امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

واقا جلا خالق پدر ملت این روسای دغل باز دراوردن تازه تعجب هم میکنند اصلا بنظرم ما اگه قرارباشه با روس جماعت هر قراردادی ببندیم باید از همون اول شکایتمون رو اماده کنیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين طبيعي هست كه روسيه و آمريكا از دادن تسليحاتشون نفوذ سياسي طلب كنند . و صد البته كه آمريكايي ها بيشتر منافع سياسي آينده گرا رو مد نظر دارند و روسهاي گدا منافع اقتصادي و در مرحله بعد سياسي زودگذر ..
به همين منوال نوع و كيفيت محصولات صادراتيشون هم متفاوت هست !..

البته شكايت ايران هم به نظرم چيزي رو حل نميكنه ! ايران رو روسيه هر دو بازنده اين ميدان هستند و برنده اصلي آمريكا و غرب ! ...

اس 300 فقط يك اسم هست و چيز ارزش داري ديگر نيست ... نكته جالب اينكه ايران مداليته روسها رو نپذيرفته ! و ضمن شكايت از روسيه طرحي رو مشابه اون به غرب داده براي حل برنامه هسته اي ! ..

حالا نميدونم چرا روسها به اين فكر نميكنند كه ممكنه در آينده توي ايران تغييراتي بوجود بيادو ايران به دشمني سابقش با روسهايي كه بيشترين ضربه رو در عمل به ايران زدن برگرده ! ... حداقل اين اس 300 يه نمونه بسيار كوچكش ..

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اين طبيعي هست كه روسيه و آمريكا از دادن تسليحاتشون نفوذ سياسي طلب كنند . و صد البته كه آمريكايي ها بيشتر منافع سياسي آينده گرا رو مد نظر دارند و روسهاي گدا منافع اقتصادي و در مرحله بعد سياسي زودگذر ..
به همين منوال نوع و كيفيت محصولات صادراتيشون هم متفاوت هست !..

البته شكايت ايران هم به نظرم چيزي رو حل نميكنه ! ايران رو روسيه هر دو بازنده اين ميدان هستند و برنده اصلي آمريكا و غرب ! ...

اس 300 فقط يك اسم هست و چيز ارزش داري ديگر نيست ... نكته جالب اينكه ايران مداليته روسها رو نپذيرفته ! و ضمن شكايت از روسيه طرحي رو مشابه اون به غرب داده براي حل برنامه هسته اي ! ..

حالا نميدونم چرا روسها به اين فكر نميكنند كه ممكنه در آينده توي ايران تغييراتي بوجود بيادو ايران به دشمني سابقش با روسهايي كه بيشترين ضربه رو در عمل به ايران زدن برگرده ! ... حداقل اين اس 300 يه نمونه بسيار كوچكش ..[/quote]
با سلام خدمت همه دوستان گرامي
به نظر من شكايت بايد انجام شود تا شاپبه بي خيالي مسپولين در قبال منافع ملي پيش نيايد . ممكن است خيلي جاها امكانات و ظرفيت انجام خيلي كارها را نداشته باشيم اما آنجايي كه مي توانيم بايد از حق خود دفاع كنيم و اقدام حقوقي در زمينه اين قرارداد حداقل كاري است كه مي توان انجام داد و اين ربطي به بحثهاي سياسي ندارد . روسها هم مي دانند كه عاقبت بايد به تعهدات خود عمل كنند نظير آنچه در مورد نيروگاه بوشهر انجام مي دهند . جايي خواندم روسيه با هند هم قرارداد هسته اي بسته اما هندي ها نهايي كردن آن را منوط به ديدن نتيجه عملكرد روسها در نيرو گاه بوشهر و اطمينان از كيفيت كار روسها كرده اند . در خصوص اين قضيه هم شايد مثل قضيه پول تانكهايي كه از انگليس طلب داشتيم شود كه تازه بعد از حدود سي سال به نتيجه رسيد . خود پول و هزينه به جاي خود پيگيري و مطالبه حق هم به جاي خود . مسپله اعتبار و استقلال يك كشور است كه بايد نشان دهد در مقابل ناديده گرفتن حقوقش كوتاه نمي آيد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

TAHA-SH جان. ببخشید که انقدر حرف میزنم.

مسئولین خودشون میگن برد "سامانه". نه برد موشک. برد سامانه برد راداراشه. نه برد موشک. اینو زمانی فهمیدم که خبر از رادار های جدید ایرانی دادن و اعلام کردن برد رادار های مرصاد دوبرابر شده. دقت کنین برد موشک شلمچه 40 کیلومتر اعلام شد.

یک دور دیگه هم میگم. موشک شاهین یا شلمچه صرفا به خاطر اندازه شونم که شده نمیتونن 80 کیلومتر برد داشته باشن.

Aspahbod جان دوست عزیز یه دور دیگه نوشته های من رو ببین- خصوصا آخریش رو اینو میگم:

سامانه مرصاد با موشك شاهين قابليت كشف، رهگيري و انهدام هرگونه هدف پرنده را در ارتفاع هفتاد تا صد و پنجاه كيلومتري داراست

ببین داره میگه کشف و انهدام از 70 تا 150 کیلومتر- خوب این یعنی برد موشک باید تو این محدوده باشه تا انهدام صورت بگیره - من اطلاع موثق دارم که سوخت جامد موشکهای ما با فرمول محرمانه باعث برد بیشتر موشکها شده - نمونه اش هم تو موشک نور بوده که تونستن برد 100 کیلومتری رو به 170 کیلومتر برسونن- البته تمهیدات دیگه ای غیر از تغییر سوخت هم به کار رفته مثل کوچکتر کردن فضای تجهیزات قدیمیو بزرگترکردن قسمت سوخت- یه نظری به اطلاعات دوستمون رضا هم که دادن بندازید میبینید تو بهبود های چند سال اخیر موشکهای روسی ابعاد بدنه تغییر نکرده اما موشک بردش زیاد شده - تو موشک آمرام هم با همون ابعاد موشک در ورژن d به 180 کیلومتر رسیده
اصولا برد نهایی و مفید یک موشک محرمانه است و نهایتا از روی اطلاعات ضمنی میشه بهش رسید
توی عکس موشک هاگ (شاهین) تو رژه فروردین یه برامدگی توی نازل ته موشک هست که میتونه سوخت جامد اولیه باشه (مثل آر37) توی اون موشک همین زائده 100 کیلومتر برد موشک رو افزایش داده
ضمنا اصلا از صحبت با شما ناراحت نمیشم هرچه میخواهد دل تنگت بگو و غم مخور- خوشحال میشم بحث کنیم

Skyhawk جان با شما کاملا موافقم

سلام
دوست عزیز قضیه موشکی مثل نور کلا متفاوت هست نور یک کروز با موتور جت هست که در صورت افزایش محفظه سوخت میشه برد اون را افزایش داد ( کاری که با قادر کردند ) و البته برای امرام دی هم برد 72 کیلومتر ذکر شده که به احتمال بسیار زیاد در عمل کمتر از این مقدار هست . البته احتمال داره برد شلمچه بیشتر شده باشه ... ولی نه در این حد ..

جهتاطلاع شما
aim-120-amraam.gif

منبع :http://hawks.indians.ru/weapons.shtml

درزمینه افزایش برد موشک با افزایش محفظه سوخت یا ترکیب سوخت تو حالت جامد هم ممکنه- اکثر موشکهای جدید الان با حفظ بدنه بردشون زیاد شده- درباره شاهین هم قول خود مسئولین که آوردم بهترین گواهه
موفق باشید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگه سوخت و موتور جدیدی بکار ببرن چی ؟

موضوع دقیقا همینه. اگه قراره موتور جدید تولید بشه دیگه روی هاوک سوار نمیشه. میره رو یه بدنه ی جدید تر که حداقل به خاطر بالک هاش انقدر مقاومت هوا نداشته باشه. به علاوه چین با اون همه پشتوانه نتونست موتور اس 300 رو عینا کپی کنه و برد موشک های چینی حدود 70 درصد کمتر از نمونه های روسیه. یعنی ما تکنولوژی سوخت جامدمون از چین هم پیشرفته تره و خودمون هم نمیدونستیم؟ روس ها 50 ساله که دارن موشک سوخت جامد میسازن. ما که 25 سال بیشتر سابقه نداریم و از نظر ورود مواد موشد نیاز مشکل داریم چه طور قراره این کارو انجام بدیم؟
به علاوه، ما که قرار نیست موشک شاهین با برد 100 کیلومتری بسازیم که قیمتش 5 برابر هواپیمایی هست که این موشک قراره بره دنبالش. مطمئن باشین همین الان موادی هستند که سوختنشون فوقالعاده قوی تر از سوختن سوخت موشک های ما هست. ولی آیا هزینه ای که این سوخت داره میصرفه که باهاش بریم موشک بسازیم؟
یه مثال میزنم: فرض کنید بتونیم با طلا یه سوخت موشکی بسازیم که انقدر قدرت داشته باشه کاتیوشا رو تا اسرائیل ببره . اما آیا ما میتونیم انقدر برای یه موشک با سوخت طلا هزینه کنیم؟

مسئولین خودشون میگن برد "سامانه". نه برد موشک. برد سامانه برد راداراشه. نه برد موشک. اینو زمانی فهمیدم که خبر از رادار های جدید ایرانی دادن و اعلام کردن برد رادار های مرصاد دوبرابر شده. دقت کنین برد موشک شلمچه 40 کیلومتر اعلام شد.

یک دور دیگه هم میگم. موشک شاهین یا شلمچه صرفا به خاطر اندازه شونم که شده نمیتونن 80 کیلومتر برد داشته باشن.

Aspahbod جان دوست عزیز یه دور دیگه نوشته های من رو ببین- خصوصا آخریش رو اینو میگم:

سامانه مرصاد با موشك شاهين قابليت كشف، رهگيري و انهدام هرگونه هدف پرنده را در ارتفاع هفتاد تا صد و پنجاه كيلومتري داراست

ببین داره میگه کشف و انهدام از 70 تا 150 کیلومتر- خوب این یعنی برد موشک باید تو این محدوده باشه تا انهدام صورت بگیره - من اطلاع موثق دارم که سوخت جامد موشکهای ما با فرمول محرمانه باعث برد بیشتر موشکها شده - نمونه اش هم تو موشک نور بوده که تونستن برد 100 کیلومتری رو به 170 کیلومتر برسونن- البته تمهیدات دیگه ای غیر از تغییر سوخت هم به کار رفته مثل کوچکتر کردن فضای تجهیزات قدیمیو بزرگترکردن قسمت سوخت- یه نظری به اطلاعات دوستمون رضا هم که دادن بندازید میبینید تو بهبود های چند سال اخیر موشکهای روسی ابعاد بدنه تغییر نکرده اما موشک بردش زیاد شده - تو موشک آمرام هم با همون ابعاد موشک در ورژن d به 180 کیلومتر رسیده
اصولا برد نهایی و مفید یک موشک محرمانه است و نهایتا از روی اطلاعات ضمنی میشه بهش رسید
توی عکس موشک هاگ (شاهین) تو رژه فروردین یه برامدگی توی نازل ته موشک هست که میتونه سوخت جامد اولیه باشه (مثل آر37) توی اون موشک همین زائده 100 کیلومتر برد موشک رو افزایش داده
ضمنا اصلا از صحبت با شما ناراحت نمیشم هرچه میخواهد دل تنگت بگو و غم مخور- خوشحال میشم بحث کنیم

دوست عزیز. موشک شاهین اگه 150-70 کیلومتر ارتفاع عملیاتیش باشه رسما دیگه یه ماهواره بره! فکر کنم حتی اگه از اصطکاک و مقاومت هوا هم صرف نظر کنیم و بازده موتور موشک رو هم صد در صد در نظر بگیریم بازم موشکی مثل شاهین نتونه به این ارتفاع برسه. اتفاقا این یکی موضوعاتیه که به نظرم انهدام رو برای جنبه های تبلیغاتی اضافه کردن. احتمالا قدرت کشف رادار ها همون 150 کیلومتر (ارتفاع) هست.
راستی یه موضوعی. من که بیشتر تحقیق کردم دیدم مقاومت هوا هر چی سرعت میره بالاتر بیشتر میشه. ولی به یه روش هردمبیل. به طوری که تا یه سرعتی با توان 1 سرعت رابطه ی مستقیم داره، تا یه سرعت دیگه با توان 2 سرعت، تا یکی دیگه با توان 3 و الی آخر. شاید این هم یکی از دلایل افزایش برد در صورت کم کردن سوخترسانی به موتور باشه. به طوری که انرژی هدر رفته به خاطر مقاومت هوا کمتر میشه.
در مورد موشک های روسی هم توضیح دادم. اما جریان آمرام، میدونید سرعت آمرامی که بردش 72 کیلومتره (بله. 72 کیلومتر. نه 180!) کمتر از سرعت آمرام عادی هست؟ احتمالا از روشی که گفتم همراه با بهینه سازی های دیگه روی این موشک انجام شده تا به این برد رسیده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگه سوخت و موتور جدیدی بکار ببرن چی ؟

موضوع دقیقا همینه. اگه قراره موتور جدید تولید بشه دیگه روی هاوک سوار نمیشه. میره رو یه بدنه ی جدید تر که حداقل به خاطر بالک هاش انقدر مقاومت هوا نداشته باشه. به علاوه چین با اون همه پشتوانه نتونست موتور اس 300 رو عینا کپی کنه و برد موشک های چینی حدود 70 درصد کمتر از نمونه های روسیه. یعنی ما تکنولوژی سوخت جامدمون از چین هم پیشرفته تره و خودمون هم نمیدونستیم؟ روس ها 50 ساله که دارن موشک سوخت جامد میسازن. ما که 25 سال بیشتر سابقه نداریم و از نظر ورود مواد موشد نیاز مشکل داریم چه طور قراره این کارو انجام بدیم؟
به علاوه، ما که قرار نیست موشک شاهین با برد 100 کیلومتری بسازیم که قیمتش 5 برابر هواپیمایی هست که این موشک قراره بره دنبالش. مطمئن باشین همین الان موادی هستند که سوختنشون فوقالعاده قوی تر از سوختن سوخت موشک های ما هست. ولی آیا هزینه ای که این سوخت داره میصرفه که باهاش بریم موشک بسازیم؟
یه مثال میزنم: فرض کنید بتونیم با طلا یه سوخت موشکی بسازیم که انقدر قدرت داشته باشه کاتیوشا رو تا اسرائیل ببره . اما آیا ما میتونیم انقدر برای یه موشک با سوخت طلا هزینه کنیم؟

دوست عزیز. موشک شاهین اگه 150-70 کیلومتر ارتفاع عملیاتیش باشه رسما دیگه یه ماهواره بره! فکر کنم حتی اگه از اصطکاک و مقاومت هوا هم صرف نظر کنیم و بازده موتور موشک رو هم صد در صد در نظر بگیریم بازم موشکی مثل شاهین نتونه به این ارتفاع برسه. اتفاقا این یکی موضوعاتیه که به نظرم انهدام رو برای جنبه های تبلیغاتی اضافه کردن. احتمالا قدرت کشف رادار ها همون 150 کیلومتر (ارتفاع) هست.
راستی یه موضوعی. من که بیشتر تحقیق کردم دیدم مقاومت هوا هر چی سرعت میره بالاتر بیشتر میشه. ولی به یه روش هردمبیل. به طوری که تا یه سرعتی با توان 1 سرعت رابطه ی مستقیم داره، تا یه سرعت دیگه با توان 2 سرعت، تا یکی دیگه با توان 3 و الی آخر. شاید این هم یکی از دلایل افزایش برد در صورت کم کردن سوخترسانی به موتور باشه. به طوری که انرژی هدر رفته به خاطر مقاومت هوا کمتر میشه.
در مورد موشک های روسی هم توضیح دادم. اما جریان آمرام، میدونید سرعت آمرامی که بردش 72 کیلومتره (بله. 72 کیلومتر. نه 180!) کمتر از سرعت آمرام عادی هست؟ احتمالا از روشی که گفتم همراه با بهینه سازی های دیگه روی این موشک انجام شده تا به این برد رسیده.

ببین دوست عزیزم چین هم برای خودش سیاستی داره و وقتی یک موشک S300PMU1 با برد 150 کیلومتر روسی رو کپی کرده و برای فروش گذاشته -نمونه فروشی اون 120 کیلومتر برد داره و این رو عمدا اینجوری میده نه اینکه نتونه -در باره صحبت اون سردار هم بحث اشتباها ارتفاع اومده همون برد درگیری 70 تا 150 کیلومتره که یکم خوب توضیح نداده- بهر حال الان امکان نفی و اثبات این موضوع از نظر فنی برای ما وجود نداره و فقط میدونیم که بهبودهائی انجام شده که موشک -40 -30-سال پیش بهبود برد پیدا کرده و اگه میگندوبرابر شده با پیشرفتهای ما در بحث سوخت جامد کاملا محتمله
توبحث طراحی موشک ما هنوز باید کار کنیم اینه که فعلا داریم بهبود میدیم - موفق باشید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
AMRAAM= Advanced Medium-Range Air-to-Air Missile

Operational
range AIM-120A 50–70 kilometres (31–43 mi)[1]

AIM-120C 48 kilometres (30 mi)[2] AIM-120D 72 kilometres (45 mi)[3]

http://en.wikipedia.org/wiki/AIM-120_AMRAAM#cite_note-2
شاید سایت مورد نظر aim 120 را با aim 54 اشتباه گرفته ...!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote]اگه سوخت و موتور جدیدی بکار ببرن چی ؟ [/quote]

[quote][quote]TAHA-SH جان. ببخشید که انقدر حرف میزنم.

یک دور دیگه هم میگم. موشک شاهین یا شلمچه صرفا به خاطر اندازه شونم که شده نمیتونن 80 کیلومتر برد داشته باشن.[/quote]

[color=red]سامانه مرصاد با موشك شاهين قابليت كشف، رهگيري و انهدام هرگونه هدف پرنده را در ارتفاع هفتاد تا صد و پنجاه كيلومتري داراست[/color]

ببین داره میگه کشف و انهدام از [b]70 تا 150 کیلومتر-[/b] خوب این یعنی برد موشک باید تو این محدوده باشه تا انهدام صورت بگیره - من اطلاع موثق دارم که سوخت جامد موشکهای ما با فرمول محرمانه باعث برد بیشتر موشکها شده - نمونه اش هم تو موشک نور بوده که تونستن برد 100 کیلومتری رو به 170 کیلومتر برسونن- البته تمهیدات دیگه ای غیر از تغییر سوخت هم به کار رفته مثل کوچکتر کردن فضای تجهیزات قدیمیو بزرگترکردن قسمت سوخت- یه نظری به اطلاعات دوستمون رضا هم که دادن بندازید میبینید تو بهبود های چند سال اخیر موشکهای روسی ابعاد بدنه تغییر نکرده اما موشک بردش زیاد شده - تو موشک آمرام هم با همون ابعاد موشک در ورژن d به 180 کیلومتر رسیده

reza2740 جان با شما کاملا موافقم[/quote]

در مورد موشک های روسی هم توضیح دادم. اما جریان آمرام، میدونید سرعت آمرامی که بردش 72 کیلومتره (بله. 72 کیلومتر. نه 180!) کمتر از سرعت آمرام عادی هست؟ احتمالا از روشی که گفتم همراه با بهینه سازی های دیگه روی این موشک انجام شده تا به این برد رسیده.[/quote]

ببین دوست عزیزم چین هم برای خودش سیاستی داره و وقتی یک موشک S300PMU1 با برد 150 کیلومتر روسی رو کپی کرده و برای فروش گذاشته -نمونه فروشی اون 120 کیلومتر برد داره و این رو عمدا اینجوری میده نه اینکه نتونه -در باره صحبت اون سردار هم بحث اشتباها ارتفاع اومده همون برد درگیری 70 تا 150 کیلومتره که یکم خوب توضیح نداده- بهر حال الان امکان نفی و اثبات این موضوع از نظر فنی برای ما وجود نداره و فقط میدونیم که بهبودهائی انجام شده که موشک -40 -30-سال پیش بهبود برد پیدا کرده و اگه میگندوبرابر شده با پیشرفتهای ما در بحث سوخت جامد کاملا محتمله
توبحث طراحی موشک ما هنوز باید کار کنیم اینه که فعلا داریم بهبود میدیم - موفق باشید[/quote]

چین تا به حال اچ کیو 9 رو به کسی نداده که بخواد تو مدل صادراتیش این طور باشه. به علاوه این کشور بعد از این که دید نمیتونه موتور رو کپی کنه دست به دامن روسیه شد تا بهش تو ساخت موتور کمک کنه. روس ها هم که مثل همیشه کم کاری کردن و با وجود این که برد موشک بیشتر شد ولی به پای برد اس 300 نرسید (شد حدود همون 70 درصد برد سامانه ی اصلی). به علاوه چین تا به حال نتونسته پی ام یو 1 رو کپی کنه. اچ کیو 9 بر پایه ی اس 300 وی هست. چینیا بیشتر در زمینه ی الکترونیک موشکشون کار کردن و معتقدن اچ کیو 9 در زمینه ی الکترونیک از اس 300 پیشرفته تره.
به علاوه من امروز تازه فهمیدم که اس 300 های جدید دو مرحله ایه! و مرحله ی اولش 700 میلیمتر قطر داره! توی ویکیپدیا این قسمت نوشته نشده.

بعدشم من میگم مسئولین نمیگن برد موشک دو برابر شده. میگن برد سامانه دو برابر شده. یعنی برد رادار های مرصاد. نه موشک! تنها پیشرفت درست و حسابی ما در زمینه ی سوخت جامد موشک سجیل بوده که اون هم مطمئن باشید به اندازه ی کافی گرون هست و کسی اجازه نداره مواد مورد نیاز برای ساختش رو به ایران بده. برای نمونه آلیاژ های تنگستن، گرافیت با کیفیت بالا و .... بقیه ی پیشرفت ما در زمینه ی سوخت جامد همون افزایش قطر موشک نازعات بوده و در سال های اخیر، افزایش برد موشک فاتح 110 با کم کردن سرعتش! سرعت هاوک به اندازه ی کافی کم هست و اگه از اینم کمتر بشه دیگه نمیشه باهاش جت جنگنده زد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اره شکایت که باید انجام بشه و شکی روش نیست ولی متاسفانه قبل شکایت باید فکر اینروزا رو میکردند همون روزایی که میگفتند تحریم فلان و بهمان

اینم نه تقصیر حکومت بلکه بیشتر دولت وقت هست که نتونست مثل زمان خاتمی با پنبه سر ببره

الان نفر به نفر وزارت دفاع و ... رو تحریم کردند دیگه ببین چی به چیه !
این شکایت ما هم راه به جایی نمیبره چرا که جز تسلیحات ممنوعه برای ایران هست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ما این سامانه رو چند سال پیش با کلی زحمت بصورت پنهانی داشتیم می گرفتیم که اقای ا. ک نماینده مجلس و نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس نتونست جلو دهنشو بگیره و قبل از دریافت موشک خبر رو به خبرنگارها رسوند و به سرعت پخش شد و باعث اعتراض شدید اسرائیل و آمریکا شد که اون موقع وزارت خارجه و وزارت دفاع به ایشون اعتراض کردند- تو همون مرحله هم همین چند تا رادار رو گرفته بودیم و داشتیم آروم آروم مسئله رو حل میکردیم که این شخص نادانسته چنان ضربه ای به کمر نظام زد که هنوز راست نشده
چقدر بده که به این راحتی یک نماینده کل امنیت ملت رو به خطر بندازه و حالا هم سر کار باشه انگار که هیچی ما ها هم همش حرص بخوریم که چرا یه سیستم بدرد بخور نداریم- تازه قرار بود ونزوئلا بگیره به ما بده که اونم خرابش کردند- کلا قید این سیستم رو بزنید من از اولین باری که اسم و مشخصاتشو شنیدم تا حالا که بالغ بر چندین ساله هر موقع خبرشو شنیدم به بی کفایتی مسئولین در نگرفتن به موقع اون آه کشیدم و به روسیه خائن لعنت فرستادم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote] افزایش برد موشک فاتح 110 با کم کردن سرعتش! [/quote]

باز هم حرف های غیر منظقی و بدون منبع.
میشه بپرسم منبع شما برای این حرف چیه؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان بنظرم این بحث سامانه دوربرد اخرش به هیچ جا میرسه
بابا تا وقتی که خود سامانه عینا رونمایی نشه بهترین کارشناس دنیا هم تو توصیف قابلیتهاش عاجزه چه برسه به ما((اول خودم :mrgreen: ))
حالا شما هی بیا جدل کنن که بردش چقدره ارتفاعش چقدره نمیدونم بهتر از اس 300 چینیه یا مثل اس300 روسی نه بابا اصلا اس500 ویا از این دست صحبتها
بیام از امروز قول بدیم تا روزی که رونمایی نشده کمتر صحبتش رو کنیم چون ولا تا شخصا نبینیمش فایده نداره فقط جنگ اعصابه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط FLANKER
      http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385294.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385295.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385335.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385333.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385300.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385309.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385302.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385304.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385306.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385307.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385334.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385336.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385337.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385338.jpg
    • توسط GHIAM
      با استفاده از طول استند موشک فاتح، تونستم ابعاد موشک فتح را به دست بیاورم. موشک فتح دارای طول 6.5 متر و قطر 40 سانتیمتر است. این موشک نسبت به فاتح110 حدودا 2.30متر کوتاهتر و 20 سانتیمتر قطر کمتری دارد.  
      هیچ گونه اطلاعاتی از جنس موتور و جنس بدنه موشک وجود ندارد. اما احتمالا فتح موشکی با وزن 800-900 کیلوگرم، برد  200 - 300 کیلومتر و سرجنگی 150-200 کیلوگرمی باشد. به نظر میر‌سد سپاه قرار است این موشک را جایگزین نسخه های اولیه فاتح 110 کند. هرچند سرجنگی سبکتری نسبت به فاتح دارد برای زدن اهداف نرم از جمله زیرساخت‌های نفتی، مراکز صنعتی، اهداف غیرمقاوم نظامی و ... بسیار موثر است. 
      با توجه به ابعاد و وزن موشک فتح، می‌توان 4 تیره از این موشک را مانند فجر 5 از روی حامل IVECO پرتاب کرد.  

• توسط mehdipersian
      شناور شهید باقری به بالگرد، موشک و پهپاد مجهز خواهد شد 
      فرمانده نیروی دریایی سپاه:

شناور شهید باقری که در آینده ساخت آن به اتمام می‌رسد، علاوه بر داشتن یک ناوگروه در داخل خود، باند پرواز هم دارد که پهپاد می‌تواند از روی آن حرکت کرده و به پرواز درآید و در بازگشت هم می‌تواند بر روی آن بنشیند.
      شناور شهید باقری با ۲۴۰ متر طول و ۲۱ متر ارتفاع، مجهز به بالگرد، موشک و پهپاد است.
      این شناور به گونه‌ای در حال ساخت است که از روی عرشه آن حدود ۶۰ پهپاد می‌تواند پرواز کند و بنشیند.
      وستانیوز

• توسط mehdipersian
      مرداد گذشته، یک ماهواره سنجش از دور ساخت روسیه برای ایران از پایگاه فضایی بایکونور پرتاب شد و انتظار می‌رود سه ماهواره دیگر نیز در سال‌های آینده به فضا پرتاب شوند. همچنین شواهد قانع‌کننده‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد یک شرکت روسی در حال ساخت یک ماهواره ارتباطی برای ایران است که در سال 2024 در مدار زمین ثابت قرار می‌گیرد.

ماهواره ی خیام:

مرداد 1394، ایران با دو شرکت روسی در مورد پرتاب ماهواره سنجش از دور ساخت روسیه که توسط ایران اداره می شود، به توافق اولیه دست یافت. ماهواره ایرانی در 18 مرداد 1401 به وسیله ی شرکت روس کاسموس به فضا پرتاب شد. 

مشخصات فنی ماهواره:

مشخصات فنی ماهواره توسط روسیه و ایران اعلام نشده است ولی می توان از یک حق اختراع منتشر شده توسط شرکت NPK Barl در مرداد 1401 اطلاعات جدیدی بدست آورد. این طرح یک ماهواره سنجش از دور با وضوح بالا را توصیف می کند که دقیقاً شبیه خیام است. دارای یک گذرگاه شش ضلعی و چهار پنل خورشیدی است که با زاویه 45 درجه نسبت به محور طولی ماهواره به سمت پایین امتداد دارند. 

محموله یک تلسکوپ کورش(Korsch) با پنج عنصر نوری است. تلسکوپ کورش یک تلسکوپ آناستیگمات سه آینه ای فشرده است که میدان دید وسیعی را ارائه می دهد. این تلسکوپ تصویربرداری را در یک کانال پانکروماتیک و چهار کانال چند طیفی (نزدیک مادون قرمز، قرمز، سبز و آبی) ارائه می دهد. سه پیکربندی ممکن برای تلسکوپ ارائه شده است که همگی با نسبت کانونی f/11.53 (نسبت کانونی تقسیم فاصله کانونی بر دیافراگم است)میباشند. مقادیر سه پیکربندی عبارتند از:

دهانه / فاصله کانونی
      0.535 متر6.17 متر
      0.75 متر8.65 متر
      1.1 متر12.68 متر

در اولین پیکربندی که در شکل زیر نشان داده شده است، وزن تلسکوپ 125 کیلوگرم و طول آن 1.8 متر است.

دو پیکربندی دیگر منجر به گذرگاه طولانی‌تر می‌شود، اما نیازی به تغییر در جعبه‌های الکترونیکی محموله و آرایه‌های پیکسل CCD ایجاد نمیکند. این تلسکوپ از یک آرایه کانونی کروی و نه مسطح برای کمک به جلوگیری از لکه دار شدن تصاویر استفاده می کند. یک آرایه اسکن الکترونیکی داده‌ها را در باند X با سرعت‌های 480 مگابیت تا 1.5 گیگابیت بر ثانیه به زمین ارسال می‌کند (نرخ بالاتری نسبت به گزارش NPK Barl در فوریه 2021 ).

سازنده محموله نوری مشخص نیست، اما برخلاف تخصص این شرکت در سیستم های زمینی می تواند خود NPK Barl باشد. طی نمایشگاهی در سال 2019، این شرکت تلسکوپ سنجش از دور را به نمایش گذاشت که انتظار می‌رفت ظرف دو سال آینده به فضا پرواز کند. گزارش شده است که وزن آن تنها 46 کیلوگرم است و همچنین کوچکتر از نمونه ثبت اختراع به نظر می رسد، اما تنها ماهواره میزبان ممکنی که در حال حاضر برای آن قابل شناسایی است، خیام است. احتمالاً تنها یک بخش از تلسکوپ به نمایش گذاشته شده است. 

در یکی از نقشه‌های همراه با حق ثبت اختراع(پتنت) ، ماهواره در بالای طبقه فرگات در داخل محفظه محموله موشک سایوز-2-1a قرار دارد (که نشان می‌دهد پرتاب اولیه به وسیله ی این ماهواره بر به جای سایوز-2-1b سنگین تر بود).

اگرچه پتنت‌ها به ندرت به پروژه‌هایی اشاره می‌کنند که به آن‌ها مربوط می‌شود، اما در اینجا ماهواره در واقع متعلق به پروژه 505 نشان داده شده است. همانطور که در نقاشی زیر مشاهده می‌شود، ماهواره‌ها به اندازه‌ای کوچک هستند که سه عدد از آنها در داخل دماغه قرار گیرند.

کاربرد خیام:

به طور رسمی، خیام تنها کاربردهای غیرنظامی در زمینه هایی مانند کشاورزی، مدیریت منابع طبیعی و نظارت بر محیط زیست خواهد داشت. مدت کوتاهی پس از پرتاب، رئیس سازمان فضایی ایران مدعی شد خیام به دلیل اندازه کوچکش نمی تواند به عنوان یک ماهواره جاسوسی استفاده شود. با این حال، وضوح زمینی گزارش شده آن (0.73 متر) برای انجام کارهای شناسایی ارزشمند کافی است. 

مرکز کنترل ماموریت خیام:

به گزارش اخبار ایران، مرکز کنترل ماموریت خیام در مرکز فضایی ماهدشت که تقریباً در 60 کیلومتری غرب تهران و نرسیده به شهر کرج قرار دارد. این مرکز در اوایل دهه 1970 برای دریافت اطلاعات از ماهواره های سنجش از دور خارجی تأسیس شد که اولین آنها ماهواره های لندست ایالات متحده بود. همانطور که در تصاویر Google Earth مشاهده می شود، ساخت یک ساختمان جدید در این سایت حدود آوریل 2020 آغاز شد و اکنون کامل شده است. احتمالاً در گزارش تلویزیون ایران که پس از پرتاب خیام از مرکز کنترل مأموریت پخش شد، دو آنتن سهموی در شمال شرقی ساختمان جدید دیده می‌شود.

همکاری های روسی/ایرانی بعدی:

خیام پیش بینی می شود حداقل پنج سال فعالیت داشته باشد و قرار است در سال های آینده ماهواره های بیشتری نیز به آن ملحق شوند. پس از پرتاب، حسن سالاریه اعلام کرد که ایران سه ماهواره دیگر از همین نوع را سفارش داده است و افزود: اولین ماهواره در مجموع 40 میلیون دلار هزینه داشته است.

به نظر می رسد که همکاری فضایی بین روسیه و ایران اکنون فراتر از حوزه سنجش از دور است. در هفته‌های اخیر شواهدی به دست آمده است که روسیه در حال ساخت یک ماهواره ارتباطی زمین‌ایستا برای ایران با نام اکواتور (به روسی به معنای «استوا») است. این نام برای اولین بار در سال 2020 در بیوگرافی مختصری از متخصص ISS Reshetnev، تولید کننده پیشرو روسیه در ماهواره های ارتباطی مستقر در نزدیکی کراسنویارسک در سیبری ظاهر شد. در کنار آن بسیاری دیگر از پروژه ها نیز به آن اشاره شد که این شخص در آن مشارکت داشته است و جزئیات بیشتری ارائه نشده است.

ایران در نهایت قصد دارد ماهواره‌های ارتباطی زمین‌ایستا را با استفاده از پرتاب‌کننده‌های بومی پرتاب کند، اما به‌نظر نمی‌رسد ماهواره‌هایی که در آینده قابل پیش‌بینی به فضا پرتاب می‌شوند، قادر به قرار دادن محموله با این ویژگی در این نوع مدار باشند. بنابراین، این کشور احتمالاً برای پر کردن جای خالی باقیمانده نیز به روسیه متکی خواهد بود. اگر معامله‌های دیگری در این زمینه هنوز وجود داشته باشد، پشت درهای بسته انجام شده است. 

https://www.thespacereview.com/article/4475/1

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.