امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

یک سوال :  سیستم پدافند موشکی چین، توانایی هدف قرار دادن F35 را دارد ؟

پاسخ به سوال شما خیلی پیچیده تر و مفصل تر از اونی هست که با یک آری یا خیر به سرانجام برسه.

در حال حاضر وزارت دفاع آمریکا و به طور مشخص  " دفتر توانایی های استراتژیک  " این نیرو با نام SCO در همکاری با نیروی هوایی و دارپا ، در حال توسعه توانایی های ناهمتراز و خلاقانه ای هستند که پس از به ثمر رسیدن و عملیاتی شدن ، تقریبا تمامی راهکارهای مقابله با پنهانکاری رو بی اثر میکنه .

فقط یک نمونه کوچکش استفاده از ریز پرنده های هوشمند در مقیاس انبوه و به پرواز درآوردنشون با استفاده از حامل های پهن پیکر هست . این برنامه با نام  " آرسِنال پلِین "  در حال پیگیری هست . این ریز پرنده ها و دیگر اهداف دروغین و فریبنده ( پروژه گرِملین )  آن چنان پدافند رو به خودش مشغول و سرگرم میکنه که جنگنده های پنهانکار مانند لایتنینگ میتونن با درصد موفقیت بسیار بالا اهداف خودشون رو نابود کنند .

البته در اون سمت هم ، چین به تازگی مدعی شده که در توسعه رادارهای کوانتومی به موفقیت های خیره کننده ای دست پیدا کرده . به گونه ای که اهدافی مثل لایتنیگ رو در فاصله 100 کیلومتری شناسایی میکنه . به گفته مقامات مسئول این برنامه ، توانایی تشخیص رادارهای آنها 5 برابر بیشتر از رادارهای کوانتومی در دست توسعه توسط لاکهیدمارتین هست .

با توجه به این که در سالیان گذشته از این دست دروغ های شاخدار و بعضاً خنده دار از سوی چینی ها به وفور شنیده شده ، این اخبار رو هم باید در زمره جنگ روانی و بزرگ نمایی های معمول قلمداد کرد .

کشوری که با دزدی دانش از کشورهای دیگر به سطح امروزی رسیده ، هرگز نمیتواند مولّد و زاینده دانش و توانمندی های دفاعی شاخص باشد .

• Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با توجه به این که در سالیان گذشته از این دست دروغ های شاخدار و بعضاً خنده دار از سوی چینی ها به وفور شنیده شده ، این اخبار رو هم باید در زمره جنگ روانی و بزرگ نمایی های معمول قلمداد کرد .

کشوری که با دزدی دانش از کشورهای دیگر به سطح امروزی رسیده ، هرگز نمیتواند مولّد و زاینده دانش و توانمندی های دفاعی شاخص باشد .

تشکر بابت انتشار اطلاعات خوبتون و زحمات شما

اما بهتر نیست اینقدر یکطرفه به قاضی نرید و تعصبات نوشته هاتون رو کمتر کنید!

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تشکر بابت انتشار اطلاعات خوبتون و زحمات شما

اما بهتر نیست اینقدر یکطرفه به قاضی نرید و تعصبات نوشته هاتون رو کمتر کنید!

خواهش میکنم دوست عزیز . انجام وظیفه میکنم .

شما قطعاً این اختیار و آزادی رو دارید که درباره مطالب بنده و هر شخص دیگری نظرات و برداشت های شخصیه خودتون رو بیان بفرمایید و ان شا الله که حقِ قبول کردن یا نکردن نظرات محترمتون رو برای بنده و دیگر اشخاص هم قائل باشید .

در مورد اخیر هم از شما اجازه میخوام که نظرتون رو نپذیرفته و اتّهام قضاوت یکطرفه و متعصبانه رو شدیداً رد کنم . 

نظر شخصیه بنده مستقیماً از مطالعه پژوهش ها و دستاوردهای بزرگترین اندیشکده های نظامی جهان از جمله  ، BROOKINGS  ، CSIS ، RAND، CARNEGIE و .... حاصل شده و نتیجه و خروجی این اندیشکده ها هم دقیقاً  برآیند اَعمالیست که در سال های گذشته از کشور چین شاهد بوده ایم .

ناظران و کارشناسان بین المللی چیزی رو تحلیل میکنند که میبینند . اما اونا چه دیده اند که به چنین نتیجه گیری رسیده اند ؟

حکومتی رو دیده اند که به طور سازمان یافته و با وقاحت تمام به دزدی و راهزنی علم و دانش در جهان مشغول هست و هیچ شرمی هم از این کار شنیع نداره و با استفاده علم و دانشی که انسان های دیگه با صرف زمان ، انرژی و هزینه گزاف به دست آورده اند ، به نام خودش توانمندی تولید میکنه .

کشور و ملّتی که سطح دانشگاه ها و تولید علمش درصد بسیار ناچیزی از همون کشوری هست که در حال دزدی دانش از اونه . 

برای تولید دانش به مراکزی نیاز هست که هدفش تولید دانش باشه . ولی دوستان چینی راه میانبُر یعنی دزدی و راهزنی رو انتخاب کرده اند . دزدی هم تا یک زمانی موثر هست . تا زمانی که بتونن به این کار ادامه بدن . هر زمان که این راهزنی متوقف بشه اون وقت شاهد درجا زدن و پسرفت اونا خواهیم بود . 

از عنایت و تجه شما متشکرم .

• Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لحن شما چندان مناسب نیست... برای این منفی دادم، اگرچه حاوی واقعیت هایی هست، که با این طرز بیان شما گم میشه......

البته باید توجه داشت!!! کمتر کشوری داریم که از این دست که شما میگید نداشته باشه، کلا مشکل ایران هم همین مسائل هست منتهی بحث سر اهمیت هست، یکجا 80 درصد 90 درصد برای تولید علم و 10 20 درصد برای کپی میگذارند و مهندسی معکوس،

یکجا هم مثل ایران و چین 99 درصد!!! میخرن، نشد مهندسی معکوس میکنن یک نمونه !!! نشد دیگه خیلی لازم بود حالا تولید و تحقیقی مقطعی بشود......

اینم جهت گیری مدیران هست، و گرنه الان بدون اغراق بیش از 50 درصد و شاید بیشتر حتی، در همین کشورای مورد نظر تولید کننده علم..... چینی هستن، ایرانی و هندی هم کم نیست.......

منتهی جهتگیری و تفکر و مدیریت سیستمی درسته، بعلاوه حق کپی رایت، و درآمدزایی.......

و اینکه شما بخواید پیشرو باشید در علم باید یک چیز dominant تولید کنید، خود بخود این عامل محرکه هست

حقیقت محض تر اینه که تا این مسئولین و این .... هستند همین آش هست و همین کاسه، نیاز روز، بعلاوه شرکتهای دولتی دست اندر کار....

راه میانبر هم بد نیس از بعضی لحاظ اگر اصل علم بدست بیاد، پیشرفتهای تکنولوژیکی غرب و روسیه، در اثر تکنولوژی های آلمان نازی بر کسی پوشیده نیست......

سیستم متفاوته، وگرنه اینجام آدمها، همون آدمها و شایدم بدتر!!! ولی در یک سیستم درست، درست عمل میکنند

• Upvote 6
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لحن شما چندان مناسب نیست... برای این منفی دادم، اگرچه حاوی واقعیت هایی هست، که با این طرز بیان شما گم میشه......

دوست عزیز همین که شما حداقل به عرائض بنده توجه داشتین برای من یک دنیا ارزش داره . بنده به شما مثبت دادم و از منفی دادنِ شما هم به هیچ عنوان ناراحت نمیشم بلکه خوشحال میشم ، چون میفهمم که پیام خودم رو به مخاطبان به بهترین و موثر ترین شکل ممکن انتقال داده ام . 

بنده دقیقا به همین علت از این لحن و طرز بیان استفاده میکنم تا شاید اون دسته از مسئولینی که شما هم ازشون یاد کردید ، به خودشون بیان و یک تکونی بخورند.

با بقیه فرمایشات شما هم کاملا موافق هستم .

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برای تولید دانش به مراکزی نیاز هست که هدفش تولید دانش باشه . ولی دوستان چینی راه میانبُر یعنی دزدی و راهزنی رو انتخاب کرده اند . دزدی هم تا یک زمانی موثر هست . تا زمانی که بتونن به این کار ادامه بدن . هر زمان که این راهزنی متوقف بشه اون وقت شاهد درجا زدن و پسرفت اونا خواهیم بود .

http://www.popsci.com/china-new-long-range-air-to-air-missile

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

از این که به این مساله اشاره فرمودید بسیار متشکرم . اتفاقا  با چند نفر از خوانندگان دائمی و قدیمیه نسخه اینترنتیه مجله اَوییِیشن ویک در یِنگه دنیا ( که هر از گاهی بحث های جالبی با اونا دارم ) درباره این موشک صحبت کردیم . 

زمانی که در سال 2006 برنامه PAC-3 هواپرتاب با نام ALHTK مطرح شد ، به مخیّله چینی ها هم نمیرسید که میشه چنین طرح هایی رو دنبال کرد .

فقط برای روشن شدن مساله :

[aparat]pvhAZ[/aparat]

[aparat]xR0DM[/aparat]

اگر در جایی ابهام دارید بفرمایید تا خدمت شما توضیح بدم .

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شما قطعاً این اختیار و آزادی رو دارید که درباره مطالب بنده و هر شخص دیگری نظرات و برداشت های شخصیه خودتون رو بیان بفرمایید و ان شا الله که حقِ قبول کردن یا نکردن نظرات محترمتون رو برای بنده و دیگر اشخاص هم قائل باشید .

در مورد اخیر هم از شما اجازه میخوام که نظرتون رو نپذیرفته و اتّهام قضاوت یکطرفه و متعصبانه رو شدیداً رد کنم . 

نظر شخصیه بنده مستقیماً از مطالعه پژوهش ها و دستاوردهای بزرگترین اندیشکده های نظامی جهان از جمله  ، BROOKINGS  ، CSIS ، RAND، CARNEGIE و .... حاصل شده و نتیجه و خروجی این اندیشکده ها هم دقیقاً  برآیند اَعمالیست که در سال های گذشته از کشور چین شاهد بوده ایم .

ناظران و کارشناسان بین المللی چیزی رو تحلیل میکنند که میبینند . اما اونا چه دیده اند که به چنین نتیجه گیری رسیده اند ؟

حکومتی رو دیده اند که به طور سازمان یافته و با وقاحت تمام به دزدی و راهزنی علم و دانش در جهان مشغول هست و هیچ شرمی هم از این کار شنیع نداره و با استفاده علم و دانشی که انسان های دیگه با صرف زمان ، انرژی و هزینه گزاف به دست آورده اند ، به نام خودش توانمندی تولید میکنه .

کشور و ملّتی که سطح دانشگاه ها و تولید علمش درصد بسیار ناچیزی از همون کشوری هست که در حال دزدی دانش از اونه . 

ممنون از توجهتون

لحن بنده بهیچوجه خدای ناکرده آمرانه و از بالا نبوده و شما و هر کس دیگه حق اظهارنظر دارید و حداقل خودم بارها در میلیتاری از اطلاعات ارزشمندتون استفاده کردم.

مراکز علمی که فرمودید و حتی کارشناسان شهره و قدر، معمولا و نه همیشه گزارشهای قابل استناد و اعتمادی رو ارائه میدن و بعید نیست گزارشهای یکطرفه ای تهیه کنن

اولا در بحث دزدی علمی، نه فقط چینیها، بلکه غربیها و شرقیها و بالا و پایینها هم سوابق درخشانی! در سرقتهای علمی داشتن و دارن که نمونه هاش فراوان و مشخص هست و در همین سایت هم دوستان اشاره کردن

ثانیا پیشرفتی که صرفا با دزدی و بدون هیچ دخل و تصرفی و صرفا بر مبنای تقلید کورکورانه حاصل بشه، چقدر پایدار میمونه و چه مقدار برای کشور سارق -که توانایی درک علوم جدید رو نداره- خطرناک هست؟؟ کافی هست کمی فقط کمی برای چینیها عقل و شعور هم قائل باشیم.

پیشنهاد میکنم این مقاله رو مطالعه بفرمایید:

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/northamerica/usa/1455559/CIA-plot-led-to-huge-blast-in-Siberian-gas-pipeline.html

سرقت فنی -یا علمی- که منجر به بزرگترین انفجار غیر اتمی زمین شد!

البته الان مقاله ای که ترجمه کرده بودم رو یافتم...یادش گرامی سال 2008

بمب منطقی

پیشرفت علمی و اقتصادی و ... چین، سالهاست که کارشناسان مختلف رو به خودش مشغول کرده انواع و اقسام تحلیلها و پیش بینیهای صحیح و ناصحیح رو ارائه کردن که هر کدام میتونن قابل رد یا دفاع باشن

بعنوان مثال مقالاتی در GlobalResearch این تاکید بی حد و حصر آمریکاییها مبنی بر جاسوسی علمی رو یک بهانه جویی و فتنه انگیزی قلمداد میکنن

یا Brookings مقالات متعددی درباره سرمایه گذاری سنگین چینیها در تحقیق و توسعه در زمینه های High-tech (یعنی خودم :blushing:) منتشر کرده و پیشرفت و تولید علم توسط اونها -نه دزدی و جاسوسی علمی- مورد توجه قرار دادن

کسب جایزه نوبل فیزیولوژی و پزشکی توسط یک دانشمند چینی از دانشگاههای پکن، تصادفی نیست! و نشان از برنامه ریزی خوب اونها در دراز مدت داره

دوست عزیز، بنده تعصبی بر عالی بودن چین ندارم و این بحث در درجه اول جهت اصلاح خطای خودم هست. کما اینکه مقاله حاضر، بخوبی ضعفها و عقب ماندگیهای چین نسبت به ایالات متحده رو در بحث نیروی هوایی بیان کرده.

بابت طرح موضوع خارج از تاپیک هم از همگی عذرخواهی میکنم.

در انتها دیدن این دو نمودار هم خالی از لطف نیست:

https://journalistsresource.org/wp-content/uploads/2014/08/Researchers-in-China-U.S.-and-E.U.-1995-2007-NSF.jpg

http://superscholar.org/wp-content/uploads/2013/10/science.jpg

• Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام علیکم

آقا من یه سوال دارم گستردی جنگ بین دو کشور رو چه موضوعی تعیین میکنه .

مبناً در حاشیه ریملند( نظریه نیکلاس اسپایکمن ) پس از پایان جنگ سرد و بر خلاف بازه زمانی 1989-1953 ، عمدتاً بر مفهوم ثبات امنیتی بنا نهاده شده ، در نتیجه فرض مبناء در این بخش ، روی مفهوم صلح استوار هست .

قضیه فرود بالاجبار پرنده شناسایی EP-3 در جزیره هاینان و ختم به خیر شدن آن مساله ( البته سود فراوان چینی ها از به غنیمت درآمدن تجهیزات این پرنده گرانبها را حساب نمی کنیم ) یک نقطه عطف برای دو طرف درگیر بشمار می رفت .

ای کاش یه سیستمی هم بود که میشد باهاش محاسبه کرد مثلا آمریکا برای تایوان چقدر حاضر هست بها بپرداره چون جواب به این سوال درست برابر با حجم تسلیحاتی است که پای کار میاره خیلی در مورد این موضوع مطالعه کردم ولی به خاطر گستردگی از جمله اقتصادی و استراتژیک و ... خیلی سخت هست که به جمع بندی رسید

این سیستم و دانش وجود دارد و آن دانش ژئوپلیتیک هست . محاسبات جدی در خصوص این منطقه ژئواستراتژیک وجود دارد که فرصت طولانی برای تشریح آن نیاز هست . با این حال ، مساله تایوان برای دو طرف ( هم ایالات متحده و هم جمهوری خلق چین ) هم فرصت هست و هم تهدید .

هم چینی ها و هم آمریکایی ها ، تایوان را بعنوان یک مدخل ( GATE ) محسوب می کنند که مسلط بودن هر کدام بر این مدخل (دروازه) کلید جهان دریایی آسیا - پاسیفیک را در اختیار قدرت مسلط قرار می دهد . رفتار اخیر ترامپ در ارتباط با تایوان هم در همین ارتباط ارزیابی می شود . بعنوان مثال جالب هست که بدانید بخش عمده سرمایه گذاری برروی صنعت الکترونیک چین از سمت تایوان بطور مستقیم یا به شکل واسطه ای هست .

در مجموع ، ظاهراً همه توجهات از سمت آسیای جنوب غربی دارد بسمت آسیای شرقی و جنوب شرقی بر می گردد و خریدهای تسلیحاتی کشورهایی نظیر استرالیا ، مالزی ، اندونزی ، تحرکات شدید نیروی دریایی سلطنتی ژاپن و احیای سنتهای قدیمی در ارتش این کشور ( که نوعی بازگشت به سنتهای خاص ارتش امپراطوری هم محسوب می شود ) همین امر را بیشتر در صدر توجهات قرار می دهد .
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اولا در بحث دزدی علمی، نه فقط چینیها، بلکه غربیها و شرقیها و بالا و پایینها هم سوابق درخشانی! در سرقتهای علمی داشتن و دارن که نمونه هاش فراوان و مشخص هست و در همین سایت هم دوستان اشاره کردن

ثانیا پیشرفتی که صرفا با دزدی و بدون هیچ دخل و تصرفی و صرفا بر مبنای تقلید کورکورانه حاصل بشه، چقدر پایدار میمونه و چه مقدار برای کشور سارق -که توانایی درک علوم جدید رو نداره- خطرناک هست؟؟ کافی هست کمی فقط کمی برای چینیها عقل و شعور هم قائل باشیم.

سلام دوباره . جناب های تِک بنده هم احترام ویژه ای برای شما قائل هستم و همیشه و همیشه از خواندن مطالب پر مغز و محتوای شما با لحن و نگارش دوست داشتنی لذت برده و میبرم .

از منابعی که ارائه فرمودین بسیار متشکرم . فقط درباره این قسمت هایی از فرمایشات شما که نقل قول کردم ، بحث مختصری دارم .

میدونم که بارها و بارها در همین سایت و محفل های دیگه بحثش پیش اومده و یه موضوع تکراری محسوب میشه ولی میخوام باز هم مطرحش کنم . 

اگر مقصود شما از سرقت علمی غربی ها که در اینجا منظور ما مشخصاً آمریکای بعد از جنگ جهانی دوم هست ، باید این نکته رو مدنظر داشته باشیم که دانشمندان آلمان در دوره حکومت نازی ها ، با اراده و اختیار خودشون و به دلایل مختلف سیاسی ، ایدئولوژیکی ، اقتصادی و ...... اقدام به مهاجرت به آمریکا کردند و به هیچ عنوان نمیشه اون رو با سرقت علمی چین از طریق فضای سایبر و یا جاسوسی افراد آمریکاییِ چینی الاصل ساکن در آمریکا مقایسه اش کرد .

چینی ها از اوایل قرن بیستم برای فرار از فقر و محدودیت های زندگی و دستیابی به آینده ای بهتر برای خودشون و فرزاندشون به آمریکا مهاجرت کردند و این روند همین امروز هم ادامه داره . 

بسیاری از این آمریکایی های چینی تبار با استفاده از منابع و امکاناتی که کشور میزبان برای اونها فراهم کرده توانستن به بالاترین سطوح اجتماعی و مقامات کلیدیه سیاسی ، اقتصادی ، علمی و نظامی دست پیدا کنند . 

حالا وقتی چنین افرادی علوم و اطلاعات ملّی و حساس رو به کشوری دیگه منتقل میکنند ، آیا کوچکترین جایی برای دفاع و توجیه باقی میگذاره ؟

به عنوان یک مثال کوچیک در تازه ترین مورد از این دزدی علمی توسط دانشمندان چینی الاصل ، یکی از عوامل پژوهشگر در کمپانی یونایتِد تِکنالِجیز به نام yu long به انتقال اطلاعات محرمانه به مقامات حکومتیه کشور چین متهم شده و قراره تا به 20 سال زندان محکوم بشه .

این شخص که مستقیما در پروژه موتورهای جت F119 و F135 ( مورد استفاده در جنگنده F-22 و F-35 ) مشغول به فعالیت بوده به اطلاعات بسیار حساسی دسترسی داشته .

http://www.courant.com/breaking-news/hc-utc-scientist-secrets-theft-1220-20161219-story.html

یا همین 4 روز پیش هکرهای چینی ، پیمان کاران آمریکایی رو به ورشکسته کردن تهدید کردند .

http://freebeacon.com/national-security/pentagon-china-threatened-bankrupt-defense-contractor/

و صدها و صدها مورد دیگه از این دست که میتونم همین جا ذکر کنم .

فقط برای یک لحظه بیایم تصوّر کنیم که مثلا ما دستاوردهایی رو با صرف هزینه و زمان و متحمل شدن رنج ها و مشقّت های فراوان به دست آورده ایم و حاصل تلاش هامون به دست یک نفر با هویت و اصالت غیر ایرانی ( که در این آب و خاک به دنیا اومده ، زندگی کرده ، از تمامیه امکانات رفاهی و تحصیلی بهره مند شده و به بالاترین مدارج دست پیدا کرده ) به سرقت بره و در کشور دیگری مورد استفاده قرار بگیره .

چه حالی به شما دست میده ؟ آیا این مصداق بارز خیانت به وطن نیست ؟ آیا به مجازاتی غیر از اعدام برای این شخص راضی میشیم ؟ بنده که خیر .

وقتی 2 نفر از تکواندو کاران ما رفتن و به تیم ملی کشور آذربایجان پیوستن ، خون بسیاری از ایرانی ها به جوش اومد . حالا همین مساله رو درباره مهمترین اسرار نظامی و علمی کشور تصور بفرمایید . چه واکنشی از من و شما انتظار میره ؟

ببخشید که بحث منحرف شد ، ولی خواستم موضوع کمی روشن بشه .

یا علی مدد .

• Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام. کلا دزدی کار خوبی نیست و فرق نداره برای چه کسی اتفاق بیفته. همین آمریکا و شوروی خودشون چطور علم و تولید کنندگانشون در آلمان رو غارت کردن.(حتی به میز و صندلی هاشون هم رحم نکردن و با خودشون بردن)شما دیگه بهتر از من میدونید این مسئله رو.یکی از بزرگترین دزد های علوم جهان رو شوروی با استفاده سیستم kgb داشت.چون مجبور به این کار بود و اگر نمیکرد  دنیایی شرق متحد جهان سومی از  جهان غرب متحد و پیشرفته عقب میموند.

چینی ها خوب موقعی این موضوع رو فهمیدن و دونستند که اگر بخوان از صفر شروع کنن حالا حالا ها کار دارن تا با اون اقتصاد نه چندان قویشون در چند دهه پیش به اینجا برسن.یا باید خودشون چرخ میخریدن یا چرخشون درست میکردن و یا اینکه نحوه ساخت اون رو بدزدند.راه اول و خوب خرید دانش یه محصول هستش که تا یه حدی و محصولاتی رو میدن و وقتی بحث های تک باشه که دیگه هیچ.و راه دوم همین کاری که انجام دادند و میدن.

تا زمانی که تولید علم وجود داشته باشه دزدی از اونم هم هست و پایانی نخواهد داشت.چه بسا که آمریکا الان هم از صنایع آلمان دزدی اطلاعات میکنه. با این اوصاف چینیها دست به کار شدن وما هم باید دست به کار بشیم.

لازم به ذکر هستش که این حرف های که دوستان در مورد کپی سازی میزنن و چین رو یه دستگاه کپی بزرگ میدونن سطحی هستش و اگر خودشون دست به کار برده باشن متوجه میشن که مهندسی معکوس و ساخت از روی یک نمونه هم نیاز به دانش و تکنولوژی بالایی داره.شاید یه سری از چیزهای ظاهری،الگو گیری و... رو به راحتی بشه تشخیص داد ولی نمیشه به راحتی به روح یه سخت افزار و طرز تفکر سازنده اون  پی برد.چیزهایی هستش که ما تو کپی سازی از اون به مشکل خوردیم و پروژه رو نیمه کاره ول کردیم و یا از نسخه موجود خیلی ضعیفترشو تونستیم بسازیم.

پ ن1: اگر قرار باشه دزدی اطلاعاتی از آمریکا داشته باشیم بذارید به حساب بالا کشید نفت،پول و ... کشورمون و این همه آزار و اذیتاش. icon_cheesygrin

پ ن 2: من خودم به شخصه بدم نمیاد که کمی از اینا اطلاعات کش بریم چون واقعا تو بعضی از زمینه ها واقعا واقعا نیازمند هستیم.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چه بسا که آمریکا الان هم از صنایع آلمان دزدی اطلاعات میکنه. 

سلام . از فرمایشات شما استفاده کردم . 

در مورد بخشی که نقل قول کردم ، اطلاعات محدودی که از این مساله داریم از طریق ادوارد اسنودن منتشر شده و حاکی از اینه که مقامات آژانس امنیت ملّی آمریکا از آلمان جاسوسی اقتصادی میکرده اند . یعنی مسائل پیرامون درآمد های حاصل از بخش های مختلف تولیدی ، خدماتی و غیره . 

http://www.reuters.com/article/us-germany-spying-idUSKBN0NY1JG20150513

بنده تاکنون با هیچ منبع معتبری برخورد نکرده ام که جاسوسی صنعتی آمریکا از آلمان رو تایید کنه . 

بسیار خوشحال و سپاسگزار میشم اگر شما منبع معتبری رو میشناسید معرفی بفرمایید . 

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام . از فرمایشات شما استفاده کردم . 

در مورد بخشی که نقل قول کردم ، اطلاعات محدودی که از این مساله داریم از طریق ادوارد اسنودن منتشر شده و حاکی از اینه که مقامات آژانس امنیت ملّی آمریکا از آلمان جاسوسی اقتصادی میکرده اند . یعنی مسائل پیرامون درآمد های حاصل از بخش های مختلف تولیدی ، خدماتی و غیره . 

http://www.reuters.com/article/us-germany-spying-idUSKBN0NY1JG20150513

بنده تاکنون با هیچ منبع معتبری برخورد نکرده ام که جاسوسی صنعتی آمریکا از آلمان رو تایید کنه . 

بسیار خوشحال و سپاسگزار میشم اگر شما منبع معتبری رو میشناسید معرفی بفرمایید . 

دوست عزیز من منبع معتبری از این ماجرا در اختیار ندارم و این اطلاعات مربوط میشه به منابعی خاص که نمیتونم اسمی ازش ببرم.در یک مورد دیگری که دزدی اطلاعات اسمشو نمیشه گذاشت و بیشتر دزدی مشتری بود.شرکت معظم بوئینگ از بخش فروش و اقتصادی ایرباس جاسوسی میکرده و وقت مشتری میرفت سراغ ایرباس اینا  زود میرفتن سراغ مشتری تا به سمت خودش بکشن.و در نمونه ای علنی شده از جاسوسی آمریکا در آلمان جاسوسی از صدراعظم آلمان بود هر چند بعدا گندش در اومد که آلمانی ها هم از آمریکا جاسوسی میکنن. :laughing:

در بخش دیگه که البته شاید نشه اسمشو دزدی گذاشت خرید محصول و دمونتاژ کردن اون هست تا ایده ها و ابداعات جدید دیگران رو در محصول خودشون استفاده کنن که امر طبیعی تو صنعت هستش ولی من باز اسمشو دزدی میذارم.نمونه ای خنده دار رو میتونم شرکت هوندا معرفی کنم.مهندسای هوندا یک موتور دوکاتی ساخت ایتالیا رو دمونتاژ کامل کردن و بعد از آنالیز مونتاژ مجدد کردن.وقتی موتور رو به دینامومتر وصل کردن 5 اسب بخار وسط گم شد. rolling_on_the_floor یادم نیست قدرت موتور قبل از دمونتاژ 105 اسب بود یا 100 اسب ولی بعد از مونتاژ 5 اسب بخار کم شده بود.

در مورد دیگر میتونم سیستم های خودران یا اتوپایلت خودروهای بنز رو مثال بیارم که تجاری شده و اولین خودروی بدون سرنشین هست که در آمریکا مجوز تردد گرفته(خودتون میدونید که قوانین امنیت خودرو و ... در آمریکا چقد سخت گیرانس).حالا دارپا خودشو داره میکشه تا خودرو های نظامیش رو اتوپایلت کنه ولی نتونسته.لازم به ذکر هم هست که بگم درسته میدان جنگ با یه اتوبان فرق داره ولی تیمی که تونسته این رو گسترش بده اون یکی هم براش دست نیافتنی نخواهد بود.

در کل اگر حرفام رو باور ندارید شرمندم که منبع معتبری برای اثبات حرفام ندارم و باور کردن یا نکردن حرفام رو میذارم به عهده خودتون.

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزیز من منبع معتبری از این ماجرا در اختیار ندارم و این اطلاعات مربوط میشه به منابعی خاص که نمیتونم اسمی ازش ببرم.

در کل اگر حرفام رو باور ندارید شرمندم که منبع معتبری برای اثبات حرفام ندارم و باور کردن یا نکردن حرفام رو میذارم به عهده خودتون.

سلام اخوی . دشمنتون شرمنده باشه . فدای سرتون که منبع ندارید . بنده از نکات جالبی که مطرح فرمودید بسیار استفاده کردم .

در مجموع همون طوری که خودتون هم توضیح دادین ، تاکنون سرقت صنعتی و علمی صورت نگرفته و بحث بوئینگ و ایرباس ( که اتفاقا در زمان خودش خیلی داغ و پر سر و صدا شده بود ) رقابت های تجاریست و نه سرقت صنعتی ........

اتفاقا وقتی به عنوان یک ناظر از بیرون به ارتباطات کشورهای غربی با یکدیگر به ویژه اعضای ناتو نگاه میکنیم ، متوجه میشیم که چه همکاری و همیاری فشرده و تنگاتنگی در جهت پیشرفت و تعالی خودشون دارن و همین رمز موفقیت اوناست . 

از طرف دیگه وقتی به ارتباطات صنایع نظامی روسیه و چین و متحدانشون ( به عنوان مثال هند در جریان پاکفا ) نگاه میکنیم ، به فاصله و شکاف عمیق میان شرق و غرب در زمینه شفافیت و صداقت پی میبریم . 

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پاسخ به سوال شما خیلی پیچیده تر و مفصل تر از اونی هست که با یک آری یا خیر به سرانجام برسه.

در حال حاضر وزارت دفاع آمریکا و به طور مشخص  " دفتر توانایی های استراتژیک  " این نیرو با نام SCO در همکاری با نیروی هوایی و دارپا ، در حال توسعه توانایی های ناهمتراز و خلاقانه ای هستند که پس از به ثمر رسیدن و عملیاتی شدن ، تقریبا تمامی راهکارهای مقابله با پنهانکاری رو بی اثر میکنه .

فقط یک نمونه کوچکش استفاده از ریز پرنده های هوشمند در مقیاس انبوه و به پرواز درآوردنشون با استفاده از حامل های پهن پیکر هست . این برنامه با نام  " آرسِنال پلِین "  در حال پیگیری هست . این ریز پرنده ها و دیگر اهداف دروغین و فریبنده ( پروژه گرِملین )  آن چنان پدافند رو به خودش مشغول و سرگرم میکنه که جنگنده های پنهانکار مانند لایتنینگ میتونن با درصد موفقیت بسیار بالا اهداف خودشون رو نابود کنند .

البته در اون سمت هم ، چین به تازگی مدعی شده که در توسعه رادارهای کوانتومی به موفقیت های خیره کننده ای دست پیدا کرده . به گونه ای که اهدافی مثل لایتنیگ رو در فاصله 100 کیلومتری شناسایی میکنه . به گفته مقامات مسئول این برنامه ، توانایی تشخیص رادارهای آنها 5 برابر بیشتر از رادارهای کوانتومی در دست توسعه توسط لاکهیدمارتین هست .

موضوعی که شما اشاره کردید از دغدغه های جدی فکری بنده هم هست

البته نه به شکلی که شما اشاره کردید

سیستم پدافندی ما برای شناسائی از مکملهای باند uhf کمک میگیره که امواج اون متریک است و ریزپهپادها عملا در اون حذف میشوند و درعوض پنهانکارها شانس شناسائی بالاتری دارند

دربرد تا ... کیلومتر هم امکان شناسائی اپتیک داریم

تنها مشکل جدی شکار اهداف است که یک مقدار این بخش ضعیفه و نیاز به بهبود داره - برای مثال تکیه موشکهای بلند برد ما به صرفا یک سیستم رادار درونی موشک کافی نیست و باید سیستم ثانویه اپتیکی هم به اون اضافه بشه

درباره اخلال در باند uhf هم تا جائی که تا مدتی پیش توسط غرب اعلام شد سیستمهای جمینگ اون سنگینه و لایتنینگ نمیتونه حملش کنه و نهایتا تا باند L رو جم میکنه

البته بعید نیست راهکار کوچک سازی این جمرها هم توسط دارپا پیدا بشه

یا ازاون مهمتر بالاخره معضل کوچک سازی باتریها حل بشه و سیستم دفاع لیزری روی لایتنینگ نصب بشه !

ولی بهرحال ما درشرایط سختی درجنگ آینده قرار خواهیم گرفت و باید راهکارها تنوع زیادی داشته باشه

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم