امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

بفرما حالا تو ويكي زدن شبيه اف 22 و اف 35 هست كاملا مشهوده ميخوان به اسم خودشون تموم كنن......

دوباره ميگم نذارين اين كارو كنن!!

اون قسمت كه رفرنس ميدن و درست كنين من همي ميذارم...رفرنسشو نميتونم درست كنم!

[b]منحصر به فرد ترين همواپيماي طراحي شده در جهان به نقل از شبكه خبر[/b]
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اگه بد جا بيوفته بين مردم ديگه نميشه درستش كرد....

بايد الان روشون تاثير بذاريمم

اخبار موثق دارم تو پرس هم يه غلت اضافه كردن...گرفتي؟

اگه اشتباه پخش شه ديگه نميشه كاريش كرد اگه ميتوني كمك كن

شده نذاريم بره رو ويكي نبايد بذاريم عليهمون چيزي پخش شه[/quote]

اگه ریورت وار راه بندازین مقاله قفل میشه و فقط مدیران ویکی میتونن بهش دسترسی داشته باشن. مدیرا هم همه آمریکایی از فاکس نیوز و غیره استفاده می کنن و نتیجه خیلی خیلی بدتر میشه.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آخه این کجاش شبیه اف 18 هست ؟؟؟ آخه چرا ... ؟ :-x

[quote] [font=tahoma,geneva,sans-serif]سایت خبری آلمانی زبان "[b]آر پی آنلاین[/b]" با اشاره به صحبت های " احمدی نژاد" در خصوص مدرن بودن این هواپیما ظاهر قاهر بسیار عجیب خواند و نوشت: " این هواپیما بسیار شبیه هواپیمای قدرتمند اف-18 آمریکاست که دارای قابلیت بی شماری چون استقرار بر روی ناوهای هواپیمابر، رادارگریزی و حمل انواع موشک است."[/font] [/quote]

بله . جدیدا اف 18 رادار گریز شده . آخه این خبر گزاری ها در حد بوووق هم حالیشون نیست .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='rpg7' timestamp='1359830002' post='297330']
لااله الا الله ....
آخه چرا دوستان اینقده بدبین هستند؟؟؟؟
یه زمانی ما میگفتیم میتونیم بسازیم، یه عده میگفتن امکام نداره
حالا که نشون دادن، باهاش پرواز کردن، میگن ماکت!
بعضی وقتا ادم میمونه که چی جواب اینا بده
یعنی وزیر محترم دفاع و رئیس جمهور مردم سرکار گذاشتن؟
حتما باید شمارو هم ببرن پیش نردبون هواپیما و پیش شما روشن کنن و پروازش بدن تا قبول کنین؟!
بعضیوقتا یه خبرایی از تسلیحات آمریکایی میاد همه آب از لب ولچوچشون مبوفته و مابقی ماجرا
مثل قضیه بمب سنگرشکن 15 تنی که همه بالااتقاق ذره ای تو نفوذ 60 متری داخل بتن شک نداشتن!!
درصورتی که محاسبات ساده سرانگشتی، همه تکذیب میکنه .....و هزاران پروپاگاندا مزخرف دیگه
چرا؟؟؟
[/quote]
بنده نظر خودمو از روی شواهد گفتم و البته اصراری به صحتش ندارم و اگه کسی از مقامات ادعا کرده باشه که این جنگنده واقعیه بنده ردش نمیکنم.
اما منظور من این نبود که کلا ما این جنگنده رو نساختیم بلکه نظر شخصیمو گفتم که چه بسا درست نباشه.

[quote name='F14AA' timestamp='1359830330' post='297333']

[quote] [font=tahoma,geneva,sans-serif]سایت خبری آلمانی زبان "[b]آر پی آنلاین[/b]" با اشاره به صحبت های " احمدی نژاد" در خصوص مدرن بودن این هواپیما ظاهر قاهر بسیار عجیب خواند و نوشت: " این هواپیما بسیار شبیه هواپیمای قدرتمند اف-18 آمریکاست که دارای قابلیت بی شماری چون استقرار بر روی ناوهای هواپیمابر، رادارگریزی و حمل انواع موشک است."[/font] [/quote]

بله . جدیدا اف 18 رادار گریز شده . آخه این خبر گزاری ها در حد بوووق هم حالیشون نیست .
[/quote]
یا شاید عمدا میخوان سطح ما رو پائین بیارن!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='F14AA' timestamp='1359830330' post='297333']

[/quote]

ميخوان به اسم خودشون بزنن......
البته اين خبر يه جورايي واسه ما كه ميدونيم شبيه نيست خوبه ها...چون ارزش اين هواپيما رو نشون ميده كه غول هواپيما سازيه دنيا ميخواد مال خودش باشه!!چرا؟!چون خاصه رودست نداره!!چون اصله!!

اونوقت ما اينجا داريم بحث ميكنيم بچه ها باور كنن ماكت نيست....
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='F14AA' timestamp='1359828579' post='297309']
بهتر نبود که جوی استیک رو در کنار خلبان نصب می کردند ؟؟ مثل F 35

کاکپیتش خوبه ولی جوی استیک و اون عقربه های کنار نمایشگرها خیلی نافرمه و باعث میشه کاکپیت قشنگی خودش رو از دست بده .
[/quote]

سلام ...
اگه خلبان چپ دست بود اونوقت چی !؟
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
درود به غیور مردان وزارت دفاع و نیروی هوایی
تمامی کامنت ها رو خوندم ، هم از سواد نظامی یه عده ای خندم گرفت که نمیدونستن هواپیمای رادارگریز تسلیحاتشو زیر بالش حمل نمیکنه و فرت گیر دادن به موتور این پرنده که حتما متعلق به اف 7 هست ! هم ناراحت شدم از اونایی که مشخصه فقط گشتن تا ایراد بگیرن از نداشتن هود و ورودی هوا و ...

فقط میتونم بگم به عنوان یه ایرانی قطعا به ساخت همچین جنگنده ای افتخار میکنم ، گرچه توقع ندارم صنعت هواپیمایی 10 ساله ی ما هواپیمایی بسازه که تو داگ فایت اف 22 رو بزنه !
ولی همین که تلاش میکنن همچین چیزی بسازن جای امیده
  • Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
توفروم سایتها ی پاکستانی بیشتر از اینجا دارند در موردش بحث می کنند

من عاشق این عکسش هستم چه ابهتی داره
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10251/ghaher_313_-_269227_820.jpg[/img]
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جناب hosm عزیز، قبلا هم در همان تاپیک گفتم. اگر بنده و شما خبر نداشتیم به این معنی نیست که سرویس ها هم خبر نداشتند. شما از کجا می دانی آنها مطلع نبودند؟ لابد از آنجایی که داخل تلویزیون رونمایی نشده بود!!!

hee%20hee.gif

البته این بحث به این تاپیک مربوط نمی شود.

چون که همیشه یکی از تاکتیکاشون لو دادن رونمایی هاست....! ثانیا از کجا معلوم از خیلی چیزا خبر داشته باشند و نگند! ثالثا همین که از دسترسی عکاسان آماتور دور نگه داشتنش خودش خیلی حرفه....!
حالا هی بیاید بگید هواپیما تانک نیست بشه تو یکجا مخفیش کرد....!
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واااااااااااااااااااااااااااااااااای این چیه؟ icon_eek :19: دمشون گرم کدوم بوقی میگه شبیه f18 است[img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/time out - New!.gif[/img] به نظرم تنها وجه اشتراکش با f18 داشتن حرف f روی بدنه ش باشه icon_cheesygrin
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان نمونه ای که نشون دادن شاید ماکت باشه ولی در آینده این جنگنده رو قراره تولید کنن:

[b][color="#0f243e"]به خبر زیر دقت کنید و ببینید وزیر دفاع چی گفته:[/color][/b]

[color="#ff0000"][b]وحیدی: قاهر 313 به زودی تولید انبوه می‌شود[/b][/color]

به گزارش مشرق، سردار احمد وحيدي در مصاحبه با العالم اظهار داشت: همه قسمتهاي اين هواپيما به دست مهندسان ايراني صنايع هوايي ساخته شده؛ و اين جنگنده در برخي جهات بي نظير است، و به شكلي طراحي شده كه بتواند مأموریتهای خود را به آساني و براساس آنچه كه ضرورت اقتضا مي كند، انجام دهد.

وي افزود: اين جنگنده همچنين از سامانه هاي الكترونيكي جديدي برخوردار است و مي تواند در سطوح پايين پرواز كند و رادار گريز است.

سردار وحيدي اظهار داشت، قاهر 313 قدرت مانور بسيار زيادي دارد، و مي تواند با سرعت زياد به اهداف خود برسد و همچنين در عين حال دور شود.

وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح با اشاره به قابلیت حمل سلاح توسط اين هواپيما گفت: ويژگيهاي این جنگنده، آن را به يك هواپيماي پيشرفته تبديل كرده است.

[color="#ff0000"][b]وي تاكيد كرد: ما توان توليد انبوه اين هواپيما را داريم و در مدت كوتاهي اين هواپيماي جنگي را در خدمت نيروهاي مسلح ايران قرار خواهيم داد.[/b][/color]

سردار وحيدي تصريح كرد: وزارت دفاع علاوه بر اين جنگنده، هواپيماهاي ديگري مانند آذرخش ساخته است؛ و اين روند به اين جا ختم نخواهد شد؛ و كارهاي بزرگ ديگري در دستور كار خواهيم داشت تا در زمينه صنايع هوايي و ديگر صنايع نظامي به پيشرفت زيادي برسيم.

وي هدف از ساخت اين هواپيما را دفاع از خاك جمهوری اسلامی ايران دانست و گفت: جمهوري اسلامي ايران قدرت هوايي خوبي دارد، و مي تواند اينگونه هواپيماها را بسازد كه از ضروريات بازدارندگي و دفاع از منافع کشور به شمار مي رود.
http://khabarfarsi.com/ext/4422018
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حالا که نشون دادن، باهاش پرواز کردن، میگن ماکت!

برادر جان منظور برخی از دوستان از جمله بنده این است که انچه که در رونمایی دیدیم ماکت است به چند دلیل :

1- کاناپی این هواپیما بیش از حد ساده و فاقد بست های معمول است که در تمامی جنگنده های روز دنیا شاهدش هستیم! (منظور قاب کاناپی است)

1065944-1959456.jpg

2- شیشه کاناپی از هر دو سمت مات است مثل طلق! که این برای جنگنده با قابلیت پروازی مردود است!

1065944-1959435.jpg

3- جنگنده درب محفظه تسلیحات ندارد در حالی که گفته شده از توانایی نصب تسلیحات در داخل بدنه برخوردار است!

f313_7_preview.jpg

4- این جنگنده تنها یک الی دو درب دسترسی دارد! درب دسترسی به تجهیزات و سیستم های داخلی! در حالی که در جنگنده های روز دنیا چه غربی و چه شرقی به تعداد قابل توجهی ما از این درب های دسترسی میبینیم در همه جای بدنه!

5- چرا روی ورودی هوا و خروجی پیشرانه را بسته اند؟ اینکار در رونمایی چه معنی دارد؟!

6- جنگنده با قابلیت پرواز مجهز به باطری و واحد قدرت کمکی است که در مواقع خاموش بودن پیشرانه به سیستم های آلات دقیق آن نیرو میده! پس چنین جنگنده ای نیاز به وصل کردن به قول دوستان به سیم برق (!) ندارد!

موارد دیگری هم هست که بماند!

ولی این صرفا برای رونمایی بود!

• Upvote 11
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Aspahbod' timestamp='1359830239' post='297332']
[quote]اگه بد جا بيوفته بين مردم ديگه نميشه درستش كرد....

بايد الان روشون تاثير بذاريمم

اخبار موثق دارم تو پرس هم يه غلت اضافه كردن...گرفتي؟

اگه اشتباه پخش شه ديگه نميشه كاريش كرد اگه ميتوني كمك كن

شده نذاريم بره رو ويكي نبايد بذاريم عليهمون چيزي پخش شه[/quote]

اگه ریورت وار راه بندازین مقاله قفل میشه و فقط مدیران ویکی میتونن بهش دسترسی داشته باشن. مدیرا هم همه آمریکایی از فاکس نیوز و غیره استفاده می کنن و نتیجه خیلی خیلی بدتر میشه.
[/quote]
خوب پس وايسيمم نگا كنيمم كه نميشه ...بنظرم اگه عوض شه بهتره... ما بايد تموم تلاشمون رو بكنيم...به نظرت ديگه عوضش نكنيم؟؟؟حتي يه بار؟شايد اگه ما عوضش كنميم بعدش قفل كنن...

ميتونيم يه كاري كنيم چند بار خودمون عوضش كنيم تا قفل شه اونوقت قفل ميشه كسيم نميتونه عوضش كنه...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پس خلبانی که گفتن پرواز کردن و راضی بودن، همشون دروغ گفتن؟؟؟
یا منظورشون پرواز کنترلی این هواپیما بوده؟
فردا من آمار دقیقش از افراد مطلع سعی میکنم دربیارم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم