Recommended Posts

[quote]من كي گفتم كه اين رزمايش ها براي دفاع از شهرها و جنگ شهري است، اگه قرار باشه ما از الآن براي جنگ توي شهرها خودمون رو آماده كنيم كه بايد فاتحه اين سيستم رو خواند. چون اول از شهرهاي كوچك عقب نشيني براي نبود امكانات دفاعي و بعد هم بايد منتظر رسيدن به شهرهاي بزرگ تر باشيم براي دفاع و همين جور بهتر و بهتر......
رفتن به سوي شهر يعني همان قضيه سوراخ موش ولي بايد بدونيم توي بيابون هامون چه جوري مي خواهيم در برابر تكنولوژي پيشرفته امروزي بايستيم يا نه؟؟؟؟[/quote]
:mrgreen:
[quote]خوشم مياد جناب worior كه منتظرشونيم تا بياد و بگه كه اون[b] تجهيزاتي [/b]كه توي[b] تاپيك استراتژي ما براي دفاع از شهرها [/b]به ما معرفي مي كردند كجا تشريف دارند و همين طور دوستاني كه مي گفتند كه سيستم دفاعي ما مي تواند تمام كشور رو به تجهيزات مدرن من جمله سلاح هاي ضد زره پوشش بده كجا هستند تا يكي از اينها رو توي اين رزمايش به ما نشون بده تا ما اينقدر شرمنده تاكتيك هاي خفن اين رزمايش نشيم[/quote]

من اون تسلیحات رو به این منظور معرفی کردم که مبین امکان حمله از درون شهر ها به خارج توسط نیروهای نخبه باشه ؛ که فیلمهاش رو توی یوتیوب میتونین مشاهده کنین که مثلا یک واحد نیرو مخصوص با استفاده از پاراگلایدر مسیری رو میره و پس از گذاشتن مین و یا کارهای دیگر برمیگردن ؛ ....

----------

[quote]بازهم مي گوييم كه در دشتهاي باز و بياباني كشور اگر بخواهيم جلو دشمن بايستيم يا بايد از تاكتيكهايي مثل ساخت خاكريز استفاده كرد و جلوي حركت دشمن را گرفت كه كم مشكل زا نيست و يا آنقدر روي روش هاي چون اختفا، پوشش، استتار، پراکندگی، فریب، اصول پدافند غیرعامل،و استفاده از سلاح هاي كارا نه هر سلاحي، تله هاي انفجاري متحرك و امثالهم كار كنيم كه هر نفر از ما بتونه از پس اين كار بر بياد و راه رو اينگونه بر دشمن به بنديم كه اينجا اون كسي كه در اين موقعيت قرار مي گيرد بايد از جان گذشتگي فراواني از خودش نشان بده اما اين كار به زبان شايد كمي آسان به نظر برسد ولي در عمل خيلي سخته!!![/quote]

حدود 9 هزار نیروی عراقی در اثر بمباران بی 52 کشته شد ، حالا با در نظر گرفتن پرواز های سوپر کروز بی 1 و رها سازی انواع بمب های خوشه ای و فسفری در سریعتری زمان ممکن و دقیق ترین حالت به نظرت خاک ریز دفاع موثری هست ؟!

-----

استراتژی آمریکا در حملات رعد آسا دقیقا همانند استراتژی هاینزگودرین آلمانی هست ؛ به این صورت که نیروی زمینی با خودروهای سبک و تندرو ابتدا وارد عمل میشه ؛ و پس از درگیری اولیه و از بین برد واحد های ضد تانک با استفاده از نیرو مخصوص تانک ها با پشتیبانی هوایی وارد میشن ! ... ؛ اما این حملات برنامه ریزی خاصی داره و تسلیحاتی خاصی رو برای اهداف خاصی طراحی کردن ؛ تا به این شکل تلفات بسیار کاهش پیدا کنه ؛ چرا که وقتی میشه با استفاده از جاولین و بدون دیده شدن با گسترش در منطقه نبرد تانک ها و زرهی های دشمن رو زد چه لزومی داره که یک تانک در محدوده خطر قرار بگیره ! .

نمیدونم تا الان توی تانک نشستین یا نه بخصوص در حالت حرکت و در جایگاه فرمانده تانک ؛ شما در برابر واحد های ضد تانک دشمن بسیار آسیب پذیر هستین و براحتی شکار میشین ! تجربه اسراییلی گواه خوبی هست ؛ بنابراین پیش از تهاجم اولیه واحد های نیرومخصوص در محل مستقر میشن و شناسایی کافی صورت میگیره ؛ این واحد درگیری گروههای ضد تانک رو شروع میکنند و همزمان با اونها نفربرهای تندرو در منطقه شروع به گشت زنی میکننددر اصل بصورت یک هدف متحرک برای تحریک دشمن ؛ پس از آغاز این درگیری در ساعتی خاص تانک ها به منظور رویارویی با واحد های زرهی دشمن وارد عمل میشن ؛

نکته ای که وجود داره چند تا تانک در برابر چند گروه موشک انداز توانایی چندانی نداره ؛ برخورد با اونها بواسطه وجود استتار و پستی و بلندی ها تا پیش از اقدام اونها امکان پذیر نیست . دلیل عمده بمباران سنگین منطقه عبور با جاده صاف کن ها و توپخانه ها هم همین هست که زمین از نیروی های مستقر پاک بشه و بعد پاکسازی با استفاده از نیروهای پیشرو انجام میشه و اگرنه که یک تانک بیاد و تا بخواد در فاصله 2500 متری زرهای های دشمن اقدام به شلیک کنه پیش از شلیک توسط موشک اندازهای ضد زره از روی خودروها و نفرات در فواصل 3 تا 5 کیلومتری نابود میشه ؛ بخصوص پس از تعقیب براحتی در کمین گرفتار میشن بنابراین این فواصل رو هاموی ها و برادلی ها با تیربارهای سنگین پوشش میدن و برخورد با زرهی ها و بازکردن معابر یا انهدام تجهیزات بجا مونده کار تانکهاست و بیشتر کار اصلی رو واحد های به اصطلاح اینفانتری و پیشمرگ انجام میدن ....

این تاپیک ها رو مطالعه بفرمایین ... :

[url=http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=141906#141906]کربلا گپ[/url]

[url=http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=13993&start=0]آتش بر فراز نجف[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام مجدد.

ممنون از برادر واریور عزیز بابت توضیحات مفیدشون. استفاده کردیم.

----------------

و اما:

[quote]بازهم مي گوييم كه در دشتهاي باز و بياباني كشور [b]اگر بخواهيم جلو دشمن بايستيم[/b][/quote]
خوب بزرگوار، اگه بخوایم به محل استقرار (کمپ) دشمن حمله کنیم چی؟ اصلا مگه مسابقه تانک سواریه که کلا دشمن جلو بیاد و ما مقابلش بایستیم؟ به نظر شما درگیری حالتهای دیگه ای نداره؟
(این همون مساله ایه که میگم بعضی کاربران بدون داشتن دید درست از شرایط جنگ، علاوه بر قضاوت، حتی حکم هم صادر می کنن!)

[quote]... يا بايد از تاكتيكهايي مثل ساخت خاكريز استفاده كرد و جلوي حركت دشمن را گرفت كه كم مشكل زا نيست...[/quote]
ساخت خاکریز در بیابان جلوی نیروهای امریکایی کاری کاملا بی معنیه. البته درمقابل مثلا پاکستان یا ... خوبه، ولی درمقابل امریکا هیچ معنایی نداره. دلایلش رو هم برادر ابراهیم توضیح دادن.

[quote]يا آنقدر روي روش هاي چون اختفا، پوشش، استتار، پراکندگی، فریب، اصول پدافند غیرعامل،و استفاده از سلاح هاي كارا نه هر سلاحي، تله هاي انفجاري متحرك و امثالهم كار كنيم كه هر نفر از ما بتونه از پس اين كار بر بياد[/quote]
شما اینجا شصتاد تا روش مختلف گفتین که هر کدوم جای خودش رو داره!
اگه منظورتون از سلاح کارا، اشاره به ناتوانی آرپی جی هست که کاملا در اشتباهین! علتش هم اینه که دشمن رو سوار بر آبرامز می بینین و خودی رو فقط با یه آرپی جی! درحالیکه شرایط نبرد واقعی اصلا اینطور نیست. همون آرپی جی (البته با سرجنگی نرم و ضدنفر) در شرایطی ممکنه علیه نیروهای پیاده دشمن استفاده بشه (همون جور که تو این تصاویر هم آرپی جی به سمت کوه شلیک میشه، نه به سمت یه ماکت یا هدف!)
یا همون تله انفجاری، تاثیر چنداری روی ابرامز نداره مگر در شرایط خاص! بنابراین تله انفجاری هم علیه زره پوش های سبکتر استفاده میشه.
و ...

بنابراین همین روشهایی که خود شما گفتین پر از ایراده. برادر عزیز، این که فکر کنیم هرکدوم از ما عالِم شرایط جنگیم (درحالیکه حتی احتمالا یه مانور یا بدتر از اون، شلیک یه موشک یا راکت از نزدیک ندیدیم) و فرمانده ها هیچ چی بارشون نیست، فقط می تونه از ضعف خودمون در تحلیل نشات بگیره. بهتره اینطور قضاوت نکنیم و درمورد چیزی که به نظرمون درست نمیاد، جبهه اشتباه بودن اون و حق بودن خودمون نگیریم. بلکه احتمال اشتباه خودمون رو هم درنظر بگیریم.

[quote]ولله ما ديده بوديم كه اين تجهيزات همراه و يا پشت سر تانك ها حركت كنند ولي تا به حال چنين چيزي رو نشنيده بودم كه اينها بشن راه صاف كن تانك ها:mrgreen: :mrgreen:
ديده بوديم هواپيما و هلي كوپتر چنين كاري رو انجام بدن ولي اين يكي رو من اولين بار كه مي بينم!!![/quote]
یکی از اشتباهات اساسی تحلیل شما هم همینجاست! اصولا تانک 6 میلیون دلاری رو جایی نمی فرستن که وجب به وجبش رو چک نکرده باشن! برای چک کردن وجب به وجب هم تنها کار ممکن استفاده از زره پوشهای کوچیک و چابکه که شکار اونها با ضدتانک نمیگم غیر ممکن، ولی واقعا مشکله. ازطرفی به علت چابکی و عکس العمل سریع، می تونن به سرعت جبهه درگیری رو تغییر بدن و همزمان با چند جهت درگیر بشن. درحالیکه این کار در تانک زمانبره.

موارد دیگه رو هم برادر ابراهیم توضیح دادن.

اما بحث اینجاست:
به نظر شما برای یه بسیجی، سلاحی مثل آرپی جی، تخصصی محسوب نمیشه؟
نمی دونم با آرپی جی شلیک کردین یا نه، ولی اگه شلیک نکردین یه تحقیقی راجع به نحوه هدفگیری با همون آرپی جی انجام بدین تا ببینین برای یه نیروی غیر نظامی، کار کردن با چنین سلاحی چقدر تخصصی محسوب میشه!

چه شما قبول کنین چه نه، این رزمایش بسیج و نیروهای غیر نظامی بود و همین که چنین نیروهایی با این گستردگی با شرایطی مثل صحنه جنگ (از نظر انفجار، دود، صدای شلیک و...) آشنا میشن، بزرگترین دستاورد این رزمایش، و بزرگترین هشدار به دشمنه که ما حتی مردممون هم تا این اندازه برای جنگ آماده میشن؛ چه برسه به نیروهای رسمی.

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جناب worior

ميشه اين قسمت رو بيشتر توضيح بديد
[quote]- سپاه و ارتش توی بیابون با دشمن روبرو میشن اما نه به یکباره بلکه چند مرحله ای ؛ بصورت توپخانه موشکی و ... ؛
[/quote]

[b]من يكي خيلي دوست دارم بدونم توي [color=red]بيابون[/color] چگونه مي خواهيم با چنين دشمني رو به رو بشيم(البته بايد فكر برگشت رو هم بكنيم)[/b]
[/quote]

اول اينكه منظور من از [b]تاپيك[/b] استراتژي ما براي دفاع از شهرها فقط دادن آدرس بود و بعد هم سوال من كاملا واضح بود و همچنين جواب شما
در ضمن به نظرم با پاراگلایدر نشه كار خاصي انجام داد چون در صورت ورود يك هلي كوپتر به منطقه پروازي اونها ديگه بايد فاتحه همشون رو خوند، مگر اينكه به تسليحات سنگين مجهز باشند كه در اون صورت چي رو رو مي خوان حمل كنند؟؟؟
[quote]
حدود 9 هزار نیروی عراقی در اثر بمباران بی 52 کشته شد ، حالا با در نظر گرفتن پرواز های سوپر کروز بی 1 و رها سازی انواع بمب های خوشه ای و فسفری در سریعتری زمان ممکن و دقیق ترین حالت به نظرت خاک ریز دفاع موثری هست ؟!
[/quote]
[quote]
ساخت خاکریز در بیابان جلوی نیروهای امریکایی کاری کاملا بی معنیه. البته درمقابل مثلا پاکستان یا ... خوبه، ولی درمقابل امریکا هیچ معنایی نداره. دلایلش رو هم برادر ابراهیم توضیح دادن.
[/quote]
باز دوستان توهم زدند!!!

دآخه برادر كي گفت شما بيا و برو تو بيابون خاكريز بزن،‌ مثل اينكه من توضيحات بعدي رو واسه خودم نوشته ام!!!

منظور من چيزهايي مثل خاكريز كه دشمن رو مجبور ميكنه از اونها رد بشه، نه اينكه يك خاكريز درست كنيم و بريم پشتش و علي يارت!!!

[quote]بازهم مي گوييم كه در دشتهاي باز و بياباني كشور اگر بخواهيم جلو دشمن بايستيم يا بايد از تاكتيكهايي مثل ساخت خاكريز استفاده كرد و [color=blue]جلوي حركت دشمن را گرفت[/color] كه كم [color=red]مشكل زا[/color] نيست[/quote]

البته من بيشترين خطر براي دفاع در محيط باز و بياباني را وجود هواگرد مي دانم تا امثال نفربرهايي كه فقط با تكيه بر سرعتشان بخواهند وارد ميداني شوند كه هر قدر چه جلوتر مي روند وجود خطر براي آنها بيشتر و بيشتر مي شود و تا نقطه صفر شايد صد متر و يا 500 متر و يا يك كيلومتر ديگر بيشتر فاصله نداشته باشند. پس كشكي هم نمي تونند واسه خودشون حركت كنند.

[quote] قیمت هریک از مدل های M2A2 و M3A2 1/25 میلیون دلار و قیمت مدل های جدید M2A3 و M3A3 که صنایع دفاعی ایالات متحده از سال 2001 میلادی شروع به تولید آنها کرده 1/54 میلیون دلار است. M2 و M3 نفربرهای زرهی سبکی به حساب می آیند که برای فراهم آوری سرعت مناسب طرلحی شده اند. یک برادلی استاندارد 24/9 تنی، توسط پیشرانه 8 سیلندر دیزلی سوپر شارژر دار با قدرت 500 اسب بخار نیرو می گیرد. برادلی با نسبت نیرو به وزن 20 اسب بخار برای هرتن می تواند به بالاترین سرعت 64/4 کیلومتر در ساعت در جاده های هموار بدست یابد. در مقایسه، تانک M1 Abrams از یک موتور با قدرت 1500 اسب بخار بهره می گیرد و سرعت آن به 48/3 کیلومتر در ساعت می رسد. (مشخصات تانک ویرانگر آبرامز M1 در شماره 15 ماهنامه نواور چاپ شده است). مدل های برادلی گنجایش سوختی بین175 تا197 گالن (662 تا 746 لیتر) دارند. [/quote]

با فرض درستي اطلاعات بالا مگه فرق سرعت يك برادلي با يك آبرامز چقدره ؟؟؟ 20 كيلومتر هم شد تفاوت!!! مگه هواپيما سواري!!!!
تكنولوژي و تسليحات به كار رفته در آبرامز بسيار بهتر و قوي تراست!!!!
آبرامز از زرهي بسيار مستحكم تر از برادلي بهره مي بره و با هر سلاحي به هم نمي خوره!!!
نفرات درون يك نفربر به 7 يا 8 نفر مي رسه در صورتي كه يك اعضاي يك تانك سه نفر بيشتر نيست!!!

در ضمن فكر نكنم اين استراتژي حمله رعد آسا موقع جنگ اسرائيل و حزب الله لبنان هنوز كشف نشده باشه!!! چون اسرائيل تماما با تانك هاش جلو مي آمد؟؟؟(البته با فرض مناسب بودن شرايط محيطي براي دفاع)

[quote]نکته ای که وجود داره چند تا تانک در برابر چند گروه موشک انداز توانایی چندانی نداره ؛ برخورد با اونها بواسطه وجود استتار و پستی و بلندی ها تا پیش از اقدام اونها امکان پذیر نیست . دلیل عمده بمباران سنگین منطقه عبور با جاده صاف کن ها و توپخانه ها هم همین هست که زمین از نیروی های مستقر پاک بشه و بعد پاکسازی با استفاده از نیروهای پیشرو انجام میشه و اگرنه که یک تانک بیاد و تا بخواد در فاصله 2500 متری زرهای های دشمن اقدام به شلیک کنه پیش از شلیک توسط موشک اندازهای ضد زره از روی خودروها و نفرات در فواصل 3 تا 5 کیلومتری نابود میشه ؛ بخصوص پس از تعقیب براحتی در کمین گرفتار میشن بنابراین این فواصل رو هاموی ها و برادلی ها با تیربارهای سنگین پوشش میدن و برخورد با زرهی ها و بازکردن معابر یا انهدام تجهیزات بجا مونده کار تانکهاست و بیشتر کار اصلی رو واحد های به اصطلاح اینفانتری و پیشمرگ انجام میدن ....
[/quote]

شما كه كلا مورد مصرف تانك رو به ماست بندي تبديل كردين!!! پس اين آبرامزه قرار چي كار كنه!!!!

اين خطرهايي كه براي آبرامز فرمودين هر جايي امكان وجودش هست و دليلي نميشه كه مورد استفاد اون رو كاهش بديم!!!
[quote]
شما اینجا شصتاد تا روش مختلف گفتین که هر کدوم جای خودش رو داره!
[/quote]
اينها شصت تا چيز مختلف نيست بلكه در كل ميشه يك سيستم دفاعي غير متمركز كه روش ما هم الآن همينه!!!!
يعني اين:mrgreen:

[quote]جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه با بیان اینکه از خصوصیات این رزمایش می‌توان به طراحی متمرکز و اجرای غیر متمرکز آن اشاره کرد، اظهار داشت: به این معنی که هر شخصی در هر نقطه‌ای که قرار گرفت باید به صورت خودکافی با استفاده از تجهیزات با دشمن فرضی جنگیده و به ماموریت‌های محوله به صورت خودکافی عمل کند.[/quote]
[quote]
اگه منظورتون از سلاح کارا، اشاره به ناتوانی آرپی جی هست که کاملا در اشتباهین! علتش هم اینه که دشمن رو سوار بر آبرامز می بینین و خودی رو فقط با یه آرپی جی! درحالیکه شرایط نبرد واقعی اصلا اینطور نیست. همون آرپی جی (البته با سرجنگی نرم و ضدنفر) در شرایطی ممکنه علیه نیروهای پیاده دشمن استفاده بشه (همون جور که تو این تصاویر هم آرپی جی به سمت کوه شلیک میشه، نه به سمت یه ماکت یا هدف!)
یا همون تله انفجاری، تاثیر چنداری روی ابرامز نداره مگر در شرایط خاص! بنابراین تله انفجاری هم علیه زره پوش های سبکتر استفاده میشه.
و ...
[/quote]

من منكر خصوصيات آر پي جي نشده و نمي شم ولي ميگم فعلا سلاحي كه ما بيشترين استفاده رو ازش مي كنيم همين آر پي جيه .......و نه تاو و بازوكا و طوفان و جاولين و...

در ضمن من كاري به تاثير يك تله انفجاري بر يك سلاح خاص ندارم بلكه استفاده از تله هاي غير سيال در دشت باز و محيطهاي هموار رو يك كار غير عقلاني مي دونم.

[quote]بنابراین همین روشهایی که خود شما گفتین پر از ایراده. برادر عزیز، این که فکر کنیم هرکدوم از ما عالِم شرایط جنگیم (درحالیکه حتی احتمالا یه مانور یا بدتر از اون، شلیک یه موشک یا راکت از نزدیک ندیدیم) و فرمانده ها هیچ چی بارشون نیست، فقط می تونه از ضعف خودمون در تحلیل نشات بگیره. بهتره اینطور قضاوت نکنیم و درمورد چیزی که به نظرمون درست نمیاد، جبهه اشتباه بودن اون و حق بودن خودمون نگیریم. بلکه احتمال اشتباه خودمون رو هم درنظر بگیریم.

[/quote]

من نه فكر كردم كه چيزي مي دونم نه فكر مي كنم كه فرماندهان نظامي مون چيزي بلد نيستن بلكه من يه چندتا سوال از براداي بزرگترمون كه از من بي سواد چيزهاي بيشتري مي دونند پرسيدم ولي دوستان هر يك به نوبه خود در برابر اين حقير بي سواد جبهه تو هيچي بلد نيستي راه انداختن و هر يك به نوبه خود يه چيزي بار ما كرد و رفت.....!!!!
ولي ما آخرش نفهميديم اين تاكتيك ها مورد استفاده در اين رزمايش چه كارآيي داشتند؟؟؟

[quote]یکی از اشتباهات اساسی تحلیل شما هم همینجاست! اصولا تانک 6 میلیون دلاری رو جایی نمی فرستن که وجب به وجبش رو چک نکرده باشن! برای چک کردن وجب به وجب هم [color=red]تنها کار ممکن استفاده از زره پوشهای کوچیک[/color] و چابکه که شکار اونها با ضدتانک نمیگم غیر ممکن، ولی واقعا مشکله. ازطرفی به علت چابکی و عکس العمل سریع، می تونن به سرعت جبهه درگیری رو تغییر بدن و همزمان با [color=red]چند جهت[/color] درگیر بشن. درحالیکه این کار در تانک زمانبره.

[/quote]

پس تنها كار اينه!!!!! اون وقت ما آمديم و طرف رو به رو از سلاح ضد زرهي كه بتواند بر زره آبرامز اثري داشته باشه در چنته نداشت ولي از بعضي موشك هاي ضد زره سبك استفاده مي كرد، اون وقت چي؟؟؟؟

به نظر موضع رو با جهت اشتباه گرفتين :mrgreen:

[quote]چه شما قبول کنین چه نه، این رزمایش بسیج و نیروهای غیر نظامی بود و همین که چنین نیروهایی با این گستردگی با شرایطی مثل صحنه جنگ (از نظر انفجار، دود، صدای شلیک و...) آشنا میشن، بزرگترین دستاورد این رزمایش، و بزرگترین هشدار به دشمنه که ما حتی مردممون هم تا این اندازه برای جنگ آماده میشن؛ چه برسه به نیروهای رسمی.[/quote]

اكثر خبرگذارهاي خارجي كه چه عرض كنم تمام اونهايي كه من ديدم خبر اين رزمايش رو اين جور كپي، پيست كرده بودن :evil:
[quote]
Iran’s Revolutionary Guard, meanwhile, said it has begun a two-day land military exercise to upgrade its capabilities to defend the country against possible external threats, according to The Associated Press.

Commander of the Guard’s ground forces Mohammad Pakpour said on comments posted on the force’s website sepahnews.com that the maneuvers dubbed Valfajr, or Dawn, began Sunday outside the city of Yazd in central Iran.
[b]
[color=red]The Guard is Iran’s most powerful military unit[/color].[/b]

The exercises are the latest in a series of maneuvers held amid escalating tensions between Iran and the West over Iran’s nuclear program.

The U.S. and Israel have not ruled out military strikes against Iran’s program, which they say aims at developing weapons technology. Iran says the program is for peaceful purposes.[/quote]

اون قسمتي رو كه مشخص كردم رو اگه توجه نماييد مي بنيد كه همگي فرمايش كردند كه در اين رزمايش قدرتمند ترين گارد نظامي ايران حضور داشته!!!!

همين رو من تو اوايل اين تاپيك گفتم، دوستان ما رو با آموزش دهنده به كلاه سبزهاي آمريكايي مسخره فرمودند!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
در ضمن به نظرم با پاراگلایدر نشه كار خاصي انجام داد چون در صورت ورود يك هلي كوپتر به منطقه پروازي اونها ديگه بايد فاتحه همشون رو خوند، مگر اينكه به تسليحات سنگين مجهز باشند كه در اون صورت چي رو رو مي خوان حمل كنند؟؟؟[/quote]
مین های ضد نفر ضد تانک ؛ و تعدادی تک تیر انداز و آرپیجی زن ؛ هر چیزی که در توان حمل توسط فرد باشه ...

[quote]باز دوستان توهم زدند!!!

دآخه برادر كي گفت شما بيا و برو تو بيابون خاكريز بزن،‌ مثل اينكه من توضيحات بعدي رو واسه خودم نوشته ام!!!

منظور من چيزهايي مثل خاكريز كه دشمن رو مجبور ميكنه از اونها رد بشه، نه اينكه يك خاكريز درست كنيم و بريم پشتش و علي يارت!!![/quote]
بهتره لحن صحبت کردنتون رو درست کنین نه در شان شما هست و نه سایت ...
نمیدونم تفسیر شما از خاکریز چی هست ؛ اما هر چی هست متغییره ..
الان منظور شما عوارض زمینی هست ؛ مشخصا دشمن نقشه های توپوگرافی چند ثانیه پیش از حمله رو تهیه میکنه و مسیر های خاصی انتخاب میشن که قابل عبور باشن ؛ بخصوص اینکه نباید مهندسی رزمی غرب رو دست کم گرفت ...

http://en.wikipedia.org/wiki/Military_engineering_vehicle
http://en.wikipedia.org/wiki/Armoured_Vehicle_Royal_Engineers
http://www.army.mod.uk/royalengineers/equipment/697.aspx

این عوارض زمانی کارایی دارن که مین اندود و یا زیر آتش باشن و اگرنه عبور از اونها زمان چندانی رو زیر حملات هوایی به شما نمیده ...

[quote]با فرض درستي اطلاعات بالا مگه فرق سرعت يك برادلي با يك آبرامز چقدره ؟؟؟ 20 كيلومتر هم شد تفاوت!!! مگه هواپيما سواري!!!!
تكنولوژي و تسليحات به كار رفته در آبرامز بسيار بهتر و قوي تراست!!!! ..................

[/quote] شما از اون حرفها ؛ فاصله بیش از 1000 کیلومتری تا تهران و برد کم تانک ها رو که چندین بار با سوختگیری کنند در نظر بگیرین ...

[quote]شما كه كلا مورد مصرف تانك رو به ماست بندي تبديل كردين!!! پس اين آبرامزه قرار چي كار كنه!!!!

اين خطرهايي كه براي آبرامز فرمودين هر جايي امكان وجودش هست و دليلي نميشه كه مورد استفاد اون رو كاهش بديم!!![/quote]

فکر کنین که آمریکا با پانصد تا تانک و هزار نفربر در منطقه مثلا 300 کیلومتری تهران وارد شد ؛ ایران حمله ای رو ترتیب داد که شکست خورد ! و بعدش مجبور شد از سلاح اتمی استفاده کنه مثلا یک بمب 20 کیلوتنی انداخت وسط مهلکه ای که این تانک ها هستن ؛ اونوقت تمامی تجهیزات معمولی خودروهای سبک و نفربر ها و تجهیزات الکترونیک از پا در میان و تمامی نفرات روی زمین از بین میرن ؛ بجز همین تانک های 4میلیون دلاری فوق حفاظت شده ؛ بنابراین نبرد به پایان نخواهد رسید ...

البته بیشتر تسلیحات نمایشی هستن و ایجاد کننده رعب و وحشت ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]نمیدونم تفسیر شما از خاکریز چی هست ؛ اما هر چی هست متغییره .. [/quote]

من از اين كه از كلمات ناجور استفاده كردم از همگي دوستان عذر مي خوام ولي اعصاب هم ويژيگي هاي خاص خودش رو داره و گر نه اسمش رو مي ذاشتند روده مرحوم نه اعصاب!!!!!

ما خواستيم ساده بيان كنيم گفتيم خاكريز، تا دوستان بهتر مزايا و مضرات استفاده از اون رو درك كنند و گرنه بايد مي گفتم استفاده از استراتژي دفاع متمركز .
من خودم خوب مي دونم استفاده از اين شيوه چه مضراتي دارد ولي من فقط سه روشي كه به نظرم مي رسيد رو گفتم. :mrgreen:

[quote]بازهم مي گوييم كه در دشتهاي باز و بياباني كشور اگر بخواهيم جلو دشمن بايستيم يا بايد از تاكتيكهايي مثل ساخت خاكريز استفاده كرد و جلوي حركت دشمن را گرفت كه كم مشكل زا نيست([size=24]دفاع متمركز[/size]) و يا آنقدر روي روش هاي چون اختفا، پوشش، استتار، پراکندگی، فریب، اصول پدافند غیرعامل،و استفاده از سلاح هاي كارا نه هر سلاحي، تله هاي انفجاري متحرك و امثالهم كار كنيم كه هر نفر از ما بتونه از پس اين كار بر بياد و راه رو اينگونه بر دشمن به بنديم كه اينجا اون كسي كه در اين موقعيت قرار مي گيرد بايد از جان گذشتگي فراواني از خودش نشان بده اما اين كار به زبان شايد كمي آسان به نظر برسد ولي در عمل خيلي سخته!!!([size=24]دفاع غير متمركز[/size])

البته يك راه ديگري هم هست و اونم اينكه ما بايد از تكنولوژي پيشرفته اي بهره ببريم كه قادر به شكست تكنولوژي و تسليحات غرب باشد ولي با وجود عقب افتادگي شديد از دنياي غرب گمان نكنم كه تا چند دهه ي آينده بتوانيم بهش فكر كنيم.(دفاع متقارن)
[/quote]
آيا دوستان فقط بايد بيان و به اين كلمه خاكريز گير بدن!!!! اين درسته!!!!
[quote]
الان منظور شما عوارض زمینی هست ؛ مشخصا دشمن نقشه های توپوگرافی چند ثانیه پیش از حمله رو تهیه میکنه و مسیر های خاصی انتخاب میشن که قابل عبور باشن ؛ بخصوص اینکه نباید مهندسی رزمی غرب رو دست کم گرفت ...[/quote]

قطعا ما نبايد زمين هاي در دست رس خودمون رو تقديم دشمن كنيم اينكه دشمن قدر است و از اين چيزها هرگز باعث نميشه كه ما بخواهيم زمين خود را به سادگي تقديم دشمن كنيم بلكه دشمن رو بايد وادار كنيم حالتي كه ما به او تحميل مي كنيم به خود بگيرد و اين امكان وجود نخواهد داشت مگر اينكه در محيط عوارضي و موانعي رو ايجاد كنيم كه حالت حركتي دشمن رو دچار مشكل كند.(يادمون باشه كه يك وسيله زرهي كه اصل و اساس فتح يك ارتش است هرگز نمي تواند پرواز كند و بايد از روي همين زمين با هر ويژگي كه داشته باشه، عبور كند)
شما حساب كنيد توي يك دشت باز يك تپه در وسط اين دشت وجود داشته باشه مطمئنا اين تپه در دل يك دشت وسيع تمركز هر كسي رو به سمت خودش جلب مي كنه و اين يعني اينكه شما با يك كار بسيار ساده اي هم مي توانيد تمركز دشمن خود را با هر قدرت و تجهيزاتي به سمتي كه شما مي خواهيد تغيير دهيد و اين طور نيست كه در يك دشت باز دستان شما بسته باشد.

حالا شما بيا و هر چه كه مي خواهيد يك سيستم اين چنيني مثل يك سيستم خاكريزي اصولي رو بمبارن كنيد، در ضمن كسي بيابان بدون هدف رو بمباران نمي كند، بمب ها رو كه از سر راه نياوردن......
ولي ميشه در چنين جايي به وسيله يك سيستم كمين هدفمند، پدر يك ارتش با هر تجهيزاتي رو در آورد.
[quote]
شما از اون حرفها ؛ فاصله بیش از 1000 کیلومتری تا تهران و برد کم تانک ها رو که چندین بار با سوختگیری کنند در نظر بگیرین ...
[/quote]
اوني كه تانك هاش رو به اينجا رسونده مگه ميشه نتونه سوخت براشون بياره!!!!

[quote]فکر کنین که آمریکا با پانصد تا تانک و هزار نفربر در منطقه مثلا 300 کیلومتری تهران وارد شد ؛ ایران حمله ای رو ترتیب داد که شکست خورد ! و بعدش مجبور شد از سلاح اتمی استفاده کنه مثلا یک بمب 20 کیلوتنی انداخت وسط مهلکه ای که این تانک ها هستن ؛ اونوقت تمامی تجهیزات معمولی خودروهای سبک و نفربر ها و تجهیزات الکترونیک از پا در میان و تمامی نفرات روی زمین از بین میرن ؛ بجز همین تانک های 4میلیون دلاری فوق حفاظت شده ؛ بنابراین نبرد به پایان نخواهد رسید ...

البته بیشتر تسلیحات نمایشی هستن و ایجاد کننده رعب و وحشت ...[/quote]
اين هم ميتونه يكي از اين خصوصيات اين وسيله زرهي باشه ولي همه ما اكثرا نيروي زميني ارتش آمريكا رو با آبرامزش ميشناسيم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به دستیابی به فناوری ساخت بالگرد در كشور گفت: نیروی زمینی ارتش هم قادر به تولید بالگرد است و هم كار تعمیر و نگهداری را انجام می دهد.
به گزارش مشرق، امیر كیومرث حیدری در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: مهم ترین برنامه این نیرو در سال 1391 تحقق نهضت خوداتكایی است كه رهبر معظم انقلاب بر آن تاكید كردند.

وی با بیان اینكه با همه توان تلاش می كنیم تا فرمایشات رهبر معظم انقلاب را در سال جاری تحقق بخشیم افزود: نیروی زمینی ارتش برای سال 1391 در عرصه تولید تسلیحات، ارتقای تانك ذوالفقار و تولید جنگ افزارهای سبك، سنگین و تسلیحات ضد زره و ارتقای بالگردها برنامه دارد.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش همچنین با اشاره به توانایی این نیرو در عرصه هوانیروز و بالگرد گفت: ما به فناوری تولید بالگرد دست یافته ایم به طوری كه هم قادر به تولید بالگرد هستیم و هم كار تعمیر و نگهداری را انجام می دهیم.

امیر حیدری خاطرنشان كرد: ارتقای سامانه های بالگرد 209 كبری توانمندی های نیروی زمینی ارتش را نشان می دهد.

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/110435/%D8%AE%D8%A8%D8%B1-%D9%85%D8%AC%D8%AF%D8%AF-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%82%D8%A7%D8%A1-%D8%AA%D8%A7%D9%86%DA%A9-%D8%B0%D9%88%D8%A7%D9%84%D9%81%D9%82%D8%A7%D8%B1

[color=orange]
تیتر به خبرگزاری فارس اصلاح شد .
منتقل شد به اخبار نظامی

00Amin[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تیتر خبر با محتوای آن کاملا در تناقض است.

محتوای خبر بیشتر بر روی ارتقای 209 ها تاکید دارد. حالا چه ربطی داره به ارتقای تانک ذوالفقار ، خدا میدونه.

این هم از این خبر.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]تیتر خبر با محتوای آن کاملا در تناقض است.

محتوای خبر بیشتر بر روی ارتقای 209 ها تاکید دارد. حالا چه ربطی داره به ارتقای تانک ذوالفقار ، خدا میدونه.

این هم از این خبر.[/quote]

دقیقا من هم متوجه نشدم چه ربطی داره!

این مشرقی ها هم حالشون بدجوری خرابه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/Untitled-1%7E22.jpg[/img]

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی انتظامی ارتش در نشست خبری که صبح امروز چهارشنبه برگزار شد، گفت: این نیرو در سال جاری ۸ رزمایش را در حوزه‌های مختلف برگزار می‌کند که یکی از آنها رزمایش تخصصی هوابرد، دیگری رزمایش بی سابقه تخصصی هوانیروز و یک رزمایش مشترک با برادران سپاه است.

فرمانده نیروی زمینی تصریح کرد: این رزمایش احتمالا در مرزهای جنوب شرق یا جنوب غرب کشور انجام خواهد شد.

وی افزود: [b]رزمایش مشترک در رده لشگر بابرادران سپاه برای اولین بار پس از انقلاب انجام می‌شود.[/b]

پوردستان در ادامه از رونمایی تولید تونل عمودی باد که شبیه ساز چتربازی سقوط آزاد است، خبر داد.

وی همچنین اعلام کرد: سیستم کنترل آتش تانک ذوالفقار آماده و رونمایی شده است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش همچنین از تحویل سلاح اخگر به یگان‌ها خبر داد.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910123000326

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سیستم کنترل آتش ذوالفقار؟! جالب شد ، کسی ازش چیزی می دونه؟ کنجکاو شدم.
رزمایش اول در روز ارتشه؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][b]پوردستان؛سیستم کنترل آتش تانک ذوالفقار آماده و رونمایی شده است.[/b]
وی همچنین اعلام کرد: سیستم کنترل آتش تانک ذوالفقار آماده و رونمایی شده است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش همچنین از تحول سلاح اخگر به یگان‌ها خبر داد.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910123000326[/quote]

نصیر جان [size=18]آماده ی [/size]رونمایی شده؟؟یا آماده [color=red]و [/color]رونمایی شده؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در زمینه امور دفاعی امور کلی و اهداف زیر نظر رهبری می باشد
رهبری نیز با توجه به تهدید ها و با حفظ اصل پیشرفت یکپارچه و متناسب به واحد ها اولویت می دهد
برای مثال در بعد دریایی در چند سال اخیر شاهد سرمایگذاری خوبی بودیم
و فکر کنم اکنون اولویت به سمت نیروی هوانیروز و دریایی برای متناسب شدن نیروها پیش می رود تا قدرتشان از نیروی دریایی عقب نیفتد و از سرعت پیشرفت عقب نیفتند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]در زمینه امور دفاعی امور کلی و اهداف زیر نظر رهبری می باشد
رهبری نیز با توجه به تهدید ها و با حفظ اصل پیشرفت یکپارچه و متناسب به واحد ها اولویت می دهد
برای مثال در بعد دریایی در چند سال اخیر شاهد سرمایگذاری خوبی بودیم
و فکر کنم اکنون اولویت به سمت نیروی هوانیروز و دریایی برای متناسب شدن نیروها پیش می رود تا قدرتشان از نیروی دریایی عقب نیفتد و از سرعت پیشرفت عقب نیفتند[/quote]

سلام

البته عربده کشی های اخیر ترکیه هم بالاخره لزوم تقویت نیروی زمینی رو به فرماندهان ما یاد آور شد ... زیادی ذهنشون درگیر مقابله با غرب و ناتو شده بود برای همین هم از کشورهایی چون ترکیه و همسایه گان ( بخوانید دشمنان بالقوه ) غافل شده بودند .......

به هر حال ما که نمی تونیم در جنگ با کشوری مثل ترکیه همش تاکتیک دفاعی داشته باشیم ، می تونیم !؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط parsneet
      بسم الله الرحمن الرحیم

تاپیک حاضر با محوریت پوشش خبر ها و اطلاعات مسابقات نظامی برگزار شده در ایران و همچنین شرکت تیم های ایرانی در سایر مسابقات بین المللی نظامی می باشد .

مقدمه :
      مسابقات نظامی هر ساله در سراسر جهان با شرکت پرسنل نظامی ( به صورت داخلی و یا بین المللی ) برگزار می گردد . این گونه مسابقات علی رقم اینکه از قواعد و استاندارد متحدی برخوردار نیستند ( منظور نبودن کمیته جامع و قوانین واحده بین المللی در رشته های تخصصی می باشد ) اما تا حدودی پیرو قواعد و ضوابط برگزاری رزمایش های نظامی هستند . ( البته تیم های ورزشی و مسابقات ارتش های جهان (CISM) تا حدودی متفاوت از سایر مسابقات تخصصی هستند که در ذیل به آن اشاره خواهد گردید )
      اساساً هدف از برگزاری این گونه مسابقات تخصصی بالا بردن آمادگی پرسنل و ایجاد حس رقابت و افزایش انگیزش پرسنل نظامی جهت فراگیری مهارت های تخصصی است . و همچنین سنجش توانمندی پرسنل در مقایسه با واحد های مشابه در ارگان های نظامی داخلی و یا ارتش های خارجی دیگر است . پس تا حدودی می توان بیان کرد که تیم های شرکت کننده ( در مسابقات بین المللی ) عموماً از بین کشور های دوست و یا هم پیمان ( و یا حداقل غیر متخاصم ) انتخاب می شوند و برای سنجش توانایی های تخصصی شان گرد هم می آیند . و همچنین حتی گاهی می تواند بیان گر همسویی کشور های شرکت کنند و حامل پیام های خاص برای ارتش های رقیب شان نیز باشند .

تاریخچه :
      می توان به نوعی اولین مسابقات نظامی ( با تاکید و اولویت دادن به پرسنل نظامی ) را به یونان باستان نسب داد . در رویدادی جشن گونه که عموما" ( و نه اختصاصاً ) پرسنل نظامی در آن شرکت می کردند تا آمادگی جسمانی و مهارت های کار با سلاح در رقابت با حریفان را بسنجند . در ادامه و ظهور امپراطوری روم باستان این نوع مسابقات چهره خشن تر و جدی تری به خود گرفت به گونه ای که مکان های اختصاصی مانند کلوزیوم (Colosseum) و همچنین شرکت کنندگان مخصوص بنام گلادیاتور (Gladiator) برای شرکت در آن تربیت می گردیدند .
      این مسابقات شرحی مفصل دارد ولی به اختصار : برگزاری آن در قرون مختلف تکامل یافته و عموماً شرکت کنندگان آن از بین سربازان قوای شکست خورده در جنگ با امپراطوری روم انتخاب می شدند و در بین خیل عظیم از این سربازان که در مسابقات محلی و ایالات های مستعمره روم برگذار می شد برگزیدگان ( که یقیناً تعداد کمی از آنان بودند) می توانستند آزادی خود را به دست آورند . ولی جنگجویانی نیز بودند که به خاطر بدست آوردن پول و یا شهرت نسبت به شرکت در این مسابقات خونین اقدام می کردند . این مسابقات که به خشونت بی پروا و ضد انسانی اش معروف گشته بود بدون فایده هم البته نبود . ( البته فواید آن از دید فرماندهان نظامی ) باید اشاره کرد که تمامی این مسابقات به نبرد های خونین تن به تن اختصاص نداشت بلکه اکثر این رویداد ها به باز سازی نبرد های روم در مقابل دشمنانش مختص می شد ( یقیناً آن نبردهای که در آن پیروز گردیده بودند تا خاطرات ، تکنیک های رزم و قهرمانان آن را مرور و زنده نگاه دارند ) عده ای از سربازان لباس های قوای دشمن را بر تن می کردند و سربازانی دیگر که نقش نیروهای رومی را داشتند با بکارگیری ارابه و اسب و سلاح های آن دوران در چندین پرده که گاهی تا چند روز نیز ادامه می یافت آن نبرد خاص را باز سازی می کردند . از نحوه یورش قوای مهاجم گرفته تا نبرد های تن به تن ، عبور از رودخانه ، یورش سواره نظام ، محاصره قلعه ها و یقیناً نمایش پیروز مندانه و دلاورانه ارتش رومی بر حریف خود !

در عصر جدید ایده مسابقات نظامی بعد از پایان جنگ جهانی اول شکل گرفت . در سال 1919 پس از جنگ جهانی اول ، بازی های بین متفقین توسط شورای ورزشی نیروهای متفقین ژنرال جان پرشینگ سازماندهی شد و 1500 ورزشکار از 18 کشور را گرد هم آورد تا در 24 رشته ورزشی به رقابت بپردازند. این رویداد در Joinville-le-Pont فرانسه برگزار شد . و طی سالهای بعد در ماه مه 1946 ، پس از جنگ جهانی دوم ، شورای ورزشی نیروهای متفقین توسط سرهنگ هانری دبروس و پنج‌گانه المپیک توسط سرگرد رائول مولت احیا شد و در  7 تا 8 سپتامبر همان سال دومین بازی‌های بین متفقین در برلین (در المپیاستادیون , محل برگزاری بازی های المپیک 1936) برگزار شد .

چند ماه بعد، با پایان دادن به شورای ورزش نیروهای متفقین ، سرهنگ دبروس و سرگرد مولت مسابقات ارتش های جهان (CISM) را در 18 فوریه 1948 تأسیس کردند . اعضای موسس آن بلژیک ، دانمارک ، فرانسه ، لوکزامبورگ و هلند بودند . در سال 1950، آرژانتین و مصر به عضویت آن درآمدند. در سال 1951 ایالات متحده به آن پیوست . در سال 1952 عراق ، لبنان ، پاکستان و سوریه و دو سال بعد برزیل به عضویت آن درآمدند . و همچنین کانادا در سال 1985 وارد آن شد . سپس در سال 1991 با پایان جنگ سرد سازمان رقیب پیمان ورشو کمیته ورزش ارتش متفقین (SKDA) با CISM ادغام شد و خبر از پیوستن 31 کشور و عضو جدید و سایر کشورهای مرتبط با بلوک شوروی را داد. این پیشرفت سریع منجر به رسمیت شناختن توسط نهادهای بین المللی از جمله IOC شد. قبل از سال 1995 CISM هر سال 15 تا 20 مسابقات جهانی را برگزار می کرد. از سال 1995  CISM هر چهار سال یک بار بازی های جهانی نظامی را که یک رویداد چند ورزشی است با شرکت نمایندگانی از ارتشهای 127 کشور دنیا سازماندهی می کند .

رویدادها
      برگزاری مسابقات مرتبط با ارتش های جهان طیف متنوعی را در بر می گیرد و بلوک های سیاسی و جغرافیایی متعدد سعی در برگزاری رویدادهای مشابه زیادی جهت بالا بردن مهارت پرسنل خود دارند . اما به نوعی اهداف برگزاری این چنین مسابقاتی تنها به بالا بردن مهارت ها محدود نمی گردد . بلکه برپایی نمایشگاه های تخصصی تجهیزات تیراندازی و حتی ماشین آلات زرهی و تسلیحات انفرادی و البسه نظامی و ... در حاشیه این مسابقات بیان گر این است که این رویدادها مکانی است تا برنامه ریزان و دست اندرکاران نظامی کشور های مختلف به عرضه و کسب اطلاعات و سنجش آمادگی قوای نظامی پیرامونی خود اقدام نمایند .

به برخی از این رویدادها می توان به اختصار اشاره کرد مانند :
      - مسابقات بین المللی پنج گانه ورزشی ( تیراندازی سرعت و دقت ، میدان موانع ، شنا ۵۰ متر با مانع ، دو صحرانوردی ۸ کیلومتر و پرتاب نارنجک )
      - مسابقات بین المللی نظامی پهپادی ارتش های جهان
      - مسابقات بین‌المللی نظامی غواصی در عمق
      - مسابقات بین‌المللی نظامی جهت یابی
      - مسابقات بین‌المللی نظامی بیاتلون زرهی روسیه
      - مسابقات سراسری امنیت سایبری در آمریکا
      و ...

بازتاب و آثار
      برای بیان تاثیر حضور بین المللی تیم های نظامی و ترتیب دادن این چنین مسابقاتی منعکس کردن دیدگاه بعضی از تحلیل گران غربی شاید مفید باشد به عنوان نمونه :
      «واشنگتن فری بیکن» «جوزف هومیر» تحلیلگر امنیت ملی : روسیه و چین در نمایش قدرت به آمریکا قصد شرکت در یک بازی‌های بین‌المللی در آمریکای لاتین ( ونزوئلا ) تحت عنوان « تک تیرانداز مرز » را دارند . این  بازی‌های نظامی یکی از واضح ترین نشانه‌ها  از شکل گیری یک ائتلاف ضد ایالات متحده در آمریکای لاتین است. روسیه و متحدانش ( ایران و چین ) با حضور در این مسابقات نظامی در ونزوئلا در حال نمایش قدرت هستند . با عادی سازی تحرکات نظامی دشمنان ایالات متحده در دریای کارائیب ، ما در معرض خطر در آمریکای لاتین هستیم .

در حال حاضر به نظر می رسد که برگزاری این گونه مسابقات در بین نیرو های نظامی منطقه ای و جهانی در حال افزایش هست . مسابقاتی که هم در رشته های عمومی ( آمادگی جسمانی و ورزشی ) و هم رشته های تخصصی ( تیر اندازی ، زرهی و توپخانه ، پهپادی و ... ) با حضور تیم های چندگانه به جدیت پیگیری می شود . قطعا انتخاب تیم های ورزیده در این گونه رقابت ها باعث افزایش اعتماد به نفس پرسنل و همچنین تبلیغات مثبت برای نیرو های نظامی ما نیز خواهد گردید  . همچنین برگزاری مسابقات کشوری و درون مرزی برای ما موجبات حس رقابت و افزایش انگیزش سازمانی را برای نیروهای مسلح ما در پی خواهد داشت . انشالله 

بن پایه :
      https://www.milsport.one/cism/members-nations
      https://www.ilsf.org/about/recognition/cism/
      https://armedforcessports.defense.gov/CISM/Military-World-Games/
      https://en.wikipedia.org/wiki/Colosseum
      https://freebeacon.com/national-security/iran-russia-china-to-run-war-drills-in-latin-america/

گرد آوری جهت انجمن میلیتاری

• توسط mehdipersian
      شناور شهید باقری به بالگرد، موشک و پهپاد مجهز خواهد شد 
      فرمانده نیروی دریایی سپاه:

شناور شهید باقری که در آینده ساخت آن به اتمام می‌رسد، علاوه بر داشتن یک ناوگروه در داخل خود، باند پرواز هم دارد که پهپاد می‌تواند از روی آن حرکت کرده و به پرواز درآید و در بازگشت هم می‌تواند بر روی آن بنشیند.
      شناور شهید باقری با ۲۴۰ متر طول و ۲۱ متر ارتفاع، مجهز به بالگرد، موشک و پهپاد است.
      این شناور به گونه‌ای در حال ساخت است که از روی عرشه آن حدود ۶۰ پهپاد می‌تواند پرواز کند و بنشیند.
      وستانیوز

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.