hossein9

VIP
 • تعداد محتوا

  755
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  1

تمامی ارسال های hossein9

 1. این ماشین سفیده. اون نیسان تیانا که تو تصاویر پر از گلوله است تیره رنگ است. جلیقه تن محافظ است؟ برخلاف اون متنی که دوستان نوشته بودند، محافظ در مسیر رگبار نیست. کلا معلوم نیست چی شده.
 2. خوب متن فوق را مطالعه کنید.من فرض می کنم این متن صحیح است. صرفا با این فرض جلو میرم. ظهر امروز حوالی ساعت ۱۴ خودرو شهید فخری‌زاده به همراه دو خودرو محافظ وارد آبسرد می‌شود---> همان طور که گفتم 2 خودرو برای خفاظت از تابوت متحرک. بعد از انفجار تا شعاع ۵۰۰ متری خیابان پر از تکه‌های خودرو و چوب دیده شده --> مسدود کردن راه تعقیب توسط عوامل ترور. بر اثر انفجار آسیب به دکل برقی مجاور نیسان برق شهر آبسرد نیز قطع می‌شود--> عدم رعایت کامل پدافند غیر عامل. برق یک شهر کلا وابسته به یک دکل معمولی برق است که قطع آن مسلما در موفقیت این ترور کمک کرده. یکی از محافظان نیز برای حفاظت از شهید محسن فخری‌زاده، خودرو را در مسیر رگبار قرار می‌دهد که همان لحظه به فیض شهادت می‌رسد--> هنوز هم درب شهادت باز است. هنوز هم نیروی در معرض خطر جلیقه ندارد. هنوز هم از تاکتیک استفاده از نیروی انسانی برای باز کردن میدان مین استفاده می شود. دقت کنید، چقدر بر روی ظرافت های طرح توسط تیم ترور فکر شده، یک نیسان گذاشتن کنار تیر برق، همزمان حمله ی اولیه با آن انجام دادن، برق شهر را قطع کردن، با الواری که بارش بوده برای تعقیب مانع ایجاد کردن، بعد ما ... یه ماشین فاقد حفاظت در برابر گلوله با تیم شهادت طلب فاقد جلیقه ضد گلوله درست کردیم که ان شاءالله با نیروی ایمان بدنشونو سپر کنند در برابر گلوله های دشمن. ای خداااااااااااااااااااااااااااااااا
 3. یعنی دو خودرو داشتند یه تابوت متحرک را اسکورت می کردند. تابوت متحرک از این جهت که هیچ خفاظتی در برابر گلوله و انفجار نداشته. چند تا از ترورهای قبلی با توجه به همین ضعف انجام شد؟
 4. خیلی خوب به این فیلم دقت کنید. ایشون دبیر شورای عالی امنیت ملی هستند. من نه قضاوت می کنم و نه قصد قضاوت دارم. https://www.yjc.ir/fa/news/6362738/شمخانی-بساط-حفاظت-شخصیت-ها-را-باید-جمع-کنیم-فیلم
 5. به نظر من ایران هیچ واکنشی نشون نده چون آتشی ایجاد میشه که جان هزاران نفر را را میگیره. یه بیانیه یک خطی بده که "آمریکایی ها به ما آموختند که بدون سلاح اتمی نمی شود در این جنگل از خود محافظت کرد" و از NPT خارج بشه.
 6. بسیار محتمل است تعمدا از موشک هایی استفاده کردن که تا الان رسانه ای نشدن تا کشور سازنده تسلیحات در هاله ای از ابهام بمونه.
 7. حرف از دهنش نپرید! چند روزه عربستان و آمریکا میگن در حمله هم از پهپاد و هم از موشک استفاده شده. لاشه های موشک و پهپاد را هم نشان دادند.
 8. خیلی وقته یه سوال ذهنمو درگیر کرده. علت حذف یکباره سجیل از تمام رزمایش ها و رژه ها چیست؟
 9. در صورت شروع جنگ چین تنها بازنده نیست بلکه کل دنیا بازنده میشه و هیچ برنده ای وجود نخواهد داشت. دلیلش هم اینه که اقتصاد دنیا به شدت وابسته به نفت و محصولات پتروشیمی است. آن چه که قیمت نفت را تعیین می کند تقاضای جهانی است نو تولید داخلی کشورها. اگر آمریکا روزی 13 میلیون بشکه نفت تولید کند و بی نیاز از واردات آن باشد، باز هم نفت و محصولات آن با قیمت جهانی به دست مصرف کننده نهایی در آمریکا خواهند رسید. لذا، در ظاهر چند کشور تولید کننده نفت از فروش نفت به قیمت گران تر سود می کنند اما تمام مصرف کننده ها در تمام دنیا ضرر می کنند. کافیست قیمت نفت از یک مقدار بحرانی بالاتر برود و مانند دومینو اقتصاد و زندگی روزمره و عادی در تمام دنیا فرو خواهد ریخت.
 10. ترامپ از نظر استراتژی تحریم حماقت عجیبی کرد و همه فرصت هاشو یک جا سوزوند. اصولا اگر ترامپ کم کم ایران را تحریم می کرد و سیاست چماق و هویج را پیش می گرفت می تونست خیلی از ایران امتیاز بگیره. ولی ترامپ یه لگد زد زیر تمام توفقات و تقریبا همه چیز ایران را یکباره تحریم کرد. ایران هم دیگه چیزی برای از دست دادن نداره و با خیال آسوده دست به اقدامات آفندی می زنه چون می دونه آمریکا برای پاسخ دادن اهرم فشار و تهدیدی نداره به جز گزینه نظامی که اون هم فعلا قابلیت اجرایی نداره.
 11. نه عزیزم هیچ کس حالشو نمی بره. قیمت نفت چند برابر میشه و اقتصاد جهانی یک دفعه می خوره زمین. تو آمریکا و روسیه هم مصرف کننده ها مجیورند چند برابر بها بپردازند. حمله به ایران حودکشی جهانی است.
 12. حزب الله از استراتژی بسیار جالبی استفاده کرده. اگر صحبتی از انتقام زده نمیشد صهونیست ها چند روز در آماده باش نسبی قرار می گرفتند و بعد اوضاع به حالت عادی باز می گشت. اما حزب الله اعلام میکنه آماده انتقام باشید. همین اعلام به تنهایی موجب میشه صهیونیست ها در حالت آماده باش کامل قرار بگیرند و در کنار آن جو رعب و وحشت در مناطق مرزیایجاد بشه و در کنار آن هزینه های مادی و روانی و نظامی سنگینی بر دوش صهیونیست ها بیفته. حزب الله فورا انتقام نمیگیره و چند روز ماجرا را ادامه میده تا این هزینه ها بیشتر و بیشتر بشوند. تا اینجا بدون شلیک یک گلوله حزب الله چندین برابر انتقامشو گرفته. اما برای اینکه در دفعات بعدی هم بتونه از همین تاکتیک استفاده و متهم به بلوف زدن نشه باید به حرکت انجام بده و اون هم شلیک به خودرو زرهی است که حتی اگر تلفات هم نداشته باشه پیام خودشو منتقل میکنه. اما حزب الله به این هم کفایت نمیکنه. اعلام میکنه این انتقام اصلی نبود و عملیات دیگری در راه است و باز هم صهیونیست ها تا مدتی در حالت آماده باش خواهند بود با هزینه های سرسام آورش.
 13. لامصب این عکسی که ترامپ گذاشته چه رزولوشنی داره! حتی فنس کشی دور سکوی پرتاب هم کاملا واضحه.
 14. جناب وزیر ارتباطات فرمودند ماهواره ناهید صحیح و سالم در آزمایشگاه است و خبرنگاران هم می توانند بیایند بازدید: https://tabnakjavan.com/fa/news/8899/واکنش-وزیر-ارتباطات-به-شایعه-ناکامی-پرتاب-ماهواره-ناهید۱
 15. فکر می کنم بهتر باشد یکی از ادمین ها لینک تاپیک فعلی را در انتهای تاپیک شماره 1 باور درج بفرمایند.
 16. آدم بتونه یه میخ را داخلی سازی کنه بهتر از اینه که بهترین سیستم پدافندی و جنگنده را از خارج بخره. سامانه باور با فرض اینکه از همردیف های خارجیش کم توان تر باشه (که احتمالا نیست) بهتر از اینه که S500 و پاتریوت از خارج بخریم. لذا اگر باور ده ها و صدها ضعف احتمالی داشته باشد دست سازندگانش را می بوسم و با صد سیستم مشابه خارجی آن را عوض نمی کنم.
 17. 2300 نفر ساعت کاملا تخیلی است. خبرنگار هم چند بار تکرار کرد. احتمالا 23000 نفر ساعت منظورشون بوده.
 18. یه فیلم دیگر از تست سلاح های فوق هم پخش شده. یه نکته جالب تو فیلم استفده از برخی از این تسلیحات بر علیه اهداف دریایی بود. جالب اینجا بود که چند متر مونده به اصابت، موشک یه تغییر زاویه میده که به جای برخورد به سطح بالای قایق به محل تماس آب با بدنه قایق برخورد کنه.
 19. فیلم بسیار امیدوار کننده ای بود. به نظر می رسید قدرت تخریب برخی از مهمات خیلی بالاتر از موشک هایی است که توسط پهپاد حمل می شوند. احتمالا سپاه از تجهیزات قدرتمند تری استفاده کرده که نقطه زن شده اند.
 20. خیلی مستند جالبی بود. تازه آدم متوجه میشه که چه کارهایی این بزرگواران انجام دادند و چقدر مورد تهمت قرار گرفتند. نکته جالب بین دقایق 48 تا 50 این بود که فرمودند رادارهای خارجی را مو به مو کپی می کردند و کپی برابر اصلش را تولید می کردند و بعد قدم به قدم تغییر می دادند و ارتقا می دادند. معلوم میشه چرا برخی تجهیزاتمون این قدر به سیستم های خارجی شباهت داره تا این حد که خیلی از دوستان فکر می کنند ما خودمون اونارو نساختیم.
 21. نمی دونم این قبلا پست شده یا نه ولی مشخص می کنه که چرا نمونه های اولیه موشک های کروز ایرانی شبیه موشک های چینی است: موشک‌های کروز ضدکشتی مانند کرم ابریشم و C802 هم در دوره شما خریداری شد؟ امیر محتاج: بله. اولین سری از این موشک‌ها را که خریدیم، تعدادی از آن‌ها را به وزارت دفاع دادیم تا با مهندسی معکوس، بومی‌سازی کند. قرارداد خرید موشک‌های C801 و C802 را بنده در سال ۷۲ و پیش از آنکه تولید شود، در سفر به چین امضا کردم. موشک‌های ما هارپون بود و دانش موشکی خوبی داشتیم. در واقع چینی‌ها استقبال کردند که موشک C802 را با ما بسازند. (توضیح: موشک C802 در ایران با نام موشک نور تولید شد که یکی از مشهورترین موشک های کروز دریایی ایران است که هم در اختیار ارتش و هم سپاه قرار دارد) یعنی پروژه مشترک بود؟ امیر محتاج: بله به نوعی می‌توان گفت که پروژه مشترک بود. کارشناسان موشکی ما در سفر به چین به آن‌ها آموزش می‌دادند و تبادل دانش صورت می‌گرفت. رابطه نظامی ما با چین چگونه بود؟ امیر محتاج: چین در دوران جنگ به ما سلاحی نداد. بعد از جنگ تعدادی موشک و سلاح به ما فروخت. https://www.mashreghnews.ir/news/965897/موشک-C۸۰۲-پروژه-مشترک-ایران-و-چین-بود-ناگفته-هایی-از-ساخت-ناوشکن
 22. روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه خبر داد؛ در هم شکستن حمله تروریست‌های مسلح به پاسگاه مرزی در سراوان در ساعات اولیه بامداد امروز، گروهی از اشرار و تروریست‌های مسلح با حمله به یک پاسگاه مرزی در منطقه سراوان، قصد تصرف آن را داشتند که با هشیاری و مقاومت دلیرانه رزمندگان قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه و نیروهای بومی به ویژه بسیجیان دلاور بلوچ منطقه روبه رو و عملیات مذبوحانه آن‌ها درهم شکسته شد.   روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه، از درهم شکستن حمله اشرار و تروریست های مسلح به یک پاسگاه مرزی در منطقه سراوان خبر داد. به گزارش «تابناک»، در ساعات اولیه بامداد امروز، گروهی از اشرار و تروریست‌های مسلح با حمله به یک پاسگاه مرزی در منطقه سراوان، قصد تصرف آن را داشتند که با هشیاری و مقاومت دلیرانه رزمندگان قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه و نیروهای بومی به ویژه بسیجیان دلاور بلوچ منطقه روبه رو و عملیات مذبوحانه آن‌ها درهم شکسته شد. بنا بر این گزارش، مزدوران استکبار جهانی که از خاک پاکستان برای سازماندهی و حمله به این پاسگاه استفاده کرده بودند، با تحمل تلفات سنگین متواری شدند. بر پایه این اطلاعیه، اطلاعات تکمیلی به آگاهی ملت شریف ایران رسانده خواهد شد.   توضیح: برخی منابع محلی در استان سیستان و بلوچستان در خبری که هنوز رسما تأیید نشده، اظهار داشته‌اند، در پی درگیری در بامداد روز سه شنبه در منطقه مرزی سراوان و در میل مرزی ۱۷۱ یک بسیجی دسته رزمی شهید و پنج تن دیگر نیز زخمی شدند.   http://www.tabnak.ir/fa/news/433276/%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D9%85-%D8%B4%DA%A9%D8%B3%D8%AA%D9%86-%D8%AD%D9%85%D9%84%D9%87-%D8%AA%D8%B1%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B3%D9%84%D8%AD-%D8%A8%D9%87-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%85%D8%B1%D8%B2%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D9%88%D8%A7%D9%86
 23. با توجه به مطالبی که بیان فرمودید، تحت هیچ شرایطی نمیشه این ریسک را کرد که از سیستمی استفاده کنیم که دشمن بتونه هر وقت خواست اونو خاموش کنه. قطعا فرماندهان نظامی ما هم به این امر واقف هستند. لذا دو حالت بیشتر وجود نداره: 1- یه سیستم ارتباط ماهواره ای کامل در اختیار ما قرار داره، 2- ادعای ارتباط با SATCOM بلوف است. با توجه به سابقه ای که در مورد پهپاد ها داریم، معمولا مسئولین از اون چیزی که ادعا می کرده اند به صورت عملی رونمایی کردن. لذا، تقریبا میشه گفت داستان بلوف نیست. حال اگر فرض را بر این بگذاریم که ما یه سیستم مستقل satcom داریم، این سوال پیش میاد که: الف- از کجا و چگونه و ب- چه نیازی به رسانه ای کردن این موضوع است؟ چون اصولا دشمن سریعا راه دسترسی ما به این سیستم را مسدود می کنه. البته حالت سومی هم هست و اون اینه که همه زیر ساخت های سیستم پهپادی با ارتباط satcom آماده شده اند و دارند تست می شوند و الان ما فقط و فقط منتظر ماهواره هستیم که بفرستیم فضا.
 24. سلام، دوست عزیز چند روزی تو این سایت گردش کن: www.armscontrolwonk.com و مخصوصا مقالات اون ها در مورد نطنز را ببین. به عنوان نمونه: https://www.armscontrolwonk.com/archive/201568/tunnels-near-natanz/ https://www.armscontrolwonk.com/archive/201274/ncri-did-not-discover-natanz/ https://www.armscontrolwonk.com/archive/200221/iranian-enrichment-facility-at-natanz/ https://www.armscontrolwonk.com/archive/201030/we-are-not-going-to-nuke-iran/ ان شاءالله که متوجه بشی که چقدر با تصاویر ماهواره ای میشه راحت تاسیسات زیر زمینی را شناسایی کرد. تازه وبسایت فوق فقط و فقط از تصاویر ماهواره ای در طیف نور مرئی استفاده می کنه که توسط ماهواره های تجاری گرفته شده اند و در دسترس عموم قرار دارند. ماهواره های نظامی آمریکایی به مراتب قابلیت های بالاتری دارند. هدف اولی و اصلی ایجاد تاسیسات زیرزمینی پدافند غیر عامل و حفاظت از آن ها در برابر حملات دشمن است. مخفی کاری هدف ثانویه است. لذا، آمریکا هم بفهمه تاسیسات ما کجا هستند اهمیتی نداره چون وقتی به اندازه کافی پایین رفتی، دیگه آمریکا و بالا تر از آمریکا نمی توانند به این راحتی ها اون تاسیسات را نابود کنند.