امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

مطالب جالبی نوشته اید جناب چکا
فقط یه نکته رو اشاره کنم، هر جا که نگاه کردم نوشته بود که تیربار بالای برجکش از نوع Kord 12.7mm هستش.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام.اگه زحمتی نیس میشه یه توضیح مختصر راجع به موارد نام برده در پست سوم بدید. در ضمن یه سوال که برام به وجود امده اینکه چرا توپ تانک ها بدون خان است و در برد بلند خان خوب نیس. و اینکه چه فرق هایی بین توپ و گلوله تانک با توپ های معمولی است؟ یه سوال دیگه هم دارم ، باک بنزین تو اون تانک خیلی در دسترس هست، ایجاد مشکل نمیکند؟ ( اگه مطالبش در سایت موجود است ادرسشو بده به زحمت نیفتی). به خاطر وقتی هم که میگذاری تشکر میکنم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگه دوستان این مورد رو بلند پروازی ندونن ماهم باید بدنبال ساخت زره ماژولار برای تانک های خود باشیم کاری که اسراییل برای مرکاوا انجام داد بطوریکه بتوان به سرعت بعد از اصابت موشک به زره با تعویض یک قطعه پیچ شونده ان راعوض کرد
به نظر چندان سخت نمی اید
مثل تانک انگیماعراق با این تفاوت که بتوان به راحتی قسمت اسیب دیده را عوض کرد
استفاده از جعبه های فلزی به شکل تانک وپر کردن ان هاباسیمان وشن درشت توسط عراق نشان دادساخت زره ماژولار چندان هم دانش نمیخواهدتانکی که در مقابل چندموشک میلان مقاومت و پس ازپیروزی امریکا تماما جهت جلوگیری از لو رفتن تکنولوژیش نابود شد
و تنها یک نسخه در موزه نگهداری میشود
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با تشکر از اساتید زرهی سایت. :rose:

دهلیز توپچی تانک کجاست؟ دهلیز راننده و فرمانده روی شاسی تانک مشخص هست اما هرچی نگاه می کنم دهلیز توپچی را نمی بینم! اساسا اون قسمت دریچه مانند روی برجک نباید باشه چون برجک بدون سرنشین هست! مگر اینکه صرفا ورودی دهلیز از بالای برجک باشه و جایگاه گانر هم وسط شاسی تانک باشه. البته اینجا مسئله بارگزار خودکار میاد وسط ! اساتید سایت لطفا توضیح بدن!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسیار ممنون از اساتید زرهی

درباره مقایسه با آبرامز با جزپیاتی که تا حالا میدونیم چی میشه گفت؟ 

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با تشکر از دوستان .

این توپ احتمالا 30 داخل برجک این نمای گرافیکی مربوط به نفربر هست یا تانک ؟

10410160_884929058220055_857789890507194

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با تشکر از دوستان .

این توپ احتمالا 30 داخل برجک این نمای گرافیکی مربوط به نفربر هست یا تانک ؟

10410160_884929058220055_857789890507194

سلام

احتمالا توپ هم محور نیست . شاید چیز دیگه ای باشه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با تشکر از اساتید زرهی سایت. :rose:

دهلیز توپچی تانک کجاست؟ دهلیز راننده و فرمانده روی شاسی تانک مشخص هست اما هرچی نگاه می کنم دهلیز توپچی را نمی بینم! اساسا اون قسمت دریچه مانند روی برجک نباید باشه چون برجک بدون سرنشین هست! مگر اینکه صرفا ورودی دهلیز از بالای برجک باشه و جایگاه گانر هم وسط شاسی تانک باشه. البته اینجا مسئله بارگزار خودکار میاد وسط ! اساتید سایت لطفا توضیح بدن!

تا جایی که خبر دارم، این تانک فقط دو نفر خدمه داره که در کپسول زرهی داخل شاسی جای گرفته اند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تا جایی که خبر دارم، این تانک فقط دو نفر خدمه داره که در کپسول زرهی داخل شاسی جای گرفته اند.

فکر نکنم اینطور باشه. دو نفر خدمه یعنی اینکه خود فرمانده باید کار توپچی را هم انجام بده و این نقطه ضعف خیلی بزرگی هست! در این صورت خیلی راحت میشه تانک را از طرفین قیچی کرد!  در تصویری که دوستان قرار دادند, پریسکوپ جداگانه مخصوص فرمانده و توپچی مشخص هست. ویکیپدیا هم تعداد خدمه را سه نفر زده.

thumb_Armata-details-pic-comment_jAxvomz

تا جایی که من فهمیدم جایگاه توپچی هنوز مشخص نیست.  برخی ها میگن که جایگاه توپچی زیر برجک هست و برای ورود خروج وی, باید برجک به طرفین بچرخه!  برخی ها هم میگن که محل ورود و خروج توپچی از دهلیز فرمانده یا راننده هست! هر دو این موارد مشکلات زیادی را از نظر حفاظتی به وجود می آورند. در هر دو حالت احتمال گیر افتادن توپچی داخل تانک و کتلت شدنش, در صورت مورد اصابت قرار گرفتن تانک خیلی میره بالا!

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فکر نکنم اینطور باشه. دو نفر خدمه یعنی اینکه خود فرمانده باید کار توپچی را هم انجام بده و این نقطه ضعف خیلی بزرگی هست! در این صورت خیلی راحت میشه تانک را از طرفین قیچی کرد!  در تصویری که دوستان قرار دادند, پریسکوپ جداگانه مخصوص فرمانده و توپچی مشخص هست. ویکیپدیا هم تعداد خدمه را سه نفر زده.

پریسکوپ جداگانه برای فرمانده هست نه توپچی ، برای توپچی سایتی در نظر گرفته نشده ، اتفاقا بر همین اساس برخی منابع روسی دو نفره بودن تانک رو هم مطرح کرده اند

همونطور که در ادامه خواهم گفت سیستم نظارتی متشکل از دوربین های مدار بسته در تمامی زوایا برای افزایش Situational Awareness در نظر گرفته شده که میتونه تعدیل خدمه رو پوشش بده و از شبیخون به تانک جلوگیری کنه

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بعد از رونمایی ارماتا  آلمان تصمیم به ساخت لئوپارد 3 برای 2015 گرفته فکر کنم امریکا هم یه چیزی رو کنه  البته امریکا  یه خودروی زرهی سبک بر پایه شاسی کامیون داره که تاپیکش توی سایت هست ولی زرهی پایه سنگین نداره

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بعد از رونمایی ارماتا  آلمان تصمیم به ساخت لئوپارد 3 برای 2015 گرفته فکر کنم امریکا هم یه چیزی رو کنه  البته امریکا  یه خودروی زرهی سبک بر پایه شاسی کامیون داره که تاپیکش توی سایت هست ولی زرهی پایه سنگین نداره

همون لئوپارد آـ۷ هفت پشتشون بسه ! احمقانست اگه دنبال ۳ برن!

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم