امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

یه ایده دیگه!

چون هوا گرد با سرنشین هست چرخاش جمع بشه بهتره!!چون جلوی سرعت رو می گیره!!!

یک طرح درب و داغون زدم اگر فرصت بشه امشب قرار میدم تا یک شمای کلی به دوستان بده.

بله 100 درصد چون هواگردی که می خواد سرعت بالایی داشته باشه چرخ های باز پسا براش ایجاد می کنه و مشکلات هدایت هوا در اطراف بالها وبدنه و... به وجود میاره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

31621555637942731185.jpg

داداش دمت گرم خیلی با طرحت حال کردم عالی بود اگه یک توپ دماغه بگذاری خیلی عالی میشه

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

هواپیمایی مثل AC 130  دقیقا همین کارها رو انجام میده. با توجه به عدم استفاده از موشک و استفاده از توپ، هزینه استفاده از اون کمتر هست و مهمات بیشتری رو هم می تونه حمل کنه. با توجه به وجود ایران 140 تولید اون برای ایران راحت تر هست. فقط امکانات مربوط به دفاع از خودش در برابر موشک های دوش پرتاب رو باید در نظر گرفت1351433819305983_large.jpg030128-O-9999J-028.jpg

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام فتح عزيز

در مورد طرحت مي خوام شما را به چالش بكشم ، اميدوارم دلخور نشي :rose:

اولين مورد

نقش دیگر هم به دلیل سرعت بیشینه 800 کیلومتری مبارزه با موشک های کروز است که با شناسایی شدن توسط رادارهای زمینی این هواگرد می تواند به صورت شیفت در منطقه در حال پرواز بوده و با حمله به موشک کروز آن را نابود کند. این راه کم هزینه تر از آلرت جنگنده و یا موشک های زمین به هوا و مطمئن تر و سریعتر هم هست.

به نظر من براي مقابله با موشكهاي كروز نمي شه از چنين پرنده اي استفاده كرد

نكته اول اينه كه پرنده توربوپراپي كه  به سرعت 800 كيلومتر بر ساعت برسه نادره ! مگر اينكه از موتور جت كمكي استفاده كرده باشه .لينك

نكته دوم اينكه موشك تاماهوك ( يكي از اصليترين موشكهاي كروز دشمن ) سرعتي حدود 890 كيلومتر بر ساعت داره

نكته سوم فرضا سرعت پرنده ما با موتور توبوپراپ به 900 كيلومتر بر ساعت رسيد ، اين هواگرد مورد نظر شما با چه سلاحي مي خواد با اين موشك كروز درگير بشه ؟ اگه منظور توپ 30 ميليمتري هست ، در مقابله با يك دسته مهاجم 4 فروندي از موشكهاي دشمن تا پرنده خودي بخواهد اولين موشك را هدف قرار بده 3 تاي ديگه در رفتن و ديگه پرنده ما نمي تونه به گرد اونها هم برسه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این هواپیما اگر دارای فضای اضافی در داخلش هم باشه میشه همانند ac-130 توش توپهای کنترل از داخل هم نصب کرد

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Ac130_gunship.jpg

http://en.wikipedia.org/wiki/File:AC-130U_Sensor_Operator.jpg

http://en.wikipedia.org/wiki/File:AC-130U_Aerial_Gunners.jpg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

http://upload7.ir/imgs/2014-09/85789060854171723825.jpg

یکم تغییرات مد نظر دوستان رو روش پیاده کردم

دو تا پایلون اضافه کردم دو تای دیگرو هم زیر بدنه تصور کنید

تغییر دادن شکل بالش یه کم دردسر داره دیگه به بزرگی خودتون ببخشید  :winking:

طرح واسه شاهد 129 هست که یکی از دوستان سایت قبلا کشیده بود، من با فوتوشاپ توصیف جناب فتح رو تا جای ممکن روش اعمال کردم

• Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در (ویرایش شده) · مخفی شده توسط MR9، 13 مهر 1394 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط MR9، 13 مهر 1394 - دلیلی ارایه نشده است

با سلام...

راستش جناب فتح من نمیفهمم چرا باید یه پهپاد رو با سرنشین کرد ...

ببینید اولا سرعتش زیاد نیست و ارتفاع زیادی رو هم نداره حالا شما حساب کن بهش شلیک بشه و یا اتفاقی براش بیافته خب جون خلبانش به خطر میافته که هزینه زیادی براش شده

دوم اینکه میشه با استفاده از دوربین های قوی راحت این کار رو از راه دور انجام داد...و راحت هدف رو مورد اصابت قرار داد

اما به نظر من بهترین مورد استفاده از پهپاد بالگردی هست  ( مثل همون بالگرد ذوالفقار...! )و اگه بشه چهار پایلون موشک بهش اضافه کرد به باند برخاست و فرود هم احتیاحی نداره

خیلی هم سریع میتونه وارد عملیات بشه و راحت میشه روشون قفل کرد ....

اما به نظرم چیزی که خیل ضروری هست ماهواره های جاسوسی هستش که راحت میشه هم موشک رو باهاش لینک کرد و ...

ویرایش شده در توسط Northrop
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

واقعا دوستان تاپیک رو کامل و با دقت خوندن؟؟؟ icon_eek

بنده گفتم هواگردی ملخی و کمی سنگین تر از پهپاد نه یک غول بی شاخ و دم پرنده...

هواپیمایی مثل AC 130  دقیقا همین کارها رو انجام میده. با توجه به عدم استفاده از موشک و استفاده از توپ، هزینه استفاده از اون کمتر هست و مهمات بیشتری رو هم می تونه حمل کنه. با توجه به وجود ایران 140 تولید اون برای ایران راحت تر هست. فقط امکانات مربوط به دفاع از خودش در برابر موشک های دوش پرتاب رو باید در نظر گرفت1351433819305983_large.jpg030128-O-9999J-028.jpg

بعد این هواپیما که یه غول ترابری با توان حمل چند ده تن بار هست ما چقدر ازش می تونیم تولید کنیم؟؟ هزینه هر سورتی پرواز اون پقدر هست؟؟ موتورش رو از کجا بیاریم؟؟ چقدر نیروی زبده و متخصص می خواد؟؟ وزن این غول چقدره؟؟؟

برادر عزیزم ما مگه چقدر سی130 داریم که بیایم گانشیپ شون کنیم تازه کارمون رو هم راه نمی ندازن چون 16 تا استان مرزی داریم و همه اونها نیاز به پشتیبانی آتش، کنترل مرزی و... دارن.

این هواگرد سنگین حتی اگر تولید هم کنیم می دونید چند فروند ازش می خوایم 200 تا.

اگر تاپیک رو با دقت بیشتر می خوندید بنده عرض کرده بودم که هواگردی ارزان و کارا می خواین که شکاف بین پهپادها و هواپیماهای جت رو پر کنه.

ممنون از اینکه نظر دادید

سلام فتح عزيز

در مورد طرحت مي خوام شما را به چالش بكشم ، اميدوارم دلخور نشي :rose:

اولين مورد

به نظر من براي مقابله با موشكهاي كروز نمي شه از چنين پرنده اي استفاده كرد

نكته اول اينه كه پرنده توربوپراپي كه  به سرعت 800 كيلومتر بر ساعت برسه نادره ! مگر اينكه از موتور جت كمكي استفاده كرده باشه .لينك

نكته دوم اينكه موشك تاماهوك ( يكي از اصليترين موشكهاي كروز دشمن ) سرعتي حدود 890 كيلومتر بر ساعت داره

نكته سوم فرضا سرعت پرنده ما با موتور توبوپراپ به 900 كيلومتر بر ساعت رسيد ، اين هواگرد مورد نظر شما با چه سلاحي مي خواد با اين موشك كروز درگير بشه ؟ اگه منظور توپ 30 ميليمتري هست ، در مقابله با يك دسته مهاجم 4 فروندي از موشكهاي دشمن تا پرنده خودي بخواهد اولين موشك را هدف قرار بده 3 تاي ديگه در رفتن و ديگه پرنده ما نمي تونه به گرد اونها هم برسه

دلخوری نداره برادر من خوشحال میشم...

1- عرض کردم سرعتی بین 700 تا 800 و فکر می کنم با یک موتور تی وی 3 با توجه به اینکه اون موتور وزن بیشتری در ایران 140 با خودش حمل می کنه بتونه به 700 برسه.

البته اینم نباید فراموش کنی وارجو جان که امروز ساخت ملخ ها به شکل آیرودینامیک و خاص هست و دیگه مثل ملخ های زمان جنگ جهانی نیست و نسبتا کمک می کنه بهینه تر حرکت کنه هواگرد. و با سرعت بیشتر ولی 700 فکر کنم شدنی باشه.

2- قبلتر در جواب شبرو گفتم باید دید آیا همه موشک های کروز بیشتر از این سرعت میرن یا نه ولی اگر هم بیشتر باشه سرعتشون بازم مشکلی نیست چون این مورد رو میشه از لیست ماموریت هاش حذف کرد.

3- هم با توپ، هم با موشک حرارتی(چون فاصله هواگرد ما و موشک کروز خیلی کم هست توان قفل حرارتی روی موشک رو داره)، اگر رادار سار روش باشه باز با توجه به فاصله می تونه روش قفل کنه و با سدید می تونه بزنه.

اما در مورد اینکه دسته باشن هم موضوع این هست که اگر سرعت هواگرد ما محدود باشه لاجرم باید این کار رو از لیست ماموریت هاش بیرون بیاریم وگرنه اگر سرعتش بیشتر باشه می تونه به نوبت بزنه.

ولی باز عرض می کنم مشکلی نیست اگر نشد این ماموریت رو میشه از لیست کشید بیرون و هنوز هم هزار تا ماموریت دیگه میشه بهش داد.

این هواپیما اگر دارای فضای اضافی در داخلش هم باشه میشه همانند ac-130 توش توپهای کنترل از داخل هم نصب کرد

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Ac130_gunship.jpg

http://en.wikipedia.org/wiki/File:AC-130U_Sensor_Operator.jpg

http://en.wikipedia.org/wiki/File:AC-130U_Aerial_Gunners.jpg

بابا با دقت بخونید من میگم چیزی سنگین تر از شاهد با سرنشین، ملخ دار و با توان حمل 1500تا 2000 کیلوگرم مهمات نمی خوایم که هواپیمای ترابری بسازیم.

http://upload7.ir/imgs/2014-09/85789060854171723825.jpg

یکم تغییرات مد نظر دوستان رو روش پیاده کردم

دو تا پایلون اضافه کردم دو تای دیگرو هم زیر بدنه تصور کنید

تغییر دادن شکل بالش یه کم دردسر داره دیگه به بزرگی خودتون ببخشید  :winking:

طرح واسه شاهد 129 هست که یکی از دوستان سایت قبلا کشیده بود، من با فوتوشاپ توصیف جناب فتح رو تا جای ممکن روش اعمال کردم

ممنوخواست اکانت گالری دادم به دوستان به محض گرفتن اکانت عکس های خودم رو قرار میدم.

با سلام...

راستش جناب فتح من نمیفهمم چرا باید یه پهپاد رو با سرنشین کرد ...

ببینید اولا سرعتش زیاد نیست و ارتفاع زیادی رو هم نداره حالا شما حساب کن بهش شلیک بشه و یا اتفاقی براش بیافته خب جون خلبانش به خطر میافته که هزینه زیادی براش شده

دوم اینکه میشه با استفاده از دوربین های قوی راحت این کار رو از راه دور انجام داد...و راحت هدف رو مورد اصابت قرار داد

اما به نظر من بهترین مورد استفاده از پهپاد بالگردی هست  ( مثل همون بالگرد ذوالفقار...! )و اگه بشه چهار پایلون موشک بهش اضافه کرد به باند برخاست و فرود هم احتیاحی نداره

خیلی هم سریع میتونه وارد عملیات بشه و راحت میشه روشون قفل کرد ....

اما به نظرم چیزی که خیل ضروری هست ماهواره های جاسوسی هستش که راحت میشه هم موشک رو باهاش لینک کرد و ...

این پهپاد نیست فقط برای توصیف و روشن شدن موضوع برای دوستان من مثال پهپاد رو زدم وگرنه این هواگرد در رده پرنده های ملخی قرار می گیره مثل همونهایی که الان در عراق داره با داعش می جنگه منتهی این بروزتر و بهینه تر شده و توان بالاتری در اختیار ما قرار میده. مثلا بنده یک تغییر دادم و موتور رو عین پهپاد بردم پشت هواگرد و این باعث شد که دماغه و زیر بالها برای تسلیحات و رادار و توپ و سیستم اپتیکی جا باز کنه.

اتفاقا کمینه سرعت برای این هواگرد لازم هست چون قراره برای مدتی روی منطقه ای گشت بزنه، یا کنترل مرزی کنه، یا به ستون های نظامی و کاروان ها حمله کنه و در یک کلام پشتیبانی زمینی انجام بده لاجرم سرعت کمینه لازم هست براش عین فراگفوت و ای10 منتهی با این تفاوت که این چون مهمات کمتری حمل می کنه می تونه سرعت کمینه کمتری هم داشته باشه و به دلیل ارزانتر بودن و عدم پیچیدگی میشه خیلی بیشتر از اونها تولید کرد ازش.

اما بیشترین سرعتش می تونه حداقل تا 600 ک م برسه و ارتفاع هم حداقل به اندازه چند کیلومتر هست لاجرم در حیطه کاری خودش تهدیداتش هم کمتره...

اما این رو باید بدنید این هواگرد اصلا قرار نیست بره برای بمباران خطوط پشتی دشمن این قراره توی مرزهای خودمون بر ضد اشرار و گروهک ها، کنترل مرزی و نهایتا لبه لجمن خودی که نیروهای زرهی خودمون و دشمن دارن می جنگن عملیات کنه و اگر خلبان حتی اجکت کنه همیشه به این معنی نیست که اسیر بشه

بالگرد معایبی داره اول اینکه تکنولوژی پیچیده تری داره، دوم توان حمل بار کمتری داره نسبت به همرده خودش، سرعت خیلی کمتری داره و گاهی نمی تونه به موقع به هدف برسه ما با این طرح پرنده ای داریم که در بدترین حالت هم سرعت 600 ک م رو داره ولی بالگرد 150 رو فکر نکنم بزنه. یعنی یک چهارم. بعد خاصیت این پرنده اینه که خلبان توش حضور داره و به راحتی تصمیم گیری می کنه ولی پهپاد مشکلات خاص خودش رو داره....

دوربین قوی شرط لازم هست ولی شرط کافی نیست

ماهواره جاسوسی مدار زمین آهنگ ندارن و تقریبا در هر روز چند دور دور زمین می چرخن و این یعنی اینکه شما در بهترین شرای یک نقطه رو چند دقیقه بیشتر در دید ندارید ولی خوبی هواپیمای جاسوسی، پهپاد و این پرنده اینه که روی منطقه گشت می زنه تا وقتی لازم شد عمل کنه

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در مورد پره ها و بال های دم هم باید بگم که اگه قراره که بال های دم به عقب زاویه داشته باشن باید پره ها هم همین طور باشن ولی حالا از لحاظ آیرودینامیکی مشکل به هم می زنه یا نه رو نمی دونم!!

لطفا هرکی میتونه یه برنامه ای برای همن مورد پیدا کنه و پره زاویه دار رو توش بسازه و ببینه مشکلی به هم می زنه یا نه!!!

در شکل اول پره به بال برخورد می کند!!

ppbheos8152y.png

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

زاویه ی بال و دم محاسبات ایرودینامیکی می خواد همین جوری یلخی نیست که 

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

زاویه ی بال و دم محاسبات ایرودینامیکی می خواد همین جوری یلخی نیست که 

پس من چه نوشتم؟ من میگم یکی اگه چنین برنامه ای رو داره امتحان کنه!!

ویرایش شده در توسط ali1378

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در مورد پره ها و بال های دم هم باید بگم که اگه قراره که بال های دم به عقب زاویه داشته باشن باید پره ها هم همین طور باشن ولی حالا از لحاظ آیرودینامیکی مشکل به هم می زنه یا نه رو نمی دونم!!

لطفا هرکی میتونه یه برنامه ای برای همن مورد پیدا کنه و پره زاویه دار رو توش بسازه و ببینه مشکلی به هم می زنه یا نه!!!

در شکل اول پره به بال برخورد می کند!!

ppbheos8152y.png

اینطور نیست که شما فکر می کنی چندیت راه داره

اول اینکه بال ها می تونن دقیقا لبه به لبه با منتهی علیه هواگرد نباشن و مثلا 20 سانتیمتر داخلتر باشن

دوم اینکه شفت وصل به ملخ می تونه کمی دراز تر باشه و...

ولی این زاویه  اینقدر که شما فکر می کنی نیست تازه می تونه اصلا زاویه نداشته باشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اینطور نیست که شما فکر می کنی چندیت راه داره

اول اینکه بال ها می تونن دقیقا لبه به لبه با منتهی علیه هواگرد نباشن و مثلا 20 سانتیمتر داخلتر باشن

دوم اینکه شفت وصل به ملخ می تونه کمی دراز تر باشه و...

ولی این زاویه  اینقدر که شما فکر می کنی نیست تازه می تونه اصلا زاویه نداشته باشه.

من هم تو فکرم بود که بگم مثلا چند سانت فاصله بدیم ولی گفتم شاید پره اینجوری یه چیز جدیده می تونه یه قابلیت هایی رو به هواگرد بده(این فقط یه ایده بود که همین الآن رفت تو فکرم !) ولی حرف شما درسته

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام مجدد به دوستان و همراهان عزیز، در زیر عکس هایی رو که از این هواگرد طراحی کردم می تونید ببینید:

البته اونی که خواستم نشده چون نرم افزار مشکل داره و کرک نشکسته هست و همچنین این عکس ها حاصل تلاشی سریع و بدون حوصله هست اما شمای کلی رو در اختیار دوستان قرار میده. متاسفانه اولین بار بود با نرم افزار و کلا این حوزه کار می کردم و هواگرد یحتمل دارای مشکلات فراوان هست ولی اگر فردی خبره و با تجربه این طرح رو می زد مطمئنا از مال بنده بهتر میشد.

اما مشکل دیگه این هست که همونطور که عرض کردم نرم افزار چون کرک نشکسته هست و باید اون رو خرید وقتی فایلی رو ذخیره می کنید و از نرم افزار خارج می شید دیگه نمی تونید اون فایل قبلی رو با اینکه روی سیستم شما موجود هست باز کنید و پیغام میده که باید نرم افزار رو آنلاین خرید کنید. به همین دلیل طرحی که می زنید رو فقط تا زمانی که نرم افزار باز هست می تونید اصلاح کنید خارج که بشید دیگه تمام هست.

آخر تصاویر توضیحی در مورد اونها میدم اول عکس ها رو با کلیک روی اونها در سایز اصلی ببینید:

thumb_New_Picture~0.jpg

thumb_New_Picture_281029~0.jpg

thumb_New_Picture_28929~0.jpg

thumb_New_Picture_28829~0.jpg

thumb_New_Picture_28729~0.jpg

thumb_New_Picture_28629~0.jpg

thumb_New_Picture_28529~0.jpg

thumb_New_Picture_28429~0.jpg

thumb_New_Picture_28329~0.jpg

thumb_New_Picture_28229~0.jpg

• Like 1
  • Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام مجدد به دوستان و همراهان عزیز، در زیر عکس هایی رو که از این هواگرد طراحی کردم می تونید ببینید:

البته اونی که خواستم نشده چون نرم افزار مشکل داره و کرک نشکسته هست این عکس ها حاصل تلاشی سریع و بدون حوصله هست ولی شمای کلی رو در اختیار دوستان قرار میده.

آخر تصاویر توضیحی در مورد اونها میدم اول عکس ها رو با کلیک روی اونها در سایز اصلی ببینید:

thumb_New_Picture_28429~0.jpg

ایده جالبیه برادر فتح

در راستای دعوت شما برای مشارکت توی این طرح من یک نکته ای به ذهنم رسید

به نظر شما نمیشه که به ایده قرار دادن 2 تا موتور بر روی بال (به جای زیر بال) فکر کرد؟

اینجوری هم فضای زیر بالها برای حمل تسلیحات و مخازن سوخت و جایگاه های جنگ الکترونیک و ... خالی می مونه و هم اینکه خیلی طرح ساختار شکنانه نمیشه و احتمالا مشکلات طراحی و اجرای کمتری هم پیدا میکنه. raised_eyebrow raised_eyebrow

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم