reza4087

تهاجم ارتجاع عرب ( به رهبری آل سعود ) به یمن / خبر ، گزارش ، تحلیل و ... (1)

Recommended Posts

اندک اطلاعات من در مورد صنایع موشک سازی اینو بهم میفهمونه که موشک ساختن مثل ساختن مثلا یک یخچال نیست...ساخت یک موشک بالستیک و رسوندن بردش به 1000 کیلومتر نیازمند ااولا نیروی انسانی بسیار توانا و تکنولوژی مناسبه...که اگر واقع بین باشیم در این شرایط انصارالله  خوشبینانش دومی رو نداره...پس اینکه بگیم کار انصارلله هست این موشک یجورایی خیلی ساده لوحانس...امیدوارم  تعداد تحویل داده شده قابل توجه باش و فقط جنبه سیاسی نداشته باشه

سلام

ببخشید من تخصصی در این زمینه ندارم. یک سوال هست. قبلا تقریبا نزدیک این گفته شده بود که ما ماهیگیری یادشون میدیم. آیا امکان آموزش نیروهای انصارالله توسط سپاه وجود نداره؟

موفق باشید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اندک اطلاعات من در مورد صنایع موشک سازی اینو بهم میفهمونه که موشک ساختن مثل ساختن مثلا یک یخچال نیست...ساخت یک موشک بالستیک و رسوندن بردش به 1000 کیلومتر نیازمند ااولا نیروی انسانی بسیار توانا و تکنولوژی مناسبه...که اگر واقع بین باشیم در این شرایط انصارالله  خوشبینانش دومی رو نداره...پس اینکه بگیم کار انصارلله هست این موشک یجورایی خیلی ساده لوحانس...امیدوارم  تعداد تحویل داده شده قابل توجه باش و فقط جنبه سیاسی نداشته باشه

از نظر من نمیشه کاملا منکر نیروی متخصص شد. شما به جنگشون و رزمشون نگاه کنید از خیلیها که دیدیمو شنیدیم بهتر عمل میکنن پس این هم یه نیروی متخصص هست

وقتی یه گروه رو میبینید یکی اسنایپ داره یکی تیربار یکی ار پی جی یعنی یه فکری پشت این کارها هست و دقیقا برعکس ما!!!

از اون جهت هم میخایم بگیم ما دادیم شرایط رو دیدیم که هیچ قایقو کشتی و هواپیمایی نمیتئنه به مرزها نزدیک بشه پس هر اتفاقی افتاده داخل افتاده حالا یا با کمک یا بی کمک

فقط این موشکها از نظر من طول کوتاهی داره از دوستان کسی میشه زحمت بکشه و اندازه تقریبی رو در بیاره و یه مقایسه ای با مشکهای داخلی بکنه

با تشکر

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

ببخشید من تخصصی در این زمینه ندارم. یک سوال هست. قبلا تقریبا نزدیک این گفته شده بود که ما ماهیگیری یادشون میدیم. آیا امکان آموزش نیروهای انصارالله توسط سپاه وجود نداره؟

موفق باشید.

بله نیرو هاش آموزش دادن بدون شک یادمه یکجا گفتن سپاه تو یک کشور نزدیک جیبوتی فکر کنم آموزششون داده البته دقیقا یادم نیست..ولی تو آموزش دیدنشون شک نکنید

از نظر من نمیشه کاملا منکر نیروی متخصص شد. شما به جنگشون و رزمشون نگاه کنید از خیلیها که دیدیمو شنیدیم بهتر عمل میکنن پس این هم یه نیروی متخصص هست

وقتی یه گروه رو میبینید یکی اسنایپ داره یکی تیربار یکی ار پی جی یعنی یه فکری پشت این کارها هست و دقیقا برعکس ما!!!

دوست عزیز  در زمان جنگ نیرو های ایران دسته دسته از عوام بودن و حتی ساده ترین روش های رزمی رو هم قبلش بلد نبودن .همون جوان ها با اینکه  سن کمی داشتند هم آرپی چی زن بودن هم اسنایپر و هم تیربار چی..الان چندان فرقی نکرده..فقط یک وجه تشابه  داره جنگ ایران و عراق با جنگ انصارالله و ائتلاف..پشت تفکر اون عوام نیروهای متخصصی هست...مثل خرمشهر که جهان آرا رو داشت و نیرو های زیر دستش نه تو زندگیشون تفنگ دست گرفته بودن نه ارپی جی زن بودن.

در مورد اون موشک ها هم میگم برادر من  یک موشک نام ببر با برد اصلا 200 کیلومتر که تو دوران کل یمن ساخته شده باشه.....رفیق موشک بالستیک از سخت ترین کار ها تو صنایع موشکی هست و تولیدش تو اون برد  توسط هر کشوری امکان پذیر نیست. همین حزب الله خودمون باور کن 90 درصد برای ساخت موشک هاش به ایران متکی هست..حتی تصور ساخت این موشک ها  توسط یمنی ها خنده داره...خب احتمالش هست این ها قبل از  جنگ به یمن منتقل شدند و یا یک مرکز ایرانی اونجا داره فعالیت میکنه. خود دولت مستعفی یمن با پشتیبانی عربستانم توانایی ساخت اون موشک هارو نداره...خود عربستانم با اووون همه پول توانایی ساخت اون موشکو نداره..چه برسه به  انصارلله محاصره شده

• Upvote 6
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در تایید صحبت دوستان که میگن این موشک ها کار ایران است خود کشور ما از اواخر جنگ یعنی حدود سال 65 یا 66 تلاش برای ساخت موشک هایی که به بغداد برسن رو شروع کرد. فاصله هوایی بغداد تا مرز ما اگر اشتباه نکنم حدود 200 کیلومتر است. به نظر من شرایط کشور ما از نظر داشتن نیروی متخصص درحدود 30 سال پیش از یمن در حال حاضر خیلی بهتر بوده است. ولی تا اخر جنگ ما موفق به ساخت موشکی که بغداد برسد حتی مهندسی معکوس موفق موشک اسکاد نشیدیم. این که الان همه نوع موشک میسازیم ثمره 30 سال تلاش مداوم و مدیرانی مانند شهید تهرانی مقدم است. بنابراین قبول اینکه یمن تو این فاصله کوتاه انقدر از لحاض موشکی پیشرفت کرده مشکل است. یا موشک رو بهشون دادیم یا به طریقی افراد متخصص از ایران به اونجا اعزام شدن تجهیزات لازم رو فرستادن و اونجا دارن این موشک ها رو میسازن
  • Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزیز  در زمان جنگ نیرو های ایران دسته دسته از عوام بودن و حتی ساده ترین روش های رزمی رو هم قبلش بلد نبودن .همون جوان ها با اینکه  سن کمی داشتند هم آرپی چی زن بودن هم اسنایپر و هم تیربار چی..الان چندان فرقی نکرده..فقط یک وجه تشابه  داره جنگ ایران و عراق با جنگ انصارالله و ائتلاف..پشت تفکر اون عوام نیروهای متخصصی هست...مثل خرمشهر که جهان آرا رو داشت و نیرو های زیر دستش نه تو زندگیشون تفنگ دست گرفته بودن نه ارپی جی زن بودن.

خرمشهر تکاوران دلاور نیروی دریایی رو داشت که با همون تعداد کم چندین روز خرمشهر رو سر پا نگه داشتن

• Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با توجه به نوع حمایتی اگه ایران!!! سر ماجراهای 2005 اینا از یمنیا حمایت کرد، و اگر ما واقعا اخباری که از کشتار زن و کودکانشون شنیدیم!!!! االانم داریم حمایت میکنیم مثلا!!!

بنظر شخص من موشک چیز عجیب غریبی نیس، که حتما بایستی ایران باشه، اون سمت که دیگه نزدیک شاخ آفریقا!!! دیگه بخاطر معروفیت اصلا لازم نیس چیزی بگم........

بشخصه خیلی خیلی خیلی بعید میدونم کمک ایران بوده باشه......... 

در مورد اسلحه هم یمنی ها با اسلحه بزرگ میشن، چون فلسفه زیدیها اصولا امام قائم بسیف هست، واسه این اصلا با تاکتیک ها جنگی نا آشنا نیستن!!! چون از پیشینه تاریخیشون همیشه جنگجو بودن، حتی اکثر جنگجویان کوفه هم اصالت به قبایل یمنی داشتن.....

اینا امثال بنده نیستن که خون ببینن غش کنن (البته خدایی من ذاتا زخم خون تعریفش تو بدن هرکی ببینم حالم بد میشه!!!) دیگه ایرانیه و روح لطیف........ بیخودم نیس پرچم یمانی هدایت کننده ترین پرچمهاست!!! 

بلاخره حامیان اصلی حکومت مهدوی هم قراره همینا باشن، ما خیلی دست کم میگیریمشون.......

----------

پس از ویرایش!!! در جواب در پست بعد، گفتم حیفه کلا یه پست جدید حروم کرد!!!! فکر نکنم کسی حرف از ساخت بزنه.......... شاخ آفریقا!!! با یکم تحقیق و اگر + بشود با نام تاجرین، با اندکی اهل تحقیق بودن مشخص هست یعنی چی......

ضمن اینکه آیا میدونیم عربستان نمیسازه؟؟؟ بطور مثال آیا واقعا بمب اتمی نداره، کسی تحقیق کرده؟؟؟ ما چقدر از داخل عربستان خبر داریم؟؟؟

ثانیا اصلا عربستان نیازیم داره مگه بسازه؟؟؟ دیگه انواع اقسام داره، مثل این بچه پولدار و بازی کامپیوتری شده، اینم از گذاشتن وسایل و در رفتنشون مشخصه!!!

همین الان دریای اسلحه شده، صدای اوباما هم در اومده بود که میخرن دپو میکنن، انواع و اقسام داره....... نیاز مادر همه چی هست و یمنیا الان نیاز دارن، اگر روزی مشاهده شد، حداقل انتظار نیس 10 تا 20تا!!! من بروزی یکی، دو روز یکیم راضیم!!! از اینا شلیک شد بسمت عربستان، قبول میکنم ایران کمکی کرده...... و اتفاقا موشک چیز پیچیده ای اصلا نیس!!!! اگر بود تنبلایی مثل ما نداشتیم (هدایت پذیریش اینام میشه خرید!!!) میشه قطعاتشم از بازار سیاه و قاچاق راحت تهیه کرد، سر هم کردنشم......

یمن برای ما اولویت نبوده، البته بخشی از همین پست قبلی بنده، حذف شده توسط حالا هرکی!!! نصفش نیس....

اگر عربستان حرفی میزنه، یا مدرک سازی میکنه!!! واقعا ته ته فشاره یه اعتلاف درست کرده n تا کشور هوا زمین دریا!!! غذا دارو (آدم یاد این جنگای قدیم میافته یه قلعه محاصره میکردن!!!) فضا رسانه ، که جلو یکسری باصطلاح عقب افتاده (ولی حقیقتا مرد جنگ و جنگ آزموده!!!) دیگه کم کم داره میشه یکسال و هنوز........  مجبوره بگه ایران بود، اگرم چیزی از سمت ما باشه ناچیزه قطعا، چشمم آب نمیخوره، حتی اگر محاصره هم نبود کار خاصی میکردیم........

کشوری که از ترس یه بیانیه!!!! موشک برای دفاع خودش میترسه تست کنه!!!! دیگه جایی مثل یمن که روسیه طرف عربستان رو گرفته تکلیفش معلومه....... یا تست پرتاپ یه ماهواره جمع میکنه!!! حداقل برای نمایش دلخوشکنک ملت بوده!!! که آره یه چیزی هست.

سوریه رو هم با یمن مقایسه نفرمایید، شرایط خیلی فرق میکنه اصلا........ از همه لحاظش

شما به این بیت شعر فردوسی ایمان بیار:

یکی مرد جنگی به از صد هزار!!!! حالا دست اون صدهزار F22!!!! دست این مرد جنگی کلاش!!!

ویرایش شده در توسط pyaghoubi
  • Upvote 6
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خرمشهر تکاوران دلاور نیروی دریایی رو داشت که با همون تعداد کم چندین روز خرمشهر رو سر پا نگه داشتن

تا اونجا که من میدونم گردان تکاوران دریایی بوشهر اونجا مستقر بودن که البته یکم بی انصافیه بگی یک گردان تکاوران ما جلوی 12 لشکر عراق که به خرمشهر هجوم اوردن رو گرفتن...عمده نفرات داوطلبین بودن که از مردم بومی خرمشهر  بودن و همین عراقو 34 روز نگه داشت.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پ.ن: البته کسی منکر نقش بسیار اساسی تکاوران نمیشه..چون مغز مقاومت اونا بودن

• Downvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بی انصافی اونجایی هست که هیچ اسمی از اونها نمیاد همین الان اگه تو عامه ملت بپرسین هیچ کس نمیدونه که تکاوران ارتش اونجا بودن حتی بعضی ها فکر نمی کردن اصلا ارتش تو عملیاتها حضور داشته در حالیکه تمامی عملیاتهای موفق با حضور هوانیروز توپخانه نیروی هوایی و دریایی ارتش به ثمر رسیده

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بی انصافی اونجایی هست که هیچ اسمی از اونها نمیاد همین الان اگه تو عامه ملت بپرسین هیچ کس نمیدونه که تکاوران ارتش اونجا بودن حتی بعضی ها فکر نمی کردن اصلا ارتش تو عملیاتها حضور داشته در حالیکه تمامی عملیاتهای موفق با حضور هوانیروز توپخانه نیروی هوایی و دریایی ارتش به ثمر رسیده

دوست عزیز  بنده اولا متعجب به اون همه دیس لایک هستم .چون حرف غیر معمولی نزدم.

اما بنده یک عقیده دارم...چیزی به اسم ارتش الان دیگه نیست...همونجور که میدونید عظمت ارتش رو هیچ نیرویی در خاورمیانه نداشت...اما  متاسفانه کار رو ارتشیا میکردن بیانیه و اطلاعیش رو یکی دیگه به اسم خودش میزد.

واقعیت اینه بعد از انقلاب سناریو تضعیف ارتش شروع شد و به جرات میگم اصلی ترین دلیل ضعف ما در امروز همون سناریو بود.

با احترام فراوان به برادران سپاهی اما سپاه به هیچ وجه در قد و قواره ارتش نبود.اما  یه جستجو کنید میبینید ارتش بودجش یک سوم سپاهه..البته بودجه ی علنی سپاه.

به سپاه امتیاز ورود به طرح های بزرگ اقتصادی رو میدن اما به ارتش خیر.

بی پرده بگم..فرماندهان همین ارتش زیاد بی تقصیر نیستند...اصلا تلاشی نکردند که به جایگاه سابق برسند..سپاه از اسلحه های مدرن استفاده میکنه اما ارتش از اسلحه های 40 ساله که جاشون موزه اس...ساخت هوافضای سپاه و نیروی دریاییش بنظر من بزرگ ترین عقب گرد ارتش و تیری بر پیکر ارتش بود.

بنده به هیچ وجه موافق تضعیف سپاه نیستم اما نیروی رسمی ما ارتش هست که باید حداقل دو برابر  بقیه نیرو ها قدرت داشته باشه..کلاه سبز های ایران اگر جزو بهترینان بخاطر غیرت ارتشی بودنشونه نه تجهیزات.

این عقیده ی منه و حتی اگه همه باهاش مخالف باشن برای بنده فرق نداره..عقیده هر شخص قابل احترامه و بنده به عقیده همه شما احترام میذارم و این هم عقیده منه حالا چه خوب چه بد.

===================================================================================================================

پ.ن: درجه های نظامی نباید سیاسی باشه درثانی درجه ها نباید تا یه حد معینی باشه و بالاتر از اون جنبه نمادین

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با توجه به نوع حمایتی اگه ایران!!! سر ماجراهای 2005 اینا از یمنیا حمایت کرد، و اگر ما واقعا اخباری که از کشتار زن و کودکانشون شنیدیم!!!! االانم داریم حمایت میکنیم مثلا!!!

بنظر شخص من موشک چیز عجیب غریبی نیس، که حتما بایستی ایران باشه، اون سمت که دیگه نزدیک شاخ آفریقا!!! دیگه بخاطر معروفیت اصلا لازم نیس چیزی بگم........

بشخصه خیلی خیلی خیلی بعید میدونم کمک ایران بوده باشه......... 

در مورد اسلحه هم یمنی ها با اسلحه بزرگ میشن، چون فلسفه زیدیها اصولا امام قائم بسیف هست، واسه این اصلا با تاکتیک ها جنگی نا آشنا نیستن!!! چون از پیشینه تاریخیشون همیشه جنگجو بودن، حتی اکثر جنگجویان کوفه هم اصالت به قبایل یمنی داشتن.....

اینا امثال بنده نیستن که خون ببینن غش کنن (البته خدایی من ذاتا زخم خون تعریفش تو بدن هرکی ببینم حالم بد میشه!!!) دیگه ایرانیه و روح لطیف........ بیخودم نیس پرچم یمانی هدایت کننده ترین پرچمهاست!!! 

بلاخره حامیان اصلی حکومت مهدوی هم قراره همینا باشن، ما خیلی دست کم میگیریمشون.......

یک سوال میپرسم و با این سوالم احتمالا خودتون از حرف بالا در مورد ساخت موشک توسط انصارلله پشیمون میشید.

پس چرا عربستان توانایی تولید چنین موشک هایی رو با وجود کمک های پاکستان و دانشگاه های غربی ندارد؟؟

======================================================================

پی نوشت: عربستان ثروتمند ترین کشور اعرابه و یمن فقیر ترین..درهای تمام دانشگاه های غرب به روی سعودی ها بازه و بر روی یمنی ها بسته.

حجم بودجه این دو چیزی اونور تر از فاحشه...بعد کدوم مغز متفکری میگه سعودی ها نمیتونن بسازن اما یمنیا میتونن

• Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یک سوال میپرسم و با این سوالم احتمالا خودتون از حرف بالا در مورد ساخت موشک توسط انصارلله پشیمون میشید.

پس چرا عربستان توانایی تولید چنین موشک هایی رو با وجود کمک های پاکستان و دانشگاه های غربی ندارد؟؟

پی نوشت: عربستان ثروتمند ترین کشور اعرابه و یمن فقیر ترین..درهای تمام دانشگاه های غرب به روی سعودی ها بازه و بر روی یمنی ها بسته.

حجم بودجه این دو چیزی اونور تر از فاحشه...بعد کدوم مغز متفکری میگه سعودی ها نمیتونن بسازن اما یمنیا میتونن

دوست عزیز خیلی دارین همین کشور های حاشیه خلیج فارس رو دست کم می گیرید اگر نشون ندادن دلیلی بر نبودش نیست شما فکر می کنید حفاظت اطلاعات رو فقط ایران داره ؟ بقیه انسان ها که رو زمین هستن بدنه شبیه ما هست مغز ندارن ؟  البته اگر جواب این سوال که چرا در جنگ یمن استفاده نکرده موشک هاش رو هم دلایلش ساده هست هواپیما چند برابر یک موشک بمب حمل می کنه و آسمون یمن هم چیزی نیست ازش حفاظت کنه چرا باید موشک هاشون رو استفاده کنن ؟ البته بماند که چند موشک چینی هم چند سال قبل تو یه رژه نشون دادن. من هم دعا می کنم عربستان به فناوری موشکی دست پیدا نکرده باشه ولی دقیقا به همون دلایلی که گفتی من می گم امکان دست پیدا کردن اون ها به این فناوری زیاد هست بهتره یه فکری بحال نیروی نظامی مون بکنیم.

• Upvote 11
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

البته شما احساس نیاز رو دست کم میگیرید.
عربستان نه نیاز شدیدی به چنین سرمایه گذاری میبینه ونه میگذارند چنین احساس نیازی ایجاد شود.
در مقابل یمنی ها احساس نیاز شدیدی و جسارت لازم را دارند و به عقیده من در میان مدت توان ساخت پیدا میکنند.
اخیرا هم سید عبدالملک اعلام کرده که قصد دارند از پهپاد و سیستم دفاع هوایی جدیدی رونمایی کنند.
  • Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزیز خیلی دارین همین کشور های حاشیه خلیج فارس رو دست کم می گیرید اگر نشون ندادن دلیلی بر نبودش نیست شما فکر می کنید حفاظت اطلاعات رو فقط ایران داره ؟ بقیه انسان ها که رو زمین هستن بدنه شبیه ما هست مغز ندارن ؟

در جواب شما دوست عزیز عرض میکنم که عریستان سعودی  وقتی  اعلام کرد تو ساخت مهمات سبک به خودکفایی رسیده انچنان تو بوق و کورنا کرد که با پول نصف رسانه ای دنیا بازتابش کردند..حالا اگه موشکی با برد 1000 کیلومتر میساخت که تاسیسات حساس ایران رو در بر میگرفت به جرائت میگم  به سرعت  رسانه ایش میکرد ..چون این موشکا بازدارندگی دارند. من بارها در بقیه تاپیک ها گفتم عربستان بشدت خطرناکه اما بقیه  یه لبخند تمسخر امیز  تحویل ما دادند....ارتشمون هم باید بگم بسیار ضعیفه و گول   هیکل قدیمشو خوردیم ...فرماندهان ما رو این حساب میکنند که اگه جنگ بشه باز مردم دسته دسته برن خط مقدم و بشن گوشت دم توپ...خیر مردم الان مردم سابق نیستند...انقلاب نکردند که هر 30 سال بفرستنشون قتل گاه...ما گول هیکلمونو داریم میخوریم..این خط ای نشون...باید یه تغییر اساسی کنیم

البته شما احساس نیاز رو دست کم میگیرید.
عربستان نه نیاز شدیدی به چنین سرمایه گذاری میبینه ونه میگذارند چنین احساس نیازی ایجاد شود.
در مقابل یمنی ها احساس نیاز شدیدی و جسارت لازم را دارند و به عقیده من در میان مدت توان ساخت پیدا میکنند.
اخیرا هم سید عبدالملک اعلام کرده که قصد دارند از پهپاد و سیستم دفاع هوایی جدیدی رونمایی کنند.

واقعا تعجب میکنم.

ایران زمان جنگ بشدت نیازمند  موشک بود که بغداد رو بزنه...تمام نیرو های فنی ایرانم تو امریکا با پیشرفته ترین تجهیزات کار میکردن.با این حال تو 8 سال جنگ نتونستیم بسازیم

ما اون زمان نتونستیم موشک بسازیم و یا اسکاد رو مهندسی معکوس کنیم...بعد چطوری اینا که  نیروی متخصص و تجهیزاتم ندارند  تو دوسال  موشک 1000 کیلومتری ساختند؟

• Upvote 6
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

Yemeni resistance air defence, UAV,missile capabilities in progress مقاومت یمن پدافند هوایی، پهپاد

https://www.youtube.com/watch?v=91RQfpKHwS0

مقاومت یمن پدافند هوایی، پهپاد،توان موشکی درحال پیشرفت

عبدالملک الحوثی، رهبر جنبش انصار الله یمن «ریاض» و شهرهای دور عربستان در تیررس موشک‌های یمن است
وی به حمله موشکی نیروهای انقلابی یمن به پایگاه نظامی در نزدیکی شهر ریاض، پایتخت عربستان اشاره کرد و گفت که این شهر و شهرهای دورتر از این نیز در تیررس موشک‌های یمن قرار دارد.
این مقام یمنی به توانایی‌های نیروهای یمن اشاره کرد و بیان داشت که این نیروها قادر به ساخت موشکها و پهپادها هستند. وی تصریح کرد: کار ساخت پهپاد آغاز شده است و مسیر پیشرفت را بخوبی طی میکند و بزودی نتیجه خواهد داد.
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13951122001163
ماجرای «فندک» در سخنرانی رهبر انصارالله چه بود؟
قدام «عبدالملک الحوثی» در سخنرانی روز پنج‌شنبه گذشته که فندکی را به نشانه تهدید علیه نیروهای سعودی در مقابل دوربین نشان داد، واکنش‌هایی را در سایت‌های اجتماعی به دنبال داشت.  برخی‌ها این حرکت رهبر انصارالله را به تمسخر گرفته و آن را نشانه ورشکستگی وی تلقی کردند و گفتند که این کار وی نشان می‌دهد که انصارالله هیچ سلاحی جز «فندک» ندارد و پس از شکست نیروهای انصارالله در نبرد شهر المخا، دیگر هیچ گزینه راهبردی پیش‌روی رهبر این گروه باقی نمانده است.
پایگاه رأی‌الیوم در این باره نوشت که جدی بودن عبدالملک در تمامی سخنرانی‌هایش باعث می‌شود که این حرکت رهبر انصارالله از دایره تمسخر خارج شود زیرا وی در سخنان خود فاش کرد که نیروهای انصارالله موفق شده‌اند بُرد موشک‌های برکان(آتشفشان) را ارتقا دهند به گونه‌ای که برُد این موشک‌ها به ریاض و حتی فراتر از آن می‌رسد.
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13951123001371

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام خدمت همه دوستان گرامی

کسی در خصوص صحت این ادعا خبری دارد ؟

2- طی دو هفته گذشته، آمریکایی‌ها تصمیم گرفتند برای ورود به پرونده یمن و ایجاد مزاحمت علیه انصارالله یک تک عملیاتی را در مناطق تحت تصرف القاعده در یمن به اجرا بگذارند. شواهد و قرائن بیانگر آن است که این عملیات به منظور ایجاد زمینه لازم برای ضربه زدن به جنبش انقلابی انصارالله طراحی و اجرا شده است. آمریکا قصد داشت عملیات علیه انصاری که از مشروعیت بالایی برخوردار است را با روکشی از عملیات علیه ‌القاعده یمن که فاقد مشروعیت در داخل و خارج این کشور است دنبال نماید. چه کسی نمی‌داند که انصارالشریعه (یعنی القاعده یمن)، حزب وهابی اخوانی اصلاح و ارتش متجاوز سعودی که هر روزه به بمباران مناطقی از یمن مبادرت می‌ورزد، در طول دو سال گذشته مشترکاً مورد حمایت آمریکا و انگلیس بوده‌اند؟
به هر روی آمریکا عملیات نظامی خود را با بهره‌گیری از چندین هواپیما و هلی‌کوپتر پیشرفته از فرودگاه نظامی جیبوتی شروع کرد. بخشی از این نفرات و تجهیزات به عدن وارد و برای عملیات علیه انصارالشریعه آماده می‌شدند. گفته می‌شود آمریکایی‌ها در این عملیات از هواپیماهای عمودپرواز و هلی‌کوپترهای پیشرفته آپاچی استفاده و نزدیک به یک گردان نیروی رزمی را آماده عملیات کرده بودند. اما به محض شروع عملیات، یکی از ناوهای آن که چندین هلی‌کوپتر را روی عرشه خود داشته مورد حمله قرار گرفته و تعدادی از هلی‌کوپترهای آن قبل از پرواز به قعر اقیانوس هند می‌روند و یک هواپیمای آن دچار سانحه شده است به گونه‌ای که فرماندهی این نیروها که از این دو رخداد بشدت وحشت‌زده شده بود، هواپیمای سانحه دیده را بمباران کرده و زمان توقف عملیات را صادر می‌کند! سرفرماندهی نظامی آمریکا در منطقه در این عملیات -حسب اعتراف رسمی خودشان- ده نفر از نیروهای خود را از دست می‌دهد و دهها نفر از نیروهای آن نیز مجروح می‌شوند. این اولین عملیات نظامی در خارج از مرزهای آمریکا پس از روی کارآمدن رهبران جدید است که با این شکست مفتضحانه -که بی‌شباهت با شکست عملیات آنان در صحرای طبس در دوره ریاست جمهوری کارتر نیست- مواجه شده است. این عملیات و نتایج سخت آن بار دیگر به آمریکایی‌ها یادآور شد که در این منطقه شانسی برای موفقیت ندارند.

لینک :http://kayhan.ir/fa/news/97853

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم