Recommended Posts

بسمه تعالی

با سلام

در این تله که طعمه آن مقداری عسل بود، یک مورچه بافنده و یک مورچه نجار گرفتار شده و یکی از آنها بر سر تصاحب طعمه بدن خود را شکافته و خود و دیگری را از پا درآورد.
مهر: مشکل تروریسم تنها در میان جوامع انسانی وجود ندارد زیرا به تازگی جانورشناسان مدارکی ارائه کرده اند که نشان می دهند جانورانی از قبیل مورچه ها نیز از این معضل در عذابند.
"مارک مافت" اکولوژیستی در دانشگاه کالیفرنیا است که توضیح می دهد برخی از مورچه ها به چه شیوه وحشتناکی اقدام به ترور انتحاری می کنند. وی تصاویری از مورچه های قرمز کارگر به ثبت رسانده است که در آن مورچه ای بدن خود را برای آزاد سازی مایعی به شدت سمی شکاف می دهد، ماده ای که علاوه بر خود مورچه، دشمنانش را نیز در کسری از ثانیه از بین می برد.

وی مدارک این اقدام انتحاری مورچه ها را با ایجاد تله ای برای جذب انواع مختلف مورچه ها و سپس مشاهده رفتار آنها برای دستیابی به طعمه جمع آوری کرده است. در این تله که طعمه آن مقداری عسل بود، یک مورچه بافنده و یک مورچه نجار گرفتار شده و یکی از آنها بر سر تصاحب طعمه بدن خود را شکافته و خود و دیگری را از پا درآورد.

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/554992_orig.jpg[/img]

بر اساس گزارش دیسکاوری، "مافت" همچنین مطالعاتی بر روی گونه های برزیلی مورچه ها کرده است، گونه هایی که کل آشیانه را یکباره و به دلایلی ناشناخته که می تواند بیماری یا بالا بودن سن مورچه ها باشد نابود می کنند.

منبع: عصر ایران http://www.asriran.com/fa/news/126118

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
احتمالا اينا در حملات 11 سپتامبر هم دست داشتند!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من متوجه هیچ ارتباطی بین این عمل با تروریسم نمیشم. انتخاب این واژه برای توصیف این عمل بی ربط و نامناسب هست.شاید اسمش رو به نوعی ایثار گری گذاشت. یک شیوه دفاعی که حد اقل باقی همنوعانش رو نجات میده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر ام ای تی اف با این اسم سختت مورچه قرمز به نوعی یک انگل هست که جز غارت و زور گویی کاری نمی کنه و مثل بقیه مورچه ها زحمت کش نیست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[align=justify]جنگ هر اندازه که بیهوده و از روی جاه طلبی باشد با کسی شوخی ندارد و قربانیان خود را می گیرد. از این رو کشورهای مختلف با گسترش تکنولوژی انواع سلاحهای کشنده در تلاشند با استفاده درست از فناوری میزان خطر موجود در میدانهای جنگ را برای سربازان کاهش دهند.
به گزارش خبرگزاری مهر، بکارگیری تکنولوژیهای متعدد برای نجات جان سربازها اقدامی که به عنوان مثال آمریکاییها انجام داده اند. از وسایل نقلیه روباتیک و بدون سرنشین گرفته تا اسکلت بندی های خارجی و تزریق انرژی. این کشور در تلاش است از میزان مرگ و میر سربازانش در میدانهای جنگ بکاهد. در ادامه 10 نمونه از این تکنولوژیها مورد بررسی قرار می گیرند.

[b]بدون سرنشینها[/b]

ترکیب فناوری تجسسی سه بعدی و هلیکوپتری کوچک، بدون سرنشین و خودکار ابزاری به وجود آورده که سرباز می تواند آن را در کنار دیگر سلاح های خود حمل کند و در صورت نیاز از آن برای مشاهده تصاویری سه بعدی در زمان حقیقی استفاده کند و یا حتی می توان با استفاده از آن یورش بردن به منطقه یا ساختمانی را شبیه سازی کرد. این ابزار، رایانه ای دستی دارد که تصاویر سه بعدی را در آن نمایش می دهد. با ارتقاء بیشتر این ابزار در آینده تصویربرداری حرارتی نیز به آن افزوده خواهد شد و نیروها می توانند حرارت ناشی از خودروها یا سلاحها را با کمک این ابزار مشاهده کنند.

[b]اسکن کردن خطر[/b]

این سیستم شگفت انگیز تصویربرداری تجسسی که هم اکنون در دست تکمیل است می تواند حرکت دشمن را در میدان جنگ ردیابی کرده و با تحلیل تصاویر ویدیویی زمان احتمالی حمله آنها را محاسبه کند. سیستم VIRTA نه تنها می تواند نوع وسایل نقلیه در حال حرکت را تعیین کند بلکه می تواند نوع مسیر آنها را به همراه نفرات احتمالی حاضر در آن مشخص کند. این سیستم سپس با استفاده از الگوریتمهای پیچیده ریاضی نیروهای خودی را از حمله ای احتمالی آگاه می کند.

[b]تحلیل میدان جنگ[/b]

شرکتی به نام هریس طی همکاری با پنتاگون سیستم ردیاب اخطار دهنده موقعیتی را ارائه کرده است که در آن با استفاده از تصاویر ویدیویی به ثبت رسیده توسط تجهیزات بدون سرنشین و تجسسی نظامی، گزارشی کلی از میدان جنگ به وجود آورده و تحلیلهای دقیقی بر روی آن انجام می دهد.

[b]حرکت روی همه جای زمین[/b]

امروزه دیگر بهترین دفاع یک حمله عالی نیست بلکه یکسری پیچیده از چرخها در قالب نقلیه ای سازگار با همه نوع ساختار زمینی است که ترکیبی از تخته اسکیت و متحرک Segway بوده و می تواند در شرایط دشوار به سربازان کمک کند تا از میان تنگه ای باریک عبور کرده و یا با سرعتی برابر 48 کیلومتر بر ساعت بر روی تپه های شنی حرکت کنند.

[b]برچسب زدن به مجروحان[/b]

شرکت موتورولا سیستم هوشمندانه ای ابداع کرده است که می توان با استفاده از آن از رسیدگی مناسب بهداشتی به مجروحان جنگ در منطقه جنگی اطمینان حاصل کرد. در این سیستم یک برچسب رادیویی بر روی تخت هر یک از مجروحان نصب می شود و کارمندان بیمارستانها از دستگاه خواننده این تراشه ها برای اطمینان از هویت سربازان استفاده می کنند. این سیستم همچنین کنترل تجهیزات پزشکی را به عهده دارد.

[b]پشه ها وارد کارزار می شوند[/b]

دو شرکت دفاعی با همکاری مشترک، سیستم حمل و نقلی ارائه کرده اند که پشه نام داشته و می تواند هوشمندانه عوامل حیاتی مانند بسته های پلاسما، باطری ها، مهمات، غذا و دیگر مایحتاج ضروری را به میدانهای جنگ انتقال دهد. این مخازن توسط GPS کنترل شده و توانایی حمل بار تا وزن 68 کیلوگرم را دارند و در نهایت با کمک چترهای نجات و بدون آسیب دیدگی در نقطه ای تعیین شده از میدان جنگ فرود می آیند.

[b]پرواز بی وقفه[/b]

شرکت بوئینگ به تازگی هواپیمای بدون سرنشین "فانتوم آی" را مجهز به دو موتور ارتقا یافته فورد ارائه کرده که عرض آن 45 متر بوده و از سوخت هیدروژنی استفاده می کند. این هواپیما می تواند تا چهار روز بدون وقفه پرواز کند که این توانایی نیاز به پرتاب متوالی هواپیماهای بدون سرنشین جدید و آماده و کنترل خسته کننده وضعیت این هواپیماها را از بین خواهد برد.

[b]تنفس در ارتفاع[/b]

مدرسه پزشکی کیس وسترن در حال تولید مایع تزریقی شیمیایی است که به سربازان کمک خواهد کرد تا به سرعت با فشار هوا در ارتفاعات انطباق پیدا کنند. این مایع که تزریق آن می تواند به سرعت اکسیژن خون سربازان مبتلا به کم خونی اکسیژن را بالا ببرد، تاثیری سریع داشته و می تواند عملکرد سربازان را در ارتفاع یا در ماموریتهای هوایی افزایش دهد.

[b]لیزر آبی[/b]

نشریه ویرد به تازگی تکنولوژی را معرفی کرده که می تواند جریانهای باریکی از آب را با سرعت هزاران فوت بر ثانیه پرتاب کند. در واقع این ابزار لیزری آبی است و می توان از آن برای غیر فعال کردن و متلاشی کردن بمبهای کنار جاده ای بدون منفجر کردن آنها استفاده کرد.

[b]سربازهایی که روبات می شوند[/b]

شرکت لاکهید مارتین در حال تکمیل اسکلت بندی های مصنوعی است که سربازان با بر تن کردن آنها به یک ابرانسان تبدیل شده و انرژی مضاعفی به دست خواهند آورد. این اسکلت بندی قابل انعطاف با تقویت نیروی ماهیچه سربازان امکان حمل 90 کیلوگرم بار را در دشوارترین شرایط برای سربازان به وجود می آورد. با استفاده از تراشه ای رایانه ای حرکات این ابزار کاملا با حرکات بدن سرباز منطبق می شود به اندازه ای که او برای چمباتمه زدن یا سینه خیز رفتن هیچ مشکلی نخواهد داشت.

لينك خبر : http://mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1154071[/align]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان من یک سوال دارم که چرا در رزمایشهایی که ترتیب داده میشه سپاهی ها با همون لباس خاکی و کلاه زمان جنگ تشریف دارن با اینکه تو اخبار همش تبلیغ میکنن این جلیقه زد گلوله رو ساختیم و نمیدونم این یکی از اون یکی بهتر :mrgreen: من خودم مرزبانان ایرانی رو بدون هیچ لباس زد گلوله دیدم در حالی که سربازهای مرزبان افغانی از مرزبانهای ایرانی مجهزترن حتی دوربین دید در شب دارن.بنده خودم شاهد این موضوع در مرز ایران و افغانستان بوده ام??? :mrgreen:

http://static.guim.co.uk/sys-images/Guardian/Pix/pictures/2008/06/18/kandahar1.jpg
اینم عکس

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوستان من یک سوال دارم که چرا در رزمایشهایی که ترتیب داده میشه سپاهی ها با همون لباس خاکی و کلاه زمان جنگ تشریف دارن با اینکه تو اخبار همش تبلیغ میکنن این جلیقه زد گلوله رو ساختیم و نمیدونم این یکی از اون یکی بهتر :lol: من خودم مرزبانان ایرانی رو بدون هیچ لباس زد گلوله دیدم در حالی که سربازهای مرزبان افغانی از مرزبانهای ایرانی مجهزترن حتی دوربین دید در شب دارن.بنده خودم شاهد این موضوع در مرز ایران و افغانستان بوده ام??? :lol:

http://static.guim.co.uk/sys-images/Guardian/Pix/pictures/2008/06/18/kandahar1.jpg
اینم عکس[/quote]

چون سربازهاي ما بيشتر از سرباز هاي شما به نيروي ايمان و توكل اعتقاد دارند و بسيار شهادت طلب تر هستند ! :mrgreen:
و در ضمن ما با بودجه هاي نظاميمون خيلي كارهاي مفيد تري انجام ميديم تا شما ، جون سرباز دم مرز كه ارزشي نداره :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]دوستان من یک سوال دارم که چرا در رزمایشهایی که ترتیب داده میشه سپاهی ها با همون لباس خاکی و کلاه زمان جنگ تشریف دارن با اینکه تو اخبار همش تبلیغ میکنن این جلیقه زد گلوله رو ساختیم و نمیدونم این یکی از اون یکی بهتر :lol: من خودم مرزبانان ایرانی رو بدون هیچ لباس زد گلوله دیدم در حالی که سربازهای مرزبان افغانی از مرزبانهای ایرانی مجهزترن حتی دوربین دید در شب دارن.بنده خودم شاهد این موضوع در مرز ایران و افغانستان بوده ام??? :lol:

اینم عکس[/quote]

چون سربازهاي ما بيشتر از سرباز هاي شما به نيروي ايمان و توكل اعتقاد دارند و بسيار شهادت طلب تر هستند ! :lol:
و در ضمن ما با بودجه هاي نظاميمون خيلي كارهاي مفيد تري انجام ميديم تا شما ، جون سرباز دم مرز كه ارزشي نداره :mrgreen:[/quote]
بگو شوخی بود.اخه ایمان و توکل سر جاش نمیشه که لخت رفت جلو دشمن و گفت من ایمان و توکل دارم تمام دنیا ارزش به جان سرباز قاعلن حتی عراق :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote]دوستان من یک سوال دارم که چرا در رزمایشهایی که ترتیب داده میشه سپاهی ها با همون لباس خاکی و کلاه زمان جنگ تشریف دارن با اینکه تو اخبار همش تبلیغ میکنن این جلیقه زد گلوله رو ساختیم و نمیدونم این یکی از اون یکی بهتر :lol: من خودم مرزبانان ایرانی رو بدون هیچ لباس زد گلوله دیدم در حالی که سربازهای مرزبان افغانی از مرزبانهای ایرانی مجهزترن حتی دوربین دید در شب دارن.بنده خودم شاهد این موضوع در مرز ایران و افغانستان بوده ام??? :lol:

اینم عکس[/quote]

چون سربازهاي ما بيشتر از سرباز هاي شما به نيروي ايمان و توكل اعتقاد دارند و بسيار شهادت طلب تر هستند ! :lol:
و در ضمن ما با بودجه هاي نظاميمون خيلي كارهاي مفيد تري انجام ميديم تا شما ، جون سرباز دم مرز كه ارزشي نداره :mrgreen:[/quote]
بگو شوخی بود.اخه ایمان و توکل سر جاش نمیشه که لخت رفت جلو دشمن و گفت من ایمان و توکل دارم تمام دنیا ارزش به جان سرباز قاعلن حتی عراق :lol:[/quote]
بله درسته جون سرباز خیلی اهمیت داره آقای سمندون .من فکر میکنم شما سرباز های معمولی رو با مرزبانان اشتباه گرفتید.خیر مرزبانان ایرانی جیلقه ضد گلوله هم دارند .(من یه بار توی تلوزیون دیدم که سرباز های لب مرز ایران و عراق از جلیقه های ضد گلوله استفاده میکردند)
بعد هم اگه اتفاقی بیفته نیرو های ویژه وارد میشن.یه دفعه قاچاقچی ها میبینند از در و دیوار داره کماندو میریزه :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حسين طالبي مجري طرح در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: اين باند به صورت كاملا اضطراري و فوق تكنولوژي طراحي شده است.

وي ادامه داد: صرفه جويي در مصرف انرژي سوخت هواپيما، صرفه جويي در هزينه استهلاك لاستيك، افزايش ايمني در عمليات پرواز، صرفه جويي در زمان عمليات پرواز، نقش موثر در پدافند غير عامل و افزايش ذخيره ارزي از جمله ويژگي هاي اين باند اضطراري است.

طالبي گفت: اين اختراع براي اولين بار در ايران، شماره ثبت 61812 در سازمان مالكيت هاي صنعتي به ثبت رسيده شده است.

اين مخترع خاطرنشان كرد: اين باند به صورت اضطراري براي فرود هواپيما طراحي شده كه داراي سطح شيب دار بوده و هنگامي كه هواپيما براي فرود نياز دارد كه به جايي برخورد نكند وارد اين باند شده و در جاي خود توقف مي كند و مانع برخورد با ديوار و يا موانع ديگر مي شود./غ

لینک

http://www.yjc.ir/News/NewsDesc.aspx?newsid=386151

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط Davood
      يك شركت آمريكايي ساخت هواپيما اعلام كرد مقام‌هاي اسراييلي تمايل دارند يكصد هواپيماي جنگي از نوع اف - ۳۵جديد را خريداري كنند.
      روزنامه اسراييلي معاريو روز پنج شنبه با اعلام اين خبر افزود، برخي مديران شركت لاكهيد مارتين به تازگي به تل‌آويو سفر كرده‌اند تا با اليعايزر شكيدي فرمانده نيروي هوايي اسراييل و برخي مقام‌هاي عالي رتبه ارتش اسراييل درباره اين معامله گفت و گو كنند.
      بر پايه اين خبر، هواپيماهاي اف ۳۵كه جديدترين در نوع خود است ، هواپيماي جنگي اصلي در نيروي هوايي آمريكا در آينده خواهد بود.
      روزنامه ياد شده نوشت : اگر اين معامله صورت گيرد، نيروي هوايي ارتش اسراييل ، اولين هواپيما از اين نوع را در سال۲۰۱۴ميلادي دريافت خواهد كرد.
      آمريكاطي سالهاي گذشته هر سال ميلياردها دلار كمك بلاعوض به سردمداران اسراييلي اهدا كرده كه بخش مهمي از آنها در قالب انواع تجهيزات پيشرفته نظامي ، سلاح‌هاي جديد و غير متعارف بوده است.
      بخشي از اين سلاحها را اسراييل در جنگ اخير خود عليه لبنان استفاده كرد و هزاران تن از مردم بي‌گناه اين كشور را با آنها به خاك و خون كشيد.

irna.ir
    • توسط MR9
      آیین معارفه فرمانده جدید سپاه قدس 

آیین معارفه فرمانده نیروی قدس سپاه برگزار شد

پی نوشت :

1- تاپیک جدید اخبار دفاعی جمهوری اسلامی ایران با مراسم معارفه فرمانده جدید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
      2- لینک تاپیک نخست در بند ذیل
      2- اخبار دفاعی جمهوری اسلامی ایران I
    • توسط SAEID
      کاربران میتوانند در این تاپیک اخبار مرتبط با مسائل نظامی ایران را پست کنند. توجه کنید که تنها اخبار مهم را بصورت تاپیک مستقل ارسال کنید و مابقی اخبار را بصورت پست در همین تاپیک قرار دهید. عنوان پست خبری را هم با رنگ قرمز بنویسید تا از سایر پستها متمایز باشد.
    • توسط SHAFAGH23
      دوستان هرکسی نظری در این رابطه داره بیان کنه . بستن تنگه هرمز کاری استراتژیک یا عملی اشتباست.؟ توان ایرا ن دربستن این تنگه با وجود نیروی دریایی امریکا چقدر است؟ چند ماه یا روز یاساعت این کار امکان پذیره ؟ راهکار شما استفاده از کدام سلاح هاست؟ این کار درصورت وقوع جنگ احتمالی برضد ایران چند ساعت به طول خواهد انجامید ؟سرعت عمل.. آیا بستن این تنگه راهگشای جنگ احتمالی است یا فقط عملی پرهزینه واشتباه ؟ آیا این کار باعث فشار براسرائیل می شود ؟ برغرب چه طور؟ اگر فشار ایجاد شود چه قدره ؟آیا مانع از ادامه جنگ میشه؟
    • توسط reformist
      منوچهر متکی، وزیر خارجه ایران، در مورد حضور یکی از رهبران گروه کرد پژاک در آلمان از آن کشور توضیح خواسته است. روز سه شنبه، 11 سپتامبر، خبرگزاری دولتی ایران - ایرنا - گزارش داد که آقای متکی با اشاره به مصاحبه سرکرده گروه پژاک مبنی بر حضور او در آلمان گفته است که وزارت خارجه ایران در این مورد از دولت آلمان توضیح خواسته است. آقای متکی، که با خبرنگاران در تهران سخن می گفت، افزود که دولت آلمان باید در خصوص حضور برخی اعضای پژاک، که وی آن را یک "گروهک تروریستی" خواند، پاسخگو باشد. به گفته برخی منابع خبری، یکی از رهبران گروه پژاک در شهر کلن آلمان اقامت دارد. گفتگو با مهران براتی، کارشناس مسایل ایران در ماه های اخیر بین چریک های مسلح گروه کرد پژاک، که هدف خود را استقرار نظام دموکراتیک فدرال در ایران اعلام داشته، با نیروهای ایرانی درگیری هایی روی داده است. همچنین گزارش هایی از حملات نیروهای ایرانی به مناطقی در داخل کردستان عراق انتشار یافته است. دو هفته پیش، هوشیار زیباری، وزیر خارجه عراق، نسبت به این حملات واکنش نشان داد و گفت که عملیات نظامی ایران در خاک عراق می تواند به روابط دو کشور آسیب برساند. وی گفت که دولت عراق با احضار سفیر ایران در بغداد، نسبت به این عملیات رسما اعتراض کرده است. دفاع از واکنش ایران آقای متکی در مصاحبه خود در تهران ظاهرا در دفاع از عملیات نظامی نیروهای ایرانی علیه چریک های پژاک، اظهار داشت که انجام "برخی اقدامات جمهوری اسلامی برای متوقف کردن اقدامات تروریستی در مرزها و همچنین خاموش کردن فتنه" امری طبیعی است. گفته می شود گروه پژاک پایگاههای آموزشی خود را در کردستان عراق برپا کرده است وزیر خارجه ایران گفت که لازم است برای جلوگیری از ورود این افراد از مرزهای عراق یا مناطق دیگر تمهیدات لازم اندیشیده شود. وی گفت که در روابط ایران و منطقه کردستان عراق مشکلی وجود ندارد و افزود که "همیشه عواملی به دنبال تخریب مناسبات هستند" و کسانی را که "گروه های تروریستی" در منطقه می خواند متهم کرد که به دنبال ایجاد مشکلات بر سر مناسبات سالم جمهوری اسلامی ایران با عراق هستند. حزب حیات آزاد کردستان - پژاک - هدف خود را مبارزه برای ایجاد یک نظام دموکراتیک فدرال در ایران عنوان کرده و چریک های مسلح این گروه به عملیاتی در داخل خاک ایران دست زده اند. از پژاک به عنوان شاخه ای از حزب کارگران کردستان عراق - پ ک ک - نام برده می شود که یک گروه کرد فعال در مناطق کردنشین ترکیه است. مناطق شمالی عراق همچنین شاهد عملیات ارتش ترکیه علیه چریک های حزب کارگران کردستان - پ کا کا - بوده که اعتراض دولت عراق را در پی داشته است. هفته گذشته جلال طالبانی، رییس جمهور عراق، از پ ک ک و پژاک خواست از خاک این کشور برای عملیات مسلحانه علیه کشورهای همسایه استفاده نکنند و مانع از دخالت خارجی در کردستان عراق شوند. آقای طالبانی، که خود از کردهای عراق است، گفت که اگر این گروه ها این درخواست را نمی پذیرند، به کشورهای خود بازگردند و از آنجا به عملیات خود ادامه دهند. رییس جمهور عراق در عین حال گفت که این موضوع را به عنوان درخواستی از این گروه ها مطرح می کند و افزود که ارتش عراق در نظر ندارد به اقدام نظامی علیه آنها دست بزند.
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.