Recommended Posts

احتمالات:

بوستر جداگانه که تابلو هستش بخاطر زاویه آتش خروجی.میدونیم که بوستربرای اینه که موشک رو به ارتفاع و سرعت لازم برسونه و بعد جدا میشه که اینجا نشونش ندادن.از اونجا که موشک بصورت زاویه دار شلیک میشه بوستر هم مثل بوستر پهپاد کرار بصورت زاویه دار و رو به پایین نصب شده تا علاوه بر افزایش سرعت نیروی گرانش زمین رو هم خنثی کنه و با ایجاد برای اضافی اگه در اصطلاح اشتباه نکرده باشم موشک راحت تر و با ثبات تر اوج بگیره.شعله دماغه موشک احتمالا مال موتورهای دوران سازیه که برای چرخاندن موشک حول محور طولی بکار برده میشه که بخاطر دود زیاد مشخص نیستن.این موتورها موشک رو طوری می چرخونن که بوستر در بالا قرار میگیره و چون بوستر زاوبه دار هست اینبار فشارعلاوه بر جلو کمی هم به سمت پایین هست که باعث میشه موشک در راستای افق قرار بگیره و به شکل کروز به سمت هدف روانه بشه.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یاور جان همه این موضوعات به کنار ، این ها فقط حدس های دوستان هستش ، نه چیزی بیشتر 

بنابرین خواهش میکنم این نظراتتون رو - هر چند محترم - وحی فرض نکنید .

اطلاعاتی که ما از این سیستم داریم به یک کلیپ بسیار کوتاه ختم میشه که در حقیقت از هیچ ارزش تشخیصی هم با توجه به دود فراوان برخوردار نیست .

با تشکر 

در صورت حرکت احمقانه نظامی آمریکا علیه ایران قدرت واقعی جمهوری اسلامی را به آنها نشان می‌دهیم

http://www.tasnimnews.com/Home/Single/671004

: ۱۱/اسفند/۱۳۹۳ - ۰۰:۰۲

خوب ... شما میگی این یه چیز دیگه هست !

من هم همین احساس رو دارم ...

ولی مدرک دوستان فعلا محکم تر می باشد !

واکنش سردار جزایری به اظهارات جان کری:

در صورت حرکت احمقانه نظامی آمریکا علیه ایران قدرت واقعی جمهوری اسلامی را به آنها نشان می‌دهیم

تاریخ: ۱۱/اسفند/۱۳۹۳

http://www.tasnimnews.com/Home/Single/671004

ویرایش شده در توسط yavarrr
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

احتمالات:

بوستر جداگانه که تابلو هستش بخاطر زاویه آتش خروجی.میدونیم که بوستربرای اینه که موشک رو به ارتفاع و سرعت لازم برسونه و بعد جدا میشه که اینجا نشونش ندادن.از اونجا که موشک بصورت زاویه دار شلیک میشه بوستر هم مثل بوستر پهپاد کرار بصورت زاویه دار و رو به پایین نصب شده تا علاوه بر افزایش سرعت نیروی گرانش زمین رو هم خنثی کنه و با ایجاد برای اضافی اگه در اصطلاح اشتباه نکرده باشم موشک راحت تر و با ثبات تر اوج بگیره.شعله دماغه موشک احتمالا مال موتورهای دوران سازیه که برای چرخاندن موشک حول محور طولی بکار برده میشه که بخاطر دود زیاد مشخص نیستن.این موتورها موشک رو طوری می چرخونن که بوستر در بالا قرار میگیره و چون بوستر زاوبه دار هست اینبار فشارعلاوه بر جلو کمی هم به سمت پایین هست که باعث میشه موشک در راستای افق قرار بگیره و به شکل کروز به سمت هدف روانه بشه.

بزرگوار شما عکسی که من تو پست بالایی گذاشتم رو نگاه کردی که باز از بوستر جداگانه صحبت میکنین؟

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
متاسفانه خیلیها فقط حرف خارجی رو قبول میکنند
مثلا تا نگی بابا حتی سازمانهای نظرسنجی امریکا هم کلیت انتخابات 88را تایید کرده اند ممکنه قبول کنند
  • Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان لطف کنن به خودشون زحمت بدن و فیلم پرس تی وی رو با KM player فریم به فریم ببینن

با مقایسه رد دودی که از نوک و انتهای موشک خارج میشه و همینطور انحنای رد باقیمونده، من به این نتیجه رسیدم:

ابتدا که سرعت موشک کمه دود خارج شده از سر موشک حرکت محسوسی نداره (دو سه فریم اول)

با سرعت گرفتن موشک دود سر موشک به سمت بالای اون متمایل میشه و موشک در حال اوج گیری هست

کمی بعد با تغییر زاویه حمله دود سر موشک بر بدنه و دود انتهایی منطبق میشه

در فریم های پایانی دود سر موشک به سمت پایین میره و رد دود نشون میده که ارتفاع موشک در حال کم شدنه

بصورت خیلی ساده:

http://upload7.ir/uploads//b3176d824ec24ca86ccfcfb7cd06555362788fec.png

• Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ممنون بابت لینک فیلم

برخلاف نظر دوستان هیچ بوستر جانبی وجود نداره

طبق فیلم پرس تی وی تصویر واضح موشک در ثانیه 15 دیده میشه و شکل کلی موشک بصورت زیر هست (بابت عکس خارج از گالری عذر خواهی میکنم در صورت امکان عکسو تو گالری آپ کنید):

5895d4eaa616b78ca5d32ce3149831b752f69037

مقایسه شود با:

81P.jpg

پیوند 

• Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بزرگوار شما عکسی که من تو پست بالایی گذاشتم رو نگاه کردی که باز از بوستر جداگانه صحبت میکنین؟

به تصویر نمیشه استناد کرد چون موشک در حال چرخشه و ممکنه بوستر در پشت و جلوی موشک قرار بگیره و دیده نشه.لطفا دوباره فیلم رو نگاه کنید.قبل از شروع صحبت سردار درست در ثانیه 20  قبل از خارج شدن از کادر دوربین بوستر براحتی قابل دیدنه. درست در نزدیکی دماغه و بالای موشک قرار داره.

زاویه دار بودن شعله خروجی اصلی باعث بر هم خوردن تعادل موشک میشه و موشک ساقط میشه..این حالت فقط برای بوسترها اعمال میشه که با قرار گیری در زیر موشک همزمان با نیروی پیشراننده نیروی بالا برنده ای هم ایجاد میشه که در حالت شلیک مورب باعث سهولت اوج گیری موشک میشه.از اونجا که بالکهای موشک به اندازه یک جنگنده نیست و موشک در زمان خروج از آب سرعت زیادی نداره بالکها نمی تونن براحتی موشک رو به مسیر اصلی و کروز هدایت کنن و موشک تا اندازه زیادی اوج می گیره.برای همین با این ترفند یعنی چرخش موشک حول محور طولی بوستر که به شکل زاویه دار نصب شده به بالای موشک منتقل میشه و اینبار بر خلاف قبل که نیروی بالا برنده ای ایجاد می کرد با فشار به دماغه ، موشک رو به پایین و مسیر کروز بر می گردونه.

به نظرتون دودی که از دماغه خارج میشه میتونه همون سیستم اژدر حوت باشه؟ به نظر من که همینه.و معنیش اینه که این موشک مقداری از مسیر رو به شکل اژدر طی کرده.ولی با وجود بوستر نمی تونه از زیردریایی یا هر نوع تیوپی شلیک شده باشه. یا یک لانچر بدون تیوپ مثل لانچر پهبادها از شناور سطحی این موشک رو به درون آب پرتاب می کنه، یا کلا سپاه برای اینکه لانچر توسط دشمن کشف نشه یک لانچر ثابت درون آب و در نزدیکی ساحل نصب کرده.لانچرهای ساحلی به هر حال قابل کشف شدن هستن.ولی در درون آب وقتی لانچر ثابت نه تحرک داره نه صدا و نه گرما امکان کشف اون خیلی پایینه.موشک مثل اژدر از لانچر زیرسطحی شلیک میشه و بعد از طی مسافتی از آب خارج میشه تا از اثرات دود بجا مونده هم نشه محل لانچر رو تشخیص داد.

ویرایش شده در توسط airborns
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بزرگوار من عکس به این وضوح گذاشتم. کاملا مشخصه که اون چیزی که تو دماغه موشکه و داره دود ضعیفتر رو تولید میکنه مولد گاز جهت کروز زیر آب هست مثل اژدر حوت نه بوستر یا المان وکتورینگ. دود بزرگ هم که یا مربوط به بوستر انتهایی است یا موتور سوخت جامد اصلی. بهتره یک مقدار دقیقتر به تصویر نگاه کنید. بدنه موشک تو تصویری که شما قرار دادید واضحه و همچنین تصویری که من قرار دادم. اما در تصویر شما به خاطر کیفیت پایین و لرزش دوربین یا احیانا تدوینی که باعث لرزش و کیفیت پایین شده به نظر میرسه شروع کانتریل از میان بدنه موشک هست دقیقا مثل شلیک نصر از جت رنجر که 4 عدد بالک میانی مشاهده میشد در صورتی که تصویری که من قرار دادم کاملا خلاف این برداشت رو به وضوح اثبات میکنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اول ما نبودیم چه خبر بوده اوه !!!!

دوم تاحالا فکر کردید میشه لانچ اولیه اش از بالگرد به اب باشه ؟؟؟؟

من تبریک میگم هرچی هست یک سوزن بیشتر تو چشم مردم این سرزمین

• Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اول ما نبودیم چه خبر بوده اوه !!!!
دوم تاحالا فکر کردید میشه لانچ اولیه اش از بالگرد به اب باشه ؟؟؟؟
من تبریک میگم هرچی هست یک سوزن بیشتر تو چشم مردم این سرزمین

به نظرم بالگردی که چنین موشکی را بتونه حمل و لانچ کنه نداشته باشیم.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام خدمت دوستان

به نظر من هم بوستری سر موشک نیست بلکه دود سر موشک همون تکنولوژی موشک حوت هست. به نظر من این دود تا مدت زمان معینی خارج میشه و بعد قطع میشه منتهی زمان خارج شدن موشک از زیر آب رو قبل از اتمام تولید دود تعیین کردن تا مطمئن بشن که دود در هر حالتی موشک رو پوشش داده (همون بحث ضزیب اطمینان در طراحی منظورمه).

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چیزی که اشاره نکرد وجود ناو گروه همراهه که حداقل یکی مجهز به سیستم دفاع موشکی ضد بالستیکه ، وجود رادارهای پیشهشدار که شلیک موشک بخصوص بالستیکو هشدار میدن قایقای مارک 5 که از ناو هواپیمابر و ناو های محافظش خارج میشن تا جلوی قایقای مارو بگیرن، هلیکوپتر های  ناو های محافظ، اگه واقعا بخوایم به یه ناوگروه حمله کنیم باید تعداد زیادی موشک کروز و بالستیک به همهی هدف ها شلیک بشه که این خودش مشکلاتی داره مثلا اگه یه موشک به یکی از ناوها اصابت کنه اتیش اون میتونه مثل یه ابر چف عمل کنه و موشکای دیگه رو منحرف کنه و .... چندین احتمال دیگه

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بزرگوار من عکس به این وضوح گذاشتم. کاملا مشخصه که اون چیزی که تو دماغه موشکه و داره دود ضعیفتر رو تولید میکنه مولد گاز جهت کروز زیر آب هست مثل اژدر حوت نه بوستر یا المان وکتورینگ. دود بزرگ هم که یا مربوط به بوستر انتهایی است یا موتور سوخت جامد اصلی. بهتره یک مقدار دقیقتر به تصویر نگاه کنید. بدنه موشک تو تصویری که شما قرار دادید واضحه و همچنین تصویری که من قرار دادم. اما در تصویر شما به خاطر کیفیت پایین و لرزش دوربین یا احیانا تدوینی که باعث لرزش و کیفیت پایین شده به نظر میرسه شروع کانتریل از میان بدنه موشک هست دقیقا مثل شلیک نصر از جت رنجر که 4 عدد بالک میانی مشاهده میشد در صورتی که تصویری که من قرار دادم کاملا خلاف این برداشت رو به وضوح اثبات میکنه.

من هم با شما در مورد دود دماغه هم عقیده هستم.

ولی مثل اینکه شما فیلم رو دوباره نگاه نکردید.در ثانیه بیست بوستر بالای موشک قابل دیدنه که آتش پر حجمی پشتش قرار داره.

شعله فاصله کمی با برآمدگی تیره داره. بالک که شعله ای تولید نمی کنه!  در مورد عکس قبلا هم گفتم موشک در حال چرخشه که باعث میشه بوستر در نقطه کور قرار بگیره.دود غلیظ دماغه هم در دیده نشدنش موثره.برای همین نمیشه از یک فریم تصویربه واقعیت پی برد.فیلم رو بصورت تمام صفحه با کاام پلیر ببینید.با کمی دقت در زمانی که گفتم بوستر تیره رنگ رو میتونید ببینید.

در ثانی چرا شعله خروجی فقط در یک سمت موشک قرار داره و با چرخش موشک از پایین به بالا جابجا میشه.خروجی اصلی که در انتها قرار داره و شعله بصورت متقارن و مستقیم باید دیده بشه!

طبق هیچ منطق و قانون فیزیکی موشک نمی تونه با خروجی موتور زاویه دار به پرواز ادامه بده.موشک زمانی میتونه مستقیم رو به جلو حرکت کنه که موتور موشک نیرویی مستقیم در راستای طولی به موشک وارد کنه.هر تغییر زاویه ای در خروجی موتور باعث میشه دم موشک منحرف بشه و موشک بسرعت ساقط بشه.سیستم بردار رانش جنگنده ها طبق این اصل عمل می کنه که با تغییر زاویه گازهای خروجی پرنده بسرعت و به اجبار تغییر مسیر میده.

با سلام خدمت دوستان

به نظر من هم بوستری سر موشک نیست بلکه دود سر موشک همون تکنولوژی موشک حوت هست. به نظر من این دود تا مدت زمان معینی خارج میشه و بعد قطع میشه منتهی زمان خارج شدن موشک از زیر آب رو قبل از اتمام تولید دود تعیین کردن تا مطمئن بشن که دود در هر حالتی موشک رو پوشش داده (همون بحث ضزیب اطمینان در طراحی منظورمه).

در مورد دود نوک دماغه توضیح ممکن و منطقی همینه.

ولی توضیحی برای این موضوع که شعله خروجی موتور اصلی در یک طرف بدنه و با زاویه نسبت به راستای طولی موشک قرار داره بدید.

ممنون میشم توضیح بدید یک موشک چطور میتونه در این حالت پرواز کنه و در هوا ملق نزنه.

تو همین کامنت گفتم که در ثانیه 20 بوستر در نزدیکی دماغه قابل دیدنه که شعله پر حجم در نزدیکی اون قرار داره.

ویرایش شده در توسط airborns

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم