امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

میشه شما فقط یک دلیل بیارین که موتور ورادارش رو از چین اوردیم توی این مدتی که در میلیتاری بودم هر دستاوردی بوده شما چینی خواندین که البته معلومه از چیه! به قول ....

میشه شما دلیل بیارید که موتورش ساخت داخله؟ الان احتمالا از اون مستند شبکه 1 میخواهید عکس بزارید که محفظه موتورهارو نشون میده؟؟؟؟؟ اگه واقعا توانایی داشتیم ایا منطقی این بود که بریم اف 5 رو کپی کنیم یا میگ 29؟ از نظر شما اقایون همیشه در صحنه ایا وقتی ما تواناییمون در حد بالاتری هست ایا منطقی نیست بریم سراغ جنگنده ای که اگه بروز بشه توانایی رویارویی با اف 16 و اف 15 رو داره؟ حالا هی منفی بدین هی بگین قصد شروع بود؟؟؟ بابا بیشتر از 15 ساله ما هی داریم میگیم شروع شروع؟ در مورد تانک و زرهی که قدمتی 20 ساله داره!!!

• Upvote 6
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یک جایی ادعا شده بود (در یکی از مستند ها یا در مصاحبه با خبرگذاری ها) که بعد از ساخت صاعقه قصد داشتن که روی یه هواپیمای دیگه به غیر از اف 5 مهندسی معکوس انجام بدن که فرمانده کل قوا از این اقدام جلوگیری و امر به ساخت جنگنده بر مبنای طرح داخلی کرده بودن , دلیل اینکار هم مشخصه! جنگنده های ما دیگه در برابر رقبای منطقه ای و فرامنطقه ای حرفی برای گفتن ندارن! فقط میشه تا حدود کمی روی میگ 29 و اف 14 حساب باز کرد , هیچ کدوم از این دو جنگنده استعدادی برای پنهانکاری ندارن و ساخت و بکارگیریشون تو چند دهه آینده (که نیروهای دشمن به جنگنده های پنهانکار و کم پیدا مجهز میشن) هیچ توجیهی نداره , پس به ناچار باید روی طرحی کار کرد که تولیدش برای ما ممکن باشه و موقع ورود به بدنه نیروی هوایی در مقابل دشمنان حرفی برای گفتن داشته باشه و تبدیل نشه به یه هدف پرنده برای سرگرمی جنگنده های دشمن! برای همین بهترین کار طراحی هواپیمایی دو موتوره برمبنای شفق رزمی هست که با بدنه پنهانکارش بتونه از دید آواکس های دشمن مخفی بمونه و حداقل شرایط نبرد رو بتونه به سطح برابر نزدیک کنه ! دیتا لینک بین این جنگنده و رادارهای ضد استلیث سطحی حتی میتونه یه امتیاز برای جنگنده های خودی باشه.

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

میشه شما دلیل بیارید که موتورش ساخت داخله؟

icon_arrowd

معاون هماهنگ کننده نهاجا ادامه داد: جنگنده صاعقه در صنایع دفاع در حال تولید بوده و در یک یگان ما نیز مستقر است. تجهیزات مهم از جمله موتور صاعقه هم در کشور در حال تولید است.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13921112001838

***************************************************************************************************************************

ما اگه توانایی داشتیم همین میگ 29 که مانورپذیری بالایی داره رو مهندسی معکوس میکردیم رفتیم سراغ اف 5 که شد صاعقه که در واقع همون بود اما یه 7 پشتش؟؟؟؟؟

اتفاقا انتخاب اف-5 برای مهندسی معکوس خیلی اقدام هوشمندانه ای بود، چون هدف از این کار دستیاب به دانش ساخت جت آموزشی بوده است، چون پلتفرم اف-5 برای ساخت جنگنده آموزشی بسیار مناسب است. ولی اگر بجای این کار حتی سراغ مهندسی معکوس تامکت میرفتیم موقعی به نتیجه میرسید که دیگر این جنگنده در مقابل نسلهای جدید جنگنده های پنهانکار حرفی برای گفتن نداشت، بجای این کار روی ساخت پروژه های رزمی پنهانکار سرمایه گذاری شده است، یک کشور هر قدر هم جنگنده های پیشرفته داشته باشد باز هم برای آموزش به جتهای آموزشی نیازمند میباشد.

ویرایش شده در توسط MILAD110
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ما اگه توانایی داشتیم همین میگ 29 که مانورپذیری بالایی داره رو مهندسی معکوس میکردیم رفتیم سراغ اف 5 که شد صاعقه که در واقع همون بود اما یه 7  پشتش؟؟؟؟؟(موتور و رادارشم نساختیم رفتیم از چین گرفتیم) یک تصور یا توهمی ما گرفتارش هستیم که فکر میکنیم الان قاهر پرواز میکنه؟ اقایون اهل فن در مورد جنگنده اف 2 میتسوبیشی و کشور سازندش که اطلاع دارن؟ اینهمه سال گذشته یه تانک نمیتونیم تولید کنیم جایگزین این ام 47.60 چیفتن و تی 72 کنیم؟ یدونه زره پوش نداریم؟(الان دوستان همیشه در صحنه رخشو مثال میزنن که حتی دوزار برای سرباز داخلش ارزش قائل نشدن شما صندلیها و محافظتشو نگاه کن؟) امت همیشه در صحنه منفی بدین ببینم چقدر توانایی دارید؟ ادمینها هم هی نظرات مخالفو پاک کنن 

میشه شما دلیل بیارید که موتورش ساخت داخله؟ الان احتمالا از اون مستند شبکه 1 میخواهید عکس بزارید که محفظه موتورهارو نشون میده؟؟؟؟؟ اگه واقعا توانایی داشتیم ایا منطقی این بود که بریم اف 5 رو کپی کنیم یا میگ 29؟ از نظر شما اقایون همیشه در صحنه ایا وقتی ما تواناییمون در حد بالاتری هست ایا منطقی نیست بریم سراغ جنگنده ای که اگه بروز بشه توانایی رویارویی با اف 16 و اف 15 رو داره؟ حالا هی منفی بدین هی بگین قصد شروع بود؟؟؟ بابا بیشتر از 15 ساله ما هی داریم میگیم شروع شروع؟ در مورد تانک و زرهی که قدمتی 20 ساله داره!!!

برای ادعای ایشون حداقل چند تا تصویر (به غیر از اونهایی که گفتید) و ادعای مکتوب وجود داره ولی شما برای اثبات ادعاتون چه سندی دارید؟

برای ساخت بدنه صاعقه اونقدر سند وجود داره که وقتی یه فرد مطلع و عالم به این مسائل به اسناد نگاه کنه ساخت صاعقه رو تائید میکنه ولی انکار چیز واضح و مبرهن تنها خود فرد انکار کننده رو تخریب و از ارزشش کم میکنه.

در واقع شما اونقدر گرفتار برخی از مشکلات هستید که به نوشته خودتون دقت ندارید که جوری مطلب رو بنوسید که گفته قبلیتون رو نقض نکنه! اگه صاعقه همون اف 5 هست که یه دم بهش اضافه شده در این صورت وارد کردن موتور و رادارش (در صورت امکان مدل هاشون رو هم ذکر کنید) چه معنی داره؟ همین دم متفاوت و دوتایی خودش سندی هست برای توان ساخت بدنه هواپیما.

معاون هماهنگ کننده نهاجا ادامه داد: جنگنده صاعقه در صنایع دفاع در حال تولید بوده و در یک یگان ما نیز مستقر است. تجهیزات مهم از جمله موتور صاعقه هم در کشور در حال تولید است.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13921112001838

به غیر از این ادعا اسناد دیگری هم وجود داره که تو تاپیک زیر در موردش بحث شده و فکر میکنم با وجود ساخت موتور جی 90 و دو پروژه دیگه برای ساخت موتور جت (متوسط و سنگین) و ساخت موتورهای توربینی (مثل مینی جت ها و توربین های گازی) دیگه نیاز چندانی وجود نداره که روی این موضوع بحث بشه چراکه اسناد گویاست. 
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برای ادعای ایشون حداقل چند تا تصویر (به غیر از اونهایی که گفتید) و ادعای مکتوب وجود داره ولی شما برای اثبات ادعاتون چه سندی دارید؟

برای ساخت بدنه صاعقه اونقدر سند وجود داره که وقتی یه فرد مطلع و عالم به این مسائل به اسناد نگاه کنه ساخت صاعقه رو تائید میکنه ولی انکار چیز واضح و مبرهن تنها خود فرد انکار کننده رو تخریب و از ارزشش کم میکنه.

در واقع شما اونقدر گرفتار برخی از مشکلات هستید که به نوشته خودتون دقت ندارید که جوری مطلب رو بنوسید که گفته قبلیتون رو نقض نکنه! اگه صاعقه همون اف 5 هست که یه دم بهش اضافه شده در این صورت وارد کردن موتور و رادارش (در صورت امکان مدل هاشون رو هم ذکر کنید) چه معنی داره؟ همین دم متفاوت و دوتایی خودش سندی هست برای توان ساخت بدنه هواپیما.

به غیر از این ادعا اسناد دیگری هم وجود داره که تو تاپیک زیر در موردش بحث شده و فکر میکنم با وجود ساخت موتور جی 90 و دو پروژه دیگه برای ساخت موتور جت (متوسط و سنگین) و ساخت موتورهای توربینی (مثل مینی جت ها و توربین های گازی) دیگه نیاز چندانی وجود نداره که روی این موضوع بحث بشه چراکه اسناد گویاست. 

خدا وکیلی اگه اینهمه همتتونو برای دادن منبع از فالس! نیوز برای ساخت یه جنگنده بکار میبردید شاید فرجی میشد؟ برادر من شما پنهانکار نساز نخواستیم در حد رپتور بیا همین میگ 29 رو بروز کن؟ جالبه یجا میگیم این میگها از نوع اول بودن و خریدنشون انچنان باری از دوش نیرو بر نمیداره سریع جبهه میگیرید که نه اقا اینا مانورپذیریشون در حد!!!!  کلا بحث با شماها بیفایده هست شما همون قاهر توانارو بچسبید ؟

• Upvote 7
  • Downvote 16

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نام خدا

سلام...

........................................................................................

این عکس ها رو یک نگاهی بیاندازید تا بریم برسیم به ادامه بحث...

34545208762880515811.jpg

56419176574706161519.jpg

62487998531772775141.jpg

89694778366045827759.jpg

79782678774017559949.jpg

این جانب در فکر ایجاد تاسیساتی برای وزارت دفاع به هیبت و گستردگی این مجموعه صنعتی مپنا هستم! البته در جایی حفاظت شده و ترجیحاً محاصره شده با عوارض طبیعی تا از چشم ها دور باشد!

لابد با خودتون میگید توهم زده باز...

*نکته؛ طی چند دهه ی آینده مسئله ی رعایت اصول پنهانکاری در ساخت هواگردهای نظامی نه یک امر هایتک و سوسول بازی بلکه لازمه ی هر تولیدی خواهد شد...تا آنجا که در بین هلیکوپترها و هواپیماهای ترابری هم نفوذ بالایی خواهد یافت!...یعنی کلاً شاید بشه گفت در عرصه ی نظامی باید با هواگردهای غیر پنهانکار خداحافظی کنیم! از این رو ما هم دیگه باید از این فکر که در حوزه نظامی هواپیماهای غیر پنهانکار (جز برای موارد آموزشی) تولید کنیم، بیاییم بیرون!

پیشنهاد میکنم که چنین تاسیساتی به عنوان زیر مجموعه ی وزارت دفاع ایجاد شود با محوریت ساخت سازه و بدنه های پنهانکار در چهار رنج وزنی (سبک - نیمه سنگین - سنگین - فوق سنگین) در تمامی حوزه ها (هواپیماهای جنگنده و ترابری ، هلیکوپترها ، پهپادها) ... یعنی یک تاسیسات مونتاژ نهایی که مشخصاً بدنه را در همانجا می سازند! از آنجا که اینجا یک مرکز مونتاژ نهایی هواپیما خواهد شد نیاز به یک بخش الکترونیک دارد که متخصصان الکترونیک هوایی در آنجا مستقر بشوند و طی فرآیند مونتاژ نهایی محصول (هواگرد نظامی) کارهای سوار کردن سخت افزار الکترونیکی را انجام دهند و نیز بخش مربوط به پیشرانش که کار مربوط به سوار کردن موتور یا موتورها را به عهده بگیرند.

حالا پیشنهاد این حقیر چه مزیت هایی دارد؟ یکپارچگی لازم و جدیت لازم در موضوع هواپیما سازی را به وجود می آورد! خود نیروی هوایی ارتش پروسه های تحقیقاتی گسترده ای که در موضوع کامپوزیت و طراحی سازه و غیره دارد را می آورد در اینجا ادامه می دهد! وزارت دفاع همین طور! سپاه هم با توجه به پروسه های پهپادی و بالگردی که دارد میاد اینجا سرمایه گذاری میکنه! یعنی کلاً تمام پروسه های کامپوزیت، رنگ های مورد استفاده در پرنده های پنهانکار، و طراحی و ساخت سازه (پهپادهای بزرگ - هلیکوپتر - هواپیما) در اینجا متمرکز خواهد شد!

فقط این دو نکته را عرض کنم که؛ 1-این تاسیسات رقیب پنها و هسا نخواهد بود! چرا که مستقیماً و به طور کلی روی مسئله ی پنهانکارها تمرکز خواهد یافت. 2-به یک پایگاه هوایی و مجتمع تست های الکترونیک در مجاورت این تاسیسات برای انجام تست های نهایی و تایید نهایی محصول نیاز است.

و این مورد هم جالبه که، در یک دهه ی اول این صنایع می تواند روی موضوع جنگنده های رهگیر و چند ماموریتی تمرکز پیدا کند و طی یک دهه ی دوم به آن طرف (با توجه به گسترش زیرساخت ها) به موضوع بمب افکن ها و هواپیماهای ترابری پنهانکار هم روی بیاورد!

نه ساخت چنین تاسیساتی برای ما کار سختی هست و نه تجهیزش به امکانات صنعتی-تحقیقاتی لازم و نه تامین متخصص لازمه! سرمایه مالیش هم همونطور که گفتم از سه جای متفاوت قابل تامینه! فقط جسارت می خواد و واقع بینی نسبت به ظرفیت های موجود.

........................................................................................

ما اگر مثل آدمی زاد مدیریت کنیم، ظرفیت هامون را سازمان بدهیم، این سوسول بازی ها که نه نمی شود را بگذاریم کنار! تا سال 1400 هم نمونه هواپیماهای لازم را داریم! هم استانداردهای صنعتی لازم! و هم صنایع تولید کننده لازم! و هم یک محیط R&D بسیار خوب! و از این سال به آن ور میتونیم به عنوان یک قدرت هوایی عرض اندام کنیم.

ولی اگر قرار باشه بشینیم که شرایط بیاد و هوا بر وفق مُراد شود و پول گنده ای از راه برسه! مطمئن باشید تا دو دهه ی دیگر هم ما پیشرفت آنچنانی در امر هواپیماسازی شاهد نخواهیم بود.

در پناه حق... :16:

ویرایش شده در توسط Marine101
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نام خدا

سلام...

میبینی که جمع ماشاالله خوب جمعی هست... اگر یه دوتا کاربر چیت هم پیدا بشوند که مسخره امان کنند، نور الا نور میشه... چه بسا که از دل همین جمع ها و همین بحث ها جهش هایی در مملکت پدید بیاد!!! آدم نباید اینقدر مسائل رو سیاه و سفید ببینه...

............................................................................................

من واقعاً گیج شدم و از عزیزان این سوال را دارم که اینقدر قبولش سنگین و غیر ممکنه که ما بتونیم سالی 30 تا 50 فروند جنگنده ی مدرن تولید کنیم (اون هم نه از الان، از 1400 به بعد)؟! یعنی واقعاً اینقدر کشورمون را (با این حجم از گستردگی سرزمینی، نیروی انسانی و صنایع موجود) حقیر و ذلیل در چشم دارید؟!!!

............................................................................................

در پنا حق... :rose:

سلام به شما .

اگر اشتباه نکنم ، اسم شریف ، سجاد بود ؟

امیدوارم منظورتون از کاربر چیت ، من نباشم .

و اینکه اگر هم باشم ، دلیل منطقی داشته باشید .

و اما قسمت آبی رنگ ...

زیاد کشش نمیدم ...

ما میتونیم و میسازیم . بر منکرش لعنت .

ولی آیا تولید انبود ( حداقل 10/000 فروند فعال و 5/000 فروند رزرو . ) میشه ؟

آیا به فکر تبلیغات و بازاریابی هم هستیم ؟

خود رومانی هم از سال 1935 شروع به ساخت پرنده کرد ... 

و شاید عجیب باشه که لبنان دنبال خرید 25 فروند بالگرد پوما ( IAR 330 ) بودش ...

که در نهایت هم ، 25 فروند رو خرید . ( توضیح : یکی از بالگردها در سانحه اموزشی ، رفت رو هوا . )

اسکادران نهم هوایی لبنان ... 

خب چرا ما نباید چیزی بسازیم که همین رومانی بیاد از ما بخره ؟

یا همین لبنانش ؟ 

مسئله فقط مدیریت نیست .

مسئله وجود افراد ناآگاه و نالایق در هر امری ست .

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ما توی شرایطی هستیم که با این پرنده های فرسوده  40و 50سال پیش  حتی هواپیمای مادون صوت  مجهز به موشک حرارتی یا حسگرهای مولتی رول یا هدایت شونده توسط رادار زمینی هم  به دردمون می خوره.....حتی هواپیمای ملخی مجهز به راکت و بمب هدایت شونده هم بدرد ما می خوره مثلا علیه جیش العدل در شرق و............ولی چرا همین ها هم تولید نمیشه

به نظر من مشکل اول ما موتوره که خیلی از طرح ها رو  روی زمین گذاشته... موتور......و ما ادراکه موتور :evil:  :evil:  :evil:

RD33

mig29-rd33-1.jpg

mig29-rd33-3.jpg

• Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نساء، 153: «اهل کتاب [بنا به خواستِ نامعقولشان‏] از تو مى‏خواهند که از آسمان، کتابى براى آنان نازل کنى، البته [این بازیگران زشت باطن‏] از موسى بزرگ‏تر از آن را خواستند، و گفتند: خدا را آشکارا به ما نشان ده. پس آنان را به کیفر ستمشان صاعقه فرو گرفت. باز پس از آنکه [بر وحدانیّت حق و ضرورت خداپرستى‏] دلایل روشن براى آنان آمد، گوساله را به عنوان معبود گرفتند، و ما از این [گناه بزرگ و زشت هم‏] گذشتیم و به موسى برهانى روشن و قدرتى آشکار دادیم».

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در طی سالهای آتی خواهید دید که مشکل ساخت جنگنده هم مثل پدافند دوربرد حل میشه و اگه خدا بخواد ما شاهد پروازش خواهیم بود , همین چند وقت پیش دوستان تو بحث ساخت باور 373 (پدافند همسطح اس 300) شک داشتن ولی حالا میبینیم که ساخته شده و با نمونه های مشابه هم تفاوت داره.

خدا وکیلی اگه اینهمه همتتونو برای دادن منبع از فالس! نیوز برای ساخت یه جنگنده بکار میبردید شاید فرجی میشد؟ برادر من شما پنهانکار نساز نخواستیم در حد رپتور بیا همین میگ 29 رو بروز کن؟ جالبه یجا میگیم این میگها از نوع اول بودن و خریدنشون انچنان باری از دوش نیرو بر نمیداره سریع جبهه میگیرید که نه اقا اینا مانورپذیریشون در حد!!!!  کلا بحث با شماها بیفایده هست شما همون قاهر توانارو بچسبید ؟

میدونید مشکل شما چیه؟ مشکلتون اینه که نمیتونید مسائل رو از هم تفکیک کنید! ساخت جنگنده با خریدش تفاوت داره! مثلا همین جنگنده فسقلی اف 5 حدود 30 هزار قطعه سازه ای (به غیر از سایر اجزاء) داره که طراحی و ساخت اونها و تست هاشون زمانبر و هزینه بره و این با خرید جنگنده آماده تفاوت داره ! ما اگه بتونیم بد نیست همین الان هم چند اسکادران جنگنده رهگیر (البته  جنگنده چند منظوره بهتره) تهیه کنیم چراکه جنگ و درگیری منتظر نمیمونه تا شما چیزی بسازید! ولی ساخت جنگنده نسل 4 از این نظر توجیه پذیر نیست که وقتی به نتیجه و تولید انبوه میرسه و استفاده میشه که دشمن این نسل رو پشت سر گذاشته و دیگه این جنگنده ها خاصیتشون رو از دست دادن!

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نام خدا

سلام...

TRANSYLVANIA گرامی...

کوچیک شما سجّاد هستم.

چیت رو بی خیالش شو فعلاً ، وقتی به جون این تاپیک افتاد خودت میفهمی معنی اش چی میشه.

والا این چیزی که این حقیر دارم مطرح میکنم تازه میم «م» اولِ ما میتوانیم هستش (برای بچه های این سایت)! هنوز خیلی مونده تا اونجایی که به مسئله ی بازاریابی و اینها برسیم. وقتی به تولید برسیم. وقتی به یه کیفیت نخبه (به روز-مورد پسند) برسیم. مطمئن باش برای محصولمون سَر و دست هم میشکنند!

وجود افراد نالایق، فاسد، سودجو، دزد و غیره ، همون طوری که گفتی در هر امری وجود داره و این طبیعی هستش...بلاخص توی چنین مسائل گسترده ایی...شما وقتی میری یه کارتون تخم مرغ میخری، ممکنه توی حمل و نقل یک شونه اش هم از بین بره! کاریش نمیشه کرد...

میدونید مشکل شما چیه؟ مشکلتون اینه که نمیتونید مسائل رو از هم تفکیک کنید! ساخت جنگنده با خریدش تفاوت داره! مثلا همین جنگنده فسقلی اف 5 حدود 30 هزار قطعه سازه ای (به غیر از سایر اجزاء) داره که طراحی و ساخت اونها و تست هاشون زمانبر و هزینه بره و این با خرید جنگنده آماده تفاوت داره ! ما اگه بتونیم بد نیست همین الان هم چند اسکادران جنگنده رهگیر (البته  جنگنده چند منظوره بهتره) تهیه کنیم چراکه جنگ و درگیری منتظر نمیمونه تا شما چیزی بسازید! ولی ساخت جنگنده نسل 4 از این نظر توجیه پذیر نیست که وقتی به نتیجه و تولید انبوه میرسه و استفاده میشه که دشمن این نسل رو پشت سر گذاشته و دیگه این جنگنده ها خاصیتشون رو از دست دادن!

رضا جان این قسمت خرید رو فاکتور بگیر و کلاً ببوسش بذار کنار!

1-نه از حیث کیفیت محصول و نه از حیث اقتصادی و نه از حیث قابلیت عملیاتی (مگر از بُعد کمیت) برای ما سود آنچنانی در بر نداره.

2-خوشبختانه توان موشکی کشور برای حداقل دو دهه ی آینده، بسیاری از ضعف های نظامی ما (از جمله نیروی هوایی) را در حاشیه قرار می دهد، پس بهترین کار اینه که تمام منابع مالیمون را صرف تولید در داخل کنیم. (البته برای استحصال تکنولوژی خارجی ، خرید از خارج را نفی نمی کنم)

در پناه حق... :rose:

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

رضا جان این قسمت خرید رو فاکتور بگیر و کلاً ببوسش بذار کنار!

1-نه از حیث کیفیت محصول و نه از حیث اقتصادی و نه از حیث قابلیت عملیاتی (مگر از بُعد کمیت) برای ما سود آنچنانی در بر نداره.

2-خوشبختانه توان موشکی کشور برای حداقل دو دهه ی آینده، بسیاری از ضعف های نظامی ما (از جمله نیروی هوایی) را در حاشیه قرار می دهد، پس بهترین کار اینه که تمام منابع مالیمون را صرف تولید در داخل کنیم. (البته برای استحصال تکنولوژی خارجی ، خرید از خارج را نفی نمی کنم)

به لطف تحریم ها دیگه دسترسی به این تجهیزات تقریبا محاله .

اما اگه میشد یه سری از مدل های جدید میگ 29 (با توجه به مشکل تهیه قطعه و امکان مشترک بودن برخی قطعات پرمصرف با میگ 29 های نهاجا) رو برای رفع نیازهای فوری  خریداری می کردیم به نظرم ایده بدی نبود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط cheka، 14 مهر 1393 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط cheka، 14 مهر 1393 - دلیلی ارایه نشده است

به نام خدا

سلام...

TRANSYLVANIA گرامی...

کوچیک شما سجّاد هستم.

چیت رو بی خیالش شو فعلاً ، وقتی به جون این تاپیک افتاد خودت میفهمی معنی اش چی میشه.

والا این چیزی که این حقیر دارم مطرح میکنم تازه میم «م» اولِ ما میتوانیم هستش (برای بچه های این سایت)! هنوز خیلی مونده تا اونجایی که به مسئله ی بازاریابی و اینها برسیم. وقتی به تولید برسیم. وقتی به یه کیفیت نخبه (به روز-مورد پسند) برسیم. مطمئن باش برای محصولمون سَر و دست هم میشکنند!

وجود افراد نالایق، فاسد، سودجو، دزد و غیره ، همون طوری که گفتی در هر امری وجود داره و این طبیعی هستش...بلاخص توی چنین مسائل گسترده ایی...شما وقتی میری یه کارتون تخم مرغ میخری، ممکنه توی حمل و نقل یک شونه اش هم از بین بره! کاریش نمیشه کرد...

سلام .

خوش وقتم .

تیرداد هستم .

حرف شما کاملاً درست .

ولی بنده به نوعی ، الگو برداری منظورم بود .

همه میگن از علی آموز اخلاص عمل ...

خب منم میگم از رومانی آموز ، نحوه مدیریت ...

ببینید از لحاظ تاریخی ، هر دو کشور تاریخ تقریباً مشابهی دارن ...

بحث قدمت نیست .

بحث اینکه هر دو کشور ، در دوران معاصر ، دو انقلاب رو پشت سر گذاشتن ...

یک کشور در ج.ج.2 ، جنگید و دیگری در جنگ 8 ساله ...

و هر دو پیروز .

یک کشور ، محمدرضا پهلوی رو خلع کرد و دیگری چائوشسکو ...

خب ... همین بالگردی که من گفتم ، در زمان مرحوم مغفور شادروان چائوشسکو و همسر مکرمه شون ...

طرح ریزی و ساخته شد . و هنوز هم تولید میشه ( البته قطعات کمکی ) .

بعد از انقلاب هم ، هرگز متوقف نشد .

عملاً از هر طرحی پشتیبانی میکنه ... مهم نیست ملیت یا مذهب طرف چیه ...

ولی عملاً تو ایران میبینیم که به غیر شیعه ، بقیه رو به هیچ محسوب میکنن .

و خیلی از پروژه ها یی که میشه روشون مانور داد ، با بهانه های واهی ( مقل مذهب ... ) ، میخشکونن .

جالبه بدونید سرمهندس طراح و یکی از خلبانان آزمایشی همین پرنده ، ایرانی بودن ( یکی ارمنی و دیگری یهودی ... ) .

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
ارسال شده در (ویرایش شده) · مخفی شده توسط cheka، 14 مهر 1393 - دلیلی ارایه نشده است

.

.

.

1-خب منم میگم از رومانی آموز ، نحوه مدیریت ...

.

.

.

2-عملاً از هر طرحی پشتیبانی میکنه ... مهم نیست ملیت یا مذهب طرف چیه ...

ولی عملاً تو ایران میبینیم که به غیر شیعه ، بقیه رو به هیچ محسوب میکنن .

و خیلی از پروژه ها یی که میشه روشون مانور داد ، با بهانه های واهی ( مقل مذهب ... ) ، میخشکونن .

3-جالبه بدونید سرمهندس طراح و یکی از خلبانان آزمایشی همین پرنده ، ایرانی بودن ( یکی ارمنی و دیگری یهودی ... ) .

1-والا درست منظورتون رو متوجه نشدم. متاسفانه اینجوری که از ظاهر امر بر میاد شما بیشتر از علاقه به ماجرای این هلیکوپتر و مدیریت رومانی، بیشتر به طراحانش و بیشترتر به موضوع اختلاف مذهبیشون علاقه مندید تا چیز دیگه!

2-اولاً که من ربطش رو الان به این تاپیک نمی دونم چیه؟! ثانیاً خوشحال میشم یه چند مورد مثال موثق جهت آشنایی بیشتر ما ارائه کنید (بی زحمت مربوط به یک دهه ی اخیر باشد). ثالثاً اخوی این تاپیک جای تسویه حساب با مذهب رسمی ایران و نظام حاکم بر ایران نیست.

3-کدوم پرنده؟ هلیکوپتر پوما ( IAR 330 )؟

ویرایش شده در توسط Marine101
  • Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
ارسال شده در · مخفی شده توسط cheka، 14 مهر 1393 - دلیلی ارایه نشده است

1-والا درست منظورتون رو متوجه نشدم. متاسفانه اینجوری که از ظاهر امر بر میاد شما بیشتر از علاقه به ماجرای این هلیکوپتر و مدیریت رومانی، بیشتر به طراحانش و بیشترتر به موضوع اختلاف مذهبیشون علاقه مندید تا چیز دیگه!

2-اولاً که من ربطش رو الان به این تاپیک نمی دونم چیه؟! ثانیاً خوشحال میشم یه چند مورد مثال موثق جهت آشنایی بیشتر ما ارائه کنید (بی زحمت مربوط به یک دهه ی اخیر باشد). ثالثاً اخوی این تاپیک جای تسویه حساب با مذهب رسمی ایران و نظام حاکم بر ایران نیست.

3-کدوم پرنده؟ هلیکوپتر پوما ( IAR 330 )؟

در سطح جهانی بله . در سطح داخلی ، خیر .

همون مشکلات ایران رو داره ... فقط یه کم تجربه بیشتری داره .

منظور من چیز دیگه ای بود . 

تو ایران فقط دنبال اینن که کی میگه ؟

اینکه چی میگه ، مهم نیست .

حالا من کاربر این انجمن باشم یا هر کس دیگه ای .

2. ربطش رو میتونید تو اعلامیه های استخدام ببینید .

انحصار طلبی مطلق .

و در مورد موثق ... سال 2020 ... چیز بیشتری نمیتونم بگم .

3. بله . متاسفانه مجبور هستن تحت نام مستعار فعالیت کنن ...

( دلیلشو من نمیدونم . ولی احتمالاً همون دلایل مسخره امنیتی باشه ... )

( هر کسی ؛ بالاخره میمیره ... دلیل اینکارا رو هیچ وقت هفهمیدم . )

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم