MR9

"بیداری اژدهای شرق ، افسانه یا واقعیت"

امتیاز دادن به این موضوع:

61 ارسال ها در این موضوع

در این مقاله صرفا به توانایی هوایی ارتش امریکا اشاره شده و به توانایی ها و عکس العمل های ارتش چین اشاره ای نشده مثلا چطور امریکا می تونه نصف توان هوایی چین رو از بین ببره ؟؟؟ مطمئنا وقتی تلفات هوایی در یک درگیری از یک حدی تجاوز کنه طرفی که بیشتر تلفات داده تاکتیک رو عوض می کنه و جلوی تلفات رو میگیره. اصلا به توان پدافندی چین اشاره نشده و فکر می کنم امار ها و تحلیل ها غیر واقعی هستند
-6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در این مقاله صرفا به توانایی هوایی ارتش امریکا اشاره شده و به توانایی ها و عکس العمل های ارتش چین اشاره ای نشده مثلا چطور امریکا می تونه نصف توان هوایی چین رو از بین ببره ؟؟؟ مطمئنا وقتی تلفات هوایی در یک درگیری از یک حدی تجاوز کنه طرفی که بیشتر تلفات داده تاکتیک رو عوض می کنه و جلوی تلفات رو میگیره. اصلا به توان پدافندی چین اشاره نشده و فکر می کنم امار ها و تحلیل ها غیر واقعی هستند

اجازه می دهید ، ابتدا مقاله تمام شود و بعد نتیجه گیری بفرمایید یا نویسندگان این مقاله را به  جرم  بررسی آکادمیک موضوع و به نمایش گذاشتن توانمندی واقعی و نه روی کاغذ شیطان بزرگ ، محکوم می فرمایید و یا اینکه اگر اطلاعات مستندی دارید ، ارائه کنید تا همه از آن استفاده کنند 

12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سابقه درگیری دو ابرقدرت در جنگ کره یک به هشت بود  این رادرنظر بگیرید - درثانی موضوع مهم الان فاصله تکنولوژیکی چین با آمریکاست

برای مثال اگر آمریکا از ترکیب حتی پنهانکارها هم استفاده نکند - استفاده از موشکهائی مانند AGM-188 که بسیار هوشمند است یک برتری اساسی است اما البته مطلق نیست و شاید تفاوت یک به دو دور از واقعیت نباشد

چین درحال ساخت نمونه های رم جت موشک های آمرامسکی است که بردی درحدود 170 کیلومتر دارد اما برد 240 کیلومتری موشک AGM هنوز برتر است -ضمن اینکه ذکر شد هوشمندی موشک آمریکائی بسیار بالاست و ممکن است موشکهای نسل جدید روسیه و چین هم دربرد بلند نتوانند از پس جمینگها و سیستمهای جدید پارازیت و اهداف کاذب بربیایند

عوامل متعدد دیگر دراین محاسبه دخیل است که ممکن است تغیر تاکتیک تلفات چین را کاهش دهد اما من هم فکر میکنم در بهترین حالت به همان یک به دو میرسند

5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آقا من یه سوال دارم گستردی جنگ بین دو کشور رو چه موضوعی تعیین میکنه  . آخرین باری که من چک کردم چین با کاهش عمدی ناچیز ارزش پولش کلی دنیا رو به دردسر انداخت و خیلی از شغلها و مشاغل کوچک در امریکا از بین رفتن ...میخوام بگم تو خیلی از مقالاتی که میخونم سیاستهای کشور چین رو مثل یک کاسب که برای سود بیشتر هر کاری میکنه نشون میدن ..ای کاش یه سیستمی هم بود که میشد باهاش محاسبه کرد مثلا آمریکا برای تایوان چقدر حاضر هست بها بپرداره چون جواب به این سوال درست برابر با حجم تسلیحاتی است که پای کار میاره  خیلی در مورد این موضوع مطالعه کردم ولی به خاطر گستردگی از جمله اقتصادی و استراتژیک و ... خیلی سخت هست که به جمع بندی رسید ای کاش عقلاو فضلای کشور ما به این علم دست پیدا میکردن تا حد اقل بتونن خط قرمزهای خوبی ترسیم کنن و از اون مهمتر از خط قرمزهای حساس عبور نکنن . به نظر من جواب به این سوال میتونه سیاستهای نظامی ما رو متحول کنه و با کمترین هزینه بیشترین بازدارندگی رو ایجاد کنه.

از تاپیک زیباتون ممنونم جناب ام.ار.9 دوست عزیز ممنون میشم تو این زمینه از اطلاعات شما استفاده کنم  

پاینده باد ایران

4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بعنوان یک پیش پرده ، روی این 3 پارادایم ، به ترتیب ، نیروی هوایی ایران ( نشانه محور )، نیروی هوایی چین ( هدف محور ) و نیروی هوایی ایالات متحده  (تاثیر محور ) ، تمرکز شود تا بخش سوم این مقاله ..................

استاد بزرگوار MR9 این سه واژه قرمز رنگ رو میشه یه توضیح بدین

بعد هم یه توضیح مختصر در مورد جدول بدین مثل عبارات زیر

"تمرکز بر تاثیرات بر سطح نشانه"

یا

"ملاحظات زمانی غیر صریح و پویا(مبهم)"

من دوبار خوندم ولی نشد که هضمش کنم

با تشکر از زحمات خفن شما 

2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام علیکم 

استاد بزرگوار MR9 این سه واژه قرمز رنگ رو میشه یه توضیح بدین

در خصوص این 3 واژه باید کل یک  جزوه را در ارتباط  با پارادایم ها و کاربرد آنها در حوزه دانش نظامی  خدمت شما عرض کنم

ولی بطور خلاصه ، این 3 واژه  مورد نظر شما سه پارادایم (دریک تعریف خلاصه 3 الگو یا 3چهارچوب ) هستند که معرف 3 نسل یا 3 دیدگاه درباره جنگ محسوب می شوند که در اینجا برای تبیین نوع نگاه ستادی به ماهیت قدرت هوایی استفاده شده . 

به نظرم ، واژه نخست ، برای ارتشهای موج دومی استفاده می شود ، ارتشهایی که  مصداق آنها اتکاء صرف بر قدرت آتش بوده . بعنوان مثال ارتش آمریکا تا دو سال آخر ویتنام ، یک ارتش موج دومی محسوب می شد . 

واژه دوم ، احتمالاً بیانگر ارتشهایی است که دوران گذار را طی می کنند . بدین معنی که نه موج دومی هستند و نه موج سومی ، بلکه سازمان و ساختار آنها ماهیتی بینابین این دو را شامل میشود ( یک چیزی شبیه دانش آموز پشت کنکوری ، یعنی نه در مقطع دبیرستان هست و نه دانشجو محسوب می شود ) 

واژه سوم ، معرف ارتشهای موج سوم هست ( البته در حداقل برآورد ، چرا که برخی معتقدند که این ویژگی برای ارتشهای موج چهارم به بعد هست  ) .. ویژگی اصلی این ارتشها ، تغییر ماهیت آنها از هدف محوری به تاثیر محوری است . 

----

انشا... بقیه مطلب را فردا تقدیم می کنم . 

12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ارسال شده در · مخفی شده توسط MR9، 29 آذر 1395 - دلیلی ارایه نشده است · گزارش پست

اجازه می دهید ، ابتدا مقاله تمام شود و بعد نتیجه گیری بفرمایید یا نویسندگان این مقاله را به جرم بررسی آکادمیک موضوع و به نمایش گذاشتن توانمندی واقعی و نه روی کاغذ شیطان بزرگ ، محکوم می فرمایید و یا اینکه اگر اطلاعات مستندی دارید ، ارائه کنید تا همه از آن استفاده کنند

نفرموده بودید که ادامه دارد نقد یک مقاله هم به منزله محکوم کردن نویسنده نیست . اگر نقدی هم از نظر شما نیاز نیست تاپیک رو قفل بفرمایید که کسی نظری ننویسد.
0

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

ارسال شده در · مخفی شده توسط MR9، 29 آذر 1395 - دلیلی ارایه نشده است · گزارش پست

نفرموده بودید که ادامه دارد نقد یک مقاله هم به منزله محکوم کردن نویسنده نیست . اگر نقدی هم از نظر شما نیاز نیست تاپیک رو قفل بفرمایید که کسی نظری ننویسد.

----

0

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

یک سوال :  سیستم پدافند موشکی چین، توانایی هدف قرار دادن F35 را دارد ؟

0

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یک سوال :  سیستم پدافند موشکی چین، توانایی هدف قرار دادن F35 را دارد ؟

بصورت عادی نه ولی بصورت برنامه ریزی شده بله 

سیستم هایی برای کشف و رهگیری موجود هست ولی بحث اول پیدا کردن است 

در قدیم برای ردگیری ناوهای جنگی در همه بنادر جاسوس وجود داشت و این جاسوس ها با کسب خبر از محل ناوها عملا مکان را به سیستم دفاعی آن کشور اطلاع می دادند

در مورد جنگنده های رهگیر هم داستان تقریبا به همین صورت است 

و با یک داشتن رفت و آمد فرودگاه ها، عملا محل این جنگنده ها تقریبی شناسایی شده و برتری اصلی ازشان سلب می شود 

بویژه که رادارهای اصلی روی منطقه حضورشان زوم می کنند 

در نهایت حداکثر برتری در نبرد هوایی هست که بدلیل شرایط چین در طولانی مدت جوابگو نیست 

5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم