Sorena_Noshad

قایق تندروی راکت انداز سراج 1 نیروی دریایی سپاه

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

جالبه این اسراییلی ها ما رو ... فرض کردن برای صادرات یک سلاح دفترچه راهنما درست کردیم
به زبان فارسی اون هم با پرینت معمولی و شیرازه بدون تلغ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

رسما این اسراییلی ها تو کار جعل شوت تشریف دارند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اعصاب خودتون رو خورد نکنید .اسرائیل به هیچ وجه نمیتونه این موشک رو داشته باشه یا ماکت هست یا نمونه قلابی و بچه های سپاه و ارتش هم که خنگ نیستن که بهترین موشک های ساخت داخل رو بفروشن که گیر اسرائیلی ها بیاد که. icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسم الله

سلام
قاعدتا سرعت این قایقها تو فاصله ای تعیین کننده است که حریف بخواهد با توپ درگیر شود

در ضمن یک تاپیک هم ساختم برای بررسی راههای مقابله آمریکا با تاکتیک سوارم. تاپیک علمی است لطفا عشق آمریکاها شعاری وارد نشوند. اگر حرف علمی دارید بسم الله

http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=205340#205340

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اعصاب خودتون رو خورد نکنید .اسرائیل به هیچ وجه نمیتونه این موشک رو داشته باشه یا ماکت هست یا نمونه قلابی و بچه های سپاه و ارتش هم که خنگ نیستن که بهترین موشک های ساخت داخل رو بفروشن که گیر اسرائیلی ها بیاد که. icon_cool[/quote]

داداش من خائن کم نداریم.

این ملت و این کشور همیشه از همین خائنان گزیده شده.

من هیچگونه توهینی به ارتش و سپاه نمیکنیم ولی خودمون میدونیم کی خائنان و جاسوسانی در هر دو هستن و این تنها به کشور ما خلاصه نمیشه در همه جا هستش نمونش هم جنگ 8 ساله با عراق بود که عملیات های مهمی و کار آمدی توسط همین ستون پنجم لو رفت و گاهی هم باعث قتل عام جوانان ما شدن که اگر وقت شود و اینترنت یاری کند در مورد یکی از اون ها یک تاپیک خواهم زد.

هیچ وقت قدرت جاسوسی و فریب دشمن اونم از نوع موسادش رو دست کم نگیرین و اگر هم موشک نور به دستشون افتاده باشه جای تعجبی نداره چون کاربرد گسترده ای هم در سپاه و هم در ارتش داره و لازم هم نیست که حتما خود موشک رو دزدید یا خرید بلکه یک مهندس و کارشناس میتوانند با بازکردن ان به اطلاعات ان پی ببرند و نقطه ضعف ها و راه های مقابله با اون رو یاد بگیرن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
PERSPOLIS جان شما فارسی از کجا یاد گرفتی؟! فکر کنم نصف دکمه های کیبوردت کار نمیکنه!

هر محموله ای که از ایران به سمت لبنان و فلسطین و حتی سوریه فرستاده میشه،احتمال توقیف قبل از رسیدن به مقصد یا به غنیمت گرفته شدن اون توسط اسرائیل داده میشه،در نتیجه محصولی فرستاده میشه که در صورت دستیابی دشمن مشکلی برای دفاع کشور ایجاد نشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از لیزر برای زدن اهداف سریع مثل پهباد یا قایق می شه استفاده کرد هزینه کمی هم داره اصلا هدفشون از توسعه سلاح های لیزری همین مقابله ناو با انبوه قایق و پهباده

http://www.scientificamerican.com/article.cfm?id=laser-downs-uavs

در کل بهترین روش استفاده از پهباد با موشک دوربرد یا اژدره نه قایق پرسرعت

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شما چرا فکر می کنید حتما موشک باید دست اسرائیل افتاده باشد که موشک کار نکند
ما همواره باید این احتمال را بدهیم که تکنولوژی دشمن از ما پیش می افتد
و باید برای این حالت همواره آماده بود

کلا می توانیم بگیم که نور دست اسرائیل نیست و تکنولوژی ما برتر است
و توان خود را بر این فرض بگذاریم اما اگر یک گام در جنگ الکترونیک عقب باشیم در جنگ معنی فاجعه می دهد باز هم سوریه را مثال می زنم
که مغرور به موشک های خود بودند و احتمالات دیگر را بررسی نکردند

در نهایت آیا می توان با تغییراتی این قایق ها را کمی به حالت زیر دریایی رساند تا بتوانند بدون در دید قرار گرفتن به ناوها نزدیک شوند و بعد از بیرون آمدن از آب بتوانند با سرعت خود مانور دهند
لازم نیست که حتما این سرعت همان سرعت فعلی باشد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بله دوست من . من این قضیه رو انکار نمیکنم اما میگم که به همین سادگی هم که شما فکر میکنید نیست مثل آوردن یک مهندس و بقیه ماجرا اما این نکته ستون پنجم که گفتید کاملا صحیح هست وما هر چه میکشیم از همین ستون پنجم هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]از لیزر برای زدن اهداف سریع مثل پهباد یا قایق می شه استفاده کرد هزینه کمی هم داره اصلا هدفشون از توسعه سلاح های لیزری همین مقابله ناو با انبوه قایق و پهباده

http://www.scientificamerican.com/article.cfm?id=laser-downs-uavs

در کل بهترین روش استفاده از پهباد با موشک دوربرد یا اژدره نه قایق پرسرعت[/quote]

برد و توان درگیری این لیزر ها چقدر هست ؟

فاصله تا خط افق در سطح دریا چقدر هست ؟

برد موشک های کوثر و نصر چقدر هست ؟

-----------------------------------------------------

این قایق ها بدلیل داشتن سرعت زیاد (بلید رانر51) مشکل نصب موشک های کروز دارند .

اول به این خاطر که لانچر های کوثر و نصر بخاطر اندازه براحتی قابل تطبیق با این قایق ها نیستند و دوم مسئله شلیک در سرعت بالا هست ...

البته این مشکلات همگی قابل حل هستند و کار داره بر روی این قضیه انجام میشه ! منتها ممکنه قسمتی از توانایی های این قایق ها در سرعت و مانور از دست بره .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یک دوست قایق های ما را مثل زنبور فرض کرد که فرض قشنگی بود
وقتی یک دسته زنبور حمله می کند ناگهانی به صورت نامنظم ولی هدف دار حمله می کنند
و وقتی تعدادشان زیاد باشد هزینه و وقت زیادی می گیرد و تمرکز هدف به طور کلی بر هچیز به شدت کاهش می یابد

حال با این الگو برداری از زنبور ها چند نکته قابل درک است:
1- اصل غافلگیری تا نزدیکی ناوها (هم قایق ها هم غواص ها)
2- هر قایق اگر یک ضربه بزند ولی موثر بهتر از هزار موشک به تاثیر است
3- حرکت قایق ها به صورت نامنظم که مدافعان را گیج کند ولی هدف ها به نوبت مورد هدف قرار گیرند
4- هیچ قایقی نباید حین درگیری توقف کند

می توان از دود هم برای در شروع درگیری استفاده کرد
می توان با پهباد هایی حامل مواد آتشزا و دود زا دشمن را کور و کند کرد
می توان با غواصان برای پره های کشتی ها مشکل ایجاد نمود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
اول به این خاطر که لانچر های کوثر و نصر بخاطر اندازه براحتی قابل تطبیق با این قایق ها نیستند و دوم مسئله شلیک در سرعت بالا هست ... [/quote]

ابراهیم جان کوثر که روی کرار تست شده

از لحاظ شلیک تو سرعت نباید مشکلی داشته باشه

موشک کوثر فقط 100 کیلو وزن داره

طولش 2.5 متره و کمتر از .5 متره قطرش، بلید رانر به راحتی می تونه دوتاش رو حمل کنه ( این قایق 5 نفر ظرفیت داره و این یعنی 600 کیولو ظرفیت)

البته با 2 تا کوثر قابلیتها خیلی میاد پائین و البته اینکه من هنوز رو ایده نصب موشکهای ضد تانک پافشاری می کنم!!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]البته با 2 تا کوثر قابلیتها خیلی میاد پائین و البته اینکه من هنوز رو ایده نصب موشکهای ضد تانک پافشاری می کنم!!!![/quote]
افرین!................
میشه بجالی 107 ها مثلا 5تا موشک فایر اند فرگت لیزری گذاشت خیلی اونطوری موثر میشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]البته با 2 تا کوثر قابلیتها خیلی میاد پائین و البته اینکه من هنوز رو ایده نصب موشکهای ضد تانک پافشاری می کنم!!!![/quote]
مرتضی عزیز میشه یک نمونه از موشک های ضدتانکی که به نظرت پتانسیل این کار رو دارند بگی؟

[quote]میشه بجالی 107 ها مثلا 5تا موشک فایر اند فرگت لیزری گذاشت خیلی اونطوری موثر میشن[/quote]
علی آقا فایر اند فورگت لیزری منظورت چیه؟ فکر نمیکنم داشته باشیم!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام واحترام به واریور و دوستان
توان لیزر یه مطلب توی سایت بود که پیداش نمی کنم این لینک اصلیه اون مطلبه
http://www.popsci.com/technology/article/2011-02/navys-death-ray-laser-breaks-another-record-its-way-ripping-through-steel
انگار دارن روی بردش کار می کنن

اگر منظورشما نبرد از دور هست که با موشک خلیج فارس راحتتره اگرم منظورتون شلیک مثلا 20 تا موشک از 20 جهته با ناوچه هم می شه این کارو کرد هر چی که هست موشک از قایق سریعتره و زدنش سختتره پس قایق این وسط چیکاره است ؟ رادار گریزه ؟ یعنی قایق با سامانه رادار و پرتاب موشک و موشک از یه موشک کروز یا یه پهباد با یه موشک رادارگریزتره ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اگر منظورشما نبرد از دور هست که با موشک خلیج فارس راحتتره اگرم منظورتون شلیک مثلا 20 تا موشک از 20 جهته با ناوچه هم می شه این کارو کرد هر چی که هست موشک از قایق سریعتره و زدنش سختتره پس قایق این وسط چیکاره است ؟ رادار گریزه ؟ یعنی قایق با سامانه رادار و پرتاب موشک و موشک از یه موشک کروز یا یه پهباد با یه موشک رادارگریزتره ؟
این میشه دکترین کمیت و کیفیته مطمئن ما کمیت کارامون بالاتر از امریکا نیست اگر کیفیت برابر باشه ما باختیم . پهباد زنبوره قایق زنبور افتاده توی آبه میشه پهباد چند ماخ سرعت داشته باشه قایق می تونه ؟ قایق یه مبدا داره میشه اسکله رو زد پهباد معلوم نیست از کجا میاد قایق از طرف اسکله یا ساحل میاد میشه توی راه گیرش آورد نه نزدیک ناو[/quote]

خیر دوست من ...

اگر اون لیزرها موفق باشند علیه موشک ها بکار گرفته میشن .
من مستنداتی دارم که از دهه 70 تا الان داره روی این لیزرها کار میشه و هر بار هم میگن آزمایشات موفق بوده ! چه دریایی و چه هوایی .. اما این هم در عمل فکر نمیکنم کارایی بالایی از خودش نشون بده و خیلی محدود هست ..

دشمن نمیتونه در خط افق که حدود 12 تا 17 کیلومتر هست و برای قایق ها کمتر ! با این قایقهای تند رو درگیر بشه .و علتش هم این هست که نه از توی رادار میتونه ببینشون و نه بصورت چشمی ! مگر با رادار پرنده و uav ..
در این فاصله کاری از دست کشتی های جنگی بر نمیاد که بخوان چیزی رو منهدم کنند .
مگر اینکه سی اسپارو شلیک کنند !! که بهتر بزار بکنند !! .

توی این فاصله قایق های ما موشک کوثر رو میتونند شلیک کنند . یعنی از 20 کیلومتر که اصلا کشتی ها نمیتونند ببینشون و اگر هم از طریق رادار هوا برد و سایر وسایل ببینند نمیتونند پدافند موثری داشته باشند .

در این حالت همه چیز بر میگرده به نیروی هوایی و هلیکوپتر های دریایی ..

که با اون تجهیزات توپی و موشکهای ضد قایق و کشتی میتونند موفقیت هایی کسب کنند اما به شرطی که حداقل 300 کیلومتر از سواحل ما دور باشند !! تا از شر موشک های ساحلی و بقول شما خلیج فارس در امان بمونند ... آخه مگر نیروی هوایی چقدر میتونه پاسخ گو باشه ؟!

حتی کبراها اگر هلفایر شلیک کنند باید در برد کم باشه که بتونه قایق های در حال حرکت با سرعت بالا رو تعقیب کنه . و اگر این قایقها استراتژی خاصی رو در حمله بکار بگیرن راحت میتونند دشمن رو بازی بدن .
حالا تصور کنید که ما برای این تمام اینها برنامه های متفاوتی در نظر گرفتیم موشک نصر رو میشه از 40 کیلومتری شلیک کرد . موشک نور از 120 و قادر از 200 و ..... به همین خاطر دشمن نمیتونه سازکار دقیقی رو برای اینکه چطور و کدوم قایق ها رو مورد هدف قرار بده تایین کنه . حالا بگذرین از کرار و موشک کوثر (که میشه از 400 کیلومتری هم هدایتش کرد)

به همین خاطر استراتژیهای جنگی اونها بطور کامل در حال تغییر هست ...

کشتی های زوم والت موشک های nlosls مرحوم و ......... از این دست تجهیزات برای مقابله هستند که البته خیلی نمیشه روی موفقیتشون حساب باز کرد و باز هم تجهیزات دیگری رو دارن طراحی میکنند .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.