امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote name='k98' timestamp='1359726326' post='296960']
معنی لغت قاهر:
شکننده کامها. (مهذب الاسماء).چیره . غالب . مقهورکننده . (مهذب الاسماء):
قوی کننده دین محمد مختار
313 هم برگرفته از یاران اخر الزمان حضرتش
[/quote]

پس خدا کنه جنگنده ای که قرار رونمایی بشه مثل اسمش با مسما و قشنگ باشه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][color=#000000][b]اين جنگنده يک جنگنده فوق‌پيشرفته است[/b][/color][/font][/size]
[/quote]

از واژه فوق پيشرفته کاملا معلوم هست! انتظار چيز درست و درموني رو نداشته
باشيد!
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[font=tahoma,geneva,sans-serif]از این به بعد من جایی بخونم arabian gulf یا gulf دیگه اعتراض نمیکنم بهشون. وقتی انقدر خودشون اصرار دارن روی هرچیز اسم عربی بذارن، بذار اسم خلیج فارس هم همون عربی باشه!![/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]اون هم چه اسمهایی! باید گوگل ترنسلیت رو باز کنم بفهمم معنی کلمه ش چی میشه. ولی مگه کسی گوش میکنه؟![/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]امیدوارم حداقل کاکپیت تمام دیجیتال داشته باشه، یا Thrust vectoring یا رادار خیلی خوب[/font] ویرایش شده در توسط heliaa
  • Upvote 6
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='heliaa' timestamp='1359730524' post='296968']
[font=tahoma,geneva,sans-serif]از این به بعد من جایی بخونم arabian gulf یا gulf دیگه اعتراض نمیکنم بهشون. وقتی انقدر خودشون اصرار دارن روی هرچیز اسم عربی بذارن، بذار اسم خلیج فارس هم همون عربی باشه!![/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]اون هم چه اسمهایی! باید گوگل ترنسلیت رو باز کنم بفهمم معنی کلمه ش چی میشه. ولی مگه کسی گوش میکنه؟![/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]امیدوارم حداقل کاکپیت تمام دیجیتال داشته باشه، یا Thrust vectoring یا رادار خیلی خوب[/font]
[/quote]

سلام
رادار خیلی خوب و کاکپیت تمام دیجیتال تقریبا مکمل هستند .....

این تراست وکتورینگ رو بی خیالش بشید ... هنوز موشک هامون تراست وکتورینگ ندارند .......
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

میگن جنگنده بومی یعنی موتورش هم ساخت داخله یکی میتونه توضیح بده واژه بومی دقیقا یعنی چی؟

سلام
تا اونجایی که بنده می دانم در صنایع نظامی ما بومی به معنای وسیله ای هست که بشه در داخل راهش انداخت ، ازش استفاده ش کرد و تغییراتی برش اعمال کرد و خارجی ها هم در مورد مشخصاتش چیز خاصی ندانند ......

در ضمن ، در جنگنده تنها جایی که چندان مهم نیست ساخت داخل باشه یا نباشه ، همین موتورش هست ... اصل اونیک و رادار و سیستم کنترل آتش هست که باید داخلی باشه چون هدف جمینگ هستند ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]در ضمن ، در جنگنده تنها جایی که چندان مهم نیست ساخت داخل باشه یا نباشه ، همین موتورش هست ... اصل اونیک و رادار و سیستم کنترل آتش هست که باید داخلی باشه چون هدف جمینگ هستند ...[/quote]

کاملا درسته. اما خوب چه کنیم که یه آر دی 2000 ساده رو هم بهمون ندادن وگرنه مرض که نداریم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نمي شد به جاي قاهر 313 يك اسم ديگه انتخاب ميكردند؟ اين همه كلمه ها مناسب در فرهنگ ماست.

نمی دونم فلسفه گذاشتن اسم عربی چیه؟لااقل اسم های عربی دخیل توی فارسی رو بزارن.....قاهر زیاد بین مردم جا نیافتاده...

دوستان به دو نکته دقت کنند:

1-زبان عربی کلا با زبان فارسی قاطی شده (بر عکسش هم در زبان عربی صادق است) و الفاظ عربی بسیاری وارد زبان فارسی شده. اگر واقعا این قدر با عربی مشکل دارید حد اقل در صحبت کردنتون هم از الفاظ عربی استفاده نکنید، مثلا در همین دو جمله فوق که دوستان گفتند و اعتراض کردند الفاظ عربی زیر استفاده شده اند: اسم، انتخاب، کلمه، قاطی، فلسفه، لا اقل، دخیل، بین .... بماند که از اسامی فارسی هم در تسلیحات استفاده شده.

2-نام سلاح جدا از اینکه برای مخاطب داخلی انتخاب میشه برای ایجاد رعب و وحشت در دل دشمن هم طراحی می شود. یکی از دشمن های اصلی ما همین اعراب وهابی همسایه هستند که تا وقتی که نام سلاح عربی نباشد اثر روانی مورد نظر را بر روی آن ها ایجاد نخواهد کرد.

• Upvote 4
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][font=tahoma,geneva,sans-serif]امیدوارم حداقل کاکپیت تمام دیجیتال داشته باشه، یا Thrust vectoring یا رادار خیلی خوب[/font][/quote]

والا من به یه جنگنده در سطح میگ 29 که موتور و رادارش ایرانی باشه و در نهایت یه سیستم پرواز با سیم هم داشته باشه راضیم. تمام اینا به کنار، به فرض جنگنده ی خوبی ساخته باشیم (که با توجه به بودجه بعیده)، چه موشکی میخوایم روش سوار کنیم؟ اگه چیز درست و حسابی باشه نیاز به دو تا پروژه ی درست و حسابی برای تولید موشک های هوا به هوای راداری و گرمایاب هم داریم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بهتره که از اسم های پارسی استفاده بشه. ما که خودمون ارزش زبانمون رو نمیدونیم و روز به روز داریم کمک به از بین رفتنش میکنیم ار بقیه چه انتظاری داریم؟
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='SoheilEsy' timestamp='1359712600' post='296898']
دوستان نه خیلی خوشحال نه خیلی نامید ...

[quote name='Aspahbod' timestamp='1359712440' post='296897']
من فقط خدا خدا می کنم این مثل اون جریان اس پی جی 9 نشه. اگه بفهمیم که این یه فانتوم بوده که دو تا سکان عمودی بهش چسبوندن دیگه آبرو واسمون نمیمونه. متاسفانه وقتی کلماتی مثل "فوق مدرن" و "فوق العاده" و ... رو میشنویم به احتمال فراوان با یه چیز سرکاری رو به روئیم.
[/quote]

نه دیگه تا این حد ... hee_hee
[/quote]
اتفاقا من هم در این مورد با اسپهبد هم عقیدم، خصوصا به این بحث [u]فوق پیشرفته[/u] اون هم تو فیلد جنگنده حساسیت پیدا کردم. ویرایش شده در توسط M-ATF
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Aspahbod' timestamp='1359732256' post='296979']
[quote][font=tahoma,geneva,sans-serif]امیدوارم حداقل کاکپیت تمام دیجیتال داشته باشه، یا Thrust vectoring یا رادار خیلی خوب[/font][/quote]

والا من به یه جنگنده در سطح میگ 29 که موتور و رادارش ایرانی باشه و در نهایت یه سیستم پرواز با سیم هم داشته باشه راضیم. تمام اینا به کنار، به فرض جنگنده ی خوبی ساخته باشیم (که با توجه به بودجه بعیده)، چه موشکی میخوایم روش سوار کنیم؟ اگه چیز درست و حسابی باشه نیاز به دو تا پروژه ی درست و حسابی برای تولید موشک های هوا به هوای راداری و گرمایاب هم داریم.
[/quote]

سلام
از لحاظ موشکی که پروژه ی ظفر ( شاید هم مظفر ) سال هاست برای ساخت یک موشک گرمایاب در دست مطالعه و اجرا هست ... موشک راداری هم که سال ها پیش هاوک رو به زور به تامکت چپونده بودند ...

اگه رادار رو خودمون ساخته باشیم و یا طراحی داخل باشه و بیش از 60 درصدش رو خودمون ساخته باشیم ، تهیه ی یک موشک راداری خوب برای جنگنده فکر نکنم بیش از 6-12 ماه وقت ببره که اونوقت مقارن می شه با تحویل حداقل یکی دو اسکادران جنگنده از این قهار ها ... ویرایش شده در توسط 100

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='AMINKHANSARABI' timestamp='1359734424' post='296995']
[right]اون یک اف16 که با پرچم ایران پرواز میکنه واقعیه میگ 29 هم ارتقاء یافته[/right]
[/quote]

سلام ...
برادر اگه بپذیریم که شما درست می گوئید تا تائید رسمی و یا مطمئن شدن قطعی نمی تونیم بهش استناد کنیم ... در بهترین شرایط ما مشتی کاربر اینترنتی هستیم که بر اساس دیده ها نظر می دهیم نه بیشتر .......

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

میگن جنگنده بومی یعنی موتورش هم ساخت داخله یکی میتونه توضیح بده واژه بومی دقیقا یعنی چی؟

والا اگه بومی اون طوری که تو صنعت اتومبیل سازیمون دیدیم باشه که همون تغییر جزئی ظاهریه!

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم