امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]آقا من یه سئوال دارم این همه تو اخبار گفته میشه محققان ما فلان آلیاژ یا فلان ماده رو که در ساخت هواپیما و موتور و .. کاربرد داره ساختن آیا هنوز به آلیاژ کمپرسور دسترسی پیدا نکردن؟ یا بهتره بگم اصلا میتونن یه موتور جدید طراحی کنن و بسازن حتی تو فاز آزمایشگاهی ؟ یعنی تکنولوژیش داریم؟ icon_cheesygrin[/quote]

با سلام خدمت دوست عزيزم تي ركس براي پاسخ به سوال شما بايد بگم كه تكنولو‍ژي ساخت و شكل دهي سوپر آلياژ ها بسيار پيچيده و هاي تك بوده كه به همين دليل برخي از اجزاي توربين هاي گازي مثل آلياژ اينكونل از كشورهاي خارجي خريداري مي گردد.
البته در سالهاي اخير محققان كشور عزيزمان موفق به انجام ريخته گري در خلا گرديده اند كه بسيار شايان تقدير مي باشد.
به اميد موفقيت هاي بيشتر :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اي كاش در عنوان اين تاپيك به عوض واژه «مي سازد » واژه «ساخت » را ميديم و در پايين هم عكس هايش را.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام وقت تمامي دوستان به خير
بعد حدود يك سال كه خوانند اين سايت بودن به سرمون زد كه عضو شيم و بيشتر از اطلاعات دوستان استفاده كنيم.
يك نكته دوستان قبل از اينكه هركسي پست بده ازش مي خواهيد كه قوانين رو بخونه بنده حقيير چند بار قوانين رو زير رو كردم تا مشكلي پيش نياد انشاالله
صحبت هاي بنده درس پس دادن هست خدمت اساتيد خودم
اما يك نكته اين تصوير بازيد سردار مربوط به ونزوءلا است به راحتي و از روي اونيفروم ايشون ميشد اين رو حدث زد كه يك بازديد رسمي رو دارن در غير اين صورت مثل هميشه ما همون لباس سبز سپاه رو تن ايشون مي ديدم.
نيروي هوايي هم واقعا نمي دونم چي بگم از يك طرف ما هميشه يك سري جنگنده مثل تايگر و فانتوم و نهايت تامكت ها رو توي هوا مي بينيم و يك طرف اخباري درز مي كنه درباره سوخو30 و ... و هميشه يك دل سردي و دل گرمي حداقل توي وجود من بوده.ولي با اين اوصاف باز بنده نسبت به اينده نيروي هوايي خوش بين هستم چون توي اين تحريم ها( به بار رفته بودم توي يه سازماني و يك دستگاه كپي خيلي رديف اونجا ديدم قيافش كه ميگفت كار درسته از يكي از مسوولين پرسيدم چرا ازش استفاده نمي كنيد و چرا انقدر روش خاك نشسته گفت :اخه چند قطعش تحريم چون كاركرد دوگانه داره شما خود حديث بخوان از اين مجمل)تونستن به قوي بعضي دوستان اف 5 رنگ شده بسازن.
اوايل مهر بود كه رفته بوديم جنوب كشور و با يكي از فرمانده هاي سابق سپاه صحبت مي كرديم از ارتشي ها دل خوشي نداشت و توي صحبت هاش گفت:ما(يعني سپاه)150 فروند هواپيما از روسيه خريدم براي نيروي هوايي خودمون و خلبان هاش رو هم فرستاده بوديم روسيه براي اموزش ولي وقتي هواپيما ها رو تحويل گرفتيم ارتش مانع شد و گفت نيروي اول مملكت ماييم و نذاشت همه هوا پيماها دست ما برسه و حتي خلبان هاي سپاه رو هم قبول نكرد گفتند:ما امورش هاي شما رو قبول نداريم icon_arrowd خلاصه هواپيما ها رو ورداشت.حقيقت روم نشد بپرسم مدلشونچي بوده ولي حداقل 150 فروند هواپيما به ناوگان هوايي ما اضافه شد.
خواستيد فيلم حرف هاي اين بنده خدا رو دارم سند خواستيد محضريش رو داريم. :mrgreen:
خلاصه با مدرك نقل خاطره كردم. icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اول سلام
دوم دوستان انقدر ناراحت نباشید و فکر نکنید جنگنده های ساخته شدمون صاعقه و... هست
هر راست نباید گفت... امیدوارم منظورم رو فهمیده باشین
icon_cheesygrin
خب ما اول باید ببینیم نیازمون چیه ؟
به نظر من یه رهگیر خوب مثل تامکت که بتونه به همراه پد افند هوایی و... قسمت اعظمی از تهدیدات هوایی دشمن رو (که اکثر هم تهدیدات هواییه ) خنثی کنه
به نظرم با توجه به بودجه و فناوری باید جنگنده ای ارزان و کارامد و با هزینه نگهداری پایین بسازیم تو این جنگنده می تونیم از تامکت و فناوری هاش هم استفاده زیادی کنیم.
دوم یه جنگنده بمب افکن چالاک و خوب مثل فالکون که خودم اشاره کردم دوستان هم اشاره کردن استفاده کنیم (حتما مقاله ژن امریکایی رو تو اخرین شماره مجله جنگ افزار بخونید )
باید دید ... باید منتظر موند ...
یا علی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]سلام وقت تمامي دوستان به خير
بعد حدود يك سال كه خوانند اين سايت بودن به سرمون زد كه عضو شيم و بيشتر از اطلاعات دوستان استفاده كنيم.
يك نكته دوستان قبل از اينكه هركسي پست بده ازش مي خواهيد كه قوانين رو بخونه بنده حقيير چند بار قوانين رو زير رو كردم تا مشكلي پيش نياد انشاالله
صحبت هاي بنده درس پس دادن هست خدمت اساتيد خودم
اما يك نكته اين تصوير بازيد سردار مربوط به ونزوءلا است به راحتي و از روي اونيفروم ايشون ميشد اين رو حدث زد كه يك بازديد رسمي رو دارن در غير اين صورت مثل هميشه ما همون لباس سبز سپاه رو تن ايشون مي ديدم.
نيروي هوايي هم واقعا نمي دونم چي بگم از يك طرف ما هميشه يك سري جنگنده مثل تايگر و فانتوم و نهايت تامكت ها رو توي هوا مي بينيم و يك طرف اخباري درز مي كنه درباره سوخو30 و ... و هميشه يك دل سردي و دل گرمي حداقل توي وجود من بوده.ولي با اين اوصاف باز بنده نسبت به اينده نيروي هوايي خوش بين هستم چون توي اين تحريم ها( به بار رفته بودم توي يه سازماني و يك دستگاه كپي خيلي رديف اونجا ديدم قيافش كه ميگفت كار درسته از يكي از مسوولين پرسيدم چرا ازش استفاده نمي كنيد و چرا انقدر روش خاك نشسته گفت :اخه چند قطعش تحريم چون كاركرد دوگانه داره شما خود حديث بخوان از اين مجمل)تونستن به قوي بعضي دوستان اف 5 رنگ شده بسازن.
اوايل مهر بود كه رفته بوديم جنوب كشور و با يكي از فرمانده هاي سابق سپاه صحبت مي كرديم از ارتشي ها دل خوشي نداشت و توي صحبت هاش گفت:ما(يعني سپاه)150 فروند هواپيما از روسيه خريدم براي نيروي هوايي خودمون و خلبان هاش رو هم فرستاده بوديم روسيه براي اموزش ولي وقتي هواپيما ها رو تحويل گرفتيم ارتش مانع شد و گفت نيروي اول مملكت ماييم و نذاشت همه هوا پيماها دست ما برسه و حتي خلبان هاي سپاه رو هم قبول نكرد گفتند:ما امورش هاي شما رو قبول نداريم :oops: خلاصه هواپيما ها رو ورداشت.حقيقت روم نشد بپرسم مدلشونچي بوده ولي حداقل 150 فروند هواپيما به ناوگان هوايي ما اضافه شد.
خواستيد فيلم حرف هاي اين بنده خدا رو دارم سند خواستيد محضريش رو داريم. icon_arrowd
خلاصه با مدرك نقل خاطره كردم. icon_cheesygrin[/quote]

ای بابا شما قدرت و نفوذ ارتش رو با سپاه مقایسه میکنی؟!!!
تازه مگه دوست عزیزم این قدر مملکت هرکی هرکی شما 150 تا هواپیما بخری آموزش بدی تازه بعد بیاری ایران تازه با هم دعوا کنیم کی اینا رو برداره!!
آقا من توجه شما رو به یه نکته جلب میکنم، چرا هیچ کی نمیگی این جنگنده همون [color=red]سفره ماهی[/color] خودمونه!!؟؟
من بعید میدونم توانایی و پول و وقت تعقیب چند تا پروژه(صاعقه،سفره ماهی،و این آخری تغییر تو یه هواپیما...) رو داشته باشیم.

و یه سوال هدف ما از ساخت اون 5 تا صاعقه چی بود؟!!!
اینو یکی به من بگه خیلی خوب میشه :mrgreen:

من بازم میگم ما اگه داشتیم 150 تا اونم هواپیما نسبتا به روز اونا رو نشون میدادیم،چون با این کار دیگه اسرایئل فکر حمله هم نمیکرد!!
150 تا هواپیما اگه سفارش بدیم 4 5 سال حداقل طول میکشه
حالا میگیم دست دو خریدیم
برا 150 تا هواپیما فکر کنم یه 300 400 نا خلبان باید آموزش بدیم، شما میگی اینا رفتن روسیه یکی دو سال آموزش دیدن هیچ کسی نفهمیده!؟
بعد نکته جالب دوستتون نگفت ارتش که هواپیما ها رو برداشته! خلبان های سپاه رو هم قبول نکرده، دوباره یه سری رو فرستاده روسیه از اول آموزش ببینن!!؟
به پیر به پیغمبر نمیشه 150 تا هواپیما رو یواشکی آورد زیر پتو قایم کرد!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با عرض سلام ادب و احترام خدمت دوست عزيز بنده
اخوي من چي گفتم:گفتم ايشون گفت يعني نقل قول كردم در ضمن فيلمش هم هست نشون بدم :mrgreen: (اين يه تيكه از فيلم دزديده شده icon_cheesygrin )
منم قبول دارم كه نميشه 150 هواپيما رو اورد و به قولي زير پتو قايم كرد.
والا چي بگم گفتم كه ادم هم از اين نيروي هوايي دل سرد ميشه و هم دلگرم
انشاالله همه چيز به ظهور حضرت حجت درست ميشه
(تازه مگه دوست عزیزم این قدر مملکت هرکی هرکی شما 150 تا هواپیما بخری آموزش بدی تازه بعد بیاری ایران تازه با هم دعوا کنیم کی اینا رو برداره!! )
هركي هركي كه نيست ولي اختلاف تا حدودي هست نمونه واقعي اون كه حتي به تير اندازي كشيد مسله تملك دوكوهه بود اين رو چي ميگيد
ولي در كل حرف شما متين
راستي من با دستورات سايت اشنا نيستم بخوام نقل قوم كنم از كسي بايد چه كنم icon_arrowd

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ای بابا شما قدرت و نفوذ ارتش رو با سپاه مقایسه میکنی؟!!!
تازه مگه دوست عزیزم این قدر مملکت هرکی هرکی شما 150 تا هواپیما بخری آموزش بدی تازه بعد بیاری ایران تازه با هم دعوا کنیم کی اینا رو برداره!!
آقا من توجه شما رو به یه نکته جلب میکنم، چرا هیچ کی نمیگی این جنگنده همون سفره ماهی خودمونه!!؟؟
من بعید میدونم توانایی و پول و وقت تعقیب چند تا پروژه(صاعقه،سفره ماهی،و این آخری تغییر تو یه هواپیما...) رو داشته باشیم.

و یه سوال هدف ما از ساخت اون 5 تا صاعقه چی بود؟!!!
اینو یکی به من بگه خیلی خوب میشه icon_cheesygrin

من بازم میگم ما اگه داشتیم 150 تا اونم هواپیما نسبتا به روز اونا رو نشون میدادیم،چون با این کار دیگه اسرایئل فکر حمله هم نمیکرد!!
150 تا هواپیما اگه سفارش بدیم 4 5 سال حداقل طول میکشه
حالا میگیم دست دو خریدیم
برا 150 تا هواپیما فکر کنم یه 300 400 نا خلبان باید آموزش بدیم، شما میگی اینا رفتن روسیه یکی دو سال آموزش دیدن هیچ کسی نفهمیده!؟
بعد نکته جالب دوستتون نگفت ارتش که هواپیما ها رو برداشته! خلبان های سپاه رو هم قبول نکرده، دوباره یه سری رو فرستاده روسیه از اول آموزش ببینن!!؟
به پیر به پیغمبر نمیشه 150 تا هواپیما رو یواشکی آورد زیر پتو قایم کرد!![/quote]
ترو به خدا دوباره جنگ بین سپاه و ارتش رو شروع نکنید
ملت کم بحث ندارند که باز ...............
در ضمن چرا نمیشه قایم کرد مشکل چیه ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
انشالله که یک رهگیر - جنگنده تمام عیار است. اینقدر نیروی هوایی را دست کم نگیرید.
من فکر کنم وزارت دفاع داره از روی پلان های ساخک موشک حرکت میکنه به ساخت جنگنده.
باید امیدوار بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان من تو تاپیک هواپیما سفره ماهی هم اینا رو گفتم ولی یکی از مدیران اونو پاک کرد اینجا بازم میگم چون: 1-فرماندهان اینو اعلام کردن 2- کسان بسیاری بجز من اونو دیدن(ملی تفاوتو نفهمیدن همه که میلیتاری نیستن) پس دیگه پاک کردن معنایی نداره:
من تو تابستون همین امسال توی محلمون که به کوه صفه اصفهان نزدیکه و از سطح شهر بالا تره و به باند سپاه و هوانیروز اصفهان (هر دو پایگاه هوانیروز وطن پور و اون یکی) نزدیکه یه هواپیما از بالای سرم با فاصله خیلی نزدیک حدودا 100 متر با سرعت کم و به طور مایل 4 بار رد شد مشخصات این هواپیما این بود نوک دماغه اون مپل x 32 بود و ورودی هواش هم همین طور ولی دارای دو موتور بود که واسه خودمم جالب بود بال های اون شبیه f22 بود و رنگش هم مثل f22 خاکستری بود و دارای دو سرنشین بود سکان های عمودیش هم یادم نمیاد
حالا این هواپیما چی بود الله اعلم.
x 32:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/39/USAF_X32B_250.jpg
http://www.fighterplanephotos.com/photos/Boeing%20X32A%20Fighter%20Plane%20Photo%20-%2001.jpg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ولا من به خودمم روزی 100 بار فوحش میدم ولی اون موقع (تابستون) اطلاعات نظامی بلایی نداشتم و اف 14 رو با اف 16 تشخیص نمیدادم تا اوایل پاییز با میلیتاری آشنا شدم و متوجه این شدم که همچین هواپیمایی تو هیچ کشور وجود نداره و دلیل دوم این بود که فکر میکردم جنگنده های معمولی ماست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عرفان جان
Mikoyan_Project_1.44
نبود ؟ یا Mikoyan_LMFS چی ؟
ولی فکر نکنم به بحث این تاپیک ربط داشته باشد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين پروژه Mikoyan_Project_1.44 همن پروژه قبل از پاكفاست ديگه؟؟؟؟منم ميگم توي ايران چيكار ميكنه....به قپل خود علي اقا بي ربط بود...
اون دومي رو نميدونم چيه...ولي يه ربطي به همون Mikoyan_Project_1.44 داره.
من ديگه دلم رو به هيچي خوش نميكنم تا سرخورده نشم.البته از ته قلب اميدوارم كه نيروي هوايي خيلي بالاتر از ايني كه ميبينيم يا حدس ميزنيم باشه...انشالله كه هست يا خواهد شد...
انشالله هر چيزي در زمان خودش رونمايي ميشه و خواهيم ديد...اگر جنگنده اي هم باشه يا قرار باشه بهش برسيم ذز زماني كه صلاحديد مسپولين كشور باشه رونمايي هم خواهد شد...انشالله.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستاني كه ارتش و سپاه رو جدا ميدونن!

يه خبر بدم كه فكر نكنم زياد سري باشه از يك منبع موثق:
در ستاد كل نيروهاي مسلح طرحي برا ادغام نيروي هوايي سپاه و ارتش وجود داره /دقيقا مشابه طرح پدافند هوايي.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بعضي از مساپل مثل اعلام شروع يك پروژه يا جايگزيني و رها كردن اون چندان چيز عجيبي نيست و تو صنايع نظامي و حتي غير نظامي ديده ميشه . اگر يه چرخي تو همين سايت خودمون بزنين و با دقت بيشتري مطالعه كنيد خيلي از پروژه ها رو مي بينيد كه توسط كشور هاي مطرح شروع و بعد بنا به دلايل مختلف مثل مساپل مالي يا ابداع فناوري هاي جديد تر جايگزين يا رها شدن پس نميتونيم با اتكا به اين مورد پروژه هاي مختلف كشورمون رو زير سوال ببريم
اما در مورد طراحي و ساخت جنگنده بايد بگم كه با توجه به رشد علمي كشور و توجه به اين نكته كه خيلي از فناوري ها ي بدست اومده كاربرد هاي چند گانه دارن و هم در صنايع نظامي و هم غير نظامي قابل استفاده هستن ميشه حدس زد ما در خيلي زمينه ها به پيشرفت هاي خوبي رسيديم .
اما بايد ديد دانشمندان و مهندسين با هوش ايراني توان تركيب مناسب اين فناوري ها و طراحي جنگنده رو دارن يا خير . البته تو اين مسير حتما حد اكثر استفاده از اطلاعات و طراحي هاي هاي در دسترس خارجي خواهد شد. من به شخصه با در نظر گرفتن پيشرفت هاي چند سال اخير به اين نكته اميدوارم و مطمپن هستم قدم هاي خوبي برداشته شده ولي قطعا به زمان بيشتري نياز داريم تا بتونيم يه نمونه واقعي رو اراپه كنيم
مسلما طرح بعضي مساپل در شرايط تهديد آميز فعلي فقط جنبه جنگ رواني داره و بايد با صبر بيشتري منتظر نتايج واقعي تحقيقات و طراحي ها باشيم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم