امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

بر 5 تیر 1397 در 12:21 , sedmammad گفت:

طرف میگفت اون کدام امام بود که روی منبر توی بصره شغال خوردش؟ گفتن اولا امام نبود و پیغمبر بود ثانیا روی منبر نبودو ته چاه بود ثالثا بصره نبود و کنعان بود رابعا شغال نبود و گرگ بود خامسا از همه مهم تر اصلا نخوردش و داستان از بیخ دروغ بود ....

............................................................

پسرم موتور توربو رم جت برای پرواز پیوسته ( کروزینگ )  در ارتفاع بالا و بدون مانوره و قاهر برای همچین هدفی طراحی نشده  . در ضمن پس از 2 ماخ بایدروشن بشه که رسیدن قاهر به همچین سرعتی بسیار بعیده . بال ضخیم و کانارد بزرگ تاثیری در سقوط نکردن (؟) جنگنده نداره . ایر فویل ضخیم باعث افزایش درگ از ابتدا میشه و چون درگ بانسبت توان دو نسبت به سرعت زیاد میشه اگه درگ ازابتدا زیاد باشه سرعت کروز از یه حدی بیشتر نخواهد شد . اصولا در بررسی بال هواپیما چیزی به نام ضخامت نداریم . چیزی که مطرحه ایرفول هست که برای بررسی اون ضخامت نقطه به نقطه بررسی میشه ومهم ترین قسمتش ضخامت در لبه ی حمله هست .بالاخره 2.5 ماخ یا 3 ماخ سرعت قاهره ؟ . کسی با ارم نمیاد قاهرو بزنه مثه کشتن موش با شاتگان میمونه .استاندارد 6 برای زدن  جنگنده ها و بمب افکن های ارتفاع بالا طراحی شده گرچه برای تستش باهاش تاماهاوک زدن . سرعت ارم هم 3.5 ماخ هست نه 2 ماخ ! 

و ازهمه مهم تر اصلا چه کسی و توی کدوم مصاحبه فرموده که موتور قاهر رمجته؟ (به غیر از خودتون که با اکانت قبلی آرزو میکردین همچی اتفاقی بیفته ...) 

اکانت قبلی ؟ کدوم اکانت قبلی ؟! جنگنده هر چقدر نوکش تیزتر باشه قابلیت هاش بیشتره و سرعتش بیشتره و این کار رو با یه میله اهنی روی دماغه انجام میدن . درگ زمانی وجود داره که هوایی وجود نداشته باشه ینی رابطه عکس دارن و درگ در خلا معنا پیدا میکنه . ارم چیه ؟! من روی قاهر ارمی و نشونه ای نمیبینم !! اگه میشه روی عکس نشدن بدین . اتفاقا بال ضخیم و کانارد بزرگ باعث میشه تا در سرعت بالا تعادل جنگنده بیشتر بشه این مث زمانیه که موقع دومیدانی تو سرعت زیاد بخوایم با گوشی پیامک بفرستیم و قاعدتا نمیشه . در خصوص موتور نیاز به منبع نیست . موتورهای جت دود سفید تولید میکنند ولی قاهر موقع تاکسی دودی تولید نمیکرد و این ینی اختفای بصری و رمجت بودن 

• Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
4 hours قبل , gen گفت:

اکانت قبلی ؟ کدوم اکانت قبلی ؟! جنگنده هر چقدر نوکش تیزتر باشه قابلیت هاش بیشتره و سرعتش بیشتره و این کار رو با یه میله اهنی روی دماغه انجام میدن . درگ زمانی وجود داره که هوایی وجود نداشته باشه ینی رابطه عکس دارن و درگ در خلا معنا پیدا میکنه . ارم چیه ؟! من روی قاهر ارمی و نشونه ای نمیبینم !! اگه میشه روی عکس نشدن بدین . اتفاقا بال ضخیم و کانارد بزرگ باعث میشه تا در سرعت بالا تعادل جنگنده بیشتر بشه این مث زمانیه که موقع دومیدانی تو سرعت زیاد بخوایم با گوشی پیامک بفرستیم و قاعدتا نمیشه . در خصوص موتور نیاز به منبع نیست . موتورهای جت دود سفید تولید میکنند ولی قاهر موقع تاکسی دودی تولید نمیکرد و این ینی اختفای بصری و رمجت بودن 

آرم نه eram .

...............................

کلا من از اول اشتباهی بودم . التماس دعا .

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
4 hours قبل , gen گفت:

سلام

اون میله آهنی که میفرمایید در نوک بعضی از جنگنده ها وجود داره اسمش لوله ی پیتوتِ و ارتباطی با تیز کردن نوک جنگنده نداره! لوله ی پیتوت رو جایی میزارن که جریان هوا دچار اختلالات ناشی از برخورد با بدنه نشه.

درگ دو تا منشا داره ، توزیع فشار و اصطکاک سطح و دقیقا در همه جا وجود داره الا در خلا!

ضخامت بیشتر بال هم دقیقا برعکس ، فقط در پرواز مادون صوت مناسبه. قاهر حتی مافوق صوت نیست چه برسه به اینکه موتور رمجت داشته باشه. موتور های رمجت هم اغلب روی موشک ها استفاده میشن و برای جت ها از توربورمجت استفاده میکنن. 

هیچ موتوری هم کلا دود سفید تولید نمیکنه . اون هوای سفید در حقیقت سرد شدن یکدفعه ی گازهای داغ خروجی موتور هست و ربطی به نوع موتور نداره . بسته به دما و ارتفاع هواگرد اتفاق میوفته

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بر 5 تیر 1397 در 19:32 , iliasd گفت:

سلام

اون میله آهنی که میفرمایید در نوک بعضی از جنگنده ها وجود داره اسمش لوله ی پیتوتِ و ارتباطی با تیز کردن نوک جنگنده نداره! لوله ی پیتوت رو جایی میزارن که جریان هوا دچار اختلالات ناشی از برخورد با بدنه نشه.

درگ دو تا منشا داره ، توزیع فشار و اصطکاک سطح و دقیقا در همه جا وجود داره الا در خلا!

ضخامت بیشتر بال هم دقیقا برعکس ، فقط در پرواز مادون صوت مناسبه. قاهر حتی مافوق صوت نیست چه برسه به اینکه موتور رمجت داشته باشه. موتور های رمجت هم اغلب روی موشک ها استفاده میشن و برای جت ها از توربورمجت استفاده میکنن. 

هیچ موتوری هم کلا دود سفید تولید نمیکنه . اون هوای سفید در حقیقت سرد شدن یکدفعه ی گازهای داغ خروجی موتور هست و ربطی به نوع موتور نداره . بسته به دما و ارتفاع هواگرد اتفاق میوفته

در دوتا پست قبلی گفتم توربورمجت . ضخامت زیاد چرا مانع پرواز مافوق صوت میشه ؟ توزیع فشار چیه ؟ درگ مگه هوایی نیست که از روبرو به جنگنده میخوره و نمیزاره جنگنده جلو بره ؟ اصطکاک این وسط چیکارس ؟!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

معاون امور بين الملل وزارت دفاع : امروز با همت دانشمندان به مرحله ای دست یافته‌ایم که جنگنده بومی نسل جدید را به پرواز دربیاوریم.

بومي بودن

نسل جديد بودن

و تاكيد روي "به پرواز دراوردن" 

قطعا صحبت از قاهر هست

لينك

http://khabarone.ir/news/18398664/وزارت-دفاع-باور-373-با-قابلیت-بالاتر-از-اس-300-تا-پایان-سال-رونمایی-می-شود

ویرایش شده در توسط OMID313
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
31 minutes قبل , OMID313 گفت:

معاون امور بين الملل وزارت دفاع : امروز با همت دانشمندان به مرحله ای دست یافته‌ایم که جنگنده بومی نسل جدید را به پرواز دربیاوریم.

بومي بودن

نسل جديد بودن

و تاكيد روي "به پرواز دراوردن" 

قطعا صحبت از قاهر هست

لينك

http://khabarone.ir/news/18398664/وزارت-دفاع-باور-373-با-قابلیت-بالاتر-از-اس-300-تا-پایان-سال-رونمایی-می-شود

عزیز جان قاهر و کوثر قبلا رونمایی شدند، برای روز صنعت دفاعی که نمیان محصول از قبل رونمایی شده رو دوباره رونمایی کنند.

صاعقه جدید(تک موتوره یا دو موتوره +۴)،شفق،پروژه جنگنده نیمه سنگین از جمله احتمالاتی هستند که ممکنه رونمایی بشن.

قاهر در مرحله آزمون های قبل از پرواز قرار داره و ممکنه حتی تست های پروازی رسانه ای نشده هم داشته، پس رونمایی مجددش معنی نداره.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 ساعت پیش, Skyhawk گفت:

عزیز جان قاهر و کوثر قبلا رونمایی شدند، برای روز صنعت دفاعی که نمیان محصول از قبل رونمایی شده رو دوباره رونمایی کنند.

صاعقه جدید(تک موتوره یا دو موتوره +۴)،شفق،پروژه جنگنده نیمه سنگین از جمله احتمالاتی هستند که ممکنه رونمایی بشن.

قاهر در مرحله آزمون های قبل از پرواز قرار داره و ممکنه حتی تست های پروازی رسانه ای نشده هم داشته، پس رونمایی مجددش معنی نداره.

الآن دلیل وجود این همه پروژه ی همزمان چیه !؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام،رونمایی 31 مرداد احتمالا همون رونمایی جنگنده قاهره که تست پرواز کامل انجام شده و احتمالا با ظاهری جدید  و رزمی رونمایی میشه + فیلم پرواز

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 ساعت پیش, Ghalam گفت:

الآن دلیل وجود این همه پروژه ی همزمان چیه !؟

این سوال رو نباید از من بپرسید.

با اینحال چنین وضعیتی در یک کشوری که به دنبال کسب فناوریه طبیعیه مثل فرانسه در ابتدای اختراع هواپیما.

در ایران هم به دلیل تحریم و ممانعت سایر کشورها از همکاری با ایران، کلا چرخ از اول اختراع شده.

• Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
16 minutes قبل , Skyhawk گفت:

این سوال رو نباید از من بپرسید.

با اینحال چنین وضعیتی در یک کشوری که به دنبال کسب فناوریه طبیعیه مثل فرانسه در ابتدای اختراع هواپیما.

در ایران هم به دلیل تحریم و ممانعت سایر کشورها از همکاری با ایران، کلا چرخ از اول اختراع شده.

آیا نمی شود به صورت تلاش های انباشت شده ، چرخ رو از آغاز اختراع کنند !؟

البته گاهی اوقات ، داشتن چند گروه ، خیلی راحت تر از تلاش برای هماهنگ کردن چند فرد و سازمان های ناهمگین درون یک گروه هست ...

ما نتیجه می خواهیم ...

ویرایش شده در توسط Ghalam

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
10 minutes قبل , Ghalam گفت:

البته گاهی اوقات ، داشتن چند گروه ، خیلی راحت تر از تلاش برای هماهنگ کردن چند فرد و سازمان های ناهمگین درون یک گروه هست ...

ما نتیجه می خواهیم ...

سلام

در ایران تلاش برای دستیابی به همچین تکنولوژی بزرگی که زیر ساخت های بسیار زیاد و عظیمی میخواد و در کل هر قطعه اش تقریبا زیر ساخت خاص خودش رو میخواد، مثل بازی گل یا پوچ میمونه که هرچی تعداد دست ها بیشتر باشه شانس دشمن برای باز کردن مشتت و گرفتن گل کمتر میشه چون نمیتونه تو کارت سنگ اندازی کنه.

برای مثال شما میخوای یک دستگاه تست و نه ساخت یک قطعه ای رو وارد کنی تا مهندسی معکوسش کنی، از افراد غیر نظامی برای اینکار مجبوری استفاده کنی و اگر پروژه ها نا مشخص و زیاد باشن دشمن نمیتونه اون فردی که میخواد این دستگاه رو برای این پروژه وارد کنه شناسایی کنه.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برای ان دسته از دوستانی که قصد دارند از خلاصه وضعیت خبرداشته باشند 

مبحث فاکتورهای نسل 4-5

دسته بندی قاهر در کدام نسل ؟؟؟

نیاز حال حاضر نیروی هوایی

ماهیت نیاز سنجی برای قاهر

ادعاهای مربوط به نسل پنجمی بودن قاهر

یک نمونه مطلوب از همکاری شرکتها در تولید یک جت رزمی پیشرفته

سرانجام تلخ برنامه های جاه طلبانه

مباحث تکمیلی مربوط به قاهر و مقایسه ان با برنامه های مشابه

ادعای نسل 5 و بعد تبدیل شدن ان به نسخه های پایین تر

مجدد یاد آوری برنامه های گذشته

مفهوم استاندارد برتری هوایی

ماجرای تسلیحاتی که وجود خارجی ندارد

تاسف بار ترین پستی که از ابتدای حضور در میلیتاری ارسال کردم و این نتیجه چنین برنامه هایی هست

نیازهای عملیاتی فوری

ماهیت فرماندهی در قرن بیست و یکم

نادرست بودن شیوه تعریف برنامه قاهر

قاهرو تصمیم سازی سطوح حاکمیتی

پی نوشت :

متاسفم که قرار هست بعد از 4 دهه تجارب تلخ در جمهوری اسلامی از جنگ و تحریم تا شرایط فعلی اقتصادی ، مجبور شدیم که چرخ را مجدد اختراع کنیم !!!!! که طبیعتا اثبات می کند که چرا  بخش بزرگی از تحلیلهای  نسل جدید  ان هم در دهه دوم قرن بیست و یکم و در استانه  ورود به سال 1400 شمسی به چنین وضعیتی ختم شده  !!!!

• Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
6 hours قبل , Skyhawk گفت:

من صحبتي از رونمايي نكردم 

امسال قاهر قرار بود تست هاي پروازي رو شروع كنه كه البته من اوايل سال شنيده بودم كه قاهر بخاطر ضعف موتور نتونسته بلند بشه و چند تلاش بينتيجه داشته

ولي از صحبت سرتيپ برمياد كه بلاخره موفق شدن اين كار و انجام بدن

در مورد رونمايي هم حدسيات شما درسته البته من فكر ميكنم موتور توربوفن(rd33) رونمايي بشه

دو سال پيش همين موقع اوج رونمايي شد و قول دادن موتورهاي قوي تر دو سه ساله به نتيجه برسه

اين هم حدس ما

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
7 hours قبل , Ghalam گفت:

ما نتیجه می خواهیم ...

ببینید این پروژه ها در ظاهر موازی کاری محسوب میشن.

در حالی که صاعقه حاصل کار جهاد خودکفایی نهاجاست که در ادامه تعمیر و اورهال تایگرها سعی کرد سازه و بدنه تایگر رو مهندسی معکوس کنه که اینکار رو کرد اما آمریکا جلوش رو گرفت و نهاجا مجبور شد بدون امکانات تغییرات سازه ای ایجاد کنه که مشکل ساز شد.

شفق که حاصل همکاری بین ایران و روسیه و از صاعقه پیشرفته تر بود مثل صاعقه در اثر سنگ اندازی آمریکا معلق شد.

به نظر میرسه مالکیت معنوی طرح شفق(اینتگرال)به روسیه تعلق داره و باید دید که آیا وزارت دفاع اجازه داره بدون روسیه در این طرح دخل و تصرف کنه؟

برای مثال ما در پروژه برهان که نمونه سبکتر(و با موتور ضعیفتر)شفق آموزشیه، یک سری تغییرات سازه ای میبینیم که احتمالا در راستای دور زدن محدودیت ها انجام شده.

قاهر هم به اعتقاد بنده نمونه ای تغییر یافته از شفق رزمی محسوب میشه که برای اهداف خاصی تولید شده.

اینها همگی جنگنده سبک محسوب میشن که اگر در زمان خودشون به نتیجه میرسیدند موازی کاری دیده نمیشد.

حالا طبیعی هست که ما به یک جنگنده نیمه سنگین نسل ++۴ مانند میگ ۳۵ یا نسل پنجم مانند جی ۳۱ احتیاج داریم که اینها به هیچ عنوان موازی کاری محسوب نمیشن.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
26 minutes قبل , OMID313 گفت:

من صحبتي از رونمايي نكردم 

امسال قاهر قرار بود تست هاي پروازي رو شروع كنه كه البته من اوايل سال شنيده بودم كه قاهر بخاطر ضعف موتور نتونسته بلند بشه و چند تلاش بينتيجه داشته

ولي از صحبت سرتيپ برمياد كه بلاخره موفق شدن اين كار و انجام بدن

در مورد رونمايي هم حدسيات شما درسته البته من فكر ميكنم موتور توربوفن(rd33) رونمايي بشه

دو سال پيش همين موقع اوج رونمايي شد و قول دادن موتورهاي قوي تر دو سه ساله به نتيجه برسه

اين هم حدس ما

متن زیر گفته های وزیر دفاع هست که از کانال ایروسنتر نقل میکنم.

"یک هواپیمایی که مراحل ساخت خود را در صنعت طی کرده که در روز صنعت دفاعی [۳۱ مرداد] به پرواز در می‌آید و مردم شاهد پرواز یک جنگنده خواهند بود.

در ۳۱ مرداد یک رونمایی از دستاوردهای دفاعی خواهیم داشت. در حوزه موشک‌های بالستیک و کروز کار خوبی را انجام داده‌ایم؛ تانک کرار در مرحله بهره برداری  در دستان نیروهای دفاعی است."

بر این اساس ممکنه رونمایی از یک هواپیمای جدید در روز سه شنبه انجام بشه(چون روز صنعت دفاعی تعطیل هست)و پس از اون در ۳۱ مرداد، پرواز کوثر یا قاهر هم رسانه ای بشه.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم