worior

سناریو پاسخ پدافندی تهاجم گسترده کروز

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

1 ساعت پیش, pckho0r گفت:

یکی از ارزان ترین مکانیزم ها خصوصآ در مناطق بیابانی (حمله از پایگاه های شرق و شمال شرق کشور) که کروزها سینه کش و در ارتفاع بسیار پایین حرکت می کنند استفاده از مین های جهنده است که در صورت استفاده صحیح می تونند به معنای واقعی دیواره آتش سهمگینی رو در مسیر کروزها به وجود بیارن. کافیه مسیرهای احتمالی عبور کروزها به صورت موزائیکی به این مین ها مسلح بشه ، مطابق شکل زیر :

این مین ها قابلیت این رو دارند که تا ارتفاع 500 متر به بالا پرتاب بشن تنها کافیه که هر مین به فیوز قابل زمانبندی مجهز بشه تا با دیتیلی که از خروجی سنسورها میگیره زمان و ارتفاع مناسب رو برای جهش و انفجار بدست بیاره.

روش دیگه استفاده از مین جهنده چیدمان موزائیکی-رینگی (اصطلاح من دراوردی خودمه!) در اطراف پایگاه ها و مراکز حساس نظامی اقتصادی و ... هست جای که در فاز آخر پروفایل پروازی کروز در کمترین ارتفاع ممکن به سمت هدف شیرجه میره

یکی از کارا ترین طرح هاست ، پدافند میتونه با بازطراحی مین های ضد بالگرد (صیاد و J.AHM) قسمت و یا مسیر خاصی از منطقه ای رو پوشش بده ، حتی میتونه با رادارهای پست دیگر لینک بشه برای افزایش کارایی دوسویه ، میشه به عنوان یک لایه پدافندی روش فکر کرد.....

2086713_429.jpg0e60677f-10f0-4fb8-af62-5f5e13aecf6e.png

ویرایش شده در توسط remo
  • Like 1
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان اکثرا  محل استقرار پدافند کوتاه برد رو در نزدیک مناطق حساس فرض می گیرند؛طبق نکته ای که در ارسال قبلی بهش اشاره کردم

استقرار پدافند کوتاه برد مجهز به اپتیک و رادار پیش اخطار در مرز زمان پاسخگویی واحتمال اصابت رو افزایش میده 

میدونم که فلسفه وجودی پدافند کوتاه برد  استقرار اون در اخرین لایه رینگ دفاعی هست اما تاکتیک بکارگیری سیستم کوتاه بردی از تلفیق توپ و من پدها با روش رهگیری اپتیکی فروسرخ در نقاط مرزی میتونه تهدیدات در خط مرزی و قبل از مرحله شیرجه کروز شناسایی کنه  در این حالت احتمال اصابت افزایش پیدامیکنه

احتمال اختلال در سیستمی متکی به اپتیک کمتره و با فرض هدف قرار گرفتن شبکه پدافندی رو نسبت به تهدیدات موجود هوشیار میکنه

لازم به ذکر هست این تاکتیک عملا نمیتونه چتر پدافندی مطمئنی رو ایجاد کنه فقط بار کاری شبکه پدافندی رو تا حدودی کاهش میده 

ویرایش شده در توسط aminjabbary
  • Like 1
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

پهپاد صادق که ۴ سال پیش رونمایی شد مجهز به دو تیر منپد میثاق هستش.

n82655667-71851961.jpg

1945150.jpg

لینک فیلم رونمایی

""https://www.youtube.com/watch?v=EndJmS4Kx9c""

این امر نشون دهند این است که فکر بکارگیری از پهپاد‌ها قدیمی هستش و در طول این چهار سال با تست و خطا گیری این دانش پیشرفت باید کرده باشه.

پیشنهاد من تجهیز پهپاد‌های مهاجر۶ به ۴ عدد منپد میثاق هستش.

باید این پهپاد رو به نحوی تغییر داد که توان پرتاب از روی سکو رو پیدا کنه و از طریق چتر بازیابی بشه. به این طریق نیاز به باند فرود نیست و از هر نقطهٔ توان آغاز پرواز هست.طبق اندازه گیری من از طریق نقشه گوگل کل مرز جنوبی آبی ما کمتر از ۱۵۰۰ کیلومتر هستش.

من ۲۰۰ عدد پهپاد مهاجر۶ رو مامور می‌کنم که محافظت از این مرز رو به عهده بگیرن. در خط اول ۱۰۰ تا از پهپاد هارو که مجهز به اپتیک‌های قوی حرارتی و نظارتی و ۴ تیر میثاق شدن قرار میدم که هر کدوم در محدوده شعاع ۱۵ کیلومتری بچرخن. این پهپاد‌ها دارای هوش مصنوعی هستن و با هم شبکه شدن و نیازی به اپراتور زمینی به صورت تک به تک ندارند.

در خط دوم ۷۵ تا از پهپاد‌ها رو قرار میدم که دور دایره ایی به شعاع ۲۰ کیلومتر پشت خط اول به فاصله ۵۰ کیلومتری از خط اول بچرخن و موشک‌های رو که از طریق خط اول شناسایی شدن اما مورد هدف قرار نگرفتن رو شکار کنن این خط دفاع میتونه از سایت‌های اپتیکی ضعیف تری استفاده کنه.

۲۵ تا پهپاد مهاجر۶ در پشت خط دوم خواهند چرخید وظیفه این خط پشتیبانی از دو خط اول هستش بگونه ایی که  پهپاد‌های حاضر در این خط اقدام به جابجای با پهپادهایی که سوخت یا تیر تموم کردن میکنند تا اون پهپاد‌ها امکان فرود با چتر در پایگاه‌های تعیین شده رو داشته باشن و بعد از سوخت گیری و تجهیز مهمات دوباره از روی سکو پرتاب بشن. همچنین پهپاد‌های حاضر در خط آخر وظیفه دارن که خودشون رو همیشه در بهترین حالت برای زدن موشک‌های که در حال اومدن هستن قرار بدن تا اگه موشکی از دو خط اول عبور کرد توسط آنها شکار بشن.

رمز موفقیت این ایده در شبکه شدن پهپاد‌ها برای انتقال اطلاعات و توان پردازش هوش مصنوعی برای پیدا کردن زود هنگام موشک‌ها از طریق سایت‌های اپتیک نصب شده‌ و قرار دادن پهپاد ها در بهترین زاویه ممکن برای شلیک هستش.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام علیکم

پیرو ایده برادر عزیز ، جناب ahmad1361

این تاپیک برای دوست گرامی naserr است  که جای خالی ایشان در میلیتاری کاملا حس میشود 

با این حال 

به آینده خوش آمدید ! ریز پهپادها در رزم شبکه محور

PERDIX_swarm-main.jpg

این هم مطلبی بود که بنده در دی ماه 95 در میلیتاری ارسال کردم 

آزمایش موفقیت آمیز ریز پرنده پِردیکس

PERDIX_ot-swarmb.jpg

1-10-2017_5-49-55_PM.jpg

2~110.jpg

8~18.jpg

پی نوشت :

فرض کنید ، ناوگان فرسوده نیروی هوایی ما با یک ارتقاء برنامه ریزی شده ، این چنین قابلیتی را بخودش ببیند . ان وقت ........................

• Like 1
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
51 minutes قبل , MR9 گفت:

سلام علیکم

پیرو ایده برادر عزیز ، جناب ahmad1361

این تاپیک برای دوست گرامی naserr است  که جای خالی ایشان در میلیتاری کاملا حس میشود 

با این حال 

به آینده خوش آمدید ! ریز پهپادها در رزم شبکه محور

این هم مطلبی بود که بنده در دی ماه 95 در میلیتاری ارسال کردم 

آزمایش موفقیت آمیز ریز پرنده پِردیکس

پی نوشت :

فرض کنید ، ناوگان فرسوده نیروی هوایی ما با یک ارتقاء برنامه ریزی شده ، این چنین قابلیتی را بخودش ببیند . ان وقت ........................

سالها قبل برادران ما در نیروهای مسلح به این ایده ها رسیده بودند و به زودی باید شاهد به ثمر نشستن تلاش هاشون باشیم...

• Like 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

PERDIX_ot-swarmb.jpg

برای مقابله با این ریز پهپاد ها باید رفت سمت تکنولوژی HEMP High power electromagnetic pulse که به قول کاربر عزیز EMP  میدان 80 ولت بر متر سابقه سرنگونی  F-16  رو داره

• Like 1
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم