Ahmad6644

ارتباطات و قراردادهای دفاعی ایران و روسیه ( خبرها ، حواشی ، تحلیل ها ، احتمالات ! و .... )

Recommended Posts

هفته پيش خبري بود كه قرارداد روزانه صدهزار بشكه نفت به روسيه صادر بشه پنجاه هزاربشكه نقدي پنجاه هزار بشكه به صورت كالا
الان هم اين خبر جديد نميدونم به هم ارتباطي دارن يا نه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بنظر من بین این قضیه ی جنگنده سوخوی با فروش هواپیمای مسافربری سوخوی سوپر جت 100 که روی دست روسیه مونده و مشتری نداره ارتباطی هست .

اتفاقا من موافق خرید سوخو100 هستم.

چون اولا حداقل 20 سال از تکنولوژی ما جلوتره و کمتر فایدش بالا رفتن سط علم مهندسامونه.

دوما ما یک هواپیمای مسافر بری در حد معمولی برای روزای سخت داریم.

سوما بنا بر همین طرح میشه هواپیما های ترابری رو هم بسازیم

چهارمن پرواز های  داخلی رو پوشش میده

پنجما از طریقش میتونیم از روسیه سوخو 30 و بقیه امتیازاتو بگیریم...پس چندان بد نیست

• Upvote 14
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این مسائل مگه به لحاظ حفاظت اطلاعاتی طبقه بندی شده نیست؟ چرا این طور خبرها بجای اینکه توسط نهاد های مستقیم مثل وزارت دفاع، ستاد مشترک نیروهای مسلح، خود نیروهوایی اعلام بشه، باید توسط نماینده مجلس تو مصاحبه بیان بشه؟
یعنی یه نماینده مجلس که عضو کمیسیون امنیت هم هست نباید خودش تشخیص بده که این چیزا رو که اینقدر حساسیت هست تا تحقق عملیش بدین شکل توسط یه شخص غیر مسئول اعلام نشه؟

و در نهایت اینکه هنوز ده روز نمیشه روس ها اعلام کرده بودن به ایران سلاح تهاجمی (حتی تانک) هم نمی فروشیم، بعد حالا طی روز های آتی می خوان سوخو 30 تحویل بدن؟
یعنی باور کنیم تو این مدت کوتاه که اصل موضوع خرید مدام تکذیب یا مخالفت می شد، مذاکرات خرید انجام شده، قرارداد بسته شده، تولید انجام شده، آموزش نیروها انجام و الان به مرحله تحویل رسیده؟

برادر من چه انتظاری داری...70 درصد نماینده های ما فاقد حتی علم کافی برای پستشونن..مردم ما خالی از درک سیاسین یه عدشون و بنابر منفعت خودشون به یک سری آدم بی سواد رای میدن..البته نه همه ی نمایتده ها ..نماینده هاییم هستند که خیلی باهوش و با علمن.

کار وزارت خارجه شده تکذیب حرفای کریم قدوسی...ایشون هم پدر عرصه دیپلماتیک رو در اوردن

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این احتمال هم بعید نیست که تا زمان تولید و تحویل سفارش اصلی ایران که طبق پیش بینی گلوبال سیکیوریتی از 2020 آغاز خواهد شد برای آشنایی و آموزش خلبانان و خدمه فنی و همین طور نمایش قدرت و نمایش اتحاد دو کشور، عجالتا تعداد محدودی (پنج شش فروند) از سوخو-30 های استوک نیروی هوایی روسیه با تغییر علائم و شماره سریال به تهران منتقل بشن

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این احتمال هم بعید نیست که تا زمان تولید و تحویل سفارش اصلی ایران که طبق پیش بینی گلوبال سیکیوریتی از 2020 آغاز خواهد شد برای آشنایی و آموزش خلبانان و خدمه فنی و همین طور نمایش قدرت و نمایش اتحاد دو کشور، عجالتا تعداد محدودی (پنج شش فروند) از سوخو-30 های استوک نیروی هوایی روسیه با تغییر علائم و شماره سریال به تهران منتقل بشن

احتمالا بدون رادار و موشک  و از لحاظ بدنه و موتور هم دقیقا در زمان خستگی سازه و اورهال اساسی هستند ...البته اگه بدهند که بعید میدونم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شاید بابت اون چند تا جنگنده اهدایی به عراق باشه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شاید هدف اصلی اون نماینده محترم از انتشار خبرضربه زدن به مذاکرات احتمالی پشت پرده هست. به هر حال احتمال داره نفع عده ای تو نخریدن جنگنده باشه.

ویرایش شده در توسط mohammadkj
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شاید هدف اصلی اون نماینده محترم از انتشار خبرضربه زدن به مذاکرات احتمالی پشت پرده هست. به هر حال احتمال داره نفع عده ای تو نخریدن جنگنده باشه.

بدون شک کار اون نماینده بسیار به ضرر ایران بوده و باید برخورد بشه.

حتی بعیدم نیست برای ضربه زدن به دولت باشه.چون اگه این خرید انجام  میشد برگ برنده ی بسیار بزرگی برای دولت حساب میشد در انتخابات آینده اما متاسفانه باز هم  حزب بازی مانع منفعت کشور شد

• Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگر قرار به برخورد باشه باید به جرم افشای اسناد فوق محرمانه که همتراز خیانت و جاسوسی هست محاکمه بشه با توجه به اینکه دفه اولشم نیست

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بدون شک کار اون نماینده بسیار به ضرر ایران بوده و باید برخورد بشه.

حتی بعیدم نیست برای ضربه زدن به دولت باشه.چون اگه این خرید انجام  میشد برگ برنده ی بسیار بزرگی برای دولت حساب میشد در انتخابات آینده اما متاسفانه باز هم  حزب بازی مانع منفعت کشور شد

با سلام!

1-اون نماینده محترم اسلام اباد غرب می باشد و یکی از با سابقه ترین افراد در حزب سازندگی(سابقه ایشون در مجمع تشخیص مصلحت و یکی از مهرهای حزب سازندگی بر کسی پوشیده نیست) از سال های خیلی خیلی قبل می باشد  و از لحاظ هم حزب بودن با رئیس دولت گمان نمی کنم حتی نمایندگان مجلس حال حاضر(لیست امید) به پای ایشان برسد.

2-اگر کمی تحقیق کنید یکی از باسابقه ترین افراد در کمیسیون امنیت ملی می باشد،حتی در زمانی که در دوره قبل رای نیاورد مشاور مسائل امنیتی و سیاسی رئیس مجلس بود،و همچنین در مجمع تشخیص مصلحت نظام کار می کرد.

و در پایان هم می گویم که چه دولت ایران (با توجه به انتخابات) و چه دولت روسیه کاری نمی کنند که حتی کوچکترین حادثه ای برای برجام پیش بیاد(طبق برجام ما تحریم نظامی هستیم)

من از نقطه نظر دیگر می گویم شاید با توجه به انتخابات،امتیازات جدیدی می خواست برای برجام معرفی کند(با توجه به این که یکی از عناصر با سابقه حزب سازندگی است)

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگر قرار به برخورد باشه باید به جرم افشای اسناد فوق محرمانه که همتراز خیانت و جاسوسی هست محاکمه بشه با توجه به اینکه دفه اولشم نیست

باسلام!

نمی دونم چه بگم!ما داریم کسی رو زیر سئوال می بریم که رشد کردنش در فضای سیاسی کشور رو مدیون حزب  سازندگی است،به طور کلی در دوران سیاسی خودش به نظر من! راه تشخیص مصلحت نظام رو بهتر از راه منزل پدری خودش می دونه!سال ها زیر دست رئیس همین دولت در مجمع کار کرده،سال ها به عنوان مهره سازندگی در غرب کشور معرفی شده است،سال ها در شوراه امنیت ملی کار کرده چه در دورهای قبلی چه حالا،سال ها به عنوان مشاور در مسائل امنیتی و ملی زیر نظر رئیس مجلس و مصلحت نظام کار کرده،در زمینه سیاسی درس خونده و مدرک دکتر در زمینه سیاسی و امنیتی گرفت،ده ها مقاله ،کتاب.... نوشته در زمینه سیاسی!!!!!راستی یکی از طرف داران سرسخت برجام هست و همیشه بدون سهم خواهی از حزب سازندگی به گونه آشکارا از حزب دفاع کرده!!!!!!!!!!حالا چه شده که آقایان فکر می کنند که از ایشان بیشتر در مسائل امنیتی دانش دارند نمی دانم!

من نمی دانم پشت این حرف آقای نماینده چیست!اما می دانم هیچ وقت!دوباره می گم هیچ وقت کاری نمی کند که دولت(سازندگی) کوچک ترین ضرری کند(با کمال اطمینان می گم)!!!!!!!!!!!! hee_hee

این هم بگم من طرف دار ایشان نیستم(نه طرف دار دولت یا کاندید دیگری) !کمی برایم خنده دار بود که کسی که همه چیز خود(در مسائل سیاسی)از حزب سازندگی دارد،چگونه می تواند علیه دولت تازه سازندگی حرف بزند!!!! hee_hee hee_hee

ویرایش شده در توسط ma1365

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم