امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

باید مرکز ثقل بدنه رو در نظر گرفت و بالهای اصلی رو طوری قرار داد که تعادل به هم نخوره...

من با این نظر گفتم چون ما قرار نیست بیشتر از یک خلبان رو سوار کنیم و به همین دلیل قسمت جلویی این هواپیمای مسافرتی عقب تر میاد و با بال اصلی یه خورده میزون میشه!ولی آره باید نقطه ثقل رو دقیق حساب کنیم چون شوخی بردار نیست!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به اين سادگي هم نيست ! به سايت سازنده سر بزنيد

اين لينك و اين عكس را يك نگاهي بياندازيد ، يكي از دلايل بكارگيري اون كانارد ، ايجاد نيروي بالا برنده و بالا كشيدن دماغه پرنده است . نمي شه بهش دست زد !

در ضمن ميزان بار قابل حمل اين پرنده ، با توجه به مشخصاتي كه جناب فتح گفتن فوق العاده كم هست !

من با این نظر گفتم چون ما قرار نیست بیشتر از یک خلبان رو سوار کنیم و به همین دلیل قسمت جلویی این هواپیمای مسافرتی عقب تر میاد و با بال اصلی یه خورده میزون میشه!ولی آره باید نقطه ثقل رو دقیق حساب کنیم چون شوخی بردار نیست!

(من فقط برای ظاهر میگم !در باره قدرت موتور و غیره هیچ چی نمیگم چون اطلاعاتم کم هست!)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

طرح این هواگرد طرح هواگردی مسافربری هست نه جنگنده و امکان تحرک بالا و مانور سریع و... نداره به همین دلیل فقط می تونه الهام بخش ما باشه وگرنه به درد کار ما نمی خوره.

اتفاقا به دلیل دم وی شکلش ضریب غلطش خوبی باید داشته باشه . کلا به نظرم میاد  مانورش خوب باشه . مشکل پیش بال چیه از نظر شما ؟ چرا باید حذف بشه ؟

با توجه به این که ورودی هوا در زیر هواپیما پیش بینی شده ، موتورش رو میشه توبوپراب Pratt & Whitney Canada PT6 گذاشت که 578 اسب قدرت داره ... به نظرم به راحتی بیشینه ی وزن برخاستش به 2.5 تن میرسه ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مشکل پیش بال چیه از نظر شما ؟ چرا باید حذف بشه ؟

مشکل اینه که امکان داره که راکت ها موقع شلیک به همون بال های نوک برخورد کنه !

برای این مشکل هم میشه این کار رو کرد که راکت ول بشه و بعد از اینکه از هواگرد فاصله گرفت عمل کنه و دنبال حدف بره!

ولی در کل شکل بال های کوچک جلو خیلی زشته!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

توكانو ها همين الان مي تونن 1 تن مهمات حمل كنن ، سرعتشون تقريبا 530 كيلومتره

اگه بخواهيم طرح جديدي بديم ، بايد وزن محمول 1.5 تا دو تن باشه .

يكي از راههاي حل مسئله اينه كه طرح را دو موتوره كنيم ، يك چيزي مثل P-38 البته خود p-38 هم موتوري با قدرت 1600 اسب داشته ، به هر حال موتور ، موتور و باز هم موتور !

وارجو جان اول از پیگیری تاپیک ممنونم و پست های راهگشات...

هلی کوپتر در بهترین حالت فقط می تونه 500 تا 700 ک گ بار حمل کنه که در بهترین حالت میشه 16 موشک در قالب 4 تا پک چهار تایی موشک ضد تانک و... اگر این هواگرد بین یک تا 1.5 تن بار بتونه حمل کنه یعنی می تونه 32 موشک ببره که می دونید چه تاثری در پشتیبانی زمینی یا زدن اهداف ثابت اشرار و کاروان هاشون داره.

در بخش دوم مقاله دومین برتری این هواگرد رو میگم.

اما توکانو موتور رو داخل دماغه حمل می کنه و این باعث میشه شما برای قرار دادن سیستم اپتیکی یا رادار از یک فضا زیر بال و در قالب یک پاد استفاده کنید ولی نوع طراحی این هواگرد این اجازه رو میده که شما به راحتی دماغه و برای رادار یا پک اپتیکی در کنار توپ زیر دماغه استفاده کنید.

اصلا اگر موتور این طرح رو بیاریم جلو یا دوتاییش کنیم کلا طرح میره روی هوا و نیازی بهش نیست همین توکانو رو داخلی تولید می کنیم و یا نمونه های موجود  و مشابه...

یک موتور هم توان لازم رو برای ما تامین می کنه نمی دونم ینزا به دوتا برای چی هست مگر اینکه بخوایم اطمینان رو ببریم بالا که با یک موتور مطمئن هم شدنی هست.

بعد دو موتوره کردن یعنی اجبارا باید موتورها برن زیر بال و در نتیجه یکی از اهداف و دلایل طراحی طرح میره رو هوا و بی اساس میشه من فکرم مشغول این هست که زیر بال کاملا در اختیاز پایلون های حمل باشه

اتفاقا به دلیل دم وی شکلش ضریب غلطش خوبی باید داشته باشه . کلا به نظرم میاد  مانورش خوب باشه . مشکل پیش بال چیه از نظر شما ؟ چرا باید حذف بشه ؟

با توجه به این که ورودی هوا در زیر هواپیما پیش بینی شده ، موتورش رو میشه توبوپراب Pratt & Whitney Canada PT6 گذاشت که 578 اسب قدرت داره ... به نظرم به راحتی بیشینه ی وزن برخاستش به 2.5 تن میرسه ...

وزن و هیکل این هواگرد به خوبی نشون میده که پرواز خوبی داره سید جان ولی موتور و نوع طراحی اون اجازه نمیده مانور پذیری بالایی داشته باشه در واقع خیلی کند عمل می کنه...

نیازی به حذف پیش بال نیست فقط جای اون عوض میشه.

ببین سید جان هدف از پیش بال یا این هست که هدایت رو انجام بده یا برا ایجاد کنه یا خواص پروازی رو بهبود بده.

در این مورد فکر می کنم هدایتی نیست چون به نظر تحرکی نداره و ثابت هست اما اگر هم باشه مشکل پیش بالها این هست سید که کنترل پذیری هواگرد چنان سخت میشه که برای حفظ تعادل چاره ای جز استفاده از کامپیوتر نیست مثلا یوروفایتر تایفون بدون روشن بودن کامپیوتر اصلاحگر و با هدایت خالی خلبان اصلا نمی تونه پرواز کنه و سقوط می کنه.

اما اگر برای تولید برا هست خوب با تغییر محل بال اصلی به جلو هم از طرح ولتا و پیش بال و سختی های هدایتی هواگرد خلاص میشیم هم برای لازم رو با همون بال به دست میاریم. فقط باید بال رو جلو آورد تا به نقه ثقل برسیم. پیش بال هم چون دم افقی نداریم می بریم کنار بال های عمودی عقب و با این وضعیت دارای یک هواگرد با طرح همیشگی هستیم.

در مورد بهبود قابلیت های پروازی هم به همین دلیل بنده بالهای اف18 مانند رو به طرح خودم اضافه کردم جلوی بال اصلی. در همون طرحی که زدم کمی بالها رو به پشت زاویه دادم و سطح بالها رو شبیه اف15 و با همون ترفند بیشتر کردم اینطور برای بیشتری تولید میشه چون سطح بالها افزایش پیدا کرده  از طرفی به دلیل زاویه عقب گرا پسا هم کمتر شده و در عین حال استحکام بالها برای جایگزاری پایلون های حمل سلاح هم ایجاد و هم فضای لازم داریم که زیر هر بال با خیال راحت 3 تا پایلون حمل نصب کنیم.

خوبی دیگه اینه که بالها به دلیل سطح بیشتر می تونن مخازن داخلی سوخت حمل کنن.

اما در مورد موتور توی پست های قبلی من و جناب وارجو در همین مورد صحبت کردیم.

اول اینکه سید جان این هواگرد با یک موتور 350 اسب بخاری می تونه علاوه بر خلبان 3 مسافر هم حمل کنه در واقع اگر هر نفر رو با بار 100 ک گ فرض کنیم هواگرد می تونه 300 ک گ بار حمل کنه حالا اگر قرار ما این باشه که همون 1.5 تن بار رو حمل کنیم نیاز به موتوری با همین نسبت یعنی حدودا 1500 اسب بخار هستیم یعنی چیزی در حدود 4 برابر قدرت این موتور.

از طرفی ما کمی باید قدرت موتور رو بیشتر در نظر بگیریم چون هواگرد ما جنگنده هست و تحریک و مانور پذیری بیشتری باید داشته باشه ولی این هواگرد نیازی نداره چون مسافربری هست و قرار نیست لایی بکشه icon_cheesygrin

اما مشکل آخر در مورد موتور توربو پراپ. مشکل ورودی هوا نیست نیست سید جان چون شما در طرح می تونید ورودی رو کنار بالا یا پایین قرار بدین و هوای مورد نیاز موتور توربو پراپ هواگرد رو تامین کنید از طرفی چون هواگرد زیر صوت هست لزومی نداره درگیر طراحی موضوعاتی مثل خفگی موتور و... هم بشیم.

اما مشکل خروجی موتور هست.

سید جان موتور توربو پراپ در واقع موتور جتی هست که توان خودش رو به یک جعبه دنده منتقل و توسط یک شفت نیرو رو به پروانه میده. خوب این موتور عین موتور جت باید خروجی داغ گازها رو بیرون بده از اگزوز... خوب توی طرح بنده موتور پشت جنگنده هست عین پهپاد این گاز خروجی اگر از پشت بره بیرون ملخ ها رو دود می کنه راهی که بنده دادم این بود که خروجی اگزوز رو با شیب نود درجه بسازیم که مثلا حرارت رو از بالا، پایین یا کناره ها بیرون بده که به پره ها برخورد نکنه.

یا ول شفت را بلند در نظر بگیریم و مثلا از خروجی ما 2 متر دورتر باشه که گاز با همون داغی همیشگی به پره نخوره با هر دو مورد رو باید در نظر گرفت.

هواگرد شما چون موتور پیستونی داره این مشکل رو نداره و همچنین موتورهای وانکل ولی موتور توربو پراپ این دردسر رو داره.

قدرت موتور حل شدنی هست توی دنیای هوانوردی موتور فراوان هست که شما تهیه کنیم یا اصلا خودمون بسازیم مشکل حل این مشکل هست

مشکل اینه که امکان داره که راکت ها موقع شلیک به همون بال های نوک برخورد کنه !

برای این مشکل هم میشه این کار رو کرد که راکت ول بشه و بعد از اینکه از هواگرد فاصله گرفت عمل کنه و دنبال حدف بره!

ولی در کل شکل بال های کوچک جلو خیلی زشته!

وقتی طرح ما طرح معمول هواگردها باشه یعنی بال اصلی تولید برا و حامل تسلیحات جلو و بالهای افقی و عمودی کوچکتر هدایتی پشت هواگرد . زیر بالها به طور کامل در اختیار تسلیحات یا انواع پادهای شماست. و زیر دماغه هم توپ و و توی اون هم سیستم اپتیکی و راداری نصب می کنید.

پیش هدایت پذیری هواگرد رو سخت و مشکل تسلیحات و... هم ایجاد می کنه

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ممنونم طرح جالبی هست ولی مشکل اینجاست که موتور این هواگرد آلمانی هم به احتمال 100 درصد توربوپراپ نیست.

فکرم رفت رف همون موتورهای رایدال پیستونی... اگر بتونیم از فناوری های نو مثل 4 یا 8 سوپاپ کردن سیلندر و توربو شارژر و ... که در ماشین های جدید استفاده میشه استفاده کنیم موتور پیستونی رادیال 8 یلندر کارمون رو راه می ندازه ساختش هم توی کشور سخت نیست.

اینطور با گیر بکس خوبی هم می تونیم به راحتی توانی بسیار بیشتر از پیستونی های زمان جنگ دوم جهانی بگیریم طرحمون هم می تونه دست نخورده باقی بمونه

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

A10 کوچولوی سوئدی. چیز جالبی هستش. همه تیکه هاش را هم موجود داریم و میتونیم سرهم کنیم چیزی شبیه بهش را تولید کنیم. J85, GSH-6-23,K-36D , غلاف لیزری و ماوریک و بینا و سدید و هلفایر از نوع وطنیش همونی که فیلم به کارگیری اش توسط حزب الله پخش شد و ... خلاصه همه تیکه هاش موجوده. فقط یه همت میخواد سرهم بشن و مینی گراز وطنی درست کنیم چیز خیلی خوب و توپ و بدرد بخوری در میاد. حتی میشه روی نمونه پهپاد رزمیش کارکرد و خیلی موارد دیگه.

http://upload7.ir/imgs/2014-09/28369562056557200315.jpg

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

http://moddreport.com/wp-content/uploads/2014/02/343.jpg

این هواپیما هم جالبه ، اگه طول بال ها بیشتر ، طول بدنه کمتر و کابین خلبان تغییر پیدا کنه چیز خوبی در میاد 

البته اصل این هواپیما مسافربری هست 

http://moddreport.com/londra-new-york-gunu-birlik-turlari-yakinda-baslayabilir/

بنده تخصصی در بحث هوانوردی ندارم دوستان متخصص نظرشون در مورد این هواپیما چیه ؟ 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ممنونم طرح جالبی هست ولی مشکل اینجاست که موتور این هواگرد آلمانی هم به احتمال 100 درصد توربوپراپ نیست.

فکرم رفت رف همون موتورهای رایدال پیستونی... اگر بتونیم از فناوری های نو مثل 4 یا 8 سوپاپ کردن سیلندر و توربو شارژر و ... که در ماشین های جدید استفاده میشه استفاده کنیم موتور پیستونی رادیال 8 یلندر کارمون رو راه می ندازه ساختش هم توی کشور سخت نیست.

اینطور با گیر بکس خوبی هم می تونیم به راحتی توانی بسیار بیشتر از پیستونی های زمان جنگ دوم جهانی بگیریم طرحمون هم می تونه دست نخورده باقی بمونه

http://en.wikipedia.org/wiki/RFB_Fantrainer

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام مجدد

فكر كنم بشه با TV3 قضيه موتور را حل كرد
موتور PT6 را كه معرف حضور هست روي نوك توكانوهاي سپاه و ساير پرنده ها نصب شده !

حالا بكارگيريش رويPiaggio P.180 Avanti      ببينيد:

http://www.wired.com/images_blogs/autopia/2010/08/piaggio-p180-02.jpg

فكر نمي كنم ديگه موتور مشكلي باشه .

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نام خدا

سلام...

...................................................................................

این حقیر خوشخال میشوم ، دلایلی که اینجانب باید به 170 وطنی مشکوک باشم را مستندتر ارائه کنید.

...................................................................................

این حقیر هم هیچ حرفی از وجود جهش نزدم! نمی دونم شما از کجا به این نتیجه رسیدید! حالا بماند پیشرفت های ما توی حوزه های مختلف نظامی طی این دو دهه ی گذشته (با محاسبه ی مسئله ای به نام تحریم) خودش تنه به جهش می زند!

کشورهایی با سیستم مدیریتی به مراتب برتر از ما، با بودجه ی بیشتر از ما، با پشتوانه ی تکنولوژی بیشتر از ما، با سابقه و تجربه ی بیشتر از ما تو این مورد مشکل دارن. ما هم حالا حالا ها این مشکلاتو خواهیم داشت.

والا اگر فقط قرار باشه با اینها مسئله رو بسنجم که باید دستهام رو ببرم بالا و دیگه اتفاقات بعدش...20-30 میلیارد دلار ما کجا؟ و قریب به یک تریلیون دلار حضرات آمریکایی کجا؟...در نیروی انسانی به همین ترتیب...

این حقیر! راستش رو بخواهی فرد ضعیفی هستم و ابایی هم ندارم از اعتراف بهش! ترجیه میدهم به جای اینجور واقع بینی ها خودم رو پشت تلاش و کوشش برای شکستن همچین محدودیت هایی دفن کنم تا این که تسلیم این محدودیت ها بشوم و واقعی بودنشون رو باور کنم... :)

در پناه حق... :rose:

• Upvote 11
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خیر عزیز من. شما خیلی به واقعی بودن پروژه ی آر کیو-170 وطنی اعتماد داری. چیزی که ما خواهیم دید فقط پوستش شبیه آر کیو خواهد بود. ما الان به هیچ وجه توانایی تولید ادوات پیشرفته ی داخلی این پهپاد رو نداریم. اگه از الان شروع کنیم شاید 20 سال دیگه به نتیجه برسیم.

همین حالا کشور هایی که در زمینه ی الکترونیک تو دنیا حرف برای گفتن دارن سر ساخت رادار ایزای هواپایه مشکل دارن. چین مشکل داره. اروپایی ها مشکل دارن. روس ها با اون پشتوانه ی عظیم تکنولوژیکی (و توانایی تولید انواع و اقسام رادار پیشرفته ی زمین پایه) تا همین چند وقت پیش مشکل داشتن. ما هم به هیچ وجه استثنا نیستیم. هیچ می دونستین تو فوروم ACIG سال ها قبل مقالات دانشگاه های ما در زمینه ی ساخت رادار های آرایه فازی رو پیدا کرده بودن؟ میدونین از چند وقت پیش ما رو این سیستم ها کار می کردیم؟ این که شما تازه نتیجه ی این تحقیقات رو می بینید و به نظرتون یه جهش بوده، دلیل نمیشه که ما واقعا جهش کرده باشیم. همین رادار هایی که دارین می بینید حاصل دو دهه تلاش ماست (تازه با همین وجود من یکی مطمئنم هنوز یه بخش هاییش وارداتیه). کشورهایی با سیستم مدیریتی به مراتب برتر از ما، با بودجه ی بیشتر از ما، با پشتوانه ی تکنولوژی بیشتر از ما، با سابقه و تجربه ی بیشتر از ما تو این مورد مشکل دارن. ما هم حالا حالا ها این مشکلاتو خواهیم داشت.

با سلام

بچه ها ی ما وقتی به این گلوگاهای تکنولوژیکی بر می خورند می روند سراغ نماز و دعا و توسل....

این روش خیلی جاها جواب داده...

یا صاحب الزمان مدد

• Upvote 16
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم