

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ما نیاز به قایق هایی داریم که بتونند حداقل ۱۰ متر در عمق آب به مدت ۲ ساعت حرکت کنند و حداقل ۲ اژدر با برد ۴۰ کیلومتر و سر جنگی ۵۰ کیلویی داشته باشند  ...

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ممنون از جناب M-ATF بابت تلاش برای شفاف سازی بیشتر. البته توضیح حضرتعالی، رادارگریز بودن طراحی بخشی که در تصویر تسنیم مشخص شده بود را نقض نمی کند. ای کاش اگر تصویر نخست و تصویر شما مربوط به یک شناور باشند، تصویر بهتری از شناور یاد شده بصورت یکپارچه داشته باشیم تا امکان ارزیابی های بیشتر فراهم شود.

• Like 1
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظر سنگین تر از این صحبت هاست که شاپور شهید ناظری حملش کنه

اما چند مدتی بود به زیر دریایی بدون سرنشین فکر میکردم

مهتر از قضیه ساختنش هدایت و درگیری حین جنگ هست

• Like 1
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

البته هیچگاه مشخص نشد که یکی از دو شماره بدنه متفاوتی که در زمان رونمایی زیردریایی فاتح از رسانه ها پخش شد مربوط به کدام زیردریایی بود! آیا از فاتح بیش از دو فروند عملیاتی شده است؟  یا دیگری مربوط به خلیج فارس بود؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم ا...

به نقل از رسانه های خارجی  ( تصاویر ماهواره ای از منابع خارجی هست ) .....

What’s Wrong With Iran’s Fake Aircraft Carrier

ظاهرا ماکت ناوهواپیمابر بازسازی شده  و احتمالا سپاه قرار هست رزمایش جدیدی برگزار کند 

photo_2020-06-01_07-49-15.jpg

Iran-Fake-Carrier-Sat-1024x421.jpgphoto_2020-06-01_07-43-51.jpg

• Like 1
  • Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
8 hours قبل , BISKIVIT گفت:

باتوجه به صحبت های دوستان مبنی بر اینکه موشک بریمستون با برد 40 کیلومتر  میتونه قایق های تند رویه ایران رو به درد سر بندازه

Brimstone_missile_2018_01_24_MBDA_Contra

این موشک با برد 40 کیلومتر سرعتی بالغ بر 450 متر برثانیه داره و از لحظه شلیک ( فرض با فاصله پرنده تا هدف 40 کیلومترباشه ) تارسیدن به هدف حدودا 90 ثانیه طول می کشه در این مدت زمان پرنده باید مکرر موقعیت هدف (قایق متحرک ما رو )به سیستم هدایت midcourse  مبتنی بر اینرسی اعلام کنه وقتی موشک به فاصله 10 تا 15 کیلومتری رسید هدایت راداریش فعال میشه و وارد فاز ترمینال میشه و هدف رو نابود میکنه . دقت این موشک در این شرایط بسیار بالا  و زیر یک متر هست.

خب تا اینجای بحث همه چی به ظاهر یه کار شیک و منظم و دقیق به نظر می رسه این اتفاق در شرایط ایده ال رخ میده ! یعنی یه قایق در مکانی بدون دفاع در حال دور زدن هست و پرنده از فاصله 40 کیلومتری هدف رو روئیت میکنه و با خیال راحت شلیک میکنه و تا نابودی هدف تقریبا بالا سرش میمونه ( به منظور اپدیت مکرر موقعیت هدف برای هدایت در فاز midcourse  ).

چالش موجود از نظر بنده :

- در حالتی که قایق های ما در زیر چتر پدافندی خطوط ساحلی ما باشن و یا زیر چتر پدافندی ناو های ما باشه پرنده نمیتونه به قایق های ما نزدیک بشه! حالا فرض رو بگیریم قایق های ما به اندازه ای دور شده باشن که پرنده فضای شلیک رو داشته باشه و زود از منطقه دور بشه و کنترل موشک ( در فاز midcourse) توسط یه اواکس از فاصله دورتر انجام بشه و قایق ما مورد اصابت قرار بگیره:

راهکار ما چی هست در این حالت ( از نظر بنده ):

یه مقدمه بگم قبل اینکه منظورم برسونم:

موشک های  Active radar homing یا حرارتی برای زدن قطعی اهداف متحرک ( مثل قایق های پرسرعت ما ) نیاز به اپدیت مکرر موقعیت جدید هدف دارن که در خلیج فارس این کار میتونه توسط اواکس انجام بشه ! برد رادار با حجم رادار و توان الکتریکی مورد نیازش رابطه مستقیم داره  بنابراین امدن رو یه هوایپیما یه رادار بزرگ گذاشتن و از طرفی هوایپما فضای مورد نیاز برای تامین توان الکتریکی مورد نیاز این رادر بزرگ رو خواهد داشت ( بر خلاف جنگنده ها ) و این پرنده شد اواکس !

حالا راهکار ما چه هست اواکس در مقایسه با رادار های زمینی دارای محدودیت هست میشه. در فرستنده زمینی شما محدودیت ایجاد توان الکتریکی ندارید همچنینی در رابطه با حجم رادار هم محدودیتی بر روی زمین ندارید ! در قاعده جمینگ یا اخلال یه اساس هست که اونم این هست که هرچه توان سیگنال اخلالگر ( فرستنده های اخلال گر زمینی ما ) از توان فرستنده سیگنال اطلاعات (اواکس ) قویتر باشن اخلال موثر تر و در برد بیشتر انجام میگیره !

برای درک بهتر منظورم بنده : احداث اخلال گر هایی زمینی در ساحل خلیج فارس با توانی حداقل 2 برابر توان فرستنده اواکسو

در این حالت موقعیت قدرت شناسایی اواکس در حوزه خلیج فارس خیلی از مقدار اسمیش افت خواهد کرد !

• Like 1
  • Upvote 8
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من اطلاعی از جزئیات شبیه سازی معروف حمله قایق های تندرو به شناورهای آمریکایی ندارم،

اما در حال حاضر به نظر میرسه با این حجم تراکم از نیروها و تسلیحات در خلیج فارس از بالگرد و پهپاد و جنگنده تا موشک های سطح به سطح و انواع شناورها، شناورهای سطحی در این ناحیه در صورت وقوع هر جنگی بسیار آسیب پذیر هستند و به عنوان مثال این تعداد قایق مسلح به راکت انداز بعید به نظر میرسه بتونن کارایی چشم گیری داشته باشن. نهایتا به نظرم بیشتر به درد هدف قرار دادن شناورهای غیر نظامی می خورن. 

با توجه به اینکه ما کل محدوده خلیج فارس رو با انواع موشک های سطح به سطح و هوا به سطح از کیلومتر ها دورتر از سواحل در دسترس داریم، شخصا تصور می کنم در این ناحیه باید تمرکز بر شناورهای زیر سطحی (حالا چه سرنشین دار و چه بی سرنشین) و قایق های بدون سرنشین موشک انداز داشته باشیم. . البته نیاز به شناورهای های پدافند هوایی هم قبلا ذکرش شده. 

ویرایش شده در توسط M-ATF
  • Like 3
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.