aminmessi

شکارجانور قندهار/ به دام افتادن پهپاد جاسوسی پیشرفته آمریکا RQ170

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote][quote]این که بعضیا گفتن همین که دیدیمش خیلی کار بزرگیه درست نیست. همین الان رادار های باند VHF توی کشور ساخته میشن با برد 120 کیلومتر. فرکانس این رادار طوریه که هواپیما های رادار گریز رو به راحتی میبینه. ولی یه مشکل داره. دقتش خیلی پایینه. حدود 150 متر. برای همین نمیشه ازش برای هدایت موشک استفاده کرد. ولی برای تعیین مکان سقوط یه پهپاد رادارگریز خیلی به درد میخوره. [/quote]

من تصور می کنم شناسایی اولیه از طریق ESM ها و رادارهای پسیو صورت گرفته و نه وی اچ اف ها.

قویترین رادار وی اچ اف موجود در کشور نبو هست که تا جایی که خاطرم هست توان کشفش برای اف 35 در فواصل حدود 60 کیلومتر اینها بود.(البته این عدد برای RCS از روبروی اف 35 بود که حالا شاید از پائین بیشتر باشه و شاید بتونیم بگیم مثلا در 100 کیلومتری قادر به شناسایی باشه.)
با توجه به طراحی این پهپاد و این احتمال که شاید به لحاظ ابعاد هم کوچکتر از اف 35 باشه احتمال زیادی وجود داره که سطح مقطع راداریش کمتر از اف 35 باشه.
بنابراین حتی اگه اون رادارهای وی اچ اف 120 کیلومتری قادر به شناسایی اهدافی با این سطح مقطع پائین باشند مطمئنا از 120 کیلومتری نمی تونن شاید 20-30 کیلومتری بتونن این کار رو بکنن. این در حالیه که از پیش هیچ اطلاعی وجود نداشته که همچین پرنده ای کی از کجا و از چه مسیری وارد مرزهای کشور میشه.

پس برای پوشش مرزها نیاز به تجهیزاتی هست که از فواصل طولانی تری امکان کشف این پرنده رو داشته باشه.
در هر صورت من نظرم اینه که صرف کشف این پرنده هم کار ارزشمندیست.

من در زمینه الکترونیک و نرم افزار تخصصی ندارم، ولی در حد همین مطالعات اندک اینترنتی فکر می کنم ،در مورد هدایت موشک هم فکر می کنم با همین دقت هم میشه موشک رو هدایت کرد به سمت هدف کافیه فاز نهایی موشک مجهز به شناساگر های اپتیکی باشه که بتونه از اون فاصله 150 متری که شما گفتی هدف رو تشخیص بده. منتها وی اچ اف ها رادارهای کشف و جستجو هستند و با استفاده از مختصات هدف بدست اومده توسط اونها و انتقال این اطلاعات به رادارهای engagement ، از این رادارها برای هدایت موشک به سمت هدف استفاده میشه .[/quote]

قسمت اول حرفتون به نظرم درسته. الان قبول دارم که کشفشم کار ارزشمندیه.

در مورد قسمت دوم: من منظورم هدایت صرفا با رادار بود. وگرنه شکی نیست که میتونیم روی موشک سیکر های اپتیکی یا حتی مادون قرمز ببندیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]احسنت به بچه هاي پدافند
والا اگه حقيقت داشته باشه خيلي معادلات تو منطقه به هم خواهد خورد
ولي يه سوال هست
چطور يه پرسنل پدافند ميتونه يكي از جديد ترين پرنده هاي نيروي هوايي آمريكا رو سالم فرود بياره
مگه اينكه مختصات فرودگاه دشمن رو با پايگاه خودي عوض كرد و اونرو با اوتوپايلت هدايت كرد[/quote]
100٪

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=red]خوشم میاد اقایون به اصطلاح کرشناس و فوق منفی باف پیداشون نیست!!!!!!!!!!!!!![/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
[quote]راستي ياد سعيد الصحاف كه وقتي صداي شني تانك هاي امريكايي در خيابان هاي بغداد شنيده مي شد دم از انهدام امريكا و متحدانش مي زد بخير...
ياد موسي ابراهيم و سيف الاسلام قذافي كه در شب سقوط طرابلس دم از تسلط بر اوضاع مي زدند بخير...
و ياد خيلي هاي ديگه كه آن قدر از خودشان تعريف كردند و هيولا ساختند و آخرش هم ... بخير.
خدا كند ما از اين ها نباشيم.
[/quote]
دوست عزیز امثال شما مثل اینکه هنوز با وجود این همه ماجرا باز هم نتوانسته اید فرق بین ایران و عراق را درک کنیم .
دوست خوب من صرف اینکه ایران با امریکا دشمن است دلیل نمی شود که ایران مانند لیبی یا عراق وامثالهم شود .
خودتان هم خوب دید که به راحتی تمام اقایون امریکایی [size=18]رسما[/size] سقوط هواپیما را تایید کردند. ونیازی به اینکه این هواپیما رو به نمایش بگذاریم نبود.
والسلام

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یک احتمال دیگری که وجود داره

این هست که از ای بمب برای مختل کردن عملکردش استفاده شده باشه و با از کار افتادن سیستم هاش سقوط کرده باشه اما قبول دارم که احتمال جم کردنش خیلی خیلی بیشتره

اگر دوستان نظری در این مورد دارند لطفا بیان کنند چون جز احتمالات قرار نگرفته بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]* تغییر در هدایت موشک‌های دشمن به سمت اهداف مورد نظر

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو به نقش اخلالگرها در میدان نبرد الکترونیک اشاره کرد و گفت: زمانی که یک موشک فرمان‌پذیر از سوی دشمن شلیک می‌شود نمی‌توان با سامانه‌های اخلالگر آن را نابود کرد بلکه می‌توان مسیر آن را به نحوی منحرف کرد که خاصیت نقطه‌زنی را از دست بدهد.

معاون جنگ الکترونیک قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) در این خصوص به یک دستاورد مهم اشاره کرد و افزود: پروژه‌ای در دست داریم که در واقع یک قدم جلوتر از اخلال، یعنی "فریب" سامانه‌های مهاجم است.

قلی‌‌زاده اضافه کرد: در این مرحله با ایجاد اختلال در منبع اصلی دریافت امواج موشکهای مهاجم می‌توانیم اطلاعات مورد نظر خودمان را برای آن تعریف کنیم تا مسیر موشک به سمت نقطه دلخواه ما تغییر ‌پیدا کند.

وی با بیان اینکه این سامانه پدافندی به زودی به سیستم پدافند هوایی کشور اضافه خواهد شد، افزود: با این کار می‌توانیم علاوه بر عدم اصابت موشک به نقطه A کاری کنیم که موشک به سمت نقطه B که مدنظر ماست، اصابت کند.[/quote]

من می خوام دوباره برگردم به این خبر.
از اونجا که دانش عمیقی در زمینه الکترونیک و نرم افزار ندارم نمی تونم اظهار نظر خاصی داشته باشم.
ولی می خوام از دوستانی که می گن هک کردن پهپاد دشمن غیر ممکنه بپرسم به نظرتون این تغییر هدایت موشک دشمن به این صورتی که سرهنگ قلی زاده گفتن اسمش چی میتونه باشه؟ آیا این کار مصداق همون هک کردن سیستم هدایت موشک دشمن نیست؟ همونطور که خود سرهنگ قلی زاده گفتن این سیستم یه چیزی فراتر از اخلالگر معمولی برای انحراف موشک هست و امکان تعریف یک هدف جدید برای اون هست. و مطمئنا در سیستم هدایت موشک ها هم از سیستمهای رمزگذاری پیشرفته استفاده میشه.

و یک سوال دیگه، اگه بپذیریم در هر حالت امکان بدست آوردن کنترل پهپاد مذکور غیر ممکن باشه، قطع کنترل پهپاد همزمان از اختیار خلبان یا همون اپراتورش و همچنین اتوپایلوت خود پهپاد که امکان پذیر هست ؟ درسته؟

-----
در مورد رادار وی اچ اف برد 120 کیلومتری که صحبتش رو داشتیم، باید اضافه و اصلاح کنم که این رادار به کل توانایی کشف این پرنده رو نداشته، چون تو مشخصاتش rcs قابل کشف برای این رادار برابر 1 متر مربع اعلام شده که احتمالا بسیار بیشتر از سطح مقطع راداری این پهپاد هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=red]خوشم میاد اقایون به اصطلاح کارشناس و فوق منفی باف پیداشون نیست!!!!!!!!!!!!!![/color][/quote]

اره! اتفقا ارنستو تو این تاپیک نمیاد تا از نظرات فوق کارشناسی و مودبانش استفاده کنیم.
نمی دونم شاید بعد از بحث پریروز دیگه روش نمیشه!

شایدم رفته ....... کارش طول کشیده!(چشمک)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[[quote]Aspahbod
دوست عزیز اگر به همین راحتی بود که ما تا الان تامکت میساختیم دیگه!
1:اگر این طور بود که شما میفرمایید که الان خط تولید انواع و اقسام موتور های جت رو داشتیم. به علاوه، به اندازه ی موتور هم باید توجه کرد. موتور WS-10 چینی بیش از 110 کیلونیوتون تراست ایجاد میکنه. ولی حتی یک دونه از این موتور هم پشت صاعقه جا نمیشه. به علاوه، جناب M-ATF تو پست های قبلی گفتن که این موتور "های پایپسه". من اطلاعاتم دقیق نیست ولی تا جایی که میدونم این نوع موتور رو اکثر اوقات روی جنگنده ها استفاده نمیکنن و بیشتر از اون توی هواپیما های مسافر بری استفاده میشه. دقت کنید هم متوجه میشید این موتور روی دو هواپیمای A-10 و S-3 استفاده شده که توی هر دو موتور بیرون هواپیما جاسازی شده.

2:ما 30 ساله که به تعداد انبوه موتور جت داریم. پس چرا تازه اخیرا تونستیم آلیاژ های مورد نیاز برای تولید پره های توربینو بسازیم؟ تازه معلوم نیست کیفیت آلیاژ های ایرانی در چه سطحی باشن. این طور نیست که یه دستگاه باشه ماده رو توش بزارین بگه از چی تشکیل شده و با چه ترکیبی. حتی اگه بتونیم بفهمیم از چه موادی ساخته شده طرز ساخت اون به شکلی که کارآمد باشه رو هم نیاز داریم.

3:در کل هر قدر یه چیزی پیشرفته تر باشه سر در آوردن از طرز کارش سخت تره. فکر نمیکنم به این زودی ها بتونیم تجهیزات مخابراتی و الکترونیکی این رو مهندسی معکوس کنیم.

4:در این مورد احتمالا میشه یه کار هایی کرد.

5:با این مورد موافقم.

ولی از همه مهمتر اینه که ما یه پرنده ی رادار گریز در اختیار داریم که میتونه برای آزمایش رادارهامون استفاده بشه.[/quote]

درباره ساخت کامل یک هواپیما تا یک موتور موضوع فرق میکنه - ضمن اینکه ما دراین اواخر فقط مشکل موتور رو داریم و به رادار و موشک رسیدیم الان رادار درحد توپاز ام ای و موشک درحد فونیکس درحد توانائی ما هست اما موتور بدلیل نبود نمونه جدید موضوع دیگه ایه
تو موردی که شما گفتید موتور AL31F-AL21 الان دراختیار ما هست و ابعادش هم بزرگه - وزارت دفاع دنبال تولید RD33 تحت لیسانس بود که فعلا نشده و رفته سمت چین - اون هم موتور 20 سال پیش و تازه چینی - اگرچه موتور قوییه و چین هم داره تحت امتیاز تولید میکنه
ساخت پره های توربین بسیار سخته و باید تک کریستال باشه و اخیرا تازه ما تونستیم تکنولوژیش رو بدست بیاوریم اما درباره این موتور قبول دارم که از سطح تکنولوژی ما بالاتره - پس باید با کمک روسیه و چین روش کارکنیم و با مشارکت اونها خودمون رو هم بالابکشیم ضمن اینکه این موضوع درسطح هایتک است و ایران باید انتظار داشته باشه دراین سطح روسیه و چین ایران رو ازتحریم خارج کنند

[quote]این که بعضیا گفتن همین که دیدیمش خیلی کار بزرگیه درست نیست. همین الان رادار های باند VHF توی کشور ساخته میشن با برد 120 کیلومتر. فرکانس این رادار طوریه که هواپیما های رادار گریز رو به راحتی میبینه. ولی یه مشکل داره. دقتش خیلی پایینه. حدود 150 متر. برای همین نمیشه ازش برای هدایت موشک استفاده کرد. ولی برای تعیین مکان سقوط یه پهپاد رادارگریز خیلی به درد میخوره.[/quote]
دوست عزیز رادار ساخت ما بیش از اینیه که شما فرمودید- بسیار بیشتر من اینو از اپراتور خود اون خبر دارم و احتمال شناسائی این پهپاد با اونی که اخیرا تو هفته دفاع مقدس به نمایش دراومد و ساخت خودمون هست رو منطقی میدونم
امواج VHF از 30 سانتیمتر تا 6 متر هستند که بسته به طول اونها دقتشون کم میشه اما برای تعیین موقعیت هدف کافیست و موشک دارای سیستم TVM میتونه اون رو شکار کنه

[quote]در مورد رادار وی اچ اف برد 120 کیلومتری که صحبتش رو داشتیم، باید اضافه و اصلاح کنم که این رادار به کل توانایی کشف این پرنده رو نداشته، چون تو مشخصاتش rcs قابل کشف برای این رادار برابر 1 متر مربع اعلام شده که احتمالا بسیار بیشتر از سطح مقطع راداری این پهپاد هست.[/quote]
موضوع شناسائی هدف با امواج متری زیاد تابع RCS نیست و یک هدف پنهانکار معمولا درمحدوده امواج X و نهایتاL مطرحه و با این طول موج این قابلیت رو ازدست میده و مثل یک هواپیمای معمولی انعکاس میده - کمی تو وب بگردید موضوع روشن میشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=red]ايران داره از اين مسئله استفاده مي كنه كه آمريكا رو ضايع كنه........آمريكا هم از شدت عصبانيت داره دندون تيز ميكنه برا ايران كه سر كوچكترين مسئله اي شروع به دريدن كنه
و اين مسائل فقط به خاطر نبود خط ارتباطي ميان اين دو ست
اگه خط ارتباطي بود، اخه ايران از يه مسئله اي به خاطر آمريكا مي گذشت(مثل همين مسئله) آمريكايي ها هم سر يه مسئله ديگه مي گذشتند......خلاصه اين داستان ادامه پيدا مي كرد و باعث از بين رفتن[b] كدورت هاي بي خود و بي مورد مي شد[/b]، سودش هم به جيب هر دو شون مي رفت
ولي....ولي.....ولي....مگه اسرائيل و اعراب مردن كه بزارن چنين چيزي شكل بگيره!!!!!!!!!
[/color][/quote]

[size=14]من عذر خواهی میکنم که جواب شما رو دادم ، نمیدونستم شما فکر میکنی اختلاف بین ایران و امریکا [b]کدورت بیخودی[/b]ه
میشه بگی کی تابحال از ارتباط با امریکا سود!! برده؟ (لطفا کشور های بی ملیت مثل کره و ژاپن رو مثال نزنید) امریکا چیزی به کسی نمیدهد مگر ااینکه چندین برابر آن را گرفته باشد

اگر جوابی دارید برای اینکه بیش از این تاپیک منحرف نشه ، در خصوصی بفرمایید[/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نظر بسیار جالب یکی از کاربران pakistan defence
longbrained
Iran should trade this hack technology and the technology of RQ-170 with Russians for technology of anti-ship missiles, S-400 SAM and nuclear power reactor technology. Do not sell this technology cheap or give it away just for "friendship". Do not be fooled you Iranians. There is no such thing as friendship in this world. This should remain strictly business. Give this technology and get another. Simple. Remember do not fall for future promises. Ever remember Eurodif, Bushehr nuclear plant, Chieftain tanks, S-300? Do not sign any contract. Just tell Russians to bring in their engineers and work in team with Iranian engineers to dissect the drone so both can learn from it at the same time. Also demand before this can begin Russia should give S-400 and anti-ship supersonic anti ship missile technology to Iran, plus blue prints and technology for new VVER type nuclear reactors. Do not sell it for cheap.

به نظر این کاربر ایران باید این تکنولوژی رو با s400 و موشکهای مافوق صوت ضد کشتی و تکنولوژی هسته ای معاوضه کنه اونهم نه معاوضه بلکه تازه اجازه بده مهندسین روسی بیایند بهمراه ما روی پروژه کارکنند و با هم یاد بگیرند و نه کمتر - اصلا هم اعتماد نکند وقرارداد نبندد
من نظر این فرد رو تحسین میکنم و امیدارم مسئولین نظامی ما هم اینطوری فکر کنند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]نظر بسیار جالب یکی از کاربران pakistan defence
longbrained
Iran should trade this hack technology and the technology of RQ-170 with Russians for technology of anti-ship missiles, S-400 SAM and nuclear power reactor technology. Do not sell this technology cheap or give it away just for "friendship". Do not be fooled you Iranians. There is no such thing as friendship in this world. This should remain strictly business. Give this technology and get another. Simple. Remember do not fall for future promises. Ever remember Eurodif, Bushehr nuclear plant, Chieftain tanks, S-300? Do not sign any contract. Just tell Russians to bring in their engineers and work in team with Iranian engineers to dissect the drone so both can learn from it at the same time. Also demand before this can begin Russia should give S-400 and anti-ship supersonic anti ship missile technology to Iran, plus blue prints and technology for new VVER type nuclear reactors. Do not sell it for cheap.

به نظر این کاربر ایران باید این تکنولوژی رو با s400 و موشکهای مافوق صوت ضد کشتی و تکنولوژی هسته ای معاوضه کنه اونهم نه معاوضه بلکه تازه اجازه بده مهندسین روسی بیایند بهمراه ما روی پروژه کارکنند و با هم یاد بگیرند و نه کمتر - اصلا هم اعتماد نکند وقرارداد نبندد
من نظر این فرد رو تحسین میکنم و امیدارم مسئولین نظامی ما هم اینطوری فکر کنند[/quote]
فرماندهان نظامی ما بسیار باهوشند،مطمئن باشید با این پهپاد خیلی کارها خواهند کرد و عاقبت ان را به یک جای کاملآ امن خواهند فرستاد،پهپاد قبلی که سپاه شکار کرد به روس ها نشان داده شد حتی نمونه ی ایرانی ساخته شده از این پهپاد هم به افسران روسی نمایش داده شد (که باعث شگفتی کارشناسان روس شده بود) اما هیچگاه لاشه ی ان پهپاد را به کشوری ندادیم،نظر ان کاربر پاکستانی هم ستودنی است گرچه فناوری چاشنی انفجار هسته ای،موشک های مافوق صوت و احتمالآ رادارهای اس 400 را در اختیار داریم اما در کل به نظرم باید از روسیه یا چین چندین فناوری انحصاری و های تک تحویل بگیریم و همزمان با مهندسانشان روی فناوری های استفاده شده در این پهپاد کار کنیم ان هم در خاک ایران.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]درباره ساخت کامل یک هواپیما تا یک موتور موضوع فرق میکنه - ضمن اینکه ما دراین اواخر فقط مشکل موتور رو داریم و به رادار و موشک رسیدیم الان رادار درحد توپاز ام ای و موشک درحد فونیکس درحد توانائی ما هست اما موتور بدلیل نبود نمونه جدید موضوع دیگه ایه
تو موردی که شما گفتید موتور AL31F-AL21 الان دراختیار ما هست و ابعادش هم بزرگه - وزارت دفاع دنبال تولید RD33 تحت لیسانس بود که فعلا نشده و رفته سمت چین - اون هم موتور 20 سال پیش و تازه چینی - اگرچه موتور قوییه و چین هم داره تحت امتیاز تولید میکنه [/quote]
زیاد فرقی نمیکنه. به جرات میتونم بگم تکنولوژی ساخت این پهپاد از تکنولوژی ساخت تامکت خیلی جدید تره.
البته یه موردی هم هست. WS-10 کپی AL31F نیست. کپی یه موتور تقریبا مشابه هست که فکر کنم روی هواپیما های مسافر بری ایرباس نصب میشه و چینی ها بهش پس سوز اضافه کردن.

[quote]ساخت پره های توربین بسیار سخته و باید تک کریستال باشه و اخیرا تازه ما تونستیم تکنولوژیش رو بدست بیاوریم اما درباره این موتور قبول دارم که از سطح تکنولوژی ما بالاتره - پس باید با کمک روسیه و چین روش کارکنیم و با مشارکت اونها خودمون رو هم بالابکشیم ضمن اینکه این موضوع درسطح هایتک است و ایران باید انتظار داشته باشه دراین سطح روسیه و چین ایران رو ازتحریم خارج کنند[/quote]
نه. نمیگم سطح تکنولوژی این موتور از مال ما بالاتره. میگم خیلی زمان میبره که بتونیم ازش یه دونه بسازیم و نمونه ی ایرانی قابلیت های کمتری نسبت به نمونه ی اصلی خواهد داشت.

[quote]دوست عزیز رادار ساخت ما بیش از اینیه که شما فرمودید- بسیار بیشتر من اینو از اپراتور خود اون خبر دارم و احتمال شناسائی این پهپاد با اونی که اخیرا تو هفته دفاع مقدس به نمایش دراومد و ساخت خودمون هست رو منطقی میدونم
امواج VHF از 30 سانتیمتر تا 6 متر هستند که بسته به طول اونها دقتشون کم میشه اما برای تعیین موقعیت هدف کافیست و موشک دارای سیستم TVM میتونه اون رو شکار کنه[/quote]
من یه مثال زدم. وگرنه رادار نبو هم دستمونه که همه قبول داریم بسیار پیشرفته س. در مورد راداری که جدیدا به نمایش در اومد هم حق با شماست.
به علاوه همون طور که گفتم منظور من هدایت صرف با رادار بود. مثل سام 2، هاوک یا اس 300. وگرنه هر سیکری میشه به خود موشک وصل کرد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[align=justify]جناب Aspahbod ، مواردي كه در مورد دادن آدرس غلط، توسط جمر جي‌پي‌اس مطرح كرديد به نظرم احتمال قابل توجهي است.

اما نكته اي كه به نظرم پيچيدگي كار را بيشتر نشان مي دهد: اگر فعال شدن دستور خود انهدامي پهپاد، از طريق لينك ماهواره اي باشد، به محض قطع آلودگي الكترومغناطيس ناشي از جنگال، پهپاد بايد قادر به دريافت و اجراي دستور مربوطه باشد. از آنجايي كه لينك ماهواره اي با زواياي دور از 0 درجه (نسبت به سطح زمين) قابل قبولتر است، بنابراين چندين حالت متصور است: 1.مكانيزم خود انهدامي براي پس از سقوط (يا در هنگام سقوط) طراحي نشده است، كه احتمال ضعيفي است. 2.از آنجايي كه احتمالا جنگال زمين به هوا، در راستاي خط ديد است، بنابراين پس از سقوط پهپاد، پرنده ديگر در محيط آلوده نبوده است. بنابراين عاملي كه موجب عدم عملكرد خود انهدامي شده، جنگال هوايي بوده است. يعني منطقه توسط جنگ الكترونيــــــــــــك هوا به زمين هم تحت پوشش بوده است. 3.جنگال زمين به هوا لزوما در خط ديد نيست. 4.سيگنال خود انهدامي فقط در ارتفاعات بالا قابل دريافت است. 5.پهپاد هك شده است و به دستور دريافت شده اعتنايي نمي كرده است و....

اگر احتمال 2 را در نظر بگيريم، داستان پيچيده تر هم مي شود => قبل از اين كه آلودگي الكترومغناطيس محيط پايان پيدا كند، بايد پهپاد به محيط كاملا قرنطينه و ايزوله (به لحاظ سيگنالي و الكترومغناطيس) منتقل شود تا سيگنال انهدام ماهواره اي به هيچ وجه به پهپاد نرسد. icon_wink

و اما موردي ديگر => احتمالا دشمن فكر اين را هم كرده است كه ممكن است اين پهپاد به دست ايران بيافتد. بنابراين اين احتمال وجود دارد كه در قسمت هاي مختلف آن تله انفجاري وجود داشته باشد و در صورت اقدام براي باز كردن غير اصولي، نابود بشود. جدا از اين، قفل هاي سخت افزاري (مكانيكي؟) و... را هم مد نظر داشته باشيد. بنابراين شايد خود سالم باز كردن اين پهپاد و پياده كردن قطعات آن به تحقيق و فعاليت سنگين تخصصي نياز دارد.

سوالي كه بايد اول مي پرسيدم: آيا مكانيزم خود انهدامي، شامل انهدام توسط ماده منفجره است يا خير؟ (مثلا مي تواند به صورت شيرجه پرنده از ارتفاع بالا و با سرعت زياد و اصابت به زمين و تكه تكه شدن آن باشد!)
[/align]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خسته شدیم بخدا! چرا یه عکسی چیزی نشون نمیدن؟ خبرگذاریهای خارجی رفتن سمت اینکه ایران داره بلوف میزنه و هواپیما خودش سقوط کرده و احتمالا تیکه تیکه شده. یه عکسی چیزی نشون بدن دهن اینها یکی دو روز بسته بشه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اینطوری نیست که بیان توی پهباد ها و تجهیزات هوایی کنترل از راه دور سیستم انهدام خودکار قرار بدن ! ..

بلکه برنامه هایی برای بازگشت خودکار وجود و نابود کردن اونها در آسمان از وظایف تعریف شده نیروی هوایی خودی هست که یا محل سقوط رو با موشک میزنند و یا در هوا منهدمش میکنند ...

پهباد هایی که در لیبی سقوط کردن هم چنین سیستمی نداشتن ..

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.