امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

در ضمن دوستان شرمنده پست مكرر ميدم فكر كنم مافوق صوت نيست؟ چون اگه بود اشاره ميكردن؟ ايا اين يك ضعف حساب نميشه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقا بنده به شخصه اصلا انتظار همچین چیزی رو نداشتم واقعا تبریک میگم

یک سری از دوستان که دیشب از دوستانشون تو وزارت دفاع شنیده بودن این هواپیما چیز جدیدی نیست و به اطلاعات محرمانه دسترسی داشن الان نیستن خیلی جالبه!!!
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حالا متوجه شدم صاعقه واسه چی ساخته شده بود!

یه تبریک گنده به ملت ایران :rose: :rose: :applause: :applause:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

منم به همه بابت ساخت قاهر تبریک میگم و به وزارت دفاع خسته نباشید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

البته فکر کنم سال 84 بود که خبر از طراحی جنگنده نسل های بعدی م نسل 5 رو داده بودند ولی کسی اون رو جدی نگرفت ، ولی حالا می بینیم که کم کم داریم پیشرفت ها رو می بینیم ، قبل اون هم روی چیز هایی مثل صاعقه کار شده بود که تحربه خوبی به ما میداد .....
پس اینطور نیست که یک شبه بتونیم همجین چیزی بسازیم....

مثلا اگر فرض را همین سال 84 بگذاریم و فرض کنیم آنچه که امروز رونمایی شده، مربوط به آن سال هاست (که تا امروز از دید ما مخفی بوده و امروز رونمایی شده)، می توانیم امیدوار باشیم که الان (1391 هجری شمسی) نمونه پروازیش هم آماده شده و مثلا سه، چهار سال دیگر قابلیت تولید انبوه پیدا خواهد کرد...

ولی اگر فرض کنیم آنچه که رونمایی شده، ثمره همین دو، سه سال اخیر بوده، تخمین بنده برای نمونه عملیاتی، دستکم یک دهه (ده سال) است.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
تو این کلیپ شما سه تا پرنده رو می بینید ( گمان کنم ) ... فقط به آسمان نگاه کنید و فرق میزان نور و ابری و نیمه ابری بودن آسمان و اینکه مدل های سفید رنگ ( نمونه های آزمایشی ) همیشه چرخ هاشون بازه و نزدیک دوربین پرواز می کنند ...

نمونه ی تیره تر هم دورتر پرواز می کنند و هم چرخ هاشون جمع هست ...

حجم حدود 5 مگابایت ... وقت دو دقیقه ... کمتر از این کلا کیفیت رو بر فنا می داد .....

[url="http://s1.picofile.com/file/7643048816/Ghaher_313_clip.avi.html"]http://s1.picofile.c...3_clip.avi.html[/url] ویرایش شده در توسط 100
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اولین بار پرس تی وی گفت که قاهر شبیه اف 18 هست تازه بعد از این جمله می گه ظاهرش شبیه اف 5 هست.

Qaher-313 is said to be similar to the US-built F/A-18, although its appearance is similar to F-5E/F Tiger II.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

16 خرداد 1390

آغاز ساخت هواپیمای رادار گریز در ارتش

http://91.225.52.75/node/1516

منو بگو دیشب خواب دیدم رنگ میگ 29 رو عوض کردن نشونش دادن به عنوان جنگنده.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

الحمدلله رب العالمین

جدا جای شکر و سپاس داره .... هرکسی هم هر شک و شبهه ای میخاد بیاره بیاره مهم نیست چون شک ندارم همه شوکه شدند اینو مطمئن هستم ... اصلا همه انجمن ها کپ کردند و تازه کم کم دارند از کپ مساله در میان و البته سوالات بیشماری که احتمال بسیار زیاد حالاحالاها جوابی براش پیدا نمیکنند رو مطرح میکنند ...

یه الحمدلله هم به یک عزیزی بدهکارم که نمیدونم چرا خودش روز اول نگفت اون قول مژده شگفت آوری که گفت بگو به بچه ها که خبر آمد خبری در راه است ....این هواپیمای زیباست
و جالبتر اینکه بعد مدتها فهمیدم هرکی به مطالب مهم دسترسی داره جدا هیچوقت پرطمطراق فروشی و نمیدونم خودبزرگ بینی و بیان اینکه من هستم و اینکاره م نمیگه!
اون دوستمون واقعا کارش درسته همینجا یه سلامی میدم بهش میگم من جدا کف کردم واستون ! یعنی تو بگو باراک اوباما هم تو پروژه دخیل بود هر شب میگفت من بودم من بودم من بودم ! چشمک

ایول الله

این همون خبری بود که مدتی پیش قول رسانه ای شدن ش رو به دوستان از طرف یک دوست گرامی داده بودیم

الهی شکر

یا حق
  • Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واقعا جنگنده زیبایی هست اف 22 ی برای خودش! icon_cheesygrin ولی معلوم هنوز خیلی جای کار داره مثلا کاکپیت طراحی یه موتو بهتر ایونیک...

بدنه به نظر کامپوزیت هست؟! ویرایش شده در توسط DEXON
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزیز، آن 1000 ساعت را رئیس جمهور در مورد تجربه خلبانی، خلبانی که با وی صحبت کردند، گفتند. (نه اینکه این هواپیما 1000 ساعت پرواز داشته!!) لطفا بیشتر دقت کنید. متشکرم.

بله جناب مهدوی بنده اون گزارش رو دیدم و شنیدم و متوجه صحبت رییس جمهور شدم ایشان 1000 ساعت رو درباره خلبان گفتن.

اما در خبر 20:30 گزارشگر دقیقا گفت:جنگنده قاهر 1000 ساعت پرواز داشته است.

ممنون از توجهتون.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگه یادتون باشه عرفان یکی دو سال پیش میگفت که یه جنگنده ناشناس رو تو حوالی اصفهان دیده!
اگه این همون باشه خیلی چیزها روشن میشه
سیستم کنترل پروازی این هواپیما خیلی پیچیده خواهد بود و از گریفین و یوروفایتر که سازه های ذاتا ناپایداری دارند هم به نظر ناپایدار تر هست
بنابراین پرواز این هواپیما خودش نشون دهنده یک جهش عظیم در صنایع هوایی ما است. ویرایش شده در توسط king-kaveh
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نميدونم كجاي اين شبيه اف18 و اف 5 هستش؟ حداقل بگن شبيه اف35 خوبه چون يكم شبيهه ولي معلومه كه طرح تازه اي هستش ومنحصر بفرده دوستان در مورد موتور هم اظهار نظر كنن توي اخبار14 داشت ميگفت موتورش رو يك طوري بايد باشه كه حرارت زياد براي رهگيري رادارهاي حرارتي رو نده دوستان به نظرشون موتور چي ميتونه باشه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم