Recommended Posts

سلام

محمد جان ممنونم از توضیحاتی که دادید

من میگم اگر منعی نیست و مشکلی برا کسی از بچه ها پیش نمیاد ، ملاقات عمومی بزاریم اما نه مثل این فروم ها ، بلکه میریم تو کوه و دشت و دمن هم فال هم تماشا ! مثلا بگیم بریم دوره آموزشی !
هرکسی تجربیات عینی ش رو در سطح معقول !!! پیاده سازی کنه تو دشت و دمن تا که دوستان بیشتر و بهتر ذهن شون باز بشه با برخی مسایل

جدا چند نفر از دوستان مثلا الان سعی کردند در فصول مختلف آب و هوایی ( منهای کلنل شاک !) برن با لباس های مختلف استتاری عکس بندازند و برن دنبال اینکه در کدام خاک در کدام منطقه در کدام صخره کمترین دید و بیشترین دید استتار و اختفا و پوشش هست ؟؟؟

دوستان باور کنید بعضی چیزا نه پول میخاد نه نمیدونم نظامی بودن و ... فقط کمی حوصله و دقت میخاد و البته اراده !

برید دو بار امتحان کنید تا بدونید چی میگیم ما

میگید تانک ؟

خوب در همین سردشت در همین سال 90 در همین ایران عزیز ما تانک تی 72 روی یک منطقه اجرای آتش میکرد و بسیار جالب هست استتار ساده و الکی هم داشت ... لیکن به خدا تاوقتیکه به دلیل شلیک گلوله گرد و خاک بلند نمیشد ( که اینم با یه سری مواد چسبنده و ... که روی زمین پخش بشه به کمترین سطح خودش میتونه برسه) کسی نمیفهمید اونجاست ... با چشم مسلح هم به سختی مشاهده میشد ...

خوب معجزه ست ؟

بله از یک طرف معجزه است چرا که یک نفر از مغزش استفاده کرده بود و تانک رو توی شیارها و نوعی از خاک رس و سنگ سخت سیاه رنگی گذاشته بود که بیشترین همخوانی محیطی رو با تانک داشت ....

این یک نمونه ساده ست ....
تازه این تو کوهستان هست !

دیگه تو صحرا و .. که اصلا جای خود دارد ...

شما از کجا میدونی تپه رملی هست یا یک تانک که پر بالاش رمل ریختند ؟؟؟؟ کی اصلا میتونه بفهمه ؟ با توجه به خاصیت آب و هوایی اون منطقه ؟؟؟؟

من میدونم تازه الان میرسید به اینکه ای اقا ، اگر رمل بریزند تو لوله تانک فلان میشه بعد تازه من باید بگم برادران کسی از شما مرکاواهای اسراییلی رو دیده یا نه ..... بگذریم !

به هرحال من از هر حرفی که زدم دفاع میکنم ...

هم از اینکه ممکنه لشکرها و تیپ هایی باشند که کارشونو بلد نیستند و خرابکاری میکنند و هم کسانیکه به شدت حرفه ای هستند حالا یا علمی یاد گرفتند یا تجربی یا هر دو

و من منظورم این قشر آخری هستند

جغرافیای نظامی کی خونده از بچه ها ؟؟؟؟ اگر نخوندید ، یا از مغزتون و مقالاتی که میخونید کار بکشید و تحلیل کنید یا برید کتاب های جغرافیای نظامی بخونید اگر میدونید موتورتون روشن نمیشه ( جدا میگم ... من خودم واقعا خیلی دوست داشتم جغرافیای نظامی رو کامل بخونم ولی نشد ... اما دو سه کتابی هم که گیرم افتاد بسیار بسیار به درد بخور بودند ...)

یا حق
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تمرین موشکی نیروی زمینی ارتش با پرتاب چندین موشک کلاس سبک در منطقه مرکزی کشور -کاشان- انجام می شود.

به گزارش مهر، نیروی زمینی ارتش پس از برگزاری موفقیت آمیز رزمایش خاتم الانبیا که در منطقه عمومی جنوب غربی کشور درخوزستان، پنجشنبه این هفته تمرین موشکی خود را در منطقه مرکزی کشور برگزار خواهد کرد.

در تمرین موشکی نیروی زمینی ارتش که یک روزه خواهد بود، موشک های کلاس سبک میانبرد و کوتاهبرد این نیرو مورد تست قرار خواهد گرفت.

این رزمایش را گروه راکت انداز نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای پشتیبانی از یگان های نیروی زمینی انجام می هد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش پیشتر از برگزاری رزمایش موشکی این نیرو در یکی از مناطق مرکزی کشور و تا پایان اسفند ماه خبر داده و گفته بود: در این رزمایش تجهیزات و سامانه های جدیدی را که دریافت کرده ایم، مورد استفاده و آزمایش قرار خواهیم داد.

امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان اظهار کرده بود: این رزمایش با مجوز ستاد کل نیروهای مسلح و در یکی از مناطق مرکزی کشور برگزار می شود. هماهنگی های لازم با سازمان هواپیمایی کشور درحال انجام است و به محض انجام این هماهنگی ها، رزمایش موشکی را اجرا می کنیم.

امیر پوردستان درباره اهداف برگزاری این رزمایش با بیان اینکه متناسب و منطبق با تهدیدات ظرفیت های لازم را در خودمان ایجاد می کنیم، گفته بود: ارتقای سطح آموزشی کارکنان گروه راکت انداز نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران از اهداف برگزاری این رزمایش است. سامانه های بسیار پیشرفته ای را از صنایع دفاعی دریافت کرده ایم و بناداریم آنها را در این رزمایش آزمایش کنیم ضمن اینکه کاربران و اپراتورهای این سامانه ها، موشک ها و راکت ها باید قابلیت های لازم را برای تیراندازی و پرتاب پیدا کنند.

[url="http://www.asriran.com/fa/news/262518/تمرین-موشکی-ارتش-این-هفته-در-کاشان-برگزار-می‌شود"]منبع[/url]
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='MOHAMMAD' timestamp='1363001429' post='303673']
.
.
.
.
.
[/quote]
سلام

بابت تاخیر عذر می خوام
[quote]زیر و رو چیه عزیز دل؟!

تو یه خط میرن و جایگیری می کنن، ضمنا رد خودروها رو همیشه نفر پاک می کنه( که خودش ردی نداره!)[/quote]
جناب محمد عزیز من میگم نمیشه این کار رو کرد و این عوارض رو پنهان کرد شما می فرماید میشه! و یه نفر این کار رو انجام میده اونم همیشه! خوب گمون نکنم این یک چیز محرمانه باشه ! میشه یه راهنمایی کنید که چطور همچین چیزی امکان داره!
[quote]

یه جوری میگی تونل انگار می خوایم تونل توحید بکنیم! اون 7-8 متر جا رو بیل خود تانک هم می تونه بکنه!
[/quote]
اول اینکه 7 یا 8 متر نیست و حداقل یه 8*4*4 متری میشه که به عبارتی میشه 128متر مکعب خاک ناقابل که برای حمل و جابه جایی اون یه چیزی بیش چند ماشین حمل خاک نیاز هست! تازه این میشه یه مستطیل بدون شیب برای بالا و پایین رفتن!

[quote]
خاک اینجور سنگرها در محدوده وسیعی اطراف خودشون پخش میشه، بطوری که اصلا تغییری در محیط بوجود نیاد، در بعضی جاها هم عمدا دستکاری میشه که ذهن دشمن بره اون سمت.

[/quote]
خاک این جور سنگرهایی که می فرمایید نزدیک خودشون پخش میشه واسه اون موقع هست که نیازی به مخفی کاری آنچنانی نیست مثل خاکریزها و سنگرهایی که در جنگ هشت ساله استفاده میشد نه الان که قرار به قولی برای [b]کمین[/b] استفاده بشه! اونم در طبیعتی که قرار همه چیز شکل اصلی خودش رو داشته باشه!
استفاده از اهداف گول زننده هم کار بسیار درستی است.

[quote]
قرار نیست از اولین خروجی خاکی ردها رو پاک کنن!!

از یه محدوده معقول مانده به میدان زمین مسلح این کار انجام میشه، اون هم در جایی که لازم باشه، ممکنه یه دفعه کل یه دشت رو هم بدن بچه های راننده تانک دریفت بکشن که کلا بشه پر رد!

اگه قصدت واقعا یاد گرفتن هست بهتره لحنت رو تغییر بدی و الا ممکنه کسی جوابتو نده![/quote]
برادر من، من میگم نمیشه این کار رو کرد مگر اینکه به قول شما کلا شخمش بزنند که با وجود گستردگی این مناطق چندان امکان پذیر نیست!
در مورد لحن نادرستم هم عذر خواهی می کنم!

[quote]حالا ببین اگه ردها بصورت ماهرانه پاک بشن، [color=#ff0000]اولین چیزی که جذبش نمیشی چیه![/color]

[color=#ff0000]----------------[/color][/quote]
ان شاالله که میشه اما با این حجمی که هست چطور؟

[quote]
دیگه کلا خیلی همه چیزو ساده گرفتی! فکر کردم شاید قبلا این پستو خونده باشی:[/quote]
برادر یه کم روی مطالبی که مورد تفقد قرار میدی بیشتر دقت کن! مثل اینکه من بر اساس همین پست اینا رو نوشتم ها! icon_eek

----------------------------

[quote name='Ernesto_Rommel' timestamp='1363011414' post='303686']
.
.
.
.
[/quote]
جناب ارنستو خدایش کدوم یک از مطالب شما در مورد چیزهای بود که من گفتم! واقعا شما درگیری با پژاک رو در حد درگیری با کشورهایی که از نظر نظامی اون طرف لبه تکنولوژی قرار دارن مقایسه می کنید! icon_eek
من که هر چه به مطالب شما نگاه کردم چیزی ندیدم فقط در پست قبلی شما در مورد استتار یه چیزی فرموده بودی که در این مقیاس اصلا امکان پذیر نیست!

لطفا بفرمایید چطور میشه این همه نقل و انتقال رو بدون گذاشتن رد و یا چطور میشه ردهایی که میذارن رو پنهان کرد؟ این که دیگه اینقدر صغرا و کبری چیدن نداره برادر من!
یه کوچلو مثال بزنید همه چیز حله!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='bird' timestamp='1363157474' post='303891']
[right]تموم شد كه اين هفته ما منتظريم[/right]
[/quote]
متن خبر را بخوانيد : پنجشنبه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

من دو مشکل در مطالب شما دیدم

1.شما زمان و مکان رو اشتباه گرفتید، یعنی شما فکر میکنید ما جنگ که شروع شد تازه میریم فلان جا شروع میکنیم خاکریز زدن ، که تازه این خودش یه قسمت مجزاست و بسیار جذاب !
ولیکن دوست گلم ، باید بدونید که........................... اینجوریام نیست !

فقط به همین نکته اکتفا میکنم سال 1383 کشف شد که یک مکان بسیار چشمگیر و قابل برای هلی بورن نیرو وجود داره که مشکلات زیادی برای شهر ... پیش میاره ... یک رزمایش توش برگزار شد .... مدتی بعد مکان بعدی کشف شد ... باز هم رزمایش برگزار شد ... ظرف یک ماه ، امریکا از حمله ش منصرف شد ...

در کل بدونید ، حزب الله لبنان نه تو یک روز از 33 روز !!!! تونل کند ! بلکه در طول 6 سال مشغول این کارا بود .............

امیدوارم مشکل شما از این جهت حل شده باشه

2. مشکل بعدی که از نظر من موجود هست ، اینه که شما به خاطر سطح تکنولوژیکی بیشتر دشمن و ... فکر میکنید که دست ما بسته است درحالیکه ابدا اینطور نیست ... اگر اینطور بود آلمان نازی الان آقای جهان بود ......
مطمئن باشید همه چیز شدنی هست ... من یکی امتحان کردم ، بارها و بارها هم امتحان کردم، برید بهترین تکاوران امریکایی رو بیارید ، ببینم میخاد چطوری بنده رو کشف کنه ......
والا من از بچگیم تا الان ، هرچقدرم که سوادم رفته بالا به خاطر پیشرفته بودن امریکا ازش نترسیدم، بیشتر از اهمال خودمون ترسیدم وگرنه نه امریکا نه کلفت تر از امریکا هیچ چیزی نیست ... هیچ غلطی هم نمیکنه

چرا که مهمترین سلاح بشر ( و طی آخرین مستندهایی هم که ساختند در رابطه با بهترین سلاح های بشتر و شد اولین سلاح) همانا مغزش هست و هیچ سلاحی مخرب تر و قوی تر از مغزش نیست

پس مطمئن باشید همون گوگل ارثی که بنده برای ارزیابی اطلاعاتی شهر و دشت و دمن اطرافمون ازش استفاده کردم و امریکا هم میکنه ، یک خوبی داره و یک بدی ... بدی ش این هست که من هم سهیم هستم در چیزی که اونا میبینند ... و بدی ش این هست که من بچه شهر خودم هستم و بهتر از همه کس شهر خودمو میشناسم این یعنی اینکه با 22 سال سن حداقل 15 سال سابقه کار تو دشت و دمن ش رو دارم ...

[color=#ff0000]بهترین تکاوران امریکایی هم بیان هیچ غلطی نمیتونند بکنند اگر من و نیروهای مسلح این ممکلت اهمال کاری نکنند و از مغزشون درست و به جا استفاده بکنند[/color]

[color=#ff0000]اینو بهتون قول میدم ...[/color]

[color=#000000]یا حق[/color]
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

متاسفانه چون من به خیلی ها براساس قانون حفاظت اطلاعات ، اعتماد ندارم حق ندارم چیزایی رو که شاید هم به صورت کاملا شخصی تجربه شون کردم برای کسانی بگم که ممکنه فردا نفوذی از آب در بیان و راهکارهای من و ما رو لو بدن به دشمن ...

اما گویا بعضی جاها مجبوریم برای اثبات اینکه بعضیا لجاجت بیخود نشون میدن از خودشون ( و حالا هدف از این لجاجت همون به دست اوردن اطلاعات هست یا نه واقعا سوال داره ذهن شون) باید یه سری مطالب رو بیان کنیم

هم برای برخی دوستان نفوذی هم برای کسانیکه واقعا ذهن شون دارای سوال هست و درک نمیکنند ما چی میگیم :

رد :

عبارت است از نشانه ها و علائمی که بیانگر حادث شدن نوعی فعالیت در زمان و مکان خاصی باشد که می تواند به صورت رد پا ، آثار باقی مانده از فعل و انفعالات، بقایای وسایل مورد استفاده که به طور خواسته یا ناخواسته فاعل از آن بروز یافته است باشد.

انواع رد شامل در محل توقف و در مسیر حرکت می باشد !

.
.
.
.
.

.

.
رد لاستیک خودروها ..................................... و معمولا لاستیک های عقب از جلو پهن تر هستند و این سبب............. و فرورفتگی و عمق در خاک ....................... دارد.

برای کشف عبور خودروهای نظامی مانند ........ می توان دقت داشت که خودروهای سنگین همراه با ........ حمل می شوند در نتیجه با دیدن رد لاستیک ها به شکل ........ و نیز رد لاستیک های همراه با خودرونظامی مانند ......... مطمئنا تحرک از نوع ......می باشد . پس باید هوشیاری کامل داشت چرا که خودروی مذکور ......... می باشد/.

رد زدنی چیست ؟
منظور از رد زنی، تعقیب مجرمان و ............و ............ و از زمان وقوع جرم و از محل ارتکاب آن با انجام رد زدنی و به کار بستن علوم و فنون مختلف و براساس تجارب به دست آمده در طول زمان جهت متوقف کردن یا شناسایی و نابودی هدف می باشد.
به یاد داشته باشید علم رد زنی علمی است شیمی ، فیزیک و عقلی ........ !

علم رد زنی شامل :
ردپا، تغییر مکان، لکه ها ، آب و هوای تغییرات جوی، آشغال و زباله ها و استتار و مخفی شدن و فنون فریب می باشد.

به عبارت بهتر تنها راه های کشف و رد زنی اینهاست ....... که براساس وسایل مختلف کشف می شوند شامل .... و .... و در صورتیکه شی دارای گرما باشد براساس رادرهای گرمایاب و ..///

از راه های پوشاندن رد پا و نیز تغییر مکان موتوریزه ایجاد گرد و خاک توسط افراد می باشد .... اما باید بدانید : یکی از بهترین روش های کشف افراد ! استفاده از همین تاکتیک ردپوشانی آنان است ! یعنی رد زنی براساس ایجاد گرد و عبار ................. که به شکل ............... می شود تعقیب شوندگان را پیدا نمود.

رد زنی در کوهستان ........

شکسته شدن درختچه ها و کنده شدن بوته دلالت بر استفاده شخص برای تهیه اتش و ... بوده و نیز خوابیدن علوفه و گیاهان و شکسته شدن شاخه های درختان دلیل تردد انسان بوده که از سمت خوابیدن علوفه به مسیر حرکت می توان پی برد

راه حل : اگر کمین طولانی مدت ( کمینی که همیشه هست و برای نه امروز و فردا بلکه برای سالهای سال ! قرار دارد) می باشد حتما از قبل زغال و مواد غذایی برای مصرف موجود باشد و به هیچ وجه من الوجود طبیعت دستکاری نشود ....
برای له نشدن یا له شدن به صورت معقولانه بوته ها میتوان از وسایل شبیه شده به پای حیوانات موجود در آن طبیعت استفاده کرد به خصوص بز کوهی و ... ( وصل به زیر کفش تغییر داده شده جهت کاربری راحت تر)
و نیز میتوان از ......... و نیز ..... برای طبیعی جلوه کردن بوته های له شده استفاده نمود

در دشت

یکی از مکان هایی که افراد در آن همیشه مخفی شوند تا از دید زمینی و هوایی پنهان باشند ....شیارهایی است که دچار آب بردگی شده اند و برای استراحت و اتراق از ان استفاده می شود .... پس مسیر سیلاب ورودخانه را کاوش کنید

راه حل : با توجه به اینکه دشمن در پی کشف مکان حضور کمین و افراد احتمالی است دقیقا مکان هایی که آنها فکر میکنند شما در آن مخفی شده اید را تله گزاری نمایید .... و خود با استفاده از لباس های ..... و .... در مکانی مصنوعی ( تغییر کاربری تخصصی با استفاده از مواد شیمایی و ... که همرنگی خاص با طبیعت ایجاد میکند) مخفی شوید ...

هدف : تحرک دشمن به شدت کاهش پیدا کرده و برای کشف شما مجبور به این است که از نیروها و وقت زیادی بهره ببرد ....

نتیجه : دشمن راهش سد شده و مطمئنا به صورت تاخیری حرکت مینماید و در این مدت نیروهای سایر واحدها اقدام به تک و پاتک جهت عقب دادن دشمن مینمایند

مکان عمل شده :::: حزب الله ، دره بقاع .... نبرد 33 روزه ......

چند نمونه از راه های گول زدن رد زن ها ....

1.عقب رو ....... نوعی حرکت فریبنده که سرپنجه آثار پا عمیق تر از پاشنه می باشد و ................ !

2.با بستن نمد یا روزنامه نشانه ها را معدوم نمودن .......... راه حل » اندازه قالب پا و فاصله ی بین ..... ( زرنگید ؟) را دقت داشته باشید ....

از روشهای موتوریزه ....

رسیدن به جاده و مسیر شناخته شده : چند متر مانده به آن جاده با یک زاویه ............. در مسیر اصلی .... انحنا داده و مسیر حرکت را قطع و پس از افتادن در جاده شناخته با حرکت ... مسیر حرکت را .... کرده و پایین تر از محل اولیه که مسیر را قطع کرده ...... به مسیر اصلی حرکت ادامه داده ............

راه حل : نمیگم ! دق دق دق دق !

یکی از روشهای ساده پیاده :
عوض کردن جای پاشنه و پنجه کفش که مسیر را برعکس القا مینماید ............ راه حل ............. چرا باید بهتون بگم ؟ من اشکم دراومده پا اینا بعد مفت مفت بگم به کسانیکه نمیدونم نفوذی ن اصلا چیکاره ن ؟ طالب علم هستی برو دنبال علم ... مگو چیست علم !

در پایان :» رد زنی از دروس تجربی است که علم به کمک آن شتافته است ...................................

یا حق
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

[quote name='Ernesto_Rommel' timestamp='1363165163' post='303903']
سلام

من دو مشکل در مطالب شما دیدم

1.شما زمان و مکان رو اشتباه گرفتید، یعنی شما فکر میکنید ما جنگ که شروع شد تازه میریم فلان جا شروع میکنیم خاکریز زدن ، که تازه این خودش یه قسمت مجزاست و بسیار جذاب !
ولیکن دوست گلم ، باید بدونید که........................... اینجوریام نیست !

فقط به همین نکته اکتفا میکنم سال 1383 کشف شد که یک مکان بسیار چشمگیر و قابل برای هلی بورن نیرو وجود داره که مشکلات زیادی برای شهر ... پیش میاره ... یک رزمایش توش برگزار شد .... مدتی بعد مکان بعدی کشف شد ... باز هم رزمایش برگزار شد ... ظرف یک ماه ، امریکا از حمله ش منصرف شد ...

در کل بدونید ، حزب الله لبنان نه تو یک روز از 33 روز !!!! تونل کند ! بلکه در طول 6 سال مشغول این کارا بود .............

امیدوارم مشکل شما از این جهت حل شده باشه

[/quote]
این مشکل من نبود که!
قبلا هم من به این شیوه اشاره کرده بودم! دقیقا بعد از اون مثال ها!
[quote]به نظر من اگه اینها فقط یک بار از مسیری مشخص رد بشن تا یک سال دیگه که محیط منطقه فصلهای تغییر دهنده سطح زمین رو رد کنه باقی هست؛[/quote]
گذر از فصل های تغییر دهنده سطح زمین به نظرم همون ساخت از قبل بودن باشه که اینم به صورت گسترده امکان پذیر نبوده، نیست و نخواهد بود! یک دلیل ساده اش وسیع بودن این مناطق هست؛ قابل رفت آمد بودن برای عموم هست؛ خیلی هاشون نزدیک به مناطق روستایی و شهری است که غیر مکن هست؛ ساخت چیزی در کویرهایی که دارای شن های روان هستند و طوفان های شن همواره در اونها باعث جابه جایی گسترده خاک می شوند امکان پذیر نیست.

در مورد مشکل دومتون هم نمی دونم از کجای حرفهای من چنین چیزی رو در آوردید اما تا اون جایی که یادم هست من چیزی در مورد تکنولوژی طرف مقابل نگفتم فقط یه جا اشاره کردم به مثال اشتباه شما!
اما خیلی عذر می خوام مگه اختلاف سطح تکنولوژیکی چیز کوچیکه که شما اینقدر اون رو کوچک میشمارید!!! icon_eek
/////////////////

[quote][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]سلام[/background][/right][/font][/color]

[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]متاسفانه چون من به خیلی ها براساس قانون حفاظت اطلاعات ، اعتماد ندارم حق ندارم چیزایی رو که شاید هم به صورت کاملا شخصی تجربه شون کردم برای کسانی بگم که ممکنه فردا نفوذی از آب در بیان و راهکارهای من و ما رو لو بدن به دشمن ...[/background][/right][/font][/color]

[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]اما گویا بعضی جاها مجبوریم برای اثبات اینکه بعضیا لجاجت [i]بیخود[/i] نشون میدن از خودشون ( و حالا هدف از این لجاجت همون به دست اوردن اطلاعات هست یا نه واقعا سوال داره ذهن شون) باید یه سری مطالب رو بیان کنیم[/background][/right][/font][/color]

[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]هم برای برخی دوستان نفوذی هم برای کسانیکه واقعا ذهن شون دارای سوال هست و درک نمیکنند ما چی میگیم :[/background][/right][/font][/color][/quote]
تشکر از حسن انتخاب واژگانتون! کسی شما رو مجبور به پاسخ گویی نکرده اگه نمی تونید درست حرفتون رو بزنید، به خودتون زحمت ندین

در مورد قسمت رد هاتون هم باید عرض کنم مطمئن باش تا کار قلب سیستم رو نسازن به مرحله تعقیب و گریز این چنینی نمیرسه بلکه شما با موجی از انواع و اقسام سلاح ها برخورد دارید که باید ، باید و باید در مقابل اون بایستید یعنی به عبارتی اون رو متوقف کنید و نذارید به اهدافش برسه! چه این دفاع در عمق 1 کیلومتر صورت بگیره یا اینکه بخواد یک محدوده به عمق 500 کیلومتری رو شامل بشه! شما باید جلو دشمن رو بگیرید
حالا دو شیوه برای متوقف کردن دشمن شما وجود داره:
1. اینکه با همه توان و در همان سطحی که دشمن شما وارد میدون میشه شما هم وارد بشید، تانک در مقابل تانک و هواپیما در مقابل هواپیما و .....
2. شما در سطحی پایین تر و یا بسیار پایین تر از دشمنتون قرار دارید که در این صورت شما مجبور خواهید بود با حداقل ها حداکثر نتیجه رو بگیرید.

شیوه اول به دلیل پایین بودن سطح تکنولوژی و تجهیزات کاربردی منتفی است.
شما مجبور با استفاده از شیوه دوم هستید اما اگه شما بخواین در استفاده از این شیوه سستی کنید کارتون تمومه، شک نکنید.

دوباره این دو تصویر رو میذارم و شما رو اندکی به تامل دعوت می کنم.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/99/Iran_topo_en.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fe/Irannight.jpg?uselang=fa

کشور ما دشت و بیابون زیاد داریم اونم از نوع بدون پوشش گیاهی(چیزی که دفاع ما رو با اون چیزی که تو جنوب لبنان رخ داد خیلی متفاوت می کنه) که از مرز تا حساس ترین نقاط کشور کشیده شدن خوب از این نترسیم که یکی بیاد نقطه ضعفی رو با دید خودش نشون بده ما از این ضرر نمی کنیم قطعا.
خوب ما هم یه چیزی به زهنمون رسیده حالا یا درست یا که اشتباه بلاخره یا پاسخی داره و یا که نه! امنیت که شوخی بر دار نیست! چیزی هم که گفته شده گمون نکنم تهدیدی برای امنیت و لو رفتن اطلاعات محرمانه کشور باشه.
پس سر ما رو با این چیزا نبرید لطفا.

خوب حالا دشت و نوع دفاع در اون از نظر این حقیر با توجه به اینکه دشمکن شما از نظر سطح تجهیزات و فناوری بسیار بالاتر از شما قرار دارد.
در جنگیدن هدف اول باید بر این باشه که شما اول دیده نشی تا بتونی به هدفت برسی و گرنه اگه قرار باشه دیده بشی و بجنگی قطعا نیاز به یک سری تجهیزات در سطح دشمنت داری وگرنه قبل از اینکه بتونی کاری کنی شکار میشی.
دشت دو نوع داریم یکی با پوشش گیاهی یکی هم خالی از اون. که خیلی خیلی از نظر موقعیت دفاعی با هم تفاوت دارن
در دشت با پوشش گیاهی سه نوع موقعیت امن شلیک وجود داره به این صورت که هم با توجه به نوع پوشش گیاهی می تونه به راحتی از روی زمین و به صورت ایستاده فعالیت کنید و از دید دشمنتون مخفی بمونید که تاثیرگذارترین قسمت هم در اینجاست.
حالت دوم میتونه بین علفزارها به صورت داز کش یا نشسته یا هر روش دیگه ای روی زمین کارش رو انجام بده و حالت سوم میتونه درون زمین قرار بگیره و کارش رو انجام بده با ضریب اطمینان بالا.
راه دور موندن از دید دشمن در این نوع دشتها که اصل اوله فراونه چیزی که در جنوب لبنان دیده شد.
اما اگه قرار باشه شما در نوع دوم دشت که خالی از پوشش گیاهی مناسب برای اختفا و یا استتار هست درگیر بشید برای حفظ اصل اول این گونه درگیری ها که شما نباید دیده بشید تا موقعی که وارد عمل شده و دشمنتون رو غافلگیر کنید حالا چطور میشه در یک زمین عاری از پوشش این کار رو کرد در صورتی که در محیط قبلی شما به راحتی می تونستید این کار رو انجام بدین.

قطعا قطعا شما برای اینکه از چشم حسگرها و دوربین های دشمنتون دور بمونید نیاز به یک پوشش مخفی کننده دارید حالا این پوشش می تونه به وسیله کندن تونل، گودال، حفره و یا هر چیز دیگه ای باشه و یا اینکه روی زمین چیزی مثل تور بکشید تا دیده نشید.
که باز هم این کارها به این سادگی ها هم نیست و یک سری مشکلاتی داره که من به یکی از اونها که گذاشتن رد هست اشاره دارم.

باید خدمت شما عرض کنم که جناب ارنستو کسی نیومد شیوه گمراه کردن رد پای انسان ها رو مد نظر قرار بده بلکه قایم کردن اون وسایل به اون بزرگی و ردشون و سایر عملیات هایی که برای قرار دادن اینها در جای مناسب باید به کار بره مد نظر است.

تنها شیوه درست شما که ارتباط با این موضوع داره شیوه به کار بردن وسایل ایجاد کننده گردوخاک برای پوشش رد هاست که بسیار شیوه ای مناسب، درست و کارایی است اما این که شوخی بردار نیست و نه شما می تونی تمام علائم رو پنهان کنی(گاهی یک نشانه کار را خراب می کند چون دشمن شما بی شعور و میدان ندیده که نیست)و نه محیط هرگز به همون حالت قبلش بر می گرده بلکه با این کار فقط جوری وانمود میشه که مدتهاست کسی از اینجا رد نشده و اونم اگه قرار باشه که کسی و یا فردی از نزدیک اون رو لمس کنه سه صوت می فهمه!!

اگه تونستی یه سری به تصاویر رزمایش های زرهی بزنید به گمانم بد نباشه.
موفق باشید.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='kaftar' timestamp='1363111756' post='303857']
شاید بشه یه چیزایی هم از قم دید :mrgreen:
[/quote]
زیاد امیدوار نباش

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

والا من نمیدونم دیگه چیکار کنم ؟

اگر وقت دارید و اهل کوه و دشت و دمن هستید با کمال میل حاضرم شما را به سفری در دشت و طبیعت دعوت کنم .... انشالله عملی اگر ببینید بعضی مسایل رو اینقد سخت نمیگیرید

بنده مدتها سرم تو کتاب بوده ولی این دلیل نشد که ول کنم کار عملی رو .... من چیزی رو که میگم انجام دادم و دیدم معجزه ش رو ...

شما مداوم استثناها و یا مسایلی رو ذکر میکنید که ابدا جز طرح های اصلی مانور ایران نیست ....

ضمن اینکه شما جغرافیای نظامی ایران رو یا خوب نمیدونید یا نمیدونم نخوندید ....( و حتی همون لینک اولی که دادید هم دقت کنید متوجه دو دیواره دفاعی ! ایرانی البرز و زاگرس میشوید و باید دقت کنید)

چگونه میگید ایران کوهستانی نیست و .... ؟ شما براساس آمار نقشه نگاه نکنید .... شما براساس راه های اصلی رسیدن به مرکز ایران و یا سقوط شهرها باید نگاه کنید ... اگر از نظر شما غرب و شمال غرب و شمال ایران کوهستانی نیست چگونه است آیا ؟

بله میتونیم بگیم از کجا مشخص هست دشمن از اینجا میاد ...... اینم حرفی هست ... لیکن همونطور که سرلشکر وفیق السامرایی گفته : طبق عادات همه کشورها ما هم قبل از روی دادن مساله ای به راهکارهای عملی افندی و پدافندی برای هر مشکلی فکر کردیم و طرح دادیم ...

دوست عزیز ، باور بفرمایید ، بنده دغدغه خاطر شما رو میفهمم و چه بسا بیشتر از شما به آتش نزدیک تر شدم ...

اینجا خیلی دوستان مدعای نقد و انتقاد و ... دارند ولی به خدا قسم که حتی یک نفر رو سراغ ندارم که جرات کنه زبان سرخ ش رو به سر سبزش ترجیح بده ... الا خودم !( خوشحال میشم نفر بعدی شما باشید و یا دیگر دوستان ولی من که تا الان ندیدم ....)

یادم میاد اولین باری که توبیخ شدم و از سمت خودم پرتم کردند بیرون ... سال 83 بود ... دقیقا هم روی همون منطقه ای که هلی بورن قرار بود صورت بگیره ... چرا ؟ واسه اینکه من حاضر نشدم یاوه های یک سرهنگ دومی که از نظر علمی صفر بود و از نظر آکادمیک هم سیکل داشت رو باور کنم و به نیروهای زیردست هم بگم ... که بله شما روی جاده برید همین خط رو برید ... دشمن رو دیدید آتش کنید ... !!! دشمن کیه ؟ امریکا ، ........ و هزار مساله دیگه که اصلا بنده کاری بهشون ندارم

اونجا اگر کسی هم چیزی میدونست خفه خون گرفته بود و میگفت بزار ساعت 12 شب بریم بکپیم خبر مرگمون ... نه اینکه تو سرما و تو دل دشتی که پر چاله و چوله و ... بالا پایین بریم ...
ولی من حرف زدم ... چیزایی هم گفتم که حق بود ... همه اون چیزایی که شما مد نظر دارید ... از اینکه دشمن تکنولوژی دید در شب ش این هست ... واحد تک تیراندازش در فاصله اینقدری از نیروهای اصلی حرکت میکنه .... پهپادش این هست .... و هزار شعر و واشعر دیگه ....

پاشم خوردم ولی دلم خنک بود و وجدانم راحت که حرفمو زدم .... بعدش جلو چشم همه گفتند هری برو تو صف .....! :applause: :chicken: :clown: :laughing:
و از اون به بعد بنده شدم یک نیروی بسیار بسیار عادی به جای فرمانده گروهان ...... fi_lone_ranger big_hug :rose:

هرچند که در یک نهاد به ظاهر پیش پاافتاده بودم به نام بسیج ...( البته گفتم ، به ظاهر، چرا که نه در 8 سال دفاع مقدس بلکه تا اخرین نبردهای امام زمان عج ، این بسیج هست که میجنگه نه بقیه !)
و اون شخص هم مسئول آموزش گردان های عملیاتی سپاه بود ...........

من یکی ساده نرسیدیم به اینجا که الان جرات کنم نظر بدم و واسه خودم طرح بدم ... اونقد تو دهنی خوردم و سر حرفم که از نظرم حق بود وایسادم که جای شما خالی ... امیدوارم دوستان هم اگر تجربه چیزی رو دارند نظر بدن وگرنه به صرف 4 تا مقاله هیچ کس ژنرال نمیشه ....

در رد زنی و علم کشف، ما هم آفند داریم هم پدافند! چشمک

بنده از 330 صفحه خالص علمی ! تنها 30 خط ناقص آوردم ... منهای تجارب عملی .......

زرهی ایران و یا هر سلاح دیگر ایرانی هم بارها گفتم براساس نیروی استفاده کننده ش ضعف و قوت داره ...

ولی حیف و واحیف حق ندارم برخی کشفیات تو همون دشت و بیابان ها رو بهتون نشون بدم تا بدونی واسه ایران دره بقاع و کوهستان و بیابان یکی هست ... :laughing:

یا حق ویرایش شده در توسط Ernesto_Rommel
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
رزمایش موشکی نزاجا آغاز شد
[color=#0000cd]شلیک راکتهای نازعات10 و فجر5 در رزمایش موشکی ارتش[/color]

خبرگزاری فارس: رزمایش موشکی نیروی زمینی ارتش در مناطق مرکزی کشور آغاز شد.

به گزارش خبرنگار دفاعی [url="http://www.farsnews.com"]خبرگزاری فارس[/url]، رزمایش موشکی نیروی زمینی ارتش با رمز یاعلی بن موسی الرضا(ع) و با حضور امیر احمدرضا پوردستان فرمانده این نیرو و جمعی از مسئولان و فرماندهان نیروی زمینی ارتش در نواحی مرکزی کشور آغاز شد که در آن، یگان های موشکی و راکت انداز نیروی زمینی ارتش در سطح گسترده‌ای به انجام تاکتیک‌های رزمی و عملیاتی می پردازدند.
[color=#ff0000]در این رزمایش راکتهای نازعات 10 و فجر5 با موفقیت شلیک شدند.[/color]

http://farsnews.com/newstext.php?nn=13911224000042

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b] شليك موفقيت‌آميز موشك‌هاي نازعات 10 و فجر 5 در رزمايش نيروي زميني ارتش[/b]

[size=4][font=Tahoma][font=Tahoma]موشك‌هاي نازعات10 و فجر5 در اولين روز از رزمايش موشكي نيروي زميني ارتش شليك شدند.[/font][/font]
[font=Tahoma][font=Tahoma]به گزارش روابط عمومي ارتش جمهوري اسلامي ايران، رزمايش موشكي نيروي زميني ارتش امروز با رمز يا علي ابن موسي الرضا(ع) و با حضور امير سرتيپ پوردستان فرمانده نيروي زميني ارتش آغاز شد.[/font][/font][/size]

[size=4][font=Tahoma][font=Tahoma]در اين رزمايش كه در منطقه عمومي رزمايش و دركاشان برگزار مي‌شود، يگان‌هاي موشكي و راكت‌انداز به مرور آخرين تاكتيك‌هاي دفاعي و موشكي را تمرين مي‌كنند.[/font][/font][/size]

[size=4][font=Tahoma][font=Tahoma]در [color=#008000]مرحله آغازين رزمايش موشكي نيروي زميني ارتش[/color]، موشك‌هاي نازعات 10 و فجر5 با موفقيت شليك شدند.[/font][/font]
[font=Tahoma][font=Tahoma][color=#008000]فجر5 يك راكت توپخانه‌اي 333 ميلي‌متري و دوربرد و از نوع راكت‌انداز چندتايي متحرك است[/color]؛ [color=#008000]حداكثر برد فجر 5 به 75 كيلومتر مي‌رسد. [/color]همچنين موشك [color=#008000]نازعات 10 يك موشك بالستيك ميان‌برد[/color] است.[/font][/font][/size]

[size=4][font=Tahoma][font=Tahoma]رزمايش موشكي نيروي زميني با هدف تست سامانه‌هاي پيشرفته موشكي در منطقه عمومي اصفهان (كاشان) آغاز شده است.[/font][/font][/size]

[size=4][font=Tahoma][font=Tahoma]اين رزمايش به منظور نمايش اقتدار نيروهاي مسلح، عملياتي كردن آموزش‌هاي نظامي، افزايش مهارت‌هاي فردي و يگاني و آمادگي رزمي يگان‌هاي موشكي و راكت‌انداز با استفاده از امكانات و مقدورات نيروي زميني ارتش انجام شده است.گفتني است [color=#008000]موشك‌هاي شليك شده در اين رزمايش، توسط متخصصان نيروي زميني ارتش ساخته شده‌اند.[/color][/font][/font][/size]

[size=4][font=Tahoma][font=Tahoma]در آخرين رزمايش نيروي زميني ارتش در سال‌جاري آخرين دستاوردها و سامانه‌هاي پيشرفته موشكي و صنايع دفاعي مورد ارزيابي قرار گرفت و با موفقيت آزمايش شد.[/font][/font][/size]

[url="http://www.aja.ir/portal/Home/ShowPage.aspx?Object=News&CategoryID=f7d36395-588c-496a-983f-379f6fcae43f&WebPartID=c997cbc2-e1fb-4ffc-9360-99122e25e385&ID=ca045ea8-407f-4479-b370-f0440f9d1d67"]http://www.aja.ir/po...70-f0440f9d1d67[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام.

ببخشین، من چند تا سوال دارم.

مگه قراره از کل دشت تانک عبور کنه؟

اصلا امکانش هست تانک مسیر طولانی یه دشت باز و بی آب و علف رو طی کنه و از مرز کشور تا مناطق حساس برسه؟

اصلا چنین مسیری وجود داره که کل مسیر از مرز تا هدف فقط دشت باز و بی آب و علف باشه؟

اصلا دشتی که باز و بی آب و علفه، مگه روزی هست که اثر گرد و غبار به خودش نبینه؟

اگر هم دشت باز و بی آب و علف و بدون گرد و غباره (که میشه منطقه سنگلاخ) در اینصورت پاک کردن اثر نیروی زرهی به وسیله نیروی پیاده نباید کار سختی باشه.

کدوم منطقه کویری هم هست که هیچ جاده خاکی در اون نباشه؟ اصلا جاده خاکی چه جوری ساخته میشه؟

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][quote][/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]موشك نازعات 10 يك موشك بالستيك ميان‌برد است.[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][/quote]عجب! عجب! :thinking: [/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]حالا تصویری هم از این موشک بالستیک! میانبرد!! وجود داره؟[/font][/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط parsneet
      بسم الله الرحمن الرحیم

تاپیک حاضر با محوریت پوشش خبر ها و اطلاعات مسابقات نظامی برگزار شده در ایران و همچنین شرکت تیم های ایرانی در سایر مسابقات بین المللی نظامی می باشد .

مقدمه :
      مسابقات نظامی هر ساله در سراسر جهان با شرکت پرسنل نظامی ( به صورت داخلی و یا بین المللی ) برگزار می گردد . این گونه مسابقات علی رقم اینکه از قواعد و استاندارد متحدی برخوردار نیستند ( منظور نبودن کمیته جامع و قوانین واحده بین المللی در رشته های تخصصی می باشد ) اما تا حدودی پیرو قواعد و ضوابط برگزاری رزمایش های نظامی هستند . ( البته تیم های ورزشی و مسابقات ارتش های جهان (CISM) تا حدودی متفاوت از سایر مسابقات تخصصی هستند که در ذیل به آن اشاره خواهد گردید )
      اساساً هدف از برگزاری این گونه مسابقات تخصصی بالا بردن آمادگی پرسنل و ایجاد حس رقابت و افزایش انگیزش پرسنل نظامی جهت فراگیری مهارت های تخصصی است . و همچنین سنجش توانمندی پرسنل در مقایسه با واحد های مشابه در ارگان های نظامی داخلی و یا ارتش های خارجی دیگر است . پس تا حدودی می توان بیان کرد که تیم های شرکت کننده ( در مسابقات بین المللی ) عموماً از بین کشور های دوست و یا هم پیمان ( و یا حداقل غیر متخاصم ) انتخاب می شوند و برای سنجش توانایی های تخصصی شان گرد هم می آیند . و همچنین حتی گاهی می تواند بیان گر همسویی کشور های شرکت کنند و حامل پیام های خاص برای ارتش های رقیب شان نیز باشند .

تاریخچه :
      می توان به نوعی اولین مسابقات نظامی ( با تاکید و اولویت دادن به پرسنل نظامی ) را به یونان باستان نسب داد . در رویدادی جشن گونه که عموما" ( و نه اختصاصاً ) پرسنل نظامی در آن شرکت می کردند تا آمادگی جسمانی و مهارت های کار با سلاح در رقابت با حریفان را بسنجند . در ادامه و ظهور امپراطوری روم باستان این نوع مسابقات چهره خشن تر و جدی تری به خود گرفت به گونه ای که مکان های اختصاصی مانند کلوزیوم (Colosseum) و همچنین شرکت کنندگان مخصوص بنام گلادیاتور (Gladiator) برای شرکت در آن تربیت می گردیدند .
      این مسابقات شرحی مفصل دارد ولی به اختصار : برگزاری آن در قرون مختلف تکامل یافته و عموماً شرکت کنندگان آن از بین سربازان قوای شکست خورده در جنگ با امپراطوری روم انتخاب می شدند و در بین خیل عظیم از این سربازان که در مسابقات محلی و ایالات های مستعمره روم برگذار می شد برگزیدگان ( که یقیناً تعداد کمی از آنان بودند) می توانستند آزادی خود را به دست آورند . ولی جنگجویانی نیز بودند که به خاطر بدست آوردن پول و یا شهرت نسبت به شرکت در این مسابقات خونین اقدام می کردند . این مسابقات که به خشونت بی پروا و ضد انسانی اش معروف گشته بود بدون فایده هم البته نبود . ( البته فواید آن از دید فرماندهان نظامی ) باید اشاره کرد که تمامی این مسابقات به نبرد های خونین تن به تن اختصاص نداشت بلکه اکثر این رویداد ها به باز سازی نبرد های روم در مقابل دشمنانش مختص می شد ( یقیناً آن نبردهای که در آن پیروز گردیده بودند تا خاطرات ، تکنیک های رزم و قهرمانان آن را مرور و زنده نگاه دارند ) عده ای از سربازان لباس های قوای دشمن را بر تن می کردند و سربازانی دیگر که نقش نیروهای رومی را داشتند با بکارگیری ارابه و اسب و سلاح های آن دوران در چندین پرده که گاهی تا چند روز نیز ادامه می یافت آن نبرد خاص را باز سازی می کردند . از نحوه یورش قوای مهاجم گرفته تا نبرد های تن به تن ، عبور از رودخانه ، یورش سواره نظام ، محاصره قلعه ها و یقیناً نمایش پیروز مندانه و دلاورانه ارتش رومی بر حریف خود !

در عصر جدید ایده مسابقات نظامی بعد از پایان جنگ جهانی اول شکل گرفت . در سال 1919 پس از جنگ جهانی اول ، بازی های بین متفقین توسط شورای ورزشی نیروهای متفقین ژنرال جان پرشینگ سازماندهی شد و 1500 ورزشکار از 18 کشور را گرد هم آورد تا در 24 رشته ورزشی به رقابت بپردازند. این رویداد در Joinville-le-Pont فرانسه برگزار شد . و طی سالهای بعد در ماه مه 1946 ، پس از جنگ جهانی دوم ، شورای ورزشی نیروهای متفقین توسط سرهنگ هانری دبروس و پنج‌گانه المپیک توسط سرگرد رائول مولت احیا شد و در  7 تا 8 سپتامبر همان سال دومین بازی‌های بین متفقین در برلین (در المپیاستادیون , محل برگزاری بازی های المپیک 1936) برگزار شد .

چند ماه بعد، با پایان دادن به شورای ورزش نیروهای متفقین ، سرهنگ دبروس و سرگرد مولت مسابقات ارتش های جهان (CISM) را در 18 فوریه 1948 تأسیس کردند . اعضای موسس آن بلژیک ، دانمارک ، فرانسه ، لوکزامبورگ و هلند بودند . در سال 1950، آرژانتین و مصر به عضویت آن درآمدند. در سال 1951 ایالات متحده به آن پیوست . در سال 1952 عراق ، لبنان ، پاکستان و سوریه و دو سال بعد برزیل به عضویت آن درآمدند . و همچنین کانادا در سال 1985 وارد آن شد . سپس در سال 1991 با پایان جنگ سرد سازمان رقیب پیمان ورشو کمیته ورزش ارتش متفقین (SKDA) با CISM ادغام شد و خبر از پیوستن 31 کشور و عضو جدید و سایر کشورهای مرتبط با بلوک شوروی را داد. این پیشرفت سریع منجر به رسمیت شناختن توسط نهادهای بین المللی از جمله IOC شد. قبل از سال 1995 CISM هر سال 15 تا 20 مسابقات جهانی را برگزار می کرد. از سال 1995  CISM هر چهار سال یک بار بازی های جهانی نظامی را که یک رویداد چند ورزشی است با شرکت نمایندگانی از ارتشهای 127 کشور دنیا سازماندهی می کند .

رویدادها
      برگزاری مسابقات مرتبط با ارتش های جهان طیف متنوعی را در بر می گیرد و بلوک های سیاسی و جغرافیایی متعدد سعی در برگزاری رویدادهای مشابه زیادی جهت بالا بردن مهارت پرسنل خود دارند . اما به نوعی اهداف برگزاری این چنین مسابقاتی تنها به بالا بردن مهارت ها محدود نمی گردد . بلکه برپایی نمایشگاه های تخصصی تجهیزات تیراندازی و حتی ماشین آلات زرهی و تسلیحات انفرادی و البسه نظامی و ... در حاشیه این مسابقات بیان گر این است که این رویدادها مکانی است تا برنامه ریزان و دست اندرکاران نظامی کشور های مختلف به عرضه و کسب اطلاعات و سنجش آمادگی قوای نظامی پیرامونی خود اقدام نمایند .

به برخی از این رویدادها می توان به اختصار اشاره کرد مانند :
      - مسابقات بین المللی پنج گانه ورزشی ( تیراندازی سرعت و دقت ، میدان موانع ، شنا ۵۰ متر با مانع ، دو صحرانوردی ۸ کیلومتر و پرتاب نارنجک )
      - مسابقات بین المللی نظامی پهپادی ارتش های جهان
      - مسابقات بین‌المللی نظامی غواصی در عمق
      - مسابقات بین‌المللی نظامی جهت یابی
      - مسابقات بین‌المللی نظامی بیاتلون زرهی روسیه
      - مسابقات سراسری امنیت سایبری در آمریکا
      و ...

بازتاب و آثار
      برای بیان تاثیر حضور بین المللی تیم های نظامی و ترتیب دادن این چنین مسابقاتی منعکس کردن دیدگاه بعضی از تحلیل گران غربی شاید مفید باشد به عنوان نمونه :
      «واشنگتن فری بیکن» «جوزف هومیر» تحلیلگر امنیت ملی : روسیه و چین در نمایش قدرت به آمریکا قصد شرکت در یک بازی‌های بین‌المللی در آمریکای لاتین ( ونزوئلا ) تحت عنوان « تک تیرانداز مرز » را دارند . این  بازی‌های نظامی یکی از واضح ترین نشانه‌ها  از شکل گیری یک ائتلاف ضد ایالات متحده در آمریکای لاتین است. روسیه و متحدانش ( ایران و چین ) با حضور در این مسابقات نظامی در ونزوئلا در حال نمایش قدرت هستند . با عادی سازی تحرکات نظامی دشمنان ایالات متحده در دریای کارائیب ، ما در معرض خطر در آمریکای لاتین هستیم .

در حال حاضر به نظر می رسد که برگزاری این گونه مسابقات در بین نیرو های نظامی منطقه ای و جهانی در حال افزایش هست . مسابقاتی که هم در رشته های عمومی ( آمادگی جسمانی و ورزشی ) و هم رشته های تخصصی ( تیر اندازی ، زرهی و توپخانه ، پهپادی و ... ) با حضور تیم های چندگانه به جدیت پیگیری می شود . قطعا انتخاب تیم های ورزیده در این گونه رقابت ها باعث افزایش اعتماد به نفس پرسنل و همچنین تبلیغات مثبت برای نیرو های نظامی ما نیز خواهد گردید  . همچنین برگزاری مسابقات کشوری و درون مرزی برای ما موجبات حس رقابت و افزایش انگیزش سازمانی را برای نیروهای مسلح ما در پی خواهد داشت . انشالله 

بن پایه :
      https://www.milsport.one/cism/members-nations
      https://www.ilsf.org/about/recognition/cism/
      https://armedforcessports.defense.gov/CISM/Military-World-Games/
      https://en.wikipedia.org/wiki/Colosseum
      https://freebeacon.com/national-security/iran-russia-china-to-run-war-drills-in-latin-america/

گرد آوری جهت انجمن میلیتاری

• توسط mehdipersian
      شناور شهید باقری به بالگرد، موشک و پهپاد مجهز خواهد شد 
      فرمانده نیروی دریایی سپاه:

شناور شهید باقری که در آینده ساخت آن به اتمام می‌رسد، علاوه بر داشتن یک ناوگروه در داخل خود، باند پرواز هم دارد که پهپاد می‌تواند از روی آن حرکت کرده و به پرواز درآید و در بازگشت هم می‌تواند بر روی آن بنشیند.
      شناور شهید باقری با ۲۴۰ متر طول و ۲۱ متر ارتفاع، مجهز به بالگرد، موشک و پهپاد است.
      این شناور به گونه‌ای در حال ساخت است که از روی عرشه آن حدود ۶۰ پهپاد می‌تواند پرواز کند و بنشیند.
      وستانیوز

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.