Recommended Posts

حالا عاقبت این جنگنده هایی که عراق خرید چی میشه ؟ نه اون تعداد هستن که براشون خلبان ، پرسنل تعمیرات و نگهداری و تسلیحات آموزش بده و الخ... نه اونقدری عمر عملیاتی دارند که گسترششون بده و یگان عملیاتی راه بندازه و نه به معنای آموزش کلمه ارزش چنین کارهایی رو دارن ... مثلا 6 تا su-25 هاشو... نمیشه ایران برشون داره ؟!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]اقا من کاری ندارم سوخو 25 یا 30 یا 24 هستش.البته کارایی هر کدوم متفاوته و به نظر برای مقابله با داعش همین سوخو25 از همه بهتره. اما از همین تریبون میخوام اعلام کنم که همه دوستان بشنون[/right]

[right][size=5]اقا یه سری هواپیمای داغون کهنه با خلبان اموزش ندیده دارن به عراق میدن.اگه یه هفته دیگه هر سانحه ایی دادند یا سقوط یا اصابت،خواهش میکنم این تن بمیره باز نرید همه جا بشینید بکید تسلیحات روسی به درد نمیخوره ![/size] بین این بنجل هایی که روسیه میفروشه و خلبانان بی اموزش عراقی با اون هواپیماهایی که خودش استفاده میکنه و خلبانان خودش خیلی فرقه...خلاصه من از قبل تهدید رو احساس کردم و خواستم تذکر بدم :mrgreen:[/right] ویرایش شده در توسط IRIAF
  • Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hosm' timestamp='1404042335' post='389145']
کاری به بحثتون ندارم برادر ولی به خاطر استفاده از کلمه ای که بالا مشخص کردم بهتون منفی دادم. ما از شما صبر و حوصله بسیار بسیار بیشتری رو انتظار داریم اخوی.
[/quote]
وقتی گشنمه یکم عصبی میشم همیشه !! یکم تند رفتم ولی خدایی این چه حرفیه که تو نصف روز ابرامز و اپاچی 3000 نفر رو تو مصر کشتن ؟ نه خدایی رفرنسش چیه ؟ اصلا رفرنس داره ؟ جتی از منابع معلوم الحال ! مثل حرف اون یکی دوستشه که میگفت یه فرمانده ارتش زمان شاه تو نصف روز زد 4000 نفر رو تو یه میدون کشت !! اصلا امریکا مگه ابرامز و اپاچی رو به این حکومت داده بود ؟
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='death' timestamp='1404055052' post='389179']
وقتی گشنمه یکم عصبی میشم همیشه !! یکم تند رفتم ولی خدایی این چه حرفیه که تو نصف روز ابرامز و اپاچی 3000 نفر رو تو مصر کشتن ؟ نه خدایی رفرنسش چیه ؟ اصلا رفرنس داره ؟ جتی از منابع معلوم الحال ! مثل حرف اون یکی دوستشه که میگفت یه فرمانده ارتش زمان شاه تو نصف روز زد 4000 نفر رو تو یه میدون کشت !! اصلا امریکا مگه ابرامز و اپاچی رو به این حکومت داده بود ؟
[/quote]
مصر از اولین وارد کنندگان و فک کنم مونتاژ آبرازمزروداره! در هر صورت مصر صاحب آبرامز هست ولی آپاچی خیر.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='IRIAF' timestamp='1404044956' post='389149']
[right]اقا من کاری ندارم سوخو 25 یا 30 یا 24 هستش.البته کارایی هر کدوم متفاوته و به نظر برای مقابله با داعش همین سوخو25 از همه بهتره. اما از همین تریبون میخوام اعلام کنم که همه دوستان بشنون[/right]

[right][size=5]اقا یه سری هواپیمای داغون کهنه با خلبان اموزش ندیده دارن به عراق میدن.اگه یه هفته دیگه هر سانحه ایی دادند یا سقوط یا اصابت،خواهش میکنم این تن بمیره باز نرید همه جا بشینید بکید تسلیحات روسی به درد نمیخوره ![/size] بین این بنجل هایی که روسیه میفروشه و خلبانان بی اموزش عراقی با اون هواپیماهایی که خودش استفاده میکنه و خلبانان خودش خیلی فرقه...خلاصه من از قبل تهدید رو احساس کردم و خواستم تذکر بدم :mrgreen:[/right]
[/quote]

شاید بنجل نشه گفت، ولی باید بپذیریم از نظر کیفیت معمولا نمونه های مشابه غذبی از نظر کیفیت و بعضا تکنولوژی جلوتر هستن در زمینه هایی.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان این هواپیماهای جدیدی که خریداری کردنبیچ نمیدونم چی چی!!!! این هواپیماها چند تا ویدیو ازشون دیدم چیزای جالب و باحالی به نظر میرسیدن....
ویژگیشون حمل فک کنم ۶ موشک( کلا) شایدم دوتاش تانکر سوخت بود!! هستش و صد البته سبک و هزینه‌ی بسیار پایین عملیاتی....

امیدوارم سریعا دست بغداد برسن تا بتونه باهاش عملیات بکنه هرچند داعش تبدیل به غولی که نباید میشد شده دیگه کلا...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این سوخو-25 و سوخو-24 را اگر تحویل بگیرن؛ در آینده و پس از حل موضوع داعش؛ با توجه به اینکه تعدادشون کم هست و هزینه های پشتیبانی از آنها مقرون به صرفه نخواهد بود البته به شرط اینکه به تعدادشون افزوده نشه؛ آیا امکان خریدشون توسط ایران محتمل است یا اینکه مشکلات حقوقی مانع این کار خواهد شد؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='MILAD110' timestamp='1404061883' post='389206']
این سوخو-25 و سوخو-24 را اگر تحویل بگیرن؛ در آینده و پس از حل موضوع داعش؛ با توجه به اینکه تعدادشون کم هست و هزینه های پشتیبانی از آنها مقرون به صرفه نخواهد بود البته به شرط اینکه به تعدادشون افزوده نشه؛ آیا امکان خریدشون توسط ایران محتمل است یا اینکه مشکلات حقوقی مانع این کار خواهد شد؟
[/quote]
با توجه به چیزایی که ما این چند روزه بهشون دادیم بعید نیست سهم ما از پایان جنگ همین ها باشه اما رضایت روسیه شرطه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='death' timestamp='1404055052' post='389179']
وقتی گشنمه یکم عصبی میشم همیشه !! یکم تند رفتم ولی خدایی این چه حرفیه که تو نصف روز ابرامز و اپاچی 3000 نفر رو تو مصر کشتن ؟ [color=#ff0000]نه خدایی رفرنسش چیه[/color] ؟ [color=#ff0000]اصلا رفرنس داره[/color] ؟ جتی از منابع معلوم الحال ! مثل حرف اون یکی دوستشه که میگفت یه فرمانده ارتش زمان شاه تو نصف روز زد 4000 نفر رو تو یه میدون کشت !! [color=#ff0000]اصلا امریکا مگه ابرامز و اپاچی رو به این حکومت داده بود[/color] ؟
[/quote]
صرفا جهت اطلاع :
کشتار وحشیانه 14 آگوست :
http://en.wikipedia.org/wiki/August_2013_Rabaa_Massacre
کاربران آبرامز :
http://en.wikipedia.org/wiki/M1_Abrams#Operators
کاربران آپاچی :
http://en.wikipedia.org/wiki/Boeing_AH-64_Apache#Operators
  • Upvote 7
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='death' timestamp='1404068367' post='389217']
با توجه به چیزایی که ما این چند روزه بهشون دادیم بعید نیست سهم ما از پایان جنگ همین ها باشه اما رضایت روسیه شرطه
[/quote]
نیازی نداریم به اینها ! همین ها را هم احتمالا ما باید بعدها سر پا نگه داریم برای عراق حالااین وسط بعید نیست یک چند تایی از هواگردهای خودمون را هم به صورت مهمان بگذاریم داخل عراق بمونند !...
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دث جان مصر با داشتن حدود 1000 عراده آبرامز بعد از ایلات متحده بزرگترین کاربر آبرامز محسوب میشه و تاسیسات بزرگی هم جهت مونتاژ و تعمیرات این تانک در اختیار داره.

پوسترهایی هم شخصا دیدم که مصر رو کاربر آپاچی معرفی میکنه ولی تا حالا به شخصه عکسی ندیدم
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اخوی بزرگ بنده تعریف میکرد که سن کمی داشته با مادرم بخاطر یه سرماخوردگی ساده رفتن درمانگاه . یه دکتر پاکستانی اونجا بود که همه صف کشیده بودن برا وزیت شدن

وقتی نوبت ما شد یارو حتی فارسی حرف زدن بلد نبود نه ما فهمیدیم اون چی گفت و نه اون فهمید ما چی میگیم . یه چیزی نوشت داد رفتیم از داروخونه گرفتیم

الان هر وقت یاد این خاطره اش می افتم هنوز خندم میگیره و برام قابل باور نیست
فکر میکنم حتی پزشک عمومی به تعداد انگشتان یک دست هم وجود نداشته . متخصص که جای خود داره . بنظرم اگه کسی میخواست مثلا آپاندیسش رو عمل کنه می باید خارج میرفت و اعتمادی به داخل نبود

ما شاید نصف بچه های مدرسه مون کچلی داشتن و انواع و اقسام بیماری های انگلی و عفونی و کم خونی و .....

یه نفر در محله مون بود که دیپلم تجربی گرفته بود همه بهش میگفتن آقای دکتر و اون یارو هم خودش رو اینقدر میگرفت که گویا انیشتینه
چون بواقع حتی یه دیپلمه هم تو تمام محله وجود نداشت

نصف بیشتر جاده های شهر خاکی بود و هیچگونه امکاناتی برای تردد وجود نداشت و برای تردد با وانتی که گوسفند باهاش حمل میکردن جابجا میشدن

هیچ خانه ای گاز شهری نداشت و این بجز برخی محلات پایتخت در تمام ایران صدق میکرد

تمام منطقه مسکونی ما یه واحد نیروگاه سوخت فسیلی داشت که برق شهر رو تامین میکرد . جوری که شبها تنها میشد یه لامپ صد روشن کرد که دائم نوسان برق داشت و کم سو میشد و اکثرا از چراغ نفتی استفاده میکردن

مهندسی شهری ابدا وجود نداشت و اگر کسی لیسانس مثلا عمران داشت باهاش مثل فوق تخصص گرایش فیزیک اتمی برخورد میشد و اینمقدار ارج و قرب میداشت

سطح برخورداری مردم تقریبا هیچ بود و این منحصر در حلبی آبادها نبود و عموم مردم در این لحاظ در یک سطح بودن و فقط حلبی آبادی ها چون دیرتر به شهر اومده بودن یه مقدار وضعشون بدتر بود

برخی از مردم حتی همین حلبی ها رو هم نداشتن و بهشون آفتاب نشین میگفتن

حالا درسته که بصورت حبابی یه جاهایی رو ساخته بودن ولی بواقع سطح مردم زیر صفر و در حد فاجعه بود ویرایش شده در توسط rasoolmr
  • Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='bigdelimohamad9' timestamp='1404072757' post='389241']
صرفا جهت اطلاع :
کشتار وحشیانه 14 آگوست :
[url="http://en.wikipedia.org/wiki/August_2013_Rabaa_Massacre"]http://en.wikipedia...._Rabaa_Massacre[/url]
کاربران آبرامز :
[url="http://en.wikipedia.org/wiki/M1_Abrams#Operators"]http://en.wikipedia....brams#Operators[/url]
کاربران آپاچی :
[url="http://en.wikipedia.org/wiki/Boeing_AH-64_Apache#Operators"]http://en.wikipedia....pache#Operators[/url]
[/quote]
حکومت با کشور فرق میکنه مثل اینکه بگیم جمهوری اسلامی از کبرا برای کشتن مردم عادی استفاده کرد لعنت بر امریکا که اینا رو به جمهوری اسلامی فروخت این در حالی هست که امریکا اینا رو به شاه فروخت یعنی یه حکومت دیگه حال باز نگید چرا از ایران مثال زدم ما کی مردم رو کشتیم و... گفتم شاید چون ملموس تر دوستمون متوجه شه !!! همونطور که مشخصه حسنی مبارک از اون تانک ها برای کشتن تضاهرات کنندگان استفاده نکرد در ضمن در لینک شما هم اذعان میکنه که تلفات عدد عجیب غریب 4000 نفر شما نیست!

[quote name='crazy-doctor' timestamp='1404073081' post='389243']
نیازی نداریم به اینها ! همین ها را هم احتمالا ما باید بعدها سر پا نگه داریم برای عراق حالااین وسط بعید نیست یک چند تایی از هواگردهای خودمون را هم به صورت مهمان بگذاریم داخل عراق بمونند !...
[/quote][quote name='TALASH' timestamp='1404073217' post='389244']
دث جان مصر با داشتن حدود 1000 عراده آبرامز بعد از ایلات متحده بزرگترین کاربر آبرامز محسوب میشه و تاسیسات بزرگی هم جهت مونتاژ و تعمیرات این تانک در اختیار داره.

پوسترهایی هم شخصا دیدم که مصر رو کاربر آپاچی معرفی میکنه ولی تا حالا به شخصه عکسی ندیدم
[/quote]
بله دیگه انقدر اخبار جهان رو دنبال میکنیم که تانک های ابرامز و اون ام 60 های کاملا به روز شده رو تو میدون تحریر یادمون باشه توضیح دادم منظورم حکومت نه کشور یعنی به دولت کودتا بعد مرسی کسی این چیز ها رو نفروخت
در ضمن سوخو 25 و سوخو 24 درست روسی هستن اما برای ما که دسترسی به بهترش نداریم خوبه به هر حال ناوگانی از اینا داریم که هزینه تعمیر نگهداریشون رو توجیح میکنه خصوصا سوخو 25 که برای پشتیبانی نزدیک در درگیری با پزاک و جیش العدل کاملا به کار میاد !
  • Upvote 5
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط MR9
      با سلام
      آزمایش سامانه دریاپایه "lora"

طبق اخبار منتشر شده ، صنایع هوا- فضای رژیم عبری (IAI) موفق شده تا آزمایشات سامانه تسلیحات توپخانه ای برد بلند ( Long-Range Artillery weapon system) خود را با موفقیت به اتمام رساند که این تستها ، عمدتاً بعنوان  بخشی از برنامه  تبلیغاتی و همچنین گسترش رزمی  که در نهایت منجر به خرید آن توسط IDF خواهد شد ، در نظر گرفته شده است . در این آزمایش ، یک تیر موشک از روی عرشه یک شناور غیر نظامی ، بسوی یک هدف در عمق دریا شلیک گردید . سامانه تسلیحاتی LORA ، در رده  راکتهای توپخانه ای تاکتیکی  برد بلند قرار دارد  که توسط بخش MALAM از صنایع IAI توسعه پیدا نموده  است .

براساس اطلاعات موجود این سامانه برای انهدام اهداف در بردی فراتر از 400 کیلومتر و با دقتی در حدود 10 متر طراحی و از یک سکوی دریاپایه به مورد آزمایش قرار گرفت . به گفته تحلیلگران دفاعی ، گونه آزمایشی این سامانه راکتی به این دلیل از روی یک شناور غیر نظامی به سوی هدف شلیک گردید تا کارشناسان فنی قادر باشند تا کاراکترهای این سلاح را بطور کامل بررسی و تجزیه و تحلیل کنند . این سامانه رزمی ، از یک تریلر بعنوان پست فرماندهی و یک لانچر زمینی تشکیل شده و می تواند اهداف مورد نظر را در برد مشخص شده ، با دقت مورد اصابت قرار دهد  . در این تست رزمی ، سامانه های اصلی و جانبی و هم راکت شلیک شده ، با موفقیت عمل نموده و رضایت ناظران را برآورده کردند .

بواز لِوی ، معاون اجرایی IAI و مدیر سیستم های تسلیحات راکتی این شرکت در این زمینه معتقد است :
      " این تست ، یکی از پیچیده ترین آزمایشات IAI در یک دهه گذشته بشمار می رود ، چرا که این رویداد ، یک طرح تمام عیار عملیاتی شامل ارزیابی نحوه مانور سامانه ، نحوه عملکرد در مرحله نهایی (ترمینال ) و همچنین دقت در انهدام هدف ، می گردید . وی تاکید نمود که  این سامانه به بلوغ خود نزدیک شده و یک ترکیب بسیار پیشرفته را برای کاربران احتمالی آن به ارمغان خواهد آورد .
      پی نوشت :
      علی الظاهر ، جمهوری اسلامی ایران ، تنها کشوری نیست که روی سامانه های موشکی تاکتیکی با دقت بالا مشغول کار هست !!!!
      صرفاً برای میلیتاری / مترجم  MR9

• توسط Ahmad6644
      اندونزی به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی سوخو است

مقامات اندونزی روز گذشته اعلام کردند که به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی روسی سوخوی SU-30 هستند. این قرارداد که در کنار نمایشگاه هوایی روسیه (MAKS-2007) و در روز اول آن منعقد شده است ارزشی در حدود 330 تا 350 میلیون دلار در برخواهد داشت. این جنگنده‌ها که تکنولوژی آنها به اواسط دهه‌ی 90 بازمی‌گردد، به صورت تدریجی و از سال آینده تحویل داده خواهند شد.

منبع : AVIA.IR
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.