امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

در مورد اموزش نيروي هوايي بايد بگم خوندم كه فرمانده نيرو هوايي با افتخار ميگفت ما مدت اموزش خلبانها رو از 18 به 6 ماه كاهش داديم. اخه مگه خدمت سربازيه كه كارت سبز و .... حساب ميكنيد و كمش ميكنيد.
كشورهاي بزرگ به طولاني بودن دوره اموزش مينازنو ما هي ام پي تري ميكنيمش
نتيجش ميشه اين كه تو روز رژه 2 سال پيش 3تا هواپيما مون از دشمن فرضي شكست ميخورن و سقوط ميكنن. از جمله اواكس سيمرغ كه تبديل به 30 تكه شد
ميتونيد فيلماشو تو اپارات ببينيد.
يا قضيه سقوط پياپي سوخو هامون
بد نيست يكم واقعيتو ببينيم.
اما به توان موشكيمون مثل چشام اطمينان دارم
بازم ببخشيد از زياده گوييهام

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قبلا هم گفتم بهترین درمان نیروی هوایی ایران پهباد هستش هم تکنولوژیش در دسترس هست هم هزینه کمتری نسبت به سرنشین دار داره هم آینده داره 10 سال دیگه کی توی هواپیما می نشینه بجنگه بدن انسان محدودیت ایجاد می کنه طراحی هواپیما را هم مشکل می کنه وزن اضافه هم ایجاد می کنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[marq=right][color=black]با سلام
دوستان عزیز این هم لینک منبع جدبد :http://www.tabnak.ir/fa/news/187996/نخستین-رزمایش-رژیم-صهیونیستی-در-دیمونا
عرض کردم اوضاع جدی بنظر میرسد
یا علی[/color][/marq]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]آره با تو بودم :mrgreen:
مثل کنه افتادی به جون این سایت که چی بشه؟
چنان سرتو کردی زیر برف و فکر میکنی بقیه ( ببخشین دوستان ) .... هستن
یه حرف میزنی از اول تا آخرش ... ارزش نداره و بقیه رو عصبانی میکنی و آخرشم میگی من نیستم که باعث تنش میشم و شما هستی که باعث فلان شدن سایت میشی :x
اینقدرم اعتماد بنفس داری( یعنی اعتماد بنفست منو کشته ) که از رو نمیری.
در تمام زمینه ها هم ماشاال... یه پا استادی:mrgreen:[/quote]

جناب بی تربیت به راستی که ادب را باید از بی ادبان اموخت
اگه دیدی جوابتو ندادم به این دلیل بود که گفتم شاید کاربران دیگه جواب توهینتو در سایت بدن که ظاهرا خبری از تذکر و... نیست در حالی که وقتی امثال بنده کوچکترین نظر مخالفی میدهیم همه مثل یک ملت متحد ما را بایکوت میکنن.حالا متوجه میشوم که معنی «عبارت یک بام ودوهوا» چیست. ولی من مثل ان جمله ی معروفی که میگوید:«ادب خویش را هیچ گاه فرو مگذار ، با وجود آنکه مورد ریشخند باشی ! »عمل میکنم هرچند که مورد ریشخند شما باشم.من به صداقت همه در تذکرات ونصیحت های یک بام و دوهوایشان شک کردم که امروز به یقین تبدیل شد. و واقعا برای خودم متاسفم.
بله شاید من کنه باشم و یا شاید ان کبکی باشم که سرش را زیر برف کرده و یا شاید حرفهایم بی ارزش ومسخره به نظر اید.ولی باز زبان خودم رو به توهین باز نمیکنم .

[size=18][color=red]ادب مرد به ز دولت اوست [/color][/size]

من جملات زیبایی رو از مولا علی قرار میدم که شاید ذهن های بیمار را درمانگر باشد:
[size=18]

[color=red]لِسانُ الْعاقِلِ وَراءَ قَلْبِهِ، وَ قَلْبُ الأحْمَقِ وَراءَ لِسانِهِ[/color]
زبان عاقل در پسِ قلب او، و دل نادان پشت زبان اوست.

[color=red] لاغِنى کَالْعَقْلِ، وَ لافَقْرَ کَالْجَهْلِ، وَلامیراثَ کَالاَْدَبِ، وَلاظَهیرَ کَالْمُشاوَرَةِ[/color]
ثروتى چون عقل، و فقرى چون جهل، و[color=green] میراثى چون ادب[/color]، و پشتیبانى همچون مشورت نیست.

[color=red]الْکَلامُ فى وَثاقِکَ مالَمْ تَتَکَلَّمْ بِهِ، فَاِذا تَکَلَّمْتَ بِهِ صِرْتَ فى وَثاقِهِ، فَاخْزُنْ لِسانَکَ کَما تَخْزُنُ ذَهَبَکَ وَ وَرِقَکَ، فَرُبَّ کَلِمَة سَلَبَتْ نِعْمَةً، وَجَلَبَتْ نِـقْـمَـةً[/color]
سخن را تا نگفته اى در بند توست و چون گفتى تو در بند آنى، پس زبانت را چون طلا و نقره ات حفظ کن، چه بسا یک کلمه نعمتى را از بین برده و عذابى را پیش آورد.[/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسم الله

با تشکر از کاربر Mahdi42 به خاطر این تاپیک و اخبار

[quote]
راستش دارم کم کم به این نتیجه میرسم که چند ماه دیگه بهمون حمله میکنن.که شکست با ماست(البته این احساس منه )[/quote]

خداییش ایشون راست میگه ها، من هم فکر می کنم شکست با ایشونه. کلا اگه کسی از تمرین کردن حریف احساس شکست بکنه حتما در زمان عمل شکست میخوره. ولی خب خدا رو شکر به نظر میرسه ایشون طرف جمهوری اسلامی ایران نیستند و شکستشون به خودشون مربوط میشه.

کلا اگر ارتشی با تجهیزات طرف مقابل تمرین نکند جای سوال دارد. در زمان شاه ملعون هم نیروی هوایی با باشبیه سازها با سلاحهای دشمن تمرین می کرد، حتی با میگ25 یا چیزی شبیه به آن! (نمی دانم در آن زمان تولید شده بود یا نه، اگر نشده بود پیش بینی شده بود. ر.ک. یکی از پستهای همین سایت که بحث رهگیری از فاصله دور بود و اینکه در شرایط واقعی تامکت نتوانسته بود تا 80 کیلومتری فونیکس را شلیک کند، آنجا خلبان می گفت که این شرایط را در شبیه ساز قبلا تمرین کرده بود.)

اما عجیب این است که میگ 29 ای که دست ارتشهای غربی بوده است و مشخصات آن کاملا مشخص است را به جای استفاده از شبیه ساز از خودش استفاده کردند!
به نظر می رسد این امر بیشتر برای دیده شدن باشد و قضیه تبلیغاتی و دیپلماتیک باشد وگرنه که اولا این تمرینها همیشگی است، ثانیا اگر بخواهند تمرین ویژه کنند بسیار بهتر است که در سکوت انجام بدهند تا غافلگیری را از دست ندهند.

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام به دوستان بيشتر تمرينات نيروي هوايي اسراييل در ديمونا برگزار ميشه حالا بگذريم ميگن از چرچيل پرسيدن كه چرا شما براي استعمار هند و آسياي جنوب شرقي رو انتخاب كردين همين بقل دست خودتون اگه ميتونيد ايرلند استعمارميكرديد ميگن چرچيل يكم فكر كرد گفت براي استعمار نياز به دو چيز كه در ايرلند نيست ولي در هند و آسياي جنوب شرقي هست يك اكثريت نادان و اقليت خاين .......... حالا بايد فكركنند دوستاني كه نجنگيده ميخوان دودستي مملكت دست متجاوزين بدند جزو كدوم دسته هستند اولي يا دومي من نمي دونم كه چرا بعضي از دوستان فكر ميكنند همه چيز ميدونند و يا نمي خوام جسارت كنم به عقل ديگران توهين ميكنند و خودشون ازهمه باهوش تر فرض ميكنند من فقط يك عضو ساده ام دوست ندارم كشورم كه خانه من هست به دست هيچ متجاوزي مورد حمله قرار بگيره اگه لازم بشه امروز زنده ميمونم تا فردا باهاش بجنگم چه با سلاح و چه بدون سلاح ايران مال ايراني نه هيچكس ديگه .
ضمنا براي اطلاع دوستان اين خبر رو هم براي تون نقل ميكنم كشوري كه مشگل داخلي داره بايد فكر كشور گشايي رو باخودش به گور ببره :

ادامه اعتراضات گسترده در اسرائيل

یکشنبه 13 شهریور 1390 | 09:23

اشتراک | ارسال | چاپ

تظاهرات اسرائيلي‎ها در تل آويو ( 3 سپتامبر2011)

به گزارش پرس تي‌وي، شمار زيادي از معترضان اسرائيلي در سه شهر بزرگ فلسطين اشغالي در تظاهراتي موسوم به راهپيمايي يک ميليون نفره شرکت کرده‌اند.

معترضان روز شنبه (12 شهريور، 3 سپتامبر) در 50 شهر بزرگ و کوچک از جمله تل آويو و بيت المقدس و همچنين شهر حيفا تظاهرات کردند.

به گزارش خبرنگار پرس تي‌وي در تل آويو، دست کم 200 هزار نفر در خيابان‌هاي اين شهر دست به تظاهرات زدند.

گفته مي‌شود تظاهرات اخير در اسرائيل بزرگترين تظاهرات ضد رژيم در هفته‌هاي اخير عليه سياست‌هاي اقتصادي و اجتماعي رژيم اسرائيل بوده است.

معترضان نسبت به هزينه بالاي زندگي مخصوصا قيمت مواد غذايي، بنزين، آموزش و امور بهداشتي و درماني خشمگين هستند. آن‌ها همچنين نسبت به نابرابري‌هاي اجتماعي و شکاف فزاينده بين طبقه ثروتمند و فقير معترض هستند.

بر پايه اين گزارش، تظاهرات روز شنبه مي‌تواند با اعمال فشار روي حاکمان اسرائيل، آن‌ها را ناچار به اعلام برگزاري انتخابات پارلماني زودهنگام کند که اين امر مي‌تواند ضربه سنگيني به بنيامين نتانياهو نخست وزير جنگ طلب رژيم اسرائيل وارد کند.

نتانياهو که با افزايش درخواست‌ها مبني بر کناره گيري از قدرت روبرو شده است، کميته‌اي را به منظور رسيدگي به مطالبات معترضان تشکيل داده است. اما معترضان مي‌گويند هيچ اقدام اساسي تاکنون انجام نگرفته است.

نخست وزير رژيم اسرائيل همچنين گزينه هزينه خارج از بودجه ‌براي اصلاحات اقتصادي را رد کرده است. معترضان مي‌گويند اين پاسخ از جانب نتانياهو باعث سرخوردگي آن‌ها شده است.

تظاهرات ضد رژيم در اسرائيل از اواسط ماه جولاي با برپايي چادرهايي در تل آويو به منظور اعتراض به سياست‌هاي اقتصادي و اجتماعي بنيامين نتانياهو نخست وزير اين رژيم آغاز شد.

هزاران اسرائيلي شنبه گذشته تظاهراتي را در قدس شرقي و همچنين شهرهاي ديگر فلسطين اشغالي ترتيب دادند.

معترضان همچنين مخالف توسعه شهرک‌سازي‌هاي غيرقانوني در سرزمين‌هاي اشغال شده فلسطيني بوده و خواستار کناره گيري بنيامين نتانياهو هستند.

گفتني است سازمان دهندگان تظاهرات در اسرائيل از شبکه‌هاي اجتماعي اينترنتي براي جذب حمايت براي مبارزات خود استفاده مي‌کنند و وعده داده‌اند تا زماني که به مطالبات آن‌ها رسيدگي نشود، به اعتراضات خود ادامه خواهند داد.
منبع :http://www.presstv.ir/detail.fa/197321.html ضمنا اگه كسي شك داشت به اخبار فارسي يورو نيوز ميتونه مراجعه كنه :

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
`×بسم الله الرحمن الرحيم ×`

در رابطه با برادر مهدی عزیز عارضم که بنده خیلی وقت پیش با ایشون و چندی اسپمر درگیری داشتم که آقا مصطفی جلومو گرفت و دسترسیمو به تاپیک قطع کرد ولی خدا رو شکر امروز یه چیزایی روشن شد ولی بماند ....... !

راستی دارم آهنگ های تیتراژ و وسط فیلم سرزمین بادها ( همون داش جومونگ خودمون ) رو گوش میدم ، خیلی باحاله ، یهو جو گرفتم !!!!! :mrgreen:

تمرین خلبانای اسرائیلی هم به درد عمشون میخوره ، چون قراره بیان به جنهم ......! :mrgreen:

واقعا نمیدونم چطور یه عده ای اول تاپیک اینقدر راحت نظر میدن که هواپیماهای اسرائیلی میان و n تا بانکر باستر میریزن سر فوردو و بعدش ، علی علی یا علی !
انگار لازمه بازم جملات :

اطلاعاتتون رو بالا ببرید یا امثالهم استفاده کنم که به بعضی ها بر بخوره و بعدشم دعوا و ......! :x

خیر سرمون فوردو یکی از استراتژیک ترین نقاط ایرانه و مطمئن باشید هواپیماهای اسرائیلی موقع تاکسی کردن رو هوا هستن بلکه زودتر ، یه نگاه به اسرائیل بعدش به سوریه ، لبنان و رادارهای تولیدی و موشک های پدافندی و .... بکنید ، بعد از ترکیدن فوردو و ... حرف بزنید تازه اینایی که رونمایی میشه ..... ! :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بله . اقایان در مواقع صلح برای حاظر جوابی حاظرند ولی در موقیعیت های اورژانسی مثل اکثریت حاجی گرینوف ها فقط سعی در کشیدن گلیم خود از اب رو دارن و عملا هیچ کار مفیدی نمیکنن . توهین نشه ولی اخلاق ما ایرانی ها همینطوریه. وهرچقدر هم بگید نه هیچ فرقی در ماهیت کار نمیکنه. وبا پاک کردن صورت مسئله اب هم از اب تکان نمیخوره.
اسرائیل داره با برنامه ریزی بسیار دقیق حتی روی افکار کودکان باساخت بازی های گوناگون کار میکنه ولی ما اینجا داریم با یه عده متعصب که حتی از زدن یک حرف مخالفشون در هراس هستن وفقط فرافکنی میکنن طرفیم.
بابا ما با اف4 های 40 سال پیش چیکار میتونیم بکنیم؟با اف14های 40 سال پیش چطور اف16 های اپگرید شده رو بیاریم پایین؟بااف5 ها 40 سال پیش چطور میشه از دست رهگیر های قوی دشمن در رفت وعملیات انجام داد؟ بر فرض سوخو27 یا میگ 31 هم داشته باشیم با این تعداد کم چطور میشه بر نیروهای 4 کشور قدرتمند منطقه(اسرائیل-عربستان-امارات-ترکیه وشاید ...) بعلاوه همه ی کشورهای اروپایی(ناتو) و امریکا فائق امد.(در این قسمت کاربران بی سواد ومتعصب میگن که شما عامل اسرائیل و استکبار جهانی هستی وداری مارو دست کم میگیری و مثلا نیروهای قدرتمند ما با موشک های بی پایان بالستیک تمام دشمنان رو از کارشون پشیمون میکنن واز این دست اراجیف که تنها دلیل گفتنش احمق فرض کردن جامعه است .).
الان بودجه نظامی ایالات متحده 700 میلیارد دلاره و بود جه ما حداکثر 10 میلیارد دلار . بعد چطور فکر میکنید با چند سلاح که بعضا کپی شده ی سلاح های ناکارامد شرقیه میشه این متجاوز رو عقب روند .مگه بچه بازیه.
دوستان با کلاش های قدیمی نمیشه یک سرباز امریکایی که 80% بدنش جلیقه ضد گلوله هست رو کشت. منم دوست دارم که کشورم رو دست کم نگیرم ولی هرچی فکر میکنم نمیشه چون هیچوقت با پاک کردن صورت مسئله خود مسئله پاک نمیشه.

حالا کسی که میخواد جواب بده بگه که ما چیکار کردیم؟

[color=red]لطفا اگه کسی احساس میکنه سواد لازم رو نداره و تعصبی صحبت میکنه حرف اضافی نزنه که تاپیک منحرف نشه.واز دوستان صاحب نظر که میخوان جواب علمی به این شبهات بدن لطف کنن موادبانه صحبت کنن.[/color]

ادب مرد به ز دولت اوست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]در رابطه با برادر مهدی عزیز عارضم که بنده خیلی وقت پیش با ایشون و چندی اسپمر درگیری داشتم که آقا مصطفی جلومو گرفت و دسترسیمو به تاپیک قطع کرد ولی خدا رو شکر امروز یه چیزایی روشن شد ولی بماند ....... ! [/quote]

سلام
میتونم بپرسم که چی روشن شد؟
با فحش دادن یک ....... به من ایا چیزی جز بی ادبی اون شخص ثابت میشه؟
شما هم جز ساختن اکانت های متعد و تایید کردن صوری سخنان خودت کاری نداری.

دیگه مجبورم کمی لحنمو عوض کنم :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام
من معتقدم از آنجایی که ما متاسفانه در صنایع نظامی پیشرو نیستیم (به معنای واقعی دارنده تکنولوژی برتر ) می بایست از حداکثر توان فعلی استفاده کنیم و تحت هیچ عنوانی ساده انگاری نکنیم و دشمنان را کوچک نشماریم
توان نظامی ایران پیشرفت کرده اما هنوز کاستی های بسیار بسیار زیادی دارد
بالاخص از نظر توان هوایی و پدافند هوایی.....

[color=red]از عزیزان پیشکسوت سایت هم تقاضا دارم مسائل شخصی را دخیل در مطالب نکنند و باعث دلسردی اعضای جدیدی مثل حقیر که تازه افتخار عضویت در سایت را دارم نشوند
[/color]
یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بله . اقایان در مواقع صلح برای حاظر جوابی حاظرند ولی در موقیعیت های اورژانسی مثل اکثریت حاجی گرینوف ها فقط سعی در کشیدن گلیم خود از اب رو دارن و عملا هیچ کار مفیدی نمیکنن . توهین نشه ولی اخلاق ما ایرانی ها همینطوریه. وهرچقدر هم بگید نه هیچ فرقی در ماهیت کار نمیکنه. وبا پاک کردن صورت مسئله اب هم از اب تکان نمیخوره.
اسرائیل داره با برنامه ریزی بسیار دقیق حتی روی افکار کودکان باساخت بازی های گوناگون کار میکنه ولی ما اینجا داریم با یه عده متعصب که حتی از زدن یک حرف مخالفشون در هراس هستن وفقط فرافکنی میکنن طرفیم.
بابا ما با اف4 های 40 سال پیش چیکار میتونیم بکنیم؟با اف14های 40 سال پیش چطور اف16 های اپگرید شده رو بیاریم پایین؟بااف5 ها 40 سال پیش چطور میشه از دست رهگیر های قوی دشمن در رفت وعملیات انجام داد؟ بر فرض سوخو27 یا میگ 31 هم داشته باشیم با این تعداد کم چطور میشه بر نیروهای 4 کشور قدرتمند منطقه(اسرائیل-عربستان-امارات-ترکیه وشاید ...) بعلاوه همه ی کشورهای اروپایی(ناتو) و امریکا فائق امد.(در این قسمت کاربران بی سواد ومتعصب میگن که شما عامل اسرائیل و استکبار جهانی هستی وداری مارو دست کم میگیری و مثلا نیروهای قدرتمند ما با موشک های بی پایان بالستیک تمام دشمنان رو از کارشون پشیمون میکنن واز این دست اراجیف که تنها دلیل گفتنش احمق فرض کردن جامعه است .).
الان بودجه نظامی ایالات متحده 700 میلیارد دلاره و بود جه ما حداکثر 10 میلیارد دلار . بعد چطور فکر میکنید با چند سلاح که بعضا کپی شده ی سلاح های ناکارامد شرقیه میشه این متجاوز رو عقب روند .مگه بچه بازیه.
دوستان با کلاش های قدیمی نمیشه یک سرباز امریکایی که 80% بدنش جلیقه ضد گلوله هست رو کشت. منم دوست دارم که کشورم رو دست کم نگیرم ولی هرچی فکر میکنم نمیشه چون هیچوقت با پاک کردن صورت مسئله خود مسئله پاک نمیشه.

حالا کسی که میخواد جواب بده بگه که ما چیکار کردیم؟

[color=red]لطفا اگه کسی احساس میکنه سواد لازم رو نداره و تعصبی صحبت میکنه حرف اضافی نزنه که تاپیک منحرف نشه.واز دوستان صاحب نظر که میخوان جواب علمی به این شبهات بدن لطف کنن موادبانه صحبت کنن.[/color]

ادب مرد به ز دولت اوست[/quote]

ببین دوست عزیز من نظرم اینه که نه باید خودمونو دست کم بگیریم و نه اینکه دست بالا !

درسته که ما فناوری و بودجه ی نظامیمون به دشمن نمیرسه و قابل مقایسه نیست اما دکترین دفاعی ما دکترین دفاع نا متقارن هست. نا متقارن یعنی چی؟ یعنی توانها اصلاً برابر نیستند یعنی قرینه ی هم نیستند. اصولاً فرض بر اینه که دشمن ما دشمن خیلی قوی ای هست و دکترین دفاعی ما بنا را بر دست بالای دشمن از لحاظ تکنولوژیکی و تکنیکی گرفته و بر روی اون موضوع برنامه ریزی کرده.
به نظر من بر اساس دفاع نا متقارن هم میشه قدرتمند ترین دشمنان رو از پا درآورد و اونها رو مجبور به عقب نشینی کرد.

یک مثال از طبیعت برات میزنم .... همه ی ما میدونیم که شیر خیلی خیلی از کفتار قدرتمند تر هست(البته بلاتشبیه فقط برای روشن شدن موضوع میگم) ولی وقتی یک شیر یک آهو رو شکار می کنه و کفتار ها میان محاصره ش می کنن ، اون شیر با تمام یال و کوپالش شکارو به کفتار ها تحویل میده و میره پی کارش ... چرا؟ چون ریسک نمی کنه... اگه از کفتار ها زخم بر داره دیگه نمیتونه شکار کنه و بالاخره می میره... دشمن ما هم همینطوره ریسک نمی کنه از ایران زخم ببینه چون زخم دیدن از ایران یعنی نابودی هیمنه و مرگ اونها... همونطور که اسراییل این ریسک رو کرد و از حزب الله زخم برداشت و حالا موج بیداری در نتیجه ی اون شکست داره اسراییل رو خفه می کنه. حالا شما فرض کنید آمریکا با ایران وارد جنگ بشه و یکی از ناوهای اون توسط قایق های تند رو یا موشکهای فاتح 110 غرق بشه ! آیا آمریکا بعد از اون میتونه ادعای ابرقدرتی بکنه؟
بنابراین اونها همیشه وارد عملیاتی میشن که [b]شکست هیمنه[/b] براشون نداشته باشه مثل جنگ عراق و افغانستان که مطمئن بودن پیروز هستن ولی در برابر ایران و کره ی شمالی مطمئن نیستن و به همین خاطر ریسک نمی کنن. و مطمئن باشید اگه ریسک کنن و به عبارتی این کفتارهای کثیف حماقت کنند شیرمردهای ایران با دکترین دفاع نا متقارن طومار اونها رو در هم خواهد پیچید.
با آرزوی توفیق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b][quote]آره با تو بودم :mrgreen:
مثل کنه افتادی به جون این سایت که چی بشه؟
چنان سرتو کردی زیر برف و فکر میکنی بقیه ( ببخشین دوستان ) .... هستن
یه حرف میزنی از اول تا آخرش ... ارزش نداره و بقیه رو عصبانی میکنی و آخرشم میگی من نیستم که باعث تنش میشم و شما هستی که باعث فلان شدن سایت میشی :x
اینقدرم اعتماد بنفس داری( یعنی اعتماد بنفست منو کشته ) که از رو نمیری.
در تمام زمینه ها هم ماشاال... یه پا استادی:mrgreen:[/quote]

[size=18][u] کاربر salem [/u][/size]

قصد دخالت نداشتم چون هنوز خودم رو در مرتبه ای نمی بینم که به دیگران تذکر بدهم اما گویا برای شما و ادبیات و کلام کودکانه شما خیلی لازمه !
اولا : بد نیست کمی قوانین سایت رو مطالعه بفرمائید :

[color=red]
3 - هرگونه توهين به قوميت‌ها ( عرب، ترك، فارس، كرد، لر، بلوچ، بختياري و ... ) ، مليت‌ها ( چه عربها و چه سايرين ) ، اديان ( مسيحيت، يهوديت و البته دين مبين اسلام) ، اعتقادات اعضاي سايت؛ بخصوص اعتقادات مذهبي و باورهاي ديني ، مسئولين مملكتي و البته [size=18]مهمتر از همه اعضاي سايت و نظراتشون [/size]، موجب قفل شدن تاپيك و يا پاك شدن پست دوستان ( و در صورت تكرار ، اخراج از تاپيك و درصورت عدم رعايت و توجه به قوانين بصورت مکرر ، اخراج از سايت) خواهد شد.

20- در صورت مشاهده هر گونه بي احترامي به كاربران ديگر و مديران و مسئولان سايت با كاربر مربوطه برخورد و در صورت لزوم دسترسي وي به انجمنها قطع خواهد شد.[/color]

ثانیا : کمی به نظرات دوستان تازه وارد - که چه جور با رفتار زشت و ادبیات سخیف من و شما از سایت دلسرد و دلزده خواهند شد .

به کار بردن الفاظی مثل عقده ای !!! کنه !!! سایت فلان شه !! آیا حقیقتا زشت نیست ؟؟؟
اونهم برای سایتی با 9 هزار عضو !
بد نیست نظر یکی دیگه از مدیران محترم رو هم بشنویم که سایت های دیگه در مورد ما چه جور بحث میکنند !!

"" چند روز پیش یه پست تو سنترال کلابز خوندم که نوشته بود انجمن های دیگه خیلی توش به جون هم میوفتن و خیلی بد با هم رفتار میکنن از جمله مدیرانش،وقتش نیست یکم تو تاپیک ها با لحن آروم تر بحث کنیم؟اگر هم بحثی هست میشه اون رو تو پیام خصوصی انجام داد، ""

حقیقتا امیدواریم تکرار نشه چون اون موقع ناچار به ارجاع موضوع به مدیران ارشد سایت خواهیم بود .
سپاسگذاریم اگر لطف فرموده و رعایت بفرمائید .

[/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط MR9
      موقعیت قرارگاه مرکزی منافقین :

در 90 کیلومتری شمال بغداد ،پس از عبور از شهر "الخالص" به "قرارگاه  اشرف" خواهید رسید.این پادگان با وسعت6 در 8کیلومتر مربع تا سال 1365 هجری شمسی تحت عنوان "معسگر الخالص الخاص" محل استقرار یکی از تیپ های گارد ریاست جمهوری صدام حسین بود.این پادگان از شمال به انبارهای بزرگ مهمات و تسلیحات و یک روستای کوچک عراقی،از شرق به یک فرودگاه متروکه،از جنوب شرق به روستای "شیخ شنیف" ، از جنوب به یک مرکز مرغداری و از غرب به جاده بغداد- کرکوک محدود شده است."اشرف بزرگ" 12*10 کیلومتر مربع است  که پادگان اشرف و زمین های اطراف آن را شامل می شود.

پس از اخراج مسعود رجوی به عراق و ملاقات او با صدام حسین ، این پادگان بطور کامل تحویل گروهک منافقین  شد و  آنها پایگاه های خود در سلیمانیه و کرکوک را جمع آوری کرده و از سال 1366 هجری شمسی تحت عنوان به اصطلاح "ارتش آزادیبخش ملی " در این محل تجمع کنند.
      در کیلومتر 90 جاده قدیم بغداد-کرکوک انشعابی از قسمت شرقی، شما را به درب اصلی پادگان اشرف هدایت خواهد کرد.شمال و جنوب این جاده آسفالته و فرعی محل استقرار 2 گردان ارتش صدام حسین ،گروهان رادار،گروهان موشکی پدافند هوایی و مقر سازمان استخبارات صدام حسین است که در نزدیکی ورود به پادگان قرار دارد.از سال 1365 شمسی تا زمان سرنگونی صدام  حسین ،نقش این نیروها پدافند هوایی،حفاظت بیرونی و کنترل ورود و خروج به پادگان اشرف بود .

مرصاد ، کمینگاه منافقین 
      ببرها وارد می شوند :

اگر چه نیروی های مسلح جمهوری اسلامی ایران ( ارتش  جمهوری اسلامی ایران ، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  ، بسیج و..)  در جریان عملیات مرصاد ، شکست سنگینی بر پیکره گروهک منافقین وارد آورد ، بازماندگان فرقه رجوی ، مجدداً نیروی های باقی مانده خود را در قرارگاه های  متعدد خود در عراق ، جمع آوری و با حمایت رژیم بعثی ، فعالیتهای خود را از سر گرفتند . اما بدنبال شکست مفتضحانه رژیم بعثی حاکم بر بغداد در مقابل تهاجم گسترده نیروهای ائتلاف به منظور بازپس گیری کویت در ماه مارس 1991 و بغرنج شدن وضعیت در این کشور که همراه با بروز تشنجات و حرکتهای مسلحانه در شمال و جنوب آن گردید ، باعث شد تا گروهک منافقین  با یک بن بست غیر قابل تصور مواجه گردد .

به همین دلیل ، تروریستهای مسلح این گروهک ، دست به تحرکات جدیدی در داخل خاک ایران زده و در یکم آوریل 1991 ، با استفاده از شرایط حاد منطقه ، یکسری اقدامات مسلحانه تروریستی  در غرب ایران ، بویژه ارتفاعات استان کرمانشاه  را رقم زدند که موجبات به شهادت رسیدن صدها نفر از شهروندان کرد ساکن در این منطقه را فراهم آورد .
      بنابراین در پاسخ به شرارتهای این گروهک تروریستی ، در بامداد روز 5 آوریل ، نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران  با استفاده از 9 فروند جنگنده- بمب افکن F-4E ، جمعی پایگاه سوم شکاری (TFB-3)  یک ضربت اساسی را به پادگان اشرف که قرار گاه مرکزی این گروهک بشمار می رفت ، وارد آورد که درعمق 80 کیلومتری داخل خاک عراق و در 28 کیلومتری شمال شهر  خالص  قرار داشت . 5 دقیقه بعد از این حمله ، 9 فروند جنگنده- بمب افکن F-5E جمعی پایگاه چهارم شکاری (TFB-4) بقیه تاسیسات این قرار گاه را با مهمات سنگین مورد حمله قرار دادند که براساس اطلاعات منتشر شده ، تلفات گسترده ای را موجب گردید .

با این حال ، در جریان این حمله غافلگیرانه  ، خدمه یکی از فانتوم های شرکت کننده ( سریال 6688-3) موفق به اجرای صحیح مانور POP-UP نگردید و هر دوخدمه مجبور به اجکت شده و توسط شبه نظامیان مستقر در منطقه  بازداشت و بسرعت به دولت عراق تحویل داده شدند

بقایای فانتوم ساقط شده نیروی هوایی به سریال 6688-3

در شمال عراق ، دولت ترکیه که سالهاست در حال جنگ غیر رسمی با شورشیان حزب کارگران کرد که به شکل محرمانه از حمایتهای اطلاعاتی و تسلیحاتی دولت وقت عراق بهره می برد ، قرار داشت ، به منظور سرکوب این شورشیان ، چندین عملیات رزمی را در امتداد مرز با ایران ، طراحی و اجرا نمود .

در جریان این عملیات رزمی ، فانتوم های  نیروی هوایی ترکیه بارها و بارها حریم هوایی ایران را مورد تجاوز قرار داده و نقض نمودند و در این سو ، در موارد متعددی  ، رادار مراقبت منطقه ، هشدارهای لازم را به ترکها ارسال نمود ولی علی الظاهر نیروی هوایی ایران هرگز عملیات رهگیری را اجرا ننمود . این مساله  را می توان بدین دلیل تشریح نمود که  تایگرهای مستقر در پایگاه دوم شکاری ،اگر چه بسیار سریع تر از فانتوم های ترک بودند اما بدلیل اینکه  تیم های ضربتی نیروی هوایی ترکیه توسط جنگنده های F-16C این نیرو  اسکورت می شدند ، حضور تایگر عملاً بی اثر بشمار می رفت . به همین علت ، فرماندهی وقت نیروی هوایی ایران تصمیم گرفت تا سازمان رزم پایگاه دوم شکاری را با اعزام جنگنده های MIG-29 که به تازگی از اتحاد شوروی تحویل گرفته شده بودند ، تقویت نماید .

اعزام فالکروم های تهرانی  ، اگر چه در ابتدا به شکل موقت به این پایگاه مامور شده بودند ، اما با تغییر شرایط ، این استقرار به شکل دائمی در آمد و اسکادران 22 تاکتیکی نیروی هوایی (TFS-22) با حضور میگ های روسی تشکیل گردید و از آن سو ، تمامی  تایگرهای موجود در این پایگاه (F-5E) به اسکادارن 21 تاکتیکی (TFS-21) انتقال یافتند .

با فروکش کردن آتش جنگ در آسیای جنوب غربی ، شرایط تقریباً به حالت عادی بازگشت ، اما این آرامش زیاد بطول نیانجامید ، چرا که در سال 1994 ، گروهگ منافقین مجدداً با اعزام تیم های ترورویستی بداخل کشور ، به شکل منظم دست به تخریب ، ترور مردم عادی و شماری از مقامات ارشد نظامی و غیر نظامی  زدند .

سپهبد شهید صیاد شیرازی 

د رنتیجه نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ، مجدداً ماموریت یافت تا حملات هوایی خود را علیه قرارگاه مرکزی این گروهک در داخل خاک عراق ، از سر بگیرد .
      این ماموریت کمتر شناخته شده ، توسط یکفروند جنگنده- بمب افکن F-5F و سه فروند جنگنده – بمب افکن F-5E جمعی پایگاه دوم شکاری در 9 نوامبر 1994 اجرا گردید . در این حمله جمعاً 16 تیر مهمات هوا به زمین مارک-82 به روی هدف حمل شد و پرنده های رزمی با موفقیت کامل و بدون خسارت جانبی ، ماموریت خود را به انجام رساندند .

اما بدلیل اینکه این حمله غافلگیرانه  در داخل محدوده موسوم به منطقه پرواز ممنوع (NO FLY ZONE) شمال عراق که توسط ایالات متحده و بریتانیا حفاظت می گردید ، انجام شد ، به محض اطلاع از وقوع این حمله ، 20 فروند جنگنده  متحدین شامل  جنگنده – بمب افکن های F-16  و F-15 نیروی هوایی ایالات متحده به منظور رهگیری این دسته پروازی از پایگاه های خود واقع در خاک ترکیه به پرواز در آمدند که با توجه به پایان ماموریت دسته رزمی نیروی هوایی ایران ، برخوردی میان این دو پیش نیامد . 

پی نوشت :

1- پلان های رزمی ارائه شده در این تاپیک در سطح وب وجود ندارد و توسط مترجم طراحی شده است 
      2-  در این انجمن ، بیشتز از حماسه های گردان های تامکت و فانتوم گفته شده ، باشد که  این تاپیک گوشه ای از حماسه های تایگرهای مظلوم نیروی هوایی که تلفات قابل توجهی را هم در جنگ تحمیلی متحمل شده است ، بیان نماید .

منبع : با اندکی تصرف ، IRANIAN TIGERS AT WAR  BY BABAK TAGHVAEE

این مجموعه با صرف زمان ترجمه  شده است ،
      بنابراین ، هر گونه برداشت با ذکر منبع (MILITARY.IR) خواهد بود . 
      در غیر اینصورت ، برداشت کننده  ، عرفاً و شرعاً ، مسئول خواهد بود .

مترجم : MR9      
    • توسط farmandekoll
      F-117 نایت هاوک (شاهین تاریکی) نخستین هواپیمای عملیاتی است که به منظور استفاده از فناوری پنهانکاری طراحی شد. طراحی منحصر بفرد این هواپیمای تک سرنشینه تواناییهای استثنایی را به این هواپیمای تهاجمی می افزاید. اندازه این هواپیما در حدود F-15 ایگل می باشد که دو موتور توربو فن F404 که هرکدام نیرویی معادل 48 کیلو نیوتون (10800 پوند) ایجاد می کنند دارد. هم چنین دارای کنترل با سیم می باشد. قابلیت سوختگیری هوایی برد نایت هاوک را افزوده و آن را به یک سلاح بازدارنده و ترساننده ی ایالات متحده تبدیل کرده است. توانایی حمل انواع سلاح ها با سیستمهای ناوبری و حمله یکپارچه و سیستمهای الکترونیک پروازی ( اویونیک) موثر بودن این هواپیما را در عملیات مختلف اثبات می کند و بار کاری خلبان را کم می کند. کشیدن نقشه های با جزییات ریز برای عملیات روی نقاط با پدافند سنگین و قوی با استفاده از سیستم طراحی نقشه خودکار به ارزشهای این هواپیمای منحصر بفرد می افزاید.اولین F-117 در سال 1982 تحویل داده شد و آخرین تحویل در سال 1990 بود. تصمیم تولید F-117 در سال 1978 گرفته شد. اولین پرواز آن در سال 1981 انجام شد.

جزییات :

وظیفه : هواپیمای تهاجمی پنهانکار

سازنده : لاکهید

استفاده کننده : نیروی هوایی ایالات متحده

موتور : دو موتور توربو فن بدون پس سوز F404-GE-F1D2 با قدرت 48 کیلو نیوتن (10800پوند)

ابعاد : طول 10.08 متر، ارتفاع 3.78 متر، دهنه بال 13.20 متر

اوزان: وزن خالی آن 13.381 کیلوگرم برآورد شده است، حداکثر وزن برخاست 13.814 کیلوگرم

اجرا : حداکثر سرعت 0.98 ماخ یا 1040 کیلومتر بر ساعت(656 مایل بر ساعت)، سقف پرواز 15.240 متر برآورد شده است ( 50000 پا)

سلاحها : تا 2268 کیلوگرم (5000 پوند) انواع بمب های هدایت شونده، موشکهای هوا به زمین، موشکهای زد رادار یا موشکهای هوا به هوای AIM-9 که در یک جایگاه درونی حمل می شوند.

• توسط farmandekoll
      بعد از ظهور جنگنده رهگیر Su-27 و آشکار شدن تواناییهای بالقوه آن( بخصوص در برابر نمونه غربی یعنی F-15 Eagle) روسیه در پی تغییر و بهبود این جنگنده متناسب با نیازها و خواستهای مشتریان شد. در نتیجه مدلهای مختلفی از این هواپیما طراحی و عرضه شد که یک گروه از آنها جنگنده سوخوی Su-30 بود که به کشورهای هند، چین، اندونزی، ویتنام و مالزی صادر شد. در ادامه به معرفی انواع مختلف Su-30 می پردازیم.

Su-30 : جنگنده رهگیر دو سرنشینه

این مدل که در واقع Su-27PU می باشد - بعدها Su-30 خوانده شد – در اواخر دهه 80 میلادی به عنوان جنگنده رهگیر دور برد و پست فرماندهی هوایی توسعه و ظهور یافت.در شروع پروژه Su-27UB هواپیمای آموزشی رزمی به عنوان پایه این مدل انتخاب شد. زیرا این مدل هم مزیت های رزمی Su-27 و هم دو سرنشینه بودن را داشت. برای برآورده کردن برد زیاد امکان سوختگیری هوایی به Su-27UB داده شد. سیستمهای اویونیک( الکترونیک پروازی) آن بهبود یافت. سیستمهای ویژه ارتباطی و هدایتی برای فرماندهی پروازهای جمعی با جنگنده های تک سرنشینه Su-27 نیز بر روی این هواپیما قرار داده شد. در کاکپیت عقب یک نمایشگر بزرگ CRT ( نمایشگرهایی مانند تلویزیون) قرار داده شد که به لیدر آرایش، اطلاعات تاکتیکی مانند هدف ها و رهگیر ها را نشان می دهد. سیستمهای ناوبری و پرواز با سیم نیز ارتقا یافته اند. فقط تعدادی از این هواپیما در نیروی هوایی روسیه وارد خدمت شدند.

Su-30MK : جنگنده چند منظوره دو سرنشینه

در سال 1993 سوخوی نمونه های نخستین Su-30 را به نمونه اثباتگر برای به فروش رساندن مدل های چند منظوره که Su-30MK خوانده می شدند، تبدیل کرد. MK که در آن M به جای Modified و K به جای Commercial (در زبان روسی) است نشان می دهد که این نمونه برای بازار صادراتی توسعه یافته است. در هسته این مدل سیستم کتنرل آتش چند منظوره ارتقا یافته با توجه به درخواست مشتریان قرار داده می شود. توانایی هوا به زمین هواپیما به طور قابل ملاحظه ای ارتقا داده شده است و موشکها و بمب های متنوعی نیز برای انتخاب تسلیحات آن افزوده شده است. برای نقشهای هوا به هوا موشک میان برد RVV-AE ( R-77 اَدر یا آمرامسکی) با سیستم هدایت راداری فعال قابلیت نصب پیدا کرده است.

Su-30K و Su-30MKI: فلانکر های دو سرنشینه هند

هند اولین خریدار جنگنده Su-30MK بود. برای برآورده کردن نیازهای هند، Su-30MKI توسعه یافت. Su-30MKI تفاوت قابل توجهی با Su-30MK دارد. بطوریکه در آن کانارد(پیش بال) و دو موتور AL-31 جدیدتر با توانایی تغییر بردار رانش قرار داده شده است که مانور پذیری هواپیما را بسیار بالا برده است. این موتور ها با تراست 130 کیلو نیوتون هواپیما را به حداکثر سرعت 2125 کیلومتر در ساعت (2 ماخ ) می رساند. دریچه موتورها قابلیت چرخش تا 15 درجه افقی و عمودی را دارد. البته موتور های نمونه Su-30K دارای سیستم تغییر بردار رانش نمی باشند. رادار Su-30MKI ، NIIP N011M بوده که همان رادار استفاده شده در جنگنده Su-35 و Su-37 می باشد و سازگار با انواع موشکهای هوا به زمین و هوا یه هوا از جمله R-60 آفید، R-73 آرچر، R-27 آلامو و R-77 اَدر را می باشد. سیستمهای ناوبری و نمایشگر های سربالا نیز با سیستمهای ساخت سکستانت اویونیک فرانسه جایگزین شده اند.

Su-30MKK : جنگنده چند منظوره دوسرنشینه چین

Su-30MKK چندمنظوره، دوسرنشینه و برای چین توسعه یافته است.این مدل نیز مانند Su-30MKI دارای کاکپیت دو سرنشینه بوده که از نمایشگرهای چند منظوره در آن استفاده شده است. بعلاوه این مدل دارای توانایی سوختگیری هوایی می باشد. در این مدل از بالهای بزرگتر Su-35 برای جای دادن سوخت بیشتر استفاده شده است. Su-30MKK فاقد کانارد بوده و موتور آن مانند دیگر مدلها توربو فن Al-31F بدون سیستم تغییر بردار رانش می باشد که البته از نمونه MKI تراست کمتری تولید می کند (122.58 کیلو نیوتون) که هواپیما را به حداکثر سرعت 2125 کیلومتر در ساعت(2 ماخ ) می رساند. رادار Su-30MKK، N001VE بوده که سازگار با موشک R-77 اَدر می باشد. این هواپیما مانند دیگر هم خانواده های خود قادر به حمل طیف وسیعی از موشکهای هوا به زمین و هوا به هوا می باشد که در 12 جایگاه تعبیه شده قرار می گیرند. از دیگر سلاحهای قابل حمل این مدل می توان به R-60، R-73 آرچر و R-27 آلامو به همراه یک توپ 30 میلیمتری با 150 توپ اشاره کرد. همچنین حداکثر وزن برخاست با تقویت ارابه فرود و بدنه به 38000 کیلوگرم افزایش یافته است. در سال 1999 سوخوی، T10PU-5 ( نمونه اولیه Su-30) را به مدل MKK تغییر داد و اولین پرواز آن در 9 می 1999 انجام شد. در ادامه در 19 می همان سال تولید Su-30MKK با شماره سریال 501 آغاز شد.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.