T-Rex

Members
 • تعداد محتوا

  52
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

تمامی ارسال های T-Rex

 1. کاملا کامپیوتری بود شاهدش همین بس که بعد از بلند شدن عمودی بدون اینکه هواپیما به سرعت افقی مناسب برای ایجاد نیروی برای کافی برسه یکباره دریچه فن میانی هواپیما بسته میشه موتورش به حالت افقی برمیگرده و اوج میگیره!!!
 2. اینا رو ولش کنین از اسلحه های وطنی بگین . برخی از دوستان میگن سلاح های هندی ها زمخت و غیر قابل اطمینان هستن ، سلاح های خودمون چطور ؟
 3. ایران هم از این جنگنده نامرئی ها داره؟
 4. چقدر شبیه کلاش و ژ3 است [quote] تو بازی کانتر استرایک این تفنگ هستش (IMI Galil ) همه بهش میگن کلاش افغان [/quote] این کلاش افغان واقعا کلاشه یا شبیه شه؟
 5. به فرمایش امام آمریکا از انگلیس بدتر انگلیس از آمریکا بدتر شوروی(روسیه) از هر دوتاشون بدتر(امیدوارم درست گفته باشم ) هر کشوری بر اساس منافع خودش عمل میکنه چین ، روسیه یا هر کشور دیگه ای که میخواد باشه بنابراین ما نباید رو اونا زیاد حساب کنیم ما باید از چین و روسیه مثل دوتا برگ برنده (از این لحاظ که منافع اونا فعلا ایجاب میکنه تا حدودی از ما حمایت کنن) استفاده کنیم و در واقع اونا حکم کارت هایی رو برای ما دارن که باید با اونا بازی کنیم و نتیجه رو به نفع خودمون به پایان برسونیم.
 6. سلام جنگ ایران با آمریکا جنگ شیطان با خداست (ایالات متحده آمریکا یک کشور ماسونی است .وقتی با ماهیت ماسونی این کشور آشنا بشید متوجه منظورم میشید) هر چقدر هم که اینها به ظاهر پیشرفته باشن ولی قدرت از آن خداست (ان حزب الله هم الغلبون) و خداست که با یک عده انسان های ساده و بی آلایش قدرت خودش و به رخ شیطان میکشه و پایه های قدرت اونو در هم میشکنه مثال هم میخواین؟ جنگ تحمیلی ، حادثه حمله آمریکا به طبس ، جنگ 33 روزه لبنان و ....
 7. [quote]با توجه به چند منظوره بودن فانتوم و گسترش اون در سطح پایگاه ها در دوران جنگ به نظر من پر کاربرد ترین هواپیما فانتوم بوده چون در حملات دریایی زمینی وهوایی کارآمد و موثر بوده البته تایگر ها هم در پشتیبانی نزدیک کاربرد و کارایی بسیاری داشتند که به نظر من با اختلاف کمی بعد از فانتوم تایگر ها قرار دارند[/quote] اگر اف 14 ها نمیبودن که از این فانتوم ها پشتیبانی کنن اونا کار زیادی نمیتونستن انجام بدن مخصوصا با ورود به خدمت نسل جدید هواپیماهای روسی مثل میگ25
 8. [quote]با سلام این سوال همیشه در ذهن من بوده که اگر فرض کنیم جنگی میان ایران و اسراییل شروع بشه و طبق گفته ی مسئولان نظامی، ایران در هر روز 3000 موشک به ادرس اسراییل روانه کنه ، اینجاست که اسراییل با خطر نابودی کامل مواجه میشه حالا کشوری مثل اسراییل که با خطر نابودی مواجه شده ایا امکان داره که شهر های ایران رو با اون موشک های اتمی که در اختیار داره موشک بارون کنه که اگه اینجوری بشه صد یاد از هیروشیما و ناکازاکی [/quote] بععععله چرا که نه!!!! بر اساس قوانین بین المللی(غربی) اگر موجودیت کشوری به خطر بیفته میتونه برای دفاع از خودش دست به استفاده از سلاح غیر متعارف بزنه مثل سلاح های هسته ای یا بیولوژیک. در یک سند دفاعی راهبردی که در زمان جرج بوش تصویب شد کنگره این اجازه رو به نیروهای نظامی ایالات متحده داده که برای پیروزی سریع در یک جنگ، از سلاح های هسته ای کوچک(بمب های چند کیلوتنی که اثرات خیلی مخرب ندارن!) استفاده کنن .بد نیست بدونین در طرحی که برای حمله به تاسیسات هسته ای ایران داشتن میخواستن از این بمب ها استفاده کنن
 9. [quote]تعداد ابعاد بي نهايته ولي درك فقط 3 بعد براي انسان ممكن هست و اگر بخوايم به تعريف علمي از خدا بكنيم بايد گفت كه خدا در بعد بينهايت قرار داره و چيزي كه در بعد بالاتري قرار داره بر ابعاد قبلي تسلط كامل داره. در مورد بعد زمان انسان ممكنه ( يعني قطعا) در آينده ميتونه به ابعاد ديگه يعني زمان هاي ديگه سفر كنه. بعضي ها معتقدن كه اين فناوري الان وجود داره دليلش هم يك صحنه از فيلم * سيرك* چارلي چاپلين هست كه زني با تلفن همراه در اون ديده ميشه كه مشغول صحبته. . تا الان هيچ توضيح قابل قبولي براي اين صحنه داده نشده . قضاوت با خود شما http://golestan.medicinal.ir/?p=577[/quote] خدا بسیار بالاتر از اونه که بخواد با این چیزها سنجیده بشه تمام اونچیزی که به عنوان علم و نظریه های علمی ازش یاد میشه مخلوق خداست و نمیتونه ظرفی برای سنجش وجود باری تعالی قرار بگیره. درمورد سفر به ابعاد دیگر از نظر تئوری امکان پذیر است ولی در عمل سئوال های زیادی برای اون وجود داره اولین سئوال عدم شناخت کافی از ابعاد بالاتر و خطراتی که ممکنه وجود داشته باشه و ماهیت اونها برای ما ناشناخته است و قابل تصور نیست برای مثال یک موجود دو بعدی رو تصور کنید که در دنیای دوبعدی(مثلا یک صفحه کاغذ) زندگی میکنه برای این موجود هیچ تصوری از دنیای سه بعدی وجود نداره و این موجود همه چیز رو به صورت خط یا نقطه میبینه مثلا اگه یک توپ بر روی کاغذ قرار بگیره اون موجود فقط نقطه اتصال اونو به کاغذ می بینه که یک نقطه اس و حالا تصور کنین که این موجود دو بعدی وارد یک دنیای سه بعدی بشه اون هیچ تصوری از ارتفاع و مثلا خطر سقوط نداره و ماهیتش براش نا شناخته است سئوال دیگه اینه که بدن مثلا سه بعدی ما تو دنیای چهار بعدی چطور نمود پیدا میکنه یا اصلا بدن ما توان تحمل اون بعد رو داره یا نه و همینطور بر عکس در مورد سفر در زمان هم مشکلاتی هست که از جمله اون مسئله معروف تناقض پدر بزرگ هست یعنی اینکه فرض کنید شما در زمان سفر کردید و به عقب بر گشتید و مانع ازدواج پدربزرگ و مادربزرگ خودتان شدید در این صورت شما عامل بوجود آوردن خود را از بین برده اید و دیگر نباید وجود داشته باشید!! جالبه بدونید که نظریه جهان های موازی برای پاسخ گویی به این مشکل مطرح شد به این معنی که وقتی شما در زمان سفر میکنید در دنیای خودتان سفر نمیکنید بلکه به یک جهان دیگه که از نظر زمانی با جهان خود ما اختلاف داره سفر میکنید و به طور مثال اگر تناقض با رخ داد اون تناقض در اون دنیا رخ داده و به دنیای ما و وجود ما ارتباطی نداره! به زبان دیگه تمام ارتفاقاتی که ممکنه بیفته قبلا افتاده شما جهان های موازی رو مثل درختی فرض کنید که شاخه های بیشماری داره وقتی شما تصمیم به انجام کاری میگیرید زمان (دنیا) در آن نقطه یه دو شاخه تقسیم میشود!یک شاخه مربوط به دنیایی هست که شما آن کار را انجام داده اید و شاخه دیگر مربود هست به دنیایی که شما آن کار را انجام نداده اید!! با این حساب می بینید که باید بی نهایت دنیا وجود داشته باشد و هر لحظه دنیایی جدید در حال شکل گیری هست!! بنا براین دانشمندان مسئله سفر در زمان رو منتفی میدونن و زمان رو برداری یک طرفه و یک بعدی میدونن که به سمت جلو در حرکت هست. ولی جالبه بدونید اخیرا یک نظریه ای درباره دو بعدی بودن زمان مطرح شده که اگر صحت داشته باشه سفر در زمان رو ممکن میکنه حالا شما بگین با این همه تناقض چکار کنیم؟!!!
 10. سلام روسها خالي زياد مي بندن درست مثل رفقاي آمريكاييشون! مشكل اصلي روسها همونطور كه خودشون اعتراف كردن ضغف اويونيكشون هست كه مشكل بسيار كوچيكيه!!! دوستان توجه داشته باشن كه جنگهاي آينده جنگ الكترونيك هستش تو جنگهاي امروزي هواپيماها سعي ميكنن زياد به دشمن نزديك نشن و از دور كارش رو بسازن و اين مستلزم اينه كه اول ببينه و اول شليك كنه كه همين امر برگ برنده رو دست هواپيمايي ميده كه كمتر ديده بشه و زودتر عمل كنه با اين حساب به نظر ميرسه اين هواپيما درمقابل اف22 و اف35 چندان موفق نباشه. فارق از تمام اين حرفها هواپيماهاي روسي هر چقدر هم كه روي كاغذ پيشرفته باشن اما تا در يك ميدان نبرد واقعي شركت نكنن نميشه نظري درموردشون داد.جنگنده هاي غربي به خصوص اف15 كارنامه درخشاني دارن . كسي درباره تعداد درگيريهاي جنگنده هاي روسي و تعداد پيروزي هاي اونا آماري داره؟
 11. [quote]جالبه . نمونه هاي مشابه خارجي چي موجوده كه بتونيم مقايسه كنيم؟ كسي چيزي ميدونه؟ [/quote] فكر كنم مجموعه راداري قبله تو جمهوري آذربايجان كه مال روسيه هستش.من شنيدم بردش نزديم 6000 كيلومتره! گويا اين نوع رادارها امواج رو به صورت مستقيم نمي فرستند چون همونطور كه دوستان گفتند قوس زمين از يه جايي مانع ميشه بلكه امواج به جو ارسال ميشه و پس از انعكاس به زمين برميگرده و همونطور كه دوستان گفتند فقط به عنوان پيش اخطار عمل ميكنه
 12. سلام اگه درگيري بشه ما اون دوتا ناو و راحت از دست ميديم بنابراين بهتره قبل از شروع درگيري اون منطقه رو ترك كنه آخه بدون پشتيباني درست و حسابي كه كاري از دست ما بر نمياد
 13. اگه جنگ نامتعارف باشه هر دو طرف نا بود میشن ولی اگه متعارف باشه باز هم هر دو طرف نابود میشن!! [color=red]نتیجه گیری اخلاقی :[/color] در صورت وقوع جنگ بین روسیه و ناتو بدون آمریکا هر دو طرف نابود میشوند پس آنگاه ما میمانیم و آمریکا تا کار نا تمام را تمام نموده و حساب آمریکا را برسیم!!! پس آنگاه اعلام پادشاهی نموده و نفس کش می طلبیم!!!!
 14. T-Rex

  چگونه فضانورد شويم؟

  آقا من یه راه آسون تر و کم خرج تر هم میشناسم دوره های خاصی تو ایران خودمون هست که پس از گذروندن اون تبدیل به یک فضانورد خوب میشید. برای شرکت تو این دوره های باید حداقل های زیر رو داشته باشید: حداقل های مورد نیاز: 1-دوست ناباب 2-زغال خوب 3-یه بست جنس عالی 4-سیخ ، سنجاق و ... به مقدار کافی! [color=red]نکته:[/color]کسب مهارت در این راه به استعداد خودتون بستگی داره شما میتونید بسته به اینکه از چه موادی استفاده میکنید از مدار زمین گرفته تا اعماق کهکشان ها و حتی سیاه چاله ها را سیر کنید! ... اوه اوه !! ...بچه ها فرار کنید مامورا اومدن.... دوستان شوخی بود جدی نگیرید!!!
 15. T-Rex

  قاهر F-313

  آقا من یه سئوال دارم این همه تو اخبار گفته میشه محققان ما فلان آلیاژ یا فلان ماده رو که در ساخت هواپیما و موتور و .. کاربرد داره ساختن آیا هنوز به آلیاژ کمپرسور دسترسی پیدا نکردن؟ یا بهتره بگم اصلا میتونن یه موتور جدید طراحی کنن و بسازن حتی تو فاز آزمایشگاهی ؟ یعنی تکنولوژیش داریم؟
 16. بارک الله ونزوئلا فکر نمیکردم همچین توانایی در تولید خودرو داشته باشه!
 17. سلام باید دید اصلا اینا توانایی استفاده از اون دارن اونم تو یه درگیری مستقیم !! یا اینکه مثل اون داداش های انگلیسی شون تا رزمندگان ما رو میبینن شلوارشون و خیس میکنن
 18. T-Rex

  كلاه شبيه ساز جنگ+عكس

  برادر بسیار سپاسگذاریم ما را از نگرانی در آوردی!
 19. T-Rex

  ساخت بالهای بی صدا

  [quote]راستی وسطای تحقیقم فهمیدم روسیه قبلا همچین هلی کوپتری ساخته بیخیالش شدم [/quote] برادر چرا بیخیال شدی ادامه میدادی یه نمونه بهتر ایرانیش و میساختی حال این روسها رو میگرفتی ما هم بهت افتخار می کردیم ولی هنوز هم دیر نشده ها بجنب!!!
 20. این مقایسه کمی عجیب بود چون هواپیما ها تو یه دسته و تیپ نبودن مثل اینه که شما شمشیر رو با تفنگ مقایسه کنی به نظر من هر هواپیما باید تو کلاس خودش سنجیده بشه اون هم از نظر فاکتور هایی مثل نسبت کارایی و ارزش هواپیما به قیمتش، تعداد ماموریت های موفق شکار ها ،هزینه های تعمیرات و نگهداری و ...، نکته جالب تو این لیست این یود که یکی از دلایلی که این هواپیما در رتبه دهم قرار گرفته تعداد شکار صفر اونه یکی به من بگه که این هواپیما تو کدوم درگیری شرکت کرده که بخواد شکار داشته باشه یا کارایی خودش و ثابت کنه؟
 21. سلام من یادمه که چند سال پیش شنیدم که دانشمندان موفق شدند از تار عنکبوت جلیقه ضد گلوله بسازن کسی خبری از اون داره ؟ کلیپی عکسی اصلا این خبر صحت داره؟
 22. T-Rex

  كلاه شبيه ساز جنگ+عكس

  سلام از این شبیه ساز ها ما نداریم؟ یا برنامه ای برای ساخت اون؟
 23. T-Rex

  شاتل فضايي قسمت اول و دوم, و سوم

  شاتل بوران اگه وارد گود میشد خیلی از رقیب آمریکاییش سر تر بود ولی حیف که چرخ گردون باهاش نساخت پروژه شاتل با وجود خدمات زیادی که برای ایلات متحده داشت ولی هزینه سنگینی بر دوش ناسا می انداخت همینطور فجایع انفجار شاتل های چلنجر و کلمبیا ناسا رو به فکر جایگزینی اون با یه فضاپیمای ارزون تر و ایمن تر انداخت فضاپیمای درنظر گرفته شده برای جایگزینی شاتل فضاپیمای اوریون هست که شبیه سایوز فعلی روسیه خواهد بود