Recommended Posts

راکتی که هدایت بشه راکت نیست موشکه

قبلا سر این کلی بحث شده! راکتی که هدایت بشه میشه راکت هدایت شونده! نه موشک!

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دادا من یه خورده بد حرف زدم ببخش

1- راکتی که هدایت بشه راکت نیست موشکه(موشکم گرونه و محدود ونیاز به پشتیبانی داره)

2- برد اینها زیاده و تحرک بالایی هم دارن که از خطر موشک ضد زره و ار پی جی در امان هستند(کلا خیلی کم هدف قرار گرفتن)

3- خیلی ارزونه مهماتش هم همه جا هست نیاز به تعمیرت زیاد هم نداره (پایداریش در میدان نبرد بیشتره)

در کل چیز خوبیه همه کارست!

https://en.wikipedia.org/wiki/Direct_Attack_Guided_Rocket

...................

اصلاً راکت یا موشک به کنار...

از اینا چی؟

https://en.wikipedia.org/wiki/M982_Excalibur

https://en.wikipedia.org/wiki/XM395_Precision_Guided_Mortar_Munition

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دادا این مهمات گرونه ما باید فرسایشی و طولانی مدت بجنگیم!! تازه اقتصاد هم که نداریم!!!!

در مورد راکت و راکت هدات شونده هم باید خودم اساسی تحقیق کنم دادا دقیق نمیدونم

فقط اینو میدونم که ما لشگر پابرهنه هاییم و پول نداریم!! پول نداریم میفهمی پوووووووووول!!

• Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دادا این مهمات گرونه ما باید فرسایشی و طولانی مدت بجنگیم!! تازه اقتصاد هم که نداریم!!!!

در مورد راکت و راکت هدات شونده هم باید خودم اساسی تحقیق کنم دادا دقیق نمیدونم

فقط اینو میدونم که ما لشگر پابرهنه هاییم و پول نداریم!! پول نداریم میفهمی پوووووووووول!!

اینا برای ما گرونه!

وگرنه حضرات ارتش های آنور آبی با وجود اینکه هزینه خرید چنین چیزکهایی پایشان حداقل 5 برابر گرونتر از ما آب میخوره! به وفور از این نوع مهمات استفاده می کنند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خیلی خوبه که ارتش کشورمون رو با ارتش های تراز اول جهان مقایسه کنیم ولی با رعایت انصاف درسته که متاسفانه ارتش اون هم تو بخش نیروی زمینی بسیار ضعیف عمل کرده ولی باز هم جای شکر داره که بقیه زیر مجموعه هاش مثل نیروی هوایی و دریایی و یا حتی پدافند دارند زحمت میکشند و توانستند به حد معقولی از نظر امکانات برسند ولی ارتش متاسفانه مشکل زیرساختی داره و مثل سپاه تشکیلاتش از دولت جدا نیست.سپاه اکثر بودجه های تحقیقاتی و پرسنل و توسعه تجهیزات رو با فعالیت های اقتصادی که در داخل و خارج از کشور انجام میده بدست میاره ولی ارتش کاملاً متکی به دولت هست و دیدید که برای افزایش مقداری بودجه فرمانده ارتش با چه لفظی از نمایندگان درخواست افزایش بودجه میکنه چیزی که هیچ وقت  از سپاه از اول انقلاب تا الان من نه دیدم و نه شنیدم . به قول دوستان مشکل مدیریتی هست و اون انسجام و برنامه ریزی هدف گذاری شده در ارتش دیده نمیشه و با این رزمایش ها کار به جایی نمیرسه و از همه بزرگتر ضعف رسانه ای هست که رزمایش رو نشان ندهند بهتر هست اون یک ذره آبرویی هم که سر توانایی موشکی تو دیگر کشورها پیدا کردیم با دیدن اینها از بین میره 

• Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اینا برای ما گرونه!

وگرنه حضرات ارتش های آنور آبی با وجود اینکه هزینه خرید چنین چیزکهایی پایشان حداقل 5 برابر گرونتر از ما آب میخوره! به وفور از این نوع مهمات استفاده می کنند.

کاملا باشما موافقم ولی این ها سلاح های استراتژیک نیستند که سرنوشت جنگ رو تغییر بدن غربی ها با این سلاح ها سر اعراب رو کلاه میزارن با سودش هم برای خودشون و اسرائیل سلاح های به درد بخور درست میکنن نمونه اش اف15 های عربستان و سپردفاع موشکی(تاد و پاتریوت) که ما به راحتی با اف14 قدیمی و موشک های هرمز نابودشون میکنیم

• Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این پهپاد دست پرتاب خیلی میتونه موثر باشه.نارنجک انداز هم می تونه پدر نیرو های پیاده رو در بیاره.بشرط اموزش خوب استفاده مکرر و تقسیم موثر بین یگان ها.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من موندم چجوری روشون شده این سه تا عکس رو منتشر کنند

اون هواپیمای بدون سرنشین یه مدل اسباب بازی دست فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد برای دست انداختن فرماندهان ارتش است یا یه پهباد رادار گریز مجهز به سیستم SAR و کلی سنسور تشعشع یاب؟!!!!!!!!!!!!!

عکس دوم هم که نشون میده دانش فنی استفاده از یک زیر انداز برای جلوگیری از کرد و خاک و شناسایی موقعیت هنوز وارد نیروی زمینی ما نشده!!!!!!!!!!!!!!!!!

عکس سوم هم ته ارگونومی سلاح رو نشون میده جناب امیر پوردستان اگر بخواد تو دوربین سلاح یه نگاهی بنداره بنظرتون چند لا باید تا بخوره؟!!!!!!!!!!!!

حق داریم دلواپس باشیم

شما که دل خجسته‌ای دارید

خدمتتون عارضم همین پهپاد به ظاهر شما کم ارزش یکی از بهترین طرح هایی میتونه باشه که امیدوارم عملیاتی بشه

یه پهپاد دست پرتاب با وزن زیر 5 کیلوگرم که تا شعاع 3-4 کیلومتری نیروها و اسکن کنه و تصاویر بصورت آنلاین بفرسته..

قطعا اگه این دست پهپادها تو پاسگاه های مرزی یا نیروهای عمل کنده تو سریه باشه جلوی هیلی از کمین ها گرفته میشه!!

در مورد عکس دوم هم شما با چی میخوای جلوی گرد و خاک حاصل از شلیک یه سلاح کالیبر 23 و بگیری؟؟ یه تیکه موکت؟

و عکس سوم...!!

کسی که این سلاح و طراحی کرد..

و کسانی که بعدها امتیاز تولیدش و خریدن!! مطمئنا مثل شما دوست عزیز به این قسمت مهم هدفگیری با سلاح هم فکر کردن!

شما یه بار سلاح و در فاصله مورد نظر تنظیم میکنی...!!

http://www.defapress.ir/IDNA_media/image/2015/10/87714_orig.jpg

ویرایش شده در توسط Persian_ranger
  • Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چوب خدا صدا نداره؛ ظلم به سرباز هجده ساله نتیجه ای جز این نداره.

• Upvote 9
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اول آمدم جواب دوست عزیزمون  MTN1917 رو بدم ولی به اینجا که رسیدم ((اقارب یکی از کم هزینه ترین و پر بازده ترین طرح های جهاد خودکفایی نزاجا... )) کلا پی به فهم بالا و عمیق  نظامی ایشون بردم و کلا بقیه مطلب رو نخوندم  :))))))))

اما در جواب دوست عزیز دیگرمون

الان ما وسط زامبی ها قرار داریم از کجا باید امادگی خودمون رو حفظ کنیم ! یگان هامون رو چطور هماهنگ کنیم! چرا جک می گی! این نقد یا عقده کشایی! مگه میشد رزمایش نباشد

شما استاد گرامی لطف کنید در این رزمایش حماسی نکاتی رو که من حقیر ندیدم و شما با تیز چشمی دید و متوجه شدید که این نیروها الان تونستن با هم هماهنگ بشن رو به من گوش زد  بفرمایید ،آهان یادم نبود حفاظتی هست و کامکان به نمایش در نمیاد . ولی در مورد آمادگی من حرف شما رو قبول دارم الان همه افراد آمادگی کامل پیدا کردن برای سیبل شدن اون تمام قد بدون استتار و سنگر برای زامبی های عزیز

نیروهای نظامی که کلا سرباز محور هستند رزمایش ها هم که از اصول روز دنیا عقب هستند! منکر که نمی شم ! ولی نمی شد که برا کشوری مثل ایران با این همسایه هاش رزمایش نداد که ! با تمام کاستی هاش که بر می گردد به سرباز اجباری بودن فواید خودش هم دارد 

در کل نمی تونیم بگیم چون بهت پول نمی دند رزمایش نزار

کلا پادگان نزند! یا یکی مثل پادگان خراسان نزند کدومش! نمی شد که پادگان نزد

اولا کسی که میگه پول ندارم  یعنی پول پادگان زدن هم نداره نه مخالفم ! ارتش یک سیستم گسترده که این جمله براش صدق نمی کند، حالا اگرم زد چون به قول شما جناب مدیریت خونده افراد مدیری سر کار  هستن  آیا نباید پدافند غیر عامل رو رعایت میکردن ؟ بله باید رعایت می کردندشما پادگان رو دیدین ؟بله دیدم فقط کافیه نگن اینجا پادگان هست تا شما حدس بزنید که خوب احتمالا اینجا دانشگاه آزادی چیزی هست دقیقا، مانند نگینی در پهنا دشت برق میزنه ماشالا هزار ماشالا

نه خدا وکیلی اگه اقارب فقط ظاهر کلاهکش فقط ظاهر کلاهکش رو درست می کردند الان اینجا تو این سایت چپ راست ازش حرف بود!!! فقط می گفتید حرکت خوبیه فقط باس زود تولید انبوه بشد !!حداقل اقارب کارایی بالاتری نسبت به نفربر ودجا دارد بگذریم که ظاهر ندارد ولی واقعا هیچ کدومتون نفهمیدید! که رونمایی از اقارب حرکتی بودبرا رفتن فرمانده تو مجلس! واقعا نفهمیدید که اقارب یک نشونه بود که پوردستان به مفت خورهای مجلس نشان بدد که شرایط باس تغییر کند

فقط ظاهر ؟؟؟؟اونم فقط ظاهر کلاهک که نه برجک !؟!؟!؟!؟! شما گویا تاپیک های قبل در مورد این جانور چرخدار رو نخوندین؟ واقعا حیف اسم اون شهید ، اقارب  به قول شما یک حرکت فوق هوشمندانه برای فریب مجلس  ،ماشالا از این رونمایی ها زیاد داشته ارتش ، با اون میخواسته کی رو فریب بده ؟

به هر حال اقارب مورد اشکار بود از وضعیت خراب نیروهای زمینی ! این وضعیت خراب رو نمایندگان باس میدیدند باید امیدوار باشیم فرمانده نیرو زمینی تونسته باشد با اقارب این وضعیت رو رسونده باشد

اون قضیه ظاهر هم صرفا یک نقد بود 

اخه تصویب سرباز حرفه ای برا کشور چه ربطی به نیرو زمینی دارد !!!!!! افسرهای ارتش کی گفتند ما سرباز 18 ساله میخواهیم!!!!

اتفاقا در کمال تعجب همگان کلامی که همه تصور میکردن باید از دهان یک سپاهی در بیاد از دهان یک ارتشی در آمد اونم بعد اینکه طرح سرباز حرفه ای داشت مطرح میشد ، اگر لینکش رو پیدا کنم براتون میزارم تا متوجه بشین که شما زیادی خودتون رو بالا تصور فرمودین

دقیقا منم یک مثال برعکسش رو دارم که نماینده تهران که مسئول سابق اموزش ارتش بود تو برنامه مناظره حرف از سرباز حرفه ای زد و جوابی که شنید این بود ( سرباز حرفه ای یعنی خیانت به نظام مقدس جمهوری اسلامی  سربازی که پول بگیرد نمی توند برای کشورش خدمت کند)

طرف سپاهی نبود ولی مسئول یکی از این ارگان هایی بود که  فانتزی های ما باید از زیر دستشون رد بشد

شما از مدیریت چی میدونی که حرف از مدیریت می زنی! من رشته تحصیلیم مدیریت شما رشتت چیه!!

چطور میگی مشگل ما 20%  پوله در صورتی که  هزینه سه پایگاه اول سوم و هشتم شکاری در حالت نرمال و خوب برابری میکند  با بیشتر بودجه کل ارتش!!!! حالا ما 8 پایگاه دیگه هم داریم چهارمین هوانیروز هم  داریم شرمنده ولی نیرو دریایی هم داریم

میدونی هزینه همین هلیکوپتر ها برا هر ساعت پرواز چند میلیون میشد! اگه میدونستی الکی گیر نمی دادی بگی دست خلبان بیرونه نمی دونم چی چی انداخت بیرون! 

اگر مدیریت تو ارتش ضعیف بود ما الان با این پول دریافتی (البته وامه) نه تامکت اسکرمبل داشتیم نه  شینوک  اوووه  حرف از شینوک شد هزینه نگهداری و پرواز این بی صاحاب  هم جالبه در بیاریم و....

جناب آقای مدیر من بیسواد الان در مورد  نیروی هوای حرف زدم یا دریایی ؟؟؟؟کسی از بی سوادی شما حرفی نزد  جناب مدیر سواد خواندن که دارین انشالا ، بعد صرف یک لیوان آب سرد  مطالب رو از اول بخونید بعد مدیریت بفرمایید

جمله شما : مشگل ارتش 20% پوله 80% مدیریت! ببین وقتی یک نفر مثلا میاد بگد صاعقه ما اف 22 رو برتره بهش میگند شما متخصص نیرو هوایی هستی ! بحث مدیریت یک سیستم مثل ارتش یا نیرو زمینی چیزی نیست که در تخصص این سایت بگنجد که ما چپ و راست بهش استناد کنیم 

شما میگید مشگل ما 20% فقط پوله این یعنی بودجه ارتش تقریبا براش کافیه  که مشگل اصلیش پول نیست! انقد گفتید خودتون هم باورتون شده 

کجا رو دیدی که یک سیستم بزرگ و پر استهلاک بدون پول پیشرفت کند

بابا انصاف داشته باشید دیگه اکثر ایراداتی که ما می گیریم از سطح اختیارات فرماندهان ارتش و سپاه بالاتره به این بدبخت ها ربط ندارد 

در ضمن مدیر هنرش در در آوردن پول هست مدیری که نتونه با اون همه داشته های ارتش پول در بیاره  مدیر نیست مامور خرج کردن هست بله درسته ! فرماندهان هم این گفته شما رو انجام دادند! الان ارتش دارد رو وام بانکی می چرخد مخصوصا نیرو هوایی، شما از هکتار ها زمین بایر ولی ارزشمند ارتش که بیکار رها شده خبر دارین ؟ نه آیا یک مدیر توانا نباید بتونه از این زمین ها استفاده ببره ؟چرا اگر نمیتواند پس وگزارش کنن به نهاد دیگه ای . به نظر شما چرا نمیکنن ؟ به نظرم چون میدونند تزریق پول تو این سیستم پول حرو کردنه  کشور ما دوره سرباز اجباری بودنش گذشته 

درسته که با فروختن این زمین ها تو کوتاه مدت یکم وضع بهتر میشد ولی تو بلند مدت ! چی

واقعا فکر کردی با این دست گل های احمدی نزاد 7 میلیارد بودجه پوله که میگی مشگل ما 20% پوله

تکلیف خودتون رو مشخص کنید ببینید به چی میخوایید گیر بدید !

میخوایید گیر بدید به اینکه چرا تو عکس سربازه دارد بند کفشش رو داده به یکی که ببنده  

یا میخوایید گیر بدید که چرا تجهیزات قدیمیه ! نسل اخر نیست!  فرق میکنند با هم! اولی به شعور نداشته عکاس ربط دارد دومی هم بحث سربازی و سرباز حرفه ایی

شما بفرمایید ما به چی گیر بدیم ؟ اصلا گیر نمیدهیم شما بگین ما دقیقا به کدامین صحنه غرور آفرین  احسنت و هورا بفرستیم ؟ ارتشی که خودش یه عکاس با شعور به قول شما نداشته باشه  یا نظارت رو عکس ها نداشته باشه  به نظر شما مدیر داره ؟بحث مدیریت مربوط به مدیریت فرماندهان رده بالا بود

ولی حق با شماست توضیحی درباره این عکس ها نمی شد داد  

ولی ارتشی که حرفه ای نیست خو تو هیچی حرفه ای نیست ! ولی ارتش 50% کاره نصف دیگش خبر گزاری ها هستند این که عکاس همه جا را ول کرده چسبیده به اینکه یک سرباز با چوب دارد یک سیم رو بالا نگه میدارد تا کامیون رد بشد 

خب این عکس که مورد امنیتی ندارد ارتش هم  پرسنل نظامی که این چیزها حالیش باشد ندارد! میموند عکاس با خبرگزاری اینها چرا شعور ندارند!

اصلا شما عکاس  دقیقا ز چی میخواستین عکس بگیرین که کلیت قضیه فرق بکنه ؟ کلیت که فرق نمیکرد هیچ وقتالان باید چطور از یه بی تی ار  زنگ زده فرسوده عکس گرفت که حماسی بشه ؟ اگر میگین نباید میگرفت پس چرا اصلا اونجا بود ؟نمی گم نباید میگرفت میگم باس درست می گرفت نه مثل اون مورد بالا

شما عکاس  چجوری باید از یه سربازی که سوء تغذیه داره باید عکس گرفت که آرنولد نشون بده ؟ یه ستون ۷-۸ نفری که برای عکس شما  به خط شدن  همشون ....خیلی راحت چون من خودم عکاسی میکنم (از سر علاقه)با این موردها هم  اشنایی دارم میتونم تا حدودی ماست مالی کنم  ولی اصلا بحث سر اینها نیست 

اگه میخواییم به نیرو زمینی حماسی دست پیدا کنیم اوووفففف هزارتا فاکتور میاد وسط  اقتصاد! سیاست خارجه و....

از عکس به رده

نمی خوام  مسخرتون کنم یا منظورم کسی خواصی باشد ولی اگر میخواهیید نقد کنید که پیشرفت کنید درست نقد کنید , شما ها یک اماتور(علاقه مند) به مسائل نظامی هستید ! نه بیشتر(منظور تو نت) ! 

بله درست میفرمایید اما آماتوری که از مدیر های دلبند شما بیشتر نکات منفی رو دیده ، البته ما سرپا منتظر نقد های سازنده شما از این رزمایش هستیم ، جدا عرض میکنم واقعا میخوام بشینم نقد کردن رو از شما یاد بگیرم آقای مدیر

اماتور معنی علاقه مند میدد صرفا جهت اطلاع!

دیدن مشگل یک چیزه! حل کردنش یک چیز دیگه! از کجا میگی ندیده ! 

من میگم هم دیده هم اینکه در تلاش برای رفع  برا مثال : رفتن به مجلس و عملا التماس کردند 

خودتون رو هم علامه دهر ندونیید!! مدیریت چیزی نیست که هرکسی با هر سطحی بخواد دربارش حکم بدد میخوایید مدیریت رو نقد کنید همه فاکتور هاش  رو در نظر بگیریید  البته از مدیریت هم سر رشته داشته باشید

احسنت ، احیانا فکر کنم شما از همون دانشگاهی فارغ التحصیل شدین که مدیران ارتشی ما شدن ، من این موهبت رو به شما و همگان  تبریک عرض میکنم

می خواهیید بگید ارتش مدیریتش ضعبف عمل کرده خب با منطق بگید!! تو این چهار پنج صفحه کدومتون اومدید تمام فاکتور ها رو لیست کنید بعد نتیجه گیر کنید

کی برا نقد نیرو زمینی اومد بودجه , تعدادپرسنل ,تعداد تجهیزات,  تعداد پادگان ها, تعداد سربازهای مورد نیاز, هزینه نگهداری و استهلاک تجهیزات, تورم, هزینه های احتمالی, هزینه های سیاسی, هزینه هایی که از خارج کشور وارد میشد و... و....  رو برا خودش در نظر بگیرد  بعد اظهار فضل کند

احسنت احسنت ، حالا که شما اینها رو میدونید و ما انسان های عادی نمیدویم سرپا  منتظر هستیم که شما همگان رو از غفلت برهانید ، یعنی حتما باید اینکار رو بکنید  چون اگر نکنید  یعنی ... :)

من کسی نیستم که چپ راست داشتم مدیریت طرف رو میکوبیدم که حالا بیام بنویسم  شما بودید ! فکر میکنی حرفات درسته  بیا بنویس 

اگه بخوام با اون موارد مدیریت یک ارگان رو بکوبم  نیرو زمینی سپاه  رو می کوبم! ععهه چی شد حرف جدید  تواین سایت زدم ! سایتی  که توش همه میگند نیرو زمینی سپاه حرف برا زدن دارد من بگم ابش شدیدا قطعه حرف بزرگیه 

بگذریم جاش اینجا نیست اصلا  :kiss: 

بگذریم که اکثرا اینجا ادعاشون در حد همون عکس باقی می موند! ما میاییم 2 ساعت می نویسم که منصف باشید  دو روز دیگه یک عکاس بسیواد میاد چهارتا عکس میزارد تو نت دوباره روز از نو  

عکاس با سوادی که بتونه فلسفه وجود کبری بدون زره بدون فلر و نان تاو رو برای ما آدم های عادی این سایت  منطقی نشون بده هنوز به دنیا نیومده ،انشالا با مدیریت شما به دنیا خواهد آمد

منظورم فلسفه تاثیر عکس رو نظرات و اعتقاد افراد بود !  سر حرفمم هستم

ویرایش شده در توسط yamor
  • Upvote 2
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

img_6345_1.jpg

img_6411_1.jpg

چرا طرف تو اسکوپ نگاه نمیکنه و نشونه گیری نمیکنه ؟

چرا فقط دست روی ماشه هست ؟ پس اون قنداق چیه ؟

این استایلی که امیر گرفته مال زمانیه که اسکوپ دیجیتالی داشته باشید نه معمولی 

Mk_47_Striker_40_automatic_grenade_launc

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من کسی نیستم که چپ راست داشتم مدیریت طرف رو میکوبیدم که حالا بیام بنویسم  شما بودید ! فکر میکنی حرفات درسته  بیا بنویس

از دیروز تاحالا داشتم پس چیکار میکردم ؟ همه اشکالات رو با دلیل گفتم اما شما میفرمایید

می خواهیید بگید ارتش مدیریتش ضعبف عمل کرده خب با منطق بگید!! تو این چهار پنج صفحه کدومتون اومدید تمام فاکتور ها رو لیست کنید بعد نتیجه گیر کنید

کی برا نقد نیرو زمینی اومد بودجه , تعدادپرسنل ,تعداد تجهیزات,  تعداد پادگان ها, تعداد سربازهای مورد نیاز, هزینه نگهداری و استهلاک تجهیزات, تورم, هزینه های احتمالی, هزینه های سیاسی, هزینه هایی که از خارج کشور وارد میشد و... و....  رو برا خودش در نظر بگیرد  بعد اظهار فضل کند

من هم سرپا منتظر هستم شما اظهار فضل کرده  با منطق تمام فاکتور ها رو لیست بفرمایید

البته خوشحالم که با اکثر جواب های من موافق بودین ، جواب های که کاملا در رد نظریه های شما بود

• Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط parsneet
      بسم الله الرحمن الرحیم

تاپیک حاضر با محوریت پوشش خبر ها و اطلاعات مسابقات نظامی برگزار شده در ایران و همچنین شرکت تیم های ایرانی در سایر مسابقات بین المللی نظامی می باشد .

مقدمه :
      مسابقات نظامی هر ساله در سراسر جهان با شرکت پرسنل نظامی ( به صورت داخلی و یا بین المللی ) برگزار می گردد . این گونه مسابقات علی رقم اینکه از قواعد و استاندارد متحدی برخوردار نیستند ( منظور نبودن کمیته جامع و قوانین واحده بین المللی در رشته های تخصصی می باشد ) اما تا حدودی پیرو قواعد و ضوابط برگزاری رزمایش های نظامی هستند . ( البته تیم های ورزشی و مسابقات ارتش های جهان (CISM) تا حدودی متفاوت از سایر مسابقات تخصصی هستند که در ذیل به آن اشاره خواهد گردید )
      اساساً هدف از برگزاری این گونه مسابقات تخصصی بالا بردن آمادگی پرسنل و ایجاد حس رقابت و افزایش انگیزش پرسنل نظامی جهت فراگیری مهارت های تخصصی است . و همچنین سنجش توانمندی پرسنل در مقایسه با واحد های مشابه در ارگان های نظامی داخلی و یا ارتش های خارجی دیگر است . پس تا حدودی می توان بیان کرد که تیم های شرکت کننده ( در مسابقات بین المللی ) عموماً از بین کشور های دوست و یا هم پیمان ( و یا حداقل غیر متخاصم ) انتخاب می شوند و برای سنجش توانایی های تخصصی شان گرد هم می آیند . و همچنین حتی گاهی می تواند بیان گر همسویی کشور های شرکت کنند و حامل پیام های خاص برای ارتش های رقیب شان نیز باشند .

تاریخچه :
      می توان به نوعی اولین مسابقات نظامی ( با تاکید و اولویت دادن به پرسنل نظامی ) را به یونان باستان نسب داد . در رویدادی جشن گونه که عموما" ( و نه اختصاصاً ) پرسنل نظامی در آن شرکت می کردند تا آمادگی جسمانی و مهارت های کار با سلاح در رقابت با حریفان را بسنجند . در ادامه و ظهور امپراطوری روم باستان این نوع مسابقات چهره خشن تر و جدی تری به خود گرفت به گونه ای که مکان های اختصاصی مانند کلوزیوم (Colosseum) و همچنین شرکت کنندگان مخصوص بنام گلادیاتور (Gladiator) برای شرکت در آن تربیت می گردیدند .
      این مسابقات شرحی مفصل دارد ولی به اختصار : برگزاری آن در قرون مختلف تکامل یافته و عموماً شرکت کنندگان آن از بین سربازان قوای شکست خورده در جنگ با امپراطوری روم انتخاب می شدند و در بین خیل عظیم از این سربازان که در مسابقات محلی و ایالات های مستعمره روم برگذار می شد برگزیدگان ( که یقیناً تعداد کمی از آنان بودند) می توانستند آزادی خود را به دست آورند . ولی جنگجویانی نیز بودند که به خاطر بدست آوردن پول و یا شهرت نسبت به شرکت در این مسابقات خونین اقدام می کردند . این مسابقات که به خشونت بی پروا و ضد انسانی اش معروف گشته بود بدون فایده هم البته نبود . ( البته فواید آن از دید فرماندهان نظامی ) باید اشاره کرد که تمامی این مسابقات به نبرد های خونین تن به تن اختصاص نداشت بلکه اکثر این رویداد ها به باز سازی نبرد های روم در مقابل دشمنانش مختص می شد ( یقیناً آن نبردهای که در آن پیروز گردیده بودند تا خاطرات ، تکنیک های رزم و قهرمانان آن را مرور و زنده نگاه دارند ) عده ای از سربازان لباس های قوای دشمن را بر تن می کردند و سربازانی دیگر که نقش نیروهای رومی را داشتند با بکارگیری ارابه و اسب و سلاح های آن دوران در چندین پرده که گاهی تا چند روز نیز ادامه می یافت آن نبرد خاص را باز سازی می کردند . از نحوه یورش قوای مهاجم گرفته تا نبرد های تن به تن ، عبور از رودخانه ، یورش سواره نظام ، محاصره قلعه ها و یقیناً نمایش پیروز مندانه و دلاورانه ارتش رومی بر حریف خود !

در عصر جدید ایده مسابقات نظامی بعد از پایان جنگ جهانی اول شکل گرفت . در سال 1919 پس از جنگ جهانی اول ، بازی های بین متفقین توسط شورای ورزشی نیروهای متفقین ژنرال جان پرشینگ سازماندهی شد و 1500 ورزشکار از 18 کشور را گرد هم آورد تا در 24 رشته ورزشی به رقابت بپردازند. این رویداد در Joinville-le-Pont فرانسه برگزار شد . و طی سالهای بعد در ماه مه 1946 ، پس از جنگ جهانی دوم ، شورای ورزشی نیروهای متفقین توسط سرهنگ هانری دبروس و پنج‌گانه المپیک توسط سرگرد رائول مولت احیا شد و در  7 تا 8 سپتامبر همان سال دومین بازی‌های بین متفقین در برلین (در المپیاستادیون , محل برگزاری بازی های المپیک 1936) برگزار شد .

چند ماه بعد، با پایان دادن به شورای ورزش نیروهای متفقین ، سرهنگ دبروس و سرگرد مولت مسابقات ارتش های جهان (CISM) را در 18 فوریه 1948 تأسیس کردند . اعضای موسس آن بلژیک ، دانمارک ، فرانسه ، لوکزامبورگ و هلند بودند . در سال 1950، آرژانتین و مصر به عضویت آن درآمدند. در سال 1951 ایالات متحده به آن پیوست . در سال 1952 عراق ، لبنان ، پاکستان و سوریه و دو سال بعد برزیل به عضویت آن درآمدند . و همچنین کانادا در سال 1985 وارد آن شد . سپس در سال 1991 با پایان جنگ سرد سازمان رقیب پیمان ورشو کمیته ورزش ارتش متفقین (SKDA) با CISM ادغام شد و خبر از پیوستن 31 کشور و عضو جدید و سایر کشورهای مرتبط با بلوک شوروی را داد. این پیشرفت سریع منجر به رسمیت شناختن توسط نهادهای بین المللی از جمله IOC شد. قبل از سال 1995 CISM هر سال 15 تا 20 مسابقات جهانی را برگزار می کرد. از سال 1995  CISM هر چهار سال یک بار بازی های جهانی نظامی را که یک رویداد چند ورزشی است با شرکت نمایندگانی از ارتشهای 127 کشور دنیا سازماندهی می کند .

رویدادها
      برگزاری مسابقات مرتبط با ارتش های جهان طیف متنوعی را در بر می گیرد و بلوک های سیاسی و جغرافیایی متعدد سعی در برگزاری رویدادهای مشابه زیادی جهت بالا بردن مهارت پرسنل خود دارند . اما به نوعی اهداف برگزاری این چنین مسابقاتی تنها به بالا بردن مهارت ها محدود نمی گردد . بلکه برپایی نمایشگاه های تخصصی تجهیزات تیراندازی و حتی ماشین آلات زرهی و تسلیحات انفرادی و البسه نظامی و ... در حاشیه این مسابقات بیان گر این است که این رویدادها مکانی است تا برنامه ریزان و دست اندرکاران نظامی کشور های مختلف به عرضه و کسب اطلاعات و سنجش آمادگی قوای نظامی پیرامونی خود اقدام نمایند .

به برخی از این رویدادها می توان به اختصار اشاره کرد مانند :
      - مسابقات بین المللی پنج گانه ورزشی ( تیراندازی سرعت و دقت ، میدان موانع ، شنا ۵۰ متر با مانع ، دو صحرانوردی ۸ کیلومتر و پرتاب نارنجک )
      - مسابقات بین المللی نظامی پهپادی ارتش های جهان
      - مسابقات بین‌المللی نظامی غواصی در عمق
      - مسابقات بین‌المللی نظامی جهت یابی
      - مسابقات بین‌المللی نظامی بیاتلون زرهی روسیه
      - مسابقات سراسری امنیت سایبری در آمریکا
      و ...

بازتاب و آثار
      برای بیان تاثیر حضور بین المللی تیم های نظامی و ترتیب دادن این چنین مسابقاتی منعکس کردن دیدگاه بعضی از تحلیل گران غربی شاید مفید باشد به عنوان نمونه :
      «واشنگتن فری بیکن» «جوزف هومیر» تحلیلگر امنیت ملی : روسیه و چین در نمایش قدرت به آمریکا قصد شرکت در یک بازی‌های بین‌المللی در آمریکای لاتین ( ونزوئلا ) تحت عنوان « تک تیرانداز مرز » را دارند . این  بازی‌های نظامی یکی از واضح ترین نشانه‌ها  از شکل گیری یک ائتلاف ضد ایالات متحده در آمریکای لاتین است. روسیه و متحدانش ( ایران و چین ) با حضور در این مسابقات نظامی در ونزوئلا در حال نمایش قدرت هستند . با عادی سازی تحرکات نظامی دشمنان ایالات متحده در دریای کارائیب ، ما در معرض خطر در آمریکای لاتین هستیم .

در حال حاضر به نظر می رسد که برگزاری این گونه مسابقات در بین نیرو های نظامی منطقه ای و جهانی در حال افزایش هست . مسابقاتی که هم در رشته های عمومی ( آمادگی جسمانی و ورزشی ) و هم رشته های تخصصی ( تیر اندازی ، زرهی و توپخانه ، پهپادی و ... ) با حضور تیم های چندگانه به جدیت پیگیری می شود . قطعا انتخاب تیم های ورزیده در این گونه رقابت ها باعث افزایش اعتماد به نفس پرسنل و همچنین تبلیغات مثبت برای نیرو های نظامی ما نیز خواهد گردید  . همچنین برگزاری مسابقات کشوری و درون مرزی برای ما موجبات حس رقابت و افزایش انگیزش سازمانی را برای نیروهای مسلح ما در پی خواهد داشت . انشالله 

بن پایه :
      https://www.milsport.one/cism/members-nations
      https://www.ilsf.org/about/recognition/cism/
      https://armedforcessports.defense.gov/CISM/Military-World-Games/
      https://en.wikipedia.org/wiki/Colosseum
      https://freebeacon.com/national-security/iran-russia-china-to-run-war-drills-in-latin-america/

گرد آوری جهت انجمن میلیتاری

• توسط mehdipersian
      شناور شهید باقری به بالگرد، موشک و پهپاد مجهز خواهد شد 
      فرمانده نیروی دریایی سپاه:

شناور شهید باقری که در آینده ساخت آن به اتمام می‌رسد، علاوه بر داشتن یک ناوگروه در داخل خود، باند پرواز هم دارد که پهپاد می‌تواند از روی آن حرکت کرده و به پرواز درآید و در بازگشت هم می‌تواند بر روی آن بنشیند.
      شناور شهید باقری با ۲۴۰ متر طول و ۲۱ متر ارتفاع، مجهز به بالگرد، موشک و پهپاد است.
      این شناور به گونه‌ای در حال ساخت است که از روی عرشه آن حدود ۶۰ پهپاد می‌تواند پرواز کند و بنشیند.
      وستانیوز

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.